Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

FIAT - Uszcelka nagrzewnicy

1506edi - 2013-08-04, 11:43
Temat postu: Uszcelka nagrzewnicy
Witam
Borykam się z problemem owej uszczelki,próbowałem ją zastąpić inną dorabianą,na silikon na klej cieknie.Poprzedni właściciel po prostu pominął ogrzewanie kabiny i spiął oba przewody.Ja wybudowałem cały zespól wentylatora z nagrzewnica ponaprawiałem to co popsuł zabudował nawet nową nagrzewnice ale poległ na owej uszczelce,próbowałem w różnych sklepach internetowych-wszędzie brak na składzie.Może ma ktoś ową na zbyciu będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam 1506edi
-ducato 1 2,5D 85r.

makdrajwer - 2013-08-04, 13:07

Mi cieklo z zaworu. Okazalo sie ze nigdzie nie wystepuje w katalogach. Znalazlem podobny w sklepie z czesciami do iveco. Byl identyczny tylko dzialal na odwrot ( cieplo-zimno). Moze w takich miejscach poszukaj ?
lepciak - 2013-08-04, 17:02

Z pewnością eMKa coś zaradzi.
eMKa - 2013-08-04, 23:14

1506edi napisał/a:
Borykam się z problemem owej uszczelki



Pierwsze modele tak miały,(do 86) potem zastąpiono uszczelkę oringiem, może spróbujesz ? Tym bardziej że zawór został bez zmian !
Uszczelkę kiedyś miałem. Sprawdzę dostępność jutro, dziś serwery nieczynne . W oryg. niedostępna, zostało 4 producentów na polu bitwy (zamienniki) IMPERGOM, MALO, PAYEN I PIRELLI

makdrajwer napisał/a:
Mi cieklo z zaworu. Okazalo sie ze nigdzie nie wystepuje w katalogach


Występuje, występuje ;)
np. VEMA 13436

eMKa - 2013-08-05, 22:10

Niestety nikt z moich dostawców nie ma takiej uszczelki, ponawiam propozycje zastosowania oringu, tak było po 96 r przy tym samym zaworze
Wymiary oringu który jest w kpl. z zaworem 19x24x2,5

nr. poszukiwanej uszczelki
Fiat 4176872/82305674/4686359
Malo 27032
Impergom 27032
Pirelli P902/1
Payen KV361
Pogrzeb w internecie może ktoś ma

1506edi - 2013-08-06, 05:58

Dzięki za dobre chęci zamówię kompletny zawór z oringiem jest jedna sztuka na Allegro.
Pozdrawiam 1506edi. No i ten co był na allegro był nie dostępny pomyłka aukcji szukam dalej.

krismen - 2013-08-23, 20:17

Witam.
Ja mam 82r i już mam zawór z oringiem widocznie był już wymieniany ..... ale nie o to mi chodzi a mianowicie o to że jak masz już to rozebrane w takim stopniu to polecam wymycie owej nagrzewnicy również z zewnątrz , polecam tabletkę do zmywarek rozpuścić w wodzie i zamoczyć nagrzewnicę , ja tak zrobiłem choć najpierw ją przeczyściłem powietrzem i wyglądała na czystą to w kąpieli okazała się brudasem ...

1506edi - 2013-08-24, 05:23

Dzięki za zainteresowanie,poprzedni właściciel to już rozgrzebał.Ja ponaprawiałem wszystkie cięgna natomiast nagrzewnicę kupił nową tylko nie umiał uszczelnić,owy zawór jest pęknięty a kupienie go jest trudne.Ale dałem radę i wszystko sprawne.
Cześć.

eMWu - 2013-08-24, 08:56

Widze ze temat popularny, u mnie cieknie z iloscią 3 kropel na 1000 km ale zawsze- i denerwuje mnie to troszke. Artur, gdzie dorwałes ten zawór?
krismen - 2013-08-24, 11:53

Witam.
Z zakupem samego zaworu możesz mieć kłopot , choć jakiś czas temu widziałem na "ale..."widziałem tam też nagrzewnice nówki sztuki razem z zaworem w niewygórowanych cenach i na Twoim miejscu kupił bym taki komplecik i problem z czachy .

1506edi - 2013-08-26, 05:24

Witam
Jako,że graniczy z cudem dostać owy zawór(na Allegro jest tylko jedna sztuka z nagrzewnicą za 180zł.)a w sprzedaży ogólnej i wysyłkowej nigdzie nie ma.To kupiłem z Fiata UNO mocowanie ma na trzy otwory,nasz na 2,ale pasuje rozstaw śrub i uszczelka samemu zrobiona też się spisuje,do przeróbki mocowanie linki bo zawór z UNO ma swoje mocowanie i z innego końca podchodzi linka ale ogrzewanie jest i to podstawa.
Pozdrawiam 1506edi.

eMKa - 2013-08-26, 08:08

1506edi napisał/a:
w sprzedaży ogólnej i wysyłkowej nigdzie nie ma


jest tylko cena samego zaworu (w moim zakupie) to 92 zł + wysyłka 20 zł
w sumie są 2 szt.

krzysztofCz - 2014-02-17, 14:56

makdrajwer napisał/a:
Mi cieklo z zaworu. Okazalo sie ze nigdzie nie wystepuje w katalogach. Znalazlem podobny w sklepie z czesciami do iveco. Byl identyczny tylko dzialal na odwrot ( cieplo-zimno). Moze w takich miejscach poszukaj ?

Jak wyjąć sam zawór. Odpiąłem węże, odkręciłem 2X nakrętki, ale dalej coś go trzyma i... nie widzę co :oops: . Ciasno tam jakoś, chociaż wymontowałem fotel pasażera :lol:

krzysztofCz - 2014-02-18, 12:17

hej... hej... :spoko helpu potrzebuję... :szeroki_usmiech
Bango - 2014-12-21, 23:46

Witam,
Czy ktoś wie gdzie można aktualnie nabyć zawór nagrzewnicy do ducato z 91 roku ? Stary pękł i znalazłem na szrocie podobny od toledo, musiałem dorobić mocowanie linki z blaszki alu.
Niestety po zalaniu układu i odpaleniu okazało się że nieznacznie cieknie.
Teraz jeżdżę z malutkim pojemnikiem na płyn pod zaworem hehe

gino - 2014-12-22, 06:38

Bango napisał/a:
Czy ktoś wie gdzie można aktualnie nabyć zawór nagrzewnicy do ducato z 91 roku ?


https://www.motointegrato...y-triclo-472063

http://www.uni-mot.com.pl...p1289,k186.html


:spoko

krzysztofCz - 2014-12-22, 08:16

Bango napisał/a:
Czy ktoś wie gdzie można aktualnie nabyć zawór nagrzewnicy do ducato z 91 roku ?

Ze świątecznego lenistwa podam tylko TUTAJ. lub na każdym szrocie, Ducato jest dość popularnym autem :szeroki_usmiech :spoko

Bango - 2014-12-22, 09:14

Zapodane linki w dwóch wcześniejszych postach nie są obce. Pierwsze dwa zawory są do nagrzewnicy poziomej czyli Ducato I z końcówki produkcji.
Ja mam auto z roku 91-go i mam nagrzewnicę w pionie. Z linku do allegro może podejść zawór za 28 zł, tylko mam wątpliwości czy mocowanie pancerza i drutu podejdzie bez rzeźbienia.

gino - 2014-12-22, 21:56

Bango napisał/a:
Ja mam auto z roku 91-go
raczej do 90..skoro masz stary typ nagrzewnicy
w 90 roku była zmiana modelu :spoko

Bango - 2014-12-23, 01:38

gino napisał/a:
Bango napisał/a:
Ja mam auto z roku 91-go
raczej do 90..skoro masz stary typ nagrzewnicy
w 90 roku była zmiana modelu :spoko


Dla mnie to też jest dziwne ale podawałem vin dla znajomego z serwisu fiata i z numeru wynika że to rok 91

krzysztofCz - 2014-12-23, 07:10

Bango napisał/a:
gino napisał/a:
Bango napisał/a:
Ja mam auto z roku 91-go
raczej do 90..skoro masz stary typ nagrzewnicy
w 90 roku była zmiana modelu :spoko


Dla mnie to też jest dziwne ale podawałem vin dla znajomego z serwisu fiata i z numeru wynika że to rok 91

Auto jest pewnie z zachodniej strony Odry, a tam nie ma pojęcia roku produkcji tylko pierwszej rejestracji. Po sprowadzeniu, nasi urzędnicy wpisują to jako rok produkcji.

gino - 2014-12-23, 08:08

Bango napisał/a:
gino napisał/a:
Bango napisał/a:
Ja mam auto z roku 91-go
raczej do 90..skoro masz stary typ nagrzewnicy
w 90 roku była zmiana modelu :spoko


Dla mnie to też jest dziwne ale podawałem vin dla znajomego z serwisu fiata i z numeru wynika że to rok 91

jak masz stary przód..to do czerwca 90, jak nowy..to po czerwcu 90roku..

może być tak jak powiedział Krzyś,masz wpisaną datę pierwszej rejestracji jako rocznik autka
w przypadku kamperków, rozbieżności mogą być nawet...2 letnie

wrzuć fotkę,a wszystko będzie jasne :spoko

IAAN - 2014-12-23, 16:36

mogę wymontować kilka części z takiego auta ducato I tgz .18 2,5 d przebieg 380 tyś
zawór widać ze nie cieknie jednak po wymontowaniu nie dam gwarancji ze sprawny ,poprostu cięgno przełącza go na podłodze nie widać śladu płynu wokół niego też jest sucho cena 40 zł
jakby ktoś potrzebował nakładek na dzwigienki ogrzewania też są kompletne
info na pw .proszę podać numer telefonu w meilu

Donat - 2014-12-23, 18:57

IAAN potrzebuje kompletny mechanizm wycieraczek łącznie z nakrętkami mocującymi osie obrotu wycieraczek oraz z silnikiem elektr. Byłbym również zainteresowany całym przodem tzn. ramki świateł kierunki, atrapa i przedni pas jeśli nie jest bardzo zgnity
Bango - 2014-12-23, 19:41

gino napisał/a:
Bango napisał/a:
gino napisał/a:
Bango napisał/a:
Ja mam auto z roku 91-go
raczej do 90..skoro masz stary typ nagrzewnicy
w 90 roku była zmiana modelu :spoko


Dla mnie to też jest dziwne ale podawałem vin dla znajomego z serwisu fiata i z numeru wynika że to rok 91

jak masz stary przód..to do czerwca 90, jak nowy..to po czerwcu 90roku..

może być tak jak powiedział Krzyś,masz wpisaną datę pierwszej rejestracji jako rocznik autka
w przypadku kamperków, rozbieżności mogą być nawet...2 letnie

wrzuć fotkę,a wszystko będzie jasne :spoko


Mam takiego jaki na zdjęciach które wrzucił IAAN. w Dowodzie mam wpisany 92 rok hehe

IAAN - 2014-12-23, 19:57

w miejscu gdzie to ducato ,stoi również piękny LT 31 z okrągłymi lampami
jednak jeszcze nie każą rozbierać może ktoś szuka czegoś do Lt31
zawór wygląda tak


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group