Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Albania - ALBANIA jak sie zmienila

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2014-06-19, 20:22
Temat postu: ALBANIA jak sie zmienila
Znalazlam niepublikowane fotki z pierwszej podróży kamperem w 2009 roku.Nie znaliśmy forum.Wzorowalismy się na podróży Binderow do Grecji opisanej w Polskim Carawaningu.W 3 tygodnie objechaliśmy Bosnia ,Chorwacja,Czaronogora,Albania Peloponez,Meteory,Serbia ,Wegry.Pisze dla tych którzy jada pierwszy raz i dla Teresy z Sosnowca,która do mnie zadzwonila.
Jechalismy Bosnia przełomem rzeki Vrbas.Widoki niesamowite,tak dotarliśmy do Mostaru.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2014-06-19, 20:38

Mostar,urokliwe miejsce.Bladzilismy gorami i wyjechaliśmy za Dubrownikiem,malenka granica.Z wiaduktu,i pargingu gdzie jedliśmy,ja wypatrzyłam plaze,Zbych sprawdzil ze da się zjechać w dół na plaze.Potem była Boka Kotorska i Kotor,ale nie zwiedzaliśmy go dopiero w 2011roku
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2014-06-19, 21:39

W korku przejechaliśmy Cz.G.do Ulcinji.Oczywiscie wtedy jak się trafilo oplata na granicy Chorwacji i Cz.G.30 euro,potem w carawaning ekspert red.Gwóżdz pisal o tym i 2011 placilismy po 10 euro,Teraz mamy bez opłaty.Wieczór w Ulcinji nawet teraz nie wiem gdzie to było,dopadli nas naganiacze kempingow,ale nie daliśmy się i gdzies przenocowaliśmy w uliczce.Wielika plaża,podzielona na sektory,prywatne i oni pobierają oplate,dbaja o nia.Za dnia zagladalismy do poszczególnych resortów,wreszcie udało się znaleźć nie platna z ladnym parkingiem.Milo tez spedzilismy czas na Ada Bojana gdzie rzeka wpada do morza.Plaza nudystów platna,cieć pyta czy na kemping wtedy wpuszcza,ale my nie chcemy być na kempingu.No wreszcie mało wodoczna granica z Albanią.Milam zdjecie ze sterta śmieci ale z samochodu robione była zamazane i skasowałam.Stary klekoczący most przed SZkodrem.W 2011 budowali most obrotowy ,w sierpniu 2011 już nim jechaliśmy.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2014-06-19, 22:12

Drogi koszmar budowa do Tirany,kurz korki,bo puszczają jedna nitka.Doturlalismy się do Dures.Duze ladne miasto portowe i kurort.Za to ludzie nie rozpuszczeni przez turystow.W każdym sklepie przyjmują euro i przelidzaja 140 leka za euro.Stajemy w uliczce przy plazy jest parking,ale młody mowi ,że szef nie pozwolil nam spac,ale on nas popilnuje stojąc na ulicy,do plazy 150 metrow kolo ladnych domow.Plaza ladna ale woda jak nad Adriatykiem nieciekawa,miejscami idzie się i idzie a tu płytko.Że ja to jeszcze pamiętam to się dziwie.To był nalpiekniejszy pobyt w Albani.Pytamy policjantow gdzie można spac ,pokazuja ze tu gdzie stoimy,lub kawalek dalej,wszedzie blisko wody.Ja w szczególności tak lubie.Woda działa na mnie jak balsam,dopóki do niej nie dojedziemy to Z.mówi że jest nerwowa atmosfera w kamperze.Dalej dziuramy dojazd do Vlore.Bardzo przypadlo nam do plazowania,schodki do wody parasole płatne nie tak tanio 160 leka za zestaw,pelno sklepików,turystow przychodzących wieczorem na spacer na nasz parking gdzie dymia grille w knajpkach.My wybieramy granie z piwem na wodzie.Dyskretnie nawet pranie wisiało.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2014-06-19, 22:26

W 2011 wracamy do Vlore,zmiany wielkie,powstal przy naszej plazy basen platny,plaza ma nowe schody,budy zlikwidowano,hotele nowe oddane.Miejsce dla nas znajduje się trochę dalej.Parking jest przy jednokierunkowej drodze,czyli jadac do Sarandy,powrot z Sarandy,wertepami ciasno góra przez miasto.Nieciekawie.Buduja hotele nie robiąc nowych dróg.Śmieci mniej ale cwaniaków więcej.Na stacji benzynowej braklo nam leka,to euro przeliczyl w dużo wyższym kursie,na swoja korzyść.Nale,zy wymienić euro w banku,lub pobrać w automacie.W 2011 latem byliśmy po wymiane w Himare
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2014-06-19, 22:46

Bunkry
Tadeusz - 2014-06-19, 22:50

Basiu i Zbyszku, z przyjemnością stawiam Wam wirtualne piwko za piękne zdjęcia i ogrom włożonej pracy.

Z wyrazami szacunku - :roza: :roza: :roza:

zbychu - 2014-06-20, 21:13

Ładne te zdjęcia Basiu , ja tym czasem oglądam Albanię z odległości z gór na wyspie Korfu
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2014-06-20, 23:09

Mercedesow coraz mniej,pojawiaja się kempingi,ktorych nie znamy i tu nie jesteśmy pomocni.Burki najlepsze sa na wielkim rondzie przed Dures jadac od Sarandy,droga idzie w lewo do centrum,prosto do ichniej autostrady.Burek goracy z serem lub mięsem 30 leka,czyli 35 centow to ile zl?ok1,50..Ale do burkow musza być specjalne elektryczne piekarniki.Troche jeszcze bunkrów,niedlugo znikną,sa burzone,na plazy Bunec była maciora z małymi.Bary i budki te prowizoryczne na plażach zastepowane sa budowanymi knajpami.Pomalu piękne miejsca staja się kurortami.
Benior - 2014-06-30, 17:44

Zbigniew Muzyk, :pifko
Dana - 2015-01-23, 15:47

Witaj Zbyszku.
Wybieramy sie niedługo do Grecji.Czy przejazd przez Serbie i Kosowo jest bezpieczny.Jak wyglada na granicach.Dzieki
Pozdrawiamy
Dana Andrzej

zbyszekwoj - 2015-01-23, 18:08

Ja też Zbyszek to trochę odpowiem. Przez Serbie radzę szybko i jednym dniem. Tak zrobiliśmy po tym co słychać było na trasie. Znajdą się tacy co zaprzeczą ale ogólnie większość tak robi.
Bronek - 2015-01-23, 20:14

W Serbi na dużym parkingu przy dużej stacji 50 km przed stolicą, napadli i okradli obok nas samochód osobowy z Polski.
Rano policja itd ale fakt faktem.
Nas ocalił chyba szczekający nasz Wacik.

Serbia ( ad przejazd) , i Macedonia robią lekko przygnębiające wrażenie. Powtarzam wrażenie...
Może kto bardziej zanurzy się w te kraje ma inne.
Mnie tam nie ciągnie.
Granicę pokonywaliśmy nocą mniejsze kolejki i nie w weekend do 40 minut. I włażą do kampera.
Kamera cofania i boczna prawie wywołała aferę u celnika. Że niby go filmujemy.
Na stacji w Macedoni, też kombinacje z euro. Jakiś beżowy smoluch sie stawiał, iż niby mu nie odjeżdżam po zatankowaniu, ale przed płaceniem. Nic sie nie dało wytłumaczyć, że i tak dystrybutor zablokowany do chwili sksowania.
Dopiero jak mu w oczy sie wydarłem żeby spierd.... I morda mi się zrobiła czerwona tak mnie wkur... Odpuścił.
Dlatego należy te kraje moim zdaniem brac na raz.
Miałem odczucia jak kontaktach z mafią cygańską.

Te narody mi nie leżą przy całej mojej tolerancji. Tacy zbyt są przylepni, jak by ciągle handlowali, ciągle coś chcieli....
Jak spac to przy wejściu na stację benzynową i pod latarnią.

Bim - 2015-01-23, 22:36

I tak Basiu Bronek zrobił Ci the end

To wasze fobie z Serbi a tytuł Albania proponuje posprzatac

A co Serbii to nie powielajcie tego czego sami się boicie :spoko

Bronek - 2015-01-23, 22:58

To odp na zapytanie,
I nie fobia, a fakty. Jakie mnie spotkały w ciągu dwóch dni przejazdu przez te kraje.

Mialem przemilczeć, by milusio i jak za komuny zgodnie z linią?
Bajeczka do snu miała być.?
Niestety miałem pecha.
Ale fakt to o Albanii i wywalic sie należy

Dana - 2015-01-24, 16:21

zbyszekwoj napisał/a:
Ja też Zbyszek to trochę odpowiem. Przez Serbie radzę szybko i jednym dniem. Tak zrobiliśmy po tym co słychać było na trasie. Znajdą się tacy co zaprzeczą ale ogólnie większość tak robi.


Witaj Zbyszkuwoj.
Miło mi ciebie poznac.
Dzieki za błyskawiczna odpowiedzTak sama myslelismy ale chcielismy sie upewnic.
Po co ryzykowac.jak bedziemy jechac przez Serbie to na pewno skorzystamy z Twojego cennego ostrzezenia.
Pozdrawiamy
Fajnie jest na Forum
Tyle jest zyczliwych ludzi.
Przesyłamy cieplutkie usciski dla ciebie i twojej zonki.
Dana i Andrzej

Dana - 2015-01-24, 17:04

witaj Bronku
Dzieki za info o twoim przejezdzie przez Serbie i tym samym ostrzezenie nas co moze kazdego spotkac.Uwazamy te uwagi takze za cenne ,Lepiej na zimne dmuchac.Bedziemy ostrozniejsi i uwazni.

Nie myslelismy ze tak szybko uzyskamy rady od tylu forumowiczow .Jestesmy mile zaskoczeni.
Pozdrawiamy cieplutko zyczymy Milego dnia.

JaWa - 2015-01-24, 18:09

Dana napisał/a:
Dzieki za info o twoim przejezdzie przez Serbie i tym samym ostrzezenie nas

Po co pchać się do Grecji przez Serbię i Macedonie, skoro całkowicie na luzie można jechać przez Rumunię i Bułgarię. Odlegość prawie identyczna, a drogi nieporównanie lepsze i bezpieczne.

Mirekl61 - 2015-01-24, 18:53

Tylko jadąc Oradea, Dewa do Craiovej 300 wahadłówek :zastrzelic
ZEUS - 2015-01-24, 19:14

kol. Mirek61 skąd czerpiesz taką wiedzę o "wahadłówkach"?
Mirekl61 - 2015-01-24, 19:29

Jechałem i dzień w plecy :-/
Ale Transalpina warta tego opóźnienia :spoko

Den-tal - 2015-01-24, 21:30

Przepraszam za niewiedze, ale co to sa wahadlowki ? :oops:
ZEUS - 2015-01-24, 21:49

:diabelski_usmiech
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2015-01-25, 09:52

Bim napisał/a:
I tak Basiu Bronek zrobił Ci the end

To wasze fobie z Serbi a tytuł Albania proponuje posprzatac

A co Serbii to nie powielajcie tego czego sami się boicie :spoko
wreszcie mam internet i trochę oddechu od Krety,tak ze mogłam przeczytać.Dzieki Bim ,potwierdzam sa tematy droga do Grecji?Mysle ze się koledzy nie pogniewają,bo jak raz zworcilam uwagę,ze temat nie pasuje do jakiejś relacji to kolezenstwo się obrazilo :!: Będziemy wracac Albania to cos napiszemy.Co do Serbii to dobrze na raz,lub tak jak robiliśmy,przerwa,ale jechać bocznymi drogami.Nie spac na autostradzie.Moze lepiej ta Rumunia i Bulgaria :?: /probowalismy,mam z dawnych czasów zahamowania/.Barbara
wlodo - 2015-01-25, 10:03

To może,te mniej przyjemne chwile wyjazdów warto też opisać.Skorzystają ci co dopiero się tam chcą wybrać :szeroki_usmiech
Bim - 2015-01-25, 14:23

Wlodo było parę relacji z Albanii widziane i opisywane przez różnych uczestników forum

"Mniej przyjemne"

Hmm, :lol: co do stopniowania przyjemności musisz je przeczytać potem pojechać pierwszy raz jeżeli poczujesz troszkę przyjemności z odwiedzenia kraju który z roku na rok się zmienia w zastraszającym tempie zwłaszcza w obrębie plaż i infrastruktury drogowej.

Jak Cię zafascynuje za pierwszym razem warto wybrać się po raz drugi i odwiedzić mniej tranzytowe szlaki :spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2015-02-22, 13:42

Tu Bim ma racje,ale i tak doturlalismyi sie do BLU EIG,droga na Giorgkan...waska,no zima nie ciekawa,tak ze po zwiedzeniu jezior Syrii i Ketler wrocilismy na Sarande.Zabudowa terenu zwłaszcza nad morzem zwieksza się w zastraszającym tempie.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2015-02-22, 17:08

Oto najnowsza zmiana
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2015-03-06, 16:07

Wkleje jeszcze trochę roznych fotek z Albani tej dawnej i tej nowej.Bede je podpisywać.2 fotki w Dures,w grudniu 2013 pobladzilismy przy dwupasmówce jadac na Kavaje,spalismy przy budowanych apartamentach na kilkanaście pięter.Nasze ulubione Vlore przy parkingu,nam tam było wspaniale,nie musimy biesiadować i rozkladac się na 1-3 dni.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2015-03-06, 17:19

Przelecz Lurgara/pisze si różnie na mapach/..Jadac w 2009 od szczytu w dol ze strony od Tirany dostawałam zawalu serca.Zabezpieczniem były przerywane murki,nie wysokie.teraz asfalt porzerzony i dodane metalowe pewne bariery na całej drodze.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2015-03-06, 17:30

Teraz pokaże stary wjazd do dużej plaży kolo Dermi,DLA KONTRASTU SUPER WSTEGA NOWIUTKIEGO ASFALTU
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2015-03-06, 17:41

Ciekawsze plaze,dawniej i teraz.No nie znam wszystkich :?: :? :Przy zjazdach do plaz dodano nowe napisy informujące o danym miejscu.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2015-03-06, 17:46

Borsh 2011
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2015-03-06, 17:56

Albania 2015
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-07-09, 22:06

Dla miłośników Albani i tych co jej nie znaja daje na 1 strone moja relacje dla porównania jak jest teraz.Życze miłej jazdy i oglądanie Albanii która jest inna niż w 2009.Bunkryn znikły a winni je byli zostawić dla samego pokazania i historii.Barbara Muzyk
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2021-11-17, 17:16

Czytam ze byliśmy w 2018 w Albani czyli 2019,2020 2021,musimy to nadrobić w 2022 jak kondycja pozwoli.jest nowy piesek do pilnowania :haha:Pierwsza podróz w 2009 po relacji Bindera w polskim carawaningu :roza:
zbyszekwoj - 2021-11-21, 15:05

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
i.jest nowy piesek do pilnowania


No , własnie. Pilnowanie pieska to dodatkowy obowiązek. :gwm

andrzej627 - 2021-11-21, 16:55

zbyszekwoj napisał/a:
Pilnowanie pieska to dodatkowy obowiązek

Niektórzy nie umieją spacerować, jak nie mają takiego obowiązku. :mrgreen:

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2021-12-05, 18:48

Umiemy tak i tak,byle doczekać wiosny :haha:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-02-06, 17:26

Zobaczymy jak teraz bedzie jeżeli pojedziemy,napewno zatrzymamy sie w Kavaje-Golemo czy jest zaprzyjaźniony hotel Kosmira,drogi do plaż sa pobudowane,może Jale ,Gjipe,Ksamil.Nie bylismy jeszcze w Beracie mieście 1000 okien??
Rada Sarka - 2022-03-15, 19:30

Witajcie, kochani!

my też już w Albanii, tym czasem siedzymi w Vlore :roza:

Pozdrawiamy ciepło,
Radka i Marek

Nasz facebook :) https://www.facebook.com/...04845995324396/
oraz Instagram :) https://www.instagram.com/camperiano_family/

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-03-30, 12:40

A nie dałoby sie napisać coś wiecej w maju wracamy przez Albanie z Grecji Barbara
Rada Sarka - 2022-03-30, 14:56

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
A nie dałoby sie napisać coś wiecej w maju wracamy przez Albanie z Grecji Barbara


Basiu i co konkretnie was interesuje za informację?

Pozdrawiam,
Radka

Lutek - 2022-04-04, 09:02

witajcie Rada Sarka , na dniach wybieramy się do Albani po raz pierwszy napiszcie jak jechaliście z Polski do Albani i jak jest obecnie na granicach . Pozdrawiam
mischka - 2022-04-10, 14:13

Lutek napisał/a:
napiszcie jak jechaliście z Polski do Albani

Oni pochodzą z Czech i z tego co pamiętam to najpierw odwiedzili Turcję, nie jestem pewny czy przejeżdżali przez Polskę. :spoko


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group