Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Austria - Austria

Roksana - 2014-11-26, 14:15
Temat postu: Austria
Wyruszyliśmy w długi weekend listopadowy w stronę Austrii – kierunek naddunajska ścieżka rowerowa, okolice Melk.
Wyruszając kamperem analizujemy dobry i szybki dojazd ,w miarę równe drogi - nierówna nawierzchnia asfaltowa to dla pasażerów kampera - koszmar.
Zajechaliśmy na stellplatz w miejscowości Aggsbach Markt, największa zaletą listopadowych/tem. około 15ºC/ wypadów to brak całkowicie tłoku i na parkingu byliśmy sami. Na tym stellplatzu można nabrać wody, spuścić nieczystości i można się podłączyć do prądu, opłata co łaska jest skrzyneczka. Można polecić to miejsce na nocleg, nie wiem jak jest w sezonie - może tłoczno?.
Rano wyruszamy rowerami w stronę Melk , ale przegapiliśmy most i musieliśmy dojechać do
mostu w Pochlarn i drugą stroną wrócić. Po sezonie trzeba pamiętać, że nie są czynne promy/do 31.10/ i trzeba dojechać do następnego mostu przez Dunaj. Zwiedzanie pięknego miasta Melk, w Melku przeprawa przez rzekę i powrót do samochodu. Na wieczór przejazd na następny stellplatz w miejscowości Rossatzbach opłata za noc za całość 10 EUR. Rano wyruszamy do mostu w miejscowości Mautern An Der Donau , przejazd przez rzekę / w sezonie obok stellplatzu prom na drugą stronę rzeki/ kierujemy się w stronę miejscowości Durnstein, Weißenkirchen, Spitz i powrót ta samą ścieżką i zwiedzanie miejscowości Krems An Der Donau. Ta ścieżka przebiega przez dolinę Wachau- piękne widoki, ścieżka prowadzi przez winnice i piękne zabytkowe miasteczka. W każdym miasteczku przy ścieżce możliwość degustowania lokalnego wina. Wieczorem pojechaliśmy do miejscowości Hundsheim do restauracji na kolację i degustowaliśmy smaczny Riesling , kupiliśmy butelkę. Na następny dzień chcieliśmy jeszcze kupić mały zapas ale było nieczynne. Przejazd na stellpatz w miejscowości Kiritzendorf i tu zderzenie z brzydotą miejsca , obok stacji kolejowej i pociąg co 15 min., przemieściliśmy się na parking obok jakiejś przychodni lekarskiej, ale nikt nas nie przeganiał. Lepsze miejsce to kamping w miejscowości Klosterneuburg.Rano wyruszyliśmy ścieżką Donauradweg 6 w stronę centrum Wiednia. Ścieżka prowadzi lewa strona to Dunaj i potem kanał a po prawej tory kolejowe, my korzystaliśmy z mapy „Donauradweg”, dojeżdża się do samego centrum - do Ringu, trzeba zjechać obok takich rzeźb. Ścieżka prowadzi obok zabytków: Pałac Hofburg, Opera Wiedeńska i za operą koniecznie do Hotelu Sacher na tort i kawę.
Wrażenia z podróży to: piękne ścieżki nad Dunajem, urokliwe piękne małe miasteczka ale Wiedeń to harmider i zgiełk- chociaż ścieżki w mieście dobrze oznaczone. Dojazd nad Dunaj w okolice Melku zajęło nam około 6 godz. przez Ostrawę, dość dobra droga.

Wieluniak_1 - 2014-11-26, 16:47

super relacjo - informacja.
Ten kierunek wpisuję na swoją listę przyszłorocznych wypadów długo - weekendowych.

OMEGA - 2014-11-26, 22:23

Roksana , szkoda że nie podajesz koordynatów GPS. :roza:
rado - 2014-11-27, 00:54

Taki trochę "opis/telegram", więc sugestia - nikt tu nikogo nie pogania, może ubrać to w parę zdjęć, koordynatów GPS, itd

Będzie czytelniej :spoko

szymek1967 - 2014-11-27, 08:40

super roksana :ok
dawaj jakieś foty :idea:
:spoko

Roksana - 2014-11-28, 10:29

Moje relacje z podróży są skondensowane, ponieważ mam notoryczny
brak czasu , marzę o emeryturze -mam 50 lat mogłabym już iść na nią? ale
niestety muszę jeszcze pracować.Moje wyjazdy chociaż krótkie, przynoszą mi wiele radości
i nabieram powietrza w płuca.

Roksana - 2014-11-28, 10:55

Moje fotki
Wieluniak_1 - 2014-11-28, 11:37

widoczki....aha
SUPER

Roksana - 2014-12-03, 20:06

Namiary na stellplatz -w dolinie Wachau miejscowość Aggsbach Markt
40°17'53"N, 15°24'17"E, Parking w Rossatzbach 48°23'15"N, 15°31'2"E
oba stellplatze godne polecenia.[/list][/quote]

Roksana - 2014-12-04, 13:02

Jeżeli chodzi o Wiedeń do godny polecenia jest camping w Klosterneuburg "Donaupark Camping" , jest on położony tuż przy ścieżce rowerowej którą można dojechać do centrum miasta - do Ringu- koło 13km. Ścieżka jest wygodna , trzeba tak jechać , aby mieć z lewej strony Dunaj a potem kanał, Ring jest ulicą w kształcie półkola którą objeżdża się ścisłe
centrum starego miasta/od kanału do kanału/ i potem można jechać z powrotem.. Ścieżki rowerowe w mieście dobrze oznakowane, ale generalnie nie lubię przemierzać dużych miast rowerem , wolę małe miejscowości i miasteczka - są bardziej klimatyczne.

chudy - 2016-05-10, 14:16

Mała poprawka pod względem cen za noc z poprzedniego tygodnia (Maj 2016)

Dorosli od 15 lat 3.50 euro
Do 15 lat gratis
Camper 3.50 euro
Prąd 1 euro

Jest tez możliwość spuszczenia szarej wody i zawartosci WC na luksusowej stacji sprowadzonej z Itali.
Można również zatankowac pitną wodę w cenie pobytu.
Uważam że to bardzo uczciwe ceny i nie opłaca się nic innego szukać w okolicy.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group