Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Czechy - Skalne Miasto

frykas1 - 2015-04-01, 21:29
Temat postu: Skalne Miasto
Witam . Wybieram się 14-04 do skalnego miasta w Czechach orientuje może się ktoś z kolegów czy znajdują się tam w okolicy baseny termalne ? co w okolicy ciekawego można zobaczyć . :spoko
alekug - 2015-04-01, 21:38

Ja też z ciekawością czekam na odpowiedzi ! :bigok
Tadeusz - 2015-04-01, 21:39

Zerknij na tę stronę:

http://www.camperteam.pl/...sto+polana+orle

To jest opis podróży po tamtych okolicach po obu stronach granicy, w tym Skalne Miasto.

Może Ciebie zainteresuje. :)

frykas1 - 2015-04-01, 21:56

Wielkie dzięki TADZIU .Twoja relacja super , chyba czasu nam zabraknie żeby to wszystko zobaczyć .Będziemy tam tylko trzy dni :(
Wojciechu - 2015-04-01, 22:11

Wiedza jawna(EXPLICIT KNOWLEDGE) –to działania , które Tadeuszowi wychodzą najlepiej. Przeczytałem kiedyś o krainie w której tak dobrze czuli się i opisali ją nasi podróżnicy. Dziś mogę się do tego odnieść. Szczegóły opisów, zdjęć - łącznie z namiarami GPS -robią ogromne wrażenie. Tadeusz to była ogromna przyjemność i zachęta do podróży. Najlepsze co może być - źródło i wiedza – tylko czerpać pełnymi garściami. :spoko
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2015-04-01, 22:32

Oj ja tez dziekuje,mam trase po drodze do Pragi lub Wiednia, :kawka: Barbara
alekug - 2015-04-02, 06:52

Tadziu ! - rewelacja , super relacja . Wielkie dzięki - super,super,super . Pozdrawiam Aleksander z Rzeszowa . :lol:
KrzySówka - 2015-04-02, 07:18

Super relacja . Chętnie skorzystam . Dziękuje :spoko :pifko
wbobowski - 2015-04-02, 11:33

Kilka zdjęć ze Skalnego Miasta, abyście wiedzieli co Was czeka
KrzySówka - 2015-04-02, 15:27

Fajne zdjęcia. Jeszcze większej ochoty na wyjazd nabrałem tylko ta pogoda :kamp2
michal_olk - 2015-04-02, 16:22

14-04 to tam będzie prawdopodobnie śnieg - na szczelińcu śnieg często leży w szczelinach nawet latem.
To moje rodzinne strony (Kudowa / Kłodzko) i służę pomocą gdyby były jakieś szczegółowe pytania.
W ile osób się wybieracie? Są z wami dzieci? Jeśli tak to możecie zajechać do pana Mariana w Wambierzycach - prowadzi taki prywatny skansen i jest bardzo dużo zwierząt.
W okolicach skalnego miasta a w zasadzie między Skalnym Mestem a Adrspach(oddalony o 5km -najczęściej na zdjęciach) można znaleźć miejsce do noclegu na dziko tylko trzeba się zjawić wcześniej za dnia(ja szukałem w nocy ale mam małe auto). Jest tam tez camping (jadąc od wejścia do sklnego miasta w strone adrspach). Ja nocowałem np. tu:
https://www.google.com/ma...189852911383014

ale ja byłem oplem vivaro.

Po polskiej stronie - Karłów / Pasterka tez znajdziecie miejsce do noclegu. Duży parking jest koło błędnych skał (przed wjazdem na górę) i mniejszy bliżej karłowa po prawej jadąc od strony kudowy.
Spokojnie znajdziecie tez miejsce w pasterce. najpierw parking przy wejściu na szczeliniec od pasterki a potem w samej pasterce.

Naprawdę weźcie pod uwagę że tam o tej porze roku bywa normalna zima.
Dzisiaj w karłowie jest 40cm śniegu.

jarko_66 - 2015-04-02, 16:50

A jeżeli nie śnieg to dużo błota. Wchodząc na Szczeliniec należy pamiętać ,że droga zwiedzania jest jednokierunkowa. Skalne miasto jest również dostępne od strony Teplic .i aby je całe zwiedzić trzeba całego dnia i dobrej formy :spoko :spoko
łoś - 2015-04-02, 23:21

Przed głównym wejściem jest duży parking. Ja na nim nocowałem. Ok. 2km jest świetna restauracja. Dobre ceny i dobra kuchnia.
Do Ardśpach są dwie trasy dojazdu z Polski. Ja jechałem przez Lubawkę i Trutnov.
Można też od Wałbrzycha. Polecam tą od Lubawki z atrakcjami i adrenaliną na serpentynach.
:spoko

michal_olk - 2015-04-03, 00:04

można tez od kudowy:) ja polecam najpierw kłodzko, karłów a potem czeską stronę i powrót przez Lubawkę - przy okazji można zajechać do Chełmska Śląskiego - domy tkaczy.
jarko_66 - 2015-04-18, 21:45

Frykas dawaj fotki z wyprawy i napisz jak było. :spoko
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2015-05-17, 22:18

Frykas uzyslał tyle ciekawych informacji i fotosów.Nawet nie napisał czy był na wycieczce czy nie.Za to ja Barbara Muzyk dziekuje.Jedziemy na Boże Ciało razem z rodzina na spotkanie po Kretenskie.Spotykamy się w Skalnym Miescie ,potem ile się uda w Pradze i po drodzę.Kończymy w Wiedniu.Bedę mieć pomoc w robieniu zdjęc.Relacja będzie. :spoko
toledo - 2015-05-18, 18:25

Na dzień dzisiejszy są dwa utrudnienia jeśli chodzi o skalne miasto.
1. jest utrudniony dojazd do Teplic nad Metuji i Adrspach - dojazd przez Police nad Metuji
2. Zamknięty jest fragment trasy niebieskiej w Teplicach nad Metuji i nie można zrobić pełnej pętli tylko trzeba wracać
Na bezpłatny nocleg polecam parking w Adrspach (płatny od 8.00 do 18.00)

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2015-05-19, 20:08

toledo napisał/a:
dojazd do Teplic nad Metuji i Adrspach - dojazd przez Police nad Metuji
ok.a potem patrząc na mape i tak trzeba jechać przez Teplice.Z parkingu skorzystamy w Adraspach,bo tam chcemy zwiedzać.Nie masz.koordynatow na parking w Adraspach,bedziemy jechać późnym wieczorem,bedzie ciemno.Jak nie to jakos sobie poradzimy :?: :?:
toledo - 2015-05-19, 21:19

Dolni Adrspach z google map pokazuje coś takiego. 50.616881, 16.122700. Po drugiej stronie tego parkingu jest wejście do skalnego miasta
Zamknięta jest droga z Mezimesti do Teplic nad Metuji

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2015-05-19, 22:31

Dzieki,jutro sprawdze,mape mam już w kamperze,ale nie wiem czy tak dokladna,na miejscu się okaże,najwyżej przenocujemy gdzies przed,a rano dotrzemy .Barbara
Zbynek - 2018-05-13, 23:04

toledo napisał/a:
Dolni Adrspach z google map pokazuje coś takiego. 50.616881, 16.122700. Po drugiej stronie tego parkingu jest wejście do skalnego miasta
Zamknięta jest droga z Mezimesti do Teplic nad Metuji


Potwierdzam powyższy parking. Jest on darmowy (przynajmniej był w majowy weekend), nocka spędzona spokojnie, a rano śniadanko i na szlak. Polecam, do tego obowiązkowo rejs po jeziorku :ok


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group