Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Grecja - Grecja,kwiecień,maj 2016-relacja

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-05-26, 11:37
Temat postu: Grecja,kwiecień,maj 2016-relacja
Zacznę od końca czyli od wjazdu do Albani.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-05-26, 11:49

Z Grecji wjechaliśmy od Konitsy,granica w Melissopetra.Jedziemy na Permet i Petran.To mam namiary z internetu.Natomiast podane GPS nie pamiętam przez kogo były nie prowadziły do rzeki Lengarice.Droga 28 km fatalna.Wąska ,kręta i dziurawa.Za to widoki gór po lewej stronie fantastyczne.Jedziemy ,a drogi nie ubywa.W Petranie pytam,a? Banjo :?: :?: 1 ikm.i w prawo,pisze jak byk.Nowy asfalt do parkingu nad rzeka i wąwozem.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-05-26, 11:57

Przyjechali Czesi dwoma busami,spali w namiotach i mieli swoje pontony na spływ.Rzeka z kanionu wpada do dużej rzeki Vjose w Grecji nazywa się Aoos i też płynie pięknym wawozem.Rzeka zaburdaszona,bo padało 3 dni,i w Joaninie burza.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-05-26, 19:47

Koordynaty na banjo i parking przy kanionie.N 40°14,34.72" E 20°25'50.17".Z banjo mielismy jechać do Beratu,ale Gps 80km pokazaL 5 godzin.Szkoda auta na taką droge.Chwila namysłu,jazda na Tepelene dalej Fier i nasze stale miejsce Kavaje -Golemo.Środa dobrze ,że zapytałam był targ.Kupiliśmy młodego melona galę i pomidory 40-60 leka,melon 80 leka za kg.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-05-26, 19:56

Miejsce to znaleźliśmy w 2011 roku jadąc od Dures szukaliśmy miejsca na wjazd.Wtedy tu była stara droga,teraz nowe rondo i most pod autostradą.Ale chyba dobre miejsce bo przyjechal austriacki kamper którego widzieliśmy po drodze na parkingu gdzie piliśmy kawę.Dziś pojechaliśmy skuterkiem do Dures i znaleźliśmy miejsce z 2009 roku,gdzie spaliśmy starym kamperem i gdzie było miejsce na plazy.Hotele rosna w zastraszającym tempie.Trudno dostać się z hotelu na miejską plażę. :spoko
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-05-27, 11:18

Żegnam się z Wami,nastapila zmiana planów.Nie wracamy Macedonią/pal licho tanie paliwo/,a Czarnogórą i Horwacja.Jak niedrogi prom to wysoa Brać zwłaszcza plaża Zlaty Róg ,jeszcze nie będzie tłumów.Z tydzień już musimy być w domu.Rano jutro jedziemy. :spoko relacja będzie z Polski.Barbara
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-03, 15:32

Wrócilismy wczoraj czyli w czwartek.Z plazy umarłych hoteli;
Horwacja Kupari,jechalismy 3 dni,nocleg był w Srebrenicy -Bośnia,drugi na parkingu koło bazaru Węgry -Mezokovesz.Od Wegier do Polski w deszczu.Odezwę się jak trochę pomieszkamy i wznowię relację :kwiatki: ,ale widze ,że tłoku nie ma.Barbara

KrzySówka - 2016-06-03, 17:04

Bardzo fajnie się zaczyna i czekamy na ciąg dalszy. Proszę pisz bo to nasz tegoroczny kierunek wyjazdu i wszelkie informacje i koordynaty mile widziane. Pozdrawiamy i witamy w KRAJU :szeroki_usmiech :spoko :spoko :spoko
nataliawoj - 2016-06-07, 07:25

Witam :)

Jestem tutaj nowa, ale temat mnie zainteresował. Przez długie lata mieszkałam w Grecji, w miasteczku Nafplio. Na prawdę polecam i cieszę się bardzo gdy ludzie odwiedzają ten piękny i ciepły kraj i są zachwyceni. Mam nadzieje że pogoda dopisała.

POzdrawiam :)

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-07, 14:55

nataliawoj napisał/a:
w miasteczku Nafplio
,miasteczko fajne,ale teraz nie byliśmy na Peloponezie.Wieczorem wznowie relacje.Ale bedac ostatnio jesienią 2015 woleliśmy być w Kiveri wi za wi Nafplio,bo na plazy była woda,wifi,no i kamper stal 30 m od wody.Nafplio laiki,
lidl,ew.plaża Arvanita.Karthona bywa tam rożnie.Dobrze wiedzieć od kogo czerpać wiadomości.Brakło nam kolacji u kogos w Wielkanoc.Bylismy o 12 w nocy w kościele ze świecami.

izola - 2016-06-07, 17:48

Cytat:
Brakło nam kolacji u kogos w Wielkanoc.Bylismy o 12 w nocy w kościele ze świecami.
Kod:

wy biedni ludzie , tak bez kolacji se ne da  ;)
...ale fajowo mieliscie- sledzę i podziwiam. też bym tam chciała,ale jako sma prowadząca ...  no trzebapoznac klimaty

izola - 2016-06-07, 17:51

error, text pisany poszedł w kazamatry
izola - 2016-06-07, 17:53

kto technike rozumie żyje na luzie :szeroki_usmiech
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-08, 10:18

Albania c.d.Siedzimy sobie w Kavaje-Golemo,przy samej plazy.Psów bezpańskich tym razem niewiele.Do hotelu od wiaduktu pod autostradą prowadzi nowa szeroka droga,jest rondo,łatwo trafić szukając od Dures miejsca do stania.Przyjechali tez Niemcy,stoja kolo nas.W jeden dzień zjawiło się 4 kampery hiszpańskie, ale byli pół dnia.Spacerujemy ,a w jeden dzień skutrem pojechaliśmy do Dures.To duzy kurort,piach przerabiany na sezon.Znależlismy miejsce pobytu w 2009roku.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-08, 10:49

28.maja żegnamy się z Kardija,i jej rodzina i hotelem kosmira,gdzie miałam swój stolik do internetu.Jedziemy szybko droga na Tirane ,cos mało straganów z owocami,a mamy leki do wydania.Zatrzymujemy się skręcając w bok w Shengjin,na śniadanie.Droga kiepska,za to hoteli cala gama.Za centrum plażowym i hotelowym lasek jest gdzie można stanąć kamperem.Potem Skoder.Koniec Albani,kierunek Podgorica-Czarnogóra.
Tadeusz - 2016-06-08, 11:37

Basiu, jakże cieszy mnie Twoja aktywność. :kwiatki:

Za to, że dzielisz się z nami swoją radością podróżowania, teraz stawiam piwo, a w realu uściskam Cię serdecznie. :spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-08, 11:51

Tadziu,dziekuje serdecznie.Niestety skończyla nam się Bałkańska laba,ktora trwala równo 2 miesiące :stop: .Znów zobaczyliśmy tyle pięknych miejsc :stop: .Wieczorem napisze o monastyrze Ostrow,Moracza widzieliśmy za Twoją podpowiedzaią.Wiosna tam jest przekolorowa. :szeroki_usmiech Prawda rzeczywista okazala się dla nas taka,że za 2 miesiące zarosło nam wszystko w ogrodzie,pomimo pomocy ze strony córki i zięcia.Ja powiedziałam trudno nie możemy w naszym wieku być zakładnikami ogrodu i działki. :spoko
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-08, 11:59

Izola.Chodziło nie o zwykle ciasto i czerwone jajka które sobie kupiliśmy,lecz o zwyczaj , już w mało domach- pieczenie kozy na obracanym ruszcie.Ale o tym będę pisać w temacie Grecja.
izola - 2016-06-08, 17:11

masz rację Basiu . to ciasto. jajka itd. to jest ciekawa tradycja dla której własnie wybieramy sie tak chętnie w te urocze zakątki świata . umknęło mi napisać i podziękować za podzielenie się wrażeniami z Waszej ciekawej wyprawy :spoko
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-08, 21:44

Czytaj dalej relacja dopiero się rozkręci.Moze cos dziś napiszę ale w ogrodzie tyle pracy,a ja już nie mamtyle siły,i wieczorem padam. :oops:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-08, 22:13

[/b]Czarnogóra,przez Podgorice jedziemy tak jak kieruje GPS,nic nie fotografuje.GPS nastawiamy na Niksic.W miejscowości Danilovgradtankujemy wode jemy posiłek jedziemy już na monastyr Ostrov,tak wskazują drogowskazy.Droga dobra.Po drodze inny monastyr Dimitria.Potem dolny parking.Busiki i osobówki jada asfaltem stromo do góry.Zbych też chce,ale ja się nie zgadzam.Przepraszam nie wyłączyłam pogrubienia,czy może tak zostać :?:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-08, 22:34

Z dolnego parkingu można podjechać serpentynami pod sam monastyr,lub iśc piechoya 1,5 km.Ludzie ida na bosaka,niosąc duże torby i plecaki.Boso nie pokuta jak zapytałam ale zwyczaj.Torby bo na górze okazało się że tłumy ludzi leży na ziemi,na czym kto ma.Tam i z powrotem i zmiana pobytu z pieskiem zajęło to 1,5 godziny,łącznie ze staniem w kolejce do groty.Piekna pogoda,dlatego tyle ludzi no i dla polepszenia zdrowia ma się przespać pod monastyrem.Wody w kranach pod dostatkiem,sklepów z pamiątkami też.A obsługa cywilna tylko wymienia kosze z darami jakie daja ludzie,pieniądze też.Młody chłopiec zwrocil mi uwagę stojąc w kolejce-gospodzia,że niestosownie ubrana,ja na to,ze mam wierzchni ubór.Przygotowałam się z ubraniem na wejście.Piesek czekał przed brama z którymś z nas.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-08, 22:52

Powrót,w dół,wasko droga do Niksica.Zakaz wjazdu autokarów.Okazuje się ze autokary staja od Niksicza na dole,a ludzie jada busikami pod monastyr.Droga przepiekna w górze góry Durmitor.Dobrze ,ze jechaliśmy tak inaczej bo chyba bym wysiadła z auta.Tak samo pisze na blogu autor Nasze Bałkany.Dobrze ,ze to jeszcze nie wakacje. :?: :? :Dalej Trebinje w Bośni i do KUPARI :spoko
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-09, 09:26

Zastal nas wieczór,spimy na granicy Czarnogóra i Bosnia .Rano,górami na granice Bośnia -
Horwacja,piekna droga i wjazd za Dubrownikiem do miasteczka Kupari.Plaża Kupari,trochę błądzimy,zapomnielismy jak się wjeżdża,bo nie jechaliśmy na koordynaty.N42°37'13.00"i E 18°11'30.93"

BaWa - 2016-06-09, 11:56

BASIU marzy mi się wyruszyć waszymi śladami.No zobaczymy.........czas pokaże :diabelski_usmiech Piwko dla was za relacje. :pifko
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-09, 18:35

Basia mam dla ciebie wszystkie koordynaty :!: :!:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-09, 18:48

Kupari,to plaża Żupy Dubrowackiej.Jesteśmy od rana w niedzielę 29 maja do wtorku 31.maja.Po południu w niedziele wieje na wodzie robią się duże falie,chociaż to zatoka.Po południu w poniedziałek uspokaja się,we wtorek przed wyjazdem cudeńko woda jak lustro.Jest to chyba jedyna plaża w tym kraju niezabudowana,dzika,policja nie przegania,na spacery przychodzą pieski z opiekunami.Bedzie remont,wygrany jest przetarg,ale jak zburzą beton i stal.GrAND HOTEL MA BYĆ ODBUDOWANY TAK NAKAZAŁ ARCHITEKT.
izola - 2016-06-09, 18:53

Basiu i Zbyszku- jesteście Wielcy, w każdej Waszej relacji widzę wasz zapał, waszą chęć poznania nowego...to jest bezcenne :ok
za kolejną super relacje przyjmijcie moje skromne :pifko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-09, 19:03

Izola dzięki,zobaczysz jakie hity odkryliśmy w Grecji :?: :?:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-09, 19:07

My jesteśmy tu już trzeci raz,ja i mój Zbysiu jesteśmy zachwyceni tym miejscem.Busikami przyjeżdżają wycieczki oglądać pozostałości wielkiego bogactwa byłej Jugoslawi.Zbyszek spaceruje z psem po wszystkich hotelowych ruinach,ja tez bylam w sali balowej,ale nie mielismy foto.Pospieszcie się bo powstaną 2 hotele na 1500 osób i plaża zmieni charakter na bardzo komercyjny.W kierunku Milini już jest bar,platne leżaki,fajny prysznic,ale chyba należy do baru.Pozostały piękne aleje pakmowe,posadzki bo nie dało się ich ukraść tak dobrze przyklejone.Piekne zółte kwiaty wieloletnie,a nawet różowa bugenwilla.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-09, 19:52

Po kąpieli we wtorek jedziemy Trebinje,Srebrenica.Postanawiamy zwiedzić to miejsce.Trebinje,w miasteczku tam gdzie zabytki nie ma szans się zatrzymać.Siedza w parku,parkingi pełne.Przeczytalam po drodze,że nad rzeka Trebjisnica,jest ładnie.Jest stary most,przeniesiony z innego miejsca-kamień po kamieniu,bo tam jest zapora gdzie pierwotnie stał.Jest miejsce jemy sniadanie,i idziemy nad rzeke na spacer,ale ładnie.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-09, 21:48

Tu w Bosni burki,sa inne.Jedziemy przez Park Narodowy Sutjeska.Droga widokowa,rzeki Drina ,piękne zielone góry ,tunele.Troche mniejsza szerokośc, ale za to nie ma jadących ciężarówek.w mienjalnicy kurs 1e 1,94 Marki,a paliwo,raz placilismy 1,52,drugi raz 1,55 czyli poniżej euro.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-09, 21:59

pod wieczór wjechaliśmy do Srebrenicy,boczna droga,male biedne wioski.dużo opuszczonych domów.Cmentarz jest przed miejscowością,ale to jutro.Niestety w centrum Srebrenicy są uroczystości,nie ma szans zobaczenia i pojechania do żródeł termalnych.Rozmawiamy a taksówkarzami.Wracamy,koło szkoły dobre miejsce na nocleg.Rano jedziemy na cmentarz wojenny.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-09, 22:09

Srebrenica
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-09, 22:19

Po zwiedzeniu nekropoli,gnamy przez Serbie,ale tu dużo większy ruch na drodze.Od Nowego Sadu do Horgosz jedziemy autostrada,jedna bramka za 150 dinarów.Granica szybko,nie ma ludzi,gnamy do Mezokovest,nie na baseny,a na targ warzywny.Spimy na znanym nam parkingu w mieście przy samym targowisku.Słonina , duza rzodkiewka,i jakies warzywa.Jest drogo,córka mi mowi ,że wszystko jest u nas.Czwartek,cały dzień jazda w deszczu do domu.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-10, 17:29

Przechodzimy do początku wyjazdu.1 go kwietnia dojechaliśmy do Mezokovesd,pod baseny.2 kwietnia po basenach podjazd do Berekfurdo.Jeszcze wiosna nam nie służy i trochę przeziębieni jedziemy dalej.Przez Rumunie ,do mostu na Dunaju gdzie jest elektrownia.Policja zatrzymuje za brak swiateł,zapytali ile Z. ma emerytury,nie chcieli wierzyć i nie dali mandatu.Kladowo,robimy przerwę na jedzenie i nabieramy stojąc w kolejce dobrą wodę.Trasa do Astrakos,napisana jest w pierwszym poscie Grecja kwiecień maj ale nie relacja,na końcu zrobie wykaz miejsc postojowych z GPS.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-10, 17:49

Nie skręcamy do Bułgarii,a jedziemy Serbią przez Zajecar,droga nr 14,gdzieś w okolicy Niszu,wjazd na autostradę i za 570 dinarów jesteśmy w Macedoni.Tankujemy 62 litry diesla za 2730 din. mac.MACEDONIA.W Kumanowie ,jedziemy na Kratowo do Kuklicy,to ichnie skalne miasto.Ostatni odcinek idzie się na piechotę 3-5 km.Zapomniałam a nie jest zapisane w notesie.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-10, 18:32

Kuklica dalej.Osobówkami wzdłuż rzeki swobodnie się dojedzie.Najgorzej wjechać bo wąsko i zakręt,oraz przy samej drodze domy.Po oglądaniu wracamy,O jedzie osobówka,policja,mnien zabierają,Zbyszka nie bo nie wolno zabrać psa.Przystojny p9olicjant otwiera mi kampera,i zgadujemy się co jeszcze mamy zobaczyć.Monastyr Lesnowski
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-10, 19:39

Macedonia Moni Lesnowski,trochę szukamy pytamy,wreszcie pięknymi serpentynami do góry,gorami.Piekny parking,jest to strefa wycieczkowa.Woda przy bramie do monastyru
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-10, 19:45

Spimy pod monastyrem.Mnisi hoduja konie,kozy,sprzedaja seryiinne.Sama wioska Lesnovac,bardzo biedna,opuszczone domy,inne puste zaludniają się latem.Jest to na końcu świata.Wiosna,wiosna kolory,nie kwitna jeszcze żarnowce.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-10, 19:59

Rano jedziemy z pod moni,tankujemy, droga drugiej kat.nr 3 i 4.Przed Gevgelija wjazd na autostradę,tam nie ma uchodźców.W prawo za granica jest kierunkowskaz na Evzoni,stop tu są namioty,zawracamy i jedziemy na Polikastro.tam śpimy.Rano koło Edessy,gdzie kwitna wszystkie sady,jedziemy do Loutraki,kolo Aridea.Jest to w górach na uboczu.Loutraki.LESTEŚMY W GRECJI
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-10, 20:11

Gdzie najbliżej na nocleg,w Loutrakach zamykają na noc rampe,nie wolno spac.Patrzę na mape jest :!: :!: ,blisko nad morze znane nam KORINOS.
toscaner - 2016-06-10, 22:51

Stawiam piwko i dołączam do śledzenia relacji. Ehh Grecja. Kiedy ja tam dojadę? :roll:
Tyle planów jeszcze. Może tegoroczne zimowanie? :-P
Kto wie :)

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-11, 10:17

Robert toscaner,ty masz teraz na głowie interesy i dobrze,trzeba emeryturę sobie wyrobić.My po mału zbliżamy się do końca kamperowania.Martwiąc się o swoje zdrowie do kiedy nam pozwoli jeżdzic :stop: .Spotkalismy starszych od nas Niemców,austriaków,ale oni mają lepsze warunki i w kamperach no i emeryturach :stop: .Dlatego my się nie porywamy na ten twardy zachód.Bylismy w 2010,na Sycyli wiosną i jesienią w Hiszpanii.Tam są molochy,psa nie wolno wprowadzić na plażę,problem z wodą,automaty,bramki itd.Bałkany sa takie jakie są ,unikamy kurortów/takie też są/,śmieci :?: :?: we Wloszech wystarczy wejść w ustronne miejsce i tez są.Ubieram rekawice i robie sprzątanie wokół swojego siedliska. :haha: Jak jest teren prywatny i knajpa to oni sprzątają,jak miejsce wolne urokliwe,każdy rzuca obok siebie zamiast do woreczka i do auta.Muszą się tego nauczyć.Za to ludzie są życzliwi ,sa piękne góry,doliny,plaże, monastyry,i wspaniałe warzywa,no i klimat :!: :!: Dzieki.My czekamy na odpowiedź,czy kamperujemy,czy zarabiamy.Barbara :spoko
Mirekl61 - 2016-06-11, 12:18

Kamperujcie !!!
Życie jest zbyt krótkie żeby pracować :diabelski_usmiech
Stawiam piwo za wspaniałą relację :pifko
Zapraszam na Podlasie, pora jest teraz piękna.
Warzywa z Tesco czy Lidia smakują podobnie jak te z ogrodu.
Ruszajcie w drogę póki są chęci i zdrowie :kamp2

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-11, 12:32

Mirek,poniewaz w tym roku nie prawie żadnych owoców/podobno przemroziło kwiatki,podczas kwitnienia/,może w sierpniu pojedziemy w Polskę.Was zapraszamy do nas jak przyjedziecie na chrzciny.czy będziecie kamperem :?: :?: Dzieki za piwo,czytaj zobaczysz jakie piękne miejsca odkryliśmy dzięki przewodniokowi"Podróże z Pasją". :kawka:
Mirekl61 - 2016-06-11, 13:24

Również nasze inspiracje podróżnicze pobudza paskal :)
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-11, 14:45

Zgadza się co do Pascala.Ale to co wkleiłeś jest jeszcze dokładniejsze np.przeczytałam kiedy jest targ w Kalamacie,oraz wszystkie plaże od Prewezy zobaczyliśmy dzięki tej książce.Przechodzimy do Grecji.w Korinos nocujemy,ale potem jedziemy do Parali boczną droga,bo nie spodobał nam się facio na rowerze.Paralia,to jest kurort,z dużą ilością stałych mieszkańców.Zobaczylismy to w niedziele w cerkwi.Dużo ludzi ubranych z przewaga na czarno.Było jakieś święto bo wszystkich częstowano tych ich pustym ciastem.Chyba nie miałam aparatu.Tu zaczyna się już sezon,spaceruje po plazy dużo Mowiących jezykiem starej
jugoslawi.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-11, 14:53

Jedziemy dalej prowadzi nas GPS,bocznymi drogami.Dużo sadów zkiwi.Wiosna całą gębą.Kwitna żarnowce.Boczna dróżką wjechaliśmy do plazy gdzies kolo Leptokarii,w nocy pada deszcz.Tu pusto pensjonaty jeszcze pozamykane.Tak dojeżdżamy do Stomio
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-11, 15:00

Tak dojechaliśmy do plaży municypalnej,prawdziwa,bez domów,barów,plaża dla namiotów i kamperow.Niestety woda zakrecona.Jestesmy my i kozy.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-11, 15:32

Pogoda wiosenna,ale jeszcze nie letnia.Zostajemy tu do wtorku,sa daty na fotkach.w dzień przyjeżdżają rybacy,opalajacy się.Jadąc dalej napotykamy no nowo wybudowaną przepompownie wody.Tankujemy do pełna.Zbyszek tego bardzo pilnuje by mu wody nie brakło.Te fiolety to chyba dzikie migdałowce.Zaraz dojedziemy do sadów z dobrymi migdałami ,moje zdziwienie jakie sa duże owoce.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-11, 22:30

Jedziemy w kierunku Volos.Od Vielikiej jedzie się bocznymi drogami.Nie jechać przez Sklithoro,tylko Kalamaki i do Volos.Dużo sadow migdałowychi krowy ,kozy.Droga przyjazna.Volos mamy 2 Lidle.Potem nasze Kato Gatzea,na plw.Pilon.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-11, 22:38

Jak jest miasteczko zamieszkałe zimą to malują ławki,sprzatają plaże,woda jest w prysznicu.Tak jest w Kato.W gorę płw.nie jechaliśmy,bo tam ciezka droga,a auto dalej czasamu czka.Sa tu 2 kempingi.
Misio - 2016-06-12, 09:18

Fajnie macie. :) Pozdrawiamy :spoko
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-13, 12:20

ok
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-13, 12:23

ok
KrzySówka - 2016-06-14, 18:50

:wyszczerzony: :spoko
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-14, 19:49

LoutroKoutsekispa pod gołym niebem,2 km od Damasty,15 km od Lamii.Woda czysta jak na zbiornik z naturalnym dnem i osiąga temp.30-33 stopni.Grecy z Lami przyjeżdżają tu całą dobe.Duzy parking,asfalt.Oświetlone cala noc.Kiedyś były nawet prysznice,teraz zdewastowane czasem braku gospodarza.Kosz na śmieci,jest,ale oni sru plastik po frape na brzeg jeziora.Moczylismy się 3-4 razy dziennie po 1,5 godziny kilka dni,przeczekujac chłodna wiosne.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-14, 19:52

Po wodę motorem pod Leonidasa.Wifi nie bardzo działa,wola passwort.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-14, 20:00

Teraz na Livadie i do Klasztoru Osios Loukaspod Unesco.droga przepiękna,górami, a na zboczach żarnowce kwitnące w całej krasie.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-14, 20:08

Parking duzy ale po wieczornej mszy gasna lampy parkingowe,ciemna noc.Śpimy my i kamper niemiecki.Jak napisała BAWA jest to magiczne miejsce.Musze napisać,ze w Macedoni jak idziesz do katolikonu,to pop pilnuje,nie masz szans na foto.W Grecji nikt za Toba nie chodzi.Bylismy w czasie gdy nie było autokarów i tłumu turystów.Na mszy wieczornej śpiewanej było kilkanaście osób.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-14, 20:24

Ja idę spacerem do moni,potem zaglądam na wieczorną mszę.Rano Z. po spacerze z psem,prowadzi mnie w rozne zakamarki.Główna część kompleksu,składa,sie z dwóch przykrytych kopulami kościołów-większy katholikon Osios Lukas i przyleglej kaplicy Theotokos.Mnisi maja stare zabudowania wokół dziedzińca.Sklepy,i muzeum płatne.Wiele starych różnych zabudowań.Trudno porównać nawet z Meteorami.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-14, 21:31

Może za dużo fotek, :?: ale spacerowałam tam z przyjemnością,gdyż nie było tłumów jak w Meteorach.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-14, 21:39

Dalej jedziemy na Galaksidi.Zobaczymy jak nas GPS poprowadzi,na Delfy czy dolem wzdłuż morza.ok.prowadzi,turkusy poprawiają mi nastrój.To co oglądamy z góry okazuje się być dostępne w realu,prowadzi w dół fajna droga,ale o tym dowiadujemy się za chwilę jazdy.
zbyszekwoj - 2016-06-15, 08:59

Widoki piękne tylko kolega Zbyszek jakiś zmęczony. Może :pifko go wzmocni. :diabelski_usmiech
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-15, 17:19

Zbyszekwoj :!: Dzieki za piwo,nie zmeczony bo naprawdę wypoczęliśmy,nie to co wy zwiedzanie i zwiedzanie :!: My nie możemy się pożegnać z Grecja ,za każdym razem stare,ale i nowe :haha:
zbyszekwoj - 2016-06-15, 17:56

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
nie to co wy zwiedzanie i zwiedzanie


W tym roku ostatnia wycieczka ze zwiedzaniem póki jeszcze możemy, bo my jak Kargule "swiata ciekawi". Od przyszłego roku ,tylko widoki i leżenie bykiem.

izola - 2016-06-15, 19:27

Zbychu , nie sądzę że wam się to uda -"tylko widoki i leżenie bykiem"
Kargule tak mają, przekonałam się wiosną na sobie...nawet kontuzja pięty nie zapobiegła zaliczaniu nieskończonych ilości kilometrów , i to przez 8 tygodni.
Haha , a po powrocie do domu to dopiero "tyrka" się zaczęła aua , aua :mrgreen:

zbyszekwoj - 2016-06-15, 22:09

izola napisał/a:
..nawet kontuzja pięty nie zapobiegła zaliczaniu nieskończonych ilości kilometrów , i to przez 8 tygodni.


Też tak kiedyś miałem :diabelski_usmiech

Beata i Leszek - 2016-06-18, 17:55

Witamy :spoko zatęskniłam...................bardzo , Grecja to bajka :) Pozdrawiamy wszystkich :bigok
chris_voyager - 2016-06-19, 22:23

Basiu, Zbyszku.

Postanowiłem Waszą trasę nanieść na mapę Google i poniżej wklejam link do przybliżonego Waszego tegorocznego przejazdu. Oczywiście to tylko przybliżenie. Jeśli uznacie, że takie zobrazowanie trasy jest przydatne, co jakiś czas dodam kolejne punkty odwiedzone w Waszej tegorocznej wiosennej wyprawie.

https://goo.gl/maps/BQcrqaEukcE2

A na stronie 10 cała trasa podzielona na etapy ze szczegółami:
http://www.camperteam.pl/...r=asc&start=135


Pozdrawiamy serdecznie Hania&Krzyś

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-19, 22:55

Wspaniale,ale trzeba dodac jeszcze szczegoly,no i to nie konie relacji.Będzie cudeńko od Prevezy do Igumenisty.Koniec prac rolnych z grubsza to cos napisze,a na końcu podam całośc.Kuklica ,,ale piękny moni Lesnowski.Szczegóły podam. :?: Szczegółowa trasa do naniesienia na mapę.
1. Kraków,Poprad,Rożnawa,Ozd,Eger,Mezokovesd
2.Berekfurdo
3.Arad-Rumunia
4.Timisoara,bokiem gl.droga.
5.Caransebes-tu gdzies śpimy
6.Orsowa,most na elektrowni przed Drobetą,
7.Kladowo-Serbia
8.Zajecar,Kniazevac,poniżej Nisz,do Macedonia-Kumanowo.
9.Kratowo,Kuklica/skalne miasto/
10.Monastyr Lesnovski,,przez Stip,Strumica do Gevgelije na autostradzie,do Grecji
11.Loutraki kolo Aridea,gorące źrodla
12.Korinos,przebicie nad morze Egejski
13.Paralia,nocleg w rejonie Leptokarii
13.Platamonas,Stomio,Velika,za Polidendri plaza municypalna,dla kamperow'N39°39'19.87"i
E22°53'35.84"
14.Elafos,Kalamaki,Kanalia,Volos do Kato Gatzea
15.Volos-Lidl centrum N 39°21 4370,E22°55 497
16.plaza za Volos ze zbiornikami,kier.Lamia
17.Loutro Smokovou/czynne w sobote i niedziele poza sezonem/
18.Lamia,jezioro,Koutseki,Thermopile springs,i koło Leonidasa
19.Lamia skuterem,sobota 23 kwiecień
20.monastyr Ossios Lukas
21.antykira,Stenos
22.Galaxidi
23.Nafpaktos,do Astakos
24. Astakos i okolice-Wielkanoc Grecka
25.Preveza i plaża Monolithi
26.Kanali,Ligia,Loutsa-Vrahou
26.Ammoudia
27.Parga,Karavostasi,Igoumenitsa.
28.Powrót w dół,Plataria,plaza Arida,
29.Plaza Karravostasi,przez plaza Ammos
30.Powrót do Loutsa,na koniec plaży,skuterem do Ligia
31.Velanidhorahi-dojazd do plazy Kerentza,Alonaki,Ammoni
32.Kanalaki,Joanina,/2 lidle/
33.Mononendri,wawoz Vikos
34.Oxia,taras widokowy na wąwóz
35.Konitsa,stary most nad rzeka Aoos,wąwóz
36.Granica z Alnanią-Mertziani
37.Pertan-kanion rzekiLengarice
38.Tepelene,Fier,Kavaje-Golemo
39.Shengin,Skoder,Podgorica,Danilovgrad.monastyr Ostrog-Czarnogóra
40.Trebinje -Bosnia,
41.Kupari-Horwacja
42.Trebinje-Bosnia,do arku Sutjeska,Gorażde,Srebrenica
43,Loznica,Sabac,Nowy Sad,Horgosz-Serbia
44.Solnok.Jaszbereny,Mezokoves,Ozd,-Węgry
45.Rożnawa,Dobsina,Poprad,Żdiar,Jurgów,Nowy targ,Kraków of :!: koniec 2 czerwiec 20016
Krzysiu nie jedno a 2 :pifko

zbyszekwoj - 2016-06-20, 08:41

I nam się ta mapka podoba. :spoko
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-20, 14:26

Beata i Leszek napisał/a:
Grecja to bajka
Beatko,masz tyle ciekawych miejsc do naniesuienia na Twoja mapke.Kiedys natrafiłam na miejsca parkingowe naniesione przez Frape. :stop: Ty swoje mapki,przenies do osobnego postu,tak by każdy mogł je przeczytać.Pozdrawiam.Jak się uda to zostaniemy przy KRECIE.Barbara
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-20, 14:55

Zdjecia zamglone nie da się inaczej jak jest duże słońce,i robi się fotki pod niego.Jadac do Ossios Lukas w Livadi szukamy Lidla-jest,kupujemy sery Feta są kilowki na promocji za 3,99e.Jest zjazd w dół naAntikira,druga duża zatoka i miasteczko Stenos.Jest to półwysep Pangalos,nad zatoką Koryncką.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-20, 16:03

Antykira ladne miasteczko,ale wąska plaża i można stać tylko na ulicy przy plazy.Za to kwiaty i cytryny w każdym ogrodzie.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-20, 16:08

Nie ma gdzie stać,droga prowadzi do dwóch zatok miasteczka Stenos z drugiej strony tego półwyspu.Coraz ciekawiej i przyjaźniej.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-20, 16:45

Zaczyna wiać,gdzie tu stanąć na nocleg :?:
Jedziemy koło porciku,dalej na górce i cypelku cerkiewka.tu nie wieje.Zostajemy.Cerkiewka otwarta,wokoło taras z widokami ,cudeńko.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-20, 16:54

Zbigniew rano,ogłasza po spacerze z psem ,że kawaleczek dalej jest ładna plaża.Przenosimy się tam na dzień.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-20, 17:14

Po południu zaczyna wiać jedziemy kierunek Galaxidi,po drodze w

Itea, ale nie ma gdzie stać na noc.W porcie nie wolno.Piekna droga nad zatoką Koryncka.GPS znowu nas zawodzi bo prowadzi do miasta drogą nie dla kamperów.Ledwo przejechaliśmy do portu.Jest :!: :!: po drugiej stronie miejsce bez knajpek ,jest kamper grecki.widok na całe miasto,wieczorem oświetlone,ładnie.Galaxidi,jest miastem zamieszkałym całorocznie,dlatego tak dużo jest bugenvilli,oraz przy każdej willi,drzewo cytrynowe,i dużo kwiatow w ogródkach.Miasto z tradycjami,kiedyś duzy port,oraz znany w XIXwieku z budowy statków.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-20, 19:36

cd.Galaxidi
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-20, 19:45

Po długiej przechadzce po mieście i śniadaniu jedziemy dalej wzdłuż zatoki.Wyjazd z miasta szerszą drogą, ale jak duże auto z przeciwka to trzeba się zatrzymać,bo miesci się jedno.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-20, 19:54

Niedaleko od Galaxidi spotykamy plażke z piaskiem,portem,chyba jest hodowla małż.Jedziemy droga w dół jak zwykle dobrą.Widnieja ślady kempingu.Z pod nieczynnego hotelu pragania nas sfora psów. :!:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-20, 20:06

Znowu z góry widać piękne miejsce,droga pojawia się dopiero za jakiś czas,pionowo w dół,ale już nam nie straszne te zjazdy.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-20, 20:09

°Astakos po drodze Lidl w Nafpaktos z piekarnia.Jest duzy chleb a nie te chlebeczki bułkowe.tu mam wifi w zaprzyjaźnionej kafeniji,no i czekamy na sobotnie nabożeństwo wielkanocne o godz 24 w cerkwi.Niestety po ciemku nie wyszło mi dobrze żadne zdjecie,a szkoda :?:
WODNIK - 2016-06-20, 20:16

Pieski, jak widać na foto, są nastawione przyjaźnie. Wiedzą że z Waszym przyjazdem pewnie
coś spadnie im ze stołu, waszego stołu. :haha:
Basiu, życzę Wam w tej wyprawie dużo zdrówka, dużo słońca oraz szerokich dróg. :bukiet:
Pamiętaj, mało piszę ale wszystko czytam.
:spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-20, 20:19

WODNIK napisał/a:
Pieski, jak widać na foto, są nastawione przyjaźnie. Wiedzą że z Waszym przyjazdem pewnie

coś spadnie im ze stołu
,nie uciekaliśmy,bo one wybiegły niespodziewanie,a my mamy psa.Dziekuję, :kawka: Barbara
rjas - 2016-06-21, 14:39

No kto by się spodziewał - Antykira - byłem tam kilka razy służbowo, bo zaraz obok jest potężny zakład produkcji aluminium. Na jednym zdjęciu na wjeździe do miejscowości widać hotelik po prawej stronie w którym spałem. Niestety nie było mi dane skorzystać z przyjemności oddawania się błogiemu lenistwu :(
Ale fajnie znaleźć w relacji miejsce w którym się było :szeroki_usmiech

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-22, 14:37

rjas napisał/a:
zakład produkcji aluminium
patrząc na lewo,czy to tam były jakies urządzenia,zastanawialismy się co to jest,ale szkoda ,że nie pojechałeś do stenos z drugiej strony cypla. :?: :?:
rjas - 2016-06-22, 15:28

Basiu - tak jak napisałem byłem niestety służbowo i nie było czasu na przyjemności, ale kto wie może uda się dotrzeć dla przyjemności. :spoko
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-22, 17:20

Astakos,siedzimy sobie przy samej prpmenadzie,tak by obserwować ludzi,pływajace promy.Plaża z prysznicem.Przed wielkanoca od piątku 29 kwietnia,tlumy ludzi starych i młodych z dziecmi w tawernach i kafejach przy samym morzu.Ja mam swój stolik z pradem w srodku,inni siedza na zewnątrz.W poniedziałek maja wolne za 1go maja,we wtorek pusto.Czekamy do czwartku,na targ/laiki/.Jezdzimy na inne plaże,lub spacerujemy brzegiem dokad się da boczna droga.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-22, 23:08

Dalsze obrazki z zatoki świń oraz okolic Astakos.Jak zwykle bugenville,oraz kwiaty kolo hotelu przy samej plaży.Szukamy starego zamku,ale nie znaleźliśmy,za to ladne łąki i kozy.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-22, 23:13

Inna plaża koło Astakos,piekne schody,parking ale nikt tego nie szanuje.Szukamy ruin zamku
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-22, 23:20

Na promenadzie .
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-22, 23:26

c.d,oraz już po wyjeździe z miasta
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-23, 21:11

Jestesmy za Preveza.Plaża przy głownej drodze znana nam z przed lat,okazuje się zupełnie inna.Plaża Monolithi.dluga co kawałek asfaltowe drogi wjazdowe i zaraz prysznice.Plaza ciagnie się kilka km.Jest 11km od Prewezy.Niedaleko miastweczko Mitikas,oraz Nikropolis,wykopaliska ciągnące się w roznych miejscach przy drodze.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-24, 11:18

No niedobrze eurasy poszly w gore :!: :!: :!: Nikropoliszostało zalozone przez Oktawiana,w miejscu gdzie jego armia stacjonowalaprzed bitwa pod Akcjum.7km od Prevezy sa rozrzucone po obu stronach drogi potężne zabytkowe budowle.Jedziemy na jedno miejsce,potem przenosimy się pod muzeum,bramka otwarta,nie ma żadnych kasjerow.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-24, 11:24

cd.Nikropolis.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-24, 11:38

przenosimy się 100metrow,blizej baru z palmami,jest wifi,i spacery w kierunku Kanali.Spotykamy,duży obiekt,z basenami,restauracja,kemping po drugiej stronie drogi.Obiekt,zadbany mnóstwo kwiatow i zieleni,spacerujemy jeszcze nie ma nikogo,nikt nas nie przegania.Ja zachwycam się krzewami szczotka,oraz innymi kwiatami,ktorych latem i jesienią nie ma sa ich owoce.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-24, 11:42

Dalej Kanali,rozbudowany bar ,stanowisko domparalotni,dalejLigia,tu szukamy miejsca na postój a rownoczesnie nocleg.Jest 8 maj niedziela.Do
ligii przyjedziemy jeszcze raz na skuterku,będąc w Loutso.

toscaner - 2016-06-24, 12:48

Tak to jest jak się na świeżo pisze relację i pamięta wszystkie wioski i miasteczka. Nie to co ja. Olałem temat i teraz muszę sobie przypominać :spoko
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-24, 13:07

[quote]Olałem temat i teraz muszę sobie przypominać


_________________[/quote przecież gdyby nie kalendarz,i pamiętałabym tylko miejsca niektóre.Tak otwieram kalendarz,mam daty,do tego daty na fotach i jakos leci.Dobry kolega Krzysiu-Chris voyager zrobil mapke na stronie 5,zaraz wklejam cala trase on ja naniesie.Dużo jest miłosnikow grecji i balkanów,a teraz takie euro juz4,60 :haha:

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-26, 17:44

Ligia i Loutsa- Vrachou.Przt następnej wizycie w Ligia,okazało się,ze sa 2 kempingi.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-26, 17:58

Przewodnik znowu podpiwiedział.Z Ligia do Loutsa,jedziemy boczna droga ,trochę kręta ale asfalt.Przy Loutsa,zaniemówiłam ,taka piekna plaża ukazała się na zakrecie.Stajemy pod pensjonatem,gdzie jest zatoczka przy asfalcie,nie ma tu żadnych parkingow,prywatne dla pensjinatow.Jedyna szansa na końcu plazy przy wyjeździe do głownej drogi.Latem tu musi byuc tłok.Pani zaprasza nas na prysznic,ale na plaży jest,to plaża z blłękitną flagą.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-27, 19:03

Loutsa plaża,nic innego nie ma,no i same pensjonaty,na plazy tez bary.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-27, 19:08

cd.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-27, 19:44

Jedziemy z Loutsa do Ammoudhia,ale jeszcze tam wracamy.Ammoudia,powstało miasteczko na wysuszonych bagnach rzeki Acheron.Jest tu lasek eukaliptusowy,specjalnie dla parkowania aut kampingowych.Plaża ładna piaseczek,prysznice trochę zdezelowane.Zbyszek gdzie jesteśmy to naprawia prysznice.Rzeka Acheron,ma kanały,i gł.nurt wpływa do morza.Sa sklepy,i stali mieszkańcy.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-27, 19:50

Jeszcze Ammoudia,moglismy tu zostać dłużej ale nie dało się bo było kilka bezpańskich psów plażowych ,a my mamy puszka.Na odnogach rzeki,duzo roznych łodzi,wycieczki na Paxi i Antypaxi.
izola - 2016-06-27, 21:12

Cytat:
co to za owocki,smak jakby gruszki?

takie mogłam skosztować wiosną w Fr. super smakowite , ale jak się nazywają?

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-27, 22:06

Dzieki Izola,widze,ze czytasz :?: odkryliśmy piękne miejsca nad morzem Jońskim :!: :!:
Bim - 2016-06-27, 22:07

Basiu my staliśmy w lasku po środku przy restauracji obok starego greka było wi-fi we wrześniu na ujściu kanału nie dało się zaparkować tam wrośli w na stałe niemieccy kamperowicze czyli miejsce super spokojne.
Plaża piaszczysta, zatoka płytka idealna dla dzieci przy ujściu kanału do morza dobre miejsce do łapania ryb :spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-28, 09:14

Bim napisał/a:
restauracji obok starego greka było wi-fi we wrześniu
my staliśmy raczej przy plazy,ale nie pomyslałam o wifi.Nie wiem na pewno ale idąc droga stary grek bardzo zachęcał do wejścia :?: :?: nie wiem czy ten sam.Może dokleisz swoje fotki.My jeżeli pojedziemy to dopiero w październiku. :?: :kawka: ps.miło mi ,że czytasz,bedzie plaża Karavostasi,cudeńko,ale ja zachwycam się,łachą piachu w Loutso.
Jak wiatr to sa duże fale,niestety wszędzie oprócz Platarii.

BaWa - 2016-06-28, 09:20

Basiu ja z wielką chęcią oglądam wasze fotki. :pifko
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-28, 22:22

BAWA,teraz będą 3 plazki cudenkaale jeszcze nie dziś.Basia ja bardzo się ciesze jak dostaje piwo,to moja starcza nagroda.Pilnuje :!: sprawdź wiesz jak :!: czy wkleiło się Twoje bo 115 już miałam smialam się bo coś pisałam kolo Frape i ona tez miała tyle co ja. :haha:
BaWa - 2016-06-29, 08:18

no to już masz :ok
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-30, 21:26

cd.Ammoudi i dalej przejazd przez ledwo przejezdną
Parge,prawie bez zatrzymania,bo nie ma gdzie się zatrzymać ,a na plaze nie mielismy zamiaru się pchać.No na razie przy powrocie z Igumenisty zjechaliśmy gdzie pisalo kemoing,ale o tym potem,w danej dacie,

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-30, 21:31

Basia teraz dla Ciebie plaża w Karavostasi.Jesteśmy my i plaża,jeden czynny bar prowadzony przez Bułgarów.Jestesmy tu 2 razy.Pełna swoboda jak widać,pranie itd.,jeden raz rozłożyliśmy rolete :?: :?:
Kotek - 2016-07-01, 06:37

Czytamy i oglądamy, może nie zawsze mamy czas na komentarze, ale :pifko proszę bardzo! :kwiatki:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-01, 07:25

Kotek napisał/a:
Czytamy i oglądamy, może nie zawsze mamy czas na komentarze, ale :pifko proszę bardzo! :kwiatki:
,bardzo,bardzo dziekuje po niedzieli skoncze ,dziś jedziemy na
krakowskie Bagry odpocząć.Barbara

BaWa - 2016-07-01, 08:24

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Basia teraz dla Ciebie plaża w Karavostasi
super-marzę ,żeby tam pojechać :kwiatki:
izola - 2016-07-01, 08:53

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Dzieki Izola,widze,ze czytasz :?: odkryliśmy piękne miejsca nad morzem Jońskim :!: :!:

Basiu czytam Cię od pierwszego wpisu bo ciekawie piszesz.. na pokrzepienie i ochłodzenie :pifko
Nad morzem Śrudziemnym byliśmy wiosną 8 tygodni ...wiele interesujących miejscowości poznali-fajnie było bo pogoda tam zawsze trochę lepsza ...ale jak na mój gust, jest mi tam trochę zbyt "turystycznie" wole północ i zachód Fr. Auto już mam spakowane...tym razem biorę wędkę ze sobą ...więc głównym mottem będzie "WODA" :lol:

Mateusz274 - 2016-07-01, 09:27

Wspaniała podróż. Tylko pozazdrościć :D
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-02, 22:38

izola napisał/a:
Nad morzem Śrudziemnym byliśmy wiosną 8 tygodni
nie bardzo rozumiem,piszesz,dyskutujesz,chwalisz,informujesz,umiesz wklejać fotki.No i co,nic :?: :?: nie możesz się w skrócie pochwalic :?: tym gdzie byłas.nie trzeba przepisywać przewodników jak niektórzy robią, ale pare fotek,trasę :?: ty sama najlepiej wiesz :oops: :chytry pozdrawiam Barbara
zbyszekwoj - 2016-07-03, 11:01

Może Izola to facet? :diabelski_usmiech
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-03, 13:26

zbyszekwoj napisał/a:
Może Izola to facet? :diabelski_usmiech
,jeżeli,to faceci pisza więcej realacji jak kobiety :chytry
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-03, 13:28

zmniejszam foty i przejdę do relacji , pogoda barowa , można trochę popisać. :!: Karavostasi.Przewodnik pisze,11km.od Sivoty znajduje się wioska Perdika , źle oznakowana , ale dobrze utrzymana droga boczna prowadzi na plaże w Karawostasi . Tu racja , potwierdzamy , tylko że są dwie drogi ta i druga jadąc od Pargi pisze mały kierunkowskaz na plażę . Plaża ma 500metrow,uważana za jedna z najlepszych plaż w prowincji , trochę czasami jest na wodzie piana . Jest tu kilka hoteli , jeden góruje nad plażą wysoko , ale wygląda na to , że nie będzie czynny .Bar opuszczony , jakby do naszej dyspozycji , prysznice też , winda zamknięta która widocznie jeździła miedzy plażą a hotelem . My biegniemy do góry ładnymi schodami.
zbyszekwoj - 2016-07-03, 16:58

izola napisał/a:
.co degraduje blondynę do płci męskiej ?


Czyli blondynka...to juz brzmi zachęcająco. :kwiatki:

izola - 2016-07-03, 17:22

zachęcająco? do czego!...nie wymiguj się od odpowiedzi ...
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-03, 17:47

W Karavostasi,pogoda się popsula jedziemy dalej na zwiady w kierunku Igumenisty,po to by zrobić też zakupy.Jedziemy tą druga drogą,jest tam na trasie inna zatoka Arilla.Piasek ciemy.Ładny porcik,ale nie ma miejsca dla kampera,porócz portu.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-03, 17:55

Dalej jadąc już drogą czerwoną na Igumeniste,spotykamy turkusy różnej maści.Jest również plaża Mega Ammos z przepieknym hotelem Mikros Paradisos.Chodzimy i zachwycamy się nawet pytam o ceny jakie są ze śniadaniem.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-03, 18:01

Hotel Mikros Paradisos.Samochód może stać tylko przy gł.drodze.na osobówki,poszczególne obiekty mają swoje parkingi z rampą na 2,20
izola - 2016-07-03, 18:07

smutne jest przed sezonem to:DSCN6232.jpg
...a w sezonie pewnie nie do strawienia!

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-03, 18:10

Karavostasidrugi pobyt na tej pięknej plaży.Robimy wycieczki motorem,do góry droga pod hotel,ale na głucho zamknięte.Jeszcze jest plaża,ale bez dostępu,byli grecy,zamykaja na kłódke gaj oliwkowy naokoło tej plazy.Ogladamy druki otwarty bar przy plazy gdzie sa skaly do nurkowania,wykopaliska,itp.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-03, 18:16

izola napisał/a:
smutne jest przed sezonem to:DSCN6232.jpg
...a w sezonie pewnie nie do strawienia!
,byliśmy tam we wrześniu w 2 kampery,sporo ludzi,ale nie tłumy pewnie jak w sierpniu.Dlatego nigdy nie zrobimy błędu i nie jesteśmy tam w lipcu i sierpniu.Nasz ogród daje nam schronienie w wakacje.
Jeszcze Karavostasi.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-03, 18:37

biesiadowanie na Karavostasi fajne.Z.rozmawia z Bulgarami od baru.Zaczyna wiac robia się fale,to jedziemy sobie dalej.Znowu mamy Parge,za miastem typowo plażowym i zarazem dużym kurortem jest napis kemping.Wyjeżdża kamper,no to skręcamy,ale wypuściliśmy się na całego.Droga wąska na osobówki,a na końcu ładna plaża z parkingiem na osobówki i samymi barami.Plaża Lichnos.Byliśmy w zeszłym roku na plazy Valtos,to duża plaża z parkingiem wzdłuż niej.Nie było problemu ze staniem.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-03, 18:49

Jestesmy znowu wLoutsa,ale w innym miejscu,bardziej neutralnym,na końcu plaży,blisko wyjazdu do głównej drogi czerwonej.Spokojna plaża z lachą piachu jasnego,robi się groźna ,fale wielkie urokliwe,zalewaja daleko piach..
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-03, 18:56

Z wycieczki do Ligii.Tu raz już spaliśmy,ale teraz pojechaliśmy skuterem i inna droga szutrowa wzdłuż morza.Sa tu 2 kempingi.Plaże kamieniste,mieszane.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-05, 18:12

Plaża i port Kerentza.!7 maja jedziemy skuterkiem odwiedzić małżeństwo z Łodzi,które spotkaliśmy w Ammoudi.Mamy jechać do miasteczka Velanidhorahi/raczej trudna nazwa/.Tam sa trzy plaże Kerentza,Alonaki,Amoni.Jedziemy asfaltem,potem szutrówką,napisy byle jakie na tawerny,nie plaże.Znajdujemy,po różnych nawrotach Kerentze ,największą z plaż.Poznać po przyczepach jakie tam stoją.Nasi krajanie gdzies pojechali została przyczepa,ale wszyscy wiedza o kogo nam chodzi.Jest woda,kamperowcy stoja tu po kilka tygodni.Czasami też goni plicja.Nasi Łodzianie,stacjonuja tam kilka miesięcy w roku.Pogadalismy z Niemcem,jedziemy dalej szukać Alonaki :?: przewodnik pisze pocztówkowa plaża.Napis nie powiem jaki prowadzi nas wreszcie do niej.Potem już wiemy że są jedna za drugą,ale prowadza do nich raz lepsza droga ,a raz szutrówka.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-05, 18:18

Alonaki,cudeńko,schodzi się zdezelowanymi schodami,lub szutrówką.Jest prysznic,odkryty przezemnie drugim razem.Na razie rozpoznanie.W miasteczku piekarnia,na zakupy i laiki jeździ się do Kanalaków-Kanalaki,niedaleko kanionu rzeki Acheron.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-05, 19:19

18 maja,juz na stałe wyjeżdżamy z Loutsa.Pierwsze jedziemy do Alonaki.Piekna pogoda,troche opalających przyjechało.Wieczorem mili Niemcy,majacy tu dom,kazali nam na noc jechać do Kerentzy.Jadac już na stałe z tych plaz jeszcze raz przyjechaliśmy popatrzeć a urokilwe Alonaki
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-05, 19:26

Kerentza,stajemy koło sympatycznych Austriaków.Łodzianie pojechali na zakupy.Potem podpowiedzieli jak spacerem dotrzeć do plazy Ammoni
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-05, 19:37

Plaża Amoni,idzie się na nia kilkanasci mi9nut od Karentzy.Szutrowka tylko dla osobówek.Ogladamy z góry,a tu są scgdy kiepskie do plaży w dól.Ładna,ale pusta,bar jeszcze nieczynny.Dużo śmieci i trawy morskiej,nikt tu nie sprząta,może w sezonie jest inaczej.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-05, 19:42

Jeszcze Amoni.Potem przejazd już do Joaniny i w deszczu wielkim z burzą, śpimy pod
lidlem.

StasioiJola - 2016-07-05, 22:23

Basiu - czytamy, czytamy i oglądamy Twoje zdjęcia - i marzymy. aby chociaż raz wybrać się częściowo Waszymi śladami. Jesteśmy pełni podziwu dla sposobu w jaki spedzacie Wasz czas na emeryturze. U nas też to to kiedyś nastąpi- nie wiem tylko czy będę miał tyle odwagi co Wy, żeby wybrtac się na tak długo!! :ok :spoko
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-05, 22:34

Dzieki,ale od 2009,kiedy kupiliśmy kampera z roku na rok,mam wiekszą pasje podróżowania,czytam,kupuje mapy i przewodniki,relacje kolegów.Na wyjeździe odpoczywamy,w domu dużo pracy,a już nie te siły :?: :?: Barbara
BaWa - 2016-07-06, 12:03

Na następnej plaży następne piwko :pifko
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-06, 13:59

Basia dzięki,ale plazy już koniec teraz będą mosty stare,i Vikos,pomału koniec :!: :!: Nie odbierasz telefonów :?: :?:
chris_voyager - 2016-07-07, 08:30

Ponieważ lista odwiedzonych miejsc przez naszych Greckich Podróżników przewyższa możliwości GoogleMaps i nie pozwala na umieszczenie wszystkich na jednej mapie podzieliłem podróż na etapy robiąc jednak najpierw jedną mapkę dla całej trasy w przybliżeniu pokazującą jej przebieg:

https://goo.gl/maps/2RWsfZeG9Y32

A tutaj już bardziej dokładnie pierwszy etap (PL, SLO, H, RO, SRB)
https://goo.gl/maps/TV8XXq4jkEr

I wjeżdzamy do Macedonii i dalej GR:
https://goo.gl/maps/TRnjuNUK9Cq

Wzdłuż wybrzeża od Korinos do Kato Gatzea:
https://goo.gl/maps/5bPG1sECkhs

Od Kato Gatzea do Astakos (pn wybrzeże Zatoki Korynckiej)
https://goo.gl/maps/LqouvLxJKQ92

Wzdłuż morza Jońskiego - na północ:
https://goo.gl/maps/Ja1kvqQ7dtt

Północna Grecja (interior) i Albania:
https://goo.gl/maps/Lr7SVZcnuCB2

Albania i Czarnogóra:
https://goo.gl/maps/7oXGRes76dt

Bośnia, Serbia - na północ - na Węgry
https://goo.gl/maps/xCRYEpUUC5R2

Czas do domu:
https://goo.gl/maps/xPHyKEx4Ph92

Ciąg dalszy nastąpi w kolejnej podróży Muzyków ... :spoko

BaWa - 2016-07-07, 08:35

super :pifko
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-07, 09:19

Krzysiu,super postawiłam :pifko .Przy mapie ogólnej,calej trasy popraw przejazd przez Rumunie ,tak jak zrobiłeś na mapie szczegółowej :?: Czy jeżeli skończysz można to wkleic na początek tak jak mowileś,by każdy zaglądający do tej relacji zobaczył trasę.Bardzo się ciesze ,że miłośnicy Grecji i Bałkanów tak są mi pomocni :roza: :kwiatek2
chris_voyager - 2016-07-07, 09:29

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Krzysiu,super postawiłam :pifko .Przy mapie ogólnej,calej trasy popraw przejazd przez Rumunie ,tak jak zrobiłeś na mapie szczegółowej :?: Czy jeżeli skończysz można to wkleic na początek tak jak mowileś,by każdy zaglądający do tej relacji zobaczył trasę.Bardzo się ciesze ,że miłośnicy Grecji i Bałkanów tak są mi pomocni :roza: :kwiatek2


Dam znać jak skończę - może ewentualne uwagi prześlij wówczas mailem. Poprawię zgodnie z uwagami.

PS: Dzieło zakończone: http://www.camperteam.pl/...r=asc&start=135 (str.10)

Misio - 2016-07-07, 09:37

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Dzieki,ale od 2009,kiedy kupiliśmy kampera z roku na rok,mam wiekszą pasje podróżowania,czytam,kupuje mapy i przewodniki,relacje kolegów.Na wyjeździe odpoczywamy,w domu dużo pracy,a już nie te siły :?: :?: Barbara


I tak powinno wygladac zycie szczesliwego emeryta. Bardzo Wam zazdroscimy i jak nasz kochany rzad obnizy wiek emerytalny, to juz niedlugo pojedziemy Waszym szlakiem. Tak pieknie reklamujecie Grecje, ze powinniscie wydac swoj przewodnik np pt,, Uzywajcie ile wlezie w Grecji i na Peleponezie,,. Pozostalo nam tylko czekac, czytac i pic :pifko na odleglosc. Wiec leci.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-13, 21:21

Misio :!: dzięki ,niedłgo skonczę relacje,ale nie mam czasu,zaraz skonczą się maliny i pożeczki, to koniec soków,ale jeżdżę na rehabilitacje.Z trudem wytrzymuje komore krioterapii,ale jest pomocna,mam 5 zabiegow,bo musze podleczyć swoje zwyrodnienia reumatyczne.Zbieram już leki,no i robie wecki dla siebie i córki.Juz mysle jak tu pojedziemy i na ile,bo również czekamy na sanatorium ambulatoryjne ,tu niedaleko Krakowa w Swoszowicach :spoko Barbara
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-13, 21:51

Może dziś uda mi się coś napisac,Joanina=Po przespanej nocy pod Lidlem i zakupach jedziemy do samego centrum miasta.Nie mamy żadnych namiarow,z głównej drogi w lewo prowadza ulice ,ale wąskie i dość w dół.W prawo,lewo,ale nic,ma być jezioro :?: Jest w dali, ale nie udaje nam się.Spogladam na mały plan w przewodniku,a :!: :!: trzeba szukać starych murów okalających zabytki,meczety :?: Wreszcie sa mury jezioro szro- bure po deszczach.Objeżdzamy na około szukając miejsca na postój,jest :!: :!: kamper,autokary,to cos się znajdzie.Nawet nie tak daleko od wejścia do jednej z bram.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-13, 22:02

Za murami sa stare meczety,łażnia,ale równie z mieszkają grecy,w wyremontowanych ,pięknych willach.Spacerujemy jakiś czas,nie doszliśmy do innej bramy,bo może byłoby za daleko do samochodu :?: :?: Podobało nam się.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-13, 22:06

Jeszcze spacer po starej części Joaniny :!: :!:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-13, 22:14

Wyjazd o 14 tej,kierunek Konitsa.Ladna boczna droga,najblizej wawozu Vikos.Wreszcie się nie spieszymy,no i dojrzeliśmy do wjechania w głąb,drogi tam gdzie zaczyna się wejście do wąwozu.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-14, 09:02

Nie znając sytuacji,przejechalismy przez[Monodendri,nie było miejsca do stania.Za miasteczkiem zatoka,tu spimy.Rano ja idę na piechote kawałek gdzie pisze wawoz.Wracam,jedziemy na punky widokowy przed miasteczkiem.Idziemy na spacer do miasteczka z drugiej strony,tu jest rynek,i część turystyczna,dojście do monastyru Agia Paraskevi.Wiemy też ,ze na platformę widokowa jedzie się tam gdzie spaliśmy i jeszcze dalej do Oxia.Jedziemy do Oxia,po drodze piękne skalne formy,robimy fotki i podziwiamy.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-15, 21:27

Przy miejscu do oglądania wawozu,jest parking z zatoka poniżej do nawracania autokarów.Rano zaparkowaliśmy bez problemów.Po 100 metrach jest platforma,z kamiennych plyt,dalej scieżka, wymurowany drugi balkon do oglądania.W tych okolicach i miasteczku Monodendri,można spedzic co najmniej 2 dni nie nudząc się.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-15, 21:38

Psy Jędrka 49 bija na głowe wszystkie inne pupiulki podróżujace kamperami :!: :!: Nasz zostaje w kamperze,jak idziemy na szybko do wody w dwójke,bo szczeka za nami zakłócając spokój.No i w miejscach kultu religijnego zostaje z jednym z nas,od czsu jak pop Zbyszkowi zwrócil uwagę.cd.Vikosa
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-15, 21:50

Wracamy do miasteczka,i skrecamy w drugie miejsce gdzie jest parking,ryneczek,oraz kilka monastyrów,jak pisze przewodnik zamknietych,ale w niedziele otwarte.Idziemy za ludźmi do monastyru,na skraju wąwozu .Agia Paraskewi.Madamki odswietnie ubrane,nie maja butów do chodzenia po płytach kamiennych,odpoczywaja po drodze.900metrow od ostatniej knajpki.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-15, 21:54

Jeszcze koło wawozu i monastyru
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-15, 21:55

Tablice i inne cerkiewki w centrum
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-15, 22:04

Jedziemy na Konitse i już niedaleko do granicy z Albanią.Jest to piękny rejon bo wawóz,gory doliny rzeki Aoos i mosty Łukowe,jeszcze wawóz rzeki Aoos.Spacerujemy,podziwiamy,fotografujemy.Śpimy pod jednym z mostów.












j

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-15, 22:08

Stary most łukowy w Konitsie
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-16, 13:50

Wąwóz Aoos.Szkoda bo wybraliśmy się tam już po południu.niektorzy wracali ,a my dopiero idziemy.Woda po deszczach w rzece duża,normalnie grek mowi,mała woda.Zmienilismy miejsce postoju,bo będziemy tu spać.Fajnie bo wąwozem wzdłuż rzeki jest szeroka szutrówka/niektórzy jada samochodami/,potem zweża się idąc nad sama woda.Nistety do monastyru nie doszliśmy bo już zblizal się wieczór.Skały przepiękne,niektóre oświetlone zachodzącym słoncem.Jedno ddjeci udało się zrobić kajakarzowi,ale jak wypłynął,dałam na zdjęcia sportowe,to i tak mi szybko mignął.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-16, 14:05

Wzburzona rzekaAoos
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-16, 14:16

Koniec.Pod kościółkiem tankujemy wode i do granicy z Albania w miejscu Mertziani.wyjechalismy 1 kwietna a powrót 2.czerwca,czyli równo 2 miesiące.Kilometry 5200.Dzieki za czytanie.Koordynaty wpisze na stronie 5 koło miejsc trasowych.Barbara Muzyk :spoko :spoko
Bim - 2016-07-16, 14:59

Dzięki Basiu fajnie się z wami jechało :roza: :spoko
KrzySówka - 2016-08-09, 15:05

Czy można prosić kordynaty ciekawych miejsc postojowych.Plisss :szeroki_usmiech :kwiatki:
frape - 2016-08-09, 17:50

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Bim napisał/a:
restauracji obok starego greka było wi-fi we wrześniu
my staliśmy raczej przy plazy,ale nie pomyslałam o wifi.Nie wiem na pewno ale idąc droga stary grek bardzo zachęcał do wejścia :?: :?: nie wiem czy ten sam

Pewnie ten sam bo nas też w lipcu zachęcał - a wifi sięgało praktycznie pod samą plażę

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-08-11, 18:30

KrzySówka napisał/a:
Czy można prosić kordynaty ciekawych miejsc postojowych.Plisss :szeroki_usmiech :kwiatki:
myślalam,ze każdy trafi.Sama lubie jechać na koordynaty zwłaszcza w Grecji/alfabet?/.Postaram się to napisze na której stronie będą.
Stanek - 2017-03-28, 15:34

Za relację pfko. W tym roku naszło nas na Grecję więc przeczytałem z zapartym tchem. Szkoda tylko, że nie ma namiarów (współrzędnych GPS) na miejscówki :(
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2017-05-22, 20:02

Cytat:
Bo to jest dużo pisania,a forumowcy maja różne namiary w GPS,Wy macie inne a my stopnie minuty ,sekundy.Napisz co Cie interesuje zobaczę w kalendarzu.Mamy kalemdarze z wszystkich lat podróży.z Hiszpanii 2010 tez,lecz wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy,że zapisywanie koordynatów tak się przydaje.Teraz go Grecji jeździmy w ciemno, ale z kalendarzy korzystamy :!: :!:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2017-12-08, 22:32

Odświeżam relacje dla Alana,który napisał na Pw a nie mogę do niego zadzwonić bo nie podaje tel. w Awatarze.Alan nasz tel podany,po prostu zatelefonuj :!:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group