Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Włochy - Koronawirus. Ostrzeżenia + Opowieści fantastów STOP!!!

Spax - 2020-02-23, 21:15
Temat postu: Koronawirus. Ostrzeżenia + Opowieści fantastów STOP!!!
:?

Główny Inspektor Sanitarny w związku z ogniskami koronawirusa z Wuhan w północnych Włoszech, nie zaleca w najnowszym komunikacie podróżowania do Włoch, w szczególności do regionów: Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania i Lacjum.

onionskin - 2020-02-23, 22:09
Temat postu: Re: Koronawirus. Ostrzeżenia przed podróżowaniem
Spax napisał/a:
:?

Główny Inspektor Sanitarny w związku z ogniskami koronawirusa....

A moja córa tam mieszkająca mówi, że region Wenecja Euganejska już jest zablokowany jak u nas w stanie wojennym: patrole policji i wojska zawraca nie mieszkających w nim.

yamah - 2020-02-24, 06:31
Temat postu: Re: Koronawirus. Ostrzeżenia przed podróżowaniem
[quote="onionskin"]
Spax napisał/a:
:?
patrole policji i wojska zawraca

no to się chyba zaczeło :shock: . Tylko kwestia czasu jak inne kraje południowej europy zrobią to samo..tfu..tfu..na psa urok :gwm

Socale - 2020-02-24, 10:28

Spokojnie, nie ma co panikować i nie bać się qrestwa...
Wirus został opracowany równolegle z antidotum dla niego. Najpierw został uwolniony w miejscu spoza podejrzeń i pozwolono na rozprzestrzenianie, niebawem okaże się że jakaś firma farmaceutyczna wynajdzie cudowną szczepionkę i zapewne będzie to w USA albo Niemczech... :bajer

Krystian - 2020-02-24, 11:16

Socale napisał/a:
Spokojnie, nie ma co panikować i nie bać się qrestwa...
:bajer


Według profesora Gabriela Leung epidemiolog z Hongkongu, który ocenia że jeden zainfekowany zaraża 2,5 osoby to może zachorować 60% globalnej populacji. Nawet jeśli tylko jeden na stu zarażonych umrze, dla świata oznacza 45 milionów pogrzebów. Szczepionka ma być dopiero za 18 miesięcy.
Według WHO zagrożenie dla świata jest większe niż terroryzm.

Informację powyższą wyczytałem w angorze nr 8 z dnia 23.02.2020.

@ndrzej - 2020-02-24, 11:17

Socale napisał/a:
Spokojnie, nie ma co panikować i nie bać się qrestwa...
Wirus został opracowany równolegle z antidotum dla niego. Najpierw został uwolniony w miejscu spoza podejrzeń i pozwolono na rozprzestrzenianie, niebawem okaże się że jakaś firma farmaceutyczna wynajdzie cudowną szczepionkę i zapewne będzie to w USA albo Niemczech... :bajer



Nowa teaoria spiskowa! :shock:
Za PRL-u też rozpowszechniano pogłoski o zrzucaniu przez Amerykanów stonki nad Polską... :diabelski_usmiech

chris_66 - 2020-02-24, 11:23

Krystian napisał/a:
, dla świata oznacza 45 milionów pogrzebów..


czyli tyle co nic, nikt nie zauważy tego

grzegorz_wol - 2020-02-24, 13:09

To że mamy przewalone doszło do mnie w chwili gdy zobaczyłem na YT tą Chinkę plującą na przyciski w windzie.
Jeden socjopata może zarazić tą drogą całe miasto a nie 2,5 osoby. Socjopatów jest podobno 4% populacji.

Po przekroczeniu kilku tysięcy zainfekowanych będzie ich już statystycznie dostatecznie dużo...

Co do Włoch to oby nie doszło do rejonów uprzemysłowionych bo jak zaczną zamykać fabryki to ich gospodarka to poczuje bo juz i tak ledwo zipie.

Ciekawe co będzie w sytuacji gdy załogę jakiegoś kampera z np Polski spotka "przyjemność" odizolowania regionu w którym się znajduje? Puszczają dalej po pomiarze temperatury czy kwarantanna?

Ahmed - 2020-02-24, 14:22

grzegorz_wol napisał/a:
Ciekawe co będzie w sytuacji gdy załogę jakiegoś kampera z np Polski spotka "przyjemność" odizolowania regionu w którym się znajduje? Puszczają dalej po pomiarze temperatury czy kwarantanna?


,, 11 gmin dostało status tzw. "czerwonej strefy". Nie można do nich wjechać, ani ich opuścić ''

https://www.medonet.pl/zd...l,12445982.html

yamah - 2020-02-24, 14:49

grzegorz_wol napisał/a:

Ciekawe co będzie w sytuacji gdy załogę jakiegoś kampera z np Polski spotka "przyjemność" odizolowania regionu w którym się znajduje?

Dłuższe wakacje :haha:

Misio - 2020-02-24, 18:29

Krystian napisał/a:
Socale napisał/a:
Spokojnie, nie ma co panikować i nie bać się qrestwa...
:bajer


Według profesora Gabriela Leung epidemiolog z Hongkongu, który ocenia że jeden zainfekowany zaraża 2,5 osoby to może zachorować 60% globalnej populacji. Nawet jeśli tylko jeden na stu zarażonych umrze, dla świata oznacza 45 milionów pogrzebów. Szczepionka ma być dopiero za 18 miesięcy.
Według WHO zagrożenie dla świata jest większe niż terroryzm.

Informację powyższą wyczytałem w angorze nr 8 z dnia 23.02.2020.


Jeden z członków CT posiada taki nick. Czyżby Angorze też dał się poznać ? :opps:

ZbigStan - 2020-02-24, 18:50

Do wczoraj się nie przejmowałem. Po informacjach z Włoch sprawa zagrożenia wygląda poważniej. Odłożyć podróże, czy realizować zamierzenia?. A jak nas gdzieś złapie kwarantanna? Wątpliwości coraz więcej. Pozdrawiam.
Spax - 2020-02-24, 19:56

ZbigStan napisał/a:
A jak nas gdzieś złapie kwarantanna?

To pół biedy - gorzej jak chwyci wirus.
Rosądek mówi, że lepiej podróże odłożyć na późniejszy termin.

yamah - 2020-02-24, 19:56

dziś takie wyczytałem..cholera :gwm nie wiadomo już co myśleć i planować
https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-we-wloszech-polacy-o-dramacie-nie-ma-wody-ani-chleba-ludzie-bija-sie-o-jedzenie-panika-w-mediolanie-6482100539091073a

Socale - 2020-02-24, 20:38

chris_66 napisał/a:
Krystian napisał/a:
, dla świata oznacza 45 milionów pogrzebów..


czyli tyle co nic, nikt nie zauważy tego

Ale 45 milionów eurodolców dziennie to Rada Nadzorcza farmakoncernu z pewnością zauważy.
To się im po prostu opłaca. Umierają osoby starsze, w mniemaniu farmakoncernu mniej wartościowe więc dla takiej kasy zrobią wszystko. To jest zbyt gruby biznes byśmy mogli go pojąć, nie mówiąc o jego kulisach.
Spisek?
Tak, oczywiście. Czułem to z pierwszym kichnięciem bo równolegle bąka puściłem, a to już znak :idea

MILUŚ - 2020-02-24, 20:51

Spax napisał/a:
...............
Rosądek mówi, że lepiej podróże odłożyć na późniejszy termin.


Przeżyłem w Nigerii zagrozonej Ebolą ; byłem w Etiopi kiedy szalała gorączka Zica ; przed dwoma laty pracowałem w Wuhan..........jestem zbyt złym człowiekiem żeby umierać :diabelski_usmiech

Ahmed - 2020-02-24, 21:53

MILUŚ napisał/a:
Przeżyłem w Nigerii zagrozonej Ebolą ; byłem w Etiopi kiedy szalała gorączka Zica ; przed dwoma laty pracowałem w Wuhan..........jestem zbyt złym człowiekiem żeby umierać


Umiałeś się odkażać , jakie to proste i skuteczne % :bajer :haha:

MILUŚ - 2020-02-24, 23:13

Ahmed napisał/a:
.............

Umiałeś się odkażać , jakie to proste i skuteczne % :bajer :haha:


Ryzyk fizyk..........za miesiąc znów Nigeria :gwm :gwm :gwm

Ahmed - 2020-02-25, 08:48

MILUŚ napisał/a:
Ryzyk fizyk........


Tylko na mszę do kościoła nie choć :chytry

https://wyborcza.pl/7,75399,25716136,kosciol-jezusa-rozsadnikiem-koronawirusa-w-korei-poludniowej.html?fbclid=IwAR0FR0Bq3HU_ClcWF36QivwuURKd2jwwfP2qFdMaWsmNE_sN8CKPj86TmWY

MILUŚ - 2020-02-25, 08:57

Spoko........mieszkamy w Live Camp'ie a w koło.......pole minowe :haha:

Wirus nie przejdzie :haha:

ZbigStan - 2020-02-25, 09:09

Wartość giełdową firm farmaceutycznych zajmujących się szczepionkami na wirusy zwiększyła się od 200 do 450 procent. My tu sobie dyskutujemy a tam rosną fortuny. Pozdrawiam.
marcin traker - 2020-02-25, 09:45

Przy tych ruchach ludności tylko kwestia czasu ...temp idzie w góre kudzie podróżują,nie k8niecznie z własnej woli...poprostu pracują np wtransporcie międzynarodowym
Jaką radę ma np. MSZ dla firm i ich pracowników kooperujących np z Fiatem z Turynu...a po drodze Milan...codziennie tys aut jadą do Włoch i wracają z Włoch

Zbynek - 2020-02-25, 10:49

ZbigStan napisał/a:
Do wczoraj się nie przejmowałem. Po informacjach z Włoch sprawa zagrożenia wygląda poważniej. Odłożyć podróże, czy realizować zamierzenia?. A jak nas gdzieś złapie kwarantanna? Wątpliwości coraz więcej. Pozdrawiam.


My mieliśmy rezerwować kemping nad Adriatykiem na wakacje, ale w tej sytuacji się wstrzymujemy, zobaczymy jak się sytuacja rozwinie. Najwyżej będzie wyjazd spontaniczny - może Grecja, może Hiszpania? A jak tam też będą wirusy to może Norwegia... się zobaczy :ok

andrzej627 - 2020-02-25, 12:48

Spax napisał/a:

Rosądek mówi, że lepiej podróże odłożyć na późniejszy termin.

Dalekie podróże, jak np. dla mnie do Grecji, mogę odłożyć, ale na wiosnę jechać gdzieś trzeba. Bliżej mam do Hiszpanii. :spoko

Bajaga - 2020-02-25, 14:04

Zbynek napisał/a:

My mieliśmy rezerwować kemping nad Adriatykiem na wakacje, ale w tej sytuacji się wstrzymujemy, zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.

My też się lekko wstrzymujemy z płaceniem ale mam nadzieję, że sytuacja się szybko uspokoi a poza tym po tym całym zamieszaniu może włoskie kempingi zrobią jakieś ciekawe promocje? :-) Jak nie będą mieli rezerwacji to powinna im ciut rura zmięknąć więc może to wszystko wyjdzie na plus.

ps. Ale na zlecenie małżonki właśnie robię spore zapasy żywnościowe artykułów z długim terminem przydatności. Przecież wystarczy z jeden zgon w Warszawie i zamkną tu wszystkie szkoły, centra handlowe i pewnie większość sklepów... Taka prawda niestety... Łatwo o panikę.
A w te powtarzane pierdoły o tym jak to Polska jest gotowa na wirusa to zapewne nawet i minister zdrowia nie wierzy.

Ahmed - 2020-02-25, 14:11

Bajaga napisał/a:
włoskie kempingi zrobią jakieś ciekawe promocje? :-)


Kremacja zwłok za darmo np. :bigok

Zbynek - 2020-02-25, 15:31

Bajaga napisał/a:
Zbynek napisał/a:

My mieliśmy rezerwować kemping nad Adriatykiem na wakacje, ale w tej sytuacji się wstrzymujemy, zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.

My też się lekko wstrzymujemy z płaceniem ale mam nadzieję, że sytuacja się szybko uspokoi a poza tym po tym całym zamieszaniu może włoskie kempingi zrobią jakieś ciekawe promocje? :-) Jak nie będą mieli rezerwacji to powinna im ciut rura zmięknąć więc może to wszystko wyjdzie na plus.


Na to bym nie liczył. Jak robiłem rozeznanie to połowa kempingów ma już pełnie obłożenie (termin druga połowa lipca), te co są dostępne miały ceny wyższe około 30-40% niż rok temu.

andi at - 2020-02-25, 15:57

To nie się walą Zbynek ,pojedziemy do ciebie ale tam kleszcze :haha: :spoko
Zbynek - 2020-02-25, 17:45

andi at napisał/a:
To nie się walą Zbynek ,pojedziemy do ciebie ale tam kleszcze :haha: :spoko


Oj tam kleszcze. Po prostu wieczorem trzeba dokładnie sprawdzić czy żaden kleszcz się nie przyczepił, najlepiej nawzajem wspólnie z małżonką :oops: Od razu przyrost naturalny wzrośnie :wyszczerzony:

Socale - 2020-02-25, 20:46

Coronavirus jest wytworem człowieka!!!
Piszę to Wam Ja, mały Pikuś, lecz wkrótce eksperci zaczną o tym co raz głośniej otwarcie mówić.
.
Ale kto się boi, niech wie, że maseczki nie chronią noszącego, lecz utrudniają "rozpylanie".

izola - 2020-02-25, 21:06

Jak maseczki utrudniają rozpylanie, to już swoje zadanie zrobiły.

Wczoraj pani prowadziła wózek z zakupami w supernarkiecie w rękawiczkach jednorazowych
... Nie jest to takie głupie jak człowiek dokładnie pomyśli, ile brudasów albo chorych ten uchwyt miało w ręce.

Wszelkie inne spekulacje, kto to zrobił, kto to nasiał , uważam za nie na miejscu... Kiedy ludzie tracą zdrowie i życie.

Socale - 2020-02-25, 21:14

izola napisał/a:
Jak maseczki utrudniają rozpylanie, to już swoje zadanie zrobiły.

Wczoraj pani prowadziła wózek z zakupami w supernarkiecie w rękawiczkach jednorazowych
... Nie jest to takie głupie jak człowiek dokładnie pomyśli, ile brudasów albo chorych ten uchwyt miało w ręce.

Wszelkie inne spekulacje, kto to zrobił, kto to nasiał , uważam za nie na miejscu... Kiedy ludzie tracą zdrowie i życie.

Przecież ten wirus niemal natychmiast umiera jeśli nie dostanie się do żywego organizmu.
Zatem maseczki tak, rękawiczki niekoniecznie ino łapy myć, ale każdy niech robi jak uważa.
Na zwykłą grypę umieralność jest większa, więc to tylko kwestia czasu jak oliwa na wierzch wypłynie, a ludzie tracą życie i zdrowie nie przez "spekulacje" tylko za chciwość hien farmaprodukcyjnych.

chris_66 - 2020-02-25, 21:20

Socale napisał/a:

Przecież ten wirus niemal natychmiast umiera jeśli nie dostanie się do żywego organizmu.


to "niemal natychmiast" to niestety jest kilka godzin, o ile nie kilkadziesiąt

umiera od temperatury i chemii

izola - 2020-02-25, 21:24

Nie jestem specjalistą virologiem, nie mnie się wypowiadać...

Człowiek jak chce sam się może wykończyć swoimi zwyczajami i postępowaniem.

izola - 2020-02-25, 21:30

Dzis gdzieś czytałam że nie zdezynfekowane viry maja do 9 dni żywotność.
Jakie źródło, nie pamiętam, ale było że strony ministerstwa zdrowia.
Czy to prawda? Oni sami nie wiedzą na pewno...

chris_66 - 2020-02-25, 21:42

izola napisał/a:
Dzis gdzieś czytałam że nie zdezynfekowane viry maja do 9 dni żywotność.
Jakie źródło, nie pamiętam, ale było że strony ministerstwa zdrowia.
Czy to prawda? Oni sami nie wiedzą na pewno...


niech będzie nawet kilka godzin to wystarczy na przyjęcia pasażera przez kolejną osobę

Spax - 2020-02-25, 22:45

Wojtek – pier-wszolisz i nie wiadomo po co. Proch i dynamit też ktoś wynalazł, tylko co z tego! Każdy przypadek zachorowania z powodu tego wirusa jest tragiczny. Nie tylko dla samego poszkodowanego ale również dla jego otoczenia. Naprawdę nie wiem o co Ci chodzi – może Twój własny strach przed...?

Dzisiaj wracałem z Niemiec i wyprzedzałem na S8 autko malutkie z włoską rejestracją. Za kierownicą młodziutka dziewczyna w maseczce na ustach i co Ty na to? Jest potencjał czy go nie ma?

Możesz powiedzieć, że strach ma wielkie oczy – Twoje prawo.

Socale - 2020-02-25, 22:59

Spax napisał/a:
Wojtek – pier-wszolisz i nie wiadomo po co. Proch i dynamit też ktoś wynalazł, tylko co z tego! Każdy przypadek zachorowania z powodu tego wirusa jest tragiczny. Nie tylko dla samego poszkodowanego ale również dla jego otoczenia. Naprawdę nie wiem o co Ci chodzi – może Twój własny strach przed...?

Dzisiaj wracałem z Niemiec i wyprzedzałem na S8 autko malutkie z włoską rejestracją. Za kierownicą młodziutka dziewczyna w maseczce na ustach i co Ty na to? Jest potencjał czy go nie ma?

Możesz powiedzieć, że strach ma wielkie oczy – Twoje prawo.

Ale co ja mam Ci odpowiedzieć?
Zacytuj coś, odnieś się...

grzegorz_wol - 2020-02-25, 23:35

Ja osobiście nie mam ochoty ani dworować z ludzkich zachowań w obliczu strachu ani nawoływać do empatii na tym forum.

Jeżeli jednak to gówno rozprzestrzeni się po Europie to znacznie utrudni nam życie i ewentualnie podróżowanie. Krzywa przyrostu nowych przypadków jest już wykładniczą co wróży źle.

Być może przepisy o kwarantannach itp będą za chwilę na porządku dziennym jak przepisy o np ważeniu

Może dobrze by było wiedzieć jakie mamy prawa na terenie objętym kwarantanną w danym kraju jak by się komuś trafiło.
to art. z polskiej ustawy:

2. Osoby zdrowe, które pozostawały w styczności z chorymi na cholerę, dżumę
płucną, ospę prawdziwą, wirusowe gorączki krwotoczne oraz zespół ostrej
niewydolności oddechowej (SARS), podlegają obowiązkowej kwarantannie lub
nadzorowi epidemiologicznemu, przez okres nie dłuższy niż:
1) 5 dni – w przypadku cholery,
2) 6 dni – w przypadku dżumy płucnej,
3) 21 dni – w przypadku ospy prawdziwej,
4) 21 dni – w przypadku wirusowych gorączek krwotocznych,
5) 10 dni – w przypadku zespołu ostrej niewydolności oddechowej (SARS)
– licząc od ostatniego dnia styczności.

Może trzeba będzie wozić jakieś historie chorób wypisane po łacinie itp.

Co powinna nam zapewnić jakaś służba. Jaka służba w jakim kraju itp.

Zamiast dyskutować o teoriach spiskowych może lepiej napisać coś twórczego.

P.S.

Też chce by ten wątek się zakończył jak najszybciej z braku zainteresowania. :spoko

Socale - 2020-02-25, 23:44

grzegorz_wol napisał/a:
...
Jeżeli jednak to gówno rozprzestrzeni się po Europie to
...
Też chce by ten wątek się zakończył jak najszybciej z braku zainteresowania. :spoko

Za 2 miesiące ulżysz, bo to gówno zdechnie, a wówczas popatrz na akcje giełdowe. Dziś średnio + 300%
Warto było? Warto!
I nikt nie pójdzie siedzieć za śmierć tych których tym bizpomysłem uśmiercono.

Ahmed - 2020-02-26, 09:06

:spoko
andrzej627 - 2020-02-26, 19:07

ZbigStan napisał/a:
Wartość giełdową firm farmaceutycznych zajmujących się szczepionkami na wirusy zwiększyła się od 200 do 450 procent.

Konkretnie jakie firmy? Podaj źródło tego o czym piszesz.

Patrząc ogólnie giełda spada: Koronawirus zaraził amerykańską giełdę. Potężna wyprzedaż.

ZbigStan - 2020-02-27, 07:12

Andrzej627 Sprawdź notowania firmy Nano Viricides wzrost o 450 procent. Źródło inf. inwestycyjne Paweł Zakrzewski. Pozdrawiam
amples - 2020-02-27, 09:13

ZbigStan napisał/a:
Andrzej627 Sprawdź notowania firmy Nano Viricides wzrost o 450 procent. Źródło inf.
Nie widzę jakiejś hossy :diabelski_usmiech
ZbigStan - 2020-02-27, 17:23

Na wykresie widać że spółka dołowała, a nagle zaczyna rosnąć. Pozdrawiam
amples - 2020-02-27, 17:57

ZbigStan napisał/a:
a nagle zaczyna rosnąć
Normalne , rośnie pobyt-obroty tym samym notowania idą w gore .
W 2016 r też notowania im ostro poszły w górę a wtedy nie było jakiejś epidemii-wirusa . :wyszczerzony:

JanKowal - 2020-02-27, 18:44

Niespodziewana ofiara koronawirusa. Producent piwa traci
Producent meksykańskiego piwa Corona stał się nieoczekiwaną ofiarą szalejącego na świecie koronawirusa. Kurs akcji tylko w ciągu ostatniego tygodnia spadł o ponad 8 proc.

https://www.money.pl/giel...946135169a.html

JanKowal - 2020-02-27, 18:58

https://strefainwestorow.pl/artykuly/spolki/20200227/pz-cormay-koronawirus-testy


Spółka PZ CORMAY zgłosiła dwa odczynniki immunologiczne w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL) w Polsce. Są to testy do laboratoryjnej diagnostyki przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2.

Inwestorzy zareagowali hurraoptymistycznie. Kurs wystrzelił na północ. Warto żeby pamiętali, iż PZ Cormay chce wprowadzić na rynek tylko testy na koronawirusa, a nie lekarstwo.

Historia notowań PZ Cormay

Ahmed - 2020-02-27, 20:09

Jebło Wam na umysł , ludzie umierają a Wy notowania spółek ..... :bajer
Socale - 2020-02-27, 20:20

Ahmed napisał/a:
Jebło Wam na umysł , ludzie umierają a Wy notowania spółek ..... :bajer

Bo to pisałem Ja, Jarząbek.
Socale napisał/a:
...
Wirus został opracowany równolegle z antidotum dla niego.
...
niebawem okaże się że jakaś firma farmaceutyczna wynajdzie cudowną szczepionkę
...
Umierają osoby starsze, w mniemaniu farmakoncernu mniej wartościowe więc dla takiej kasy zrobią wszystko. To jest zbyt gruby biznes byśmy mogli go pojąć, nie mówiąc o jego kulisach.
Spisek?
Tak, oczywiście. Czułem to z pierwszym kichnięciem bo równolegle bąka puściłem, a to już znak

:idea :bajer

LukF - 2020-02-27, 20:36

Del
grzegorz_wol - 2020-02-27, 20:49

Ahmed napisał/a:
Jebło Wam na umysł , ludzie umierają a Wy notowania spółek ..... :bajer


No bogatego nie zrozumiesz...

Pewnie stracili krocie na akcjach.

izola - 2020-02-27, 21:02

Tak to wyglądało...
Socale - 2020-02-27, 21:27

Zaskakująca jest ta dysproporcja pomiędzy Italią a resztą Europy. Nie sadzę że Niemcy, Anglicy czy Francuzi mniej podróżują po Azji od Włochów - lub odwrotnie, przybywają z Azji podróżnicy znacznie częściej do Włoch niż...
:?:

Spax - 2020-02-27, 21:47

:roll:
Ospa prawdziwa, polio, odra, różyczka, żółta febra ??? Też był spisek firm produkujących szczepionki?

JanKowal - 2020-02-27, 22:12

Ahmed napisał/a:
Jebło Wam na umysł , ludzie umierają a Wy notowania spółek ..... :bajer



co ty gadasz?! :shock: to nawet zakaz pokazywania notowań giełdowych wprowadzili? :shock: no to rzeczywiscie komuś na czerp "jebło"... i to zdrowo 8-) nic tylko łkać i rwać włosy z głowy, nawet widziałem jak dzisiaj na mieście, jeden taki, złowrogo sie uśmiechał...aaaaalllle to pewnie wariat... :roll:

JanKowal - 2020-02-27, 22:30

albo ten... śmieszek...ludzie na świecie umierajo...a on podśmiechujki sobie robi...
Socale - 2020-02-27, 23:56

Spax napisał/a:
:roll:
Ospa prawdziwa, polio, odra, różyczka, żółta febra ??? Też był spisek firm produkujących szczepionki?

Nie porównuj czasów. To były choroby prawdziwe, poniekąd łagodne z dzisiejszego punktu oceny zdolności zwalczania/zapobiegania, bo wówczas jeszcze ani technologii ani chamskiego sprytu nie było.

ZbigStan - 2020-02-28, 09:08

Niekamperowy znajomy, który odwołał wyjazd na narty do Włoch, stwierdził, że "wy kamperowcy macie bezpieczniej bo unikacie kontaktu z chorymi na lotniskach, w hotelach, itp." Może ma rację. Co o tym sądzicie?
Ahmed - 2020-02-28, 10:31

:spoko
LukF - 2020-02-28, 10:40

Spax,

:-P Ty chyba w FBI pracowałeś? Albo innym związanym z informatyką? Wiesz o co mi chodzi...
Dobry jesteś, szczerze gratuluję :bukiet:

:pifko

bert - 2020-02-28, 11:00

my możemy mieć cos lepszego niż inni:
1 - różaniec na granicach
2 - koronka do królowej i jej syna
3 - spec msze
4 - alarmowe kropidło karetek, SOR-ów i izolatek
5 - terlikowskiego jako testera
powinno wystarczyć

tak więc do dzieła, do dzieła

darek 61 - 2020-02-28, 12:09

bert napisał/a:
terlikowskiego jako testera

Terlikowski za chwilę zostanie wyklęty przez KK,dlatego chyba się nie nadaje.

izola - 2020-02-28, 14:25

ZbigStan napisał/a:
Niekamperowy znajomy, który odwołał wyjazd na narty do Włoch, stwierdził, że "wy kamperowcy macie bezpieczniej bo unikacie kontaktu z chorymi na lotniskach, w hotelach, itp." Może ma rację. Co o tym sądzicie?


Jak najbardziej ma rację, a jak jeszcze stoi się na dzikusa, z własną toaletą albo w krzakach... To najwyżej biegunka może powowalic z przeżarcia, albo przepicia... :haha:

... Cieńki żart, ale co nam zostało w dzisiejszych czasach... ;)

Spax - 2020-02-28, 16:01

LukF napisał/a:
Spax,

:-P Ty chyba w FBI pracowałeś? Albo innym związanym z informatyką? Wiesz o co mi chodzi...
Dobry jesteś, szczerze gratuluję :bukiet:

:pifko


;) E. Snowden był moim kolegą

Dzięki za piwko.

Ahmed - 2020-02-28, 16:13

:rip
Endi - 2020-02-28, 16:48

ZbigStan napisał/a:
Niekamperowy znajomy, który odwołał wyjazd na narty do Włoch, stwierdził, że "wy kamperowcy macie bezpieczniej bo unikacie kontaktu z chorymi na lotniskach, w hotelach, itp." Może ma rację. Co o tym sądzicie?


Lotniska i takie tam , mają mniejsze znaczenie jak np. wyciąg-kanapa 6 osobowa czy wagonik na Cime de Carone do którego wsiada około 100 osób. W tych wypadkach zagrożenie jest znacznie podwyższone.

Jeśli kamperowy jeżdzi na orczyku to fakt, to ma bezpieczniej.

JanKowal - 2020-02-28, 18:49

no i atmosfera sie rozluźniła, już myslałem ze wy tak na poważnie ;)
mischka - 2020-02-28, 22:54

Dzisiaj wróciłem z Włoch. Nad Gardą zero paniki :spoko
Darek Szczecin - 2020-02-29, 02:22

LukF napisał/a:
Spax,

:-P Ty chyba w FBI pracowałeś? Albo innym związanym z informatyką? Wiesz o co mi chodzi...
Dobry jesteś, szczerze gratuluję :bukiet:

:pifko


Spax to kozak :szeroki_usmiech talent samorodny :spoko
znajdzie wszystko i wszystkich :spoko
zostaw tylko ślad ip :mrgreen:

Socale - 2020-02-29, 10:25

Zwykła grypa której nadano marketingowa nazwę robocza.
Mam jedną minutę.
chłopaki:
2 Szczecin
2 łódź
Jeszcze nie ma potwierdzenia z Wawy.
Pozdrowienia z wybrzeża.

chris_66 - 2020-02-29, 11:25

Socale napisał/a:
Zwykła grypa której nadano marketingowa nazwę robocza.
Mam jedną minutę.
chłopaki:
2 Szczecin
2 łódź
Jeszcze nie ma potwierdzenia z Wawy.
Pozdrowienia z wybrzeża.


przecież to logiczne że jest i równie logiczne że ktoś manipuluje informacjami, nie ma się czym niezdrowo podniecać

LukF - 2020-02-29, 11:54

Ja mam propozycję nie do odrzucenia:

Proszę do tematu wątku dodać zdanie: " Opowieści fantastów- STOP!!!"

Pozdrawiam :bukiet:

xbartman - 2020-02-29, 12:42

mischka napisał/a:
Dzisiaj wróciłem z Włoch. Nad Gardą zero paniki :spoko


Może nie powinieneś wchodzić na forum żeby nie zarażać :haha: :haha: :haha: :haha: :spoko :spoko :spoko

Ahmed - 2020-02-29, 12:54

Socale napisał/a:
Zwykła grypa której nadano marketingowa nazwę robocza.


To tak samo jak ze środą popielcową :bajer :haha:



Spax - 2020-02-29, 13:28

LukF napisał/a:
Ja mam propozycję nie do odrzucenia:

Proszę do tematu wątku dodać zdanie: " Opowieści fantastów- STOP!!!"

Pozdrawiam :bukiet:


:ok

izola - 2020-02-29, 15:29

Maseczki ponoć zaczynają brakować, nie wpadać w panikę... można sobie i tak poradzić :lol:
Socale - 2020-02-29, 16:56

Te 2 przypadki w Szczecinie co wcześniej w pośpiechu pisałem, to CVirus pewniak,
ale jeszcze próbki muszą przejść przez Wawę, wówczas domu publiki zapodadzą oficjalnie info lub... nie :-P

mischka - 2020-03-01, 08:20

xbartman napisał/a:
mischka napisał/a:
Dzisiaj wróciłem z Włoch. Nad Gardą zero paniki :spoko


Może nie powinieneś wchodzić na forum żeby nie zarażać :haha: :haha: :haha: :haha: :spoko :spoko :spoko


Teraz już po ptokach :niewiemm

Spax - 2020-03-01, 10:01
Temat postu: Koronawirus i co z tego!
:evil: Edit: jeżeli to nie jest jakiś fake, to chyba niezła granda.

https://www.facebook.com/...23016490864474/ :evil:

ZbigStan - 2020-03-01, 11:39

Procedury i możliwości diagnozowania poległy. A minister zapewnia że jesteśmy przygotowani.
MILUŚ - 2020-03-01, 11:49

ZbigStan napisał/a:
............ A minister zapewnia że jesteśmy przygotowani.


Minister też zapewnia ;że Polska jest wolna od POWIERDZONYCH przypadków wirusa :chytry

ZbigStan - 2020-03-01, 12:00

Czyżby bali się potwierdzać?
yamah - 2020-03-01, 13:05

Odnoszę wrażenie że co nie którzy to nawet zawiedzeni są :shock: z braku wirusa w Polsce :bajer
bert - 2020-03-01, 14:01

ZbigStan napisał/a:
Procedury i możliwości diagnozowania poległy. A minister zapewnia że jesteśmy przygotowani.


teraz minister (rzecznikiem) twierdzi, ze wszystko cacy tylko ktoś złamał procedury i będą wyjaśniać i wyciągać... konsekwencję

wszak wiadomo nie od dzisiaj, u nas lata się na drzwiach od stodoły a leczy zdrowaśkami. Jak kto złamie ową "procdedurę" to będzie wyjaśniany i ścigany.

W najjaśniejszej "wadza" oderwała się od rzeczywistości i codzienności obywateli zaraz na początku" budowania" kolejnych RP.
Żyją w innym świecie, za inne pieniądze i w innych warunkach, a jak ktoś na dole w tym codziennym s.pierdzielonym świecie nie potrafi latać na drzwiach czy leczyć obrazkami świętych ten będzie winny i oczywiście karany za brak tak podstawowej wiary... w cuda

MILUŚ - 2020-03-01, 14:02

yamah napisał/a:
Odnoszę wrażenie że co nie którzy to nawet zawiedzeni są :shock: z braku wirusa w Polsce :bajer


No bo jak Polska w ogonie Europy ? Ba świata !!!! To nie politycznie :-P

Comsio - 2020-03-01, 15:55

Oczywiście że stop panice.
Jestem gdzie jestem, ijest :ok
:spoko

Endi - 2020-03-01, 16:32

W Kołobrzegu dziewczynkę z podstawówki z podejrzeniem korono virusa zabrano na zakażny do Szczecina. Przebywała kilka dni temu w Indonezji.

Przerwano zajęcia i szkołę zamknięto. Od poniedziałku dezynfekcja całego obiektu.

amples - 2020-03-01, 17:56

Zamkniecie i dezynfekcja to samowola miejscowych , :wyszczerzony:
nie słuchają jedynie słusznego przekazu władzy (w pl. nie ma zarażonych koroną ) :bajer

bert - 2020-03-01, 17:59

ministerstwo ich ukarze, za słaba wiarę, jak nic
Brodacz77 - 2020-03-02, 12:04

Wiersz na dzień dobry 🙂

"KORONAWIRUS"

Z nosa mi się leje, gorączka nie spada,
Czy Koronawirus już się do mnie skrada.
We Włoszech nie byłem choć to bardzo blisko,
Chiny są daleko ale z Chin mam wszystko.
Codzień myję ręce, licznik wodę bije,
Szybciej mnie za wodę rachunek zabije.
W informacjach mówią niech każdy unika,
Tam gdzie ktoś zakaszle albo ktoś zakicha.
A skąd mogę wiedzieć kto jest zarażony,
Przecież nikt wirusem nie jest oznaczony.
Straszą Nas codziennie, wszystkich ostrzegają,
A sami codziennie wszędzie wyjeżdżają.
Od kiedy pamiętam co roku jest nowy,
Czy to Ptasia grypa, czy Szalone krowy.
Ale ten jest inny bo Made in China,
Jak z elektroniką żniwo swe zaczyna.
Jestem w izolatce schowany w łazience,
Co mi ręce wyschną to znowu je myję.
Nagle mnie olśniło, dało do myślenia,
Kiedy wierszyk piszę, trzymam Huawei'a.
Znalazłem lekarstwo leżało na stole,
Wirus nagle znikną wraz z telewizorem.
Taki zwykły pilot a tyle dobrego,
Jednym wyłączeniem zrobił mnie zdrowego.
Woda się nie leje, maska w koszu leży,
Gorączka mi spadła bom w nic nie uwierzył.
Apetyt mi wrócił, głodu nie oszuka,
Przychodzę do kuchni a tam Chińska zupa..."

Kotek - 2020-03-02, 12:36

:haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

Sam ułożyłeś?

:haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

Endi - 2020-03-02, 12:39

Brodacz77 napisał/a:
Wiersz na dzień dobry 🙂


Maska chroni przed wirusem
tak jak stringi zasłaniają dupę
;)

Brodacz77 - 2020-03-02, 12:43

Kotek napisał/a:
:haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

Sam ułożyłeś?

:haha: :haha: :haha: :haha: :haha:


Ktoś znajomy podesłał pocztą WhatsAppową :haha: :haha: :haha:

ZbigStan - 2020-03-02, 16:28

Brodacz77 Brawo. Nie dajmy się zwariować. Pozdrawiam.
Ahmed - 2020-03-02, 20:37

:bajer
ZbigStan - 2020-03-03, 19:10

Czyżby osłabienie wirusowe?
bert - 2020-03-03, 20:28

ZbigStan napisał/a:
Czyżby osłabienie wirusowe?


to raczej wrodzone

kimtop - 2020-03-03, 21:23

W dzień śpi ,bo w nocy czeka na telefon od nadzorcy, albo podpisuje.
bert - 2020-03-03, 21:25

kimtop napisał/a:
W dzień śpi ,bo w nocy czeka na telefon od nadzorcy, albo podpisuje.


no i leśne ruchadło :mrgreen:

HENRYCZEK - 2020-03-04, 08:22

Już jest.Minister Zdrowia potwierdził.Zagościł w Zielonej Górze :(
Socale - 2020-03-04, 22:32

MILUŚ napisał/a:
...
No najbardziej szczęśliwy jest Wojtek Sokale :diabelski_usmiech

Ha, bo ja go od początku mam... w doopie. :idea
Ale seryjniej, te 2 przypadki o których pisałem że są stwierdzone w Szczecinie, to dziewki z Polic.
Czemu po prawie tygodniu wiadomy szum stłumiono a podstawiono niegrożący co raz lepiej czujący się przypadek z mojej ukochanej Zielonej Góry?
Manipulacja max. Identycznie postępowano w innych krajach, opóźniano na maxa, bagatelizowano, jak już nie było wyjścia to się ogłaszało że jest i walczymy.
Z kim? Z grypą?
Twórca tego marketingu zostanie spalony na stosie.

Ahmed - 2020-03-05, 17:59

:bajer :spoko
ZbigStan - 2020-03-08, 00:05

Ahmed Jak zwykle, najważniejsza jest odpowiednia technika. Pozdrawiam.
grzegorz_wol - 2020-03-08, 11:25

Tu relacja z wizyty we Włoskiej przychodni przy podejrzeniu anginy:

https://www.youtube.com/watch?v=XbMwlp-c_Bs

Polecam tak od około 7:30

Niewiele brakło a skończyło by się kwarantanną. :spoko

JanKowal - 2020-03-08, 12:32

Włoscy lekarze proponują limit wieku dla nowych pacjentów...osoby mające większe szanse na przeżycie miałyby być leczone w pierwszej kolejności...

https://imgur.com/N08MySk

Co do strachu lekarzy przed zarażeniem...

JanKowal - 2020-03-09, 06:55

Dla tych, co tak nie lubią/nie rozumieją, wykresów notowań giełdowych 8-) ... a wykresy te pokazują, że być może, przez nie, zginie więcej ludzi niż przez epidemię. :roll: ropa w dół o 30%. Oj, będzie się działo.

https://www.bloomberg.com...l-out-crude-war

Bim - 2020-03-12, 16:00

Sytuacja rozwija się dynamicznie.


Czechy , Słowacja zamknęły granice oj przedłużą nam się wakacje jak w każdym kraju będziemy spędzać 14 dni kwarantanny. :lol:

Muzyki mogą mieć najdłuższe wakacje życia , droga z Grecji będzie długa

bert - 2020-03-12, 16:19

https://kobieta.onet.pl/koronawirus-15-zl-za-godzine-pracy-nfz-zaniza-stawki-bo-moze/3e2dftk

co tam nasi nawet od drzwiach od stodoły potrafią... bo muszą

izola - 2020-03-12, 20:31

Bim napisał/a:
Sytuacja rozwija się dynamicznie.


Czechy , Słowacja zamknęły granice oj przedłużą nam się wakacje jak w każdym kraju będziemy spędzać 14 dni kwarantanny. :lol:

Muzyki mogą mieć najdłuższe wakacje życia , droga z Grecji będzie długa


Piszesz jakbyś się tym cieszył... Wstretny jesteś 😋

Bim - 2020-03-12, 20:39

izola napisał/a:
Piszesz jakbyś się tym cieszył... Wstretny jesteś 😋


Że tak to odbierasz to nie moja wina , może spaczone Twoje nastawienie do mnie rozumiem to .

Mam nadzieje ,że Twoje nastawienie nie jest podprogowe "gruby obleśny z avatra"

Socale - 2020-03-12, 20:44

Izola, ja dziś zrobiłem kółko duże czyli Guben> Berlin> Magdeburg> Chemnitz> Dresden> Guben
Byłem u kilku klientów, słabo gadam po ichnemu, ale gadam a jak gadam to pytam i co zrozumiem to zrozumiem.
W efekcie odczułem: Zero obaw, zero paniki, olewactwo, nie przejmować się i tylko takie postawy.
To sprawka mediów w D czy rozumność Niemców?
Jak to jest w Twojej lokalizacji?

Spax - 2020-03-12, 21:07

Socale napisał/a:
Zero obaw, zero paniki, olewactwo, nie przejmować się i tylko takie postawy.


Dziwne - mam zupełnie odwrotne doświadczenie w tej sprawie. Mieszkam równolegle do Kolumny również w Dreźnie. Panika taka sama, jak nie większa niż w Polsce! Puste półki sklepowe to już nie jest żaden wyjątek. Pozamykane szkoły, uniwerek w DD itd, itp.

edit: aaaa i gadam płynie po niemiecku :bajer

yamah - 2020-03-12, 21:18

Spax napisał/a:
Panika taka sama, jak nie większa niż w Polsce! Puste półki sklepowe to już nie jest żaden wyjątek. Pozamykane szkoły, uniwerek w DD itd, itp.

I komu tu wierzyć :shock:
https://finanse.wp.pl/koronawirus-w-niemczech-wielki-strach-juz-minal-pelne-polki-w-sklepie-zadnych-kolejek-6488081687574657a

Socale - 2020-03-12, 21:28

Dlatego pytam Spaxiu, spotykam się z rozbieżnościami i myślę że to efekt paniki którą wywołują media.
Naprawdę byłem dziś zaskoczony spokojem w D, choć w sklepach nie byłem.

grzegorz_wol - 2020-03-12, 23:07

Mam nadzieje, że Twoje nastawienie nie jest podprogowe "gruby obleśny z avatra"[/quote]


Jak by co to moje podprogowe wyimaginowanie Twojej osoby jest takie że Ty to ten do którego tak ochoczo galopuje ta kobitka. :)

Dziś tak na wszelki wypadek wyrwałem kampera ze snu zimowego w namiocie i postawiłem
pod domem.

Zadzwonił akurat kolega i jakoś rozmowa zeszła na ten temat i spytał po co to zrobiłem.
Powiedziałem: wiesz pewnie zamkną miasta, diabli wiedzą kiedy się to skończy a w kamperze mam kuchenkę na gaz, prysznic na gaz, gazu mam jakby co 4 butle a jak by długo nie było prądu to z solarów to sobie podładuję parą rzeczy. Ponieważ akurat dziś w okolicach Piły nie było prądu przez wichury to kolega wyraził z zakłopotaniem zrozumienie....

To taka mała dygresja na temat naszego hobby. :spoko

Spax - 2020-03-12, 23:30

Socale napisał/a:
Naprawdę byłem dziś zaskoczony spokojem w D


Pozorny to spokój Wojtku.

yamah napisał/a:
I komu tu wierzyć


Wydaje się, że tym którzy byli tu i ówdzie dwa dni temu.

joko - 2020-03-12, 23:44

Tak się zastanawiam , co musi się stać aby skończyło się to rumakowanie co po niektórych ?
Jak robią to młode rumaki , to w ostateczności można to zrzucić na wiek i głupotę z niego wynikającą ........ co jednak jeśli stare capy ?

Po kilku ostatnich rozmowach z moimi klientami , do których w najbliższym czasie miałem realizować dostawy zamówionych urządzeń (wśród nich jest m.in trzech włochów, jeden niemiec i jeden portugalczyk) jestem pewien, że nie ma jakiejkolwiek mowy o tym, że media wywołują jakąkolwiek panikę. Powiem więcej to co poprzez media do nas dociera to tylko wierzchołek góry lodowej.
Jak człowiek , będący dla mnie obcą osobą, który złożył u mnie zamówienie i wydał na to sporą , nawet jak na jego wcale nie skromne warunki kasę, zamiast interesować się kiedy i jak dostanie to za co zapłacił , ze łzami w oczach opowiada mi o tym, co się u niego dzieje i szczerze przestrzega i zaleca , abym na razie zapomniał o biznesie i zajął się sobą i rodziną , to ja mu zwyczajnie i po ludzku wierzę .
Tak zareagowali wszyscy wymienieni , oczywiście z emocjami proporcjonalnymi do sytuacji w jakiej się aktualnie znajdują. Nie ma mowy o dostawie, nie ma mowy o kasie , jest jedna rada, aby w obecnej chwili zając się sobą , a do tematów wrócimy jak to wszystko się skończy .
Wszyscy włosi podobnie radzą, aby poważnie wziąć sobie do serca ich przykład , a konkretnie to że przegapili początek rozwoju epidemii i nie traktowali tego poważnie .
Jeden z nich stracił już bliską osobę, drugi ma w rodzinie 20-latka pod respiratorem , trzeci pisze m.in coś takiego - "moje miasto wyludnione, siedzimy w domu i czekamy .... nie wiem na co "

gryz3k - 2020-03-13, 00:42

Pisałem dzisiaj z przyjaciółmi z Włoch /Abruzzo/ i Francji. We Włoszech masakra. We Francji mniej więcej jak u nas. :-/
yamah - 2020-03-13, 06:44

joko napisał/a:
pisze m.in coś takiego - "moje miasto wyludnione, siedzimy w domu i czekamy .... nie wiem na co "

Do tego załóżmy taki scenariusz : średniej wielkości miasto..załoga dużej piekarni nie przychodzi do pracy (strach,obawa,panika)..kilku kierowców dostaw codziennych np.nabiału..
Szpitale przepełnione.Ludzie na takie zachwianie codziennej równowagi różnie reagują a tym bardziej kiedy nadchodzi coś..nieznane..niewidoczne :-/ :-/ :-/ i ta niepewność :( :( :(

slawwoj - 2020-03-13, 08:57

yamah napisał/a:

Do tego załóżmy taki scenariusz : średniej wielkości miasto..załoga dużej piekarni nie przychodzi do pracy (strach,obawa,panika)..kilku kierowców dostaw codziennych np.nabiału..
Szpitale przepełnione.Ludzie na takie zachwianie codziennej równowagi różnie reagują a tym bardziej kiedy nadchodzi coś..nieznane..niewidoczne :-/ :-/ :-/ i ta niepewność :( :( :(


Czemu takie posty mają słuzyć ??!!!

LukF - 2020-03-13, 09:28

A skąd mam wiedzieć? :bajer

Ps. Slawwoj,
w pełni się zgadzam z Tobą

John Wayne - 2020-03-13, 10:34

Włosi odbiór Fiata Ducato automat zamówionego w listopadzie /początek/ przesunęli na lipiec 2020 roku,bez gwarancji dotrzymania terminu.
yamah - 2020-03-13, 11:44

slawwoj napisał/a:

Czemu takie posty mają słuzyć ??!!!

Cytat:
joko napisał/a:
pisze m.in coś takiego - "moje miasto wyludnione, siedzimy w domu i czekamy .... nie wiem na co "

Odniosłem się do tego postu :bajer ..dalej można różnie interpretować według własnej wizji :-/

Den-tal - 2020-03-13, 13:08

No to moze cos na pocieszenie po tych "czarnych" wpisach.W China zaczynaja powoli miec kontrole nad wirusem(mam nadzieje ze to nie tylko propaganda) i mialem sygnaly od kolegow pracujacych tam dla Volva ze ruszaja z produkcja.Ale tam spoleczenstwo jest trzymane efektywnie za morde i kontrolowane wiec latwiej ustalic ,kto kogo zarazil lub czy moze zarazic.Sysytem zamordzie okazal sie bardziej efektywny w zwalczaniu pandemi niz demokracja :diabelski_usmiech .Wloska niesubordynacja i "jakos to bedzie" przyczynily sie do tego ze maja 13 tys chorych i ponad 1tys. zmarlych. Zreszta nie tylko Europa nie byla nieprzygotowana napademie. W USA jest jeszcze gorzej, szczegolnie ze Trump oszczedza na sluzbie zdrowia i teraz oskarza Europe zamykajac przy okazji mozliwosc przelotow EU-USA.
Spax - 2020-03-13, 14:05

Tak odnośnie wcześniejszych wpisów, że niby w Niemczech nic się nie dzieje:

Cytat:

Stuttgarter Zeitung - 13.03.2020
"Stuttgart - Die von der Corona-Furcht ausgelösten Hamsterkäufe etwa bei Hygieneartikeln, bei denen Regale zeitweise leergekauft wurden, haben den Handelsverband Baden-Württemberg auch politisch aktiv werden lassen – mit Erfolg. Wirtschaftsministerin Nicole Hoffmeister-Kraut (CDU) gewährt Ausnahmegenehmigungen von einzelnen Arbeitszeitregelungen, damit vor allem Lebensmittel- und Drogeriemärkte, aber auch die zugehörigen Logistikdienstleister die außergewöhnlich hohe Nachfrage bestimmter Artikel ausgleichen können."


Luźne tłumaczenie na nasze:
Stuttgart - zakupy wywołane strachem przed Koronawirusem, na przykład w przypadku artykułów higienicznych, których to półki w sklepach opustoszały, sprawiły, że Stowarzyszenie Handlowe Badenii-Wirtembergii stało się politycznie aktywne - z sukcesem. Minister gospodarki Nicole Hoffmeister-Kraut (CDU) udziela wyjątkowych zezwoleń na indywidualne regulacje dotyczące czasu pracy, dzięki czemu żywność i apteki, a także powiązani dostawcy usług logistycznych, mogą zrekompensować wyjątkowo duże zapotrzebowanie na niektóre artykuły.

kimtop - 2020-03-13, 16:27

No to ja może z innej beczki.
Taki koronawirus to dla wielu krajów(lub ich rządów) to manna z nieba.
Odmłodzi się społeczeństwo (śmiertelność jest najwyższa wśród ludzi starszych).ZUS odetchnie.
Jak nas pozamykają w domach (pamiętacie czasy stanu wojennego?),to za dziewięć miesięcy porodówki nie nadążą :ok :bet:

Wreszcie,może różni decydenci pójdą po rozum do głowy i stwierdzą , że takie uzależnienie gospodarcze od Chin nie jest dobrym pomysłem.

slawwoj - 2020-03-13, 17:01

.... i będzie na co zwalic skutki 500+ i temu podobnych
gryz3k - 2020-03-13, 17:19

Cytat:
Jak nas pozamykają w domach (pamiętacie czasy stanu wojennego?),to za dziewięć miesięcy porodówki nie nadążą


Kurde, jestem gotów tylko zwaźywszy na wiek większości naszych żon to muszą nam jeszcze jakieś młode dziewczyny dowieźć do domu. A co jak będą roznosić wirusy?

zbyszekwoj - 2020-03-13, 17:21

A my nie możemy wyjechać z maroka
amples - 2020-03-13, 17:23

kimtop napisał/a:
to za dziewięć miesięcy porodówki nie nadążą
Dodam że :
budżet wtedy nie wydoli na 500+,
już teraz jest pod kreską
a ewentualny nowy narybek zacznie dokładać się do budżetu dopiero za około 20 lat :diabelski_usmiech

Reglamentacja testów itp. brak $ poszły w tvpizdu :!:
Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej zaapelowało do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego o zwiększenie dostępu do badań na wykrycie obecności nowego koronawirusa oraz zapewnienia odpowiednich środków ochrony, w tym masek i środków dezynfekujących
:gwm

Spax - 2020-03-13, 18:44

zbyszekwoj napisał/a:
A my nie możemy wyjechać z maroka


Kurdę - dobrze, że macie domek ze sobą. Tylko czekać jak i u nas pozamykają granice.

Bim - 2020-03-13, 18:44

zbyszekwoj napisał/a:
A my nie możemy wyjechać z maroka


Tak się Wam spodobało ?

SlawekEwa - 2020-03-13, 19:05

Promy nie kursują :bajer
Bim - 2020-03-13, 19:27

SlawekEwa napisał/a:
Promy nie kursują


No to się zapawiadaja naprawdę długie wakacje.

Samoloty latają jeszcze?

kimtop - 2020-03-13, 19:32

Spax napisał/a:
Tylko czekać jak i u nas pozamykają granice.

Już zamknęli

DK-Tadeusz - 2020-03-13, 20:00

**************************************

Dania zamknęła granice !!!!!!!!
Na razie do 15/4

************************************** :evil:

MILUŚ - 2020-03-13, 20:02

kimtop napisał/a:
..... za dziewięć miesięcy porodówki nie nadążą :ok .


Ludzie opamietajta sie moja osobista żona juz teraz jako połozna środowiskowa :bet: :bet: :bet: zasuwa dziennie na wizytach patronażowych po dwanaście godzin :gwm :gwm :gwm

ZbigStan - 2020-03-13, 20:50

A po Polsce jeszcze można jeździć? Co raz gorsze wieści dla podróży kamperowych.
Socale - 2020-03-13, 21:05

kimtop napisał/a:

...
za dziewięć miesięcy porodówki nie nadążą
...

Kolejna epidemia będzie :bukiet:

MILUŚ - 2020-03-13, 21:11

Socale napisał/a:
.............
Kolejna epidemia będzie :bukiet:


Jak budżet państwa nie padnie przez koronawirus to pewnikiem :bet: go wykończy :hihi:

Socale - 2020-03-13, 22:02

Spax napisał/a:
...
Luźne tłumaczenie na nasze:
Stuttgart - zakupy wywołane strachem przed Koronawirusem
...

I teraz idziemy w szczegóły.
Społeczeństwo robi zapasy ze strachu bo:
a - boi się głodu, kryzysu bo nadchodzi apokalipsa.
b - jest odpowiedzialne, gdyż większe zapasy pozwalają odwiedzać sklepy znacznie rzadziej co jest proporcjonalne do zmniejszenia ryzyka załapania/rozdawania cholerstwa.

CORONAVIRUS - 2020-03-13, 22:05

Socale napisał/a:
Spax napisał/a:
...
Luźne tłumaczenie na nasze:
Stuttgart - zakupy wywołane strachem przed Koronawirusem
...

I teraz idziemy w szczegóły.
Społeczeństwo robi zapasy ze strachu bo:
a - boi się głodu, kryzysu bo nadchodzi apokalipsa.
b - jest odpowiedzialne, gdyż większe zapasy pozwalają odwiedzać sklepy znacznie rzadziej co jest proporcjonalne do zmniejszenia ryzyka załapania/rozdawania cholerstwa.


c - bo jest głupie jak 8 mln wyborców pisu .

adaml61 - 2020-03-13, 22:17

CORONAVIRUS napisał/a:
c - bo jest głupie jak 8 mln wyborców pisu
:pifko
Socale - 2020-03-13, 22:23

Adam (Koronawirus), ze Spaxem rozmawiamy o Niemieckim społeczeństwie a nie o Twoich potencjalnych wrogach.
Nie śledzisz tematu, nie wtrącaj swojej propagandy :!:
.
Edit:
adaml61... wstydu godne.

amples - 2020-03-13, 22:29

Socale napisał/a:
nie wtrącaj swojej propagandy
Ta twoja której słuchasz-słuchałeś jest lepsza :diabelski_usmiech
Socale - 2020-03-13, 22:35

A Ty co????
Na hasło Propaganda reagujesz jak Pitbul na "bierz go"!?
Żarcik taki. :mrgreen:
.
O Niemcach ze Spaxem i Izolą gadamy a tu wtrącenia nie na temat = jak te żółwie co w moment się rozbiegły... :idea

amples - 2020-03-13, 22:58

Socale napisał/a:
O Niemcach ze Spaxem i Izolą gadamy
A temat jest o koronowanym-virusie (chyba nie na temat) :haha:
Socale - 2020-03-13, 23:06

Chyba jednak na temat, choćby z powiązania, lecz bez powiązania z Adamem i jego osobistym wstrętem do 8mln rodaków.
amples - 2020-03-13, 23:20

Socale napisał/a:
jego osobistym wstrętem do 8mln rodaków
A co ze wstrętem , pogardą i opluwaniem przez pislamistów
reszty Polaków (22mln) :?:

Socale - 2020-03-13, 23:39

amples napisał/a:
Socale napisał/a:
jego osobistym wstrętem do 8mln rodaków
A co ze wstrętem , pogardą i opluwaniem przez pislamistów
reszty Polaków (22mln) :?:

Wobec tematu i zarazy CV nie wiem, nie widzę związku. Serio nie wiem.
Pewno znajdzie się jakaś teoria wiążąca.

andream - 2020-03-13, 23:41

Socale , nie odpowiadaj na te zaczepki ,to totalne kodziarstwo , oni sami się pozagryzają.
Spax - 2020-03-13, 23:53

Zaraz poproszę ade`mina wszechmogącego o wywalenie kliku ostatnich wpisów w nirwanę lub do działu nienawiści politycznych.

Socale,
Socale napisał/a:
Społeczeństwo robi zapasy ze strachu bo:
a - boi się głodu, kryzysu bo nadchodzi apokalipsa.
b - jest odpowiedzialne, gdyż większe zapasy pozwalają odwiedzać sklepy znacznie rzadziej co jest proporcjonalne do zmniejszenia ryzyka załapania/rozdawania cholerstwa.


moja odpowiedź to niestety "a" i nie dotyczy to tylko tej czy innej nacji. Każde indywiduum « to po niemiecku ;) tak się zachowuje w obliczu nawet wymyślonego zagrożenia. Teoria "b" owszem również ma zastosowanie, lecz tylko na początku jakiegoś kryzysu.

To popisał Spax po jednym głębszym :haha:

McQueen16 - 2020-03-13, 23:58

a ja mam wrażenie jakby ten koronawirus nie atakował świata jakoś nie mogę w to uwierzyć że to się dzieje :-/ :shock:
yamah - 2020-03-14, 00:01

Spax napisał/a:
Zaraz poproszę ade`mina wszechmogącego o wywalenie kliku ostatnich wpisów w nirwanę lub do działu nienawiści politycznych.
To popisał Spax po jednym głębszym :haha:

:dobrarob ,,miast myśleć jak przetrwać tą zarazę i nie dać się zarazić to :floret: politycznie i religijnie ..obłęd :shock:

amples - 2020-03-14, 00:04

Socale napisał/a:
Wobec tematu i zarazy CV nie wiem, nie widzę związku.

A twoje wpisy maja związek :?:
Socale napisał/a:
jego osobistym wstrętem do 8mln rodaków.

Robisz raczej osobiste wycieczki :diabelski_usmiech
andream napisał/a:
,to totalne kodziarstwo , oni sami się pozagryzają.
I kto to napisał :haha:
CORONAVIRUS - 2020-03-14, 00:26

Socale napisał/a:
Chyba jednak na temat, choćby z powiązania, lecz bez powiązania z Adamem i jego osobistym wstrętem do 8mln rodaków.


racja bo to tłumoki z przypadku i jakiegoś strasznego wypadku graniczącego z błędem genetycznym ... zwykłe niemyślące i przekupne "obatele".

mischka - 2020-03-14, 00:58

Apropos Niemiec... . Od najbliższego poniedziałku (16.03.2020) Bawaria zamyka szkoły i przedszkola na 5 tygodni. Odwołane koncerty, mecze Bundesligi bez kibiców, zamknięte kina i teatry, a teraz ciekawostka-ksiądz odwołał pierwszą komunię trzecioklasistów :roll: . W radio trąbią że prawdopodobnie restauracje zostaną zamknięte, itp. itd....
Moim zdaniem to mało wyluzowane podejście do tematu...

Darek Szczecin - 2020-03-14, 01:23

Będzie dobrze, spokój, rozsądek, ograniczenie przebywania w dużych skupiskach ludzkich. Bieszczady podobno są piękne, nigdy tam nie byłem. :spoko
Zdrowia wszystkim życzę :spoko

Bim - 2020-03-14, 09:22

Cytat:
Bieszczady podobno są piękne, nigdy tam nie byłem.


Z co drugiej chałupy ktoś we Włoszech pracuje :-P

SlawekEwa - 2020-03-14, 09:27

Darek Szczecin napisał/a:
Bieszczady podobno są piękne, nigdy tam nie byłem.

Radzę się pospieszyć :spoko

Brat - 2020-03-14, 10:03

Ja tam społeczeństwem niemieckim nie jestem ;) ale uważam, że
Cytat:
większe zapasy pozwalają odwiedzać sklepy znacznie rzadziej co jest proporcjonalne do zmniejszenia ryzyka załapania/rozdawania cholerstwa.

Sądzę zresztą, że rozsądnym jest posiadania zapasów niektórych produktów niezależnie od ew. stanu epidemii ... i nie mam tu na myśli wyłącznie art. żywnościowych ;)

yamah - 2020-03-14, 11:37

Bim napisał/a:
Cytat:
Bieszczady podobno są piękne, nigdy tam nie byłem.

Z co drugiej chałupy ktoś we Włoszech pracuje :-P

Właśnie komunikat podali że u nas 3 zarażenia :stop: tylko że z Norwegii przywlekli :shock: ..czas więc ewakuować się w Bieszczady :diabelski_usmiech chyba zrobi się tam ludnie jak wilków :bajer

DK-Tadeusz - 2020-03-14, 12:41

Kto może przekraczać granice;

"Cudzoziemcy, którzy prowadzą środek transportu służący do przewozu towarów."

No to przerabiamy auta na ciężarowe. :haha:

Den-tal - 2020-03-14, 12:55

A Norwedzy przywlekli to z Wloch :diabelski_usmiech tak jak i mieszkancy Szwecji. Ciekawe sa obserwacje w sklepach, kto robi tu "paniczne" zakupy.Rdzenni Szwedzi( tzn. tacy od 10 pokolen :-/ ) bez paniki, natomiat tzw.Nowi Szwedzi( szczegolnie z terenow dawnej Jugoslawi , Syri itp) wywoza ze sklepow po 2-3 wozki suchego prowiantu,wody,papieru toa. etc Widac od razu kto niedawno przezyl wojne :(
JanKowal - 2020-03-14, 13:24

Wszystkim oczadziałym, z pokoronowirusowym zapaleniem opon mózgowych i innych dysfunkcjach... dedykuje ten utwór.


:roll:


Spax - 2020-03-14, 16:05

Takie tam...
slawwoj - 2020-03-14, 17:10

Spax mam dwie szufelki do pisakownicy. Chętnie zamienię na wiaderko! Zrobimy deal?
slawwoj - 2020-03-14, 18:01

Próbowałem przekonać kolegę żeby nie uczestniczył w mszy świętej. Nie dało się. On musi tam być....
JanKowal - 2020-03-14, 18:07

Kto nie chce oglądać Italii na żywo, może popatrzeć co sie tam dzieje online.


https://www.skylinewebcam...cam/italia.html

HENRYCZEK - 2020-03-14, 19:04

Wirus.
https://wpolityce.pl/swiat/490856-usa-wiedzialy-o-wirusie-juz-w-2012-r-tajemniczy-raport



Spax - 2020-03-14, 19:11

Cytat:

Wirus.
https://wpolityce.pl/swiat/490856-usa-wiedzialy-o-wirusie-juz-w-2012-r-tajemniczy-raport



+ Opowieści fantastów STOP!!!

Spax - 2020-03-14, 19:12

slawwoj napisał/a:
Spax mam dwie szufelki do pisakownicy. Chętnie zamienię na wiaderko! Zrobimy deal?

Biorę jedną ale wiaderka Ci nie dam ;)

SlawekEwa - 2020-03-14, 21:31

JanKowal napisał/a:
Kto nie chce oglądać Italii na żywo, może popatrzeć co sie

dzieje w jednej z parafii w Biłgoraju https://nadaje.com/pl/video/u/HEhjWpotkMjyl2NfpMyn/ :rip

yamah - 2020-03-14, 21:52

Nie wiem..stary jestem(na pewno) :( czy już zacofany :evil: bo nie rozumiem :shock: :
https://twitter.com/SylwiaSpurek/status/1238888362351738880

LukF - 2020-03-14, 21:59

Spax napisał/a:

+ Opowieści fantastów STOP!!!



Spax,

Przydało się :haha:
Nie dziękuj :bajer

Spax - 2020-03-14, 22:10

LukF napisał/a:
Spax napisał/a:

+ Opowieści fantastów STOP!!!



Spax,

Przydało się :haha:
Nie dziękuj :bajer


:ok pewnie - teraz to tylko » kopiuj » wklej - i nie trzeba się męczyć stukaniem :spoko

ZbigStan - 2020-03-16, 18:24

Kampery uziemione. W Europie powszechne zamykanie granic, a wiosna blisko i chciałoby się ruszyć. Ćwiczymy cierpliwość. Jak długo? Pozdrawiam.
Den-tal - 2020-03-16, 19:19

Jak dlugo ?? Optymisci mowia do czerwca. Pesymisci( czyli lepiej poinformowani) mowia - do czasu wyprodukowania dobrej szczepionki :confused
ZEUS - 2020-03-16, 19:20

ZbigStan napisał/a:
W Europie powszechne zamykanie granic, a wiosna blisko i chciałoby się ruszyć

póki co pozostały, dzikie, niespenetrowane ostępy w kraju... z dala od skupisk ludzkich a blisko natury... :(

MILUŚ - 2020-03-16, 19:54

Den-tal napisał/a:
- do czasu wyprodukowania dobrej szczepionki :confused


czyli jakies 18 - 20 ....miesięcy :chytry

Prędzej powinno byc antidotum .......ale to też jakieś 6 miechów :(

Socale - 2020-03-16, 20:54

MILUŚ napisał/a:
...

Prędzej powinno byc antidotum .......ale to też jakieś 6 miechów :(

Moje teorie jak zwykle są głupie... i przeważnie się sprawdzają :gwm
Korona śmierdzi mi od samego początku tym, że człowiek maczał w niej palce i się oblizał.
Socale napisał/a:

...
Wirus został opracowany równolegle z antidotum dla niego. Najpierw został uwolniony w miejscu spoza podejrzeń i pozwolono na rozprzestrzenianie, niebawem okaże się że jakaś firma farmaceutyczna wynajdzie cudowną szczepionkę
...
To jest zbyt gruby biznes byśmy mogli go pojąć, nie mówiąc o jego kulisach.
Spisek?
Tak, oczywiście. Czułem to z pierwszym kichnięciem bo równolegle bąka puściłem

Nikt nie uwierzy w to, że masowo morduje się ludzi no bo jak tak można, przecie to nie ludzkie!!!
Ano można.
Kilku szpeców paraliżuje świat, rozkłada na łopatki, nie w ekonomii a w "zarządzaniu" ludzkim życiem, ekonomia sama się przy tym zatruje. Wkrótce podyktują warunki i będzie się sprzedawać licencje na szczepionkę za kosmos cenę, na które zrzuci się społeczeństwo świata całymi swoimi oszczędnościami. Powstanie nowa dyktatura = władza świata.
Widać jakie squrvysyństwo zawiera w sobie cywilizowana chciwa pieprzona "ludzkość".
To jest terroryzm najnowszej generacji.

Spax - 2020-03-16, 21:14

Cytat:
+ Opowieści fantastów STOP!!!

Wojtek - czy Ty tak na serio?

Andrzej627 właśnie wrócił do domu z francuskich wojaży. Na fejsie pisał, że na autostradzie więcej kamperów niż ciężarówek! Właściwie to teraz należałoby ruszyć dupę i jechać. Tylko nam kurde szlabany opuścili grr.

LukF - 2020-03-16, 21:18

Socale napisał/a:
MILUŚ napisał/a:
...

Prędzej powinno byc antidotum .......ale to też jakieś 6 miechów :(

Moje teorie jak zwykle są głupie... i przeważnie się sprawdzają :gwm
Korona śmierdzi mi od samego początku tym, że człowiek maczał w niej palce i się oblizał.
Socale napisał/a:

...
Wirus został opracowany równolegle z antidotum dla niego. Najpierw został uwolniony w miejscu spoza podejrzeń i pozwolono na rozprzestrzenianie, niebawem okaże się że jakaś firma farmaceutyczna wynajdzie cudowną szczepionkę
...
To jest zbyt gruby biznes byśmy mogli go pojąć, nie mówiąc o jego kulisach.
Spisek?
Tak, oczywiście. Czułem to z pierwszym kichnięciem bo równolegle bąka puściłem

Nikt nie uwierzy w to, że masowo morduje się ludzi no bo jak tak można, przecie to nie ludzkie!!!
Ano można.
Kilku szpeców paraliżuje świat, rozkłada na łopatki, nie w ekonomii a w "zarządzaniu" ludzkim życiem, ekonomia sama się przy tym zatruje. Wkrótce podyktują warunki i będzie się sprzedawać licencje na szczepionkę za kosmos cenę, na które zrzuci się społeczeństwo świata całymi swoimi oszczędnościami. Powstanie nowa dyktatura = władza świata.
Widać jakie squrvysyństwo zawiera w sobie cywilizowana chciwa pieprzona "ludzkość".
To jest terroryzm najnowszej generacji.



Spax,
Ty widzisz co Bronek2 wypisuje i nie reagujesz ??? Kopiuj-wklej ... :haha:

Socale - 2020-03-16, 21:29

Spax napisał/a:

Wojtek - czy Ty tak na serio?
...

Jakie Fantastom Stop???
Czyż pierwsze info i prognozy o kurwirusie nie kojarzyły się z S-F?
Nie oglądałeś filmów o zarazach, wówczas w kategorii S-F? Mamy teraz te scenariusze w kategorii REAL/LIVE/ect.
.
LukF napisał/a:
...
Kopiuj-wklej ...

Nie, nie nie... wszystko na klawiaturze wyklepałem sam, żadnych k/w.
Musiałem się wyładować.

grzegorz_wol - 2020-03-16, 21:35

20 miesięcy to przy bardzo dobrych wiatrach. Wirusy lubią się mutować i uczyć szczepionek.

Ale ja takim pesymistą nie jestem. Odpowiedzcie sobie na pytanie jak długo wytrzymacie okres ograniczenia swobód obywatelskich składających się na dość abstrakcyjne pojęcie - wolność.

Każda władza która ją ograniczy zbyt długo będzie tracić poparcie nawet jeśli cel będzie szczytny.

A każda władza to wie.

Chińskie powiedzenie "obyś żył w ciekawych czasach" traktowane jako złowróżebne dziś odbieram zupełnie inaczej.
Pod względem filozoficzno-socjologiczno-politycznym jest zaprawdę ciekawie.

Pytanie jak w takiej sytuacji zareaguje nasze społeczeństwo. Według mnie ze względu na uwarunkowania
historyczne brak utrwalonych przez pokolenia schematów zachowań, brak autorytetów oraz wrodzony oportunizm wybierzemy bunt.

Generalnie popieram tezy Edmunda Burke ale od jego czasów do zespołu zjawisk chroniących społeczeństwo przed uciskiem władzy w obecnym systemie politycznym należy dodać wszechwładne słupki sondażowe poparcia.

Stawiam na ostre ograniczenia do lata tego roku a po przejściu pierwszej fali zachorowań rządy odpuszczą.

Jak Włosi się nie ogarną to na wyjazd do nich poczekamy dłużej. Szkoda. :spoko

Spax - 2020-03-16, 22:08

LukF napisał/a:
Spax,
Ty widzisz co Bronek2 wypisuje i nie reagujesz ??? Kopiuj-wklej ...

No przecież zareagowałem - czytaj uważniej ha ha :diabelski_usmiech

SlawekEwa - 2020-03-16, 22:21

Spax napisał/a:
Na fejsie pisał, że na autostradzie więcej kamperów niż ciężarówek!

czy to nie dlatego, że te kampery spier.........ją do domu? :chytry

Spax - 2020-03-17, 00:00

SlawekEwa napisał/a:
Spax napisał/a:
Na fejsie pisał, że na autostradzie więcej kamperów niż ciężarówek!

czy to nie dlatego, że te kampery spier.........ją do domu? :chytry


A widzisz inny powód (choćby w domyśle), bo ja nie. Wszystko ładnie i pięknie "jest" a może było jakby na niby. Dawno temu pisałem tu na naszym forum, że sytuacja wreszcie wymknie się z pod kontroli. Forma kamperowania na betonie, jaką obserwowałem w ostatnich latach można według mnie porównać do tanich linii lotniczych - żadna różnica.

PS
jest różnica - cena dla jednych i drugich - efekt jednak ten sam.

Socale - 2020-03-23, 20:51

A ja się tak zastanawiam, jak zachowują się uchodźcy, również ci których Turcy wypuścili w kierunku Europy zach.
Przemierzają, wędrują, roznoszą, chorują? Czy się boją?
Wie ktoś coś?

Spax - 2020-03-23, 21:10

Nikt nic nie wie i nikt Ci nie udzieli tutaj odpowiedzi - taką mam nadzieję. Już jeden wątek musiałem zamknąć z powodu idiotycznych wpisów. Tak też zrobię i z tym, jeżeli tylko zacznie się tu ...

:spoko

Socale - 2020-03-23, 21:47

Spax napisał/a:
Nikt nic nie wie i nikt Ci nie udzieli tutaj odpowiedzi - taką mam nadzieję. Już jeden wątek musiałem zamknąć z powodu idiotycznych wpisów. Tak też zrobię i z tym, jeżeli tylko zacznie się tu ...
:spoko


Najwyżej zapytam w innym temacie lub nowy założę, bo pytanie moje jest serio i nie zawiera prowokacyjnych intencji, w TV cisza a jakieś tam swoje plany A mam i tylko wiedzieć chciałbym jaka jest sytuacja do przemyśleń.

Spax - 2020-03-23, 22:01

Wojtku, załóż własny temat i po sprawie. :lol: :lol:
Socale - 2020-03-23, 22:06

To byłby temat na 1-2 odpowioedzi, po cóż mi śmiecić?
.
Edit: aaa już kumam, Twój temat jest w dziale WŁOCHY a ja nie cyknąłem :gwm
Sorki. :roza:

Spax - 2020-04-01, 19:20
Temat postu: Stan na dzień dzisiejszy.
Nie będę się wypowiadał więcej w innych, podobnych do mojego tematach. Proszę również nie wypisywać tutaj głupot, bzdur i innych "kłótnio–nietolerancji"!

Pierwsze słowa ostrzeżenia o epidemii zamieściłem tutaj 23 lutego 2020 – dokładnie 38 dni temu.

Zacytuję za la Republica w przedruku Gazety Wyborczej:

Cytat:
– Wcześniej chorzy zadawali pytania – mówi dr Patrizia Trivella. – „Kiedy wrócę do domu?”, „Gdzie mnie przenosicie?”, „Co mi jest?”, „Co mi podajecie?”, „Jak mnie leczycie?”, „Kiedy będą możliwe odwiedziny”? Teraz już nie. Tylko cisza i strach w oczach. Zawierzają nam, jakby wirus sprawił, że znów stali się małymi dziećmi.


Cały artykuł dla abonentów Wyborczej dostępny jest tu https://wyborcza.pl/7,75399,25837377,na-linii-frontu-w-bergamo-przybywa-mlodych-ktorzy-ledwo-oddychaja.html

Możecie go również pobrać bezpłatnie ode mnie z serwera w formie PDF'a »»» https://4centy.art.pl/ct/pliki/Na-lini-frontu.pdf

Magda P - 2020-04-23, 00:30

A co myślicie o tym?

Wybuchowy wywiad...

Spax - 2020-04-23, 01:12

Magda P napisał/a:
A co myślicie o tym?

+ Opowieści fantastów STOP!!!

zbyszekwoj - 2020-04-23, 13:11

Cigle czytam ze coronavirus nie ma, ze w Polsce tyko jeden przypadek zgonu, oszołomów nie brakuje
grzegorz_wol - 2021-01-17, 18:14

Tak gościnnie u Spaxa bo po co nowy wątek.

Czytam komunikaty rządowe o możliwości wjazdu do Włoch i mało co kumam.

Przy negatywnym teście nie ma kwarantanny na wjeździe czyli wjechać można. Obowiązują jednak obostrzenia w strefach - co z zakazem przemieszczania się między strefami?

Mogę wjechać do Włoch ale w pierwszej strefie od granicy muszę pozostać?

Mogę zadeklarować że jadę do np Toscanii i tamtejszej strefie muszę już pozostać do powrotu?

grzegorz_wol - 2021-02-14, 17:30

Nie powinienem pisać pod swoim postem ale wątek Spaxa merytorycznie nadaje się najlepiej więc...

Zastanawiam się jak wyglądać może w tym roku możliwość podróżowania do Włoch.

Kwestie posiadanie testów pomijam bo to do ogarnięcia.

Analizuje sobie różne obostrzenia i sposób ich ustanawiania we Włoszech i nie tylko.

Decyzje rządów podejmowane są w krótkiej perspektywie czasami dwu tygodniowej np. przedłużenie zakazu przemieszczania się między regionami o 14 dni.

Poziom zakażeń jest ciągle spory tak z 10 razy większy od tego w ubiegłym roku. Patrząc na prognozy np. tu:

https://covid19.healthdata.org/italy?view=infections-testing&tab=trend&test=infections

Nie jest pewne czy przed latem poziom infekcji spadnie na tyle by odwołali wszystkie restrykcje.

Tak sobie gdybam czy jest sens czekać na lepsze czasy czy jeżeli będzie możliwy tranzyt to nie zrobić sobie wakacji np w kwietniu w jednym regionie Włoch ( o ile będzie jeszcze zakaz przemieszczania między regionami).

Ma ktoś podobne dylematy?

Cyryl - 2021-02-14, 17:56

po powrocie masz w tej chwili obowiązkową kwarantannę, ale jak przed wyjazdem zapiszesz się do Ochotniczej Straży Pożarnej, OT lub innej formacji mundurowej (może ORMO, bo podobnież mają reaktywować) to nie podlegasz kwarantannie.
grzegorz_wol - 2021-02-14, 18:31

Cyryl czytam :

https://www.gov.pl/web/ko...a-podrozujacych

i tu:

https://www.gov.pl/web/gi...ra-sanitarnego6

Coś nowego wyszło? Kamper to chyba nie transport zbiorowy?

joko - 2021-02-14, 20:14

Kwarantanna po powrocie do Polski obowiązuje dla powracających samolotem lub innym transportem publicznym , bo tylko tam jest możliwość stwierdzenia faktu powrotu.
Skoro na granicach nie ma żywego ducha , to niby kto i jak ma tę kwarantannę narzucić (no chyba że się samemu zgłosisz ).
Ponadto , zawsze można sobie przed powrotem test zrobić w kraju z którego wracasz i wtedy kwarantanny niema.
Zakazy w poruszaniu między strefami we Włoszech (podobnie zresztą jak w Słowacji) obowiązują mieszkańców a nie przyjezdnych.
Test , który rzekomo jest potrzebny , ma nie być starszy jak 48h , ale chodzi o moment wjazdu na terytorium danego kraju a skoro na granicy nikt tego nie sprawdza , to każdy (nawet ten sprzed miesiąca) będzie ok. Zapobiegliwi , którzy wjadą , mieszcząc się w tych 48h, mogą zostawić jakiś ślad w postaci opłaty za autostradę, czy rachunek za paliwo , itp z datą i godziną wjazdu (Ci którzy wjadą ze starym testem , wręcz przeciwnie ;) )
Podróż kamperem ma tutaj dodatkowy plus, że w razie czego nie trzeba się tłumaczyć gdzie się przez ten czas było, gdzie spało, itp.

Tyle na temat teorii, a w praktyce wygląda to nieco inaczej jak powszechnie jest to przedstawiane w mediach.
Niedawno byłem w Słowacji , Austrii i Włoszech , osobówką na polskich blachach i nikt mnie ani razu nie zatrzymał na granicy, nie pytał o żaden test, ani gdzie i po co jadę.
Pojechałem, załatwiłem sprawy i wróciłem jak zawsze . Świat realny a wirtualny to dwa różne światy :spoko

Jeżeli planujesz Włochy w sezonie , to nie masz się co obawiać, bo tak jak w zeszłym roku będą wtedy wakacje od covidu, a temat wróci na jesień.

Cyryl - 2021-02-14, 21:26

kolega wrócił z Egiptu i musiał odbyć kwarantannę, ale jego zięć - strażak już nie.
grzegorz_wol - 2021-02-14, 22:55

Na powrocie do Polski samochodem na chwilę obecną problemu nie ma. Twój kolega Cyryl pewnie przyleciał i stąd kwarantanna po transporcie publicznym.

Chwilowo z tego co ustaliłem to we Włoszech po wjechaniu z negatywnym testem i wcześniejszym zadeklarowaniu regionu do którego się jedzie trzeba się zgłosić do ichniego sanepidu i po danym regionie można się przemieszczać do puki jest żółty.
Jak się zrobi pomarańczowy to nie można opuszczać gminy.
Obowiązuje wszystkich. Przepisy są sformułowane podobnie niejasno jak w Polsce.

Może joko ma rację że pieniądz znowu pokona wirusa na wakacje zobaczymy.

Na razie kicha bo niektóre regiony wracają do cieplejszych barw niestety.

https://www.ilpost.it/202...febbraio-marzo/

zbyszekwoj - 2021-02-15, 17:00

Może wystarczy się zaszczepić, Sytuacja z czasem tez będzie sie zmieniać.
grzegorz_wol - 2021-02-16, 10:26

W ubiegłym roku 25.02 w tym wątku napisałem:

"Być może przepisy o kwarantannach itp będą za chwilę na porządku dziennym jak przepisy o np ważeniu"

Sam sobie to wykrakałem :gwm

Chciałem sprowokować dyskusję o tym co sądzicie o nadchodzącym sezonie czy zakładanie że będzie podobny do poprzedniego czyli zakładać że od czerwca będzie można podróżować prawie bez ograniczeń. Zakładać że będzie kicha a może coś pośrodku.

Patrzę na wykresy czytam artykuły i się motam. :-/

Taka pomoc widowni jak w milionerach mi się zamarzyła.

Teraz myslę że to bez sensu bo trendy były optymistyczne a teraz różnie a sama dyskusja pewnie mogła by działać depresyjnie.

Poczekamy zobaczymy. :spoko

LukF - 2021-02-16, 11:04

Poczekamy zobaczymy :mrgreen:
Do Grecji jadąc wiemy już, że w Bułgarii robimy testy.

zbyszekwoj - 2021-02-16, 15:46

Liczę , ze po szczepieniach testy nie beda wymagane. W najgorszym wypadku jesień moze byc dostępna. :-/
ZbigStan - 2021-02-16, 17:28

Prawdopodobnie będzie podobnie jak w ubiegłym roku. Jeszcze przez wiosnę będą trwały rygory, aby je znieść do lata. Znaczna część ludności będzie zaszczepiona. W wielu krajach stracono turystycznie zimę i tym bardziej należy otworzyć się na lato. Wszyscy będziemy (w całej Europie) mieli dosyć zimowego zamknięcia, więc nacisk na rządy, aby poluzować będzie znaczący. Wydaje się, że latem i jesienią będzie można swobodniej podróżować. To taka zabawa w proroka. A jak będzie to się przekonamy. Pozdrawiam.
grzegorz_wol - 2021-04-15, 08:17

Taka ciekawa i dość optymistyczna opinia o tym kiedy będzie można szturmować Włochy.

https://www.kierunekwloch...e-wakacje-2021.

:spoko

ZbigStan - 2021-04-15, 08:44

Też stawiam na otwarcie w UE od czerwca. Pozdrawiam.
RafalDw - 2021-05-19, 00:23

Witajcie, czy ktoś może już wyruszył w trasę do Włoch w ostatnich dniach i może podzielić się doświadczeniami? Jaką trasą jechaliście, przez jakie kraje? Jak poszło na granicach, czy mielście kontrole, ktoś sprawdzał deklaracje, testy antycovid, były jakieś utrudnienia?
Dzięki za pomoc.

pawel-m - 2021-05-19, 06:39

nie wiem jak do Włoch ,ale mój brat jest od niedzieli w północnej Chorwacji jechał z niemiec ,na granicach żadnych kontroli nie spotkał ,a w chorwacji bardzo mało kamperów ,pusto,temp. około 20stopni i woda 19 stopni
szkl - 2021-05-19, 12:07

pawel-m, nawet na granicy CHR nie było kontroli covidowej???
pytam bo sam jadę 28.05 to może i testów już nie będę musiał robić

pawel-m - 2021-05-19, 12:57

brat mówił że na żadnej granicy nie było kontroli a chorwaci o nic nie pytali tak było w niedziele jechał przez austrie i słowenie on mieszka w niemczech to moze tamte rejestracje ich nie interesują?
kalinin - 2021-05-19, 13:18

Jestesmy od 10 dni najpierw w Zadarze teraz w Zatonie. Na granicy (jechalismy oprzez Węgry) oraz kempingu wymagali potwierdzenia zaszczenienia z kodem QR
JaroW - 2021-05-19, 15:01

kalinin napisał/a:
wymagali potwierdzenia zaszczenienia
:chytry

Nasza suczka rasy Sznaucer nie posiada takowego zaświadczenia... :haha:

Pozdrawiam.

RafalDw - 2021-05-24, 22:51

Przejechaliśmy trasę Polska-Czechy-Austria-Włochy bezboleśnie.
Z Polski od strony A1 w kierunku na Ostrawę ni żywej duszy. Z Czech od strony Mikulov do Austrii zostaliśmy poproszeni o "Coronatest" przez funkcjonariusza austriackiej SG. Podaliśmy zaświadczenia o negatywnym wyniku, zerkął na pierwsze z góry i kazał jechać. Nocowaliśmy na Rastplatz w okolicy Wiener Neuestadt bezproblemowo. Przelot z Austrii do Włoch bez żadnej kontroli, wyjazd z Austrii od strony Villach (A2) na A23 (IT). Po drodze sporo kamperów i przyczep.

ktokolwiek - 2021-06-12, 15:48

Ja właśnie wróciłem z Włoch. Niemal trzy tygodnie objazdówki. Wjazd przez Niemcy, Austrię, Szwajcarię. Żywej duszy na granicy. Zero kontroli.
Z powrotem w ten sam sposób.

Jedynie na granicy Włosko Austriackiej stał celnik i jedyne co spytał "no stop in Austria?". No to ja "no stop". -ok, go !

I tyle :)

drwoy - 2021-06-12, 16:55

Dla zainteresowanych Pribatykiem.

Na Litwie i Łotwie bez kontroli. W Estoni na granicy przy powrocie sprawdzenie kodu QR.

RafalDw - 2021-06-12, 18:21

Sam pobyt we Włoszech bezproblemowy, żadnych kontroli. Na codzień, podobnie jak w PL, przy wejściu do obiektów zamkniętyvh obowiazują maseczki, na zewnątrz raczej żadko ktokolwiek zwracał na to uwagę. W otwartej przestrzeni różnie, czasem ludzie nosili maseczki (najczęśćiej pod brodą, jako element dekoracji twarzy), czasem całkiem bez maseczki.
Powrót przez Ausrie i Niemcy: na granicy Austriackiej stali strażnicy i wyrywkowo zatrzymywali samochody (miałem wrażenie, że tylko na austriackich tablicach), na nas nie trafiło; na granicy Niemieckiej stali strażnicy, ale nikogo nie zatrzymywali.

grzegorz_wol - 2021-08-09, 18:34

Włosi zmienili kryteria kwalifikowania stref obostrzeń. Od 5 sierpnia poza kryterium ilości przypadków na 100000 ważne są jeszcze kryterium: zajętości łóżek na ichnim OIOmie i łóżek pozostałych.

Ponieważ obowiązuje w tym kraju stan wyjątkowy do 31.12.2021 i zmiany w obostrzeniach mogą być wprowadzane z godziny na godzinę bez wcześniejszego ogłaszania to warto śledzić trendy zajętości łóżek zwłaszcza że zakazy przekraczania stref mogą być upierdliwe.

Pierwszy raport na 05.08.2021 pokazuje, że na chwilę obecną przyjęte dodatkowe kryteria powodują że wszystkie rejony są dalekie od żółtych :roll:

Dane na 05.08.21
https://www.ilpost.it/202...imana-4-agosto/

Dane na 08.08.21:
https://www.agenas.gov.it...p?r=site%2Ftab2

:spoko

garttech - 2021-12-31, 10:34

Czy ktoś z grupy lub od znajomych wie jak wygląda kwestia wjazdu teraz do Włoch?

Wybieramy się na początku stycznia na narty. Na pewno greenpass sprawdzany jest co zakręt, ale czy testy pcr lub antygenowe są potrzebne do przekroczeni na granicy lub czegokolwiek? a może coś jeszcze.

pozdrawiam wszystkich i życzę grupie zdrowia żeby można było podróżować w 2022

JaGrab3 - 2021-12-31, 10:44

Tu sobie sprawdź, fajnie zbiera wszystkie informacje:
https://www.italiapozaszl...us-we-wloszech/

LukF - 2021-12-31, 22:36

Trzeba mieć test ( nie pamiętam ale sprawdzę: 48 lub 72 godziny przed przekroczeniem granicy). Lepiej tego nie lekceważyć bo sprawdzają- tak piszą na forum narciarskim.
hubertg - 2022-01-03, 08:28

Trzeba dobrze zaplanować podróż. Test ma być wykonany w kraju wyjazdu, antygenowy max 24h wcześniej, PCR 48h. Samolotem nie ma problemu, ale samochodem trzeba uważać.
LukF - 2022-01-03, 08:45

hubertg napisał/a:
Test ma być wykonany w kraju wyjazdu


To nie jest warunek bezwzględny. Można po drodze. :bukiet:

less11 - 2022-01-04, 22:24

Byłem na nartach w A w okresie między świętami a nowym rokiem w ośrodku sąsiadujący z I
- 31.12 pojechałem do I i jeździem na ratach. testów nie wymagali tylko 3 szczepienia i maseczki FFP2. byłem tam z Włochem miszkającym w PL i nawet pytałem go o te testy. On dzwonił do kolegi i ustalił że testów nie trzeba. Czy to prawda do końca nie wiem ale w praktyce nie było kontroli na granicy ani na stoku
- testy PCR można zrobić w A w Wiedniu od ręki za 99 EUR, czynne było nawet 26.12 bo chcieliśmy syna testować (przepisy były dla nas niejasne), wynik w 8h na maila

Piasek1 - 2022-01-20, 13:30

Potrzebuję porady kogoś zorientowanego w kwarantannach i tych obowiązujacych przepisach

Dzisiaj dostaliśmy telefon że mamy zabrać małą z przedszkola bo pani z którą wczoraj miała (cała grupa) zajęcia (przez kilkadzieisąt minut) dzisiaj (gardło ją trochę rano drapało) zamiast zadzwonić do szkoły i poprosić o wolne tłumacząc o co chodzi, poszła prosto na test, o 10tej dzwoniąc do dyrektor instytucji że wyszedł jej pozytywny czym ... uje***a całe przedszkole,
Wraz z osobami towarzyszącymi będzie dobre 200 osób. O tym że są ferie i większość gdzieś wyjeżdża pisał nie będę bo to "drobiazg"
I teraz mamy już od dobrego miesiąca (jak wielu) zaklepane noclegi gdzieś tam w górach, wszystko opłacone, wszelkie terminy zwrotu/odwołania już przeszły, dzieciary już spakowane, w niedzielę wyjazd a tu taki ZONK.
Cały wyjazd leży. I teraz pytanie czy można iść zrobić indywidualnie test dziecku i jeżeli wynik wyjdzie negatywny zwolnić się z kwarantanny którą zostanie objęta najdalej jutro jak się sanepid upora z obdzwonieniem wszystkich którzy się przez przedszkole wczoraj przewinęli
?

Bim - 2022-01-20, 15:20

Piasek1 napisał/a:
Potrzebuję porady


Ty taki oblatany szukasz porady na ogólnym forum?

Widzę ,że wirus w niektórych wypadkach strasznie wpływa na IQ cytując stwierdzenie

uje***a całe przedszkole,

chemik - 2022-01-20, 15:24

Rzeczywiście,chamsko się zachowała. Mogła np. nigdzie nie chodzić po lekarzach ,spokojnie chorować w domu, mrzeć w domu bez powiadomienia kogokolwiek, nic nikomu nie mówiąc i byłoby OK..
Chamstwo ludzi nie zna granic.... :gwm

Piasek1 - 2022-01-20, 15:30

Bim napisał/a:
Ty taki oblatany

już znalazłem, ale dziekuję za nic nie wnoszącą do tematu wypowiedź.
Od siebie dodam że nie wszyscy tutaj do odmierzania czasu zamiast zegarka używają kalendarza.

chemik napisał/a:
Mogła np. nigdzie nie chodzić po lekarzach

no mogła bo pani jest płaskoziemcem i się dotychczas nie zaszczepiła a to co zrobiła popełniła z pełną premedytacją aby oficjalnie zyskać status ozdrowieńca czym załatwi sobie "nietykalność" na kolejne pół roku
chemik napisał/a:
Chamstwo ludzi nie zna granic....

w rzeczy samej.

gryz3k - 2022-01-20, 16:11

Piasek1 napisał/a:
zamiast zadzwonić do szkoły i poprosić o wolne tłumacząc o co chodzi, poszła prosto na test, o 10tej dzwoniąc do dyrektor instytucji że wyszedł jej pozytywny czym ... uje***a całe przedszkole,


A na jakiej podstawie miała dostać to wolne? Urlop wziąć?

eler1 - 2022-01-20, 16:56

Tak bo lekarz nie przyjmuje i leków nie wypisze jak pacjent nie zrobi testu.

A jak zrobi test i jest pozytyw to izolacja BEZ LEKÓW W DOMU TYLKO ZA 10 DNI ZADZWONI SPRAWDZIĆ CZY PACJENT ŻYJE .

A że całe przedszkole na kwarantannę to jakiś debilizm.

Mąż od żony się nie zaraża w jednym łóżku albo w jednym domu dzieci od rodziców i na odwrót.

Piasek1 - 2022-01-20, 17:08

gryz3k napisał/a:
A na jakiej podstawie miała dostać to wolne? Urlop wziąć?

to przedszkole - wystarczy zamienić dyżury. Babka nie była umierająca czy w kiepskim stanie, "w gardle ja coś rano drapało" i popędziła na test. Mogła wiziąć urlop na żądanie i iść na test po południu. Wynik pozytywny to -24h wstecz czyli siedzi sama na kwarantannie a tak wysłała na nią całą instytucję + spieprzyła ferie i urlopy całej reszcie.

Bim - 2022-01-20, 17:11

Piasek1 napisał/a:
spieprzyła ferie i urlopy całej reszcie.



:haha: :haha: :haha:

Bo reszta ma zaplanowane i przedpłacone :diabelski_usmiech

płaskoziemiec ,który potrafi myśleć jak wydymać system :-P

Piasek1 - 2022-01-20, 17:23

Bim napisał/a:
Bo reszta ma zaplanowane i przedpłacone

jak się chodzi do roboty a dzieci posyła do szkół to niestety ale tak się to organizuje. Trzeba uwzględniać terminarze ferii (bo są ruchome), wakacji oraz innych współpracowników i dzielić się tym wolnym bo inni też mają swoje dzieci i swoje plany.

Comsio - 2022-01-20, 19:01

Najfajniejsze z tego wszystkiego jest to jak pacjent wyjeżdża z punktu covidovego wiadomo z dodatnim .
Wiec kwarantanna, to co na zakupy do supermarketu 😎

Piasek1 - 2022-01-20, 19:15

Pani przedszkolanka jest zupełnie zdrowa. Nie ma żadnych objawów, poranne drapanie w gardle przeszło o 10tej kiedy otrzymała wynik pozytywny testu. Nie wiem jakim cudem - może piła wcześniej Tymbark i jej się kichnęło albo zwyczajnie miała za suche powietrze w sypialni co jest "normą" w sezonie grzewczym.

200 osób ma "po feriach"
Ja się nie dziwię że są takie protesty z tym związane a na ulicach dochodzi do walk z policją jeżeli żaden covid nie utrudnia tak życia jak przepisy z nim związane.

Socale - 2022-01-20, 20:09

Piasek1 napisał/a:
...
Ja się nie dziwię że są takie protesty z tym związane a na ulicach dochodzi do walk z policją jeżeli żaden covid nie utrudnia tak życia jak przepisy z nim związane.

Ponoć co raz głośniej jest o tym, że covid to fejk, ludzie zaczynają myśleć i dochodzą do wniosku że zostali otumanieni.
Nie śledzę tych spraw bo mnie męczą informacje i wqrza cały ten srovid ale zasłyszałem w poważnej radiowej audycji.
W którymś kraju przywrócono nazwę pierwotną: Grypa.

grzegorz_wol - 2022-01-20, 20:20

Mam pytanie czy Kolega miał zamiar jechać na te ferie do Włoch? Samo pytanie w tym miejscu jeszcze bym zrozumiał ale dalsza dyskusja to ....

Spax zdaje się dopisał coś do tytułu wątku.

Chyba śmiecimy.

:spoko

stander - 2022-01-20, 20:20

Piasek1 napisał/a:
to przedszkole - wystarczy zamienić dyżury. Babka nie była umierająca czy w kiepskim stanie, "w gardle ja coś rano drapało" i popędziła na test. Mogła wiziąć urlop na żądanie i iść na test po południu. Wynik pozytywny to -24h wstecz czyli siedzi sama na kwarantannie a tak wysłała na nią całą instytucję + spieprzyła ferie i urlopy całej reszcie.

Nie wiem co bierzesz ale ma to niewątpliwy wpływ na postrzeganie rzeczywistości :(

gryz3k - 2022-01-20, 20:21

Socale napisał/a:
W którymś kraju przywrócono nazwę pierwotną: Grypa.


W którymś kraju nazywano mordercę i dyktatora Nadzieją Narodu.

Wirus grypy i covid to zupełnie inna grupa wirusów więc chyba nie ma mowy o żadnej pierwotnej nazwie bo to tak jakby psa nazwać pierwotną nazwą kot. Skąd Ty takie rewelacje bierzesz?

Socale - 2022-01-20, 20:24

gryz3k napisał/a:
...
Skąd Ty takie rewelacje bierzesz?

No pisałem, a radiu audycja ze słuchaczami i autorytetami na żywo.

SlawekEwa - 2022-01-20, 21:17

gryz3k napisał/a:
W którymś kraju nazywano mordercę i dyktatora Nadzieją Narodu.

za to w Polsce gangusia z Pruszkowa bierze się do spółki

StasioiJola - 2022-01-20, 21:33

Darku- a ta stacja to nie jedynie słuszne RM ojca Tadeusza ???? :ok :-P
Janusszr - 2022-01-20, 22:03

Socale napisał/a:
gryz3k napisał/a:
...
Skąd Ty takie rewelacje bierzesz?

No pisałem, a radiu audycja ze słuchaczami i autorytetami na żywo.

Autorytety pokroju Janusza Kowalskiego i spółki?

Socale - 2022-01-20, 22:34

Janusszr napisał/a:

Autorytety typu Janusz Kowalski i spółka?

No masz rację, powinienem wyraz "autorytety" zaznaczyć w cudzysłowie choć gadali... tak jak gadali, każdy chce zagwiazdorzyć.
Niemniej dostrzegam wyraźny podział na zastraszonych fanatyków covida i jego obojętnych przeciwników. Ja oczywiście bez tuningu własnego organizmu jestem jego przeciwnikiem.
Zresztą znasz moje podejście, drugo imienny mój ty imienniku, Wojtku.
Była wypowiedź, że ilość wszystkich zgonów wobec 2019r w PL wzrosła o 1% natomiast ilość aktualnych zgonów na covid wynosi 95%.
Potrafi ktoś to wytłumaczyć?

Tadeusz - 2022-01-20, 23:15

Socale napisał/a:
Potrafi ktoś to wytłumaczyć?


Nie próbuję nawet czegokolwiek tłumaczyć w tej materii jako, że nie będąc biegłym w dziedzinie medycynyn nie mam nic do powiedzenia.

Mam jednak zdolność obserwowania co się wkół mnie dzieje i umiem jeszcze, mimo wieku :diabelski_usmiech , wyciagać wnioski.
Mój zięć, lekarz, wraz ze swymi kolegami pracuje już resztkami sił ratując ludzi, sam zachorował na covid i przywlókł go do domu zarażając żonę, moją córkę, która bardzo ciężko i długo chorowała. Zachorowal również wnuk i było to dla nas ciężkim doświadczeniem. To wszystko było na początku, przed szczepieniami.
Covid dotknął boleśnie nasze grono CT. Na początku pandemii zmarł nasz 54-letni Kolega Wojtek, a niedawno inny nasz Kolega, 50-letni Tomek. Był nie szczepiony.

Te doświadczenia, oraz wiedza o wielu chorobach wygaszonych przez szczepionki w przeszłości, oraz informacje z pierwszej ręki (od zięcia lekarza) przekonują mnie o konieczności szczepień.

I to by było na tyle. :spoko

Socale - 2022-01-20, 23:32

Tadeusz, żadne opisane/omówione przypadki nie przekonają mnie do zmiany poglądów, nastawienia.
Informacje dopływające są tak zróżnicowane, że już ich po prostu nie odbieram i ufam wyłącznie sobie, instynktowi. Jak zawsze zresztą i nadal się nie zawiodłem.
Gdy 2, 3 lata temu padły pierwsze "straszne" informacje z mediów o ludobójczej zarazie, pierwszy zbagatelizowałem i głosiłem że jest to cwane cwaniactwo nadawcom zabójczej strachliwej nazwy.
Na życzenie odnajdę posta z datą tu u nas na forum.
Dziś takich jak ja widzę już wszędzie, szkoda tylko że przez tyle czasu społeczeństwa dały się zagonić w ten srovidowy terror bezgranicznie ufając wszystkim, każdemu, mediom.
Owieczki idą... a ja baran oporowy jestem.

Tadeusz - 2022-01-20, 23:38

Socale napisał/a:
Tadeusz, żadne opisane/omówione przypadki nie przekonają mnie do zmiany poglądów, nastawienia.


Dlatego nikogo nie namawiam do zmiany nastawienia i nikogo nie przekonuję. Nawet nie biorę udziału w tych dyskusjach.

Dziś rzypomniałem tylko o stracie naszych dwóch kolegów.

Przypomniałem wiedząc, że to i tak nie wpłynie na nastawienie nieprzekonanych.

Cyryl - 2022-01-21, 09:00

wczoraj:
w Niemczech ponad 133 000 zakażeń, 230 zgonów,
w Polsce ponad 32 000 zakażeń, 315 zgonów.

Cyryl - 2022-01-21, 09:13

przejdź się do najbliższego zakładu pogrzebowego, tam zobaczysz statystyki.

w moim otoczeniu zmarło kilka osób w Polsce, a mam kolegów i znajomych w Niemczech, a tam wygląda to inaczej.

Janusszr - 2022-01-21, 09:18

Można porównać poziom wyszczepienia w innych krajach z poziomem zamożnosci ludności. Czym ta zamożność wyższa, tym poziom wyszczepienia również wyższy i odwrotnie. Ciekawe skąd ta zależność się bierze? Jest takie powiedzenie - biedny bo głupi, głupi bo biedny.
PS. Są oczywiście wyjątki od reguły :(

Cyryl - 2022-01-21, 09:37

zgadzam się, nie można mierzyć bogactwa, ale trzeba pamiętać, że odsetek ludzi wykształconych w grupie "bogatych" i "biednych" jest diametralnie różny.

oczywiście są znani ludzie bogaci bez wykształcenia, biedni z wykształceniem lub wykształceni i głupi, ale to nie zmienia obrazu całości.

tak samo jak traktowanie na poważnie COVID-u poprzez przestrzeganie obostrzeń i poziom szczepień rzutuje na ilość zgonów w danym kraju.

nie popieram tak drastycznych kroków jak w Chinach, ale wczoraj tam było 73 zakażonych, jak na ponad 1,5mld ludności przy tak mocnym zagęszczeniu, to chyba daje do myślenia, nawet gdyby pomylili się o 100 czy nawet 1000%.

Janusszr - 2022-01-21, 10:19

Maciej S. napisał/a:
Co za prymitywne porównanie, biedny to głupi.
Czy mierzysz bogactwo? Jaki bierzesz punkt odniesiea?

Może i niemądre porównanie, ale nie ja jestem autorem.
Porównaj poziom zaszczepienia, a co z tym nierozerwalnie łączy się poziom zgonów, z zamożnością ludzi w innych państwach.( Proszę nie zrzucać odpowiedzialności na niski poziom służby zdrowia.) Nie dostrzegasz różnicy?
PS.Nie pisałem o bogactwie, tylko zamożności społeczeństw. Nie trzeba sięgać za granicę. Wystarczy porównać zamożność obywateli w poszczególnych województwach i poziom wyszczepienia. Albo inaczej. Wschód i zachód naszej ojczyzny. Czym biedniej, tym mniej szczepień.

samotny wilk - 2022-01-21, 10:33

Statystyki. Za okres obserwacji od 19 I 2021 r. do 10 X 2021 r. Ze statystyką jeszcze nikt nie wygrał, raczej.
Co tu komentować?

hubertg - 2022-01-21, 13:11

Socale napisał/a:
[
Była wypowiedź, że ilość wszystkich zgonów wobec 2019r w PL wzrosła o 1% natomiast ilość aktualnych zgonów na covid wynosi 95%.
Potrafi ktoś to wytłumaczyć?


Nie wiem w jakim radiu słyszałeś tą wypowiedź ale to totalna bzdura. Oczywiście że statystykami można manipulować ale są takie gdzie jest to trudne. Wg danych o wystawionych aktach zgonu, bez względu na przyczynę, przyrost jest ogromny. Średnia z ostatnich kilkunastu lat to ok 400 tys./rok. W 2020 było ok 480 tys. a w 2021 520 tys.
Oczywiście, wiele osób zmarło nie bezpośrednio z powodu zarażenia covidem, tylko z powodu tego, do czego pandemia doprowadziła w naszej i tak słabo działającej służbie zdrowia, ale wzrost zgonów jest faktem.
W moim mieście ilość aktów zgonu wystawionych przez USC, jest za rok 2021 o prawie 50% wyższa niż średnia z lat 2015-2019.

A to, że kraje jak np. Hiszpania i Szwajcaria zmieniają podejście do wirusa i porównują go z grypą, jest prawdopodobnie dziś słuszne. Biorąc pod uwagę ilość osób zaszczepionych, ozdrowieńców i innych odpornych oraz mniejszą "zjadliwość" kolejnych mutacji, prawdopodobnie będzie możliwość zmiany podejścia do tego wirusa.
Zgadzam się z opiniami, że to covid to jest taka trochę inna grypa. Tylko że na zwykłą grypę i inne łagodne dla europejczyków choroby, zawleczone do np. Ameryki przez pierwszych osadników, wymierały całe społeczności. Teraz po prostu dopadł nas nowy wirus, nasze systemy odpornościowe muszą się nauczyć z nim walczyć. Szczepionki w tym pomogą i przyspieszą ten proces.

Cyryl - 2022-01-21, 14:19

samotny wilk napisał/a:
...Co tu komentować?


właśnie według tej tabeli jeżeli jestem to zaszczepiony mam szansę znaleźć się w gronie 70, którzy zmarli mimo zaszczepienia, albo w gronie 10 269, którzy zmarli bez szczepienia, gdy się nie zaszczepię.

wybór należy do nas.
co tu komentować?

moim zdaniem ta tableka powinna wyglądać tak:

Den-tal - 2022-01-21, 15:02

Co tu dyskutowac - jest jak jest i nikt nie przekona prawdziwych fanatykow teori "ANTY". Pomyslcie , ze na Swiecie w dalszym ciagu zyje wiele milionow ludzi ktorzy uwazaja, ze Ziemia jest PLASKA :(
smok_wawelski - 2022-01-21, 16:12

stander napisał/a:
Piasek1 napisał/a:
to przedszkole - wystarczy zamienić dyżury. .....

Nie wiem co bierzesz ale ma to niewątpliwy wpływ na postrzeganie rzeczywistości :(
:zolta: Prośba o więcej merytorycznych argumentów a mniej wycieczek personalnych.
Bim - 2022-01-21, 16:24

smok_wawelski napisał/a:
Prośba o więcej merytorycznych argumentów a mniej wycieczek personalnych.


Spróbuje , ale zaznaczam dawką humoru żebyś się nie czepiał

to się naumiałem z lekcji BBC czy jakoś tak

Darson - 2022-01-21, 17:01

mam taki problem.
W związku z tym, że nasi prawodawcy skrócili ważność certyfikatów szczepień z 12 do 7 miesięcy, mój kończy się 16 lutego.
Wyjeżdżając z PL będę miał ważny certyfikat, ale wracając, już nie,
Czy wrzucą mnie na kwarantannę ? Na ile ? Czy jeśli będę miał negatywny test to też ?
Ktoś się orientuje ?

Komplecik - 2022-01-21, 17:13

Darson napisał/a:
mam taki problem.
W związku z tym, że nasi prawodawcy skrócili ważność certyfikatów szczepień z 12 do 7 miesięcy, mój kończy się 16 lutego.
Wyjeżdżając z PL będę miał ważny certyfikat, ale wracając, już nie,
Czy wrzucą mnie na kwarantannę ? Na ile ? Czy jeśli będę miał negatywny test to też ?
Ktoś się orientuje ?


Sam widzisz, kiedy skończy się ten obłęd, :szeroki_usmiech masz problem

Bim - 2022-01-21, 17:17

Darson napisał/a:
Wyjeżdżając z PL będę miał ważny certyfikat, ale wracając, już nie,


Oczekujesz wróżby :haha:

Jak będziesz wjeżdzał to pewnie luz pod warunkiem że Ruskich nie będzie

Darson - 2022-01-21, 17:24

Bim napisał/a:
Jak będziesz wjeżdzał to pewnie luz


nie do końca luz bo na lotnisku 3 dni temu sprawdzali certyfikaty.
Gdybym miał nieważny albo nie miał, to pewnie kwarantanna, bo nie widziałem stanowisk do testów na lotnisku.

Bim - 2022-01-21, 17:28

Zapytałem czy będziesz wjedżał nie leciał , z lotami to sprawa oczywista pełna inwigilacja ale zawsze mozesz sobie zrobić test przed wylotem który będzie Cię upoważniał do przekroczenia granicy

Certyfikat to nie paszport :-/

gryz3k - 2022-01-21, 18:11

Darson napisał/a:
mam taki problem.
W związku z tym, że nasi prawodawcy skrócili ważność certyfikatów szczepień z 12 do 7 miesięcy, mój kończy się 16 lutego.
Wyjeżdżając z PL będę miał ważny certyfikat, ale wracając, już nie,
Czy wrzucą mnie na kwarantannę ? Na ile ? Czy jeśli będę miał negatywny test to też ?
Ktoś się orientuje ?



A nie 9 miesięcy?

Darson - 2022-01-21, 18:51

napisałem 7 ale policzyłem do lutego więc się zgadza. sorki, dziewięć
Socale - 2022-01-21, 20:07

hubertg napisał/a:
Socale napisał/a:
[
Była wypowiedź, że ilość wszystkich zgonów wobec 2019r w PL wzrosła o 1% natomiast ilość aktualnych zgonów na covid wynosi 95%.
Potrafi ktoś to wytłumaczyć?


Nie wiem w jakim radiu słyszałeś tą wypowiedź
...
A to, że kraje jak np. Hiszpania i Szwajcaria zmieniają podejście do wirusa i porównują go z grypą, jest prawdopodobnie dziś słuszne.
...

Hubert, Radio Zachód, dane i wypowiedzi zapewne dotyczyły województwa lubuskiego i to może się zgadzać, zatem +1% zgonów i 95% zgonów na covid nie jest bzdurą tak do końca.
.
O to to chyba chodziło, ja wyżej napisałem że przywrócono nazwę grypie.
W aucie, to wiesz jak to się w ruchu miejskim słucha, potem wychodzi efekt zabawy w "głuchy telefon".
.
Jeśli zdążycie obejrzyjcie, to są materiały jakich nie da się zrobić jako fake:

Spax - 2022-01-21, 23:26

Zgłosiłem odpowiedź (chodzi mi o podlinkowany film z YT) Wojtka / Socale do moderatorów. A teraz napiszę po angielsku, bo inaczej skrypt forumowy poprzestawia moje bluźnierstwa na jakieś tam głupoty.

What the fuck is wrong with you Wojtek?

PS - Czekam na krawat.

Socale - 2022-01-21, 23:40

Spax spokojnie, krawata nie będzie. Demokracja jest.
Jak przyjdzie czas oceny przewidywań w czasie przeszłym to pogadamy, wtedy nastąpi typowe odwracanie kota ogonem.
.
Idę se spać chłopaki, dobranoc Wam i kolorowych życzę.
Telewizor grał i sam się wyłączył, chyba się wq...ł że na niego nikt nie patrzy :mrgreen:

Janusszr - 2022-01-22, 11:31

Spax napisał/a:
Zgłosiłem odpowiedź (chodzi mi o podlinkowany film z YT) Wojtka / Socale do moderatorów. A teraz napiszę po angielsku, bo inaczej skrypt forumowy poprzestawia moje bluźnierstwa na jakieś tam głupoty.

What the fuck is wrong with you Wojtek?

PS - Czekam na krawat.

Walka z wiatrakami.
Udało Ci się kogoś przekonać do szczepień?
Ja osobiście nie odnotowałem takiego przypadku :( Był okres, że starałem się bardzo.

SlawekEwa - 2022-01-22, 11:39

Spax napisał/a:
PS - Czekam na krawat.

Jak to było-" Mniej wycieczek osobistych, ale więcej merytoryki " ? :bajer

smok_wawelski - 2022-01-22, 12:31

Spax napisał/a:
What the fuck is wrong with you Wojtek?
PS - Czekam na krawat.
Doczekasz się jedynie małej :zolta: bowiem tłumaczenie owego angielskojezycznego zwrotu może być również troską o Wojtka - choć szczerze mówiąc nie przypuszczam. Doczekasz się również zdjęcia zgłoszenia a także ponowienia mojej prośby o więcej merytoryki i trzymania się topica.
Tak żeby nie było tendencyjnie to Wojtek i inni piszący OT też doczekali się w tym momencie :zolta: i prośby o zerknięcie w jakim wątku i dziale piszecie.

Uprzedzę że to ostatnia moja prośba - jeśli te prośby o większą merytorykę i wzajemny szacunek w dyskusjach oraz brak off topu nie przyniosą efektu doczekacie się najpierw wywalania mało merytorycznych i OT postów do Graciarni a następnie krawatów i zamknięcia wątku bowiem przeradza się on w mało merytoryczną i niezgodną z topikiem i miejscem wątku dyskusję mającą niewiele wspólnego z koronavirusem we Włoszech
Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam » Podróże. » Zagraniczne » Włochy » Koronawirus. Ostrzeżenia + Opowieści fantastów STOP!!!

Spax - 2022-01-22, 18:53

smok_wawelski napisał/a:
Doczekasz się jedynie małej :zolta: bowiem...

Uff – z ulgą odetchnąłem – krawata chyba bym nie zniósł. :diabelski_usmiech
Jako, że to ja założyłem ten temat, to chyba najwyższa pora, aby poprosić cię Smoku Wawelski o jego zamknięcie lub wywalenie wpisów nie dotyczących tematu na śmietnik.

Dla przypomnienia: https://www.camperteam.pl...p=815709#815709

grzegorz_wol - 2022-01-22, 18:58

Spax myślisz że wątek Włochy Koronawirus nam się już nie przyda? :-P

Optymista...
:spoko

smok_wawelski - 2022-01-22, 19:22

Spax napisał/a:
Jako, że to ja założyłem ten temat, to chyba najwyższa pora, aby poprosić cię Smoku Wawelski o jego zamknięcie lub wywalenie wpisów nie dotyczących tematu na śmietnik.
grzegorz_wol napisał/a:
Spax myślisz że wątek Włochy Koronawirus nam się już nie przyda?

Myślę że taki watek jest przydatny i sugerowałbym założyć nowy np. Włochy -koronawirus 2022. ale już podróżniczo bez opowieści fantastów :) ze swojej strony w razie potrzeby mogę zapewnić informacje z Toscanii, mam kumpla mieszkającego na stałe ok 40km od Pisy i jestem praktycznie cały czas z nim w kontakcie
Tu jednak jest już "groch z kapustą" a i niektóre informacje też na pewno się zdezaktualizowały z czasem - zatem zgodnie z prośbą Założyciela zamykam ten watek a jeśli zdecydujecie się założyć nowy wątek to wkleję tu linka


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group