Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

woda i hydraulika - Pompa Vetus - czy ktoś coś wie na ich temat?

Kazik II - 2022-05-02, 22:56
Temat postu: Pompa Vetus - czy ktoś coś wie na ich temat?
Padła mi pompa Fiamma aqua 8 - po rozebraniu: dziurawa membrana, połamane tłoczki i nie wiadomo jeszcze co dalej. Trafiłem na coś takiego
Pompa Vetus
Czy ktoś z Szanownych Państwa posiada lub posiadał taką pompę?

papamila - 2022-05-03, 06:29

pompa jak pompa- bedzie działać
zwróć jednak uwagę na dwie sprawy
wydajność i sposób/rozstaw mocowania,
czasem trudno, lepiej kilka złotych dołożyć
i miec plug & play a nie rzeźbić

Kazik II - 2022-05-03, 12:36

papamila napisał/a:
pompa jak pompa- bedzie działać

Fakt, pompa jak pompa. Chodziło mi o to, czy ktoś jej używał i wie, czy zanadto nie hałasuje, co się zdarza w przypadku różnych mniej renomowanych firm. Jeśli jest dobra, to zawsze dwie stówki zostają w kieszeni :)

Kazik II - 2022-05-08, 19:37

Pompę kupiłem i zainstalowałem. Trochę trzeba było dopasować mocowanie - ale nie był do duży problem. Pompa działa bardzo ładnie i jest stosunkowo cicha. Zaletą jest dokręcany do króćca 1/2 cala filtr wody. Czyli po prostu odkręcamy wąż wody i następnie odkręcamy filtr i możemy go sobie wyczyścić na stole. W przypadku Fiammy to jest znacznie trudniejsze, bo filtr jest właściwie zintegrowany z korpusem pompy- aby to zrobić dokładnie najlepiej wyciągnąć całą pompę.
Socale - 2022-05-08, 22:13

Kaźmirz...
Kilka lat temu Fiamma S20= Aqua8 mi tak samo zdechła. Kupiłem zestaw naprawczy, a otrzymałem całą zmontowaną głowicę za 125zł. Cholera, że nie widziałem tego tematu, zaoszczędziłbyś, a pompa drugie takie same życie by miała.

Kazik II - 2022-05-09, 00:29

Socale napisał/a:
Kilka lat temu Fiamma S20= Aqua8 mi tak samo zdechła. Kupiłem zestaw naprawczy, a otrzymałem całą zmontowaną głowicę za 125zł.

Za 125 złociszy to i ja bym kupił - dodałbym nawet napiwek. Ale ja taką głowicę widziałem za 295 złotych polskich
A tutaj oferta:Głowica do Fiammy
To stwierdziłem, że za tyle to sobie kupię nową całą pompę innej firmy. I nawet jestem zadowolony, trzeba wspierać konkurencję na rynku :bajer


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group