Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Remontujemy kampera - Zakończenie brzegu półki

MILUŚ - 2023-06-12, 08:51
Temat postu: Zakończenie brzegu półki
Witajcie ;
Potrzebuje porady :-P
Po dwudziestu latach użytkowania wykończenie brzegu tylnej półki pod wpływem ciepła ? starości ? całkowicie się zdeformowało . Zabezpieczająca brzeg półki listwa z tworzywa sztucznego zupełnie " popłyneła " w narożnikach . :gwm Jest to rodzaj "teownika" wchodzącego w wycięcie w półce .
Ma ktoś jakiś pomysł na tego naprawę ? Liczę raczej na podpowiedzi czym to zastąpić bo myślę ,że wchodzenie w takie same rozwiązanie mija się z celem :chytry

Andrzej 73 - 2023-06-12, 10:38

Mariusz , podjedź do stolarza który robi kuchnie lub zabudowy i niech oklei PCV 2 mm i będzie Pan zadowolony. :spoko
WaldekR - 2023-06-12, 11:17

Takie wykończenia zakładane są na gorąco.
MILUŚ - 2023-06-12, 11:36

Andrzej 73 napisał/a:
Mariusz , podjedź do stolarza który robi kuchnie lub zabudowy i niech oklei PCV 2 mm i będzie Pan zadowolony. :spoko


Andrzejku......masz rację ale jak pomyślę o jej demontażu to :gwm
Będę musiał wybebeszyć całą tylną ścianę alkowy ,żeby ją wyszarpać :evil:
Miałem nadzieję na jakieś mniej inwazyjne pomysły :chytry

Andrzej 73 - 2023-06-12, 13:54

To tylko w grę wchodzi obrzeże :spoko gumowe z kołnierzem. Zadzwoń to coś wymyślimy.
adam2 - 2023-06-12, 13:57

Mam taki T profil w kolorze białym buk olcha i dąb rustykalny jakieś kawałki tylko na płytę 18"gł rowka 8mm ze starych zapasów tylko nie wiem jaka jest gr. twojej półki mogę też okleić pcv ale trzeba było by ją wyciągnąć
adam2 - 2023-06-12, 14:39

Albo cienki płaskownik alu to da się wygiąć pomalować i przekręcić gdyby to zrobić estetycznie to chyba też nie było by najgorzej z metra kupisz w Rybniku w aluplex
adam2 - 2023-06-12, 15:00

Albo 3mm plexi da się wygiąć jak nie na zimno to trochę podgrzać mam takie odpady mleczne ale 2m długie więc trzeba było by złączyć na środku
Socale - 2023-06-12, 20:31

Milusiu, możesz wykorzystać ceownik PCV, nakładany na ciepło (suszarka...opalarka) Robiłem tak u siebie i wychodziło całkiem całkiem trwale.
Druga opcja to mam kilka....naście metrów płaskownika aluminiowego szer. 18-20mm, grubość 2....2,5mm w odcinkach o długości po 2,5...3,0m te wymiary są z pamięci, mogą się minimalnie różnić.
Ten płaskownik to prawdziwe aluminium drapane/szczotkowane i jest elastyczny, da się łatwo uformować do ksztaltu obrzeża i przykleić choćby na taśmę dwustronnie lepną.

MILUŚ - 2023-06-13, 08:42

Panowie dzięki za chęć pomocy . Wczoraj sprawdziłem i jeśli mam demontować tę półkę czeka mnie niezła demolka :gwm
Ale to już na jesień/zimę :spoko

decumanus - 2023-06-13, 21:12

Ja to bym to wydrukował, niestety w kawałkach, wiec potem bym okleił tym zamszem samoprzylepnym który mam na desce.
No ale to ja.
R

Socale - 2023-06-13, 21:14

MILUŚ napisał/a:
...
Ale to już na jesień/zimę :spoko

Zatem jak wrócę z wojaży to przypomnij się , zapodam chociaż foto tego płaskownika, myślę że będzie wyglądać idalnie/oryginalnie - bez demontażu półki, a jak się zdecydujesz to wyślę Ci extra.

Andrzej 73 - 2023-06-13, 21:53

A ja to bym wymontował i położył pcv- je. :-P
Ale to ja. ;)

MILUŚ - 2023-06-14, 06:20

Andrzej 73 napisał/a:
A ja to bym wymontował i położył pcv- je. :-P
Ale to ja. ;)


A ja to wymontuję po postawieniu kampera na zimowy spoczynek i......pewnikiem przywiozę do Ciebie :-P .

Ale to ja :lol:

Przy okazji zamkniemy stare porachunki :diabelski_usmiech

Andrzej 73 - 2023-06-14, 07:33

MILUŚ napisał/a:
A ja to wymontuję po postawieniu kampera na zimowy spoczynek i......pewnikiem przywiozę do Ciebie

Nie ma problemu, zrobi się tak jak to powinno wyglądać od początku.
:spoko

MILUŚ - 2023-06-14, 08:29

Andrzej 73 napisał/a:
MILUŚ napisał/a:
A ja to wymontuję po postawieniu kampera na zimowy spoczynek i......pewnikiem przywiozę do Ciebie

Nie ma problemu, zrobi się tak jak to powinno wyglądać od początku.
:spoko


Dzięki Endriu :pifko


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group