Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

OLD CAMPER - Marzenia

Jerzyk - 2023-06-25, 19:27
Temat postu: Marzenia
Jakoś coraz mniej odwiedzin w tym miejscu, więc tak tylko dla porządku nadmienię, że życie jest formą spełniania marzeń… u mnie po latach spełniło się w formie starocia kolejnego o nieco większej masie i kubaturze… owszem plan sprzed lat -zrobienie kat. C. nastąpiło dawno, do tego trochę ponad rok pracy i jest… stara motoryzacja z napędem 4x4 i blokadami… szukajcie sposobu , a nie powodu i uda się…. Do zobaczenia w trasie…
rakro1 - 2023-06-25, 19:59

Piękny. Gratulacje. Więcej fotek i informacji podaj może? :spoko
Jerzyk - 2023-06-25, 20:16

Lubię starą motoryzację, do tego świeża produkcja ma zbyt małą trwałość. Inne są też cele wyjazdów. Myślę o trudniejszych drogach na płd/wsch… dlatego zbiornik 550 litrów, gaz 100 lpg, dwa niezależne ogrzewania, itp…
Banan - 2023-06-25, 20:47

Wooowwww :wow Ładne cacko :brawo:
Jerzyk, wrzuć więcej fotek :spoko
:pifko

Socale - 2023-06-25, 20:56

Marzenia są po to by się spełniały :idea
Wjedź tym na jakiś Niemiecki kamping, to zobaczysz jak Helmuty powyskakują z aparatami ze swoich Concorde'ów czy Morelo'ów.
Ta mordka auta, budzi świetny podziw i respekt. Myślę że ruski Ural spiepszałby w pole, a Kraz na jego widok ustąpiłby Ci z drogi.
Masz tam lodówkę? Wstaw by się schłodziło:

Jerzyk - 2023-06-25, 21:19

Dzięki za miłe słowa…
Jerzyk - 2023-06-25, 21:23

Mistrz spawalnictwa
Jerzyk - 2023-06-25, 21:25

Toaleta separacyjna…
Socale - 2023-06-25, 21:28

No ale jednak aktualny kolor w barwie... hm... nazwę ją... np. "Wojskowe khaki luksusowe" zdecydowanie dodaje prestiżu. Brawo.
Jerzyk - 2023-06-25, 21:35

Kolor ma fajną historię: byliśmy w Zwierzyńcu na Roztoczu (polecam, bo cudnie tam) i nad zalewem Rudka są w podobnym kolorze latarnie… zrobiłem fotkę i uderzam do lakiernika _ zrób mi taki! A on, że ma gotowy tylko połysk… i stało się…
Brat - 2023-06-25, 21:35

No toś żeś mi Kolego zaimponował...
Czyli - jak będziemy na strzelnicę w środku poligonu jechać - to, w razie czego, podholujesz mię Waść? ;)

Jerzyk - 2023-06-25, 21:36

Bracie ! Nawet na pokład wciągnę!! Wyciągarka 12 ton
bert - 2023-06-25, 22:22

fajny ten merc.

Wyciągarka mówisz 12 ton? Co to za sprzęt?

pzdr
Norbert

Jerzyk - 2023-06-25, 22:44

Dragon …
Comsio - 2023-06-26, 07:05

Gratki
4x4 👌👍
Choruje od paru lat ☝️
Na blaszaka ,problem z rudą.lata.
O będę musiał umówić się z tobą na :kawka:
I :shock:

kimtop - 2023-06-26, 08:45

Podziwiam,podziwiam :spoko
bert - 2023-06-26, 09:35

Jerzyk napisał/a:
Dragon …


Dragon oferuje 12 tonówki?
Jaki to model, w ofercie widuję do max ca 10 ton.
Sorka, że drążę, ale chętnie wymieniłbym moje 9.1 ton na 12 tonówkę a 9.1 dał na tył auta.

A może pisząc o 12 tonach podajesz uciąg przez blok?
pzdr
Norbert

PS masz 12 czy 24V?
Jeżeli 12V to sugerowałbym grubsze (niż z pakietu) kable zasilające i solidnie pozaciskane końcówki. Przy 24V te z pakietu w zasadzie wystarczają ale poprawiłbym zaciski.

Kamperek - 2023-06-26, 09:46

Wielkie gratulacje z nowego nabytku :spoko .
Zawsze podziwiałem Twoje pasje :) .
A czy Jawa złożona ;) .
pozdrawiamy
Kamperki

Jerzyk - 2023-06-26, 11:10

Norbert: sprawdziłem, masz rację 9 z ogonem plus blok, dlatego mówili o 12…
Kamperki: tęsknimy za Wami!!!! Jawa gotowa🤗

Komplecik - 2023-06-26, 14:49

Zabudowę/alkowe sam budowałeś czy zrobiła to firma specjalizująca się w budowie kontenerów/mroźni, robota wygląda zacnie, przemyślane rozwiązania. ;)
:spoko

WaldekR - 2023-06-26, 15:00

Ładna robota. Gratulacje.
Tadeusz - 2023-06-26, 16:17

Oj, Jerzyku, aleś mnie zaskoczył!

Znam Twoje możliwości i pomysły o których można delikatnie powiedzieć, że nie są tuzinkowe, ale teraz dałeś czadu.

Wpraszam się na wizję lokalną. :szeroki_usmiech

Gratuluję pomysłu, konsekwencji w realizacji i efektu końcowego. :spoko
:pifko

Jerzyk - 2023-06-26, 17:41

Miło , jeśli się podoba…zabudowa wykonana przez Firmę MakWeld z okolic Rybnika. Ustaliliśmy jak ma być i tak pan Michał zrobił… , a zrobił bardzo dokładnie. Jest zdolnym spawaczem , więc ramą pośrednia i szkielet są mocne…
Na wizję zapraszam !!!🤗

salut - 2023-06-26, 19:38

Dałeś czadu. Piekny jest.
Marzenia własnie po to są. Trzeba je spełniać.
:spoko :spoko

Andrzej 73 - 2023-06-27, 15:58

Brawo Jurek :bigok
Niech sie sprawuje bezawaryjnie. :spoko

Komplecik - 2023-06-27, 19:25

Andrzej 73 napisał/a:
Brawo Jurek :bigok
Niech sie sprawuje bezawaryjnie. :spoko

Andrzejku co? Jaskółka czy Vario :szeroki_usmiech

mirek67 - 2023-06-27, 22:31

Gratuluję ,super :spoko
Komplecik - 2023-06-29, 09:47

Zapytam z czystej ciekawości, Autko wygląda tak zacnie że człowiek patrzy na szczegół y ;) , jedna rzecz rzuca się w oczy i aż trzeba Autorowi zadać pytanie, do tak wyprawowego Kamperka nie powinny być założone koła balonowe z odpowiednim bieżnikiem?, zwiększa to dzielność w terenie kilkukrotnie, wyciągarka i podciecie sugeruje że można w terenie sporo, pojazd niezmienne mi się podoba łałłł.... ;)

:spoko

Jerzyk - 2023-06-29, 15:17

Zastanawiałem się nad kołami od Unimoga… jednak policzyłem ilość km np do Gruzji: asfalt/szutry/bezdroża… i wyszło, że nie potrzebuję takich opon. W planie są pełnoprofilowe błotnośniegowe, co da raptem 4 cm wyżej… fakt… wyglądałby lepiej …
A wyciągarka… wystarczy mokra trawa i trochę błotka, a już przy tej masie może się przydać….

Komplecik - 2023-06-29, 16:52

Fakt lepiej zweryfikować zapotrzebowanie niż niepotrzebnie wydawać, jeśli po asfaltach i sporadycznie lekki teren wystarczy, jak się patrzy na ten piękny Pojazd wygląda na bardzo terenowy.
Balony mocno hałasują ;)

Czas coraz cięższy dla kamperów z byle trawki słusznie zauważyłeś ciężko wyjechać, dumam nad czymś takim wersja 2osobowa teoretycznie występuje do 3,5t :-P
:spoko

Jerzyk - 2023-06-29, 21:24

Fajny pomysł!!!! Skróć dumanie na rzecz realizacji!
Komplecik - 2023-06-29, 23:16

Jerzyk napisał/a:
Fajny pomysł!!!! Skróć dumanie na rzecz realizacji!

Nic na siłę, jak coś wskoczy 2.0 na niskiej akcyzie 3.5t nie zbyt duży przebieg to chętnie :)
Nowy ciut ciut cenowo za dużo, znaczy K.... poj.... ich teraz z cenami, :haha: niech świat lekutko ochłonie ;)
:spoko

Jerzyk - 2023-06-30, 08:34

…pięknie się dopasowałeś do tytułu tego tematu…
Komplecik - 2023-06-30, 09:04

Jerzyk napisał/a:
…pięknie się dopasowałeś do tytułu tego tematu…

;) :szeroki_usmiech prawda?

Miałeś słuszne MARZENIE i się spełniło, pewnie większość z nas tak chce, jest na forum kilku 4x4camper lub tylno napedowców się ich podgląda i widać gdzie wjeżdżają, nie piszą nic o problemie z podjechaniem wyjechaniem więc chyba 4x4 się sprawdza, znam na forum jednego takiego :spoko zapalonego na ofroud, dzięki niemu też szerzej patrzę na wykorzystanie 4x4, może nie tak extremalnie
Chodziło mi po głowie budowanie, nie osobiście, podobnie jak Ty, nie podejmę tego wyzwania za bardzo ad, hd jestem.
Jeśli pozwolisz wyrażę swoje przemyślenia na temat budowy, jak najbardziej alkowa bo na krótki samochód można wiele upakować, też myślałem o Vario jednak przy wiekszy przelotach jest jak to samochód z tamtych lat nie tak wygodny ;) , IVECO bym wybrał Automat
No ale nie będę budował :mrgreen: nie będę jeździł zbyt ofroud więc po analizie taki Hymer jak dla mnie oczywiście byłby optymalnym rozwiązaniem, nie wiele zmieniając można mieć 4x4

VARIO piękne oczywiście :)

Fajny wątek :spoko

Robert-4 - 2023-06-30, 21:26

Komplecik napisał/a:
Fakt lepiej zweryfikować zapotrzebowanie niż niepotrzebnie wydawać, jeśli po asfaltach i sporadycznie lekki teren wystarczy, jak się patrzy na ten piękny Pojazd wygląda na bardzo terenowy.
Balony mocno hałasują ;)

Czas coraz cięższy dla kamperów z byle trawki słusznie zauważyłeś ciężko wyjechać, dumam nad czymś takim wersja 2osobowa teoretycznie występuje do 3,5t :-P
:spoko


Komplecik,
a gdzie wypatrzyłeś takie cacko?

Komplecik - 2023-06-30, 22:35

Robert-4 napisał/a:
Komplecik napisał/a:


Czas coraz cięższy dla kamperów z byle trawki słusznie zauważyłeś ciężko wyjechać, dumam nad czymś takim wersja 2osobowa teoretycznie występuje do 3,5t :-P
:spoko


Komplecik,
a gdzie wypatrzyłeś takie cacko?


Patrzę na Mobile nówki są za jedyne 150kawałków EURO, jesień się zbliża ludziom nudzą się zabawki, balon kamperowy jest napięty jak barania torba, może to pęknąć musi i lekko znormalnieje :szeroki_usmiech narazie patrze i MARZĘ jak w tytule ;)
:spoko

Elkamp reklamuje
https://youtu.be/razzvw7XOdA


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group