Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

PEUGEOT - Dołożenie klimy do J5 2,5TD

eMGie - 2024-01-04, 14:04
Temat postu: Dołożenie klimy do J5 2,5TD
Hej, czy ktoś ma w tym silniku, albo dokładał? Zamierzam wstawić, ale obdzwoniłem kilka warsztatów i generalnie robią takie rzeczy, ale kamper im nie wjedzie przez bramę. Dlatego pytanko do osób, które mają. Gdzie siedzi kompresor i czy potrzebna jest dodatkowa łapa, czy jest mocowanie na korpusie?
Ew. drugie pytanie, znacie jakiś warsztat w okolicach 3miasta, który robi takie rzeczy.

SlawekEwa - 2024-01-04, 14:10

eMGie napisał/a:
Ew. drugie pytanie, znacie jakiś warsztat w okolicach 3miasta, który robi takie rzeczy.

Trochę daleko od Ciebie, ale znam takich co mieli dalej i tam wstawiali
http://klimaborki.pl/

Banan - 2024-01-04, 14:42

eMGie napisał/a:
drugie pytanie, znacie jakiś warsztat w okolicach 3miasta, który robi takie rzeczy.

Szukaj raczej kto to zrobi dobrze :diabelski_usmiech

Mogę potwierdzić link Sławka, z tej firmy wielu naszych korzystało i byli zadowoleni.
W przypadku kampera to ta odległość to chyba nie problem? :-P
Wstawiasz rano, w 8 godzin chłopcy się uwiną.
:spoko

eMGie - 2024-01-04, 15:08

Banan napisał/a:
eMGie napisał/a:
drugie pytanie, znacie jakiś warsztat w okolicach 3miasta, który robi takie rzeczy.

Szukaj raczej kto to zrobi dobrze :diabelski_usmiech

Mogę potwierdzić link Sławka, z tej firmy wielu naszych korzystało i byli zadowoleni.
W przypadku kampera to ta odległość to chyba nie problem? :-P
Wstawiasz rano, w 8 godzin chłopcy się uwiną.
:spoko


Dzwoniłem, nie robią tych samochodów :-(

Gewehr - 2024-01-04, 20:26

Jeśli masz francuski silnik w tym samochodzie, to zapomnij o dołożeniu kompresora. Tam już jest 15 pasków :haha:
Szukaj zestawu na chińskim portalu, z elektryczną sprężarką. Wtedy wystarczy wymienić na mocniejszy alternator. Mam klienta co tak zrodił w budzie przed 94 rokiem :spoko

eMGie - 2024-01-05, 08:51

Tak francuski, pasków tam faktycznie jest sporo. No właśnie tak oglądam i nie bardzo wiem, gdzie go tam można dokręcić. Były tam w ogóle fabryczne klimy? gdzie były mocowane? Gdzieś tam w internetach znalazłem info o kompresorze do tego modelu i nawet jest dostępny. Chyba, że to do innego silnika.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group