Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Pomocy! mam konkretny problem techniczny - Luzy na piascie koła tylnego Fiat ducato rok 1999 silnik 1.9

Wolny - 2024-04-06, 23:43
Temat postu: Luzy na piascie koła tylnego Fiat ducato rok 1999 silnik 1.9
:
Łożyska wymienione i przejechane 15 000 km. Przy szarpanie kołem znaczne luzy. Czy mógł się zluzować czop czy może słabo dokręcona nakrętka piasty. Bardzo proszę kogoś z mechaników o poradę w tej sprawie. U

AMIGO - 2024-04-07, 21:48

Jam ci nie mechanik, ale skoro mechanicy milczą, to się wychylę.
Jeśli masz właściwe podejście do kwestii bezpieczeństwa to zapewne zgodzisz się z moim zdaniem, że koniecznie trzeba zajrzeć mu pod ogon i zweryfikować stan poszczególnych elementów lub zlecić to komuś w tych sprawach kompetentnemu - im szybciej to zrobisz tym lepiej. Innej drogi nie ma.
To że drążysz temat dobrze świadczy o Tobie - lubisz wiedzieć czym jedziesz i tak trzymaj :brawo
Napisz co ustalisz :?:

SZEJK - 2024-04-08, 00:02

Wolny - stawiam że łożyska te które wymieniłeś skończyły żywota, chinole są tak słabej jakości że 15 tysięcy kilometrów dały im radę. Miałem taki przypadek. :gwm

Daj znać jak ustalisz przyczynę.

WaldekR - 2024-04-08, 09:00

Ja też bym stawiał na łożyska. Jeżeli nakrętka się nie poluzowała to tam nic innego nie może spowodować luzów.
Gewehr - 2024-04-09, 06:50

Są to łożyska stożkowe i jest na nich dopuszczalny mały luz. Tam się kasuje dokręcaniem nakrętki. Podjedź do jakiegoś starszego mechanika, to dobrze wyreguluje. Młodsi mają z tym problem., bo znają jedynie łożyska typu compact:) Sam możesz tylko narobić problemów.
WaldekR - 2024-04-09, 09:18

Taki minimalny luz powinien być bo inaczej załatwi się łożyska błyskawicznie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group