Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Grecja - Zimownie w Grecji

yamah - 2023-12-10, 09:10
Temat postu: Zimownie w Grecji
Zima u nas w tym roku dosyć wcześnie zaatakowała (już mi się znudziła) :zimno więc zrodził się pomysł "przetrwania" w Grecji :mikolaj po nowym roku. Szukam na forum jakichkolwiek informacji i bardzo tego mało..jest Basi z końca lutego ale cóż, nie podawała temperatur :( . Byliśmy w tym roku ale w kwietniu,więc to już była wiosna :wyszczerzony:
Mnóstwo relacji jest z Hiszpani, więc zastanawia mnie czy faktycznie na Peloponezie takie zimno i należało by brać z sobą ubranie na kożuchu :szeroki_usmiech

Zbyszek to nawet ostrzega :bajer
Cytat:
zbyszekwoj
Wysłany: 2022-02-06, 10:09
Tylko że w Grecji w zimie zimno.
Nam sie zamarzyła Turcja, ale jak zobaczyłem ,ze wczoraj Legień z partnerką uciekli z Turcji przez cała Europę do Hiszpanii przed zimnem, to zwatpiłem.
Wychodzi z tego ,ze tylko na Iberii da się w miarę komfortowo przezimować. Dziś w nocy np. temp.17st. :ok
Nikogo nie zamierzam zachęcać,mówię jak jest. Natłok kamperów w Hiszpanii jest coraz większym problemem. :chacha2

Będę wdzięczny za rady :pifko ( pomijając -jedź do Hiszpanii-)

andrzej627 - 2023-12-10, 10:40

Popatrz tutaj: https://www.weather2travel.com/

Przykładowo temperatury na tej samej szerokości geograficznej w Nafplio i w Maladze.

Widać, że w zimie w Maladze trochę cieplej. :spoko

yamah - 2023-12-10, 12:05

Dzięki Andrzej :pifko
a więc dużej różnicy nie ma i nawet woda ma identyczną temperaturę :bigok .
Już się cieszę :yay: ..no może tak nie do końca, bo pewnie będę sam pośród helmutów :polska :helm

rakro1 - 2023-12-10, 13:12

https://www.facebook.com/...e/?locale=pl_PL
Mieliśmy okazję się z nimi spotkać gdy podróżowali jeszcze wcześniejszym autem IVECO.
Warto popatrzeć na piękne i duże kampery. A po przejrzeniu wpisów można dokopać się do zdjęć i relacji z zimy na Peloponezie. W Elai zawsze była taka baza dla zimujących. Czyli na luzie da się, choć mogą być i deszcze i zimniejsze momenty.
Do zobaczenia.

yamah - 2023-12-10, 16:44

Dzięki Rafał :pifko
Na Elai wiatry to norma :bajer ..mamy w planie jechać poniżej Monemvasi (czytałem twoja relację z tamtych stron) może damy rade do wioski Korakas,jaskini Kastania,Mani w najdalszy punkt..nie będzie upałów więc można trochę ruin/cmentarzysk "zaliczyć" :bigok
Pozdrawiam :spoko

rakro1 - 2023-12-10, 16:54

Mam obowiązek pracować jeszcze ( stety/niestety ) do 31.12.2024 i nagle Twój wpis uświadomił mi, że może da się uniknąć wegetacji zimowej w PL. Opony mam prawdopodobnie wielosezonowe więc też mógłbym ruszyć w tym kierunku, o którym pisałeś. Ale to dopiero rok po Tobie.
Przetrzesz trasę, opiszesz a ja na gotowe ruszę Twoim śladem.
Gorące źródła na Peloponezie przydałyby się ...

yamah - 2023-12-10, 21:05

rakro1 napisał/a:
.
Gorące źródła na Peloponezie przydałyby się ...

I od tego zaczniemy :szeroki_usmiech np. 3 razy przejeżdżaliśmy przy Leonidasie i zawsze temperatura :2kc na zewnątrz zniechęcała do skorzystania z term..teraz będzie okazja moczyć się bez pośpiechu :wanna: :spoko

rakro1 - 2023-12-10, 22:08

Obok Zaharo jest jeszcze Loutra Kaiafas ale woda nie jest tam tak gorąca jak chciałoby się.
andrzej627 - 2023-12-10, 22:19

Oficjalna lista greckich źródeł termalnych jest dostępna tutaj. :spoko
zbyszekwoj - 2023-12-12, 09:50

andrzej627 napisał/a:

Widać, że w zimie w Maladze trochę cieplej.
Temperatury to nie wszystko, chodzi jeszcze o deszcze i wiatry.
rakro1 - 2023-12-17, 22:37

Platki mówią, że ruszasz jutro. Skrobnij w tym wątku jak trasa i później.
Nie tylko dla ożywienia Forum.
Szczęśliwej drogi :bukiet:

yamah - 2023-12-20, 20:04

rakro1 napisał/a:
Platki mówią, że ruszasz jutro. Skrobnij w tym wątku jak trasa i później.

Ruszyliśmy :mikolaj Słowacja i Madziary mgła :( wilgoć,gołoledź :zimno
Pierwsza nocka na Serbii przy granicy (tak wyszło)..spokój :bajer https://maps.app.goo.gl/AUinUDVw22jv7phv5
Serbia i Macedonia słoneczko :-P :ok
Dzisiaj tu : https://maps.app.goo.gl/ez8zdXTxvFbTD7GH8..jutro rano zakupy na targu : https://maps.app.goo.gl/W6atcG76go43c1Tv8

rakro1 - 2023-12-20, 20:19

Rozwinąłeś fajnie to " skrobnij". Solidny początek relacji. Fajnie, że przedarliście się do " ciepłych krajów" bo początek podróży nie był zachęcający.
Pisz. Wklejaj. Jesteśmy spragnieni relacji, ciepła i wiedzy jak będzie na miejscu.
Masz świadomość chyba jaka odpowiedzialność na Tobie spoczywa bo będziesz pisał nie tylko dla mnie :slinka:

orkaaa - 2023-12-20, 20:42

Pozdrawiam w drodze. Śledzę i czytam i zazdroszę bo w Grecji byłem ostatnio 7 lat temu.
Piękny i śnieżny początek ale teraz tylko słońce Hellady.

SZEJK - 2023-12-20, 22:31

Boguś!!! pisz i ogrzej nas relacją z pobytu.

Ciepłe leci jak nic :pifko

Banan - 2023-12-20, 23:37

:pifko dla Ciebie Boguś :wyszczerzony:

:hello

LukF - 2023-12-21, 10:58

yamah,
Loguję się do tematu bo chętnie zobaczę porównanie zimowej Grecji vs Hiszpanii :bigok

gryz3k - 2023-12-21, 12:01

LukF napisał/a:
yamah,
Loguję się do tematu bo chętnie zobaczę porównanie zimowej Grecji vs Hiszpanii :bigok


To zależy co wolisz, suflaki czy paella. :diabelski_usmiech

LukF - 2023-12-21, 12:52

gryz3k napisał/a:
LukF napisał/a:
yamah,
Loguję się do tematu bo chętnie zobaczę porównanie zimowej Grecji vs Hiszpanii :bigok


To zależy co wolisz, suflaki czy paella. :diabelski_usmiech


Piotrek, to drugie bym na zimę wybrał :bigok
A teraz będę obserwował autora by się w tym upewnić :bajer

yamah - 2023-12-21, 18:31

Takie zainteresowania to ja się nie spodziewałem :szeroki_usmiech teraz jak nic muszę naśladować ZbigStana chociaż w ułamku jego relacji :bajer
Granica z Grecją przekroczona z marszu..jak nigdy (chyba nas lubią) 8-)
Dotarliśmy pod Leonidasa złożyć mu hołd :pad i standardowo..termy. Temperatura w dzień 18C teraz jest 9..od jutra moczenie :spoko

peja76 - 2023-12-21, 19:25

To i Ja przyłączam się do oglądania :bajer
SlawekEwa - 2023-12-21, 23:36

Jest nas coraz więcej :spoko
Anras - 2023-12-22, 10:48

I ja się przyłączam :spoko
ZbigStan - 2023-12-22, 15:22

Yamach im więcej relacji tym lepiej dla CT. Będę z zainteresowaniem oglądał Twoje doświadczenia z Grecjii. Jeszcze gdyby ktoś pisał z Sycyli lub południa Włoch, to mielibyśmy pełny przegląd zimy na południu Europy.
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwych podróży w Nowym roku. Pozdrawiam.

Comsio - 2023-12-22, 20:28

Mogli by odmalowac Loenidasa (odświeżyć) leniuchy😁
W latach 90-tych miałem przyjemność spotykać pare z(D)
Pan był po moim fachu, się kurował.
Adoptował 8-tonowy mercedes. Zabudowa 👍zrobili sami ☝️👍

Bardzo miło spędzanie wieczory 👍

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2023-12-22, 20:49

Bardzo szkoda ze nie daliście znać.Wrociliśmy z Grecji 1 grudnia.Mogliśmy zostać gdybyśmy wiedzieli że dojedzieci
Termopile luks rzeka uregulowana następne ciepłe wody to.Kamena Wurla,wyspa Ewia gorąca woda wpada do morza,dalej na płd Metana,zaraz sobie przypomnę i napiszę na mesengerze bo ja mało zaglądam na CT.Łatwiej mi dać foty i informacje na fejsie. Barbara

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2023-12-23, 16:22

W tym roku czyli 2023 wyjechalismy do Grecji 17 lutego,właściwie to nigdy nie zimowalismy jesteśmy do jesieni i wiosna od lutego.Zobaczymy jak w tym sezonie.ńa razie w domu Boże Narodzenie,ale kamper zawsze w pogotowiu,zobaczymy????
Andrzej z przyjemnościa przeczytam ciepłe miejsca w Grecji zobaczę czy wszystkie znamy.Thermopile remobt rzeki ogromny parking kamperów było sporonie ma problemów z emigrantami !!!!

Komplecik - 2023-12-23, 16:36

yamah napisał/a:
Takie zainteresowania to ja się nie spodziewałem :szeroki_usmiech teraz jak nic muszę naśladować ZbigStana chociaż w ułamku jego relacji :bajer

Oby :haha: bo przestanę obserwować wątek.
ZbigStana już nie obserwuję nie ma sensu, ja bym chciał tam pojechać a On podaje tyle szczegółów że nie wybiorę się chyba bo już wszystko u ZbigStana widziałem :szeroki_usmiech
:spoko

yamah - 2023-12-24, 10:35

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Bardzo szkoda ze nie daliście znać.Wrociliśmy z Grecji 1 grudnia.Mogliśmy zostać gdybyśmy wiedzieli że dojedzieci

Basiu,decyzja zapadła w ostatniej chwili :mikolaj miał być inny kierunek jednak wkurza mnie kiedy muszę podporządkowywać się pod zakazy,nakazy,stawanie na osiedlowych parkingach, itp. :gwm
Stoimy dalej na termach,dlaczego nie :-P jak darmomo :mikolaj ..uchodźców nie widać :bajer tzn.są ale nie chodzą swoimi ścieżkami :bigok .
Wczoraj dojechało 4 rumuńskie kampery i balety do 22 :tuba: Jak zwykle najwięcej Niemców :roll:
Temperatura w nocy 9°C w dzień 19°C.

adaml61 - 2023-12-24, 10:59

Boguś na ochłodę po gorącej kąpieli . :pifko a żeby lepiej smakowało to i dla Marzeny :pifko
yamah - 2023-12-24, 11:45

Najświeższe newsy :bigok .. koło gospodyń (wschodnio językowe) imprezkę szykuję 🤪

:spoko Dzięki koledzy za browarki :mikolaj Zdrowych, Spokojnych Świąt 🤝 :mikolaj

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2023-12-26, 17:53

Bogdan masz skuter 4 km w kier Lami masz na odmianę jezioro termalne ,32 st.Mozna popływać,pogadać a na nocleg pod Leonidasa.Kamena Wurla jeziorko 26 st
Zobaczymy co nam się zachce na razie spacerujemy po prawie naszym lesie.Zobaczymy ja nsze samopoczucie no i jak nam pozwoli córka ona teraz jest szefową w sprawie ogórków i pomidorów na działce.Niestety najtrudniejszy dojazd,my też nie lubimy plaz w miastach z wieżowcami w Grecji byle jak ale kamper stoi 20-50 .metrów od wody.
Jak będziecie w Nafplio t0 też wam co nieco podpowiem.Mamy też do Was mesengera

yamah - 2023-12-26, 19:43

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:

Jak będziecie w Nafplio ..

Właśnie dotarliśmy :mikolaj dość moczenia w kwasie :-P bo obawiam się co by kości nie rozpuściło :szeroki_usmiech
Temperatura w dzień 20℃ w nocy 9℃ :spoko
Plac przy porcie z około 30 kamperów :shock: żadnego z Polski :gwm
Znając życie (i żonę) :chytry to jutro będzie targ i oczywiście świeżutkie pomarańcze (chociaż to pozytywny zakup). :bajer

rakro1 - 2023-12-26, 21:42

No popatrz, przeskoczyłeś w cieplejsze miejsce a ja znalazłem już dla Was miejsce na narty, jako odpowiedź na pomysły ZbigStana w Hiszpanii https://www.google.com/ma...!1e4?entry=ttu#
Banan - 2023-12-26, 23:02

yamah napisał/a:
Temperatura w dzień 20℃ w nocy 9℃

A to dla Ciebie Boguś na ochłodę :pifko

:spoko

yamah - 2023-12-28, 18:21

rakro1 napisał/a:
No popatrz, przeskoczyłeś w cieplejsze miejsce a ja znalazłem już dla Was miejsce na narty,

Rafał :shock: nie lubię zimy :zimno
Darek,dzięki za browarka ;)
Z Nafplio wstępujemy do Myken : https://www.podrozepoeuropie.pl/mykeny-grecja/
Mnóstwo autokarów na parkingu z turystami rodem dalekiego wschodu i problem z zaparkowaniem nie mówiąc o kolejce po bilety jak na Akropol :( a ja jak Dobromir z bajki :szeroki_usmiech znalazłem wytłumaczenie swojego lenistwa :chytry i na zwiedzanie cmentarzyska (ruin) wysyłam drona :bajer
Po "zwiedzeniu" :-P kierunek Kivieri na odpoczynek :mikolaj ..oczywiście na miejscówce tylko niemcy i belgowie :shock:

yamah - 2023-12-28, 18:29

Poranek w Kivieri
Banan - 2023-12-28, 18:45

Ale makowiec musi być... :ok
Owoców opuncji też Boguś pojadłeś? :food

:spoko

rakro1 - 2023-12-28, 19:53

Fajnie, że działasz. Ciekawe którędy pojedziecie dalej na południe. Napisz czy w dzień da się chodzić w letnich ubraniach czy raczej długie nogawki spodni i bluza.
Zastanawiam się czy dałoby się pływać w piance i czy ktokolwiek wchodzi do wody.
Bardzo lubimy tereny za Paralia Astros, tereny Natura 2000. Można tam w nocy słuchać wycia szakali złocistych. Z przerażeniem !!
Pisz jak najwięcej, nie będziesz sam w podróży.

peja76 - 2023-12-28, 20:44

W jakiej cenie mandarynki w Grecji? my w Hiszpani na autostradzie trafiliśmy po 1eu za 1kg a na landach za 0,80eu
Komplecik - 2023-12-28, 23:21

peja76 napisał/a:
W jakiej cenie mandarynki w Grecji? my w Hiszpani na autostradzie trafiliśmy po 1eu za 1kg a na landach za 0,80eu

W Aldiku na święta po 3zeta :wyszczerzony:

Tadeusz - 2023-12-29, 08:59

Bogdanie, śledzę Waszą trasę. Oglądając fotki czuję się obecny tam z Wami.

pozdrawiam przesympatyczną Rodzinkę.

:pifko :pifko :pifko :pifko :pifko

Spax - 2023-12-29, 09:42

rakro1 napisał/a:
Bardzo lubimy tereny za Paralia Astros

To tak jak ja :spoko n.p. tu: https://maps.app.goo.gl/LNPxaUPw15YyxXPD6

yamah stawiam piwko za dotychczasową relację :pifko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2023-12-29, 13:00

Po Kiveri polecam miejscówke Spaxa Tyrou.Wjazd do miasteczka,stanie na końcu porciku,gdzie stoja łódki.Spacerem do miasteczka po chleb,oraz do plaży Tigani i Ligria.Jedna białe kamienie druga czarne kamienie.Przyjażni ludzie o tej porze bedzie pusto,a spacer w mieście gdzie pełno w ogrodach pomarańczy
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2023-12-29, 13:04

Potem przejazd do Poundy.Cudowny piach,okolice piękne,podam Wam adres Polaka Grzegorza który ma tam dom.
peja76 - 2023-12-29, 15:46

W Aldiku na święta po 3zeta :wyszczerzony: [/quote]

To pewno podróbki :wyszczerzony:

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2023-12-29, 20:49

NA razie nie ma wpisu,może uda mi się do Was dodzwonić.Pozdrawiam ukochana Grecję,ale trochę trzeba posiedzieć w domu przykominku ,no i spacery z pieskiem w naszym lesie.Koledzy krakowscy wiedzą że prawie mieszkamy w lesie,no 3 metry ścieżka od ogrodzenia. :haha: :bylo :pifko :pifko
Komplecik - 2023-12-30, 00:37

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Koledzy krakowscy wiedzą że prawie mieszkamy w lesie,no 3 metry ścieżka od ogrodzenia. :haha: :bylo :pifko :pifko

Wiemy wiemy :szeroki_usmiech

yamah - 2023-12-30, 18:37

Tadeusz napisał/a:
Bogdanie, śledzę Waszą trasę. Oglądając fotki czuję się obecny tam z Wami.
pozdrawiam przesympatyczną Rodzinkę.

Tadziu :mikolaj dziekuje za miłe słowa..obecność Twoja utwierdza mnie w przekonaniu że forum nie umiera 8-) a słyszeć to od ikony polskiego karawaningu jest miodem dla uszu :kwiatki: więc należy wrzucać jakiekolwiek relacje z podróży,(nawet małe i duże ZbigStana 8-) ). Dużo zdrówka dla ciebie i Halszki :roza: i do jak najszybszego zobaczenia..chyba dopiero w Bałtowie. ;)
Koledzy dzięki za przegląd i napitki ;)
Banan..za opuncje to ja już mam za swoje od małżonki jak kiedyś wziąłem do kampera :gwm (teraz już wiem co zrobić) :chytry
Rafał ..można chodzić a nawet wskazane w krótkim rękawku a na dowód specjalnie dla ciebie zrobiłem 2 fotki (nieprzyzwoite) :oops:
peja76..w okolicach Nafplio przy drodze kupowaliśmy pomarańcze po 4€ za worek 10kg
Spax..mam zapisane kilka twoich pięknych miejscówek,na paru już byliśmy w poprzednich wypadach :spoko
Teraz do rzeczy :ok
Słonecznie,cicho bez wiatru :idea:
Plan był aby Nowy Rok przywitać w Monemvasia..przyjechaliśmy na miejsce a tu :gwm remont portu..koparki,maszyny i nie ma praktycznie gdzie stanąć. Pod górą zakaz..więc decyzja :roll: Mpozas ..stara sprawdzona miejscówka :bigok
Przyjeżdżamy a tu :shock: ..jak zwykle..obozowisko Niemców..25 kamperów i tylko my :niewiem:
Co tam..puszczamy ze smyczy naszego Chuck Norrisa 8-) robi furorę wśród "swoich" i jest Ok

yamah - 2023-12-30, 18:40

Cd.
peja76 - 2023-12-30, 19:56

Ooooo to Grecja jednak tańsza jak Hiszpania
Pozdrawiamy i życzymy Szczęśliwego Nowego :spoko

Ps, tak jeszcze raz patrzę na te fotki i o co chodzi z tym drzewem?

Banan - 2023-12-30, 20:11

peja76 napisał/a:
tak jeszcze raz patrzę na te fotki i o co chodzi z tym drzewem?

Myślałem, że mam zwidy... a to chyba krzak PIWOni owocuje... :shock:
:haha: :haha: :haha:

adaml61 - 2023-12-30, 21:04

Boguś , Tofika pilnuj zamiast się bawić w podglądacza :wyszczerzony: Na ochłodę :pifko
sterciu - 2024-01-01, 14:44

Zazdraszczamy wyjazdu :mrgreen: .Żonie pokazałem fotki to stwierdziła , że to przemoc w rodzinie takie fotki jej pokazywać :mrgreen: .
krzlac - 2024-01-01, 17:27

A ta pani na zdjęciu 15.15 próbuje coś z morza wyciągnąć?
Jacek L. - 2024-01-02, 00:47

Ja też śledzę Twoją relację. Prawie wszystkie te miejsca odwiedziliśmy w listopadzie, ale wygląda na to, że teraz jest dużo większy tłok, np. w Kiveri czy Mpozas.
Zaintrygowało mnie zdjęcie Kanału Korynckiego - czy znowu obsunęły się skały?
W listopadzie jeszcze był normalny ruch statków.
Pozdrawiam noworocznie i :pifko za relację.

yamah - 2024-01-02, 19:41

Witam wszystkich w Nowym 2024 :mikolaj :spoko :spin: ..zdrówka życzę i cudownych podroży :kamp2
Cóż..noc sylwestrowa minęła w Mpozas jak :chytry Irlandczykowi w pabie z angielskimi kibicami przed meczem :lol:
Dopiero wczoraj zjawił się zbłąkany kamper z Polski :wyszczerzony: i to tylko dlatego że nie znalazł nigdzie otwartego kempingu a szukał miejsca na zrzut kota :bigok (pierwszy raz w Grecji) a skontaktował się ze mną na fb.
No dobra..nam humory dopisują..jest ciepło, 21ºC, słonecznie,dziś zaczęło trochę wiać więc ruszamy dalej na południe po Lakoni..pewnie wiecie skąd określenie "lakoniczny" ? Otóż w Sparcie był to model nauczania gdzie stosowano bardzo krótkie odpowiedzi :bajer
Po drodze Plitra,można stanąć kamperem za portem,dalej Demonia..kupujemy pieczywo.
Acha..Banan peja76..zrobiłem zbliżenie tych "owoców" na drzewie świątecznym :wyszczerzony:
krzlac..ta greczynka pewnie samotna i obiad łowi ;)
Jacek L...tak,masz rację, jest tam wyrwa w ścianie
sterciu.. :haha:
adaml61..zobacz na zdjęciu co on szelma zrobił :shock:

yamah - 2024-01-02, 19:51

Trafiliśmy w drodze tu : 37°32'31.4"N 22°31'58.4"E taki ukryty monastyr (zapomniałem wcześniej wrzucić) :(
rakro1 - 2024-01-02, 20:47

Miodzio !!!!!!!!!
Aż mnie skręca, tak bardzo chciałbym tam być teraz z Wami. Super, że robisz tak dużo fotek i mam świadomość ile to pracy.
Mpozas, przez wielu z naszego Forum jest ukochane. Dla mnie jest tam zbyt tłoczno. No ale coś za coś. Bezpieczeństwo, knajpa, woda i nie wchodzi się miejscowym w paradę.
Ruszyłeś w najpiękniejsze tereny. I w kierunku moich marzeń związanych z wyspą Kitirą. Może kiedyś uda mi się tam pobyć i oczywiście opisać to dla Was.
Trzymajcie się w szczęściu.

sterciu - 2024-01-03, 08:28

Na Mpozas widzę teraz tłumy większe niż w lipcu , my byliśmy pod koniec lipca zaledwie 4 dni ale ilośc kamperów na ręce jednej ręki można było policzyć :) .

Czekamy na dalszą relację bo żona już zakomunikowała, że w przyszłym roku kierunek Grecja ma być w okresie noworocznym i już , a co ja biedny szaraczek mam odpowiedzieć jej na to :diabelski_usmiech . W tym roku mieliśmy jechać na Lefkadę na ten okres, plan był już w sierpniu na to, ale niestety dysponując tylko tygodniem wolnego odpuściliśmy...

Fajnie zobaczyć znane nam miejscowki po sezonie jak wyglądają :)

JaWa - 2024-01-04, 11:53

Super zachęta do zimowania w Grecji. Byliśmy w wielu miejscach przez Was opisanych, ale we wrześniu i październiku :spoko :spoko
yamah - 2024-01-05, 20:49

Jedziemy koledzy dalej :ok pod Elafonisos a dokładniej to ruiny zatopionego miasta Pavlopetri https://maps.app.goo.gl/ncGmW1VSZo6BzokG8
Jednak plaża zalana oraz dojazd więc został tylko widok wyspy :-/ i zrodził się plan na wspomnianą przez rakro Kithire..ale to będzie na następny wypad wraz z rejsem na Kretę (namawiał nas poznany Niemiec do wspólnego wyjazdu na teraz) :wyszczerzony:
Prom na Elafonisos kursuje co godzinę w cenie 50€/dwie strony ale dwie ulice zniechęcają :szeroki_usmiech więc obieramy kierunek w dół palca do Korakas..miejsce chyba wziąłem od Spaxa
https://maps.app.goo.gl/qqCE6qek9PsPUnCM6
Cudowny,klimatyczny porcik gdzie czas zatrzymał się przez stulecia :dziadek: wokół kilka domków i żywej duszy :bajer a wjazd tylko dla..rowerów :szeroki_usmiech .Przeżyłem szok po wjeżdzie :gwm a udało mi się wyjechać tylko dla tego że nie było na wjazdach do posesji żadnego innego auta :shock: w innym przypadku czekało by mnie cofanie jakieś 300m krętą i wąską uliczką pod górę :2kc :pad:
Koszulka mokra..komentarze żony..ale uwielbiam takie miejsca :bigok :haha:
sterciu jawa rakro..warto..temperatura 20-22℃..nocki różnie ale ogrzewania nie włączam :wyszczerzony: woda jest,prąd jest,morze w temperaturze bałtyku/lipiec ;) cóż więcej brak do szczęścia :mikolaj .. jednak najważniejsze to brak wszędzie tłoku..no może z wyjątkiem kamperów D ;) ..a i zapomniałbym o cudownych ,smacznych owocach z drzewa truskawkowego :kwiatek :spoko
Pozdrawiam wszystkich



Banan - 2024-01-05, 21:12

Pięknie Boguś :bigok
:pifko

rakro1 - 2024-01-05, 23:05

Solidnie to dokumentujesz :bukiet:
Wyjeżdżając z Korakas można zjechać szutrową ale doskonałą drogą biegnącą nad morzem i jest tam super miejsce aby stanąć ale trzeba mieć zapasy.
Później tą drogą można bezpiecznie dojechać do skamieniałych drzew.
Pewno już stamtąd odjechaliście ale są to fajne okolice na dłuższy pobyt.
Na Kitirę spoglądam łakomie bo blisko i bilet może nie tragicznie drogi a wydaje się być niepopularnym a więc odludnym i ciekawym miejscem.
Odnośnie temperatur już wiem, że jest super. Nawet oglądam pianki do pływania ale drogie bardzo i mogą być kłopotliwe w suszeniu i przechowywaniu.

rakro1 - 2024-01-05, 23:18

O, popatrz !! https://www.camperteam.pl...er=asc&start=15
I jestem trochę zaskoczony, że nie mogłeś się kamperem w tej osadzie wyrobić bo ja spokojnie.
..... tylko, że ja skuterem :-P :roller: :hihi:

daro35 - 2024-01-06, 09:07

Dajesz czadu tymi relacjami,po kiego tam jeździć jak można takie nagrania jak Wasze obejrzeć i już się było :wyszczerzony: :spoko :pifko leci jak nic
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2024-01-09, 19:17

Nie widze na fejsie to zagladam tu by postawić piwko.Plaża Metamorfozi,,a płw.Metana polecam ale juz chyba nie ten kierunek,ale blisko, Epidavros,ale czy tam będziecie a warto???Udało sie kilka piwek :!: :!: :!:
yamah - 2024-01-09, 19:29

Rafał ..analizowałem tą drogę,jednak po tych przejściach żona nie chciała już słyszeć o następnej "ekstremie" ;) . Darku dzięki :wyszczerzony: ..sam wiesz że jak nie dotkniesz to nie uwieżysz :szeroki_usmiech
No dobra..teraz wam powiem o ucieczce :ok otóż staliśmy sobie w ciepełku pod Diros w towarzystwie 4 kamperów z niemiec (jakże by inaczej)..po kolacji przed kamperem (już ciemno) patrzymy :shock: a tu nagle dwóch niemców zwija się i wyjeżdżają :roll: ..myślimy co za licho. Cóż każdy ma swój świat :-P .
Po pół godzinie ktoś puka do drzwi :bajer ..Niemka z pozostałego kampera..przyszła ostrzec nas przed nadciągającym HURAGANEM :gwm .Szok..więc w pośpiechu pakowanie i w drogę gdziekolwiek z dala od brzegu i drzew..decyzja do Areopoli. Uff..ulżyło nam..a na miejscu.. :shock: tych dwóch Szwabów którzy nikogo nie ostrzegli :zastrzelic :chytry ..a widzieli pozostałych że są z małymi dziećmi.
Nastepny dzień już spokojnie więc troszkę spacerku po miasteczku które wiosną musi być przecudne :roza:


Kazik II - 2024-01-09, 19:56

Niesamowite! Gdyby nie pewne współczesne elementy to ma się wrażenie że to miasteczko przeniesione żywcem ze starożytności i zaraz wyjdzie zza rogu jakiś Sokrates albo Diogenes. Super fotki :pifko
ZbigStan - 2024-01-09, 20:32

Yamach , Jeśli planujesz pobyt na zachodnim Peloponezie, to Wojtek z Wałbrzycha, który już kolejny rok zimuje w Grecji, przesłał mi z Eleii wiadomość o 4 metrowych falach przelewających się przez wydmy, tak że musiał zmienić miejsce postoju. Szczęśliwego pobytu zimą w Grecji. :pifko . Pozdrawiam.
yamah - 2024-01-09, 21:04

Basiu..jesteśmy..jesteśmy..a CT to priorytet :szeroki_usmiech
Kazik II..masz rację..na Peloponezie jest takich miejsc więcej np.opuszczone osada/wioska Vathia :ok byliśmy tam wczoraj (zgnębię jakiś filmik jutro) jednak pogoda nie sprzyjała na dłuższy pobyt :( wiatr i mżawka jak to w górach :roll:
ZbigStan..widziałem już te zdjęcia ( Oskar przekazał)..współczuję im :( a my w drodze do Vathi oglądaliśmy podobne przy nabrzeżach :bajer
Filmik ze spacerku po Areopoli :ok ..tylko nie śmiejcie się z pomyłki :hide:


daro35 - 2024-01-10, 20:55

:spoko jestem,jestem :spoko :kawka:
Spax - 2024-01-10, 20:57

yamah napisał/a:
więc obieramy kierunek w dół palca do Korakas..miejsce chyba wziąłem od Spaxa
https://maps.app.goo.gl/qqCE6qek9PsPUnCM6
Cudowny,klimatyczny porcik gdzie czas zatrzymał się przez stulecia :dziadek: wokół kilka domków i żywej duszy :bajer a wjazd tylko dla..rowerów :szeroki_usmiech .Przeżyłem szok po wjeżdzie :gwm a udało mi się wyjechać tylko dla tego że nie było na wjazdach do posesji żadnego innego auta :shock: w innym przypadku czekało by mnie cofanie jakieś 300m krętą i wąską uliczką pod górę :2kc :pad:
Koszulka mokra..komentarze żony..ale uwielbiam takie miejsca :bigok :haha:


Wy jeździcie szafą a jeździłem w tamtych czasach zaledwie komódką, więc pewnie bym tam dojechał, ale nie, nie byłem tam nigdy. Mam inną miejscówkę jakieś 10 kilometrów wyżej na mapie.

:spoko

yamah - 2024-01-11, 17:31

Spax napisał/a:
Mam inną miejscówkę jakieś 10 kilometrów wyżej na mapie.
:spoko

Spax..to pewnie ta : https://maps.app.goo.gl/aiScC52tSXVE2xZf9
:ok Filimik z Vathia..polecam to miejsce jeśli ktoś nie był..my pewnie wrócimy tu w dogodniejszej pogodzie..warto :ok https://maps.app.goo.gl/q6XfmxiV98GdvoDH8
Vathia to osady zwane „Mesa Horia”składająca się ze 144 kamiennych budynków pogrupowanych w cztery odrębne dzielnice. Styl architektoniczny budynków i organizacja przestrzenna wioski odzwierciedlają walkę między rodzinami regionu Mani rywalizującymi o osiedlenie się na szczycie wzgórza, które w średniowieczu odgrywało ważną rolę strategiczną..walki rodów na całym obszarze Mani trwały do II wojny światowej :shock:


tomiy - 2024-01-11, 23:11

Z perspektywy kamerki samochodowej drogi wydają się strasznie wąziutkie, a przecież człowiek śmigał tą drogą i nie odnosiłem wrażenia że tak wąsko.
przemo.d - 2024-01-11, 23:30

Dzięki za piękne relacje. Niby w okolicach byłem ale jednak niewiele jeszcze widziałem i przez Was chętnie wrócę :spoko
Szerokości w tych miasteczkach się przyda :chytry choć tak naprawdę to jest w tym ich urok .
Pozdrawiam.

adaml61 - 2024-01-11, 23:50

Boguś, od Stasi za podkład muzyczny :pifko
Komplecik - 2024-01-12, 00:56

przemo.d napisał/a:
chętnie wrócę :.

Przemo bardzo się nie ciesz, mamy Fordy :haha: mnie właśnie po sylwku wtryski/wtrysk jeszcze nie wiem padł po niecałym roku od wymiany 10tys km :szeroki_usmiech

Sorki yamah za zaśmiecanie obserwuję oczywiście temat :spoko

Spax - 2024-01-12, 21:51

yamah napisał/a:
Spax napisał/a:
Mam inną miejscówkę jakieś 10 kilometrów wyżej na mapie.
:spoko

Spax..to pewnie ta : https://maps.app.goo.gl/aiScC52tSXVE2xZf9
:ok


Nie – jeszcze wyżej »»» https://maps.app.goo.gl/BfcBGupksHTg6wBC8
:ok

Podróżuję z Wami - piw już nie stawiam (dla waszego zdrowia) :roll:

yamah - 2024-01-13, 19:26

Spax napisał/a:

Podróżuję z Wami - piw już nie stawiam (dla waszego zdrowia) :roll:

Spax..najważniejsze że oglądacie :bigok jak i komentarze :spoko
przemo.d..też tu wrócimy.. dzikość tego półwyspu wciąga..mnóstwo kościółków bizantyjskich ktore powstały w X-XII wieku, kiedy Manioci przyjmowali chrześcijaństwo. Niektóre są tak małe, że z trudem zmieszczą kilkanaście osób. W każdym z nich zachowały się ślady fresków. Obecnie większość kościółków jest zamkniętych, ale są i takie do których można wejść..powiem wam to jest inna Grecja.. :bajer
Adaś..cieszy mnie to..pozdrowienia dla Stasi :bukiet:
Gdyby nie ta wietrzna pogoda zostalibyśmy dłużej :( koordynaty z miejsc filmików (Erimos jest woda pitna) :
https://maps.app.goo.gl/2BFNLKjVEbhC3sn37
https://maps.app.goo.gl/KmGQC643UQpTQ7WB7
https://maps.app.goo.gl/AdWumrL6CyJs1TcE7




yamah - 2024-01-13, 19:31

cd.
rakro1 - 2024-01-13, 20:35

Pięknie to opisujesz. Bezcenny brak turystów i mimo, że pogoda do kitu to pamiętaj, że to ogólna sytuacja w Europie, w Skandynawii i Polsce jest duużo gorzej.
Czyli i tak jesteście wygrani.
Zostańcie jak najdłużej, co tam Włochy, na wiosnę dojedzie towarzystwo z Polski :brawo :kamp2

SZEJK - 2024-01-13, 21:42

Boguś !!!! czytamy, czytamy :shock: oczy mi z orbit wypadły jakie piękne miejsca odwiedzacie. Biorę namiary.
orkaaa - 2024-01-13, 22:58

Super relacja. Czytam i wspominam swoje wyprawy do Grecji. I kolejny raz się przekonuje że prawdziwa Grecja to Peloponez tak jak w Hiszpanii Andaluzja.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2024-01-15, 17:52

Latarnia morska,koniec Grecji ukochane Kardamili i PORTO KAGIO,Dawniej tylko było Mani!!!!!
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2024-01-15, 17:59

Natomiast po latach pobytu w Grecji,ładniejsze plaże są w innych rejonach, myślę że dawno temu pisałam relacje z fotami,muszę z ciekawości zaglądnąć na forum,a nie tylko fejs.Napewno w marcu ruszymy ale od Balkan do Drepano i tylko do zat.Korynckiej,no iLefkada.
daro35 - 2024-01-17, 11:08

Ja też jestem :spoko
Misie Rysie - 2024-01-17, 18:00

Pozdrawiamy i czekamy na dalszą relację, :spoko
rakro1 - 2024-01-17, 21:32

Dużo nas jest tych czekających i pewno Bogdan niedługo czymś nowym nas zachwyci. Niestety może to być już dużo bliżej Polski. Na pewno będą po drodze raz jeszcze Termopile ale co jeszcze zobaczymy?
Oglądam kolejny raz obrazy, które już nam sprezentował i za każdym razem jest pięknie.

yamah - 2024-01-18, 19:42

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Latarnia morska,koniec Grecji ukochane Kardamili i PORTO KAGIO,Dawniej tylko było Mani!!!!!

Basiu..będzie..jednak następnym razem (mam nadzieję)..miało być od Methoni w dół do Kalamaki beach :roll: jednak jeden z Niemców powracał z tamtych stron i odradził z powodu pozrywanych dróg po ostatniej nawałnicy :( .
Rafałku ..czym ja mogę Was grekofili zaskoczyć :bajer przecież znacie te strony jak własne okolice :bigok ..mogę jedynie powiedzieć że zimowanie w Grecji jest strzałem w 10..żałuję tylko że nie wziąłem skutera..cóż..były obawy że zimno (jest chociaż rower) a tu proszę :shock: temperatury 20-22℃. w cieniu.
Misie Rysie..witamy :spoko oj, dawno nie widzieliśmy się :bajer
Darek,orkaaa,Andrzej i inni..dzięki za kibicowanie :spoko
No więc tak..zerkamy na pogodę..maja być deszcze więc szukamy miejsca gdzie można spokojnie stać bez błota i bliskości drzew.
Kolega z forum Oscar36 prosi nas o sprawdzenie miejscówki reklamowanej na niemieckim forum tu : https://maps.app.goo.gl/JwqexmRKNQPMbJXS8 ..plaża ładna,jednak jest bardzo ciasno,brak wody a jedyne miejsce gdzie można stanąć to na byłym boisku sportowym (nocujemy z 2 kamperami) tu https://maps.app.goo.gl/CucGYMnWiVdJuFk46. Zaletą jest ładne miasteczko oraz to : https://maps.app.goo.gl/5wZUDtno9GgxNQXg7. Wodę tankujemy tu :https://maps.app.goo.gl/djN9Qu6UXjfkH6oj8
Jedziemy do Kalamaty na targ oraz na spotkanie z dawno nie widzianym kamperowcem który od lat zimuje w Grecji.Dalej to już znane wszystkim miejsce :-P Bouka Mare.30 kamperów..rotacja..stragan warzywny i świeże pieczywo na miejscu :wyszczerzony: Po trzech dniach kierunek..Pylos..https://maps.app.goo.gl/tz7mEkepRPGhpKmY9 ..jest woda,WC oraz spotykamy rodaków : gadula z CT którzy stoja tutaj już 2 tygodnie :shock: :mikolaj a także ruskiego uchodźcę pod estońską banderą (barwna postać :chytry niby marynarz a z daleka mój nos wyczuwał wysokiego rangą wojak).
Po kilku dniach i rezygnacji z południowego krańca palca (Methoni i dalej) :gwm ruszamy na północ wzdłuż wybrzeża (teraz to już nudna trasa) tu : https://maps.app.goo.gl/HbvxLe3SFg7shn26A


yamah - 2024-01-18, 19:50

cd.
yamah - 2024-01-18, 19:58

cd.. :gwm .Ło matko ile trzeba się nastukać aby wysłać te zdjęcia
rakro1 - 2024-01-18, 21:03

Ten kościółek w skale przepiękny. Super prezent nie tylko dla zakochanej miejscach sakralnych Basi Muzyk. Brakuje mi zawsze czasu na takie jak Wasze, włóczenie się po ukrytych zakamarkach tej pięknej krainy. To na emeryturze i wielomiesięcznych wyjazdach jest możliwe. A zwłaszcza poza sezonem.
Lejesz miód na me serce pisząc, że Grecja w zimie jest do zrobienia. Zresztą zdjęcia kamperów to potwierdzają. Nie jesteś tam jedyny.
Na marginesie ale na razie nie chce mi się jeszcze zakładać nowego wątku - na Forum naszym mamy miłośników sportów wszelkiego rodzaju i stąd pytanie - do zimowania w Grecji chciałbym kupić piankę do pływania. Wiem już co to pianki suche itd. ale tak praktycznie to co kupić aby w wodzie do np. 10 stopni można było pływać jakieś dłuższe dystanse.
Gdyby ktoś coś mógł podpowiedzieć to proszę bardzo. Nie dla mnie tylko.
Dla mnie do pływania, nie do nurkowania czy polowań.
Super ten wyjazd i relacja !!!
:brawo :brawo: :gratulacje

SZEJK - 2024-01-18, 21:16

Boguś - to my zachodzimy w głowę gdzie są Yamachy a ten sie grzeje w słoneczku. :bajer :bajer :spoko
Anras - 2024-01-19, 10:58

Ale pięknie! Zazdraszczamy w ten zimowy dzień :spoko
izola - 2024-01-19, 17:07

Po przeczytaniu tej jakże ciekawej relacji 👍, rodzi mi sie myśl innego niż Iberia zimowania 😁

Miłego dalszego pobytu i szczęśliwej podróży Wam życzę 🍀

adaml61 - 2024-01-19, 19:38

yamah napisał/a:
.Ło matko ile trzeba się nastukać aby wysśłać te zdjęcia
Boguś Banan powiedział że będą zmiany . A ty przestań z tymi kotami , Turek z Grekiem się nie zgodzi i będzie jakaś wojna trojańska :szeroki_usmiech
Banan - 2024-01-19, 20:55

yamah napisał/a:
Ło matko ile trzeba się nastukać aby wysłać te zdjęcia
adaml61 napisał/a:
Banan powiedział że będą zmiany

No dokładnie TAK :bigok
Jest zielone światło na zmianę silnika forum. Jest z tym naprawdę duuużo pracy, ale myślę, że w tym roku już się uda nam to zrealizować.
:spoko

LukF - 2024-01-20, 12:31

Banan napisał/a:
myślę, że w tym roku już się uda nam to zrealizować.
:spoko


W tym roku? Myślałem, że w tym tygodniu :bajer

Czy to są obietnice na pierwsze sto dni po wyborach czy sto lat? :haha:

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2024-01-20, 19:06

Czytam,nie wszystko poznaję,ale liczę dni kiedy wyruszymy,tylko niech zima zelżeje .Namawiam A 627 na spotkanie.Wyruszymy pewnie zaraz w marcu,a jak nie będzie śniegu to koniec lutego.Do końca kwietnia dają nam czas bo potem ogórki ,sadzenie pomidorów itp.Namawiam na Grecję A.627 mówi Ewia mogą być termy Ewi,ale bardzo gorąca woda.??
Banan - 2024-01-20, 20:56

LukF napisał/a:
W tym roku? Myślałem, że w tym tygodniu

Masz pojęcie, ile to jest roboty? :bajer

Komplecik - 2024-01-20, 22:06

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
.Namawiam na Grecję A.627 mówi Ewia mogą być termy

Basiu, A.627 jest na Gibraltarze nie zdąży w 2 tygodnie ;) do Grecji, chociaż cholera go wie :szeroki_usmiech
:spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2024-01-20, 22:30

Wiem ale on wróci posiedzi w domu i w marcu też wyruszy :haha:
Komplecik - 2024-01-20, 23:02

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Wiem ale on wróci posiedzi w domu i w marcu też wyruszy :haha:

W sumie to tylko 45h :-P

yamah - 2024-01-21, 13:30

izola napisał/a:
Po przeczytaniu tej jakże ciekawej relacji 👍, rodzi mi sie myśl innego niż Iberia zimowania 😁

Miłego dalszego pobytu i szczęśliwej podróży Wam życzę 🍀

izola.. :spoko
Adam..turek został w domu :-P
Darku..więc będzie moc :szeroki_usmiech ..trochę szkoda z tą transmisją z Uniejowa :( a taką piękną scenografię przygotowaliśmy :haha:
Teraz tak na szybko "pokleiłem" filmik z miejsca które dla nas za bardzo nie przypada do gustu :niewiem: ale.. :-P dla innych :-/ być może po części rozwieje wątpliwości co do zimowania w Grecji :bigok ..sklepik obwoźny,strzegąca Policja :-P i full miejsca :shock:
Jest takie powiedzenie : nie być kamperem na Elai to jak nie zobaczyć papieża będąc w Rzymie :mikolaj


rychard3 - 2024-01-22, 09:28

Witaj YAMACH. Czy mógłbyś podać koordynaty na to miejsce z filmiku, to moje klimaty. Pozdrawiam.
rychard3 - 2024-01-22, 09:32

Mam na myśli Elai.
yamah - 2024-01-22, 10:57

rychard3 napisał/a:
Witaj YAMACH. Czy mógłbyś podać koordynaty na to miejsce z filmiku, to moje klimaty. Pozdrawiam.

Proszę bardzo 🤗
https://maps.app.goo.gl/VNdnCgHKwFWi4F7T8

rychard3 - 2024-01-22, 13:54

Bardzo dziękuję. :pifko
andrzej627 - 2024-01-22, 21:23

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Wyruszymy pewnie zaraz w marcu,a jak nie będzie śniegu to koniec lutego.

:spoko :spoko :spoko

Spax - 2024-01-23, 14:44

yamah napisał/a:
filmik z miejsca które dla nas za bardzo nie przypada do gustu :niewiem:


Nie tylko Wam. Niby jesteś nad morzem, ale morza nie widzisz. Na filmie tego tak dobrze nie widać. Jedyne co fajne to dużo drzew sosnowych. :spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2024-01-24, 22:39

Dlatego wolimy po sąsiedzku Neochori stoimy nad samym brzegiem morza,prysznic przy plaży chyba czynny cały rok.Ostatnio bywało auto z chlebem,niedaleko Zacharo z targiem hyba w piątek.My musimy być gdzie Samarejka,cudowna łacha piachu,no nidaleko piaszczysta Kalogria!!!
przemo.d - 2024-01-24, 22:47

Przypomniecie w Nauplion w jakie dni jest targ w mieście? bo umkło mi :)
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2024-01-27, 18:49

przemo.d napisał/a:
Przypomniecie w Nauplion w jakie dni jest targ w mieście? bo umkło mi :)
Targ w Nafplio,,,,Sroda i sobota
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2024-01-27, 18:59

przemo.d napisał/a:
Przypomniecie w Nauplion w jakie dni jest targ w mieście? bo umkło mi :)
.Napisałam,my chcemywiosną odwiedzic plażę Samarejka,to chyba Twoje miejsce :roza:
rakro1 - 2024-01-27, 19:42

Autor wątku zaginął w akcji ...?
przemo.d - 2024-01-27, 20:53

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
przemo.d napisał/a:
Przypomniecie w Nauplion w jakie dni jest targ w mieście? bo umkło mi :)
.Napisałam,my chcemywiosną odwiedzic plażę Samarejka,to chyba Twoje miejsce :roza:

Ja tak tranzytowo zazwyczaj w Nauplion w sezonie bardziej to na Paralia Karathonas bywam a do miasta skuter lub spacer promenadą :) a targ jest super polecam . :spoko

yamah - 2024-01-28, 17:43

rakro1 napisał/a:
Autor wątku zaginął w akcji ...?

Jestem..jestem :spoko tylko że leń :oops: i dlatego brak fotek..ale jest światełko jak obiecał banan :idea więc będą hurtem :-P
Cóż.."szewndamy" :-P z miejsca na miejsce bez konkretnego celu :szeroki_usmiech staliśmy kilka dni w Neochori .. jest woda, WC,spokojnie (tam co ZbigStan miał "zgrzyt"),wstąpiliśmy na piwo do "umarłej" tawerny :szeroki_usmiech
Oliwa w Elai po 9€ za litr :gwm
Termy koło Zacharo nieaktualne :( woda zimna :zimno więc jedziemy dalej drogą nr. 74 w kierunku Tripolis i powiem wam że miło nas zaskoczyło trafienie miasteczka Lagkadia https://maps.app.goo.gl/2MbJ1d7o4uQX8oxg9..urokliwe :shock: a było zbyt późno by można pozwiedzać..cóż będzie na następny raz :wyszczerzony: tylko gdzie tam stanąć :(
Oczywiście po drodze Olympia..ruiny ale zawsze można uruchomić wyobraźnię :-P i stopę postawić :szeroki_usmiech ..na noc trafiłem fajna miejscówkę..na obrzeżach miasteczka,cisza,spokój https://maps.app.goo.gl/FX5MjVvRF8FEwjAA7 oraz blisko kościółek z niewiadomej epoki :bigok https://maps.app.goo.gl/2AesQQA8azED41V58
Filmik z trasy na końcu 8-)

yamah - 2024-01-28, 17:49

cd.
yamah - 2024-01-28, 17:56

cd,..byłbym zapomniał o podziękowaniu za :pifko koledzy :spoko :spoko :spoko :mikolaj

rakro1 - 2024-01-28, 18:56

Super to robisz. Droga, tak w fotelu do oglądania przepiękna ale nie wiem, czy chciałbym nią jechać. Nawet jako pasażer. Ty masz fajnie bo wszyscy ustępują ci drogi. Niemal wszyscy.
I nawet jak nie ma przejazdu to, że jest okazuje się.
Za żmiję brawo, niestety pamiętaj, że są pod ochroną i powinieneś delikatnie ją złapać i wywieźć w bezpieczne miejsce.
Piękna Grecja i jeszcze tyle do zwiedzenia :drive:
Dziękujemy. Wiadomo, że jak nie piszesz to jest na tyle fajnie, że nie ma kiedy.

Komplecik - 2024-01-28, 22:08

Krótko :ok piękne :spoko
Banan - 2024-01-28, 22:40

Widziałem na pierwszej fotce, że odwiedziłeś moją rodzinkę :haha: :haha: :haha:

:spoko

izola - 2024-01-29, 18:38

Cytat:
rakro1 napisał/a:
Autor wątku zaginął w akcji ...?

Yamah:

Jestem..jestem :spoko tylko że leń :oops: i dlatego brak fotek..ale jest światełko jak obiecał banan :idea więc będą hurtem :-P


Juz sie cieszę na tą nową erę... To będzie voll wypas, a ile czasu zostanie na dalsze leniuchowanie! 🤪
Na wsparcie się należy :pifko
Super podróżpodroz i relacja👍

ZbigStan - 2024-01-31, 20:10

Yamach Dzięki Twojej relacji, wiem, że zima w Grecji też jest ciekawa. Elea cały rok oblężona. Szczęśliwej podróży. :pifko . Pozdrawiam.
yamah - 2024-02-03, 10:38

Dziękuję wszystkim za :pifko ..z tym zimowaniem to tak..wahaliśmy się :roll: Grecja lub Hiszpania :roll: w tej drugiej jest mnóstwo pięknych miejsc które można zwiedzać..miasteczka wymalowane i wyczyszczone jak w muzeum :szeroki_usmiech jednak szukanie miejscówek gdzie "mogę" stanąć a nie gdzie "chcę" oraz perspektywa stania w szpalerach ściśniętych kamperów i bieganie z bańkami po wodę przechyliła szalę :bajer Co prawda nie zarzekam się :-P ale na razie Grecja jest w moim przekonaniu takim (jeszcze) "wolnym światem".
Dobra..nie będę zanudzał gdyż muszę (jak ja nie lubię tego określenia) odwiedzić w Polsce stomatologa :(
i decyzja zapadła do powolnego powrotu :gwm
Wstępujemy do miasta na targ z zamiarem nocowania w tym mieście..większość stoi w porcie na betonie jednak jak to ja :diabelski_usmiech wiecznie coś tam wymyśle i proponuję miejscówkę z panoramą na miasto..wraz z romantyczna kolacją (przekonałem żonę) :haha: :chytry tylko że nie przewidziałem finału (powrotu) ;) ..dalej oczywiście moczenie w Termopilach i Karcag. Na granicach luźno bez żadnego przeszukania..miałem trochę obaw bo oczywiście małżonka z garażu zrobiła roślinny ogród :diabelski_usmiech
Kto zgadnie jakie to miasto ? stawiam :pifko ..a miejscówki nie polecam ze względu na drogę dla mniej doświadczonych kierowców oraz długich kamperów :!:


przemo.d - 2024-02-03, 11:11

Nauplion
rakro1 - 2024-02-03, 11:25

Świetnie to robisz. Droga straszna. Zadziwiające, że zechciałeś dla nas specjalnie ( :-P :shock: ) tam wjechać. I ta muza przerażająca ...
Nafplio ?
Wracajcie szczęśliwie. I kolejny wniosek na przyszłość aby zębów nie zabierać z sobą na tak długie wyjazdy :jaja
Zachwyciłem się Portugalią - to zasługa Izoli ale i Szejka, który w swej łaskawości przesyła mi zdjęcia z odpoczynku w tym pięknym kraju. Odpoczywa nie kamperowo więc zapewne nie podzieli się fotkami z Wami. A szkoda :kwiatki:

SZEJK - 2024-02-03, 20:25

Rafał, podzielę się fotkami z Portugalii tylko mój przyjaciel przybrał takie tempo że ledwo nadążam.
Wrócę to wstawię zdjęcia. :wyszczerzony:

MAZUREK - 2024-02-05, 17:07

Boguś ale jesteś szalony, przecież to są ścieżki dla rowerów! Ale Marzanna ma z tobą podróż pełną wrażeń i atrakcji :lol: , jak tam ciśnienie? Mnie od oglądania filmików rośnie.... :spoko :spoko
daro35 - 2024-02-05, 17:42

Nosz kurza faktycznie wrażeń szukasz,z drugiej strony albo grubo albo wcale,powodxonka i pozzdrówki :spoko :spoko
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2024-02-07, 18:03

Patrze a my w 2023 wyjechaliśmy juz w strone Grecyji 18 lutego,a jak w tym roku zobaczymy :?:
andrzej627 - 2024-02-07, 19:37

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
jak w tym roku zobaczymy

Z tego co wiem, to u Ciebie śniegi już stopniały. :spoko

Jacek L. - 2024-02-08, 14:31

[quote="yamah"] (...) wstąpiliśmy na piwo do "umarłej" tawerny :szeroki_usmiech
Oliwa w Elai po 9€ za litr :gwm (....) /quote]

Gdzie jest dokładnie ta tawerna? Jakoś nigdy do niej nie trafiłem, choć sporo się szwendałem po okolicy.
A w listopadzie oliwa jeszcze była po 8 (już z nowych zbiorów).

I :pifko za relację :-)
Pozdrowienia

yamah - 2024-02-09, 07:28

przemo.d napisał/a:
Nauplion

:pifko Wygrałeś :wyszczerzony: ..Rafał za II miejsce też otrzyma :pifko a w realu gdzieś na trasie i najprawdopodobniej w Grecji,znając jego zamiłowanie do tego kraju :spoko ..chociaż sikać nie trzeba do butelki a kupki w torebkę jak w H.. :hide:
Jacek L. "umarłą" masz tu tylko że piwa nie serwują :chytry
:ok https://maps.app.goo.gl/QNEhf5XQYHcDQ94w5
A z tą drogą to cóż :roll: pomimo tego zjazdu to warto było dla takiego widoku :roll: a przecież o to chodzi w naszych podróżach aby odwiedzać takie miejsca..choćby na chwilę a wspomnienia pozostają na lata :bajer
Dziękuję serdecznie wszystkim za wspólną podróż (choć skróconą) :bukiet: na pewno do nie których miejsc będziemy chcieli wrócić bo warto i jak zawsze pozostaje niedosyt :bigok zostało jeszcze masę pięknych (subiektywnie) zdjęć i filmów z drona ale te ograniczenia w wstawianiu.. :gwm ..może następnym razem :roll: Banan obiecał :szeroki_usmiech
:spoko :spoko :spoko :spoko :spoko :spoko

przemo.d - 2024-02-10, 20:37

Dzięki.
W takiej pięknej relacji polecę i ja coś w Nafplio (Nauplion).
Sprawdzona knajpa przy rondzie koło portu z nazwą Scuola Pizza.
Super pizza, makarony a także najlepsza Grecka sałatka jaką jadłem w Grecji .Co nie zamówicie bidy nie będzie gwarantuje i polecam :spoko
A wiadomo wszędzie jest dobrze ale w Grecji najlepiej. Do zobaczenia oczywiście na Peloponezie:)
Pozdrawiam lol:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group