Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Nadwozia kempingowe i zabudowy - SOG

krzysioz - 2010-01-20, 17:12
Temat postu: SOG
Witam
Czy ktos z szanownego towarzystwa uzywa tzw SOG w swoim kibelku. Czy to sie przydaje w praktyce czy tez to zbedny " bajer"
Pozdrowionka Krzysio

JaWa - 2010-01-20, 17:43

Czy chodzi Ci o SOG -10 tj. pełne rękawice ochronne dla operatorów wojskowych i policyjnych formacji specjalnych zapewniające maksymalną ochronę ?
Osobiście nie używam w kibelku rękawic.

krzysioz - 2010-01-20, 17:54

Nie ,chodzi o system wentylacji zbiornika fekali. Producenci pisza ze nie trzeba wtedy uzywac chemi
jacekiagatka - 2010-01-20, 18:27

Widziałem jak to działa u kolegi, super sprawa. żadnych dziwnych zapachów. Nawet kupiłem takie cudo rok temu, ale ..... nie było okazji założyć.
Z tego co pamiętam jest parę wersji w zależności od typu kasety.

tolo61 - 2010-01-23, 01:31

Witam
A montowal toto cos juz ktos z Was na wlasna reke?
:spoko

Andrzej Psz - 2010-01-25, 23:25

tolo61 napisał/a:
Witam
A montowal toto cos juz ktos z Was na wlasna reke?
:spoko

Pare sztuk.

Andrzej 73 - 2010-01-25, 23:37

Andrzej Psz napisał/a:
Pare sztuk.


I co , trudny jest montaż ? :roll:
Poradzi sobie amator majsterkowicz ?
Proszę napisz coś więcej.

:spoko

tolo61 - 2010-01-26, 15:27

Czekamy za opisem
:spoko

Andrzej Psz - 2010-01-26, 22:56

Andrzej 73 napisał/a:
Andrzej Psz napisał/a:
Pare sztuk.


I co , trudny jest montaż ? :roll:
Poradzi sobie amator majsterkowicz ?
Proszę napisz coś więcej.

:spoko

Poradzi, sa wyjscia do dzwiczek ubikacji i sa do gory na dach z kominkiem.
w zaleznosci co chcesz.
Problem jest tylko z kablami i wylacznikiem do klapy otwierajacej otwor ubikacji.
Trzeba dokladnie oczyscic spirytusem miejsce klejenia wylacznika i dokladnie usytuowac
w srodu ubikacji. Na rysunku jest dobrze pokazane.
Jak masz inne pytania to podaj nr, tel stacjonarnego
Pozdrowienia
(Niechetnie pisze)

Andrzej 73 - 2010-01-26, 23:19

Witam ,

Jeśli będę montował to pozwolę sobie zadzwonić do Ciebie.
Wielkie Dzięki :spoko

tolo61 - 2010-01-26, 23:48

Ja Tez :mrgreen:
:spoko

Andrzej Psz - 2010-01-27, 15:00
Temat postu: SOG
Andrzej 73 napisał/a:
Witam ,

Jeśli będę montował to pozwolę sobie zadzwonić do Ciebie.
Wielkie Dzięki :spoko

To jest na boczne drzwiczki. Sa na inne toalety inny montaz.

Andrzej Psz - 2010-01-27, 15:18
Temat postu: SOG
tolo61 napisał/a:
Ja Tez :mrgreen:
:spoko



To jest na boczne drzwiczki. Sa na inne toalety inny montaz.
Probuje wyslac rysunek montazowy jak sie uda.

tolo61 - 2010-01-27, 15:30

Chyba sie troszeczke nie udalo
Ale moze tylko u mnie.....
Gdzies cos takiego widzialem....na ebayu....chyba
:spoko

Andrzej 73 - 2010-01-27, 18:44

Andrzeju czy rysunek montażowy jest zawarty wraz z urządzeniem ?

:spoko

Andrzej Psz - 2010-01-27, 22:07

Andrzej 73 napisał/a:
Andrzeju czy rysunek montażowy jest zawarty wraz z urządzeniem ?

:spoko

W kazdym urzadzeniu musi byc rasunek montarzowy i ew, schemat podlaczenia.

Andrzej Psz - 2010-01-28, 00:28

tolo61 napisał/a:
Chyba sie troszeczke nie udalo
Ale moze tylko u mnie.....
Gdzies cos takiego widzialem....na ebayu....chyba
:spoko

Niestety jest tylko 256 kb miejsca Jak ktos potrzebuje to wysle w duzej rozdzielczosci.

Bronek - 2017-11-30, 14:17

:bigok 7 lat temu. Gdy u nas była "jesień :dupa y średniowiecza", pisano o tym cudzie techniki zachodniej .
Wątek o tytule SOG, więc odświeżam, bo zrobiłem sobie korek do patentu własnego soga.

MAWI Wiesiu też fajnie wykombinował, ale to już Jego proszę pytać.
Jego to wyniosło niecałe 40-50 zł :!:

Mnie ok 300 zł i tak połowę taniej i PROŚCIEJ.

Wykorzystując orginalne przyłącze do kasety C200, nie pasujące już do C250 i C2560 (a taką będę miał), , wstawiłem w korek ten cycek
Wentylatorek mam kupiony orginalny, wężyk fi 2cm2, jedzie, piknie podświetlane bistabilne włączniki chromowane, też jadą, itd
Ważne by zakrętka się poruszała niezależnie od przyłącza i to się udało zrobić. Wężyka się wtedy nie ukręci.
I albo będę zdejmował tradycyjnie wężyk? Wtedy korkował przyłącze, albo odkręcał korek i do transportu zakładał zwykły?

Polecam przy okazji klej Technicol, powięszający swoją objętość pod wpływem wilgoci. r167 (ost zdj).
Paluchem pokazuję obracającą się nakrętkę korka.

Ta kaseta ma odpowietrzenie stałe i można zrobić zwłoczny wyłącznik. :!:

slawwoj - 2017-11-30, 14:44

Jak idę w krzaki tez ma SOGa :yay:
dziwaczek - 2017-11-30, 15:26

fajne
A który klej bo ja ostatnio, odkryłem klej metakrylowy - niezłe do plastików

Bronek - 2017-11-30, 15:43

Klej jednskładnikowy Adhesive construction glue Normalna tubka jak to u nich jest Brązowy kolorek r167

Ja go stosuję gdy powierzchnie się nie bardzo stykają. Puchnie tak ok 2-3x. W/w przypadku trudno by było napchać w szparę między tuleją korka orginalnego a zielonym wyjściem soga. Kombinacja udana..

dziwaczek - 2017-11-30, 16:42

ciekawy klej - pokombinuję
Brat - 2017-11-30, 20:51
Temat postu: Re: SOG
krzysioz210 napisał/a:
Czy ktos z szanownego towarzystwa uzywa tzw SOG w swoim kibelku. Czy to sie przydaje w praktyce czy tez to zbedny " bajer"

Zbędny bajer.
Im więcej elektroniki/elektryki tym więcej ustrojstw/miejsc do zepsucia się. A potem naprawiać trzeba ... ;)
Łazienka jest/powinna być wentylowana (chociaż grawitacyjnie). Ponadto zawsze można uchylić okno ... ;)

Bronek - 2017-11-30, 21:10

Co Ty możesz wiedzieć?
:mrgreen:
:mrgreen:

Masz rację o wentylacji, ale taka wentylacja dobra grawitacyjna w październikową lub kwietniową noc skutecznie wychłodzi kampera.
Do tego...
Wali w kamperach i tyle.
Kwestia tylko czy się używa kibla, czy nie?

Dyskusja , to tylko jaki system, z bajerami, czy prosty.

I tylko to.

Reszta to wtrącanie :(tradycyjnego - po co. ) jak w przypadku bidetu, zmywarki, pralki, windy, papieru toaletowego, jak są przecież gazety... :bigok

Od ok 15 lat używam. I to pierwsza rzecz, którą zamontuję. A potem solary i inne dodatki..
Odpowiadasz na pytanie z przedcywilizacyjne. Zadane z 7 lat temu. :bigok

Od tego czasu poznaliśmy w kraju, wiele nowych pojęć. Ale Diler Rapido nie znał . Z Poznania. :haha:

Co to za elektronika. Wiesiek Mavi z pompki do materacy zrobił z pstryczkiem za dwa zeta. :!:

Jestem nawiedzonym obrońcą czystej wentylowanej :dupa y :box

Endi - 2017-11-30, 22:00
Temat postu: Re: SOG
Brat napisał/a:

Łazienka jest/powinna być wentylowana (chociaż grawitacyjnie). Ponadto zawsze można uchylić okno ... ;)


Jeśli okno się ma !! :szeroki_usmiech no przede wszystkim dużo więcej światła jest i do tego turbo went wyciąg/wciąg ( to już rozpusta ) :mrgreen:

Ale rzeczywiście, są kamperki które mają słabszą wentylację i w tym przypadku SOG jakby niezbędnym jest. Nie wyobrażam sobie aby miało walić w kamperze Toj Tojem i się z tym godzić.

U mnie jest tak jak na zdjęciu i tak pozostanie - bez SOGa.

Bronek - 2017-11-30, 22:08

Wyżej dopisałem.... bo mi przyszło na myśl... Utrata ciepła!

Generalnie, to proste sympatyczne urządzenie, pozwala wyjść z twarzą po skorzystaniu z :dupa y.

Ty masz kibelel zamykany a turbovent (badziew obsługowy) ale jako wyciąg działa świetnie. No i okno.

Ja w McLousie, miałem okno ale go nie otwierałem, bo albo wiało albo sąsiedzi i do tego był grzybek.
Cug był aż wiało po nogach w zimne dni.
Wszystko zależy od kampera, kamperowca i Woli Boskiej :mrgreen:

MAWI - 2017-11-30, 22:08

A ja z kolej nie zabieram z sobą rowerów. :spoko
Bronek - 2017-11-30, 22:16

MAWI napisał/a:
A ja z kolej nie zabieram z sobą rowerów. :spoko


No..... to zrozumiałe bo zrobiłeś SOG.

Każdy kto ma SOG, nie zabiera rowerów.
To kolejna zaleta soga.

Endi - 2017-11-30, 22:20

Bronek napisał/a:
to proste sympatyczne urządzenie, pozwala wyjść z twarzą po skorzystaniu z :dupa y.


Czy jej :dupa ? ...to jakieś zboczenie zawodowe ?... :haha:

Bronek - 2017-11-30, 22:25

Jam nie proktolog, ale skromny obrońca soga..

Robię w tym od ponad 30 lat, to wiem co dobre dla tego w czym robię.

W tym moim przyszłym cztery okna w nomen omen kupie... w nogach lóżka i nad wyrkiem, w prysznicu i kiblu

Endi - 2017-11-30, 22:31

Bronek napisał/a:

Jam nie proktolog, ale skromny obrońca soga..Robię w tym od ponad 30 lat, to wiem co dobre dla tego w czym robię.


No tak ale pisałeś, że czasami tak wali aż okno musisz otwierać.

:bigok

Bronek - 2017-11-30, 22:33

Czasem chcę oknem wyskoczyć.
krzlac - 2017-12-01, 08:44

Jakby ktoś miał zdolności plastyczne i umiał narysować tą du..ę i to gó...o i ten SOG to by wszyscy zrozumieli, że tu okno (czy w ścianie czy w suficie) nie ma nic do rzeczy.
Bronek - 2017-12-01, 09:26

To jak z innymi sprzętami. Raz użyjesz i jeśli Cię stać będziesz zawsze chciał używać.

Oczywiście statystyka ma swoje prawa i ok 4% ludzi to nie zadowoli.

Opór wzbudza tradycyjnie, kasa, niechęć do zmian, przyzwyczajenia, hormony... :mrgreen: lub ich brak.

Jednak te ok 4% ma też swoje prawa i słuszne podejście. Słuszne, bo mamy wolny wybór i czasem te 4% ma rację :( ale to okazuje czasem dopierosię po latach...

Przypadki leków , preparatów i urządzeń. Np Talidomid, czy lampy rentgenowskie w sklepach obuwniczych.

Miejmy nadzieję że SOG nas nie zabije?

Skorpion - 2017-12-01, 10:13

Wywietrznik Wentylacja bez chemii SOG D do toalety Thetford C400

System wentylacji toalety SOG typ D zasilany na 12V to system odpowietrzania toalety - usuwania gazów tworzących się w zbiorniku na fekalia, działający bez niepotrzebnej woni lub chemii. Bezproblemowo montowany w każdej przyczepie lub kamerze, ledwie słyszalny, dzięki pracy z wysokowydajnym, specjalnie opracowanym systemem odpowietrzenia. Włącza się on tylko podczas korzystania z toalety, co skutkuje, czemu zmniejszonym zużycie prądu.
Po otwarciu toalety wentylator systemu SOG Typ D automatycznie się uruchamia i wytwarza taki obieg powietrza skierowany do środka kasety, co powoduje niwelowanie przykrych zapachów i zapewnia komfort użytkownikom.
System pracuje nawet, gdy wentylator nie jest uruchomiony, specjalną kasetę filtrującą ze sproszkowanym węglem. Ponieważ węgiel jest jak na razie najlepszym medium filtrującym, oczyszcza on kasetę na fekalia z metanu i amoniaku wydalając gazy na zewnątrz. Bez używania drogiej i niepotrzebnej chemii, sprawia, że kaseta naturalnie "oddycha", ale nie musisz obawiać się o nieprzyjemny zapach, ponieważ zastosowany filtr niweluje go.
Kolejną zaletą systemu SOG Typ D jest to, że nie musimy używać drogich rozkładających się papierów toaletowych. SOG Typ D sprawia, że każdy tradycyjny papier rozkłada się do formy grudek w ciągu 3-4 godzin, a całkowicie rozkłada się w maksymalnie 6.
SOG, typ D przeznaczony jest do toalet Thetford C,400•Jeśli posiadasz inną toaletę i jesteś zainteresowany urządzeniem to skontaktuj się z nami!




Opis:
Toaleta kasetowa C402-X L renomowanej marki Thetford
Doskonale sprawdzi się w przyczepie kempingowej, kamperze, łódce, jachcie i autobusie
Posiada kilka unikalnych cech, w tym ułatwiający obsługę zintegrowany z uchwytem i kółkami zbiornik na fekalia
Łatwy do demontażu i czyszczenia mechanizm w zbiorniku na fekalia

FUNKCJE:

Wskaźnik wypełnienia zbiornika na fekalia
Zbiornik na fekalia zintegrowany z rączką i kółkami ułatwiającymi transport
Łatwy do demontażu i czyszczenia mechanizm
Odpowietrznik umożliwiający użytkowanie i opróżnianie bez nieprzyjemnego efektu oblania się nieczystościami
Automatyczny odpowietrznik (zawór bezpieczeństwa) zapobiegający wzrostowi ciśnienia nagromadzonych gazów w zbiorniku - kasecie na fekalia
Zintegrowana szczelna wylewka w kasecie ułatwiająca opróżnianie
Elektryczna spłuczka
Wskaźnik zapełnienia rezerwuaru: elektryczny, trójstopniowy
Wskaźnik zapełnienia zbiornika wody: elektryczny, trójstopniowy
Rezerwuar na kółkach

ZALETY:

Optymalne wykorzystanie przestrzeni
Wykonanie z wysokiej jakości, trwałego, plastiku
Przyjazna dla użytkownika
Łatwa w utrzymaniu czystości
Mała masa własna
Efektywny system spłukiwania
PARAMETRY:

Główne wymiary (W x S x G) (mm): 512 x 670 x 400 mm
Wysokość siedzenia (mm): 473 mm
mm
Pojemność zbiornika na fekalia (L): 19.3 L
Pojemność zbiornika wody (spłuczka): 15 L
Wskaźnik poziomu wypełnienia zbiornika na fekalia: 3 poziomy
Waga netto(kg): 8.8 kg

Kolor: biały

Skorpion - 2017-12-01, 10:25

Truma Duomatic L
lwojtek - 2017-12-01, 10:39

Skorpion napisał/a:


Poproszę jeszcze o opis na jakiej zasadzie działa pompka zanurzeniowa i ciśnieniowa wody czystej oraz lodówka absorpcyjna.

Endi - 2017-12-01, 12:41

krzlac napisał/a:
Jakby ktoś miał zdolności plastyczne i umiał narysować tą du..ę...


:bylo Jarek - papamila - miał przepięknie wymalowaną d... , myśmy nazwali ją "muszelka" . Nawet doszliśmy czyja to była :haha:

Po niedługim czasie kampera sprzedał od ręki ... to jest marketing ! i zdolności plastyczne ;)

zbyszekwoj - 2017-12-01, 13:49

Wszystko zalezy od tego co się jada. Endi po tych wędzonych szyneczkach SOGa nie potrzebuje.Ale jak na wyjazdach je sie te południowe robale to tak. :haha:
Endi - 2017-12-01, 14:05

zbyszekwoj napisał/a:
...Ale jak na wyjazdach je sie te południowe robale to tak. ...


:haha: ...i SOG nic nie pomoże :spoko

slawwoj - 2017-12-01, 15:17

Endi napisał/a:
zbyszekwoj napisał/a:
...Ale jak na wyjazdach je sie te południowe robale to tak. ...


:haha: ...i SOG nic nie pomoże :spoko


albo zeby się nie przepalił :lol

Bronek - 2017-12-01, 15:35

:mrgreen: My to takie zaścianki zawsze bylim....

Już w domach cywilizowanych nie tylko bidety ale i swoiste sogi montują. Dziwne dlaczego?. Przecież można dezodorantem psiknąć.

http://m.lazienkowy.pl/27...t-duofresh.html

Bronek - 2017-12-02, 22:37

Ładne wyłączni tu bistabilne ale są i mono. Ekstra wyglądają

http://allegro.pl/wlaczni...ZmFjMTVhYjhjYzM

Przekaźnik spowalniający by jeszcze chwilkę possał sobie



http://allegro.pl/przekaz...3NDViYzc1YWQ%3D
Cytat:
+ Opis pracy:

1 - Podanie sygnału na sterowanie 1 (S), spowoduje zwarcie styków roboczych 3 i 5,
2 - W czasie podawania sygnału sterującego styki 3 i 5 pozostają zwarte,
3 - Po zaniku sygnału sterującego styki 3 i 5 pozostają zwarte jeszcze przez ustalony czas (od 1s do 150s),
4 - Jeśli po zaniku sygnału sterującego, w doliczonym czasie, ponownie pojawi się sygnał sterujący przekaźnik powróci do stanu "2".
+ Układ zawiera zabezpieczenia:


Trochę wymaga główkowania. Np między tym podświetlanym włącznikiem a przekaźnikiem 4 żyłki :shock: :mrgreen:

Pstrykam i przełącznik się świeci, wentylatorek chłodzi jajka.

Wyłączam, pstryczek gaśnie a wentylatorek jeszcze te zadane srkundy pracuje.

Bez podświetlanego pstryczka prościej.

Najprościej zwykły timer, minutnik.... ale kto wie ile człowiek chce przeczytać? :bigok
Wtedy stały czas po włączeniu.

Kaseta nie jest hermetyczna, odpowietrzynik pozwala na wywiew.

dziwaczek - 2017-12-03, 11:55

Bronek - jak CI się nie spieszy to na Ali takie same są po ok 2$ za ok miesiąc będziesz miał :spoko
https://pl.aliexpress.com/item/5V-12V-24V-110V-220V-LED-Locking-16mm-Waterproof-Power-Metal-Push-Button-Switch-Maintained-1NO/32815231959.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.axFfek
lub
https://pl.aliexpress.com/item/1pc-Car-Compurter-12mm-Latching-Angel-Eye-Aluminum-Metal-LED-Power-NO-Push-Button-Switch-Self/32813392223.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.axFfek
lub
https://pl.aliexpress.com/item/1pcs-12mm-Waterproof-Latching-Flat-Round-Stainless-Steel-Metal-Push-Button-Switch-Colorful-LED-Light-Shine/32813350774.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.axFfek
lub
https://pl.aliexpress.com/item/16mm-Metal-brass-Push-Button-Switch-power-mark-flat-round-illumination-ring-Latching-1NO-1NC-Car/32676085681.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.axFfek

a do podtrzymania napięcia proponuje takie coś leż do 2$
do 1h
https://pl.aliexpress.com/item/High-Quality-1pcs-Delay-Relay-Delay-Turn-on-Delay-Turn-off-Switch-Module-with-Timer-DC/32817881846.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.ZMJTzc
lub
https://pl.aliexpress.com/item/DC-12V-Delay-Relay-Delay-Turn-on-Delay-Turn-off-Switch-Module-with-Timer/32785430743.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.ZMJTzc
do 10s
https://pl.aliexpress.com/item/Smart-Electronics-NE555-DC-12V-Delay-Relay-Shield-Timer-Switch-0-10S-Adjustable-Module/32822520418.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.ZMJTzc

to samo tylko kilkukrotnej taniej :idea
Ja zamawiam sobie wcześniej a potem realizuje dopiero projekt (na wiosną) - teraz zmówiłem regulator do solara

Bronek - 2017-12-03, 12:55

Dzięki, ja kupuję i tu i tu.
Solary regulator w Mderhome a wyświetlacz na Alliexpress.
kupiłem drożej bo chcęc zrobić układ na sucho w zimowe wieczory.

Irracjonalne, ale :oops: ponosi mnie.

Ten ostatni z Twojego linku, to u nas po25 zeta i chyba załącza zwłocznie, na kr{tki impuls ?

Tu przynajmniej zadzwonię i niuanse wyjaśnię. Do sterowania poziomem wskazań wody poziomem napięcia trzy kupiłem i trzeci dopiero realizował to o co mi chodziło.
Nie jestem specem, robię swoje wydumki. Czasem mi lepiej nawetv wychodzi.


W tym konkretnym przypadku.
1 Włącznik ON....... wentylator pracuje
2. Off.... pracuje jeszcze par~ sekund

Te moduły mogą działać jak tzw. schodowy czyli na kr{tki impls, a nie o to chodzi..
Dlatego takie kombinacje wolę u nas, bo się dogadam i czasem wymienię? A raczej kupię inny :(

skrzychu - 2017-12-03, 16:49

Nie wiem jak to działa w nowszych kibelkach, ale w tym co ja mam (taki typowy prostopadłościan z pojemnikiem na papier i pokrętłem do spłuczki po bokach deski) jest klapka zasłaniająca kasetę i jest ona połączona stykiem z pompką - czyli dopóki klapka jest zasłonięta to ze spłuczki nie poleci woda. Jest to rozwiązane za pomocą prostego styku pod obudową. Jeśli pod to podłączysz przekaźnik zwłoczny, to jak otworzysz klapkę, system się uruchomi, a jak już poczytasz, wstaniesz i klapkę zamkniesz, to za kilkadziesiąt sekund SOG się wyłączy. I nie potrzeba dodatkowych włączników - pełen automat :bigok
Bronek - 2017-12-03, 17:22

Opisałeś..... to fo można kupić w orginale bez opuźniacza za ok 600...

Jak to mówią sukces ma wielu ojców., jak Ameryka Kolumbów.

I mikrowłącznik jest tam montowany.... wszystko w instrukcji. Dwa montowałem to wprawę mam.

Tak to działa i samoróbka w wersjo poznańsko-szkockiej góra kilkadziesiąt zł wyniesie, a frajdy co niemiara. :mikolaj

Tylko tym razem ma być jak w wersji kolorowo pstryczkowej, jak w tej z wymianą elektroniki kosmicznej kasety Thetford

skrzychu - 2017-12-03, 17:34

Nie bardzo ogarniam, co chciałeś powyższym postem przekazać :shock:

Jeśli koniecznie chcesz mieć osobny przycisk, to nie ma się tu nad czym zastanawiać... kwestionuje jedynie jegoz zasadność :lol:

Odnośnie tego, czy tak jest w oryginale - nie wiem, nie montowałem, i 600zł za wentylator z wężykiem raczej nigdy nie wydam, więc siłą rzeczy nigdy się nie przekonam ;)

:spoko

Bronek - 2017-12-03, 17:41

Co chciałem, przekazać?.
To że... tak jest w orginale jak Ty opisujesz.. Niemal.!! Przeanalizuj : otwarcie klapki przekaźnik nowy musi być.... itd... Podanie napięcia na zamknięty u Ciebie stycznik do pompki ją uruchomi... itd razem z tym zwłocznym.


Zwłoczny to do tego określenie nie bardzo, bo tu chodzi o podtrzymanie napięciacia i można się naciąć przy wyborze właściwego modułu.

Różnie ta zwłoka jest ujmowana. A do tego wywoływana - najczę#ciej impulsem a tu ma być inaczej.
Po wyłączeniu, oboj~tnie czy pstryczkiem, czy mikrowy) ącznikiem ma jeszcze ciągnąć chwilkę.
Raczej przekaźnik, mod{ł PODTRZYMUJĄCY jak zwał tak zwał...
I tyle.
Czyli masz rację.... :spoko Tak można w Twoim wypadku, na upartego pokombinować ale lekko trzeba to rozbudować..


:!: . A do tego.....
Kampery mają głównie teraz instalację ciśnieniową i pompki kiblowej nie ma. :!:

Trzeba... tym samym . jak w orginale. :spoko

skrzychu - 2017-12-03, 17:55

No i teraz rozumiem w jakim celu potrzebujesz przycisk :)

Może nie ma pompki, ale wówczas jest elektrozawór, być może z podobną blokadą... Chyba że rozwiązali to za pomocą zwykłego zaworu? Ale wtedy mógłbyś sobie zrobić powódź w łazience...

Temat trzeba podrążyć ;)

Bronek - 2017-12-03, 18:01

skrzychu napisał/a:
No i teraz rozumiem w jakim celu potrzebujesz przycisk :)

Może nie ma pompki, ale wówczas jest elektrozawór, być może z podobną blokadą... Chyba że rozwiązali to za pomocą zwykłego zaworu? Ale wtedy mógłbyś sobie zrobić powódź w łazience...

Temat trzeba podrążyć ;)


E tam, trzeba zrobić. Przypominam najprościej to nawet głupi wrntylatorek od laptopa to ogarnie itd.
Satysfakcja z własnej myśli technicznej jest nie do przecenienia :mrgreen:
Wiesiu MAWI zrobił.... popytaj. prześle Ci zdjęcia.

http://www.camperteam.pl/...ode=post&u=2321

skrzychu - 2017-12-03, 18:09

No ja raczej wersję z takim wentylatorkiem rozważam... - co będę pytał, sam wymyślę :mrgreen:
Bronek - 2017-12-03, 18:54

skrzychu napisał/a:
No ja raczej wersję z takim wentylatorkiem rozważam... - co będę pytał, sam wymyślę :mrgreen:


Jest elektrozawór ja naprawiałem inni naprawiali..... :bylo i za 12 zeta od pralikinmożna, tylko cewkę zmienić.

I tu masz rację.... impuls z tego zaworu może włączyć czasówkę, ale.... czy się wyrobisz w zadanym czasie, to jż problem diety i odpowiedniego czopka. :mrgreen:

skrzychu - 2017-12-03, 19:06

Nie rozumiemy się :) Czasówkę ma uruchamiać impuls z zamykania klapki - domyślam się, że nie siedzisz na tronie z zamkniętą klapką :wyszczerzony:
Wtedy nic cię nie ogranicza, i nie musisz się skupiać pod presją czasu ;)

Reasumując, otwierasz klapkę = uruchamiasz przekaźnik, korzystasz, kończysz, zamykasz klapkę = uruchamiasz czasówkę, wychodzisz, zapominasz, czasówka rozłącza wentylator.

DI STEFANO - 2017-12-03, 19:09

tak se w, niedzielę myśle,,,,,,
a może zastosować starą pompkę 12 v do pompowania materaca.
Odwrócona.
Trochę głośna, będzie to na +.
Zawsze będę pamiętał o jej wyłączeniu,
a ciąg?
ciąg że ho, ho j...a urywa.

skrzychu - 2017-12-03, 19:11

DI STEFANO napisał/a:
tak se w, niedzielę myśle,,,,,,
a może zastosować starą pompkę 12 v do pompowania materaca.
Odwrócona.
Trochę głośna, będzie to na +.
Zawsze będę pamiętał o jej wyłączeniu,
a ciąg?
ciąg że ho, ho j...a urywa.


Tylko trzeba uważać, żeby Cię nie zassało :mrgreen: Głupio skończyć unieruchomionym na tronie :haha:
A poważnie, to chyba aż taki ciąg tam nie potrzebny?

Bronek - 2017-12-03, 19:16

Następny Kolumb :bigok
Tym razem pierwszy był Mawi, uny to zrobił.
:haha:
Dobre pomysły przychodzą wszystkim, jednym wcześniej. tylko.

Mam taką pompkę z Lidla i gdyby się Wiesiek szybciej ujawnił pewnie zaoszczędził bym parę groszy.


Cytat:
Reasumując, otwierasz klapkę = uruchamiasz przekaźnik, korzystasz, kończysz, zamykasz klapkę = uruchamiasz czasówkę, wychodzisz, zapominasz, czasówka rozłącza wentylator.


Tak jest w orginale :mrgreen: i

skrzychu - 2017-12-03, 19:17

Wracając do pytania: czy potrzebny jest tak duży ciąg? Czy nie powoduje to dyskomfortu :lol:
A o pompce było chyba nawet na poprzedniej stronie ;)

Bronek - 2017-12-03, 19:20

:mrgreen:
skrzychu napisał/a:
Wracając do pytania: czy potrzebny jest tak duży ciąg? Czy nie powoduje to dyskomfortu :lol:
A o pompce było chyba nawet na poprzedniej stronie ;)
:mrgreen: :mrgreen:



Panowie :każdemu wg potrzeb.... potencjometr lub
czytnik...... bruzdy międzypośladkowej na wzór czytnika linii papilarnych. :bukiet:

Promień lasera przejeżdża po :dupa ie, pełna personalizacja, muzyka, zapach, ciąg Soga....

To tylko w Morelo lub Rapido. :bigok

skrzychu - 2017-12-03, 19:27

Bronek napisał/a:
Następny Kolumb :bigok

Cytat:
Reasumując, otwierasz klapkę = uruchamiasz przekaźnik, korzystasz, kończysz, zamykasz klapkę = uruchamiasz czasówkę, wychodzisz, zapominasz, czasówka rozłącza wentylator.


Tak jest w orginale :mrgreen: i


No i chyba dobrze jest? Po co wymyślać koło na nowo... Wystarczy zrobić to samo, tylko 10 x taniej :)

Mirekl61 - 2017-12-03, 21:42

Do swojej wydumki użyłem wentylatorka z karty graficznej.
Ciąg wystarczający.

silny - 2017-12-04, 17:29

nie piszcie nic o wentylowaniu kupy bo Bronek przeuwielbia ten analny temat i znowu zacznie pisać :diabelski_usmiech

pstryczki elektryczki , kupa i Bronkowe pomysły :-P :bukiet:

Bronek - 2018-02-11, 13:59

silny napisał/a:
nie piszcie nic o wentylowaniu kupy bo Bronek przeuwielbia ten analny temat i znowu zacznie pisać :diabelski_usmiech

pstryczki elektryczki , kupa i Bronkowe pomysły :-P :bukiet:


I słowo, ciałem się stało. Na pohybel tym , co cenią jedynie zapach chemii wucetowej w kamperze.

W Niedziele skoro zakazali handlu, trzeba sobie znaleźć alternatywę i w ramach ćwiczeń przed nastaniem tego prawa ....zrobiłem kit soga.




dziwaczek - 2018-02-11, 14:28

Bronek - bardzo fajne tanie i praktyczne.
Bronek - 2018-02-11, 14:51

Taniej byłoby jeszcze o dalsze dwie stówy, gdyby np. wzorem Mawiego wykorzystać inny wentylator np. z pompki do materacy, piłek itp.

Ja zaoszczędziłem ok 350 - 400 zł

Ale nie to było motywacją. Bardziej upierdliwość montażu orginalnego SOGa, mam już niby wprawę 2x montowałem. W Rapido będzie kaseta c250 a w tych wywiew jest z korka, a nie jak w C200 montowany w miejsce odpowietrznika.
Robienie kitu z tzw dennym wyciągiem i całą tą elektroniką, to przerost formy nad treścią.

Jak zwykle jak w ebikach, e autach, automatach itd... tu sceptykami są ci co nie mają. :spoko Taka rasa :mrgreen:

MisioKRAK - 2018-02-12, 14:53

A jak widzicie kwestię wywiewu przez klapkę kontra wywiew dachowy?
MAWI - 2018-02-12, 15:06

Ja mam długie wyprowadzenie na tył kampera bo prościej. Na końcu pompka do materaca na 12v wyizolowana na aurę i na hałas . Ale na dachu chyba byłoby lepiej.
Bronek - 2018-02-12, 15:24

Orginalny wentylatorek, ma wydajność, moc i skuteczność ostatniego oddechu agoni palacza.
To delikatne ssanie jak w ekskuzywnym..... :mrgreen:
Im krótsza rura tym lepiej.
W ścianę, czy klapę najprościej.
Gdzie to kwestia kampera, każdy inaczej.
U mnie pójdzie albo w podłogę razem ze skroplinami z efoya. Albo w ścianę kampera. Nie mam oporu by wiercić.
Jak wielokorotnie pisałem, to tylko buda na kołach..
To już po oględzinach..


Moim zdaniem , przy zastosowaniu chemii i ewentualnie gąbki tzw filtra węglowego, szkoda roboty i dachu, na SOGa.


SOG bez chemi, to tylko "Prawdziwny Niemiec lub Polak " mógł wymyślić. Chore to, by w toaletach chemicznych, które stają się nagle z powodu wentylatora latryną. To idiotyzm do potęgi. :gwm

Nie ma różnicy. Ale przez dach lub podłogę jest dyskretnie.

wlodo - 2018-02-12, 16:30

W jaki sposób kolanko w korku jest wklejone, że będzie zawsze szczelne ? Dwie uszczelki widzę, a trzyma tylko klej na 5 mm kolanka ?
Bronek - 2018-02-12, 16:36

wlodo napisał/a:
W jaki sposób kolanko w korku jest wklejone, że będzie zawsze szczelne ? Dwie uszczelki widzę, a trzyma tylko klej na 5 mm kolanka ?

Jest przyklejone do tej rurki pozostałej po wycięciu dekla . Wyżej napisałem nawet na jaki klej .... PĘCZNIEJĄCY .
Jak wyciąłem otwornicą w deklu dziurę , to akurat wew kołnierz ( wew rurka w korku ) się oddzielił . Głupi ma szczęście :mrgreen:

To kolanko jest orginalne z SOG a do kasety C200 .
Tylko trzeba spiłować zaczepy na okrągło do mocowania w otworze odpowietrznika C200.

Wszystko przypadkowo pasuje :mrgreen: Rurka ( wew z korka , luźno dekiel z dziurą . Uszczelka to ta z zielonego kolanka .
Kleimy tylko rurkę z kolankiem . Dekiel jest obrotowy .

Płaska uszczelka, to idzie tam gdzie była , bo jest z korka i uszczelnia wylewkę .

Oring jest z zielonego kolana od SOGa. W sumie jest niepotrzebny, ale działa jak łożysko .
Nic się nie zmarnowało oprócz wyciętego kółeczka.

Troszkę trzeba było podpiłować otwór , ale polak potrafi .
Korek kupiłem w celach eksperymentalnych :mrgreen:








wlodo - 2018-02-12, 16:51

Aaaaa...teraz jasne :wyszczerzony:
MAWI - 2018-02-12, 17:40

Bronek napisał/a:
Nie ma różnicy. Ale przez dach lub podłogę jest dyskretnie.

Dokładnie tak . U mnie wierciłem przez podłogę a końcówka w korku ( na stałe ) to oryginalny króciec z zestawu z pompką . Wężyk ok 2-2,5 m Ciąg był taki ,że du..ę chciało wciągnąć .Trzeba było redukować opornikami.

Bronek - 2018-02-12, 17:45

MAWI napisał/a:
Ciąg był taki ,że du..ę chciało wciągnąć


Sprawdź!!!! Chyba przez to możesz mieć lewe jajko niżej !!!! :mrgreen:

MAWI - 2018-02-12, 18:34

Darek właśnie jestem po przeglądzie .Oba mam niżej.
Bronek - 2018-02-12, 19:10

MAWI napisał/a:
Darek właśnie jestem po przeglądzie .Oba mam niżej.


A JEDNAK :spoko

Andrzej 73 - 2018-02-12, 19:32

MAWI napisał/a:
Darek właśnie jestem po przeglądzie .Oba mam niżej.

Wiesiu , sam dokonywałeś przeglądu czy zleciłeś? ;)
:spoko

MAWI - 2018-02-12, 19:54

sam sam .A czy ja się na tym znam ??Zleciłem oczywiście.
Bronek - 2018-02-12, 20:01

Jeśli jajka idą "łeb w łeb" , to "Huston mamy problem". :!:

Lewe musowo musi wygrywać ten wyścig grawitacyjny , inaczej to sprzeczne z naturą ludzką i trzeba obciąć :diabelski_usmiech .
Nie po to PB, ulepił na podobieństwo swoje, by było inaczej. :shock:

zbyszekwoj - 2018-02-12, 22:58

Zależy w której kieszeni leży. Jak jesteś praworęczny to przeważnie w lewej. :-P

Co na to doktór. :diabelski_usmiech

Bronek - 2018-02-12, 23:08

Krawca, ale prawdziwego spytaj, co i dlaczego.
MisioKRAK - 2018-02-13, 11:02

A macie jakiś patent na "kratkę wylotową" w ścianie u góry?
Czy jakiś oryginał?

Bronek - 2018-02-13, 11:11

MisioKRAK napisał/a:
A macie jakiś patent na "kratkę wylotową" w ścianie u góry?
Czy jakiś oryginał?


Kominek o Trumy ??? większa średnica ale montaż prosty .
Można wzorem joko spaliny od agregatu jeszcze tym puścić . !!! ale wtedy "na wylot kamper , czyli rura od dołu do gory .. warto dla tych co planują agregaty .

W czepce takim kominkiem wypuszczałem smrody z okapu kuchennego
Robota na 30 minut


Tu dla bogatych ale mozna kupic taniej https://sklep.klaja.pl/pl/p/Kominek-gazowy-z-daszkiem-AK3-Truma/1984


MisioKRAK - 2018-02-18, 23:05

Jednak bardziej myślę o ścianie...ale tuż poniżej dachu...by nie wiertać dachu ;)
Chyba że doprowadzę rurę do takiego kominka który mam dorobiony jako "lodówkowy"...też pomysł...

Bronek - 2018-02-18, 23:16

Nie wiem skąd te obawy o wiercenie. dachu. Sama konstrukcja większości kamperów jest tak porąbana, iż przy zakupie piwinniśmy odmówić przyjęcia. Przecież są tam fabryczne okna. A to żadna super technika jak statku kosmicznym czy łodzi podwodnej, to kit klejący i śrubki... Wiem, bo wymieniałem itd....

Jedynie co może nastrajać obawą, to gdzie i po co?

Wierciłem i wiercić będę. A bok kampera niewiele się nie różni od dachu. Tak samo źle zrobiona i
źle zabezpieczona dziura, zrobi szkody, a nawet te szkody będą większe. :!:



Aktualnie mam pomysła na cztery : klima, antena, solary, bo inne miejsce niż antena, i bo tak... i ewentualnie komin do agregatu o ile waginie przekroczę za bardzo . I to w nówce nie śmiganej. :spoko

zbyszekwoj - 2018-02-19, 11:06

Bronek napisał/a:
I to w nówce nie śmiganej.


Bo zanim zgnije to będzie następny. :diabelski_usmiech

Bronek - 2018-02-19, 12:00

Czyli najlepiej brać kampera bez okien dachowych.. .

Taki 20 letni technik montażysta z krajów wschodnich , z przerwaną edukacją na zarabianie kasy, po miesięcznym kursie w fabryce m8że być dobry, to prawda .....
Fakt jest wprawiony, ale robiący na odruchu, nie sobie, a komuś, nie dla przyjemności itd....

Dam se ptaka obciąć, że zrobię to lepiej, lub tak samo, bo to mój już nty raz i to moje i dla mnie i dka frajdy anie kasy .... :kwiatki:

A po drugie, tam nic nie zgnije, bo nie ma co zgnić, .

Dziury przelotowe robię na ogół w szafkach bez durnowatych upiększeń przelotek, zasłaniających od spodu widok pianki . itp.


Zresztą racja, to na 4 - 5 lat a potem choćby POTOP :mrgreen:

To nie neurochirurgia lub nawet nie wyrostek robaczkowy... a dziura z zabezpieczeniem przed wodą.
Do wymiany baterii czy syfonu, też nie wzywam hydraulika... itd...


Ps Są dziury, które o wiele gorzej jest uszczelnić

KACPERKI 2 - 2018-02-19, 19:08

Bronek napisał/a:
waginie przekroczę


Bronek - to mnie zaintrygowało - o co dokładnie Ci chodziło ? 8-)

Bronek - 2018-02-19, 19:24

Agat napisał/a:
Bronek napisał/a:
waginie przekroczę


Bronek - to mnie zaintrygowało - o co dokładnie Ci chodziło ? 8-)


Waginie nie podskoczę miało być :mrgreen: literówka :spoko

Krocze wagina, może się popiepszyć, zresztą.....

krzlac - 2018-02-19, 19:29

Bronek napisał/a:
Krocze wagina.....


Wszystko blisko SOG'a.

zbyszekwoj - 2018-02-19, 20:18

Bronek napisał/a:
Do wymiany baterii czy syfonu, też nie wzywam hydraulika... itd...


To podobny fach , trochę inna kanalizacja.

Ja byłem lepszy , kiedyś próbowałem badań ginekologicznych. :haha:

kolmen - 2018-11-21, 21:44

Też chciałbym poczuć wiatr we włosach :haha:
Problem jest tylko taki , że mam wynalazek Thetforda Porta Potti 245 :shock:
Ma ktoś pomysł jak podłączyć SOGa w tym przypadku ?

Bronek - 2018-11-21, 21:52

w korek wylewki (6), a rurkę że smrodami poprowadzić przez przestrzeń poza muszlą oczywiście. I to tam gdzie Ci pasuje aby wylazła tak by ją wyprowadzić na zewnątrz.
Problem czy jest miejsce? Górna cz to zbiornik wody.

kolmen - 2018-11-21, 22:36

Problem w tym , że ja tam tego miejsca na rurkę nie widzę :shock:
Co nie znaczy , że się nie da :lol:

kolmen - 2018-11-21, 22:45

Skorpion dzięki :D ale nie planuję wymiany kibelka na inny
Pomijając koszt , to na ten model zwyczajnie brak miejsca :)

Skorpion - 2018-11-21, 23:05

Poszukaj tu http://www.go-market.pl/main.xml
kolmen - 2018-11-22, 01:08

Skorpion napisał/a:
Poszukaj tu http://www.go-market.pl/main.xml

Tylko czego mam tam szukać ? :roll:

krzlac - 2018-11-22, 13:43

kolmen napisał/a:
Problem w tym , że ja tam tego miejsca na rurkę nie widzę...


Musisz usiąść na kibel z SOG'iem. Ze zdziwienia i zachwytu otworzysz szerzej oczy, wtedy zobaczysz kilka miejsc na tą rurkę. :spoko

Bronek - 2018-11-22, 14:28

"nie ma rury, której nie można odetkać" Np skrócił bym wylewkę aby zmieścić przed zakrętką cycek na rurkę?


Albo wkleiłbym na zagięciu króciec. W czepce tak miałem w połowie wylewki kolanko z korkiem ( średnio dobry patent, ale tak odziedziczyłem)
Trzeba ruszyć głową, by dać odetchnąć dupie. :mrgreen:
Zrób zdjęcia złożonego kibelka z każdej j strony.
W każdym razie dwie uwagi.
1. rurką (kolanko itp) nad poziomem kupy ,
2. musi być zatykana solidnie na czas transportu i opróżniania

kolmen - 2018-11-22, 19:11

Obejrzałem sprzęt dzisiaj dokładnie :bajer
Pomiędzy korkiem a obudową zbiornika wody jest aż 20 mm miejsca :lol:
Natomiast najgrubsza rurka odprowadzająca może mieć ponad 8 mm średnicy :diabelski_usmiech
Spróbuję zrobić odpowietrzenie miedzianą rurką 8 mm , ciekaw jestem efektu :aniolek
Lepsze cokolwiek niż nic :dewil

Bronek - 2018-11-22, 19:37

A weź podgrzej i uformuj podejście. Toż to, plastik
krzlac - 2018-11-22, 19:39

Nie rozumiem ani tych 20 mm ani 8 mm. Z pojmowaniem techniki wsio ok?
Bronek - 2018-11-22, 19:46

A ja rozumiem to tak, że 2cm z przodu przed korkiem a szpara pomiędzy cześciami to zaledwie 8mm
dziwaczek - 2018-11-22, 19:52

A u mnie jest to podłączenie SOG rozwiązane trochę inaczej (tak było jak nabyłem kamperka) tj.:
- odprowadzenie gazów jest z rury do wylewania/ wlewania - jest tam wklejone kolanko,
- na kolanku jest zatyczka na łańcuszku,
- u trakcie jazdy użytkowania kasety w miejscu zatyczki jest włożona rura (widoczna po lewej),
- rura idzie do wentylatora i filtra w drzwiczkach luku kasety.

Nic nie chlapie - to rozwiązanie się sprawdza dobrze :spoko

krzlac - 2018-11-22, 19:52

Bronek napisał/a:
A ja rozumiem to tak, że 2cm z przodu przed korkiem a szpara pomiędzy cześciami to zaledwie 8mm


Aaaa. To pozostaje sposób najprostszy. Ssący koniec węża przysiąść półdupkiem i skierować w dół. Jak będzie uwierało to ułożyć w rowie. Ważne żeby końcówki nie obe..ać. :lol:

Bronek - 2018-11-22, 20:00

dziwaczek napisał/a:
A u mnie jest to podłączenie SOG rozwiązane trochę inaczej (tak było jak nabyłem kamperka) tj.:
- odprowadzenie gazów jest z rury do wylewania/ wlewania - jest tam wklejone kolanko,
- na kolanku jest zatyczka na łańcuszku,
- u trakcie jazdy użytkowania kasety w miejscu zatyczki jest włożona rura (widoczna po lewej),
- rura idzie do wentylatora i filtra w drzwiczkach luku kasety.

Nic nie chlapie - to rozwiązanie się sprawdza dobrze :spoko


Tak miałem, ale my tu o przenośnym Kiblu i to można zastosować, o czym pisałem.

Ale to do kitu rozwiązanie najgorsze ze wszystkich wymuszone rozwiązanie bo potrafi się,..... papierek i gówienko zahaczyć o ten czarny króciec, jak część rurki wchodzi w wylewkę itd....Ale to jest wymuszone sytuacją i brakiem miejsca. Lepszy rydz jak nic.

No i :!: wywiew poniżej poziomu.. Może "zarzucić" do rurki :!:

dziwaczek - 2018-11-22, 20:26

Bronek napisał/a:
Ale to do kitu rozwiązanie najgorsze ze wszystkich wymuszone rozwiązanie bo potrafi się,..... papierek i gówienko zahaczyć o ten czarny króciec, jak część rurki wchodzi w wylewkę itd....Ale to jest wymuszone sytuacją i brakiem miejsca. Lepszy rydz jak nic.

No i wywiew poniżej poziomu.. Może "zarzucić" do rurki


Jakiś czas z tego korzystam, nigdy nie miałem problemów aby coś wpadło w czarne kolanko ono jest wysoko w rurze odpływowej i nic tam nie wpada nawet jak kaseta jest mocno pełna - przerobione (kaseta bardzo pełna i długa wyboista droga - kilkakrotnie przerabiane było)

krzlac - 2018-11-22, 20:43

Bronek napisał/a:
Tak miałem...


Ale widzę, że nie nakleiłeś na drzwiczkach tabelki do odnotowanie wymiany gąbeczki z węgielkiem aktywnym. A to ważne! :spoko

Bronek - 2018-11-22, 20:56

krzlac napisał/a:
Bronek napisał/a:
Tak miałem...


Ale widzę, że nie nakleiłeś na drzwiczkach tabelki do odnotowanie wymiany gąbeczki z węgielkiem aktywnym. A to ważne! :spoko


To nie moje zdjęcie ale ten patent z odprowadzenie w połowie wylewki... Jak masz wklejone i od środka wylewki wyszlifowane to ok, u mnie było, kolanko wsadzone w uszczelkę i trochę wystawało do wewnątrz

Kraczę, bo tak mam, do czasu aż... wyjdzie na moje. :mrgreen: ... ale nie musi :spoko

Comsio - 2018-11-22, 22:02

dziwaczek napisał/a:
Bronek napisał/a:
Ale to do kitu rozwiązanie najgorsze ze wszystkich wymuszone rozwiązanie bo potrafi się,..... papierek i gówienko zahaczyć o ten czarny króciec, jak część rurki wchodzi w wylewkę itd....Ale to jest wymuszone sytuacją i brakiem miejsca. Lepszy rydz jak nic.

No i wywiew poniżej poziomu.. Może "zarzucić" do rurki


Jakiś czas z tego korzystam, nigdy nie miałem problemów aby coś wpadło w czarne kolanko ono jest wysoko w rurze odpływowej i nic tam nie wpada nawet jak kaseta jest mocno pełna - przerobione (kaseta bardzo pełna i długa wyboista droga - kilkakrotnie przerabiane było)


Mam tak samo jak u Dziwaczka, jest :ok

kolmen - 2018-11-22, 23:01

Bronek napisał/a:
A ja rozumiem to tak, że 2cm z przodu przed korkiem a szpara pomiędzy cześciami to zaledwie 8mm

Dokładnie tak jest :)

kimtop - 2018-11-23, 10:46

Ale po co SOG w toalecie przenośnej?
Można przecież s..ć za kamperem na świeżym powietrzu :ok

Bronek - 2018-11-23, 10:58

:pifko Parasol na słońce i deszcz, dwa kije (psy, wilki i kufajka) , "Off" na muchy i komary. To taniej niż ten SOG

Genialne :lol:

kolmen - 2018-11-24, 20:34

Jeszcze taniej kupić i żreć węgiel :haha:
adaml61 - 2018-12-05, 19:36

Taka instrukcja montażu
krzlac - 2018-12-05, 20:00

adaml61 napisał/a:
Taka instrukcja montażu


Mamy to czytać, tłumaczyć czy obracać bo Tobie się nie chciało?

krzlac - 2018-12-05, 20:42

Tradycyjnie, kopiuj-wklej.
Rowerek - 2018-12-05, 22:11

Dla mnie SOG to smród do okoła
adaml61 - 2018-12-06, 04:18

krzlac napisał/a:
adaml61 napisał/a:
Taka instrukcja montażu


Mamy to czytać, tłumaczyć czy obracać bo Tobie się nie chciało?
Może jeszcze zamontować i pocałować w rękę że pozwoliłeś
Andrzej 73 - 2018-12-06, 08:15

Siadając na kibel w swoim kamperku , mam wiatr we włosach o zapachu lawendy i to wszystko bez sog-a. :haha:
I to tyle w temacie. :bajer

MAWI - 2018-12-06, 08:27

A ja pierwsze co zrobię przed sezonem ,to wyciąg z kasety. ( nazywając to jak kto chce). Najtaniej wychodzi z pompki od materacy, Potem wężyk z wyjściem na tył można do góry .Na końcu filtr węglowy , do kupienia w sklepie z destylatorami ( do produkcji wody destylowanej :bajer )Ja wykorzystałem stary filtr od wojskowej maski gazowej , całość to koszt z 50 zł. :spoko Efekt nie do opowiedzenia. :lol: :lol: :lol:
krzlac - 2018-12-06, 08:33

MAWI napisał/a:
...wykorzystałem stary filtr od wojskowej maski gazowe


Co w tym Kutnie się jada? :lol: :spoko

Bronek - 2018-12-06, 08:50

Pomimo uroku zapachów preparatów kiblowych ... nawet lawendy , to jednak nie lubię gdy mi w kamperze pachnie toytoyem , super czystym itd.
To jak z psami czy grzybem w domu , właściciel nie czuje , obcy tak.
W małej przestrzeni nawet odświeżacze domowe są za intensywne.

Kibel bez soga owszem może być , wietrzenie okna itp ... Ale to jak z większością patentów podwyższających komfort .... Ci co nie maja w wielu przypadkach nie widzą konieczności .

Nawet pilot do telewizora z racji kupowania baterii raz na kilka lat wzbudzał w Polakach opór o skrzyni automatycznej nie wspominam ,
a o wymontowywaniu, poduszek powietrznych, to już wstyd mówić (wybuchają same). :mrgreen:

Tak mamy :spoko

Mawi ma racje , jego patent nawet lepszy od orginału. Ssie pewnie lepiej od .... :oops: .... niego ?

No i 90% niepotrzebujących lub przeciwników ich nigdy nie miało , lub nie było ich stać ... to o telewizorach z pilotem :mrgreen:

No i SOG nie zwalnia z stosowania lawendy lub kocimiętki , wtedy ewentualnie na zewnątrz mamy szanse na wizytę kotów.

kimtop - 2018-12-06, 08:52

MAWI napisał/a:
Najtaniej wychodzi z pompki od materacy,

Wiesiek,to jak? Siedzisz na kiblu i pompujesz nogą smród na zewnątrz?

Bronek - 2018-12-06, 08:57

łączy bezpośrednio :mrgreen:

przyjemne z pozytecznym :haha:

MAWI - 2018-12-06, 09:45

Ha ha. a łączymy się tym wszystkim przez bhlotow.
krzlac - 2019-01-06, 18:38

Postanowiłem rozwiązanie kamperowe zastosować w domowym kibelku.
Wstawiłem trójnik (patrz zdjęcie poniżej - nieostre, ale widać) w rurę spłuczki stelażu podtynkowego i podłączyłem go do instalacji wentylacyjnej mechanicznej. Powinno być równie skuteczne jak kamperze.

kimtop - 2019-01-06, 19:49

A gdzie wiatraczek?
krzlac - 2019-01-06, 19:59

Na poddaszu, nad kibelkiem, włączany włącznkiem światła w WC.
skrzychu - 2019-01-06, 20:01

Tylko żeby przy większym wietrze nie wiało Ci po jajkach :-P
Zrób testy zanim płytkami zabudujesz :wyszczerzony:

Bronek - 2019-01-06, 20:54

Takie urządzenia już są w cywilizacji , no ale u nas ...Po Co?? Odwieczne ,średniowieczne ... :mrgreen:
krzlac - 2019-01-06, 21:00

Bronek napisał/a:
Takie urządzenia już są w cywilizacji , no ale u nas ...Po Co?? Odwieczne ,średniowieczne ... :mrgreen:


Jak mnie poniesie to założę toaletę myjącą Mój stelaż TECE jest przystosowany, prąd podciągnięty). Niech d..a wie, że już XXI wiek.

Bronek - 2019-01-06, 21:09

jak szaleć :szeroki_usmiech

PLN 2.57 27%OFF | Deska klozetowa LED Światła Inteligentny Czujnik Ruchu PIR Światła RGB 8 Kolory Zmiana Podczerwieni Indukcyjne Do Łazienki Nocy WC Światła
https://s.click.aliexpress.com/e/bX26t07P

krzlac - 2019-01-06, 21:14

Mi światło w nocy nie potrzebne, sikam na siedząco. Wiem, to przedostatni etap. Potem już tylko sikanie bez przerywania snu.
zzz1001 - 2024-01-30, 10:55

Odświeżam temat, bo nie znalazłem odpowiedzi na najważniejsze dla mnie pytanie, czyli chemia i papier toaletowy. Producent SOG się chwali, że po zamontowaniu chemia i rozpuszczalny papier nie są potrzebne. Jak wyglądają Wasze doświadczenia w tej kwestii?
SlawekEwa - 2024-01-30, 11:05

zzz1001 napisał/a:
Producent SOG się chwali, że po zamontowaniu chemia

Życzę mu opróżniania kasety w upalne lato po trzech dniach użytkowania :ochyda

Janusszr - 2024-01-30, 11:06

zzz1001 napisał/a:
Odświeżam temat, bo nie znalazłem odpowiedzi na najważniejsze dla mnie pytanie, czyli chemia i papier toaletowy. Producent SOG się chwali, że po zamontowaniu chemia i rozpuszczalny papier nie są potrzebne. Jak wyglądają Wasze doświadczenia w tej kwestii?

Reklama jest dźwignią handlu. Szkoda, że nie napisał producent, że można obejść się bez papieru toaletowego.
A tak na marginesie-papier rozpuszczalny. Stosuję taki sam jak w domu i nie mam problemu.
I bez SOGa można nie stosować chemii i papieru :haha: :haha: :haha:

Kazik II - 2024-01-30, 12:11

Ja do kolacji wypijam puszkę "Wojaka Wszcchmocnego". Po wydaleniu rozpuszcza nawet stare egzemplarze Trybuny Ludu :wyszczerzony:
MILUŚ - 2024-01-30, 17:55

SlawekEwa napisał/a:
zzz1001 napisał/a:
Producent SOG się chwali, że po zamontowaniu chemia

Życzę mu opróżniania kasety w upalne lato po trzech dniach użytkowania :ochyda


Nie życzę tego sąsiadom na kempingu :haha: Jeszcze jak mają markizę od strony wspomnianego SOGa :haha: :haha: :haha:

PLopaPL - 2024-01-31, 08:39

MILUŚ napisał/a:
SlawekEwa napisał/a:
zzz1001 napisał/a:
Producent SOG się chwali, że po zamontowaniu chemia

Życzę mu opróżniania kasety w upalne lato po trzech dniach użytkowania :ochyda


Nie życzę tego sąsiadom na kempingu :haha: Jeszcze jak mają markizę od strony wspomnianego SOGa :haha: :haha: :haha:


Właśnie tutaj pojawia się moje pytanie. Zarówno w przyczepie jak i w kamperze mam toaletę od strony markizy... Chciałbym zamontować SOG w jednym (thetford) i drugim (Dometic). Pytanie, czy jest na to jakiś patent? Nie chciałbym nawiewać tego pod markizę :gwm .

prusiak - 2024-01-31, 08:48

PLopaPL napisał/a:
MILUŚ napisał/a:
SlawekEwa napisał/a:
zzz1001 napisał/a:
Producent SOG się chwali, że po zamontowaniu chemia

Życzę mu opróżniania kasety w upalne lato po trzech dniach użytkowania :ochyda


Nie życzę tego sąsiadom na kempingu :haha: Jeszcze jak mają markizę od strony wspomnianego SOGa :haha: :haha: :haha:


Właśnie tutaj pojawia się moje pytanie. Zarówno w przyczepie jak i w kamperze mam toaletę od strony markizy... Chciałbym zamontować SOG w jednym (thetford) i drugim (Dometic). Pytanie, czy jest na to jakiś patent? Nie chciałbym nawiewać tego pod markizę :gwm .


A jaką masz kasete?
Dla Thretforda C250 jest opcja montażu wylotu w podłodze:

https://sklep.kamperomania.pl/pl/p/SOG-do-Thetford-C250260-montowany-w-podlodze./3195

PLopaPL - 2024-01-31, 08:52

prusiak napisał/a:
PLopaPL napisał/a:
MILUŚ napisał/a:
SlawekEwa napisał/a:
zzz1001 napisał/a:
Producent SOG się chwali, że po zamontowaniu chemia

Życzę mu opróżniania kasety w upalne lato po trzech dniach użytkowania :ochyda


Nie życzę tego sąsiadom na kempingu :haha: Jeszcze jak mają markizę od strony wspomnianego SOGa :haha: :haha: :haha:


Właśnie tutaj pojawia się moje pytanie. Zarówno w przyczepie jak i w kamperze mam toaletę od strony markizy... Chciałbym zamontować SOG w jednym (thetford) i drugim (Dometic). Pytanie, czy jest na to jakiś patent? Nie chciałbym nawiewać tego pod markizę :gwm .


A jaką masz kasete?
Dla Thretforda C250 jest opcja montażu wylotu w podłodze:

https://sklep.kamperomania.pl/pl/p/SOG-do-Thetford-C250260-montowany-w-podlodze./3195


W kamperze mam właśnie C250. Cena zabija :wyszczerzony:

krzlac - 2024-01-31, 08:53

PLopaPL napisał/a:
... Nie chciałbym nawiewać tego pod markizę :gwm .


Jak masz warunki techniczne to skieruj wydmuch na dach, ewentualnie pod podłogę (tam możesz rurką przesunąć wydmuch w dowolne miejsce. Jak założysz w drzwiczkach (najprostsze rozwiązanie) to możesz zainstalować dodatkowo wyłącznik ręczny i SOG'a nie uruchamiać jak np. będziesz miał gości pod markizą. Jak cena zabija i uczęszczałeś w szkole na zajęcia praktyczne to SOG"a możesz "wyrzeźbić" za kilkadziesiąt złotych. Jedno jest pewne: SOG to najlepsza inwestycja. I jeszce jedno raz jeszcze: chemia obowiązkowo. Papier dowolny.

PLopaPL - 2024-01-31, 09:11

krzlac napisał/a:
PLopaPL napisał/a:
... Nie chciałbym nawiewać tego pod markizę :gwm .


Jak masz warunki techniczne to skieruj wydmuch na dach, ewentualnie pod podłogę (tam możesz rurką przesunąć wydmuch w dowolne miejsce. Jak założysz w drzwiczkach (najprostsze rozwiązanie) to możesz zainstalować dodatkowo wyłącznik ręczny i SOG'a nie uruchamiać jak np. będziesz miał gości pod markizą. Jak cena zabija i uczęszczałeś w szkole na zajęcia praktyczne to SOG"a możesz "wyrzeźbić" za kilkadziesiąt złotych. Jedno jest pewne: SOG to najlepsza inwestycja. I jeszce jedno raz jeszcze: chemia obowiązkowo. Papier dowolny.


Będę szedł w podłogowy, wyłącznik ręczny raczej nie interesuje. Zapewne będzie zapominać się o jego wyłączaniu....
Na zajęcia techniczne chodziłem ;) coś tam się też w życiu robiło. Pytanie czy czas pozwoli na rzeźbienie

rigg - 2024-01-31, 13:03

Sam sobie zrób. Kaseta ciut inna, ale powinno pasować.
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=38580

lub z odpowietrzeniem - wyciągiem w podłodze
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=37549

PLopaPL - 2024-01-31, 18:07

rigg napisał/a:
Sam sobie zrób. Kaseta ciut inna, ale powinno pasować.
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=38580

lub z odpowietrzeniem - wyciągiem w podłodze
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=37549


Wiem, że do dosyć proste do wykonania. Pobawię się po feriach :-P

A czy Dometic ma dedykowanego sog'a podłogowego?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group