Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Słowacja - Naturalne jezioro termalne Kalameny. Gdzie kimać z namiotem?

samotny wilk - 2020-08-18, 18:14
Temat postu: Naturalne jezioro termalne Kalameny. Gdzie kimać z namiotem?
Jestem zainteresowany pomoczeniem starych kości w ww. jeziorku.
Czy w pobliżu jeziorka można legalnie ustawić namiot i auto? Tak na 2-3 dni. A może jest taka możliwość w pobliskiej okolicy?
Może ktoś, coś?
Ps. Jawa, dzięki za namiary na jeziorko. :spoko

ZEUS - 2020-08-18, 18:35

woda płytka, powierzchnia oczka wodnego (nazwa jeziorko to nadużycie) niewielka, woda chłodna jak na kąpiel termalną, dużo ludzi... w okolicy teren zielony umożliwia rozbicie namiotu, pewnie nikt tego nie zakwestionuje, minimalna infrastruktura w postaci ławek (dane z wiosny ub.r.)
dla mnie jest to atrakcja wątpliwa... :(
jedyny atut to to, że darmo i blisko...
samochodu obok namiotu nie ustawisz bo samochód zostawisz na drodze a namiot można rozbić po drugiej stronie "jeziorka" za mostkiem

samotny wilk - 2020-08-18, 19:50

ZEUS, e, jak tak jest, jak piszesz to szkoda tych 147 km z mojej obecnej ustawki. :shock: Wobec tego rezygnuję z tego "przybytku". Po doświadczeniach na Podlasiu już nigdy nie zostawię auta w oddali od namiotu. Po co mi to?
Właściwie, to na żadne termy pojechać nie mogę, bo mam ze sobą psa. Widziałeś Zuzię? Kawał psa. :haha:
Trudno, na słowackie termy wybiorą się we wrześniu, już bez psa.
Dzięki niezawodny Zeusie za rzetelną info o tej "termie".
Duży rośnij . :spoko

andrzej627 - 2020-08-18, 20:07

samotny wilk napisał/a:
Czy w pobliżu jeziorka można legalnie ustawić namiot i auto?

Można podjechać pod samo jeziorko. Tu widać na zdjęciu.

ZEUS - 2020-08-18, 20:14

andrzej627 napisał/a:

Można podjechać pod samo jeziorko. Tu widać na zdjęciu.

byłeś i widziałeś czy tylko polegasz na zdjęciach z internetu🤔

andrzej627 - 2020-08-18, 20:44

Sam tam nie byłem, ale na mapie Google'a są aktualne zdjęcia, na których widać samochody zaparkowane koło jeziorka. :spoko
ZEUS - 2020-08-18, 21:00

andrzej627 napisał/a:
Sam tam nie byłem, ale...

ja byłem i w ub. roku było tak jak napisałem
przeczytaj raz jeszcze🤪
Cytat:

samochodu obok namiotu nie ustawisz bo samochód zostawisz na drodze a namiot można rozbić po drugiej stronie "jeziorka" za mostkiem


    andrzej627 - 2020-08-18, 21:03

    Jak nic nie pisałem o namiocie.
    Track222 - 2020-08-18, 21:08

    Byłem, nic ciekawego szkoda jechać.
    samotny wilk - 2020-08-19, 10:51

    Track222, dzięki za up date. I to jest konkretne info, a nie jakieś tam, teoretyczne mapowanie z Google Maps.
    :spoko

    Gewehr - 2020-08-19, 12:11

    Ogólnie atrakcja na dwa dni maksymalnie. Można z tamtąd ruszyć na szlak i solidnie połazić. Jak ja byłem, to polacy byli rozbici namiotem przy samym jeziorku. Woda była ciepła, ale może dlatego, że na zewnątrz piździło :mrgreen: W weekend dużo ludzi, w tygodniu już nie. Ja osobiście nie żałuję że tam byłem. Dla "wygodowców" może być słabe z uwag na całkowity brak infrastruktury. Restauracje i sklepy dopiero w miasteczku odległym o jakieś 3 kilometry.
    Ps. Tam widzieliśmy jak baba ciągnęła pług, a facet go prowadził :haha: Czyli jakiś 18 wiek :mrgreen:

    samotny wilk - 2020-08-19, 16:49

    Gewehr, e, to dla samej baby z pługiem warto tam pojechać. :mrgreen: Ciekawe, czy ona nadal ciągnie ten ... pług?
    :haha:

    Barbara i Zbigniew Muzyk - 2020-08-20, 17:21

    O ile pamietam to kampery stały po stronie jeziorka, nie pamietam ile metrów trzeba było dojść,żadne mecyje,wycieczka po drugiej stronie do ruin zamku.Kilka lat temu dużo jeździło sie na termy do Słowacji,teraz nie wiem,ale ktoś mówił że w Vrbowie były przypadki włamań do kamperów. :roza:
    Gewehr - 2020-08-21, 12:10

    samotny wilk napisał/a:
    Gewehr, e, to dla samej baby z pługiem warto tam pojechać. :mrgreen: Ciekawe, czy ona nadal ciągnie ten ... pług?
    :haha:

    Nie mam pojęcia czy to przetrwała :mrgreen: Ten wyjazd był magiczny. W święto narodowe słowackie widzieliśmy jak cyganie pracują i to fizycznie :haha: Kuli beton właśnie na termach w Vrbov :chytry

    samotny wilk - 2020-08-21, 13:08

    Gewehr,
    Gewehr napisał/a:
    cyganie pracują i to fizycznie Kuli beton właśnie na termach w Vrbov

    Kurcze, pracujący cyganie. To by było nawet lepsze od tej baby z pługiem. Jeszcze nigdy nie widziałem pracującego cygana.
    Nie uwierzę, póki nie zobaczę. :haha:

    Gewehr - 2020-08-21, 13:50

    Tak samo myślałem. Wisienką było to, że było to święto :haha:
    samotny wilk - 2020-08-22, 16:43

    Gewehr,
    Gewehr napisał/a:
    Wisienką było to, że było to święto

    Uważam, że to była jakaś zjawa, albo sen, albo właśnie kręcili jakiś film o cyganach. To byli zwykli aktorzy przebrani za cyganów i pracowali. Ale, to i tak była udawana praca. Jak zobaczę pracującego cygana to się chyba upiję z radości. Przecież u nich w każdy dzień jest jakieś święto. Pewnie nie lubią 1 maja, bo to święto pracy. :haha:

    Teresa - 2020-08-27, 18:57

    Witam!
    Byliśmy tam w ubiegłym roku w sierpniu - nic szczególnego ale pomoczyć się można,
    temp, wody ok 33 stopni.
    Gmina nawet zafundowała toaletę/ wychodek /w pobliżu jeziorka. Przed wjazdem powstał parking płatny 2 E na dobę.
    Byliśmy w środku tygodnia ludzi było trochę a na parkingu kilka kamperów z różnych stron Europy.

    Pozdrawiam Teresa,

    joko - 2020-08-27, 19:26

    Taka trochę marna atrakcja jak na cel podróży. Byłem tam przejazdem ze dwa lata temu, ale jak szybko przyjechałem tak szybko się zebrałem.
    Ładniejsze oczko wodne mam w ogródku ..... tylko u mnie nie można rozbić namiotu , bo mam jobla na punkcie trawy :szeroki_usmiech

    samotny wilk - 2020-08-27, 20:47

    joko, to nie był główny cel podróży. Nie znałem tego obiektu, stąd zapytanie. Tylko tyle. :mrgreen:
    Już w zakładce Węgry wypytałem o węgierskie, lecznicze termale. Tam mnie wyleczą. :-P
    Ale jadąc na termy mogę wstąpić na Twoje oczko. Będę kimał w szoferce. Trawy nie ruszę. Będę chodził w kapciach.
    :haha:

    Track222 - 2020-08-27, 21:01

    joko napisał/a:
    Taka trochę marna atrakcja jak na cel podróży. Byłem tam przejazdem ze dwa lata temu, ale jak szybko przyjechałem tak szybko się zebrałem.
    Ładniejsze oczko wodne mam w ogródku ..... tylko u mnie nie można rozbić namiotu , bo mam jobla na punkcie trawy :szeroki_usmiech


    Zrobiłem dokładnie to samo, miejsce generalnie beznadziejne!!!

    joko - 2020-08-27, 21:22

    samotny wilk napisał/a:
    joko, to nie był główny cel podróży. Nie znałem tego obiektu, stąd zapytanie. Tylko tyle. :mrgreen:
    Już w zakładce Węgry wypytałem o węgierskie, lecznicze termale. Tam mnie wyleczą. :-P
    Ale jadąc na termy mogę wstąpić na Twoje oczko. Będę kimał w szoferce. Trawy nie ruszę. Będę chodził w kapciach.
    :haha:


    Jeśli ma to być nijako przy okazji to spoko, podjedziesz i sam zobaczysz czy tam Ci pasuje czy nie.
    Do mnie oczywiście zapraszam jakbyś był w okolicach , pod warunkiem jeśli będzie to po 20-tym września jak wrócę z moich wojaży. Wcześniej ochrona zakuje Cię w kajdanki zanim zdążysz wytłumaczyć o co chodzi :ok :spoko ....... do trawy i oczka nawet nie dotrzesz :haha: :bigok

    samotny wilk - 2020-08-27, 21:35

    joko, oczywiście, że nijako. Jakby inaczej. :mrgreen: Lubię czasem jakieś atrakcje. Jeszcze nigdy w życiorysie nie byłem zakuty. To może być jedna z ostatnich okazji. :haha:
    zbychu - 2020-08-30, 09:28

    Miejsce to odwiedzam corocznie tylko zimą , wtedy jest najbardziej atrakcyjne :spoko
    bodzio71 - 2020-09-03, 10:19

    Byłem tam wielokrotnie, ale zawsze nie docelowo. Atrakcją jak dla mnie tam jest zimny potok przepływający obok. Z ciepławego bajorka chlup do rzeczki :wyszczerzony:
    samotny wilk - 2020-09-03, 17:53

    Ech, plan się zmienił.
    Od 15:50 jestem na obiekcie termalnym Podhajska.
    Dziś do wody nie wchodzę. Załatwiam sprawy organizacyjne. Wieczorem przejdę se na "miasto".
    :roll:

    bodzio71 - 2020-09-07, 09:56

    Byłem w ostatni wekeend w kalamenach , i teren wokół stawiku jest coraz bardziej komercjalizowany. Pani z parkingu krzyknęła mi za kampera 5 E za parking. :(

    Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group