Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Imprezy w Polsce - Camper & Caravan Show 2022 - Nadarzyn

aviator - 2022-09-07, 10:56
Temat postu: Camper & Caravan Show 2022 - Nadarzyn
Temat chyba w tym roku na forum nie istnieje. Czytając relacje z ostatnich lat, miałem wrażenie, ze jest coraz gorzej. Wybiera się ktoś?
HomoCamperus

Banan - 2022-09-07, 11:38

aviator napisał/a:
Czytając relacje z ostatnich lat, miałem wrażenie, ze jest coraz gorzej.

Też mam takie wrażenie
W październiku 21-23 są targi w Poznaniu, już kupiłem miejscówkę 8-)
:spoko

aviator - 2022-09-07, 11:45

Tez wolałbym pojechać do Poznania ale w tym roku ten termin u mnie całkowicie odpada. W Nadarzynie byłem na jednych z pierwszych targów i tylko raz, jak jeszcze nie miałem kampera ale już mocno poszukiwałem, także wspomnienia mam zgoła inne.
Woj-tek - 2022-09-08, 13:48

Ja się wybieram pierwszy raz i zobaczymy czy nie ostatni. ;)
W sumie nie wiem dlaczego jest tak dużo hejtu, może ktoś się wypowie.
Może nie warto jechać.

ZEUS - 2022-09-08, 14:36

Byłem na dwóch pierwszych edycjach, pierwszą oceniam jako "super"😊 druga to już "kicha"☹️ dlatego kolejne sobie odpuściłem, hejtować nie będę bo mi przestało się podobać ale są tacy którzy lubią takie imprezy🤗 a najlepiej samemu doświadczyć :spoko
kaimar - 2022-09-17, 13:27
Temat postu: z drugiej strony lady
Postanowiłem przekazać parę informacji z drugiej strony lady aby nie było rozczarowania targami.
Dla firm udział w targach to jest ogromny koszt zarówno finansowy jak i organizacyjny. Koszty to zarówno wynajęcie powierzchni targowej, wykładziny, oświetlenia itp ale także koszt przewiezienia pojazdów na lawetach (w tym roku kosmiczny). Nie wspomnę o hotelach itp.
Przygotowanie się do targów i "rozpakowanie się" po targach paraliżują normalną pracę firmy na wiele dni.
W Polsce istnieją dwie konkurencyjne imprezy targowe w prawie identycznym czasie - Poznań i Nadarzyn. Na spotkaniu branży kamperowej które odbyło się w Nadarzynie podczas ostatnich targów, wspólnie stwierdziliśmy że taka sytuacja nie ma sensu. Ustaliliśmy (w obecności organizatora targów w Nadarzynie) ze impreza jesienna odbywać się będzie w Poznaniu a ponieważ brak w Polsce imprezy wiosennej to takowa odbywać się będzie wiosną w Nadarzynie.
Czyli jesień w Poznaniu a wiosna w Nadarzynie.
Jednak Nadarzyn postanowił zrobić targi jesienią. Większość firm zgodnie z ustaleniami nie weźmie w tej imprezie udziału. Niech Was nie zmyli lista wystawców - na początku była to przepisana lista wystawców imprezy 2021. Po protestach poszczególnych firm organizator usuwał nazwy firm z listy wystawców. Sytuacja gdy klient zdecyduje się odwiedzić stoisko firmy na targach kierując się listą wystawców a firmy na targach nie zastanie, nie wpływa dobrze na wizerunek firmy. Targi w Nadarzynie tej jesieni prawdopodobnie będą miały chyba charakter imprezy lokalnej warszawskiej. W Poznaniu powinna być większość firm z branży.

aviator - 2022-09-17, 14:12

Dzięki za szczerą i bardzo cenną informację.
Czyli już na wstępie zostaliśmy (klienci) oszukani. Dla samego zlotu z pewnością nie będę marnował swojego czasu. Kasa raczej wtopiona, chyba odbiorę inny kierunek tam gdzie będzie ładna pogoda.

chris_66 - 2022-09-18, 21:27
Temat postu: Re: z drugiej strony lady
kaimar napisał/a:
Czyli jesień w Poznaniu a wiosna w Nadarzynie.


dzięki za jasne info, gdyby się podzielili sezonami to miało by sens

jakbym chciał na targi to do duseldorfu bym pojechał na prawdziwe targi

a na spotkanie jutuberów jakoś nie widzę sensu

Misio - 2022-09-22, 11:03

Dzięki Kaimar za uczciwe przedstawienie sytuacji. Dzięki Tobie już wiem co zrobić w tym terminie. Zamiast szwendać się po halach targowych bez sensu na Warszawskiej lokalnej imprezie, używając brzydkich słów, wolę powspominać ciekawe zloty z żoną gdzieś nad wodą. :roza: :pifko
gryz3k - 2022-09-22, 13:31

chris_66 napisał/a:
a na spotkanie jutuberów jakoś nie widzę sensu


Nazywanych przez Nadarzyn podróżnikami. :haha:

kaimar - 2022-09-22, 13:31

chris_66 napisał/a:
jakbym chciał na targi to do duseldorfu bym pojechał na prawdziwe targi


Niestety targi w Dusseldorfie to już nie to samo to przed pandemią. Grupa Hymer stwierdziła że nie będzie co roku brała udziału w targach. A grupa Hymer to między innymi Hymer, Dethelffs, Carado, Sunlight, Laika, Burstner.
Wyobrażasz sobie wyjazd na targi do Dusseldorfu gdzie nie zobaczysz większości popularnych marek niemieckich kamperów? Dziwne czasy. A swoją drogą wiecie że Hymer już nie jest niemiecki a należy do Amerykanów?

gryz3k - 2022-09-23, 14:26

kaimar napisał/a:
Dziwne czasy


Moim zdaniem to efekt boomu na kampery. po co koszty jak i tak nie wyrabiają się z produkcją? Myślenie trochę krótkowzroczne ale teraz rządzą księgowi...

gryz3k - 2022-09-23, 14:27

Misio napisał/a:
zloty z żoną


Heniu, chyba wzloty... :diabelski_usmiech :spoko

EwaMarek - 2022-09-30, 21:48

Przyjechałem i co ? 100zł dopłata za prąd. Tak znienacka zmienili regulamin mimo że bilety kupiłem na początku sierpnia. Ledwo dwie hale. Biesiada w piątek gdzie przecież dopiero ledzie jadą na targi. Przyjechałem z sentymentu bo zawsze byliśmy na tym zlocie. Niestety po tym co zastałem to już ostatni raz. Kto sie wybiera to nie polecam.
Bim - 2022-09-30, 22:09

Cytat:
Przyjechałem i co ? 100zł dopłata za prąd.


Co wy z tym prądem tacy uzależnieni nie potraficie przeżyć nocy bez kabla?

EwaMarek - 2022-10-01, 08:00

Dokładnie tak, stoje sobie na bocznym parkingu bez kabla widze że większośc zapłaciła bo stoją na głównym placu. Widząc że niewiele jest do zwiedzania odpuściłem. Poza tym za 100 zł to nie wypale tyle gazu na ogrzewanie czy zagotowanie wody. Tylko tu chodzi o przekret jaki zrobił organizator. Podobno wysyłali maile o tej dopłacie ale ja nie widziałem.

Pierwszectargo w Nadarzynie to bylo coś. Teraz to już tylko cień tego został. Szkoda ....

zbyszekwoj - 2022-10-01, 08:13

EwaMarek napisał/a:
Teraz to już tylko cień tego został. Szkoda ...


Ptak was robi w ptaka ,a wy dalej nabijacie mu kabze. :diabelski_usmiech

Komplecik - 2022-10-01, 08:18

EwaMarek napisał/a:
Poza tym za 100 zł to nie wypale tyle gazu na ogrzewanie czy zagotowanie wody. Tylko tu chodzi o przekret jaki zrobił organizator. ....

To nie przekręt, stawki z 300zł MWh poszybowaly na ponad 2000zł

aviator - 2022-10-01, 09:09

Zadnego maila w temacie dopłaty czy opłaty za prąd nie było. Można było zrozumieć oferte tak, ze prąd jest w cenie… aczkolwiek „dostęp do…” nie oznacza braku opłat :dewil Czy prąd potrzebujesz czy nie, to „biorąc udział w zlocie” stówkę musiałeś zapłacić.
Maili i smsow wysyłali przed impreza tysiące ale dziwnym trafem akurat nie o tym.
Gdybym nie zapisał się dużo wczesniej i nie jechal z kotem, to faktycznie parkowanie na zwykłym parkingu byłoby w tym miejscu zdecydowanie najlepsza opcja.
Stojąc w kupie ,nie muszę martwić się czy jakiś nawiedzony społecznik nie wybije mi szyby w aucie uwalniając kota marznącego w aucie ale za to w nocy …. z akademika wyrosłem już wieki temu ale może nie każdemu było dane i teraz nadrabia :chacha2

Filip - 2022-10-01, 09:52

Bez sensu...
Coraz gorzej...
Dawniej to i darmową wejściówkę można było zdobyć a teraz...
Szkoda...
A dużo kamperów?

EwaMarek - 2022-10-01, 10:05

Tak, kamperów dużo. Ale tak jak my sporo stoi na drugim parkingu bez prądu. Doczytałem że Pzmot zrezygnował z prowadzenia zlotu. Nie dziwie się bo ostatnio też był cyrk.
Bazyli - 2022-10-01, 10:14

zbyszekwoj, dobrze prawisz. zlot powinien być za darmo a ta dodatkowa stówka to strzyżenie baranów.
Filip - 2022-10-01, 11:17

A wystawców z kamperami dużo czy pustki?
Jest co oglądać?

Bazyli - 2022-10-01, 11:28

Komplecik napisał/a:
EwaMarek napisał/a:
Poza tym za 100 zł to nie wypale tyle gazu na ogrzewanie czy zagotowanie wody. Tylko tu chodzi o przekret jaki zrobił organizator. ....

To nie przekręt, stawki z 300zł MWh poszybowaly na ponad 2000zł


Jak nie przekręt ? Nie doczytałeś o co ta chodziło ?

EwaMarek - 2022-10-01, 16:14

Niby dwie hale ale do oglądania sporo. Co prawda wszystko na jedno kopyto ale troche ciekawych rzeczy było. Ceny kosmos. Niestety na dwa dni to nie ma co robić. Więc dalej w drogę....
aviator - 2022-10-01, 19:51

Dokładnie, ja tez już pojechałem dalej - dzisiaj pradu nie było przez prawie pół dnia…
Obejrzeć wbrew pozorom było można całkiem sporo ale jakość fatalna i cena za to kosmos lub fajna jakość a cena jeszcze większy kosmos.
Wróciłem do swojego staruszka i stwierdziłem, ze p… nie zmieniam - musiałbym wyłożyć jakieś 800 za carthago lub 1500 tys za concorda i wtedy mógłbym być równie zadowolony z jakości wykonania co w swoim. Nawet morello mnie rozczarowało - ogólnie fajne ale poległo na szczegółach.

pawko13 - 2022-10-01, 20:13

Właśnie wróciłem. NIE POLECAM. Szkoda czasu. Oferty wypożyczalni. Kilku dealerów. Największe stoisko ACK - Benimar etc.. Generalnie porażka. 2 hale. Całość spokojnego przejścia to max 3 h. Krócej niż dojazd. Nowości niewiele, generalnie wszystko na jedno kopyto. Ceny jak to ceny teraz. Dość ciekawa ekspozycja polskiego producenta HYPE. Kiedyś były imprezy, jachty i rożne fajne zjawiska.
zbyszekwoj - 2022-10-02, 08:53

Bazyli napisał/a:
zbyszekwoj, dobrze prawisz. zlot powinien być za darmo a ta dodatkowa stówka to strzyżenie baranów.


Ostatnio byłem gratisowo jeszcze koszulkę z Ptakiem dostałem. :ok

Dobrze juz było. :diabelski_usmiech

ZEUS - 2022-10-02, 09:11

Koszulkę mam do tej pory... taka ładna, zielona🤗
minimaniak - 2022-10-02, 19:47

Hej

Byłem dziś bardzo mi się podobało szkoda tylko ze nie było mojej zabudowy laika :) duzo blaszaków i firm od zabudowy można było zobaczyć i porównać marki
Dla mnie ceny z kosmosu 350k za golasa rimora

Świetne zabudowy zauważyłem globtraveller ale 460 za blaszka to w mojej ocenie hmm ... nie komentuje skoro ludzi stac to super

Mniej ludzi niz wczoraj

gryz3k - 2022-10-02, 22:41

Komplecik napisał/a:
EwaMarek napisał/a:
Poza tym za 100 zł to nie wypale tyle gazu na ogrzewanie czy zagotowanie wody. Tylko tu chodzi o przekret jaki zrobił organizator. ....

To nie przekręt, stawki z 300zł MWh poszybowaly na ponad 2000zł


Zapomniałeś dodać czyja to wina. :haha:

Jest to przekręt bo opłata obowiązkowa bez względu na to czy korzystasz czy nie.

Ogólnie to jak już któryś z kolegów napisał to jedynie cień targów z przed kilku lat. Równia pochyła. Impreza jak ogólna sytuacja. W głębokim poważaniu klienci /100 pln za góra 2 h zwiedzania/, wystawcy nie ogoleni a zarżnięci, zlotowicze niech się cieszą z krótszego o pół godziny od zapowiedzi koncertu Wiśniewskiego a upasiona tylko góra czyli w tym wypadku PTAK.

Woj-tek - 2022-10-02, 23:25

Byliśmy w sobotę na pseudo zlocie, obowiązkowej opłaty za prąd już nie było ale brakło koszulek. ;)
Mieliśmy być do niedzieli ale wszystko oblecieliśmy w sobotę.
Półintegra w interesującym nas układzie była tylko jedna i jeszcze się okazało, że ktoś ją kupił i zabronił oglądać.
Wieczorem ludzie pochowani, brak chęci do integracji.
Zwinęliśmy się wieczorem i wróciliśmy do domu.
Podsumowując szkoda kasy na zlot, jednodniowy wypad z wejściówką był wystarczający.

Comsio - 2022-10-03, 09:42

Pierwsze dwa targi były :ok
Następnie 👎

zbyszekwoj - 2022-10-03, 13:27

A jak wupadł LUB CAMP naszego kolegi Hobbysty?
Bazyli - 2022-10-03, 14:28

Ciekawe czy PTAK ma w krs wpisany handel energią elektryczną :bajer
ZEUS - 2022-10-05, 04:50

Comsio napisał/a:
Pierwsze dwa targi były :ok
Następnie 👎

też jestem tego zdania...w tym roku nie byłem ale otrzymałem podziękowanie za wzięcie udziału🤣 logistyka Ptakowi się wyłożyła🤪


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group