Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Kupujemy kampera - Szukam kogoś do oceny stanu kampera Szczecina Poznań

Debbie1991 - 2024-02-10, 16:15
Temat postu: Szukam kogoś do oceny stanu kampera Szczecina Poznań
Witam, zielona w temacie kupuję kampera. Używany 20 letni. Znalazłam wymarzony model, układ i akceptowalna cenę. Niestety od handlarza i wiem że jest obecnie szykowany do sprzedaży... Chciałabym pojechać na oględziny z kimś kto wie jak sprawdzic zabudowę ale też stan techniczny samego samochodu itp.
Kto się zajmuje takimi zleceniami?
Miejscowość pomiędzy Szczecinem a Poznaniem.

Kazik II - 2024-02-10, 18:13

Tak na początek przydałoby się wiedzieć, co to za miejscowość i może link do ogłoszenia o tym kamperze. Bo może tzw rzut oka wykaże, że podróż jest zbędna. Co już zdarzało się na tym forum.
Debbie1991 - 2024-02-11, 13:42

https://camperstock.com/camperstock/elnach-marlin-33884/
Wart swoich 90 tys? Na coś młodszego nie mam kasy. Liczę się że coś będzie trzeba w 20 letnim zrobić, naprawić, poprawić...
Miejscowości wolę nie podawać bo obawiam się podtawionych przez sprzedawcę specjalistów 😉 Pomiędzy Szczecinem a Poznaniem. Opinii o handlarzu tu na forum nie znalazłam.

Kazik II - 2024-02-11, 14:21

Debbie1991 napisał/a:
Miejscowości wolę nie podawać bo obawiam się podtawionych przez sprzedawcę specjalistów

Rozumiem, że zamierzasz zawieźć na miejsce chętnego do pomocy z zawiązanymi oczami dla zachowania tajności. :wyszczerzony:

Debbie1991 - 2024-02-11, 14:57

Oczywiście że tak 😉
Zanim z kimś pojadę to go sprawdzę 😉
A tak na poważnie to pomożecie?
Czy to jest warte tej ceny czy odwieszać marzenia na kołek?

Kazik II - 2024-02-11, 15:02

Debbie1991 napisał/a:
A tak na poważnie to pomożecie?

Było. Pomożemy, tow. Pomożemy! Tylko jak, skoro nie wiadomo gdzie?

MILUŚ - 2024-02-11, 15:41

Wytłumaczcie mi jak to jest ,że 27.05.2015 pojazd miał na liczniku 187,577 km a dwa miesiące później już o 100 tyś. mniej ? :chytry
rakro1 - 2024-02-11, 16:53

Zakrzywienie czasoprzestrzeni kilometrowej odbyło się chyba. Może nawet jej nawrót i w miarę użytkowania będzie dalej młodniał.
yamah - 2024-02-11, 16:55

Debbie1991 napisał/a:

Czy to jest warte tej ceny czy odwieszać marzenia na kołek?

Moim zdaniem tak.. nawet jak coś jest do zrobienia a przy każdym jest :) nawet nowym.
Silnik 2.8 to już zaleta,układ fajny i jeśli taki tobie pasuje to nie ma co grymasić i "odkładać na kołek" :roll: ..bo już ktoś się :chytry czai
:spoko

mirek67 - 2024-02-11, 23:22

Do zrobienia jest zawsze, dobrze kolega mówi tylko za ile ... 5,10, 15, 20......jeżeli już coś jest w przebiegu to ....:!: :?: wszyscy wiemy że tam taki mały mankament to się zrobi..... , zawsze jeden właściciel mało podróżował, kupił bo nie miał co robić i dbał ..... to było jego oczko w głowie .....niemiał czasu umyć dachu, bo przecież się nie kurzyło stał w garażu z klimatyzacją .... :spoko ;)
Cyryl - 2024-02-12, 18:26

Kazik II napisał/a:
Debbie1991 napisał/a:
Miejscowości wolę nie podawać bo obawiam się podtawionych przez sprzedawcę specjalistów

Rozumiem, że zamierzasz zawieźć na miejsce chętnego do pomocy z zawiązanymi oczami dla zachowania tajności. :wyszczerzony:


jest tyle możliwości, można ogłuszyć podać tabletkę gwałtu, uśpić, albo spić do nieprzytomności, ale wtedy nie ogoniłby się od chętnych.

Debbie1991 - 2024-02-13, 08:49

Co do tabletek gwałtu itp to miałam sytuację kupując samochód że handlarz zamknął za mną drzwi na klucz w wynajętym miesiąc wcześniej "salonie" i nakłanial do zakupu auta składaka (wszystkie jego auta tak wyglądały) mimo umowy i faktury zaliczki nie odzyskałam. Sama dostałam pisma od prawników tejże spółki i pogrozki telefoniczne jeśli będę grzebać dalej w sprawie ich "spółki". Opinii pozytywnych było ponad 100 o firmie. (kupione) Wszystkie fora związane z marką auta obstawione przez fejkowe profile zachwalajace jej usługi. Także ten... Nie przesadzam 😉

Dlatego nie wymieniam nazwy firmy od której chcę go kupić. Kto wie ile tu jest jej "reprezentantów" Miejscowość to Trzcianka.

Wciąż szukam speca który ze mną tam pojedzie i przejrzy sprzęt.
Opinie też mile widziane. Pod podanym linkiem są i zdjęcia dobrej jakości myślę i opis zauważonych wad.
:spoko

Debbie1991 - 2024-02-13, 08:52

mirek67 napisał/a:
Do zrobienia jest zawsze, dobrze kolega mówi tylko za ile ... 5,10, 15, 20......jeżeli już coś jest w przebiegu to ....:!: :?: wszyscy wiemy że tam taki mały mankament to się zrobi..... , zawsze jeden właściciel mało podróżował, kupił bo nie miał co robić i dbał ..... to było jego oczko w głowie .....niemiał czasu umyć dachu, bo przecież się nie kurzyło stał w garażu z klimatyzacją .... :spoko ;)


Nie do końca załapałam. Opinia czy ironia? 😁

Andrzej 73 - 2024-02-13, 09:19

Miałem kampera z tym układem wnętrza.
Jest to bardzo dobre rozwiązanie kiedy ma się dzieci w różnym wieku i płci.
Kamperem może podróżować i spać spokojnie sześć osób - przetestowane.
Minusem tego pojazdu jest waga , jest ciężki. One oryginalnie były rejestrowane na 3850 kg.

Technicznie : co się zadziało z dachem że go pomalowano na czarno?
Szczególną uwagę trzeba zwrócić na tylny lewy róg przy podłodze - lubi w tym miejscu podciągać wodę.
Markiza była przytarta więc mogą być problemy z jej rozkładaniem , a przede wszystkim ze składaniem.
Zbadać należy fałdę na tylnym lewym narożu zabudowy nad ramą schowka - na fotkach widać załamaną linię.
Reszty nie sprawdzę jak nie dotknę :diabelski_usmiech

Powodzenia :spoko

Anras - 2024-02-13, 11:20

Ja z tej firmy nie kupiłem kampera. Odstraszyło mnie to, że kampera kupuje się praktycznie ze zdjęcia oraz to że miałem być stroną umowy zakupu z jakimś Belgiem czy Holendrem a nie tą firmą.
Z drugiej strony patrząc na FB to firma ma sporo klientów, chyba zadowolonych.

dukat - 2024-02-20, 09:42

Debbie1991 napisał/a:
Co do tabletek gwałtu itp to miałam sytuację kupując samochód że handlarz zamknął za mną drzwi na klucz w wynajętym miesiąc wcześniej "salonie" i nakłanial do zakupu auta składaka (wszystkie jego auta tak wyglądały) mimo umowy i faktury zaliczki nie odzyskałam. Sama dostałam pisma od prawników tejże spółki i pogrozki telefoniczne jeśli będę grzebać dalej w sprawie ich "spółki". Opinii pozytywnych było ponad 100 o firmie. (kupione) Wszystkie fora związane z marką auta obstawione przez fejkowe profile zachwalajace jej usługi. Także ten... Nie przesadzam 😉

Dlatego nie wymieniam nazwy firmy od której chcę go kupić. Kto wie ile tu jest jej "reprezentantów" Miejscowość to Trzcianka.

Wciąż szukam speca który ze mną tam pojedzie i przejrzy sprzęt.
Opinie też mile widziane. Pod podanym linkiem są i zdjęcia dobrej jakości myślę i opis zauważonych wad.
:spoko


Ja jestem z pod Trzcianki i co z tego ????? Ten typ sprowadza stere kampry lepi,kleji,maluje ,poleruje i sprzedaje takim jak ty.
Ja obstawiam ze jesteś podstawiony (a) przez niego aby poznać opinie na jego temat.
Taka jest moja teoria spiskowa tej dziwacznej sytuacji. :szeroki_usmiech

Kazik II - 2024-02-20, 11:35

Anras napisał/a:
Ja z tej firmy nie kupiłem kampera. Odstraszyło mnie to, że kampera kupuje się praktycznie ze zdjęcia oraz to że miałem być stroną umowy zakupu z jakimś Belgiem czy Holendrem a nie tą firmą.
Z drugiej strony patrząc na FB to firma ma sporo klientów, chyba zadowolonych.

Trzymaj się z daleka od takich kombinatorów. Abstrahując od tego w jakim stanie jest kamper, bierzesz na siebie całą odpowiedzialność. Zadnych praw z tytułu rękojmi a ewentualne problemy z wadami prawnymi auta w całości bierzesz na siebie. Sprzedający umywa ręce, bo on właściwie...nie istnieje jako strona transakcji. I w ogóle w świetle polskiego prawa taka transakcja jest nielegalna, bo jest fikcją. Opinie na FB? Wystarczy rodzina i "znajomi królika".


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group