Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Białoruski klub karavanerov - Bard-Rybałka 2016

Bydgoszczu - 2016-04-13, 19:29
Temat postu: Bard-Rybałka 2016
Lista chętnych na wakacyjny wyjazd na festiwal Bolszaja Bard-Rybałka:
1. Slajd
2. Zajączki
3. Salut

slawwoj - 2016-05-15, 18:02

Też nabieramy ochoty.

Tylko zupełnie nie wiem od czego zacząć. Może koledzy którzy byli niedawno tam na złocie coś podpowiedzą.

Brat - 2016-05-15, 18:55

Ale ... o czym piszecie ? Jesteśmy tam zapraszani ? Nie widzę wątku w tej sprawie .... ale pewnie oczy już nie te (?) ;)
salut - 2016-05-15, 20:19

Panowie, wszystko proste jak konstrukcja ... Było zamieszanie, bo dwa zloty były w jednym wątku.
Bydgoszczu założył nowy watek o zlocie Bard Rybałka. Krótka informacja o Bard Rybałka . Na dzień dzisiejszy wiadomo jest tyle, że zlot jest 29-31 lipca w miejscowości Hrudzichyna. Może organizatorom uda się załatwić nam wizy na ten zlot. Na chwile obecną wybierają się trzy załogi. Plan wstępny jest taki, że tydzień jedziemy na zlot i tydzień wracamy. Jeżeli chcecie dołączyć serdecznie zapraszamy. Plan podróży już jest i raczej jest niemodyfikowalny :)
:spoko :spoko

Wujek Michal - 2016-05-16, 00:33

Witam!
No to przygotujemy się na kolejny zlot! :pifko
Wytlumacze co wiem a dalej jak będą pytania- to poszukam odpowiedzi.
Daty: 29-31.07, ostatni weekend lipca.
Bard-rybałka jest swiętem turystyki i była najpierw poświęcona dwom rzeczom szanowanym w turystyce- łowieniu ryb i śpiewaniu pod gitarę. Co prawda do ryb tam nie każdy dochodzi, a ponieważ nagrywane na telewizje to do bardu zwracają dużo uwagi. Takie gwiazdy z rosji przyjezdżają, że każdy od 35 lat co kiedy turystyki dotknął to te piosenki śpiewał przy ognisku napewno!
Ale turystyka. To powoduje że nie stoimy na campingu tylko działke dostajemy w polu czy w lesie.
Nie będzie tam sanitariów ani prysznicu. Toalety stawią drewniane jak kiedyś na wsi. Wodę dowożą w beczkach. Dostęp do prądu był też u nas ograniczony
W zeszłym roku było fajnie bo mieliśmy kącik oddzielony od głównego "bałaganu" przez około 300m lasu.
Ale miejsca było na około 50 załog i mieliśmy full wypełnione. Jak w tym roku bédzie więcej to dadzą nam pewnie coś innego

Wujek Michal - 2016-05-16, 00:45

Strona imprezy w internecie: bard-rybalka.by
http://bard-rybalka.by/info/programma.html. Tu podane co jest zaplanowane na te trzy dni
Najfajniejsze są te koncerty pod gitare. Szkoły dla amatorów sauny- wielu specjalistów będą robić swoje wykłady. Oraz będą stali tam takie sauny turystyczne w namiotach - od znanych specjalistów Białorusi, Rosji, Ukrainy można będzie dostać seansu z bitkami lub masaż. Jest to za opłate, ok 7usd za seans. Ja brałem masaż codziennie w zeszłym roku, na saune to sié bałem )))
Wizy. Na razie, podobno, nie będzie bezpłatnych, chociaż Białoruś dąży podobno że na imprezy oficjalne wizy będą bezpłatne. Ale podobno jeszcze nie tym razem.. Niestety.
Po wizy będą potrzebne zaproszenia. Zrobi je dla was klub caravaning.by, który jest współorganizatorem tej imprezy.
Zaproszenia planujemy robić na 2 tygodnie- tydzień przed zlotem i tydzień po. Jakie dane będą potrzebne do zaproszenia- napiszę jeszcze dodatkowo.
Listy chętnych do wyboru placu na postój planują podbić na koniec czerwca.

SlawekEwa - 2016-05-16, 07:29

Wujek Michal napisał/a:
Strona imprezy w internecie: bard-rybalka.by

Wpisywać bez kropki na końcu adresu strony

Wujek Michal - 2016-06-01, 22:16

Witam. Daty proponuje tydzien przed i tydzien po, czyli 24.07-07.08.16
Zaproszenie wysyłamy w standartowej formie co znaleźliśmy w WSZ a zawiera ona nasępne dane:
1. Nazwisko, Imię (Imiona)
2. Obywatelstwo,
3. kraj zamieszkania
4. Nr paszportu i termin jego ważności
5. Miejsce pracy, stanowisko, i rodzaj działalności tej firmy (organizacji)

Dodatkowo prosimy napisać do którego konsulatu (miasto) te zaproszenie wysyłać

Pozdrawiam!
:spoko

Wujek Michal - 2016-06-01, 22:19

Dane te wysyłać na mojego maila
Mizida@tut.by
Nie wykładamy je na forum )))

janp - 2016-06-04, 11:10

Lista chętnych na wakacyjny wyjazd na festiwal Bolszaja Bard-Rybałka:
1. Slajd
2. Zajączki
3. Salut
4.JanP

emeryl - 2016-06-06, 09:49

Proszę dopisać emeryl
jerry Gdansk - 2016-06-06, 14:12

Lista chętnych na wakacyjny wyjazd na festiwal Bolszaja Bard-Rybałka:
1. Slajd
2. Zajączki
3. Salut
4.JanP
5.Emeryl

Wujek Michal - 2016-06-06, 14:26

Przypominam zainteresowanych o wysyłaniu mi na maila danych do zaproszenia po wizy:
1. Nazwisko, Imię (Imiona)
2. Obywatelstwo,
3. kraj zamieszkania
4. Nr paszportu i termin jego ważności
5. Miejsce pracy, stanowisko, i rodzaj działalności tej firmy (organizacji)

również jaki oddział konsulatu was interesuje, gdzie te zaproszenie mamy wysłać
Gdyby kto chciał zaproponowane daty zaproszenia 24.07-07.08.16 lekko zmienić - to informujcie już teraz, zanim jest czas spróbujemy uzgodnić ze wszystkimi.
Pozdrawiam! :spoko

Wujek Michal - 2016-06-10, 16:00

Przypominam o wysłanie danych na mojego maila mizida@tut.by
Na dziś dostałem od 2 załog tylko.. 17go przesyłam liste do organizatorów bo od 20go wyjeżdżam na wakacje a po powrocie chyba za późno będzie z zaproszeniami

emeryl - 2016-06-11, 14:48

Możesz potwierdzić czy otrzymałeś mojego maila z danymi
Wujek Michal - 2016-06-12, 00:42

Żebyniebyło błędu dokażdego wysłałem odpowiedź na maila.
Obecnie jestem w podróży do Niemiec i niemogęsprawdzić dokładnie. Ale jak wróce za pare dni to ułoże do tabelki i będzie wszystko już jasne

DAKO - 2016-06-12, 21:45

Proszę dopisać darokor
salut - 2016-06-12, 22:02

Lista chętnych na wakacyjny wyjazd na festiwal Bolszaja Bard-Rybałka:
1. Slajd
2. Zajączki
3. Salut
4.JanP
5.Emeryl
6. Darokor

Wujek Michal - 2016-06-17, 00:16

Witam wszystkich

sorry za pomylke, ale potrzebujemy do zaproszenia jeszcze date urodzenia kazdego goscia

Prosze doslac mi na maila

hamak - 2016-06-17, 08:08

1. Slajd
2. Zajączki
3. Salut
4.JanP
5.Emeryl
6. Darokor
7. hamak

Wujek Michal - 2016-06-25, 18:23

Czy mamy kogo w Bialymstoku zeby do poniedzialku zabral zaproszen8a i wyslal do wszystkich? Do konsulatu pojda droga mailowa
krzysioz - 2016-06-29, 06:59

Bardzo żałuję , ale ze względu na plany zawodowe niestety musimy się wycofać . Bliższe informacje wysłałem na maila Wujkowi. Od kilku lat się wybieram i znowu dupa blada.
Może jeszcze uda się wstrzymać procedurę wizową dla mojej załogi.
1. Slajd
2. Salut
3.JanP
4.Emeryl
5. Darokor
6. hamak

Wujek Michal - 2016-07-06, 15:32

Witam
zaproszenia są wysłane na mail z powrotem do tych kto wysyłał swoje dane
Przepraszam za opóźnienie, ale robiłem je nie ja i ponieważ byłem na wyjezdzie a w dodatek po metczu Polska-Szwajcaria utopiłem swoją komórkę... :pifko nie miałem możliwości ludzi pogonić..

Do konsulatu te zaproszenia wysłaliśmy drogą mailową. Do wniosku teraz należy wydrukować na każdego tą indywidualną stronę + Strona 2, która jest ta sama dla wszystkich

We wniosku możecie składać dni pobytu jak w zaproszeniu - 18.07 - 07.08, 21 dni. Spodziewamy się że tak i dadzą. Kto potrzebuje mniejsze terminy - piszcie odpowiednio we wniosku. Zaproszenia robiliśmy na jeden termin bo ktoś chciał wcześniej a kto i później
Jak krótszy termin tym większa szansa. Bo teoretycznie może ktoś się nie zgodzić na 21 dni jak zlot tylko 3... ma jednak pozostać w okresie podanym 18.07-07.08

I proszę jeszcze raz przed wydrukiem sprawdzić swoje dane czy gdzie błędu nie ma - poprawimy szybko teraz


Dzięki i jeszcze raz przepraszam za opóznienie

hamak - 2016-07-08, 13:47

Dzięki
Biedna komórka))))
jest oki..... załatwiamy wizy... ponoć już przy składaniu wniosku jest decyzja o przyznanym okresie.....
Mam pytanie w związku z obowiązkiem meldunkowym na Białorusi - 5 dni roboczych
Nie wiesz przypadkiem jak to wygląda w przypadku podróżowania kamperem?
pozdr
marek

Wujek Michal - 2016-07-08, 16:33

pamiętam że było już o tym pisane gdzieś, tylko gdzie... poszukam i odpiszę jak to wygląda
Wujek Michal - 2016-07-11, 12:06

Witam. niestety konsulat nam wybryknął że podany termin 3 tygodnie zbyt długi do przyjazdu na 1 zlot 3 dniowy
Czy możecie mi szybko wysłać na mail mizida@tut.by wasze plany co do terminów pobytu, mniej-więcej gdzie chcecie pojeździć i przejścia graniczne
Mamy im napisać wspólny plan...
:gwm

Wujek Michal - 2016-07-12, 11:23

Podobno Jego Mość Wielki Pan Konsul chce dawać wizy tylko na 5 dni 28.07-01.08. qzwa... nie mam słów..
Ludzie, przepraszam, nie traćcie na to czasu..
Ja przepraszam wszystkich kogo w błąd wprowadziłem. Naprawdę postarałem się jak można ale z warjatami chyba się nie da. Może on sam z Białorusi lata helikopterem i innego nie rozumie.
Napiszemy list do MSZ że ich rozwój turystyki niech se wsadzą gdzieś.
A na razie podobno temat Białorusi zamykamy
Przepraszam wszystkich najmocniej

hamak - 2016-07-12, 12:32

Fakt)...
Puki co zapraszamy do nas.......
puki jeszcze normalnie 8-)
Dzięki za starania
hej

emeryl - 2016-07-12, 13:18

Dziękujemy za starania,może za rok będzie normalnie.Pozdrawiam
janp - 2016-07-12, 14:06

Dzięki za szczere chęci.
salut - 2016-07-12, 20:08

Serdecznie dziękujemy za podjęte starania. Jak widać z biurokracją nikt nie wygra.
Mamy nadzieję, że jak w przysłowiu co się odwlecze to nie uciecze.
Pozdrawiamy i jedyne co możemy zrobić to :pifko
:spoko :spoko

slajd - 2016-07-12, 20:57

Dołączamy do Pozdrowień i podziekowań za starania, szkoda....
i jak na razie rownież :pifko

Wujek Michal - 2016-07-12, 21:47

No dziś odbyła się rozmowa szefa klubu z wiceministrem do turystyki. Jutro istatni porozmawia z konsulem co to się dzieje.. O wynikach opowiem...
Wujek Michal - 2016-07-15, 22:08

Ponieważ konsulaty nie podlegają pod Ministerstwo turystyki - dziś za sprawę wzieło się MSZ Białorusi.
jak odpowiedz będzie pozytywna w poniedziałek-wtorek to ci co mieli plany z 23-24 jeszcze powinni zdążyć z wizami. Czy tacy u nas jeszcze pozostali? Czy już bez sensu gra?

janp - 2016-07-16, 06:15
Temat postu: wizy
Wasze zaangażowanie w umożliwieniu nam przyjazdu nie może pójść na marne.
Wy nie odpuszczacie- ja też nie,jak będzie możliwość to jadę.

emeryl - 2016-07-16, 12:05

My też czekamy i nie odpuszczamy
Wujek Michal - 2016-07-16, 13:24

Dzięki za informacje!
salut - 2016-07-16, 13:45

Razem ze Slajdem niestety musimy zrezygnować :( Wybraliśmy już inny kierunek.
Jeszcze raz dziękujemy za dobre chęci i pomoc.
:spoko :spoko

hamak - 2016-07-16, 16:08

Życzymy powodzenia.....
Daliśmy sobie spokój......
Poczekamy na lepsze czasy...
ps,
Wiza w trybie ekspresowym 2 dni kosztuje 50€ a taki chyba pozostał
Dzięki za starania i chęci....

Wujek Michal - 2016-07-18, 16:45

UWAGA!
Dziś z białoruskiego MSZ do 3ch konsulatów w Polsce wyleciał pilny list o szybkim wydaniu wiz na zlot bard-rybałka na pełny termin o którym pisaliśmy 18.07-07.08. I jak kto już dostał krótkie wizy- żeby im bez dopłat dorobiono do pełnej. Myśle że powinni zrobić pilnie ponieważ 18go to już dziś. Proszę żeby ktoś jutro skontaktował się z konsulatem w Warszawie i dodał jasności w tej sytuacji. Dziękuję

janp - 2016-07-19, 09:58

Rozmawiałem z ambasadą i konsulatem ,pismo z MSZ-tu nie dotarło.
Wujek Michal - 2016-07-19, 11:47

Kontaktujemy się z naszym MSZ o wyjaśnienie sytuacji, bo list był pilny
Jak będzie nowa informacja u was - to dajcie znać proszę

janp - 2016-07-20, 09:25

Dzisiaj otrzymałem informację z konsulatu,że możemy dostać wizy od 25.07.br. pod warunkiem ,że złożymy wnioski 20.07.Cena za wizę 25 dolarów.
emeryl - 2016-07-20, 16:21

Rozmawiałem z konsulatem jutro wiozę paszporty do wizowania odbiór 25.07.godz.9.Cena jak za normalną wizę.
Wujek Michal - 2016-07-21, 12:30

Super
a możecie napisać kto jedzie? żebym się zorientował
potem napiszę wam więcej informacji co do przyjazdu
o Bel-Toll już wiecie?

emeryl - 2016-07-21, 20:18

Jadą 3 załogi Janp.z żoną,darokor z żoną i emeryl z żoną.25.07 o 9 jestesmy umówieni w konsulacie na odbiór paszportów.Granicę przekraczamy w Brześciu.Poproszę więcej o Bell-Toll.Planujemy na miejsce dotrzeć w czwartek na wieczór.Pozdrawiamy
Wujek Michal - 2016-07-22, 10:54

1. BellToll działa podobno jak i polski ViaToll, tylko że u nas każdy obcekrajowiec musi mieć niezależnie od DMC. Kary są poprostu kośmiczne. Same opłaty - da się przeżyć. Wydaję się za kaucję plus przedpłata - lepiej zrobić na najbliższej stacji benzynowej w Brześciu lub Grodno, zależy gdzie tam jedziecie. Oby do autoszrady. Te stacje co sprzedają, najwyżej około granicy, są oznakowane BELTOLL. Przed wyjazdą z kraju na podobnej stacji wrócicie i dostaniecie kaucję z powrotem
2. Na zlot radził bym dojazd w piątek rano. jest to oficjalny dzień wjazdu i poprostu nie wiem co będzie tam w dzień poprzedni i czy kto-kolwiek też będzie z organizatorów
3. Mój tel do kontaktu +375 296376594 - polecam ewentualnie i watsup i Viber do kontaktu. najlepiej by wątek swój założyć żeby każdy widział informację

Czy potrzebna jeszcze informacja o zlocie?

Wujek Michal - 2016-07-22, 11:04

No i teraz jeszcze jaja co was czekają tutaj..
Mamy nowy wzór pieniędze od 01 lipca
http://www.nbrb.by/Coinsb..._curen_2009.pdf
i jednocześnie też chodzą stare..
http://www.nbrb.by/CoinsBanknotes/BankNotes
naprawde i u nas jeszcze miesza się w głowie jak mówią ceny i liczymy grosz w banknotach o różnej wartości.. no ale trza to przeżyć.
Na co możemy zwrócić uwagę
1. Nowe są bardziej nowoczesne i widokowo podobne do eur
2. Nowe liczą się w rublach, 1 rubiel to około 2 złote (chodzą też grosze - "kopiejki")
Stare to bardziej w tysiącach i tam 10 tys - to 2 złote
CZYLI kurs stare na nowe to 10 000 starych = 1 nowy
3. I to i tamto są rubli. i jak babka przy kasie powie to można przetłumaczyć w 3 sposoby... a jak jej wydać pienięzmi z 2ch formatów.. To dopiero jazda! :gwm

Wujek Michal - 2016-07-22, 11:10

Co bym tu poradził..

1. CIERPLIWOśćI!!! Naprawde kasierka też ma z tym stres, chociaż już i mniejszy. Ale spokojnie zapytać ile to w starych pieniądzach (czy w nowych). Wielu ludzi się pyta teraz i ok
2. Liczyć. No pewnie nie zapłacicie 200 złotych za to co kosztuję 2. Macie wątpienia - zapytajcie.

Większość ludzi w zachodniej Białorusi po-polsku was zrozumie!

3. Zapłacić kartą. w miastach, hypermarketach i normalnych sklepach, na stacjach benzynowych - wszędzie spokojnie można

Wujek Michal - 2016-07-22, 11:13

No i w miejscach publicznych jak markety, czy stacja benzynowa (normalna) czy bank - że was ktoś będzie próbował oszukać na braku wiedzy o banknotach - to szansa 1:100 000. Taka mentalność już ludzi no i oczywiście kontrola też :lol:
janp - 2016-07-22, 18:39

Dzięki za info,do zobaczenia na zlocie.
Wujek Michal - 2016-07-24, 16:17

Mam informacje ze organizatorzy pojada w czwartek. My chyba tez, na noc. Wiec taka opcja tez jest, zapraszam
emeryl - 2016-07-24, 19:30

Dzieki za info i do zobaczenia
emeryl - 2016-08-07, 14:03

Po prawie dwóch tygodniach wędrowania po Białorusi jesteśmy w domu.Na wstępie podziękowania dla Michała,Siergieja,Witalija.Ten ostatni odwiedził nas na campingu w Zasławiu i zabrał nas na rejs łódką po zalewie Zasławskim.Białoruś jest doskonałym krajem na wyprawy kamperowe.Tanie paliwo,bezpieczne miejsca na nocleg,przyjażni ludzie służący pomocą.Nie spotkały nas żadne nieprzyjemne incydenty,a przejechaliśmy po Białorusi 1630km.
Wujek Michal - 2016-08-08, 22:20

Bardzo się ucieszyłem zobaczyć was wszystkich! Cieszę się że wròciliście zadowoleni. Szkoda tylko że mało czasu wyszło być razem.. Do zobaczenia na drogach i kempingach!! Pozdrawiam!
bond - 2016-08-12, 13:53

Witam prosimy emeryl o relacje z pobytu i fotki .Może za rok Białoruś .
jerry Gdansk - 2016-08-13, 19:16

W tym roku byliśmy w maju na zlocie Jesteśmy zauroczeni krajem, ludźmi organizacją i oczywiście opieka Michała. Z przyczyn obiektywnych nie mogliśmy być na Bard Rybałka. Polecam wszystkim odwiedzenie Białorusi. Michał do rychłego zobaczenia, gdybyś wybierał się nad Bałtyk to daj znać. Pozdrawiam wszystkich szczególnie tych negatywnie nastawianych na turystykę w tym piękny :spoko m kraju.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group