Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Kupujemy kampera - Jakiego trojaczka kupie realnie do 50tys zl

cin0 - 2022-03-10, 18:02
Temat postu: Jakiego trojaczka kupie realnie do 50tys zl
Witam

Rozwazalem zakup juz przerobionego blaszaka, ale gotowce sa po pierwsze pelne niespodzianek, po drugie nie sa na tyle spersonalizowane pode mnie, zeby w rozsadnej cenie i rozsadnym przedziale czasowym kupic. Milion razy sie przekonalem jacy sa fachowcy w tym kraju i po prostu wole to zrobic sam. Narzedzia, umiejetnosci i checi mam.

Postanowilem, ze zbuduje wlasnego. Problem jest taki ze jestem juz mega zmeczony samym szukaniem aut na olx, otomoto. Gdzie nie zadzwonie to wychodzi ze jakis wałek lub sprzedaje kretacz. Rozumiem, ze te blaszaki sie kupuje po to, zeby pracowaly. To zupelnie inny problem niz zakup auta osobowego.

Mam do Was mili Panstwo proste pytanie. O jakich parametrach auto moge realnie oczekiwac ze kupie w dobrym stanie (glownie chodzi o to co pod maska) do 50tys zl?
Mam 183cm + zona + 4 letnie dziecko.
Szukam L4H2(3) lub L3H3 trojaczki po roku 2014. Jaki realny przegieb takie auto powinno miec i czy przebiegi rzedu 400tys to kaplica? Z ogloszen mi wynika ze rocznie trzeba liczyc te 50tys km minimum. Co moge realnie kupic za te 50tys zl? Byc moze sa tu ludzie od ktorych takie auto moglbym kupic? Gdzie ewentualnie szukac? Handlarzy generalnie odpuscic? Chcialbym pierwszego wlasciciela i krajowe auto, no ale tez moj budzet to 50k..

Bardzo dziekuje za rady i pozdrawiam serdecznie :)

Komplecik - 2022-03-10, 18:27
Temat postu: Re: Jakiego trojaczka kupie realnie do 50tys zl
cin0 napisał/a:
. Milion razy sie przekonalem jacy sa fachowcy w tym kraju i po prostu wole to zrobic sam.....

. Gdzie nie zadzwonie to wychodzi ze jakis wałek lub sprzedaje kretacz.


Pokaż jaki to z ciebie fachura, :mrgreen:

Bim - 2022-03-10, 18:46

cin0 napisał/a:
Chcialbym pierwszego wlasciciela i krajowe auto, no ale tez moj budzet to 50k..


Nie chcę Cię dołować ,ale to drogie hobby na dzisiejsze czasy .

Masz żonę i dziecko które rośnie .

Takie puszki to dobre dla docierającego się singla gdzie jak będziesz robił dwujke to pasażerka wyjdzie na spacer. :haha: ale wyganiać dziecko i kobiete to już nie to :-/

Przy dzisiejszych cenach paliwa to nie wiem czy starczy Ci budżetu na oględziny nie mówiąc o kupnie
czegoś normalnego a gdzie zabudowa tego ?

Poszukaj gotowca ostanio czytałem ogłoszenie kol Kalinina że ma córka do sprzedaży kontener oklejony ziarnami kawy :spoko

Komplecik - 2022-03-10, 19:42

Bim napisał/a:
ma córka do sprzedaży kontener oklejony ziarnami kawy :spoko

Posikałem się, :haha: niezły kabaret się robi

Komplecik - 2022-03-10, 19:58
Temat postu: Re: Jakiego trojaczka kupie realnie do 50tys zl
cin0 napisał/a:
Witam

Rozwazalem zakup juz przerobionego blaszaka


Witaj

Wydaje się że ciut mocno zacząłeś,
Jest na forum kilku kolegów którzy przerabiają blaszaki na kamperki i od czasu do czasu je sprzedają budują nowe itd.

stwierdzenie że są fachurami mogło może któregoś urazić tym bardziej że nic nam nie pokazałeś dla porównania,
by się na końcu nie okazało że po zakupie blaszaka kupisz otomane i szafę gdańską na targu wepchniesz do blaszaka i nazwiesz kamperem.

Teraz do sedna, dzisiaj jest ciężko kupić fajny samochód na bazę kampera, nie ma nowych więc starych nie sprzedają,
od niedawna mamy przepisy gdzie po przerobieniu samochodu na kempingowy musisz odprowadzić akcyzę, jeśli jest pojemność do 2 litrów to tylko 3%z małym kawałkiem powyżej 2L to już ponad 18%
Jest o tym na forum
Jest też kilka tematów o budowie Kampera od podstaw poszperaj popytaj mili Koledzy podpowiedzą bo to fachowcy zaprawieni w bojach przy przerabianiu na kamperki :spoko

cin0 - 2022-03-10, 20:01

Bim napisał/a:
cin0 napisał/a:
Chcialbym pierwszego wlasciciela i krajowe auto, no ale tez moj budzet to 50k..


Nie chcę Cię dołować ,ale to drogie hobby na dzisiejsze czasy .

Masz żonę i dziecko które rośnie .

Takie puszki to dobre dla docierającego się singla gdzie jak będziesz robił dwujke to pasażerka wyjdzie na spacer. :haha: ale wyganiać dziecko i kobiete to już nie to :-/

Przy dzisiejszych cenach paliwa to nie wiem czy starczy Ci budżetu na oględziny nie mówiąc o kupnie
czegoś normalnego a gdzie zabudowa tego ?


Na zabudowe licze 50-70k, budzet moge ogolnie zwiekszyc, po prostu jako nieogarniety czlowiek w temacie zalozylem, ze 50k mogloby byc dobre na pierwsze auto pod kampervana. Zdaje sobie sprawe, ze jakto pierwszy, moze byc do zmiany, takze stad moj budzet.

Zona, dziecko czy ceny paliwa mi nie przeszkadzaja, moga rosnac jeszcze dwukrotnie, tzn ceny paliwa, nie zona. Jestesmy w pelni mobilni 24h/dobe. Mozemy mieszkac gdzie chcemy stad w sumie postanowilismy ze chcemy pojezdzic...

Zlamalem jakies zasady pytajac tutaj o porade? Ktos cos? Co mozna kupic realnie do 50 dych? Jestem flexi, badam temat. Moge obnizyc loty, lub zwiekszyc budzet.. Pozdrawiam :)

Bim - 2022-03-10, 20:05

Komplecik napisał/a:
Posikałem się, niezły kabaret się robi


Komplet reklama dźwignią handlu :diabelski_usmiech

Jak się ma zakochać w blaszance która jest nie warta tego niech ma namiastkę zapachy dobrej kawy :haha:

Ma gotowca i nie polegnie :spoko

cin0 - 2022-03-10, 20:08
Temat postu: Re: Jakiego trojaczka kupie realnie do 50tys zl
Komplecik napisał/a:
cin0 napisał/a:
Witam

Rozwazalem zakup juz przerobionego blaszaka


Witaj

Wydaje się że ciut mocno zacząłeś,
Jest na forum kilku kolegów którzy przerabiają blaszaki na kamperki i od czasu do czasu je sprzedają budują nowe itd.

stwierdzenie że są fachurami mogło może któregoś urazić tym bardziej że nic nam nie pokazałeś dla porównania,
by się na końcu nie okazało że po zakupie blaszaka kupisz otomane i szafę gdańską na targu wepchniesz do blaszaka i nazwiesz kamperem.

Teraz do sedna, dzisiaj jest ciężko kupić fajny samochód na bazę kampera, nie ma nowych więc starych nie sprzedają,
od niedawna mamy przepisy gdzie po przerobieniu samochodu na kempingowy musisz odprowadzić akcyzę, jeśli jest pojemność do 2 litrów to tylko 3%z małym kawałkiem powyżej 2L to już ponad 18%
Jest o tym na forum
Jest też kilka tematów o budowie Kampera od podstaw poszperaj popytaj mili Koledzy podpowiedzą bo to fachowcy zaprawieni w bojach przy przerabianiu na kamperki :spoko


Nie mialem zlych zamiarow :) Rozwine, wybudowalem dom, korzystalem z uslug fachowcow... dramat. Byc moze mam wysokie wymagania. Potem nauczylem sie paru rzeczy i wyremontowalem kolejny od zera do zamieszkania. Jestem zadowolony, moge miec pretensje do siebie w razie co. No i lubie sie uczyc, lubie nowe.

Dzieki w sumie za merytoryczny wpis. Pierwsze przymiarki robilismy juz jakies 3 lata temu, od wtedy obserwujemy temat, ale zawsze cos. Troche sie przenosilismy z miejsca na miejsce i zawsze czegos brakuje.
Zrobic swojego blaszaka po prostu chcialbym jako przygode sama w sobie.
Nie chcialem zasugerowac, ze tu ludzie robia fuszerke, wrecz przeciwnie. Postanowilem tu napisac, bo podejrzewam ze wlasnie tutaj beda najbardziej kumaci ludzie. W koncu to forum, takie zewnetrze (jak to sie kiedys robilo), a nie fejsbuk.

Komplecik - 2022-03-10, 20:08

cin0 napisał/a:
Moge obnizyc loty, . Pozdrawiam :)

Od tego zacznij ;)
:spoko

Komplecik - 2022-03-10, 20:16

Bim napisał/a:


Komplet reklama dźwignią handlu

Jak nie jak tak :szeroki_usmiech
Stary jestem na forum coś mi się od życia należy :szeroki_usmiech

Masz rację są inne miejsca na to ;)

Trzeba edytować

cin0 - 2022-03-10, 20:45

Komplecik napisał/a:
cin0 napisał/a:
Moge obnizyc loty, . Pozdrawiam :)

Od tego zacznij ;)
:spoko


Spoko.. Rozumiem, ze nie ma szans kupic nic dobrego za te 50kPLN zakladajac tylko te kryteria co podalem, czyli 1 wlasciciel, 2014r? Ogloszen w tym budzecie jest sporo na olx, otomoto. Jedynie problem z 1 wlacicielem, wiec pewnie to bede musial odpuscic. Ale co z tymi przebiegami? Dotychczas kupowalem albo z salonu, albo uzywane auta osobowe. Dostawczaki z drugiej reki to dla mnie teren nieznany. Dzwoniac po ogloszeniach i pytajac o rozne rzeczy po prostu czuc ze ludzie kreca. No ale jak czlowiek ma 500km i juz kilka aut widzial, tracac czas i hajc to po prostu pytam przez telefon o jak najwiecej rzeczy, zeby potem podjechac. No ale dla przykladu jak pytam czy silnik suchy, gosc mowi ze jak pieprz, to jade pol polski a silnik jakby ktos na niego wiadro oleju wylal, to po prostu juz mi rece opadaja... Albo jade i mowie, ze to chyba nie to auto co na zdjeciach... To gosc mowi ze no tak, ale to jest podobne, tamto sie sprzedalo... no kuuuuu***wa... :)

Podpowiesz jakie sa realia? Co za te 50k mozna kupic? Jaki rocznik i jaki przebieg?

Dzieki

cin0 - 2022-03-10, 20:54

Dam kolejny przyklad ze swiezo wykonanego telefonu..

https://www.olx.pl/d/ofer...D5-IDOeZTm.html

Cena 17k + raty do splacenia... Dzwonie z rana.. Aktualne.. Super... Moge obejrzec? Gosc mowi, ze nie mozna dzisiaj zobaczyc bo auto jest w trasie, rozwozi towar. Pytam w takim razie jaki jest powod sprzedazy? Gosc mowi ze go nie potrzebuje, bo go nie uzywa. Mowie dobra, spoko. Nie znam sie na leasingach, wiec mowie czy moge wpasc z gotowka, niech zalatwi to tak, zebysmy mogli na miejscu zakonczyc calosc... A on do mnie, zebym przypadkiem nie myslal ze auto jest za 17000... No ja mowie, ze oczywiscie ze rozumiem ze odstepne plus ten leasing, ktory wypisal. On mowi ze nie nie, ze on chce 85k i tak jest w ogloszeniu... Patrze na to ogloszenie, mam je przed soba, ja mu czytam, a on swoje.

Nie dziwcie mi sie prosze ze w troche zlym tonie napisalem posta pierwszego :) Po prostu dzis jestem zmeczony i stwierdzilem ze uderze do fachowcow z forum o porade jak kupic blaszaka. Zbudowac mysle ze bede w stanie, a jesli nie to luzik, sam proces mi sprawi przyjemnosc, bo czasu mam az za duzo.

Bim - 2022-03-10, 21:10

Porzuć ten pomysł i od razu jak masz kasę wbij na drugi lewel :-/

Wiem młody jesteś naczytaleś się reklam o wolności szybkim się przemieszczaniu, urlopie tygodniowym i zwiedzaniu Europy itp

Niektórych to kręci, ale oni wpadają na forum i słuch po nich ginie :-/

Po prostu nie ich bajka reklama minęła się z oczekiwaniami :-P

Popatrz na mam takie coś jak w opisie i jeżdżę zwiedzam bo nie stać mnie na coś nowszego i jestem super zadowolony :ok

Koledzy zmieniają wkraczają na wyższy poziom luksusu to widać w opisach pod nickami .
Temat dotyczy zabudowy blaszaka bo tak się wydaje ,że najprościej i najtaniej wejść w posiadanie kampera ale to nie zawsze się sprawdza.

Dopiero wpadłeś na forum.
Poczytaj i ochłonij :spoko

cin0 - 2022-03-10, 21:25

Bim napisał/a:
Porzuć ten pomysł i od razu jak masz kasę wbij na drugi lewel :-/

Wiem młody jesteś naczytaleś się reklam o wolności szybkim się przemieszczaniu, urlopie tygodniowym i zwiedzaniu Europy itp


Dopiero wpadłeś na forum.
Poczytaj i ochłonij :spoko


Kurcze no, bo ja nie wiem jak to ogolnie napisac, zeby nie brzmialo teatralnie... :) Myslalem ze zadam proste pytanie i bedzie jakas tam odpowiedz, a i moze innym sie przyda :)

Ale ok, rozwine... Jestem mlody, zwiedzilem cala europe samolotami, autem, najczesciej w nie budzetowych hotelach, zawsze ze spa i basenami. Nie czerpiemy juz jako rodzina radosci z wypadow w luksusach, stalo sie to nudne. Chcemy wrocic do tego jak to bylo kiedys, adrenaliny troche, nie do konca wszystko zaplanowane, 2 dni tu, 3 dni tam, itd.. Musi to byc blaszak bo musi byc stealth na ile sie da.. Pisze ze mam czas, to znaczy ze jestem wolny, tzn wolny od chodzenia do roboty, nie pracuje, ale dlatego ze nie podejmowalem w zyciu glupich decyzji mam to co mam. Tak, stac mnie na kampera z salonu, ale nie tedy droga. Chce kupic blaszaka i go sobie pod domem dlubac :)
Logiczne dla mnie na dzis dzien jest, ze tak jak pierwszy dom nie do konca spelnil moje oczekiwania, tak i pierwszy kamper tez ich nie spelni. Wiec chcialem kupic baze, zeby sie nie psula i zrobic na srednim, lub sredniowysokim standardzie (do ktorego przywyklismy) wykonczenie, zeby wciaz sie czuc ok a jednoczenie miec poczucie czegos nowego w zyciu...

Ps. Forum czytam od lat :) Bierny uczestnik ze mnie, teorie znam. Po prostu chcialem zadac pytanie, wiec trzeba w koncu konto zalozyc :)

Komplecik - 2022-03-10, 21:42

cin0 napisał/a:


Podpowiesz jakie sa realia? Co za te 50k mozna kupic?

Dzieki


Blaszaka za 50 dych gotowego do jazdy kamper będzie bardzo ciężko kupić nie realne , tak jak Bim pisze kup starszego gotowego Kampera z pozadnym kiblem, prysznicem, lodówką, wygodnym wyrem,
na początek wypożycz kamper vana na weekend i przekonaj się że to to

Jeździłeś już jakimkolwiek kamperem?

Jest przed sezonem coś za parę 100wek znajdziesz do wypożyczenia

Ja mam taki pogląd w temacie blaszaków oto on :mrgreen: można przerabiać jak najbardziej ale na dobrej bazie najlepiej nowej
kamper ma sporo urządzeń a one są drogie, meble z lekkich sklejek też drogie,
wejdziesz mocno w temat i zabudowa zakręci się koło 100wki + autko

nie patrz na tych dwóch którzy przerabiali na YT i pisali bzdury jak to tanio ogarnęli, za jednym i drugim stała telewizja i sztaby ludzi do roboty

:-/

blue60 - 2022-03-10, 21:47

Blaszak przejeżdża rocznie od 40-50Tys. w firmie, która wozi na własne potrzeby, do 120-140 tys. u przewoźników lub kurierów.
Sprzedaję i serwisuje te samochody od wielu lat.Samochody z małym przebiegiem stanowią margines, żeby nie powiedzieć, że takich nie ma.

Andrzej 73 - 2022-03-10, 21:47

cin0 napisał/a:
Tak, stac mnie na kampera z salonu,

Budowa to szlagier , a Ty chcesz jeździć czy budować?
Do budowy trzeba mieć wiedzę i warunki i bardzo dużo czasu. A jak zaczniesz to odwrotu nie ma.
:spoko

cin0 - 2022-03-10, 22:03

Komplecik napisał/a:


Blaszaka za 50 dych gotowego do jazdy kamper będzie bardzo ciężko kupić nie realne , tak jak Bim pisze kup starszego gotowego Kampera z pozadnym kiblem, prysznicem, lodówką, wygodnym wyrem,
na początek wypożycz kamper vana na weekend i przekonaj się że to to

Jeździłeś już jakimkolwiek kamperem?


:-/


Tzn mam nadzieje ze sie rozumiemy.. Ja za 50k chce kupic blache, dostawczaka golego, czyli bude i silnik i go sam doposazyc o miejsce mieszkalne za kolejne 50-70k... Jak okaze sie ze to kolejne 100k, to wciaz spoko... Jesli chodzi o doposazenie to wiem ze jest to realne oczywiscie w tej kwocie... Od okolo 2018 roku sledze zagraniczne fora, zagraniczne kanaly yt no i da sie. Wzorowalbym sie na Gregu Virgoe (kozak z yt, dorosly facet, nie celebryta). Widocznie z tego co tu piszesz to chyba pomylilem sie jedynie do tej bazy, raczej musze sie cofnac i przegrupowac. Po prostu pewnie zwieksze budzet.

Polskich kanalow nie ogladalem specjalnie. Bylem na expo w wawie w zeszlym roku to byc moze wiem o kim mowisz.

Kamperem nie jezdzilem, duzo autem podrozowalem jedynie i wiem ze lubie jezdzic. Ja po prostu chce budowac na ogrodzie zeby miec to odhaczone z mojej bucket list... Zawsze chcialem to zrobic. Serio sam ten proces bedzie dla mnie frajda. Mam gdzies jak to wyjdzie, czy strace na tym czy pieklo mi pochlonie ten projekt. Tzn nieskromnie powiem, ze wyjdzie dobrze ;-) Ale jesli nie, to w najmniejszym stopniu mi zycia to nie zmieni. Postanowilismy ze chcemy miec pod domem kampervana. Ja jestem z tych co wola kupic i sie przekonac niz wypozyczac.. No tak juz mam :) zawsze mozna to dalej opchnac..

Temat przez ostatnie kilka lat juz wraca do nas jak bumerang. Pewni jestesmy ze nie chcemy oczojebnego kampera, pewni jestesmy z doswiadczenia ze latwo sie naciac i duzo partaczy, nawet jak sie zaplaci dobrze. Podjelismy decyzje ze ja go zbuduje, bo jak cos robie to sie po prostu staram to zrobic dobrze.

No nic, mimo wszystko dziekuje Ci za Twoje zdanie Komplecik :)

Gdyby ktos mogl napisac co mozna oczekiwac za 5 dych, tzn jakiego golego vana za 50k, to bylbym wdzieczny :) Chyba ze tu ktos takiego sprzedaje? Tu sie ludzie pewnie znaja, wiec raczej wieksza szansa ze nie kupie bubla...

Pozdrawiam serdecznie, milego!

cin0 - 2022-03-10, 22:08

blue60 napisał/a:
Blaszak przejeżdża rocznie od 40-50Tys. w firmie, która wozi na własne potrzeby, do 120-140 tys. u przewoźników lub kurierów.
Sprzedaję i serwisuje te samochody od wielu lat.Samochody z małym przebiegiem stanowią margines, żeby nie powiedzieć, że takich nie ma.


Bardzo dziekuje za info. Czyli tak musze liczyc jak podales..


Andrzej 73 napisał/a:
cin0 napisał/a:
Tak, stac mnie na kampera z salonu,

Budowa to szlagier , a Ty chcesz jeździć czy budować?
Do budowy trzeba mieć wiedzę i warunki i bardzo dużo czasu. A jak zaczniesz to odwrotu nie ma.
:spoko


No wlasnie chce zbudowac, zawsze chcialem. Jestem tez wybredny, wiec ciezko byloby mi kupic pierwszego zebym byl w pelni zadowolony, a wiadomo ze za gotowca trzeba wiecej zaplacic.
Mam czas, mam warunki, mam wiedze, no ale wiedze sie zdobywa na bierzaco... A jak zaczne to zawsze moge sobie to darowac na obojetnie jakim etapie, zycia mi to naprawde nie zmieni...

Ja szukam auta, o taka porade prosilem Panowie :) Ja wiem co robie :) Skoro przesadzilem z kwota to luz, teraz juz wiem, szukam w takim razie dalej updatujac kryteria wyszukiwania.

Komplecik - 2022-03-10, 22:11

cin0 napisał/a:
. Tak, stac mnie na kampera z salonu, ale nie tedy droga.

Już coś wiemy ok

Teraz nie bardzo rozumiem czemu szukasz do 50 tys

Blaszk nie pozwala na ekstrawagancję bijesz się o minimetry

Fabryczne blaszaki są projektowane przez sztaby ludzi każdy element jest docinany testowany 100ki razy

Najczęściej budowa wlasna kończy się na kopi fabrycznej zabudowy
jazdy po targach i podpatrywanie sprawdzonych w danym modelu rozwiązań

Szacunek że się tobie chce my jesteśmy od tego by ciebie uświadomić o nieuchronnych kompromisach i kłopotach

:-P

Komplecik - 2022-03-10, 22:22

Widziałem 3 blaszaki 2.0hdi z małym przebiegiem na otomoto
w cenie około 100tyś zł

SlawekEwa - 2022-03-10, 22:38

Komplecik napisał/a:
Szacunek że się tobie chce my jesteśmy od tego by ciebie uświadomić o nieuchronnych kompromisach i kłopotach


Czy Wy którzy tak uświadamiacie cin0 zbudowaliście jakiegoś kampera na blaszaku?
Pytam się ? Jaka walka o milimetry przy L4H3 ? Jakie problemy jak ktoś walnie serie "bąków" w kibelku., gdzie jest nawet pełnowymiarowa kabina prysznicowa.
Teraz jak chłop ma kasę to budować kampera na blaszce sama radość :bigok
Sześć, siedem lat temu jeszcze firmy produkujące sprzed kamperowy "nie widziały" blaszanek.
Teraz dużo części jest pod blaszanki / np okna boczne z krzywizną boku blachy busa/ siedzenia , węższe kuchenki i zlewy, zbiorniki do czystej i szarej. No i jeszcze raz jak kasa i chęci są to buduj.
A bazy szukaj po wsiach od rolników co kupili nowe i pomykają 15- 20 tysi rocznie z płodami na jarmark raz w tygodniu.

Komplecik - 2022-03-10, 23:07

SlawekEwa napisał/a:

Czy Wy którzy tak uświadamiacie cin0 zbudowaliście jakiegoś kampera na blaszaku?
.

Nie :mrgreen: , czytając forum ciut wiemy z czym trzeba się zmierzyć
Kolega nie miał kampera, może nie wiedzieć czy chce nim jeździć

Bim słusznie podpowiada cin0 by zacząć skromniej posmakować, poznać temat.
:spoko

SlawekEwa - 2022-03-11, 07:12

Komplecik napisał/a:

Nie , czytając forum ciut wiemy z czym trzeba się zmierzyć

Bez komentarza :pad

Komplecik - 2022-03-11, 07:24

SlawekEwa napisał/a:
Komplecik napisał/a:

Nie , czytając forum ciut wiemy z czym trzeba się zmierzyć

Bez komentarza :pad


Powiadasz mimo braku doświadczenia budować? :ok powodzenia

SlawekEwa - 2022-03-11, 08:33

Komplecik napisał/a:
SlawekEwa napisał/a:
Komplecik napisał/a:

Nie , czytając forum ciut wiemy z czym trzeba się zmierzyć

Bez komentarza :pad


Powiadasz mimo braku doświadczenia budować? :ok powodzenia

Dziękuje. Nie święci garnki lepią :bigok

cin0 - 2022-03-11, 09:51

SlawekEwa napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Szacunek że się tobie chce my jesteśmy od tego by ciebie uświadomić o nieuchronnych kompromisach i kłopotach


Czy Wy którzy tak uświadamiacie cin0 zbudowaliście jakiegoś kampera na blaszaku?
Pytam się ? Jaka walka o milimetry przy L4H3 ? Jakie problemy jak ktoś walnie serie "bąków" w kibelku., gdzie jest nawet pełnowymiarowa kabina prysznicowa.
Teraz jak chłop ma kasę to budować kampera na blaszce sama radość :bigok
Sześć, siedem lat temu jeszcze firmy produkujące sprzed kamperowy "nie widziały" blaszanek.
Teraz dużo części jest pod blaszanki / np okna boczne z krzywizną boku blachy busa/ siedzenia , węższe kuchenki i zlewy, zbiorniki do czystej i szarej. No i jeszcze raz jak kasa i chęci są to buduj.
A bazy szukaj po wsiach od rolników co kupili nowe i pomykają 15- 20 tysi rocznie z płodami na jarmark raz w tygodniu.


Dziekuje za ten komentarz, w sumie to zamykam tym dyskusje, bo jak na dedykowanym forum ktos pisze ze sie nie da, lub lepiej zna moje mozliwosci to w tym momecie bez sensu dalej pytac... no nic sie nie dowiem :) Bez urazy, ale dwie strony rozmowy a zadalem proste pytanie a ktos probuje mi wmowic ze to nie dla mnie..

Trzeba zglebiac temat dalej, bede szukam, dziekuje SlawekEwa i dzieki reszta za mila pogadanke ;)

Pozdrawiam

Komplecik - 2022-03-11, 11:03

cin0 napisał/a:
SlawekEwa napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Szacunek że się tobie chce my jesteśmy od tego by ciebie uświadomić o nieuchronnych kompromisach i kłopotach


Czy Wy którzy tak uświadamiacie cin0 zbudowaliście jakiegoś kampera na blaszaku?
Pytam się ? Jaka walka o milimetry przy L4H3 ? Jakie problemy jak ktoś walnie serie "bąków" w kibelku., gdzie jest nawet pełnowymiarowa kabina prysznicowa.
Teraz jak chłop ma kasę to budować kampera na blaszce sama radość :bigok
Sześć, siedem lat temu jeszcze firmy produkujące sprzed kamperowy "nie widziały" blaszanek.
Teraz dużo części jest pod blaszanki / np okna boczne z krzywizną boku blachy busa/ siedzenia , węższe kuchenki i zlewy, zbiorniki do czystej i szarej. No i jeszcze raz jak kasa i chęci są to buduj.
A bazy szukaj po wsiach od rolników co kupili nowe i pomykają 15- 20 tysi rocznie z płodami na jarmark raz w tygodniu.


Dziekuje za ten komentarz, w sumie to zamykam tym dyskusje, bo jak na dedykowanym forum ktos pisze ze sie nie da, lub lepiej zna moje mozliwosci to w tym momecie bez sensu dalej pytac... no nic sie nie dowiem :) Bez urazy, ale dwie strony rozmowy a zadalem proste pytanie a ktos probuje mi wmowic ze to nie dla mnie..

Trzeba zglebiac temat dalej, bede szukam, dziekuje SlawekEwa i dzieki reszta za mila pogadanke ;)

Pozdrawiam


Nie poddawaj się,
wyrażamy tylko swoje opinie obserwując długie lata forum a na nim projekty budowy kamperów
busa na kampera w idealnym stanie za śmieszne pieniądze musisz szukac na portalach ogloszeniowych
Tu jest forum dyskusyjne o karawaningu a nie portal ogloszeniowy
Ciekawi jesteśmy jak końcowo będzie wyglądał Twój projekt.

4 linijki pisania i po projekcie :haha:

vIrek - 2022-03-11, 11:19

Przeglądnij wątki w dziale Budujemy kampera. Początki opisów zaczynają się od zakupu bazy - może tam znajdziesz natchnienie.
Jak kupowałem swoją bazę to po prostu wyszukałem na Otomoto 4 letnie Ducato 3.0 z automatem, pojechałem i kupiłem (budżet mniej więcej podobny do Twojego), nie żałuję :wyszczerzony:
Nie ma się co za bardzo zastanawiać bo w trakcie budowy będziesz miał jeszcze wystarczająco dużo dylematów.

cin0 - 2022-03-11, 12:42

vIrek napisał/a:
Przeglądnij wątki w dziale Budujemy kampera. Początki opisów zaczynają się od zakupu bazy - może tam znajdziesz natchnienie.
Jak kupowałem swoją bazę to po prostu wyszukałem na Otomoto 4 letnie Ducato 3.0 z automatem, pojechałem i kupiłem (budżet mniej więcej podobny do Twojego), nie żałuję :wyszczerzony:
Nie ma się co za bardzo zastanawiać bo w trakcie budowy będziesz miał jeszcze wystarczająco dużo dylematów.


Ej, to jesli podobny budzet to faktycznie trafilo Ci sie mega... moglbys powiedziec jaki przebieg miales?

Natchnienie to ja mam, caly plan, part list, zwymiarowane wszystko jest, bo temat sprawdzam od kilku lat i na spokojnie sie merytorycznie przygotowalem. Po prostu chcialem rady jakie auto moge oczekiwac realnie w tym budzecie i w zasadzie tyle... Bo trafie na trupa i bedzie stal u mechanika. Jak kupie w miare ok baze to reszta juz zalezy ode mnie, wiec tutaj jest luzik...

Tu serio ludzie mysla, ze kazdy nowy to jakis z łapanki co obejrzal 3 jutuby i podjarke zlapal i jeszcze nie stac go na paczke fajek a oczekuje kosmosu. Jestem ogarniety, budowalem, remontowalem domy, kafelkowalem, robilem sam od projektowania po zlozenie meble pod zabudowy kuchenne i inne, hydraulike, elektryke, naprawde nie ma co sie rozwodzic nad tym czy dam rade, czy starczy mi budzetu. Robilem to wszystko bo wczesniej sie przekonalem jacy fachowcy potrafia byc i staram sie po prostu zrobic wszystko sam i sprawia mi to frajde.
Ja tylko chcialem nt bazy pogadac :)



Dzieki, pozdro :)

sterciu - 2022-03-11, 13:08

cin0 napisał/a:


Gdyby ktos mogl napisac co mozna oczekiwac za 5 dych, tzn jakiego golego vana za 50k, to bylbym wdzieczny :) Chyba ze tu ktos takiego sprzedaje? Tu sie ludzie pewnie znaja, wiec raczej wieksza szansa ze nie kupie bubla...

Pozdrawiam serdecznie, milego!


Pare dni temu pojawił się na olx ducato 3.0 L4H2 granatowy z 2008 roku z udukumentowanym przebiegiem 88 tys km od pierwszego właściciela , salon polska , gośc wystawił go za 51900zł. Auto sprzedalo się w dwie godziny , chciałem jechać oglądac go ale juz było po wszystkim jak zadzwoniłem... podobno kupił ktoś właśnie pod budowe kampera. Kolega kupił podobne ducato z 2007 roku za prawie 40kzł pod koniec zeszłego roku z przebiegiem też śmiesznym bo 100kkm. Także trafiają się takie auta tylko trzeba być cierpliwym i szybkim , trzeba zadać sobie pytanie , czy się jeżdzi rocznikiem czy ważniejszy jest stan auta , bo za 50kzł można trafic cos fajnego ale będzie zdecydowanie starsze jak 2014 rok... Przeglądam ogłoszenia za takim ducato , w wyższym nawet budzecie jak Twoj i postawiłem sobie cel ze przegieg jak najmniejszy a rocznik schodzi juz na drugi plan... chcialoby się po lifcie ale w koncu lift można zrobić samemu w starszym roczniku :) . Ceny za auta uzywane teraz są jakies chore i to nie ważne czy osobówka czy dostawczy , czy kamper , a jak juz ma mały oryginalny przebieg w dostawczaku to nie wiedzą ile wołać za takiego....

joko - 2022-03-11, 15:07

Trochę zły moment sobie wybrałeś na kupowanie bazy pod kamperka .... a tak po prawdzie to chyba najgorszy jaki kiedykolwiek był. W tej chwili podaż dostawczaków nowych jest praktycznie zerowa . Na stanie nie ma już nic , a na zamówienie trzeba czekać po 10 miesięcy.
W związku z powyższym nikt , kto ma dostawczaka w dobrej kondycji nie próbuje się go pozbywać. Teraz to nie jest nawet kwestia pieniędzy , tylko realnej dostępności .
Sam chciałem wymienić jedną plandekę z firmy , na coś nowszego , ale jak się zorientowałem w sytuacji to się wycofałem ...... i całe szczęście, bo za samochód , za który jeszcze 3-4 miesiące temu mogłem wołać tak około 50tys netto (Movano, 2016, 170KM, plandeka 8 palet z kabiną sypialną Spojkar i przebiegiem 250tys km) , dzisiaj mogę wołać 85 tys netto i pójdzie w godzinę po wystawieniu ogłoszenia.
Pytasz co możesz kupić za 50tys .... wydaje mi się że teraz nic co było by te 50tys warte.
Jak trafia się okazja (wystawia ktoś nie zorientowany w aktualnej sytuacji) to i tak nie ma szans się załapać , bo w chwilę po pojawieniu się ogłoszenia wyłapuje ją jakiś handlarz .

Jeśli piszesz, że ani umiejętności ani kasa nie stanowią problemu w budowie i chcesz zrobić coś pod siebie (w założeniu do dłuższego użytkowania) , to zastanawiam się czemu tak nisko celujesz z samochodem ? Władowanie 50 czy 100tys PLN w zabudowę do samochodu wartego 50 tys (co dzisiaj realnie oznacza zajechanego i zmasakrowanego wiekowego dostawczaka) jest bez sensu. Jeśli nie chcesz kupić nowego gotowego bo nie odpowiada Ci jakość wykonania, i uważasz że zrobisz to lepiej , to buduj na nowej albo prawie nowej bazie , wtedy będzie to przynajmniej ekonomicznie uzasadnione.

Bim - 2022-03-11, 16:17

cin0 napisał/a:

Ja tylko chcialem nt bazy pogadac :)
Dzieki, pozdro :)


Ok 8-)

Udało Ci się przekształcić z podglądacza na na zadajacego pytanie i tu juz odniosłeś sukces :szeroki_usmiech

Jak nie polegniesz na marzeniach to napisz i pochwal się co Ci się udało ;)

Komplecik - 2022-03-11, 17:08

joko napisał/a:
Trochę zły moment sobie wybrałeś na kupowanie bazy pod kamperka .... a tak po prawdzie to chyba najgorszy jaki kiedykolwiek był. W tej chwili podaż dostawczaków nowych jest praktycznie zerowa . Na stanie nie ma już nic , a na zamówienie trzeba czekać po 10 miesięcy.
W związku z powyższym nikt , kto ma dostawczaka w dobrej kondycji nie próbuje się go pozbywać. Teraz to nie jest nawet kwestia pieniędzy , tylko realnej dostępności .
Sam chciałem wymienić jedną plandekę z firmy , na coś nowszego , ale jak się zorientowałem w sytuacji to się wycofałem ...... i całe szczęście, bo za samochód , za który jeszcze 3-4 miesiące temu mogłem wołać tak około 50tys netto (Movano, 2016, 170KM, plandeka 8 palet z kabiną sypialną Spojkar i przebiegiem 250tys km) , dzisiaj mogę wołać 85 tys netto i pójdzie w godzinę po wystawieniu ogłoszenia.
Pytasz co możesz kupić za 50tys .... wydaje mi się że teraz nic co było by te 50tys warte.
Jak trafia się okazja (wystawia ktoś nie zorientowany w aktualnej sytuacji) to i tak nie ma szans się załapać , bo w chwilę po pojawieniu się ogłoszenia wyłapuje ją jakiś handlarz .

Jeśli piszesz, że ani umiejętności ani kasa nie stanowią problemu w budowie i chcesz zrobić coś pod siebie (w założeniu do dłuższego użytkowania) , to zastanawiam się czemu tak nisko celujesz z samochodem ? Władowanie 50 czy 100tys PLN w zabudowę do samochodu wartego 50 tys (co dzisiaj realnie oznacza zajechanego i zmasakrowanego wiekowego dostawczaka) jest bez sensu. Jeśli nie chcesz kupić nowego gotowego bo nie odpowiada Ci jakość wykonania, i uważasz że zrobisz to lepiej , to buduj na nowej albo prawie nowej bazie , wtedy będzie to przynajmniej ekonomicznie uzasadnione.

Denerwujesz mnie :) , czemu Ty, Wy zawszę tak pięknie potraficie wyłuskać sedno problemu, mnie się nie udaje, :szeroki_usmiech

Właśnie o tym w 100% chciałem powiedzieć, jak zawsze się nie udało i tradycyjne zje.... Ka

Kilka razy nieudolnie mówiłem że niewspółmiernie inwestować spore środki w zabudowę do słabego techniczni i rocznikowo dostawczaka

Nowe dzisiaj też nie jest idealnym rozwiązaniem akcyza po zabudowie jest wysoka, chyba że Man i Mercedes mają 2.0 ale dostępność tak jak piszesz około rok czekania

Bim - 2022-03-11, 17:19

Komplecik napisał/a:
Denerwujesz mnie , czemu Ty, Wy zawszę tak pięknie potraficie wyłuskać sedno problemu, mnie się nie udaje,


:dewil no wiesz nie wszyscy byli "ministrantami" :diabelski_usmiech

ja to sie jąkam i pisze z fona więc muszę to minimalizować :bigok

Komplecik - 2022-03-11, 17:26

Bim napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Denerwujesz mnie , czemu Ty, Wy zawszę tak pięknie potraficie wyłuskać sedno problemu, mnie się nie udaje,


:dewil no wiesz nie wszyscy byli "ministrantami" :diabelski_usmiech

ja to sie jąkam i pisze z fona więc muszę to minimalizować :bigok


No tak ministrantem powiadasz, no nie byłem :mrgreen:

:szeroki_usmiech

Komplecik - 2022-03-11, 17:35

Do tego można by wkładać graty :mrgreen:
andi at - 2022-03-11, 21:09

Może gotowca w dobrej cenie . Tylko to czekanie prawdopodobnie :haha:

https://clever-mobile.de/#all-in

https://www.youtube.com/watch?v=GxR08boQggo

sterciu - 2022-03-12, 09:45

Komplecik napisał/a:
Do tego można by wkładać graty :mrgreen:


Doliczając VAT to wychodzi ponad stówkę czyli drugie tyle ile zakłada założyciel wątku :wyszczerzony:

Komplecik - 2022-03-12, 15:54

sterciu napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Do tego można by wkładać graty :mrgreen:


Doliczając VAT to wychodzi ponad stówkę czyli drugie tyle ile zakłada założyciel wątku :wyszczerzony:


Założyciel wątku ma gdzieś finanse On jest ewidentnie uczulony na wszelakich fachowców wszystko robi sam, za 50 tyś któryś z kolegów słusznie podpowiedział że fajnego blaszaka może kupić z 2007roku, potem i tak trzeba będzie akcyzę 18% po przebudowie zapłacić, wydaje się bardziej logicznym dać 100 mieć pojazd 12lat młodszy i zaoszczędzić 15% na akcyzie po przebudowie.
Przeciętna zabudowa kosztuje 100tyś zł, czy warto ją pchać do samochodu z 2007roku

To autko ma 16tys km pochnie jeszcze :szeroki_usmiech

Tak sobie myślę :mrgreen:

Ciekawe ile taka łazienka do blaszaka kosztuje?

jawi13 - 2022-03-14, 13:32

andi at napisał/a:
Może gotowca w dobrej cenie . Tylko to czekanie prawdopodobnie :haha:

https://clever-mobile.de/#all-in

https://www.youtube.com/watch?v=GxR08boQggo
Na filmie cena 0d 29.900 euro .A czemu czegoś takiego nie ma mobile .de ? Najtańszy Clever na tym portalu ponad 40 tyś euro.
vIrek - 2022-03-14, 14:11

cin0 napisał/a:
...Ej, to jesli podobny budzet to faktycznie trafilo Ci sie mega... moglbys powiedziec jaki przebieg miales?

Kupowałem w 2013 roku, autko było z 2009, z przebiegiem 220kkm.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group