Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Grecja - Nasze pierwsze Greckie wakacje

SZEJK - 2023-06-21, 22:17
Temat postu: Nasze pierwsze Greckie wakacje
https://bonvoyage-travel.eu/szejk/

To jest link do tematu napisany ręką mojej żony Asi.
ps. jak ktoś z koleżanek i kolegów przeczyta do końca stawiam piwo. :spoko :diabelski_usmiech

Banan - 2023-06-21, 23:01

Jeszcze nie przeczytałem, ale zaloguję się tu, by mi nie umknęło :ok

Uściski Andrzeju dla Ciebie i Asi :hello
:pifko

Robert-4 - 2023-06-21, 23:52
Temat postu: Re: Nasze pierwsze Greckie wakacje
SZEJK napisał/a:
https://bonvoyage-travel.eu/szejk/

To jest link do tematu napisany ręką mojej żony Asi.
ps. jak ktoś z koleżanek i kolegów przeczyta do końca stawiam piwo. :spoko :diabelski_usmiech


Kolego,
przeczytałem wszystko o Grecji, bo Peloponez to nasz cel na październik . Reszta jutro. Piwo..... na piwo zapraszam nad polskie morze, ale jeśli pozwolisz napiszę kilka pytań na priva.
Żona pisze świetnie i 19 stron nie przeraża - czyta się lekko, dodajcie knajpki w których jedliście, miejscówki klimatyczne, a relacja będzie kompletna.
Super relacja :pifko dla Ciebie i :bukiet: dla żony

Spax - 2023-06-22, 08:41



SZEJK napisał/a:
jak ktoś z koleżanek i kolegów przeczyta do końca stawiam piwo


Czytałem sześć albo i więcej razy – serio. :bajer

rakro1 - 2023-06-22, 10:37

Miałem już okazję przeczytać. Bajkowy i bardzo konkretny opis.
A styl pisania Asi to bajka. Gdzie nam do niej. Musiała też trochę czasu i pracy na to poświęcić.
Gdyby się dało dla Asi specjalnie wprowadzić określenie sześciopak piwa to nie byłoby za dużo.
Brawo Spax, za pomoc dla nas wszystkich bo zrobiłeś dobrą robotę ze swoimi miejscówkami :kwiatki:

WaldekR - 2023-06-22, 14:13

Piękna relacja. Ma dziewczyna dar i zacięcie do pisania. :pifko
SZEJK - 2023-06-22, 17:06

Dziękuję bardzo za kwiaty i piwka, słowo się rzekło stawiam piwka jak nic .

Robert -4 tak jak pisała Asia na początku nie jest to przewodnik tylko nasze przezycia z przygody.
Korzystaliśmy z twz miejscówek Spax a (są świetnie opracowane i prowadzą do celu) dostępne na forum.
Albo zadzwoń to Ci prześlę na telefon.
Dziękuję za zaproszenie nad morze, będę we wrześniu moze sie uda spotkać. :spoko

Spax - 2023-06-22, 18:28

SZEJK napisał/a:
Korzystaliśmy z twz miejscówek Spax a (są świetnie opracowane i prowadzą do celu) dostępne na forum.


tu nowsza wersja ciągle rozwijana: »»» Moje miescówki w Grecji »»» https://bonvoyage-travel.eu/maps/
Jest również odnośnik w moim podpisie :spoko

Robert-4 - 2023-06-22, 22:38

SZEJK napisał/a:
Dziękuję bardzo za kwiaty i piwka, słowo się rzekło stawiam piwka jak nic .

Robert -4 tak jak pisała Asia na początku nie jest to przewodnik tylko nasze przezycia z przygody.
Korzystaliśmy z twz miejscówek Spax a (są świetnie opracowane i prowadzą do celu) dostępne na forum.
Albo zadzwoń to Ci prześlę na telefon.
Dziękuję za zaproszenie nad morze, będę we wrześniu moze sie uda spotkać. :spoko


Szejk,
miejscówki Spax'a już obejrzałem - przydadzą się. Dzięki dla Was obu.
Jeśli chodzi o dodatkowe info to myślałem o knajpkach, bo z doświadczenia wiem, że nie wszędzie jest ok.
Oczywiście chętnie postawię piwko (żonie może wino) jak będziecie we wrześniu.

ZbigStan - 2023-06-23, 08:34

SZEJK, przeczytałem jednym ciągiem, tym bardziej że większość miejscówek jest mi znana i można porównać co się pamięta z Waszym opisem. :pifko i :roza: . Pozdrawiam.
ZEUS - 2023-06-23, 13:09

SZEJK napisał/a:
jak ktoś z koleżanek i kolegów przeczyta do końca...
przeczytałem (na pewno nie dla piwa🤪) i, tak: wg. mnie to kawał dobrej roboty oraz ciekawa forma relacji, pogratuluj Małżonce🌹 talentu🤗
rakro1 - 2023-06-23, 15:54

Robert-4, chciałbym coś napisać o knajpkach, o które pytałeś.
Generalnie podstawowe dania przygotowują na grillu i jest to mięso, ryby, kalmary, itp. Wszędzie są frytki. Na ogół może być ugotowany szpinak i cukinia polane oliwą i cytryną. To jakby baza.
Często papryka faszerowana ryżem z mięsem czy potrawka z kurczaka.
Musaka - bakłażan zapiekany na ziemniakach, mięso mielone z dużą warstwą beszamelu a to samo na makaronie zamiast ziemniaków to pasticio.
Imam to zapiekana cebula, pomidory, bakłażan a briam to ziemniaki, bakłażan, cukinia, pomidory, cebula, czosnek, zioła, parmezan.
Można pytać co polecają a najlepiej wejść do kuchni i obejrzeć co jest - można tak.
Ryby są drogie ale pyszne, kalmar lepszy duży z gtilla niż krążki smażone w cieście.
Niedawno jedliśmy np. karczochy uduszone z plastrami z ziemniaków w sosie cytrynowym i filet ryby zapieczony też ziemniakami. Wybieraliśmy długo w trakcie wizyty w kuchni.
I w końcu, odpowiadając na pytanie - Każda Knajpka Jest Super, możesz trafić na Wybitną Super ala zawsze będziesz zadowolony.
Kuchnia jest świeża i smaczna.
Smacznego!

Spax - 2023-06-24, 01:56

Pozwólcie, że zacytuję :kwiatek2

SZEJKOWA ASIA w swoim bajecznym opisie, pierwszej podrózy do Grecji napisał/a:
Góry i morze, morze i góry i łącznie 14 880 km linii brzegowej, czyli z 14 000 km plaży do przejścia, to coś co mnie zawsze kręciło, a tu było na wyciągnięcie ręki. Zachwycająca przyroda i kupy śmieci. Nie byłam przygotowana na tyle jelitkowych dróg, winkli i podjazdów, ale jestem pełna podziwu dla mojej choroby lokomocyjnej, że dawała radę, a to chyba dzięki emocjom towarzyszącym takim ekstremalnym przejazdom, które wzięły górę nad nudnościami, wymiotami i bólami głowy. Może to jest sposób?!


To jest właśnie to. To jest Grecja!

SZEJK - 2023-06-24, 11:17

Słowo się rzekło dla ZbigStana i ZEUSA piwko leci jak nic :pifko :pifko
MisioKRAK - 2023-06-24, 14:01

Uciekł mi ten wątek...nadrobimy...
ZEUS - 2023-06-27, 17:07

SZEJK napisał/a:
ZEUSA piwko leci jak nic

chyba mam problem ze wzrokiem🤗
uzupełnij wpis, że żartowałeś🤭 (oczywiście pamiętam co napisałem o piwie 😜) :spoko

SZEJK - 2023-06-27, 21:25

ZEUS!!!!! już się poprawiam piwko leci jak nic. :pifko
Przepraszam :bukiet:

ZEUS - 2023-06-27, 22:03

Mam nadzieję, że będzie nam dane wypić takie prawdziwe :ok
SZEJK - 2023-06-27, 22:42

ZEUS!!! na pewno uda się wypić piwko, tylko trzeba mocno chcieć. :spoko :spoko
andrzej627 - 2023-06-29, 09:46

Spax napisał/a:
tu nowsza wersja ciągle rozwijana: »»» Moje miescówki w Grecji »»» https://bonvoyage-travel.eu/maps/

Szkoda, że w tej wersji nie można tych punktów ekportować.

Spax - 2023-06-29, 12:24

andrzej627 napisał/a:
Spax napisał/a:
tu nowsza wersja ciągle rozwijana: »»» Moje miescówki w Grecji »»» https://bonvoyage-travel.eu/maps/

Szkoda, że w tej wersji nie można tych punktów ekportować.


Andrzeju drogi - miejscówki będzie można pobrać już niedługo. Pracuję nad tym.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2023-06-30, 16:58

Przeczytalam do końca,troche ekspres,ale jak na początek,to dobrze,czy zakochaacie sie w Grecji zobaczymy :?:
rakro1 - 2023-06-30, 18:39

Zakochali się chyba.
To krajanie moi, przypilnuję tego :-P

SZEJK - 2023-06-30, 18:51

Tak właśnie złapało nas, następnym razem pojedziemy w jesienią dla porównania klimatów.
Basiu słowo się rzekło piwko leci jak nic. :pifko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2023-07-02, 17:29

No to się widzimy we wrześniu ale nie wiem daty bo 77 a dużo mam wizyt i zabiegów lekarskich.Jak nie załatwię to zaćmę mam dopiero 12 września.Patrzę ma mapy mam wiele do zobaczenia miejsc w których nie byliśmy dawno.Bedziemy do zbiorów oliwy :spoko a może dłużej wszystko okaże się na miejscu beż planów. :haha:
Spax - 2023-07-02, 19:38
Temat postu: Re: Nasze pierwsze Greckie wakacje
SZEJK napisał/a:
https://bonvoyage-travel.eu/szejk/

To jest link do tematu napisany ręką mojej żony Asi.
ps. jak ktoś z koleżanek i kolegów przeczyta do końca stawiam piwo. :spoko :diabelski_usmiech


i posłuchanić można. :shock:

Zrobiłem kilka zmian na stronie - słuchaczu nie bądź zbyt surowy! :-P

:spoko

BOCIAN TEAM - 2023-07-10, 09:42
Temat postu: Parcele Grecja
Cześć
Ruszamy niedługo pierwszy raz do Grecji. Chciałem klepnąć jakaś parcele ale prawie wszędzie pokazuje ze brak możliwości rezerwacji
Jechać i szukać na miejscu czy raczej będzie kłopot z miejscem ???

Spax - 2023-07-10, 11:23
Temat postu: Re: Parcele Grecja
BOCIAN TEAM napisał/a:
Cześć
Ruszamy niedługo pierwszy raz do Grecji. Chciałem klepnąć jakaś parcele ale prawie wszędzie pokazuje ze brak możliwości rezerwacji
Jechać i szukać na miejscu czy raczej będzie kłopot z miejscem ???


Jak nie przeczytasz o co w tym wątku chodzi i nie postawisz autorowi piwa, to nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. :haha:

A tak na serio – mamy tu dział „Przywitaj się” https://www.camperteam.pl/forum/viewforum.php?f=26
Napisz coś o sobie. A potem zadawaj pytania w odpowiednim temacie lub załóż własny. :spoko

BOCIAN TEAM - 2023-07-10, 13:02

:pifko
Juz sie poprawiam 😜

adaml61 - 2023-08-10, 21:29

Zarobiony jestem i przeoczyłem , dla Asi :bukiet: i dla Ciebie :pifko
SZEJK - 2023-08-10, 21:59

Adam dziękuję za piwko, Asia za kwiaty.

Adamie wiem że zarobiony jesteś, za chwilę opiszesz mam pięknie kolejną podróż.

BOCIAN TEAM również dziękuję za piwko mają być upały to przyda się dla ochłody. Powiem szczerze że umknęło mi Twoje pytanie (sorry) zdążyłem się zorientować że uzyskałeś odpowiedź od znanych "grekofilów" :spoko :spoko

BOCIAN TEAM - 2023-08-11, 08:13

Cześć
Dziękuje wszystkim za miłe słowa. Wróciliśmy w niedziele zadowoleni i opaleni
Pierwsze doświadczenia z Grecja i Grekami mamy za sobą 😉
Pozdrawiamy i do usłyszenia 🥃 :pifko

Tadeusz - 2023-08-11, 14:02

Przeczytałem z podziwem.
Asia tak ładnie pisze jak mówi.

Spędziłem bardzo mile czas przy tej lekturze.

Dziekuję. :bukiet:
:roza:

SZEJK - 2023-08-12, 10:01

Tadeusz! Asia bardzo dziękuję za pochwałę, twierdzi że to chwile spędzone z Tobą przy coffi ☕tak działają.
Nie możemy się doczekać spotkania z Tobą.😘

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2023-08-14, 18:16

BOCIAN TEAM napisał/a:
Cześć
Dziękuje wszystkim za miłe słowa. Wróciliśmy w niedziele zadowoleni i opaleni
Pierwsze doświadczenia z Grecja i Grekami mamy za sobą 😉
Pozdrawiamy i do usłyszenia 🥃 :pifko

Bocian napisz krótko gdzie stawałes,Ty pierwszy raz a ja ostatni.
Myślę że ze Zbyszkiem objedziemy najpiękniejsze miejsca w całej Grecji.Czas mamy nieograniczony oby tylko pogoda dopistywała.
Jak sie uda to zbieranie oliwek,może Wigilia,a może nawet po nowym roku.Czas i pogoda pokażą
do kiedy wytrzymamyIII Barbara Muzyk.
Pozdrawiamy wszystkich na forum.Niestety ale relacje z fotami będą tylko na faceboku.Barbara Muzyk

Spax - 2023-08-14, 23:06

SZEJK napisał/a:
Tadeusz! Asia bardzo dziękuję za pochwałę...

Szejku drogi – piwa Tadeuszowi nie postawiłeś!!!

SZEJK - 2023-08-15, 00:18

Ooooo widzisz Darku znowu zapomniałem postawić już się poprawiam.
Leci jak nic :pifko


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group