Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Nasze opinie i pytania, - PZM - Asistance i Ubezpieczenie Turystyczne

OMEGA - 2017-02-24, 23:31
Temat postu: PZM - Asistance i Ubezpieczenie Turystyczne
Ostatnio otrzymałem informację z PZM że oferują dwa ubezpieczenia w pakiecie dla podróżujących kamperami,
może ta informacja komuś się przyda jesteśmy przed sezonem:



Specjalnie dla osób planujących wyprawy kamperem po Europie przygotowaliśmy specjalne pakiety! Jeśli wyjeżdżasz kilkakrotnie w ciągu roku, a większość wakacji spędzasz na kempingach zapoznaj się z naszymi nowymi produktami!

PAKIET 1 - UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE + KARTA CCI!

W skład pakietu wchodzi całoroczne ubezpieczenie KL i NNW za granicą PZM BON VOYAGE oraz Karta CCI.
Koszt pakietu - 187 zł!


Co zawiera ubezpieczenie? Koszty leczenia do 30 000 Euro, koszty ratownictwa, NNW, OC w życiu prywatnym!
Karta CCI - dokument przydatny na każdym kempingu. Zastępuje dowód tożsamości, gwarantuje zniżki.
Więcej informacji na temat oferty na stronie PZM SKLEP!

PAKIET 2 - ASSISTANCE VIP KAMPER + UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE!

W skład pakietu wchodzi całoroczne ubezpieczenie Assistance na kampera, w Polsce i w Europie oraz ubezpieczenie turystyczne KL i NNW za granicą PZM BON VOYAGE
Koszt pakietu - 408 zł!


Jedyne takie Assistance na rynku - zapewnia pomoc w kraju i za granicą! Pomoc przy drodze, auto zastępcze, noclegi w hotelu i wiele innych korzyści! Co zawiera ubezpieczenie? Koszty leczenia do 30 000 Euro, koszty ratownictwa, NNW, OC w życiu prywatnym!
Więcej informacji na temat oferty na stronie PZM SKLEP!


Z poważaniem
Paulina Chmielińska
PZM-TRAVEL Sp. z o.o., ul. Madalińskiego 20 lok. 3 a, 02-513 Warszawa, tel. 022/8498449, fax. 022/8496915
NIP 525-10-73-720, Regon 011903162, KRS 0000123898 www.pzmtravel.com.pl , turystyka@pzmtravel.com.pl

Bronek - 2017-02-25, 00:01

https://www.pzm.pl/news/2...yprawy-kamperem

Ciekawr jak to się ma do pakietu SoSPZMot np. VIP
cd.
https://pzmtravel.com.pl/pzmsklep/pzmot,assistance,kamper,plus,ubezpieczenie,0,1,48.html

Wojciechu - 2017-02-25, 15:51

W minionym roku proponowali SoS PZMot-Assistance - na kampera lub na osobę.
Bronek - 2017-02-25, 16:00

Ja mam jeszcze do maja 2017r VIP na kampera, ale to o czym wyżej pisze OMEGA to chyba coś nowego?

Panienka z którą onegdaj rozmawiałem, poinformowała mnie, że można zmienić samochód podany, wystarczy zadzwonić.

W poprzednich latach podanie nr rejestracyjnego było wymagane do holowania.
Może się unowocześnili i teraz jest bardziej normalnie?

Myślę, że trzeba zadzwonić, popytać.
Póki co wysłałem maila.

Wojciechu - 2017-02-25, 16:18

Napisz co załatwiłeś. Sądzę, że oferta standardowa - tylko zdawkowo podana. Ja ubezpieczam w PZM..... w kwietniu.
Bronek - 2017-02-25, 16:25

Sprawdziłem 30.04.17 mi się kończy
310 płaciłem
Jestem tam od 2014.

O ile pamiętam to właśnie w tamt6m roku przed datą końca polisy, "panienka" zadzwoniła.
Bradzo wtedy była w euforii, że się cudnie rozwijają.
Z głosu... ładna była :mrgreen:

Skorpion - 2017-02-25, 16:31

https://assistance.pzm.pl
Bronek - 2017-02-25, 16:40

:lol: Tak, tam się logujemy jak h... członki
I tam kupuję te cuda.
Na ich stonie zamawiam też winietki

MAWI - 2017-02-25, 16:48

Nie każystałem ,ale juz jestem potencjalnym członkiem .
Bunio2 - 2017-03-10, 14:43

Rozmawiałem telefonicznie z PZM są otwarci i b.uprzejmi, sprawę załatwia się sprawnie ale jedna uwaga. Zniżki wynikające z przynależności dotyczą tylko PZU oczywiście naszych ponad 25 latków.
koko - 2017-03-10, 17:26

do 3,5 t ADAC do7,5
erikson - 2017-03-10, 18:12

a ja myślałem o pakiecie zagranicznym za 78zl na 30 dni,daje mi to możliwość członkostwa,a co za tym idzie-tańszego OC dla weteranów
Załoga G - 2017-03-10, 18:18

Jestem w ADAC i korzystałem już z pomocy za granicą , czy ktoś wie jak wygląda pomoc PZU za granicą?

Czy dzwonię na polski numer i czy polski konsultant szuka mi najbliższego laweciarza i warsztatu, czy też hotelu itd, czy powie mi, że mam zadzwonić na taki i taki numer i się dogadywać, płacić a potem dostarczyć faktury.

Ahmed - 2017-03-10, 18:23

Za granicę latam samolotem bo to tańsze , łatwiejsze i przyjemniejsze

Ale asistance na kraj wykupiłem w AXA , przypisane do mnie a nie do samochodu

Czymkolwiek jadę , nawet będąc pasażerem a nie kierowcą płacę 12 zł. / miesiąc

Moim zdaniem dobra oferta :spoko

mrsulki - 2017-03-10, 18:39

Ahmed napisał/a:
Ale asistance na kraj wykupiłem w AXA

A obejmuje kampery bo coś mi się zdaje że są ograniczenia w które masze autka się nie łapią.

eler1 - 2017-03-10, 19:58

Tak ubezpieczycie nie chcą dawać asistanse na kampery bo jest to pojazd specjalny tak jest na pewno PZU,Uniqa,Warta i chyba w alianz

ps.Co do latania samolotem nie jest to takie tanie z całą rodziną chyba że lecisz z asystentką :)
ostatnio sprawdzałem loty do Malagi w obie strony nie z reklamówką tylko walizkami dla 5os rodz. prawie 5 tys. zł

ZEUS - 2017-03-11, 15:32

eler1 napisał/a:
Tak ubezpieczycie nie chcą dawać asistanse na kampery bo jest to pojazd specjalny tak jest na pewno ........Warta........

czy aby na pewno jest "na pewno" :-P w Warcie? :spoko

z tego co mi wiadomo to Warta oferuje Assistance dla kamperów... :)

eler1 - 2017-03-12, 11:28

Może coś się zmieniło ale kiedyś nie było moźliwości albo byłem wprowadzony w błąd
wojtekd - 2017-03-12, 18:21

Tak Warta oferuje Ass na kampera na terenie Europy. Maksymalne holowanie 400 km.
eler1 - 2017-03-12, 19:42

wojtekd napisał/a:
Tak Warta oferuje Ass na kampera na terenie Europy. Maksymalne holowanie 400 km
a jaka cena bo za wariant złoty czy jakość tak wychodziło drogo przy osobówkach .
A jaka cena oc bo na specjalne ostatnio dostałem od nich ofertę 1500zł. :shock:

wojtekd - 2017-03-13, 08:50

Z samym OC można w Warcie kupić ASS złoty czyli 200 km holowania za 152,00 , ASS Złoty Plus 400 km można wykupić z AC. Kosztuje wtedy 152,00.
wojtekd - 2017-03-13, 09:07

W TU Gothaer ASS Polska holowanie bez limitu kilometrów 142,00 , ASS Europa w tym jest polska bez limitu Europa 700 km lub 350 km do innego miejsca za granicą. Za to ASS trzeba dać 351,00 . Ubezpieczenia te można wykupić tylko z OC lub AC. OC nie jest tanie , przy pełnej zniżce 1025,00 na rok.
stef - 2017-03-14, 08:38

Ja mam w SOS PZU od 3 lat i jestem bardzo zadowolony. Mam pakiet podstawowy. Plusem jest to, że karta jest na mnie i nie jest przypisana do żadnego auta. Czy to kamper, czy dwie inne osobówki które mam to nie ważne, byle bym był na miejscu i okazał kartę.
w tym roku 2 razy korzystałem z ich usługi w żony aucie... pękła sprężyna w przednim zawieszeniu, a po pół roku druga. W 45 minut po telefonie była laweta i bez problemu sprawa zawsze była załatwiana.
A wyjeżdżając za granicę po prostu opłacam pakiet zagraniczny na dowolne daty. Przyznam, że jest to wszystko bardzo dla nas wygodne.

Bronek - 2017-03-14, 08:47

A holowanie ? Czy nie musi być na samochód ?

Ja mam VIPa i panienka powiedziała ,że nie ma problemu ze zmiana w polisie auta , wystarczy zadzwonić .

No chyba ,że coś się zmieniło , też od 3 lat ma u nich .
Właśnie przez holowanie trzeba było na auto . Tak przynajmniej kiedyś było ... ?


Zresztą i tak mnie interesuje kamper , reszta ma swoje ubezpieczenia lub kumpli.

stef - 2017-03-14, 09:20

No właśnie nie musi być na samochód. Podczas zakupu karty dokładnie na to zwracałem uwagę - z racji że mam 3 auta. Karta jest imienna na mnie. Mogę nawet podróżować autem firmowym i też mogę skorzystać z ich pomocy... ale wiadomo, ze firmowe się nie psują...
Ale o ile się nie mylę to w pakiecie VIP jest ubezpieczenie właśnie na auto. Podobnie jak pakiet zagraniczny tez jest na auto.

Bronek - 2017-03-14, 09:50

stef napisał/a:
VIP jest ubezpieczenie właśnie na auto. Podobnie jak pakiet zagraniczny tez jest na auto


Też tak mi się wydawało :?
I to właśnie ze względu na holowanie

Ale dopytam jak mi się skończy

niebieski-n2 - 2017-03-14, 17:13

Stef o jakiej karcie Ty piszesz??? Jakiś link? Przecież PZU wycofało ze sprzedaży karty assistance, a i tak nie była na dowolny okres, tylko rok lub 60 dni?
Zainteresowany jestem zagraniczną opcją i wiem jedynie o tak zwanym ubezpieczeniu "Pomoc w drodze" w wersji Super - rozszerzonym na Europę (bo wersji Komfort rozszerzyć nie można). I można to wykupić w dowolnym momencie, ale na okres od wykupienia do końca polisy.
W dodatku okroili zasięg holowania w stosunku do lat poprzednich.
To o czym piszesz - pierwsze słyszę???? Prosiłbym o jakiś namiar do poczytania?
Mowa oczywiście o PZU

Bronek - 2017-03-14, 17:44

My też piszemy o firmie na P..

Tylko dalej jakoś inaczej się nazywa :wyszczerzony:

A Stef czeski błąd popełnił..... chyba? :mrgreen:

A zresztą czy to ważne, ja mam PZMot :mrgreen:

Jola i Adam - 2017-03-14, 18:41

Pakiet VIP jest na osobę,a autoholowanie w nim jest przypisane do auta(dane z dziś).
Rozmawiałem z panią z PZMot,potwierdzenie przyszło w mailu.

Bronek - 2017-03-14, 19:05

Jola i Adam napisał/a:
Pakiet VIP jest na osobę,a autoholowanie w nim jest przypisane do auta(dane z dziś).
Rozmawiałem z panią z PZMot,potwierdzenie przyszło w mailu.


Oooo no coś takiego, tłumaczyła.
I że nie robią problemu ze zmianą auta w polisie. Nawet telefonicznie.

stef - 2017-03-14, 21:28

Ja piszę o tym:
https://assistance.pzm.pl/
Mam pakiet podstawowy krajowy za 78 zł za rok. Karta jest imienna. Natomiast pakiet zagraniczny czy to podstawowy czy zagraniczny kupowany na dowolny okres jest już przypisany do auta.

slawwoj - 2017-03-14, 21:43

A na Białoruś też jest? :mryellow
niebieski-n2 - 2017-03-14, 22:42

stef napisał/a:
Ja piszę o tym:
https://assistance.pzm.pl/

Dzięki!
W pierwszym poście pomyliłeś PZM z PZU i mnie zaintrygowało.
Czy ktoś korzystał z ich usług ale za granicą???

stef - 2017-03-14, 23:30

A to przepraszam. Dopiero teraz zauważyłem.
Bronek - 2017-03-20, 14:37

15 minut temu zadzwoniła do mnie Panienka wyjaśnieniami w kwestii podania nr samochofu do holowania w pakiecie VIP

Otóż ten pakiet jest na osobę wszędzie (Unia i podane kraje OWUbezp.) i obejmuje holowanie samochodu do 75 km do najbliższego warsztatu itd. kempingowego też.
Oczywiście inne ujęte w ubezpieczeniu sprawy, hotel 5 dób, samochód wtedy 1 doba hotel. itp...

Pakiet VIP ma dodatkową opcję holowania podanego samochodu do domu 1x na rok, ale tylko w naszym kraju. :idea:

Można zmienić nr rejestracyjny podany podczas zawierania polisy, pisząc do nich prośbę z uzasadnieniem, czyli na ogół kłamstwem.

Idą na rękę, ale to nie jest "sztywna" reguła opisana w prawach. 8-)

Reasumując niestety nie dorównują ADAC, ale mamy :mrgreen: majordomusa, kamerdynera jak hrabia jakiś - świadczenia concierge.
:bigok PIĘKNIE BRZMI :roza:
Cytat:
Zakres świadczeń concierge jest następujący:
- Organizacja wypoczynku w kraju i za granicą:
- rezerwacja w hotelu
- rezerwacja biletów lotniczych i promowych
- zakup i dostarczenie biletów kolejowych (klient pokrywa także koszt dostarczenia)
- Rezerwacja biletów na imprezy kulturalne (z opcją dostarczenia)
- Rezerwacja biletów na imprezy sportowe (z opcją dostarczenia) – poza biletami imiennym np. na mecz
piłkarskie
- Organizacja wynajmu samochodu wskazanej klasy / marki (z opcją podstawienia)
- Przewiezienie pojazdu na przegląd, wymianę opon, do myjni – wraz z odstawieniem z powrotem do
klienta po wykonaniu usługi

Rezerwacja w restauracjach i klubach
- Rezerwacja w centrach konferencyjnych
- Zamówienie i dostarczenie kwiatów
- Zakup i dostarczenie podstawowych artykułów żywnościowych i sanitarnych
- Zapewnienie kierowcy zastępczego


Dzwonimy i :"Janie, niech Jan potrzyma kandelabr, Pan będzie..... "A i niech Jan poda prezerwatywę (art. sanitarny).

Ps. Ja u nich zostaję w pełni świadom praw i obowiązków, aż do śmierci. Amen.

WojtekRTB - 2017-03-20, 15:22

Aaa, dzwoniłem właśnie do PZU w sprawie ubezpieczenia. Podwyżka względem zeszłego roku o 240 zł ;/ problemem jest jednak to że nie ma już holowania do 1500 km tylko do 150 ;/
niebieski-n2 - 2017-03-20, 16:08

Nigdy nie było 1500km lecz można było do 1000km rozszerzyć. Teraz możliwość rozszerzenia nie dość, że do 500km skrócili, to w dodatku wprowadzili dodatkowe obostrzenia (wiek pojazdu, ilość miejsc)
Poza tym najlepiej czytać samodzielnie OWU, bo jak ja dzwoniłem, to debilka na infolini opowiadała takie głupoty na zadawane pytania z których później się wycofywała, że poprosiłem o przełączenie do kogoś kompetentnego kto zna chociaż własne OWU, niestety zostałem przełączony do jeszcze większego debila i odeszła mi ochota na ubezpieczanie się u nich. Niestety nie ma w zasadzie lepszej alternatywy w kraju, albo ja nie znam.

Bronek - 2017-04-19, 14:23

PZU to nie PZMot .

Tylko pierwsze dwie literki się zgadzają.
Ale takie podobne

Można się pomylić.

Mojego kolegę o nazwisku Wòjcik, spytał pułkownik "na wojsku” , czy nie jest czasem rodziną kapitana Wujcickiego , bo takie ma podobne nazwisko. :mrgreen:

lepciak - 2017-04-19, 16:07

Bronek napisał/a:
PZU to nie PZMot .
Tylko pierwsze dwie literki się zgadzają.
Ale takie podobne
Można się pomylić.
Mojego kolegę o nazwisku Wòjcik, spytał pułkownik "na wojsku” , czy nie jest czasem rodziną kapitana Wujcickiego , bo takie ma podobne nazwisko. :mrgreen:

Mógł być wujkiem. Też podobne.

Bronek - 2017-04-19, 16:09

:mrgreen:
Które z dzieci jest na literę "O" ???

Jo !!! Klepitko :spoko

Rodzinka Cztery Plus - 2017-04-28, 14:30

A ja właśnie zostałem przez PZM spławiony... Bo i owszem, pojazd jest specjalny campingowy, ma mniej niż 3.5T DMC, ale kurde zarejestrowany jest na 8 osób... A w ogólnych warunkach mamy nie może być przystosowany do przewozu więcej niż 7 osób, włącznie z kierowcą. No i lipa.
sławek w. - 2017-04-28, 15:32

Rodzinka Cztery Plus napisał/a:
zarejestrowany jest na 8 osób


Zmień rejestrację na 7 osób i witaj w klubie PZM. :bigok :bigok

Rodzinka Cztery Plus - 2017-04-28, 21:14

Uha, uha, uhaha... Ale może to i niezła myśl? Da się to zrobić?
sławek w. - 2017-04-28, 22:33

Rodzinka Cztery Plus napisał/a:
Da się to zrobić?


Jak najbardziej. Wizyta u diagnosty w OSP, opis zmian czyli zmniejszenie ilości przewożonych osób, z tym dokumentem do WK gdzie dokonują zmian w DR i gotowe. :szeroki_usmiech :spoko

duende - 2017-05-23, 13:49

Ogólne Warunki Umowy Assistance PZMot:

https://assistance.pzm.pl/VAADIN/files/OWU.pdf

Tak sobie czytam zakres ubezpieczenia &18, oraz 19, 20:

"Jeżeli udzielimy ich (świadczeń) zanim okaże się, że zdarzenie nie było nieoczekiwane, będziesz musiał(a) zwrócić nam ich koszt."
ciekawe sformułowanie, bo niektóre awarie, wyczerpanie paliwa i inne "nieoczekiwane" można przewidzieć.
&25 - transport pojazdu i parking - w wariancie VIP działa 14 dni od opłacenia składki. To chyba dla nowych członków, bo jak to jest w przypadku kontynuacji?
PS: związałem się z nimi.

mischka - 2017-05-23, 21:19

Znajoma jechała w lany poniedziałek do Niemiec. Ma wykupione AC z Asistance w PZU
Po przejechaniu Niemieckiej granicy awaria samochodu, po godzinie intensywnego dzwonienia nikt nie odebrał telefonu awaryjnego. w międzyczasie dojechał jej brat członek ADAC. Zadzwonił do swoich i po godzinie jechała dalej samochodem zastępczym opłaconym przez ADAC.

Bronek - 2017-05-23, 21:46

Kolejny raz mylone jest PZU z PZM.
Jedna literka niby, a może tyle zmienić, co
morze nie może.

krzlac - 2017-05-23, 21:57

Bronek napisał/a:
Kolejny raz mylone jest PZU z PZM.
Jedna literka niby, a może tyle zmienić, co
morze nie może.


Tak, to się nazywa: "czytanie ze zrozumieniem". Rzadka już cecha.

Bronek - 2017-05-23, 22:31

Ja jednak ciągle tankuję CPNie.
mischka - 2017-05-24, 14:42

tzn że PZM przyjeżdża od razu????
Bronek - 2017-05-24, 14:47

Nie.
Ale MZK zgodnie z rozkładem.
:mrgreen:
.


Jak w Szwejku o ile pamiętam. Wolny cytat m/w :

"Śliwek nie jadłem, ale kąpałem się w Wełtawie "

JaWa - 2017-05-25, 09:12

mischka napisał/a:
tzn że PZM przyjeżdża od razu????

PZM nie, ale laweta przez niego wysłana tak.

duende - 2017-05-31, 15:49

Karta za to jedzie sobie powolutku; doszła po 8 dniach, co uwzględniłem podczas wypełniania rubryczki dotyczącej rozpoczęcia usługi :bajer ciekawe, czy odbierają telefon w lany poniedziałek?
Bronek - 2017-05-31, 16:44

Karta nie ma znaczenia .

Sprawdź na stronie logując się . Działa od dnia następnego po zapłacie .

Rambler - 2017-08-13, 00:37

No i zamówiłem w PZM pakiet turystyczny Bon Voyage.
Cena dla członków rewelacyjna, 76 zł za 3 osoby na miesiąc, w maju płaciłem za 2 osoby 180zł w AXA na 14 dni.

pionier01 - 2019-02-27, 11:02

OC mam wykupione.
Natomiast interesuje mnie ASSISTANCE na Polske i Europę. PZMOT za 325 zł/rok daje jednorazowe holowanie auta do domu bez względu na dystans - dotyczy tylko POLSKI.

Czy jakaś inna firma daje takie możliwości?

mrsulki - 2019-02-27, 14:15

pionier01 napisał/a:
PZMOT za 325 zł/rok daje jednorazowe holowanie auta do domu bez względu na dystans
Sprawdź czy na pewno czy agent tak powiedział, poza tym warto zapytać o wymiary bo co innego kamper a co innego osobówka.
SZMUN - 2019-02-27, 14:29

mrsulki napisał/a:
pionier01 napisał/a:
PZMOT za 325 zł/rok daje jednorazowe holowanie auta do domu bez względu na dystans
Sprawdź czy na pewno czy agent tak powiedział, poza tym warto zapytać o wymiary bo co innego kamper a co innego osobówka.

W PZMOT Assistance jest jedynie ograniczenie do 3,5 t - taki kamper się łapie.
Sam mam, ale jeszcze nie korzystałem.

Skorpion - 2019-02-27, 14:34

https://zgloszenia.pzm.pl/karta/polisa25/
CORONAVIRUS - 2019-02-27, 18:52

Pojechałem do PZU w/s OC na auto 25 lat bez żółtych tablic . Niestety już nie dają zniżek na członkostwo PZM , zadzwoniłem do PZM , kobieta potwierdziła ,że PZU wycofało się z współpracy w tej sprawie ale Compensa przejęła temat . Zadzwoniłem do Compensy , jak wszystko wyliczyli to zażyczyli sobie 1300 zł , na drugi dzień inny konsultant i to samo , 1300 zł . Tak to na dziś wygląda czyli do dupy. Link 4 bez łaski przysłał kwity na 510 zł i życie leci dalej :)

Członkostwo w PZM nie jest już tak atrakcyjne :)

PS . Auta wcześniej ubezpieczone w PZU ze zniżką PZM są honorowane na kolejne lata i to jest dobre bo nawet nie pytają czy jesteś dalej członkiem PZM .

Skorpion - 2019-02-27, 20:31
Temat postu: PZMot PZU
PZM PZU
ludzik - 2019-04-25, 11:12

Fajna sprawa z tymi rabatami.
Generalnie lepsze coś takiego niż nic.
Szkoda tylko, że nie działa to na wszystkie ubezpieczalnie, a jedynie na niektóre, wybrane.
Bo w przypadku ubezpieczenia OC, nie warto mieć większych sentymentów - idzie się tam, gdzie jest taniej. A gdzie jest taniej? Można sprawdzić chociażby tutaj: https://superpolisa.pl/

Simbus - 2019-09-17, 16:33

Powitać :lol:
Korzystał ktoś już może z tych nowych pakietów assistance w Pzm ?
Dokładnie chodzi mi o rozszerzenie '' Holowanie 1000 km ''
Wydaje się to fajną opcją, cena tylko 215 zł na rok plus do tego trzeba posiadać np. pakiet podstawowy zagraniczny za 85 zł.
Co o tym myślicie ? :)

https://polskicaravaning.pl/artykuly/holowanie-1000-km-oraz-przyczepa-nowe-pakiety-ochr,53825

Bronek - 2019-09-17, 19:25

Od kilku lat mam VIP i teraz holowanie. Trudno to nazwać korzystaniem, bo nie było powodów.... ale niech tak zostanie.
jsaluga - 2019-09-17, 20:21

Mógłby ktoś ludzkim językiem o tym holowaniu 1000km. Po co to? Złomu z niemiec nie sprowadzam.
amples - 2019-09-17, 20:36

jsaluga napisał/a:
holowaniu 1000km. Po co to? Złomu z niemiec nie sprowadzam.
Gdy twój złom padnie np. Niemczech , to myślisz ze go tam ot tak zostawisz :haha:
Simbus - 2019-09-18, 09:47

jsaluga napisał/a:
Mógłby ktoś ludzkim językiem o tym holowaniu 1000km. Po co to? Złomu z niemiec nie sprowadzam.


To jest holowanie z miejsca zdarzenia na dystansie do 1000 km
Wiem że te 1000 km nie jest dla nas odległością idealną...ale ze względu na brak alternatywy zawsze z takiej Słowenii, Chorwacji, Włoch itp..człowiek znajdzie się z zepsutym kamperem bliżej ziemi ojczystej :)

Bronek, kojarzysz czy w tym pakiecie Vip nie ma jakiegoś wykluczenia dla kamperów ?
Bo w OWU w jednym miejscu pisze :
Czego nie obejmuje ubezpieczenie?
û pojazdów innych niż samochody osobowe, motocykle, motorowery,
pojazdy i przyczepy kempingowe, przyczep o ładowności do 2 ton


Dalej zaś piszą :
PZM Assistance mogą być objęte następujące rodzaje pojazdów:
a) samochody osobowe;
b) motocykle;
c) motorowery;
d) pojazdy kempingowe;
e) przyczepy kempingowe;
f) przyczepy o ładowności do 2 ton.


Oczywiście usługa dodatkowa Holowanie 1000 km jest jasna, jest stworzona właśnie dla kamperów, pytam tylko o Vip.

zbyszekwoj - 2019-09-18, 11:37

Simbus napisał/a:
pytam tylko o Vip.


Też jest dla kampera.

Bronek - 2019-09-18, 13:00

zbyszekwoj napisał/a:
Simbus napisał/a:
pytam tylko o Vip.


Też jest dla kampera.


JW nie ma :kwiatki: 3,5 tony tylko

Simbus - 2019-09-18, 14:54

Bronek napisał/a:
zbyszekwoj napisał/a:
Simbus napisał/a:
pytam tylko o Vip.


Też jest dla kampera.


JW nie ma :kwiatki: 3,5 tony tylko


W wolnym tłumaczeniu :mrgreen: ...miałeś na myśli ???
Jak wyżej, jednak tylko dla kamperów do 3,5 tony

Dopytuje, bo nie chcę się po zakupie zdziwić gdzieś, kiedyś w potrzebie :)

sweetek - 2019-09-18, 14:55

ja miałem to wykupione do kampera, bez problemu, jest tylko jeden myk:
trzeba to wykupić 14 dni przed wyjazdem, bo dopiero po 14 dniach od wpływu płatności zaczyna obowiązywać.
Mi powiedzieli, że obejmuje transport kampera na dystansie do 1000 km do punktu naprawy.

Bronek - 2019-09-18, 15:03

Wystarczy ściągnąć pdf, lub zadzwonić. :bylo o tym wiele razy ale ja nie znam przypadku aby ktoś skorzystał. I tu rodzą się pytania.

1000km to i tak sporo. A resztę można dogadać się z laweviarzem.
Zawsze to ulga.
Ja kombinuje tak 1000km z PZMOT, potem Warta AC,
I na koniec gdy jeszcze nie będę w domu... Własna kasa.

aviator - 2019-09-18, 16:43

215 Pln dla członków to nie pieniądz a często laweta na krótszym odcinku kosztuje krocie tej kwoty...
Oby nikomu z nas nie było to potrzebne ale pomysł dobry, mam identyczne polisy wiec Twój plan jest teraz tez moim planem :-P u mnie dochodzi jeszcze przyczepka, to jakby co będziemy testować w szerszym zakresie.

jsaluga - 2019-09-18, 16:57

Czy dostarczenie do warsztatu nie jest objęte AC?.

Na egzaminie na prawo jazdy. Żołnierzu jak pracuje silnik czterosuwowy?
A mogę swoimi słowami?
Proszę.
Ryn, rrrrr.

zbyszekwoj - 2019-09-18, 18:54

Można przejechać 1000km ,odpocząć 3dni i znowu zgłosic awarię.Polak soś wymysli. :diabelski_usmiech
Bronek - 2019-09-18, 18:59

Cytat:
Czy dostarczenie do warsztatu nie jest objęte AC?

U mnie jest, tylko że nie jest powiedziane w jakim kraju.
Ubezpieczyciel może różie postąpić.
Zawsze ten 1000km bliżej domu, plus coś w łapę laweciarzowi to już może i 1200.
Zrzuci na parking.
I dzwonimy (u mnie do Warty),..
Gdyby teraz podczas mojego wyjazdu np. padł pod Pompejami, to jestem już z PZMOT w Niemczech.
Akurat wolę taką opcję, niż Włoski warsztat.
To trudno przewidzieć, tyle jest zmiennych zdarzeń.

Endi - 2019-09-18, 19:11

Bronek napisał/a:
Akurat wolę taką opcję, niż Włoski warsztat.


Włosi nie znają się na Fiacie ? :lol:

Bronek - 2019-09-18, 19:50

Endi napisał/a:
Bronek napisał/a:
Akurat wolę taką opcję, niż Włoski warsztat.


Włosi nie znają się na Fiacie ? :lol:


Nie bo Jeepa robią teraz z g... nym 2 litrowym na turbinie motorkiem . :mrgreen: i to w dieslu!

Nie o to chodzi. To tylko przykład.
Może być Francja. Nigdy nie oszczędzalem na ubezpieczeniu, czy to auto, dom czy :dupa .
Andrzej 73 przypominał mi jeszczec Fiatowskim Assistance. :mrgreen:

Awaria zresztą może być taka jaką l mały włos byśmy nie mieli w Austrii. Nagle hamowanie i tylko centymetry a w garażu by nam zapatkowalo auto. Monika świadkiem, trochę rzeczy w kamperze poleciało, o wodzie dla psów nie wspomnę :) .
Tyłu by nie było.

sławek w. - 2019-09-18, 23:07

Endi napisał/a:
Bronek napisał/a:
Akurat wolę taką opcję, niż Włoski warsztat.


Włosi nie znają się na Fiacie ? :lol:


I tu zdziwiłbyś się. Osobiście znam przypadek - Akcja głęboko na południu Włoch, Kamper Ducato II - silnik zaczyna dziwniej/głośniej pracować, serwis Fiata - diagnoza po podłączeniu do komputera i ogólnych oględzinach - nic się nie dzieje, jechać dalej. Po 100 km coraz głośniej, następny serwis Fiata - diagnoza nic się nie dzieje, jechać dalej. Po następnych 70 km jazdy silnik odmówił dalszej pracy. Laweta z ADAC do Polski, kolega forumowy Gewehr zna doskonale ten przypadek bo robił go - tzn. przywrócił do życia, silnik kompletnie rozp.......ny. Został tylko osprzęt.

Bronek - 2019-09-19, 12:39

Tak wygląda to w Realu czyli w wirtualnie. Można kupić od dnia który jeszcze nie nastąpił. Gdy będzie koniec Świata, to mam w plecy.
Obecnie mam holowanie kupione jeszcze bez możliwości zrobienia tego przez ich stronę A wyjazdy rozpoczynam od kwietnia, to tym razem holowanie itd będzie jak na zdjęciu

piotr1 - 2021-08-29, 20:47

Czy może jakieś nowe opcje na ubezpieczenie asistance. :spoko .

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group