Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Bułgaria - Bułgaria 2020

Woj-tek - 2020-07-11, 21:53
Temat postu: Bułgaria 2020
Decyzja zapadła w tym roku planujemy wyjazd do Bułgarii. Plan jest taki by wycieczkę rozpocząć od 17 lipca na około 14 dni.
Przejazd przez Słowację, Węgry, Rumunię i do kraju docelowego.
Granice ponoć bez problemu, tylko do Bułgarii trzeba deklarację wjazdową wypełniać ( prawdą czy fałsz). I tu prośbą do zorientowanych o wypowiedź w tej sprawie.
Zwiedzanie planujemy od Rumunii poprzez Drogę Transfogarską, Zamek Bran (Drakuli) – chociaż zdania są podzielone czy warto.
Następnie Bułgarię od Jaskini Prohodna, Wodospad Emen, Dolinę róż, Muzeum Władysława Warneńczyka.
Następnie mamy plan przejazdu wzdłuż wybrzeża z noclegami na dziko.
Teraz prośba o korektę lub inne propozycje zwiedzania oraz polecenie fajnych miejscówek na dziko nad samym morzem.

andi at - 2020-07-12, 08:05

Najlepszy przewodnik tylko musisz zaznaczyć ATRAKCJE

https://pl.tripadvisor.com/Attractions-g294451-Activities-Bulgaria.html
Np. miasto

https://pl.tripadvisor.com/Attractions-g295392-Activities-Varna_Varna_Province.html
Masz jeszcze mape i warto tu zaglądać

https://pl.tripadvisor.com/Attractions-g295392-Activities-Varna_Varna_Province.html#MAPVIEW

JaWa - 2020-07-12, 09:54

Woj-tek napisał/a:
Zamek Bran (Drakuli) – chociaż zdania są podzielone czy warto.

Oczywiście, że warto. :spoko

DI STEFANO - 2020-07-12, 11:13

Fajna decyzja, tylko trochę mało czasu na zakładany plan.
Warneńczyka zobaczyć warto, szczególnie aby przekonać się jak aktualna "władza" zapomina o historycznym Rodaku.
W Warnie i w pobliżu masz bardzo dużo do zwiedzenia np: Kamienny Las i wiele innych
Dolina Róż - trochę nie trafiasz w termin, możesz w bezpośrednim pobliżu zobaczyć kilka ciekawych (historycznie) i przy okazji popatrzyć na piękne góry.
W Rumunii dużo, bardzo dużo do zwiedzenia,
Transfo od strony północnej poprzez Cutrea de Arges i od południa Transalpina, koniecznie z nocowaniem na dzikim szczycie.
Można zaliczyć noc na Trasfo, też na dziko.
Kopalnia soli Turdzie, bezpiecznie spać możesz przy wejściu.
Koniecznie zalicz stolicę i jej atrakcje.
Długo by pisać a czasu dziś mam maleńko.
Moja aktualna rada:
Granicę Rumunia - Bułgaria nie przekraczaj w Ruse, choć piękny widok i most ale mało sympatyczna obsada po stronie Rumunii no i duże kolejki.
Na wybrzeżu Rumunii zaliczyć należy zwiedzanie Konstancy i nocne życie wybrzeża
(szczególnie w Vama Vache) tam też możesz zakotwiczyć z pięknym widokiem z klifu.
Zwiedzanie (na dziko) Bułgarii proponuję (od lub do) granicy Rumunii poprzez Warnę, Burgas i dalej.......
Im dalej na południe tym bardziej "turystyka po turecku".
W okolicy Warny możesz odwiedzić moje strony (ogromna i najpiękniejsza plaża przy ujściu rzeki Kamcija) w parku Krajobrazowym.
Niestety ja jeszcze w Polsce.
Wyjeżdżam z początkiem sierpnia aby zamknąć sezon.
Gdybyś chciał tam zawinąć i napotkał problem z wjazdem, był ścisk lub zamknięty wjazd do kompleksu, nr mojego telefonu masz widoczny.
Zadzwoń, coś zadziałam.
Pozdrawiam.
Stefan :spoko

,

DC - 2020-07-12, 11:20

Zamek Bran polecamy, niedaleko ok. 500 m macie kemping :ok
ZbigStan - 2020-07-12, 11:59

Woj-tek, Jeśli masz tylko dwa tygodnie to skup się na Bułgarii. Na przyszłość polecam objazd Rumuni, w tym Bukowinę, Siedmiogród, Deltę Dunaju. Na CT jest wiele relacji. Pozdrawiam.
Woj-tek - 2020-07-12, 12:19

Ale odzew, wielkie dzięki. :wyszczerzony:
DI STEFANO - 2020-07-12, 14:00

Bran
bezpieczne i na dziko spanko przy aptece na zapleczu Policji.
Namiary moge Ci podać - z moich podróżnych notatek.
Szerokim łukiem mijaj parkingi ( cwaniaki i kradną) oraz kemping (głośno i ceny z sufitu).

Woj-tek - 2020-07-12, 14:52

DI STEFANO, Bran to bardziej przelotem będzie.
Natomiast jak gdzieś czytałem, to masz namiary na fajne miejscówki na dziko nad samym morzem.
Mam kilka wytypowanych ale lepsze są te sprawdzone. ;)

adaml61 - 2020-07-12, 16:11

Fajne miejsce , 43.595700, 28.569465 dojazd szutrówką. od tego miejsca tu 43.585986, 28.572944 fajna plaża z jednej morze z drugiej jezioro , ale ja byłem we wrześniu . drugie tu 42.349578, 27.721355
adaml61 - 2020-07-12, 16:22

Z Rumuni do Bułgari , przeprawiałem się promem Calarasi- Silistra , bilet 10 Eur , Zero kolejki . Po zjechaniu z promu trzeba uważać gdzie skręcić na przejście , żle oznaczone i z boku drogi . Przeprawa z Rumuni do Rumuni a przejscie 50 m od głównej drogi ja przegapiłem i zawracałem .
adaml61 - 2020-07-12, 16:27

Jeszcze jedna fotka z pierwszego miejsca
adaml61 - 2020-07-12, 16:46

W planie masz Transfogarską , po drodze warto zboczyć na słone jeziora Ocna Sibiului . Z Bieska-białej powinieneś dojechać na szczała , odpoczynek obok , z rana jeziorka i ok godzinka na Transfogarską , tylko nie weekend , jest tak zapchana że szok . W tygodni stawałem gdzie chciałem , drugi raz weekend był problem z zatrzymaniem .
Woj-tek - 2020-07-12, 17:04

adaml61, wielkie dzięki za miejsca i wskazówki.
ZEUS - 2020-07-12, 18:03

DI STEFANO napisał/a:
Transfo od strony północnej poprzez Cutrea de Arges

warto przy zjeździe z Trasy Transfogaraskiej "zaliczyć" zamek (a właściwie to jego pozostałość) Poenari 45.353611, 24.635278 podobno jest to ten najprawdziwszy zamek Drakuli (Włada III Palownika)...
by dostać się na szczyt trzeba pokonać ok. 1500 schodków ale widoki z góry rekompensują wysiłek,
przejeżdżając przez Curtea de Arges koniecznie trzeba przewidzieć chociaż godzinę by zwiedzić Cerkiew Metropolitarną Cerkiew Zaśnięcia Matki Bożej

a w zasadzie chcąc zobaczyć w Rumunii coś więcej to by trzeba było przeznaczyć sporo czasu... miesiąc albo i więcej...

adaml61 - 2020-07-12, 18:23

Jeszcze jedno , w Bułgari w miejscowościach są hopki , zazwyczaj farba z nich dawno spadła , szerokości przejścia dla pieszych .
DI STEFANO - 2020-07-12, 22:44

adaml61 napisał/a:
Fajne miejsce , 43.595700, 28.569465 dojazd szutrówką. od tego miejsca tu 43.585986, 28.572944 fajna plaża z jednej morze z drugiej jezioro , ale ja byłem we wrześniu . drugie tu 42.349578, 27.721355



Pierwsze;
Miejsce niedawno uruchomione ze środków UE przez władze Ezerec.
W sezonie jest ciasno, namiotowcy z Bułgarii, Rumunii, Rosji, Białorusi i Litwy, można stać tylko przy drodze bo w lasku dla campera jest za nisko.
Na dłużej trzeba zabezpieczyć wodę (zabrać z osady), z kotem problemów nie ma gdyż są nawet, nawet czyste TOY- ki.
Dłuższy postój jest przez samorząd biletowany z metra kwadratowego przez mało sympatyczne kobitki, ale opłata jest raczej symboliczna.
Opłaty pobierają w piątek wieczór lub w sobotę.
Drugie;
miejsce bardziej dziewicze, bezpieczne i też atrakcyjne do krótkiego zakotwiczenia.
Dobre do odpoczynku po zwiedzeniu atrakcji Sozopola i okolic.

DI STEFANO - 2020-07-12, 22:52

Woj-tek

Przygotuj plan "wycieczki" (sorry ale czasu do zwiedzania masz b. mało) a wrzucę Ci miejscówki na dziko.
Czy fajne???
Dla mnie fajne ale ja człowiek już wiekowy i dużo mi do camperowego szczęścia nie trzeba. :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech

Lutek - 2020-07-16, 08:26

Witajcie Woj-Tek , my tydzień po Was również wyruszamy podobną trasą do Bułgarii.
Na Węgrzech po trasie polecam Tokaj super miejscówka na odpoczynek i nocleg plac nad rzeką .
Napisz jak dotrzecie na miejsce odnośnie granicy Rumuńsko - Bułgarskiej gdzie najlepiej przekroczyć
pozdrawiamy Piotr i Ula

Lutek - 2020-07-16, 08:51

Adaml61, w którym miejscu jest ta przeprawa promowa Rumunia - Bułgaria
yamah - 2020-07-16, 11:13

Lutek napisał/a:
Witajcie Woj-Tek , my tydzień po Was również wyruszamy podobną trasą do Bułgarii.

My planowaliśmy :roll: (teraz jak tu planować) od 13.8. Rumunia-Bułgaria..ale znów widać obostrzenia na wjazd do Węgier od strony Rumuni :shock:
http://www.tur-info.pl/a/...nice-wegry.html
:gwm szlag juz człowieka trafia :chory :niewiemm ..miała być Albania-Grecja,teraz chyba Rumunia odpadnie... :( ..i jak tu żyć ? gdzie jechać ? :-P :-/ :szeroki_usmiech

Woj-tek - 2020-07-16, 12:09

Jedziemy twardo w piątek, ubezpieczenia kupione, wymiana lodówki zakończona pomyślnie. Co do trasy to jeszcze nie wiem. Wstępnie wyjazd wieczorem, pierwszy przystanek na Transfogarskiej w sobotę przed południem, następnie Bran lub nie i Bułgaria.
W Bułgarii bardzo wstępnie polecimy jak w pierwszym poście, plan będziemy układać spontanicznie patrząc by w razie czego zdążyć się ewakuować przed zamknięciem granic lub kwarantanną.

adaml61 - 2020-07-16, 14:54

Lutek napisał/a:
Adaml61, w którym miejscu jest ta przeprawa promowa Rumunia - Bułgaria
zobacz kilka postów wyżej . Albo w mojej relacji jedzimy, cel Grecja.
yamah - 2020-07-19, 11:55

Woj-tek napisał/a:
Jedziemy twardo w piątek plan będziemy układać spontanicznie patrząc by w razie czego zdążyć się ewakuować przed zamknięciem granic lub kwarantanną.

Woj-tek podał byś jak tam na granicy Rumuńskiej i dalej :bigok jak z pandemią :-/ ...szukamy info bo jednak będzie w sierpniu Rumunia :spoko

Woj-tek - 2020-07-19, 18:48

yamah, spoko z pandemią, do Rumunii nikt nic nie sprawdzał. Na granicy z Bułgarią facet rozdał deklaracje ( imię, nazwisko, meil, miejsce do którego się udajesz, nr paszportu i nr tel). Znudzony celnik odebrał wraz z paszportami i dow rej pojazdu, oddał po dwóch minutach.
Trasa gładko, mało zwiedzania bo młodzież marudzi, że chce nad morze.
Jutro dojedziemy do Sozopola i pojedziemy wzdłuż wybrzeża w stronę północy co kilka dni szukając miejscówek na dziko.

yamah - 2020-07-21, 11:28

napisał/a:
yamah, spoko z pandemią, do Rumunii nikt nic nie sprawdzał.
Jutro dojedziemy do Sozopola i pojedziemy wzdłuż wybrzeża w stronę północy co kilka dni szukając miejscówek na dziko.

Woj-tek :pifko :pifko na dobry początek i zachętę :bigok (podzielenia się) parę ciekawych miejscówek i zdjęć :bajer . Miłego wypoczynku :spoko

DARDO - 2020-07-21, 14:23

Witam.
Chciałem w sierpniu zrobić Bułgarię dookoła tak około 17 dni. Bez miejsca docelowego. W większości na dziko i trochę się zaniepokoiłem tą deklaracją i podaniem miejsca do którego jedziemy. Myślicie że wystarczy podać jakiś kemping i zatrzymać się tam trzy dni ?

Woj-tek - 2020-07-21, 15:47

DARDO, wpisujesz jakieś miasto i temat zamknięty.
Woj-tek - 2020-07-21, 15:53

yamah, jesteśmy tu ;) 42.347492,27.723515
Fajne miejsce tylko dosyć popularne. W weekend pewnie brak miejsc.
Plaża strzeżona stanowiska ratownicze co 50 m

DARDO - 2020-07-21, 16:57

Woj-tek- Dzięki. Jak nie trzeba wpisywać adresu to OK. Jestem uspokojony.
Woj-tek - 2020-07-21, 17:53

DARDO, ja wpisałem Varna ;)
adaml61 - 2020-07-21, 18:47

Woj-tek napisał/a:
yamah, jesteśmy tu ;) 42.347492,27.723515
Fajne miejsce tylko dosyć popularne. W weekend pewnie brak miejsc.
Plaża strzeżona stanowiska ratownicze co 50 m
Mówiłem że fajne .
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2020-07-22, 22:56

Woj-tek napisałam na PW bo chodzi czy przejście na Constance/dojazd do Szabli/czy Ruse i do Warny ,a potem gdzie kto woli.B.M
Woj-tek - 2020-07-23, 20:37

Dziś dwie kolejne miejscówki, może komuś się przyda.
Pierwsza luzik i prawie sami a druga ciasno i pełno.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2020-07-24, 21:38

Wojtekprosiłam o podanie granicy rumuńsko-Bułgarskiej :!: :!: :!:
Woj-tek - 2020-07-24, 21:45

Barbara i Zbigniew Muzyk, jak dostałem pw tak też wysłałem :ok
Właśnie sprawdziłem, wiadomość jest w folderze do wysłania???
A przekroczyliśmy granicę w Calafat.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2020-07-24, 21:55

Dzieki zobaczyłam poczte ,zaraz zatelefonuję do koleżanki,bo ona juz jedzie.Pozdrawiam Barbara
Woj-tek - 2020-07-26, 19:55

I następna miejscówka.
DI STEFANO - 2020-07-27, 08:48

Miejscówka od lat zwana przez nas
Shkorpilovtsi.
Oddalona ode mnie 4 km linią brzegowa na południe.
Kiedyś ( lata 80-te) pięknie utrzymana teraz trochę zaniedbana.
Choć ostatnio w pobliżu dużo się buduje.
W nocy trochę niebezpiecznie, ale ogólnie da się wytrzymać.

Woj-tek - 2020-08-02, 19:20

I następne...
Woj-tek - 2020-08-02, 19:46

Moim zdaniem najbardziej klimatyczne miejsce, przypominające lata młodości ;)
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2020-08-02, 22:55

Dawniej nie było takiej budy co w niej jest :bukiet:
DI STEFANO - 2020-08-03, 06:03

Woj-tek napisał/a:
Moim zdaniem najbardziej klimatyczne miejsce, przypominające lata młodości ;)



Kilkanaście dni temu podawałem Ci namiary na to miejsce,
najlepsze do opalania.
Często tam podjeżdżam na klika dni wygrzać się "na goło" :szeroki_usmiech

Woj-tek - 2020-08-03, 06:20

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Dawniej nie było takiej budy co w niej jest :bukiet:

Jedzenie i picie czyli "restauracja". ;)
Wyjazd uważam za udany, auto spisało się bdb, wszyscy cali i zdrowi.
Chciałem podziękować wszystkim za przesłanie namiarów na miejscówki oraz zainteresowanie tematem.
W przyszłym roku planujemy wyjazd do Grecji, mam nadzieję że będzie on również fajny.

yamah - 2020-08-03, 14:43

Woj-tek napisał/a:

Wyjazd uważam za udany, auto spisało się bdb, wszyscy cali i zdrowi.

fajnie że udany.. :ok
Na granicach nie było żadnych problemów :?: :?: :?: .. wydaje mi się że w tych mediach wyolbrzymiają wszystko i straszą przed wyjazdami :roll: :-/

Woj-tek - 2020-08-03, 15:01

yamah napisał/a:
Woj-tek napisał/a:

Wyjazd uważam za udany, auto spisało się bdb, wszyscy cali i zdrowi.

fajnie że udany.. :ok
Na granicach nie było żadnych problemów :?: :?: :?: .. wydaje mi się że w tych mediach wyolbrzymiają wszystko i straszą przed wyjazdami :roll: :-/


Masz rację granice to wielka ściema. Tylko na granicy Bułgarsko-Rumuńskiej sprawdzali paszporty i dowód rejestracyjny a na pozostałych zero kontroli.

fanka - 2020-08-13, 17:15

Mój brat był kiedyś w Bułgarii, ale z wycieczką związaną z zespołem tanecznym, jaki reprezentował. Co to wtedy było, no niesamowicie sie o niego baliśmy. Ale dziś już prawie nic się nie działo, wynajmowano takiego wana i jakoś to tam w ogól się udało.


Usunięto link reklamowy.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2020-08-13, 20:32

Woj-tek napisał/a:
Masz rację granice to wielka ściema
,lub nie bo nie jechał dalej np.do Grecji :?:
Woj-tek - 2020-08-13, 20:54

Barbara i Zbigniew Muzyk, wątek dotyczy Bułgarii i na tym się opieram wydając opinie. ;)
kasia15 - 2020-08-28, 10:14

fanka napisał/a:
Mój brat był kiedyś w Bułgarii, ale z wycieczką związaną z zespołem tanecznym, jaki reprezentował..

O, to na pewno występowali? może ma jakieś pamiątki, które mogłabyś tutaj podrzucić? Ja chętnie je zobaczę.

Bim - 2020-08-28, 12:43

Kasia jesteś fanką fanki? :bajer

Nie z nami takie numery fanka :-/


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group