Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Jugosławia* - Kampingi na Istrii

Blues mobil - 2021-05-23, 22:46
Temat postu: Kampingi na Istrii
Cześć
Pod koniec czerwca wybieram się na Istriię. Jakie kampingi polecacie?
W poprzednim roku byliśmy pod Rovinj w Amari. Było OK, ale drogi prom do miasta, ok 30zlxos, autobusu nie było, a na piechotę trochę daleko. Na terenie sklep i obok fajna konoba.
Dalmacji mamy dość, czas na Istriię.
Z góry dzięki za info. :spoko

LukF - 2021-05-23, 23:00

Pytasz o Istrię ale jest Tobie obojętne jaka część, jakie miasto? A ma być coś ciekawego czy tylko kemping? Pytam żeby doprecyzować Twoje oczekiwania. Co do Rovinja i kempingu Amarin to rower jest potrzebny bo to najlepszy transport. Z drugiej strony miasta byłem na kempingu Vestar. Standard wyższy niż na Amarinie. Lecz do centrum dalej i gorszy dojazd. Przy centrum miasta jest Porton Biondi. Standard niższy lecz po sezonie 800m od centrum rekompensuje wszystko.

Inne miasta: bardzo dobrze wspominam Novigrad. Maleńkie klimatyczne miasteczko i jest gdzie pojeździć na rowerze. Byłem tam na kempingu Sirena. Fajny 3 gwiazdkowy.
Koło Porecia byłem na dwóch lub trzech kempingach lecz nic szczególnego mnie w tam nie zachwyciło.

Dla mnie na Istrii numerem jeden jest Rovinj i zawsze będę tam wracał :spoko

Socale - 2021-05-23, 23:16
Temat postu: Re: Kampingi na Istrii
Blues mobil napisał/a:
...
Dalmacji mamy dość, czas na Istriię.
...

A Dalmackie wyspy zwiedziłeś czy tylko stałolądowe wybrzeże? One jest wręcz upierdliwe od wiatrów, zgiełku i hałasu. Wyspy to raj spokoju który no jednak sporo kosztuje.
Istria ok, byłem znam. sprawdź sobie.
Vrsar - Orsera
Moscenicka Draga - kamp Draga i w pobliżu podwórkowe małe kempingi prywatne bardzo klimatyczne. Woda kryształowa. Tam chętnie bym jeszcze pojechał bo czuję niedosyt ale na razie wyspy Dalmackie wygrywają.

Blues mobil - 2021-05-24, 23:27

Cześć
Do Lukf. Co do rowerów, już jestem mądrzejszy. Właśnie myślałem o Novigradzie. Unikamy tłumów, ale ciekawie miasteczka to i owszem, no i kuchnię smaczną.
Socale, sama racja, wyspy cudo, na lądzie dzikie tłumy mnie odstraszają. Przez tą padakę żona chce trochę bliżej. Poza tym jak odkryliśmy, na Istrze jest smaczniej.
Dzięki za odzew. Za tydzień Bogacz. No i d :spoko o milego spotkania. :spoko

LukF - 2021-05-25, 09:06

Wojtek,
Dalmackie wyspy mnie nie przekonują. Może dlatego, że mocno uzależnia się od promu? Tam gdzie most jest OK. Dla mnie oczywiście.

Natomiast Istria jest obecnie dla mnie nr1 w CRO. Blisko i ciekawie. Ładniejsze plaże niż na południu. I z rowerem wszędzie da radę pojeździć bo jednak bardziej płasko niż w Dalmacji. Mam wrażenie, że Istria jest w PL niedoceniania. Dla mnie dobrze :mrgreen:

janb - 2021-05-25, 09:28

Jak Istria to kemping Lanterna. Dużo fajnych zatoczek na samym kempingu, każdy znajdzie miejsce dla siebie. Dużo drzew. Kilka basenów na samym kempingu. Dużo atrakcji dla dzieci. 2 lata temu większa parcela (nawet na 2 kampery) była po 20 euro za dobę, teraz nie wiem. Parcele na skarpie przy zatoce mniejsze i pewnie droższe. Ładne nowe sanitariaty. Szybki dojazd z PL. Byłem tam 4 x bo najbliżej z Polski na chorwackie plaże i pogodę. 8-)
Minusem to odległość od Poreć (jak ktoś lubi po miasteczku się poszwędać) - ok 10-12 km no i w sezonie sporo ludzi, ale cemping jest dość duży i jakość tego tak nie widać, bo każdy gdzieś tam w swoją dziurkę się chowa :)

szkl - 2021-05-25, 10:30

Park Umag - to wręcz mini miasteczko - kemping 144ha - raj dla dzieci a i dorośli znajdą coś dla siebie
Andrzej 73 - 2021-05-25, 10:43

Na Istrii kempingi bardziej przypominają te z rejonu Wenecji , są lepiej wyposażone niż w pozostałej części CRO.
Ale jak to z reguły bywa prawdziwy kraj poznaję się w głębi regionu. Istria na pewno jest bardziej komercyjna.
:spoko

samotny wilk - 2021-05-25, 11:30

Blues mobil, kiedyś przed laty byłem na campingu Opatija w miejscowości Ičići. To było jeszcze w czasach auto + cepka. :-P
Camping wówczas może nie grzeszył "niemieckim" porządkiem, ale za to:
- nie było wyznaczonych parceli, gdzie stoisz 20 cm od sąsiada. Miejsce każdy wybierał sobie sam. To spory plus,
- teren campingu był b.rozległy, niejako tarasowy i schodzący w dół w kierunku morza. Z wyborem miejsca nie było żadnego problema,
- wszędzie blisko:
a) do morza,
b) do Mariny Opatija,
c) do plaży,
d) do rest i barów itd.,
e) do sklepu.
Wzdłuż morza prowadziła wspaniała ścieżka/alejka spacerowa. Można nią kilometrami maszerować przy samym morzu i maszerować, i maszerować i tak bez końca. :lol:
Cena za pobyt wówczas były dość przyjazne.
Raczej dobrze wspominam to miejsce. Jak jest tam teraz nie mam pojęcia.

Link do lokalizacji campingu: https://tiny.pl/rzx6j

Link do campingu: http://rivijera-opatija.hr/
:spoko

dianix - 2021-05-25, 12:15

My właśnie zarezerwowaliśmy laterne 26.06 do 10.07 przez vacansolei cena za parcele 2 os dorosłe i 2 dzieci 5 i 6 lat wyszło 3815zl, tanio nie jest ale podobno raj dla dzieciaków i tym się zasugerowalismy
joko - 2021-05-26, 23:36

Na Istrii faktycznie kempingi w lepszym standardzie jak niżej .

Z tych co mogę polecić to :

1. BiVillage w Fazanie (3km powyżej Puli) - sam kemping bardzo w porządku , dwa baseny, dwie restauracje, super sanitariaty (i dużo na całym terenie), na terenie sklep spożywczy i kilka z akcesoriami turystycznymi i pamiątkami (w tym jeden z wyposażeniem kempingowym, całkiem przyzwoicie wyposażony), stanowisko serwisowe z myjnią , parcele w większości zacienione (dużo wysokich drzew) , na parcelach prąd, woda i kanalizacja. Teren ogrodzony i oświetlony. Wyjście na promenadę i plażę przez furtki z kontrolą dostępu (dostaje się opaskę z kluczem zbliżeniowym).
Super plaża z białego żwirku, z leżakami i parasolami .
Największym atutem tego miejsca jest lokalizacja i otoczenie. Promenada ciągnie się kilometrami , zarówno w jednym jak i drugim kierunku. Nadaje się zarówno do spacerów jak i jazdy rowerem.
Niecały kilometr od kempingu znajduje się urokliwe portowe miasteczko Fazana z mnóstwem knajpek , restauracji i lodziarni. Z portu można udać się stateczkiem na pobliskie wysepki (rezerwat Brijuni), albo na obserwację delfinów (faktycznie są i to w sporej ilości ).
Jest to ulubiony kemping mojej żony. Byliśmy na nim już 5 razy i pewnie przy następnej wizycie na Istrii też go nie ominiemy.

2. Biela Uvala i Zielona Laguna poniżej Porec - duże kempingi z pełną infrastrukturą i podobnie jak na BiVillage fajne otoczenie z możliwością długich spacerów pieszych lub rowerowych.

3. Istra Camping Premium Resort w Funtanie - kemping nowoczesny z bardzo fajnym aquaparkiem . Ma starszą i mniej atrakcyjną część po stronie mariny i nowszą o wiele lepszą po przeciwnej stronie . Camp spory ,ale bardzo fajny, dobrze skomunikowany . Jedyna wada to duża różnica wysokości , przez co do sklepu, aquaparku , recepcji czy restauracji jest przeważnie pod górkę i to sporą. Rowerek elektryczny załatwia sprawę :spoko

Na Istrii jest sporo ciekawych kempingów . Byłem na wielu z nich ale te trzy jakoś szczególnie przypadły nam do gustu więc je polecam.

Tam wcześniej chyba Wojtek Socale polecał wyspy i miał w tym sporo racji. Jakbyście po zwiedzeniu Istrii mieli ochotę i czas , to polecam przejechać na wschodnią stronę półwyspu do Zagorje i stamtąd promem na wyspę Cres. Przejechać cały Cres (super widokowa droga grzbietem wyspy) aż na wyspę Losinj (przejazd mostem nie promem) do miejscowości Mali Losinj, na kemping Cikat.
Sam kemping fajny, na kepmingu super aquapark , najładniejsze parcele w zatoczce . Tutaj również duże możliwości spacerowo - rowerowe .

zbyszekwoj - 2021-05-27, 08:48

joko napisał/a:
1. BiVillage w Fazanie (3km powyżej Puli) - s


My kolejny raz na Zatonie bo inni tez tu siedzą. Nie mozemy się zdecydowac czy kierunek Istria(ostatnio 40 lat temu) czy Szibenik z Solarisem. Mamy jeszcze 3 tygodnie wolnego. Na dziś zapowiadaja przyjazd dwie kolejne zalogi z CT. :pifko

Socale - 2021-05-27, 09:28

LukF napisał/a:
Wojtek,
Dalmackie wyspy mnie nie przekonują. Może dlatego, że mocno uzależnia się od promu?
...

Prom choć bywa znacząco kosztowny, to przenosi nas na wyspę w świat ciszy i spokoju z dala od stało lądowego zgiełku. Stamtąd opływanie sąsiednich wysp swoim wodolotem i wiszenie w hamakach. To jest to co lubimy a każdy lubi to co lubi :roza:
Pierwszy raz w Cro, byłem na Istrii więc fascynacja była obowiązkowa :mrgreen:

SlawekEwa - 2021-05-27, 10:08

zbyszekwoj napisał/a:
Nie mozemy się zdecydowac czy kierunek Istria(

Na istrii polecam ten kemping


joko - 2021-05-27, 13:18

To jak polecasz Sławku Camp Valalta to ja do kompletu polecę mieszczący się nieopodal Swingers Club Anaconda :szeroki_usmiech
Jedyna niewygoda jest taka , że niestety ale w drodze z campu do klubu i z powrotem trzeba ubrać majtki na :dupa

LukF - 2021-05-27, 13:32

No i proszę jak się temat o Istrii rozwinął : mamy nawet propozycje FKK
joko - 2021-05-27, 13:51

No nie tylko FKK, bo również Swingers Party :-P

A tak na poważnie to Valalta jest chyba jednym z najlepszych campów w Cro, ma jednak tę wadę (dla niektórych zaletę) , że jest FKK. Nie wiem czy wyłącznie i w całości, ale chłopcy i dziewczyny w wieku 60+ , w stroju Adama poruszają się tam swobodnie , poczynając od recepcji , aż po plażę i marinę. Stacjonować tam nie stacjonowałem , ale zjeździłem cały camp wzdłuż i wszerz na rowerku i obiekt jest super. Wprawdzie strasznie mnie potem jajka bolały od siodełka , ale czego się nie robi dla turystyki poznawczej :spoko

Blues mobil - 2021-05-27, 13:56

FKK ? Czy chodzi o: Fani Kamienistych Kąpielisk ?
zbyszekwoj - 2021-05-28, 09:04

SlawekEwa napisał/a:
zbyszekwoj napisał/a:
Nie mozemy się zdecydowac czy kierunek Istria(

Na istrii polecam ten kemping




Jak pokżesz zdjecie Ewy że tam była to jadę, chciaz niema go na ACSI. :ok

SlawekEwa - 2021-05-28, 13:36

zbyszekwoj napisał/a:
chciaz niema go na ACSI.

Na ACSI to mi miałeś zobaczyć w Ninie kemping przy ul. Put Blata 10.

MILUŚ - 2021-05-28, 17:40

Socale napisał/a:
.............
Prom choć bywa znacząco kosztowny, to przenosi nas na wyspę w świat ciszy i spokoju z dala od stało lądowego zgiełku.............................
.................................
To jest to co lubimy a każdy lubi to co lubi........


To tak jak my :-P
Przed rokiem Hvar w tym roku Korćula :mrgreen:

samotny wilk - 2021-05-28, 18:12

:diabelski_usmiech
LukF - 2021-05-28, 19:43

samotny wilk,

To Nin jest na Istrii ? :roll:

zbyszekwoj - 2021-05-28, 20:32

LukF napisał/a:
samotny wilk,

To Nin jest na Istrii ? :roll:


Istria to było wino wermuth za komuny.

W Ninie Sławek był, tylko teraz na resorcie już sie nie pokąpie. Ustawili bramki przed basenami i umyślny sprawdza opaski a turysci z sąsiedniego kempingu muszą kupowac bilety.
Ten kemping przed laguną nieczynny. Na Sławkowym jeszcze nie byłem.

samotny wilk - 2021-05-28, 21:51

:bajer
SlawekEwa - 2021-05-28, 21:54

zbyszekwoj napisał/a:
Ten kemping przed laguną nieczynny. Na Sławkowym jeszcze nie byłem.

Toż beret by tam szybciej doleciał :haha:

samotny wilk - 2021-05-28, 22:06

LukF napisał/a:
To Nin jest na Istrii ?
ok, usunąłem post uznany za OT. Zadowolony?
LukF - 2021-05-28, 22:11

samotny wilk napisał/a:
usunąłem post uznany za OT. Zadowolony?


Nie. A po co? Żartów nie znasz ??? :kwiatki:

Blues mobil - 2021-05-28, 22:45

Ograniczmy ten wątek do Istrii. Jak w temacie. :ok
Szukam miejscówki spokojnej, ciekawej okolicy, na rowery i miejscowe żarełko w rozsądnej cenie. I o tym pogadajmy. Wybieram się na przełomie czerwiec lipiec. :spoko

zbyszekwoj - 2021-05-29, 08:39

SlawekEwa napisał/a:
zbyszekwoj napisał/a:
Ten kemping przed laguną nieczynny. Na Sławkowym jeszcze nie byłem.

Toż beret by tam szybciej doleciał :haha:


Nie doczekasz sie kolego bo to nie jest na Istrii. :stop:

LukF - 2021-05-29, 09:59

Dobrze, że powstał ten temat. Bo dzięki niemu podjęliśmy decyzję, że jedziemy znów do CRO zamiast do Grecji. A Istria jest blisko i fajnie. I jest sens zabierać rowery.
Plan jest taki: Rovinj któryś kemping na tydzień, potem kilka dni kemping Opatija polecamy w tym wątku i na koniec wyspa Cres- Losinj z kempingiem Cikat znów na tydzień.

Sprawdziłem za ile pieniądzów płynie prom na Cres z Brestovej? 290 Kn ( do 7m i 3 osoby), czas 20min.

zbyszekwoj - 2021-05-29, 12:23

SlawekEwa napisał/a:
zbyszekwoj napisał/a:
Ten kemping przed laguną nieczynny. Na Sławkowym jeszcze nie byłem.

Toż beret by tam szybciej doleciał :haha:


No, byłem, panienka zyczy sobie 20 ojro za karawan i 2 nieboszczyków, na acsi toże samo.Stoja 3 kampery. U nas doliczą jeszcze za powietrze covidowe..

I juz piwo z Ciebie leci. :ok

daro35 - 2021-05-29, 14:29

Ja ze 3 lata temu byłem na kampie koło miejscowości Faziana, do miasteczka z 5km chodziliśmy po takiej jakby ścieżce dla rowerów,kłopot w tym że nie mogę go odnaleźć i jego nazwy,ścieżka ta w jedną jak i w drugą stronę przebiegała przy wybrzeżu dosyć daleko.
LukF - 2021-05-29, 16:49

daro35 napisał/a:
Ja ze 3 lata temu byłem na kampie koło miejscowości Faziana, do miasteczka z 5km chodziliśmy po takiej jakby ścieżce dla rowerów,kłopot w tym że nie mogę go odnaleźć i jego nazwy,ścieżka ta w jedną jak i w drugą stronę przebiegała przy wybrzeżu dosyć daleko.


A nie był to kemping Fažana Bi Vilage który opisywał dwie strony do tyłu Joko? Przy morzu, dość wysoki standard?

SlawekEwa - 2021-05-29, 19:35

zbyszekwoj napisał/a:
I juz piwo z Ciebie leci.

Zbysiu coś ściemniasz :diabelski_usmiech
Chciałem wieści u żródła, bo w tym roku " Ninska Laguna" nie figuruje w katalogu ACSI / w tamtym była i cena 14 euro w pakiecie ACSI/ Taka cena to w Zatonie na Camping Park Resort tam gdzie jesteście.
Czy czasem urlopowo nie zatrudniłeś się w TVP info? :haha:

joko - 2021-05-30, 00:19

LukF napisał/a:
daro35 napisał/a:
Ja ze 3 lata temu byłem na kampie koło miejscowości Faziana, do miasteczka z 5km chodziliśmy po takiej jakby ścieżce dla rowerów,kłopot w tym że nie mogę go odnaleźć i jego nazwy,ścieżka ta w jedną jak i w drugą stronę przebiegała przy wybrzeżu dosyć daleko.


A nie był to kemping Fažana Bi Vilage który opisywał dwie strony do tyłu Joko? Przy morzu, dość wysoki standard?


Bi Village jest max. 1km od centrum Fazany , więc dużo bliżej niż pisze Daro.
Może chodzi o Brioni , który znajduje się przy Forcie Punta Christo , lub o Camp Pineta i Adriatic, które są na północ od Fazany?
Z Camp Pineta do Fazany jest mniej więcej tyle co z Bi Village tylko z drugiej strony.
Najdalej jest Brioni , lecz też nie ma 5km, ale rozumiem, że Daro podał tę odległość szacunkowo .

Ścieżka wzdłuż brzegu jest od Punta Christo (Camp Brioni) , aż do zatoczki Portić , w sumie jakieś 6-7km.

Na Camp Brioni byłem rowerkiem podobnie jak na Pineta . Brioni jest taki sobie, z tego co pamiętam mocno zadrzewiony , generalnie typowy chorwacki kemping średniej klasy. Pineta i Adriatic to podobny średni standard, ale lokalizacja i brak parceli na sporym obszarze może być ciekawą alternatywą dla chcących na kempingu mieć namiastkę stania na dziko .
Dla mnie bez sensu, bo jak chcę stać na dziko to jadę do Albanii albo Grecji , a jak stoję na kempingu w Chorwacji (bo inaczej tam trudno) to chcę mieć odpowiednią infrastrukturę .
Bi Village spełnia moje oczekiwania i w tamtym rejonie uważam że jest najlepszy.

zbyszekwoj - 2021-05-30, 09:35

SlawekEwa napisał/a:
zbyszekwoj napisał/a:
I juz piwo z Ciebie leci.

Zbysiu coś ściemniasz :diabelski_usmiech
Chciałem wieści u żródła, bo w tym roku " Ninska Laguna" nie figuruje w katalogu ACSI / w tamtym była i cena 14 euro w pakiecie ACSI/ Taka cena to w Zatonie na Camping Park Resort tam gdzie jesteście.
Czy czasem urlopowo nie zatrudniłeś się w TVP info? :haha:


Byłem w recepcji, czytam wywieszkę z cenami. Za kampera 13 eu, osoba... Panienka podchodzi i mówi: karawan, 2 osoby 20 eu. Ale ja mam ACSI , ona ze taka sama cena. Zauważ ze jest inna sytuacja. We Frankestajner na ACSI 20 EU , ale do zapłaty 23 .Pytam czy to dodatek kowidowy? A ona ,ze doliczaja za obsługę recepcyjną. Takie czasy panie. Moze tez wygladalismy bogato ,bo podjechalismy elektrykami. To prywatny kemping ,zawsze mozna negocjować. U nas opłata 20 Eu , a ile zapłacilem powiem w poniedziałek. :bajer

SlawekEwa - 2021-05-30, 09:54

zbyszekwoj napisał/a:
Byłem w recepcji, czytam wywieszkę z cenami.

Dzięki narazie masz wirtualne :pifko w realu "Zielone Biłgorajskie" i wszystko jasne w tym roku nie ma go na ACSI.
W Zatonie zapłacisz po 22 za dobę ,bo dojdzie " borawista" za każdy dzień pobytu.
Odwołuję tego współpracownika tv :hide:

daro35 - 2021-05-30, 10:02

joko piszę:

ale rozumiem, że Daro podał tę odległość szacunkowo .


Dokładnie bo nie pamiętam,ale prawdą jest tp,że nie był to luksus,stałem daleko wśród drzew,mi to nie przeszkadzało,ale samo miasteczko piękne.

zbyszekwoj - 2021-05-30, 12:46

SlawekEwa napisał/a:
za każdy dzień pobytu.


Jest opcja tańsza na parkingu po drugiej stronie zatoki w Ninie przy samej plazy.Stoi 6 kamperów blaszaków za friko. Tak samo przy tej lagunie stoi kamper z Niemiec wypasiona integra od paru dni.

Blues mobil - 2021-05-30, 13:46

Sz. Sławku i Zbyszku.
Już wcześniej Samotny Wilk potwierdzil, że Zakon i Nin to jednak nie Istria, wiec przestańcie upierdliwie zajmować miejsce na tym temacie. Załóżcie nowy, chetnie powspominam, choć na Pagu było ciekawiej.
A wino to nie Istria, tylko Istra.
Autor tematu.
Może coś więcej o Umagu się dowiemy. :spoko

SlawekEwa - 2021-05-30, 17:31

Blues mobil napisał/a:
Autor tematu.

Szanowny autorze tematu :bajer przepraszamy za zaśmiecanie Twojego autorskiego projektu :pad
a Zaton to nie Zakon :-P

joko - 2021-05-30, 20:21

Blues mobil napisał/a:

Może coś więcej o Umagu się dowiemy. :spoko


Ja o Umag'u mogę trochę napisać , ale generalnie same złe rzeczy. Pewnie nie będę do końca obiektywny w swojej ocenie , ponieważ mój pobyt na tym campie trwał niecałe dwie doby i był pasmem nieszczęść . Dojechaliśmy tam po meczącej podróży w ciągłym i intensywnym deszczu , który złapał nas już w Bratysławie. Na wjazd czekaliśmy chyba z 8 godzin , ze względu komplet turystów i czekającą już przed nami kolejkę chętnych. Jedyne co wtedy było na plus to możliwość podłączenia do mediów na parkingu dla oczekujących przed recepcją.
Deszcz przestał padać 2h przed wjazdem na kemping i był to już późny wieczór . Ustawiłem się trochę na czuja na czymś co miało być trawnikiem (w strefie nie parcelowanej) , a co rano okazało się paskudnym klepiskiem , a właściwie błotniskiem , dodatkowo czerwonego koloru , bo taka tam jest ziemia. Nie rozłożyłem tam nawet stołków i stolika, nie mówiąc o markizie . Wszystko co wyciągnąłem z kampera było zaraz uwalone tym paskudnym czerwonym błotem.
Sam kemping to w mojej ocenie wielki , mało ciekawy kołchoz . Dzień naszego tam pobytu był pochmurny , a krajobraz po sporym deszczu dodatkowo potęgował wrażenie brzydoty.
Z tego co pamiętam plaża i teren przy brzegu bardziej kojarzyły mi się z jeziorem niż morzem
Generalnie byłem, widziałem ....... i już tam potem nie wróciłem i pewnie już nigdy nie wrócę , bo za dużo jest innych ciekawszych miejsc .

Moje wrażenia i ocena Umag'u jest dobrym przykładem tego o czy kiedy rozmawialiśmy tu na forum w innym wątku, że ocena danego kempingu czy miejscówki jest sprawą bardzo subiektywną i mocno zależną, od wielu innych czynników niż samo miejsce .
Ja mam tak (i pewnie większość z Was ma podobnie) , że dane miejsce pamiętam i oceniam gównie po tym co mnie tam spotkało i jak się tam czułem. Jak jest pogoda, dobre samopoczucie, brak problemów, fajni ludzie i miłe wspomnienia, to nawet jak miejsce jest przeciętne to w pamięci pozostaje jako super.
W Chorwacji mam dwa takie miejsca , jest nim wspomniany BiVillage na Istrii i Solaris koło Szybenika . Oba odwiedzałem po kilka razy , zawsze kiedy były na moim szlaku podróży

Nie wiem pewnie Umag miał pecha :spoko

zbyszekwoj - 2021-05-30, 20:26

No i przegonil początkujący kombatantów. :haha:

Jutro wyjeżdżam na Istrię, Sławciu kiedy dołączasz?

joko - 2021-05-30, 20:54

zbyszekwoj napisał/a:
No i przegonil początkujący kombatantów. :haha:



A Kombatant to wyżej jak Weteran ? ...... i od czego to zależy, od peselu , wielkości browaru pod avatarem, czy od czego ?
Dla mnie Kombatant to były Weteran , który z racji wieku już nie może ...... być weteranem kolejnych działań :szeroki_usmiech :kwiatki:

Socale - 2021-05-30, 21:17

Chętnie sam bym się zdegradował, jeśli skutkiem powrotu do statusu początkującego, byłby również powrót do tamtych lat.
SlawekEwa - 2021-05-30, 21:24

zbyszekwoj napisał/a:


Jutro wyjeżdżam na Istrię, Sławciu kiedy dołączasz?

Zbysiu raczej pod koniec sierpnia jak morska woda będzie cieplejsza :surf:

zbyszekwoj - 2021-05-31, 09:58

joko napisał/a:
zbyszekwoj napisał/a:
No i przegonil początkujący kombatantów. :haha:



A Kombatant to wyżej jak Weteran ? ...... i od czego to zależy, od peselu , wielkości browaru pod avatarem, czy od czego ?
Dla mnie Kombatant to były Weteran , który z racji wieku już nie może ...... być weteranem kolejnych działań :szeroki_usmiech :kwiatki:


Już prawie kombatantem jesteś, dzięki tematowi szczepień przekroczyleś 2000 postów. Przy ok.2200 zauwazy Cię Tadeusz i bedziesz miał dośmiertny awans. :chacha2 :dziadek:

SlawekEwa - 2021-05-31, 12:05

To z urzędu awansuje :-P
mariuszwas - 2021-05-31, 20:33

Dzień Dobry! Za kilka dni jadę z synem do Chorwacji. Camping Vestar: Czy w tym miejscu i jemu podobnych jest stały dostęp do basenów? Czy to jest dodatkowo płatne... i generalnie ile to kosztuje, taka doba kamperem? Jadę pierwszy raz stąd pytanie...
LukF - 2021-05-31, 20:44

Na kempingu Veštar byłem we wrześniu 2020r. Baseny są dostępne bez ograniczeń i bez dopłaty dla mieszkańców kempingu. Ceny kempingu znajdziesz na stronie internetowej :
https://www.maistracampin...vinj/sub/cennik

mariuszwas - 2021-05-31, 20:50

Dziękuję.
stef - 2021-08-03, 11:58

Dołączę do tematu swoje 3 grosze - może komuś się jeszcze przyda.

My dotrawiamy na Istrię w tym roku pod koniec czerwca. Kempingi wybieraliśmy pod kątem naszej rodziny - tzn 8 i 12 lat - czyli dzieciaczki - tu patrzyliśmy na baseny oraz pod swoim czyli - zwiedzanie.
Pierwszy był Polari - okolice Rovinj (4,5 km przez las). Baseny, piękne widoki, plaża od kamieni po głazy - duży kemping ale bardzo zadbany, cisza w nocy była idealna i dużo parceli w cieniu, koncerty. Jak dla nas super ! - cena za dobę dla 4 osób (3 dorosłych i 1 dziecko) na parceli standard z kartę CCI - około 280 zł.

Drugi to Arena Stoja koło Puli. Piękne widoki z kempingu. Świetne miejsce do nurkowania. Dużo miejsc w cieniu ale też dużo miejsc odsłoniętych z pięknym widokiem. Wybrany z powodu bliskości Puli. Pod samym kempingiem jest przystanek autobusu miejskiego którym docieramy do samego centrum. Cena około 240 zł za dobę.

Trzeci to Aminess Sirena koło Novigradu. Świetna plaża dla dzieciaków i do nurkowania. Piękny kemping z palmami. Obok resortowe piękne baseny, z restauracja i koncertami i 10 minut do Novigradu. Tu cena to 300zł za dobę i nie honorowano nam już karty CCI (wysoki sezon) - ale warto.

Fotki i opis pod linkiem:
https://sway.office.com/k6JzCBjYsGcaUl06?ref=Link&loc=play
Jeśli chce Wam się poczytać to zapraszam. Relacja pisana z reguły na bieżąco podczas wyjazdu.

Nas Istria zaskoczyła i bardzo się spodobała. Niestety nie mieliśmy już jak zwiedzać centralnej Istrii ale... może za rok będzie łatwiej podróżować.

Lunarii - 2023-05-19, 08:24

Wybieramy się na Istrię, gdzie planujemy być od 08.06 do 22.06. Jedziemy z dwoma maluchami (6 i 4 lata). Może ktoś wybiera się w tym terminie?

Myślałem, żeby tym razem wybrać północną część chorwackiej części półwyspu, a południe (od Rovinji w dół) zostawić na inny wypad.

Z tego względu mocno biorę pod uwagę okolice Umag, Novigrad itp.

Zrobiłem research co do kempingów (chciałbym wybrać taki na kartę ACSI) i jest tego trochę. Pytanie czy da się tam wbić bez rezerwacji, czy lepiej jednak próbować zarezerwować - co jednak ma pewne minusy - jak myślicie?

Kempingi, które wydają mi się ok (dużo atrakcji dla maluchów) to np. Camping Park Umag - czy znacie ten camping - czy warto?

Ewentualnie jaki inny camping (karta ACSI) jest wart uwagi w tej części Istrii. Widziałem kilka fajnych np. Polidor, ale odrzuciłem gdyż był to dość mały kemping, raczej byśmy chcieli na pierwszy raz (to nasz pierwszy zagraniczny wyjazd karawaningowy, wcześniej jeździliśmy pod namiot) coś większego, żeby dzieciaki się nie nudziły:)

LukF - 2023-05-19, 08:37

Lunarii,
Umag wielki moloch, paskudne miejsce dla mnie, uciekam z takich miejsc. Nie musisz rezerwować w tym terminie bo zapewne miejsce znajdziesz. Novigrad jest dużo ładniejszy (małe sympatyczne miasteczko) i kempingi bardziej kameralne. Jednak najładniejszy jest Rovinj i ma sporo, także dużych, kempingów. I ten kierunek na pierwszy raz polecam szczególnie. Zresztą od Umag do Rovinj to tylko godzinka spokojnej jazdy lub pół godziny autostradą.

joko - 2023-05-19, 08:56

Moje mało pochlebne zdanie o Umag'u masz jedną stronę wcześniej.
Czy coś się zmieniło od tamtego wpisu sprzed 2 lat ? ........ tak, obecnie moje zdanie na temat tego kołchozu jest jeszcze gorsze :spoko

Jak na pierwszy raz możesz spróbować ..... będziesz przynajmniej na przyszłość wiedział czego unikać .

W połowie Istrii w Funtanie masz Istra Premium Camping Resort i ten mogę polecić z czystym sumieniem. Półwysep jest tak mały i dobrze skomunikowany , że to gdzie finalnie wylądujesz nie zmienia wiele ani w czasie dojazdu, ani przejechanych kilometrach.

Andrzej 73 - 2023-05-19, 09:17

Lunarii napisał/a:
Kempingi, które wydają mi się ok (dużo atrakcji dla maluchów) to np. Camping Park Umag - czy znacie ten camping - czy warto?

Fajny kemping pod dzieci. Byliśmy tam w 2012 roku.
Jest to duży kemping , ale czysty i zadbany. Minus brak typowej plaży , no chyba że coś zrobili.
W czerwcu parceli jest dużo wolnych , więc nie powinno być problemów z miejscem.
:spoko

Lunarii - 2023-05-19, 09:23

Powiem Wam, że sam dla siebie to bym wybrał kemping zalesiony, naturalistyczny, z ładną plażą o łagodnym zejściu do morza. Czysto i spokojnie.

Natomiat jadę z 6 i 4 latkiem. Chciałbym aby mieli fajne wakacje i jestem w stanie się poświęcić, a wydaje mi się że taki duży "moloch" ma większą szansę w czerwcu na:

- animacje
- fajne baseny
- dobre place zabaw
- znalezienie kogoś do towarzystwa

Być może się mylę. Kiedyś ktoś powiedział, żeby zwiedzanie Chorwacji zacząć od północy, a najpiękniejsze południe zostawić na deser, bo zwiedzanie w odwrotnej kolejności może przynieść zawód, a tak stopniujemy doznania.

Podobną zasadę chciałbym przyjąć przy Istrii, wiem że Rovinji jest niesamowite i zamierzam je odwiedzić, tylko może jeszcze nie tym razem, a następnym.

Każdy ma swoje preferencje, ja osobiście też wolę naturalistyczne kempingi i jestem przekonany, że Park Umag taki nie jest - najgorsza jest tam chyba plaża(?), ale łudzę się, że wybierając taki moloch będę miał te wypisane powyżej atuty. A może się mylę?

Nieco mniejsze na kartę są jeszcze Aminess Sirena, Aminess Maravea, Boutique Santa Marina, Valkanella i Porto Sole. Może ktoś ma zdanie na temat tychże kempingów - czy byłyby lepsze niż Park Umag?

Andrzej 73 - 2023-05-19, 10:33

Lunarii napisał/a:
- animacje
- fajne baseny
- dobre place zabaw
- znalezienie kogoś do towarzystwa

Wszystko na Umagu znajdziesz. Sklep też mają aby zasilić się w napitki , kiedy braknie podczas spotkania z nowymi znajomymi.
Może to przypadek , ale tam poznaliśmy bardzo miłych ludzi z Iławy oraz Niemca który tak bardzo się zasiedział u nas pod markizą , że omyłkowo zabrał kluczyki do naszego kampera.
Nic dziwnego postawił osiem butelek piwa. :haha:
Polecam Park Umag :spoko

Lunarii - 2023-05-19, 10:57

Dzięki za opinie. Mimo wszystko od 2012 mogło się tam pozmieniać. Na plus podobno nowy Aquapark. Proszę o kolejne opinie?

Aminess Sirena, Aminess Maravea, Boutique Santa Marina, Valkanella i Porto Sole. Może ktoś ma zdanie na temat tychże kempingów - czy byłyby lepsze niż Park Umag?

szkl - 2023-05-22, 12:10

też polecam Park Umag. Znam go jak własną kieszeń i chodź z dziećmi takimi nie jeżdżę już to darzę go sympatią. Jest bardzo dobrze przygotowany pod małe dzieci - baseny, animacje, straganiki, tatuaże itd. To małe miasteczko na chyba 150ha
dpong - 2023-05-24, 18:22

A popatrz sobie na Camping Bijela Uvala, Zelena laguna, Poreč, są baseny, animacje, długa linia brzegowa.
Lunarii - 2023-06-15, 18:25

Jesteśmy ponad tydzień na camping park umag. Do czego mogę się przyczepić na upartego to plaża, a właściwie kamieniste zejście do moza, gdzie po 30 metrach od brzegu można dalej mieć wodę po kolana. Druga rzecz to animacje w połowie czerwca są mało urozmaicone. To są detale, bo tak na prawdę każdy tu znajdzie coś dla siebie.. są domki, namioty, kampery, przyczepy, kemping jest ogromny. Mogę polecić.
NOWKRIS - 2024-01-01, 18:32

kemping koło Vrsar Petalon baseny morze restauracje blisko stare miasto na wzgórzu Vrsar

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group