Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Mapy, e-mapy, przewodniki foldery - Garmin CamperVan

andrzej627 - 2021-07-03, 10:47
Temat postu: Garmin CamperVan
Jest nowa nawigacja Garmina dla campervanów: Garmin CamperVan. :spoko

Cytat:
SPONTANICZNE PLANOWANIE
To urządzenie nawigacyjne 6,95″ stworzone do ciekawych podróży mniejszym kamperem jest wyposażone w mapy Europy, dzięki którym znajdziesz ukryte perełki i najlepiej oceniane miejsca do zatrzymania się. Nie planuj więc, tylko ruszaj w drogę.

USŁUGA TRENDY PLACES
Usługa Trendy Places wskazuje najlepsze miejsca do postoju na trasie, więc zamiast planowania i wyszukiwania możesz poświecić jeszcze więcej czasu na odkrywanie.

ZIELONY PRZEWODNIK MICHELIN
Ten wgrany na urządzenie przewodnik zawiera zdjęcia, szczegółowe opisy i oceny, dzięki którym dowiesz się, czy warto odwiedzić daną atrakcję.

TRIPADVISOR
Lubisz znać opinie innych podróżnych? Wyświetlaj oceny z serwisu Tripadvisor dotyczące restauracji i atrakcji na trasie lub w pobliżu celu podróży.

USŁUGA LOCAL SPOTS
Odwiedź pobliskie miejsca i spróbuj nowych aktywności. Skorzystaj z rekomendacji lub odłóż je sobie na inną okazję. Wybór należy do Ciebie.

KATALOGI KEMPINGÓW
W prosty sposób znajdź miejsce na nocleg, korzystając z wgranego katalogu kempingów dla kamperów i miejsc postojów od ACSI™, Campercontact™, iOverlander™ i Trailer’s PARK™.

FUNKCJA ROADTRIP ROUTES
Jeśli marzy Ci się całkowicie spontaniczna podróż, funkcja RoadTrip Routes w mig wyszuka dla Ciebie niezwykłą trasę. Zacznij swoją niesamowitą, nieplanowaną podróż tutaj.

OBRAZY SATELITARNE BIRDSEYE
Wyraźny widok z lotu ptaka pomaga znaleźć ukryte ścieżki do ukrytych, odosobnionych miejsc. Korzystaj z materiałów przesyłanych wprost do urządzenia poprzez sieć Wi-Fi®, bez konieczności posiadania subskrypcji.

RUCH DROGOWY I POGODA
Po sparowaniu z aplikacją Garmin Drive™ w zgodnym smartfonie usługa aktualnych informacji o ruchu drogowym pomaga unikać opóźnień i wyszukiwać objazdy. Możesz również wyświetlać szczegółowe prognozy pogody, bieżące warunki, animowany radar i wiele innych informacji.

ŁATWE PLANOWANIE PODRÓŻY
Sparuj z aplikacją Garmin Drive, aby łatwo importować i udostępniać trasy oraz pliki GPX.



Mam dobry pretekst, aby zmienić moją obecną nawigację samochodową. :lol:

MILUŚ - 2021-07-03, 16:32

Ciekawa i godna posiadania rzecz.
Jak aplikacja traktuje miejsca obsługi kamperów ?
I co ona rozumie pod pojęciem mniejszy kamper ?
Do 4-ch metrów?

andrzej627 - 2021-07-03, 17:30

Nową zabawkę będę miał dopiero jutro. :spoko
Janusszr - 2021-07-03, 17:41

andrzej627 napisał/a:
Nową zabawkę będę miał dopiero jutro. :spoko

To nie zapomnij w ferworze zabawy podzielić się wrażeniami z nami :)

andrzej627 - 2021-07-04, 11:27

MILUŚ napisał/a:
Jak aplikacja traktuje miejsca obsługi kamperów ?

Nie widzę miejsc obsługi kamperów. Są tylko campingi i miejsca postojowe.

Edit: Są. Informacja poniżej:
https://www.camperteam.pl...p=870370#870370

MILUŚ napisał/a:
co ona rozumie pod pojęciem mniejszy kamper ?


W tym urządzeniu nie ma możliwości ustawienia wymiarów kampera.

Cytat:
Kamper: Umożliwia tworzenie tras dla kampera dostosowanych do jego wysokości, szerokości i masy

Mały kamper: Wyznaczanie trasy nie uwzględnia wysokości, szerokości i masy pojazdu

andrzej627 - 2021-07-04, 11:43

W oczekiwaniu na dostawę zacząłem studiować instrukcję obsługi.

Za szczególnie interesującą uważam funkcję pobierania zdjęć satelitarnych. Powiedziałem żonie, że zamiast mówić "dokąd się pchasz", powinna zapytać "czy sprawdziłeś trasę na zdjęciu satelitarnym". :spoko

andrzej627 - 2021-07-04, 11:51

Możliwość jazdy według śladu też wygląda interesująco. Nie jest powiedziane, czy można, tak jak w urządzeniach do wędrówek pieszych, wstawić "obcy" ślad, czy tylko zapisać bieżący.
andrzej627 - 2021-07-04, 13:51

Mam już zabawkę. :lol: :lol: :lol:
007jędruś - 2021-07-04, 13:59

Urządzenie w ręku, liczymy na obiektywną recenzję. :spoko
andrzej627 - 2021-07-04, 21:04

Odbiornik na wygląd niczym się nie różni od tego, którego używałem dotychczas (DriveSmart 61).

Sprawdziłem połączenie z programem BaseCamp służącym do przesyłania punktów i tras z komputera do nawigacji. Wysłałem punkty i trasy planowanej wyprawy. Wszystko działa.

Wstawiłem kartę SD z dotychczasowego urządzenia i tu wystąpił problem. Na karcie mam dodatkową mapę i pliki POI. Nawigacja widzi mapę, ale nie widzi plików POI. Okazuje się, że muszą one znajdować się w pamięci wewnętrznego. Po skopiowaniu tych plików wszystko działa.

Zrobiłem parę prób z aplikacją Garmin Drive, którą trzeba zainstalować na telefonie, aby nawigacja miała informacje o sytuacji na drogach, pogodzie, itp. Aplikacja służy też do przesyłania punktów, do których chcemy jechać, a które mamy w telefonie np. w Google Maps lub gdzie indziej (park4night...).

Przetestowałem ściąganie obrazów satelitarnych, które są po ustawieniu odpowiedniego parametru są wyświetlanie na tle mapy.

Przykład: Po załadowaniu zdjęć satelitarnych okolic Łomianek, wybrałem na mapie Google'a przykładowy punkt "Hodowla Owczarków ..." i wysłałem do nawigacji, która natychmiast wyznaczyła trasę. :spoko

Menu wygląda inaczej i trzeba się do niego przyzwyczaić.

Jak na razie wrażenie jest pozytywne.

Mavv - 2021-07-04, 21:41

Fajna sprawa :) Ja właśnie aktualizuję moją 660-kę. Zainstalowałem w telefonie Garmin Drive i Smartlink i zobaczymy. Smartlink działał dobrze. Jak tylko się skończą aktualizacje, to spróbuję się pobawić troszkę (jeszcze prawie 3 godziny zostało według Garmin Express)
andrzej627 - 2021-07-04, 22:22

Mavv napisał/a:
właśnie aktualizuję moją 660-kę

Rozumiem, że to jest Camper 660LMT-D. Aplikacja Garmin Drive jest kompatybilna tylko z najnowszymi nawigacjami. :(

Mavv - 2021-07-04, 22:35

andrzej627, właśnie zauważyłem. Ale Smartlink działa, choć widzę, że zrywa połączenie. Wywalę Drive i jutro się jeszcze pobawię trochę. Może oba programy powodują konflikt w BT nawigacji i powoduje to zerwanie połączenia. Jutro ciąg dalszy zabawy
andrzej627 - 2021-07-05, 17:42

Ciekaw jestem, czy ktoś używa jakiejś nawigacji z tej serii dla kamperów:

Camper 780 & Digital Traffic
Urządzenie nawigacyjne dla kamperów z wyświetlaczem 6,95"


Camper 785 & Traffic
Urządzenie nawigacyjne dla kamperów z wyświetlaczem 7" i wbudowaną kamerą samochodową


Camper 890
8-calowa nawigacja dla kamperów z cyfrowymi komunikatami drogowymi


Camper 1090
Nawigacja GPS dla kamperów z 10-calowym ekranem

MILUŚ - 2021-07-05, 19:16

andrzej627 napisał/a:
MILUŚ napisał/a:
Jak aplikacja traktuje miejsca obsługi kamperów ?

Nie widzę miejsc obsługi kamperów. Są tylko campingi i miejsca postojowe.

MILUŚ napisał/a:
co ona rozumie pod pojęciem mniejszy kamper ?


W tym urządzeniu nie ma możliwości ustawienia wymiarów kampera.

.........


Czyli w moim przypadku ......lipa :-/
W dalszym ciągu pozostaje szukanie miejsc obsługi tradycyjną metodą :-/
Brak zaplanowania trasy uwzględniającej wymiary kampera / szczególnie wysokości / jest utrudnieniem .
Bo tam gdzie zmieści się stylevan'ek ja już moge nie wjechać :-P

andrzej627 - 2021-07-05, 20:46

MILUŚ napisał/a:
Brak zaplanowania trasy uwzględniającej wymiary kampera / szczególnie wysokości / jest utrudnieniem .
Bo tam gdzie zmieści się stylevan'ek ja już moge nie wjechać

Dlatego Tobie potrzebna jest nawigacja z wyższej półki (patrz mój poprzedni post), która
Cytat:
uwzględnia rozmiar i wagę kampera, a następnie wyszukuje najlepszą trasę

Uwaga:
Cytat:
Nie jest dostępne na wszystkich obszarach. Podanie charakterystyki profilu kampera nie gwarantuje uwzględnienia tych danych w propozycjach tras przejazdu. Zawsze stosuj się do znaków drogowych oraz pamiętaj, aby dostosowywać jazdę do panujących warunków.

andi at - 2021-07-05, 22:33

Ale mają ceny haha
andrzej627 - 2021-07-05, 23:16

andi at napisał/a:
Ale mają ceny haha

W stosunku do ceny nowego kampera to jest ułamek procenta. :spoko

zbyszekwoj - 2021-07-07, 13:25

andrzej627 napisał/a:
andi at napisał/a:
Ale mają ceny haha

W stosunku do ceny nowego kampera to jest ułamek procenta. :spoko


Andrzej ,wymierz szerokośc szyby ,czy te wszystkie ekrany nie zaslonia Ci pola widzenia. Ostatnio jak sie widzielismy miałes z 5 ekranów na pulpicie. U mnie jedna nawigację Krysia musi sledzić. :diabelski_usmiech

Karpie - 2021-07-07, 13:30

andrzej627 napisał/a:
Ciekaw jestem, czy ktoś używa jakiejś nawigacji z tej serii dla kamperów:
samochodową


Ja mam tą:

Camper 890
8-calowa nawigacja dla kamperów z cyfrowymi komunikatami drogowymi


Bardzo wygodna w obsłudze, duża więc wszystko widać i łatwo trafiać palcem w ikonki.
Ma dane o miejscach obsługi, parkingach dla kamperów, itp.
Niestety Trip Advisor jest jakiś ubogi, w komórce znajduje mi dużo więcej atrakcji niż w nawigacji. Może to dotyczy tylko Polski, jeszcze nie wypróbowałem jej za granicą.

Po wpisaniu gabarytów kampera faktycznie nie wpuścił mnie jeszcze w maliny. To co mi się podoba, to gdy np. gdy źle skręcę i każe mi zawracać, nie prowadzi mnie w pierwszą dostępną uliczkę, tylko wybiera łatwiejsze możliwości, np na rondzie, albo skręcając na tych większych skrzyżowaniach, a omijając te węższe i trudniejsze.

Dobrze działa informacja o ruchu, gdy jest korek lub wypadek - informuje o tym i zmienia trasę. Na początku jej nie wierzyłem i jechałem na Google Maps, ale się naciąłem na korki, których Google nie pokazywał. Potem już Googla nie odpalałem. Dobrze działa wyznaczanie trasy drogami bezpłatnymi, można też wybrać na które kraje ma się wykupioną winietę, a na które nie i wyznaczy trasę omijając autostrady, na które nie wykupiliśmy winiety.

Ostrzega też przed niebezpiecznymi łukami, trudnymi podjazdami i zjazdami, chociaż czasem się myli - kilka razy dostałem ostrzeżenie o ostrym łuku na prostej drodze. Prawidłowo pokazuje za to ograniczenia prędkości i fotoradary.

andrzej627 - 2021-07-07, 14:12

Karpie napisał/a:
Ma dane o miejscach obsługi

U mnie są takie miejca "kamperowe": Wszystkie campingi, Przewodnik zielony Michelin, Tripadvisor, ACSI, Campercontact, iOverlander, Trailer's Park. Masz coś więcej? Czy masz na myśli serwis kampera (opróżnienie kasety, wylanie wody szarej, nabranie wody pitnej)?

Ja mam dodatkowo pliki POI: park4night (płatny) i punkty serwisowe we Francji (darmowy).

Karpie - 2021-07-07, 14:25

Mam na myśli Campercontact. Korzystałem wiele razy z tej apki jako płatnej, a teraz jest zaszyta w nawigacji i działa prawidłowo. Tam są wskazane miejsca do zrzutu ścieków.

Park4night masz zaszyte jakoś w nawigacji? Ja u siebie jej nie widzę (chętnie bym zapłacił, bo to też podobno fajna apka).

andrzej627 - 2021-07-07, 16:51

Karpie napisał/a:
Mam na myśli Campercontact. Korzystałem wiele razy z tej apki jako płatnej, a teraz jest zaszyta w nawigacji i działa prawidłowo. Tam są wskazane miejsca do zrzutu ścieków.

Nie pomyślałem, że tak jest. :spoko

Są nawet 4 takie miejsca w Polsce.

Karpie napisał/a:
Park4night masz zaszyte jakoś w nawigacji? Ja u siebie jej nie widzę (chętnie bym zapłacił, bo to też podobno fajna apka).

Plik POI (własne punkty szczególne - rozszerzenie .gpi) wstawiasz do foldera POI i nawigacja je widzi.

Do kupienia tutaj za 22€:
POI GPS - GARMIN - CAMPING CAR - MONDE

andrzej627 - 2021-07-07, 17:22

zbyszekwoj napisał/a:
czy te wszystkie ekrany nie zaslonia Ci pola widzenia. Ostatnio jak sie widzielismy miałes z 5 ekranów na pulpicie

Widok mam dobry. Tylko 4 na szybie, piąty jest wbudowany w tablicę rozdzielczą. :spoko

Karpie - 2021-07-09, 11:20

andrzej627 napisał/a:

Do kupienia tutaj za 22€:
POI GPS - GARMIN - CAMPING CAR - MONDE


Dzięki! Na pewno się przyda. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem - ta cena jest za aktualizacje punktów poi przez 12 miesięcy?

andrzej627 - 2021-07-09, 11:55

Karpie napisał/a:
cena jest za aktualizacje punktów poi przez 12 miesięcy

Zgadza się. Co jakiś czas dostaniesz email, że jest dostępna aktualizacja.

andrzej627 - 2021-07-11, 13:46

Nawigacja CamperVan poza obrazami BirdsEye obsługuje też własne mapy (custom maps). Można więc używać np. takich map: Mapy do Garmin. :spoko
andrzej627 - 2021-11-13, 19:31

Jest dostępna aktualizacja mapy:
Oldzbig - 2021-11-14, 09:04

Czy z garmina 278cx można zrobić nawigację do campera. Chodzi mi o rozszerzenie jego funkcji o gabaryty pojazdu, szukanie dróg bezpłatnych i pozostałe funkcje które opisujecie?
Czy tablet Apple można uzupełnić o program realizujący podobne funkcje jak te garminy dla camperów ?
Udzieliła mi się ekscytacja mojego Guru Andrzeja i nabrałem ochoty na zakup tego co On ma ale obawiam się zbyt dużej ilości ekranów i nie wykorzystania możliwości tego co już mam.

andrzej627 - 2021-11-14, 10:19

Rozumiem, że chodzi o model 276Cx.

Cytat:
Jeśli poszukujesz nawigacji firmy Garmin w najlepszym wydaniu, urządzenie GPSMAP 276Cx to doskonały wybór. To urządzenie nawigacyjne zapewnia precyzyjną nawigację po bezdrożach, na wodzie i wszędzie tam, dokąd je zabierzesz. Nowy model 276Cx jest wyposażony w całą gamę najnowocześniejszych funkcji, a jednocześnie kontynuuje dobre tradycje i sprawdzone rozwiązania modelu 276. Dzięki 5-calowemu wyświetlaczowi, udoskonalonym czujnikom, takim jak GPS+GLONASS, wyświetlacz barometryczny i 3-osiowy kompas, wszechstronnym funkcjom nawigacji morskiej i w otwartym terenie oraz obsłudze map nowe urządzenie nawigacyjne GPSMAP 276Cx jest doskonałym następcą tej legendarnej serii produktów.

Nic nie piszą na temat gabarytów pojazdu.

Dla kamperów jest seria Kamper. :spoko

Oldzbig - 2021-11-14, 10:42

Mam właśnie tego na rower ale czy można go zaktualizować na kamper czyli campingi, parkingi , atrakcyjne trasy itp?
andrzej627 - 2021-11-14, 10:59

Jeżeli oprogramowanie nie przewiduje możliwości wstawienia gabarytów, to nic nie można zrobić.

Zawsze można wstawić dodatkowe punkty użytkownika (POI), np.
NAJWIĘKSZA I NAJBARDZIEJ DOKŁADNA STRONA INTERNETOWA W EUROPIE, ZNAJDUJĄCA 34.138 KAMPINGÓW W EUROPIE

Oldzbig - 2021-11-14, 11:09

Chyba się zdecyduję na tego 8 calowego garmina bo na 10 trzeba czekać 5 tygodni ale ciągle się zastanawiam i pytam czy moźna kupić i wgrać do Apple lub samsunga programy dające to co ten garmin oferuje bo chcę wykorzystać sprzęty nie używane, których jako gadżeciarz chorobliwy trochę zebrałem.
andrzej627 - 2021-11-14, 11:19

Oldzbig napisał/a:
czy moźna kupić i wgrać do Apple lub samsunga programy dające to co ten garmin oferuje

Jest wiele aplikacji do nawigacji na tablecie. Do Androida polecam OsmAnd+.
W tej aplikacji możesz wstawić gabaryty pojazdu. :spoko

Oldzbig - 2021-11-16, 22:14

Zdecydowałem sie na Garmin camper 1090 i o mało nie strzeliłem byka kupując wersję dla ciężarówek która nie ma campingów, ale skończylo się dobrze. Przy okazji fachowiec w salonie garmina podzielił moją opinię na temat 276cx ze to urządzenie humorzaste i powolne. Na koniec syn mnie zdołował twierdząc że tym zakupem tylko zdublowałem urządzenia zamiast uczyć się wykorzystywać to co już mam :(
andrzej627 - 2021-11-16, 22:37

Cytat:
tym zakupem tylko zdublowałem urządzenia zamiast uczyć się wykorzystywać to co już mam

Nieraz trzeba sobie zrobić przyjemność i kupić coś nowszego, mimo że stary sprzęt jeszcze działa. Ja w ostatnich dniach sprawiłem sobie dwa nowe urządzenia Garmina, które nie były niezbędne. Nie podaję szczegółów, aby nie być posądzony od reklamę ich produktów. Powiem tylko, że mam nową kamerę samochodową i nowy zegarek. :spoko

Oldzbig - 2021-11-17, 06:32

Cytat :Nieraz trzeba sobie zrobić przyjemność i kupić coś nowszego, mimo że stary sprzęt jeszcze działa. Ja w ostatnich dniach sprawiłem sobie dwa nowe urządzenia Garmina, które nie były niezbędne. Nie podaję szczegółów, aby nie być posądzony od reklamę ich produktów. Powiem tylko, że mam nową kamerę samochodową i nowy zegarek

Gratuluję zakupów i życzę dużo radości z ich użytkowania licząc na to ze podzielisz się wiedzą z tego wynikającą tak jak dotychczas.
Co do zakupów nie bardzo potrzebnych rzeczy to uważam że jest to nasz emerycki obowiązek. Emerytury coraz wyższe, jakieś 13 i zmniejszenia podatków, a już nie można tyle zjeść i wypić co kiedyś a czasu coraz mniej żeby pozbyć się masy spadkowej aby nie demoralizować młodzieży ;)

yamah - 2021-11-17, 10:05

Oldzbig napisał/a:
a czasu coraz mniej żeby pozbyć się masy spadkowej aby nie demoralizować młodzieży ;)

:haha: :spoko :pifko

Oldzbig - 2021-12-07, 17:55

Andrzeju , czy i jak można wprowadzić do Garmina camper aplikację parking4night. Jestem teraz nad Bałtykiem, kempingi pozamykane i chciałbym ułatwić sobie poszukiwania noclegów.
andrzej627 - 2021-12-07, 18:40

Oldzbig napisał/a:
jak można wprowadzić do Garmina camper aplikację parking4night

Można kupić plik POI: POI GPS - GARMIN - CAMPING CAR - MONDE.

Oldzbig - 2021-12-07, 19:15

Dzięki, ale czy w Polsce to jest osiągalne?
Oldzbig - 2022-02-20, 09:15

Witaj Andrzeju dla mnie garminowy guru. Jesteśmy na trasie wzdłuź południowej granicy od trójstyku granic na zachodzie to tego na wschodzie i zostałem skrytykowany przez pilotakwatermistrza źe ten nowy nabytek nie ma funkcji takich jak 278 czyli atrakcje w okolicy.
Co zrobić żeby to miał?

andrzej627 - 2022-02-20, 14:35

Na ekranie głównym wybierasz Popular. miejsca. Możesz filtrować te miejsca. :spoko
Oldzbig - 2022-02-20, 15:42

Dziękuję za pomoc. Znalazłem. Okazało się że kiedyś miałem włączone wszystkie dodatki i zagęszczenie utrudniało obserwowanie trasy więc to wyłączyłem i zapomniałem. Jeszcze raz dziękuję
Kazik II - 2022-02-20, 20:01

andrzej627 napisał/a:
Jeżeli oprogramowanie nie przewiduje możliwości wstawienia gabarytów, to nic nie można zrobić.

Zawsze można wstawić dodatkowe punkty użytkownika (POI), np.
NAJWIĘKSZA I NAJBARDZIEJ DOKŁADNA STRONA INTERNETOWA W EUROPIE, ZNAJDUJĄCA 34.138 KAMPINGÓW W EUROPIE

Andrzeju drogi, a czy da się jakoś to dograć do IGO Primo truck - a jeśli tak to w jaki sposób? Dla Ciebie to może trochę lamerskie pytanie, ale nie jestem zbyt zaawansowany w tej materii.Pozdrawiam :spoko

andrzej627 - 2022-02-20, 20:48

Kazik II napisał/a:
czy da się jakoś to dograć do IGO Primo truck

Może. :roll: Tutaj są instrukcje do innych nawigacji: http://www.archiescampings.eu/install_eng/

szkl - 2023-02-05, 21:22

andrzej627, czym się różnią 780/785/795 do tego dopiski MT-D, M-S albo bez - czytam na stronie/ porównuje te modele i nic mi z tego nie wychodzi co dziś na początku 2023 kupić do kampera

dziękuję za podpowiedź

izola - 2023-02-05, 21:34

Oznaczenia

„T” oznacza TMC (kanał informacji o ruchu drogowym)

„Tpro” oznacza TMCpro (lub TMC Premium)

„LT” oznacza Lifetime Traffic (dożywotni TMCpro lub DAB+ dla kompatybilnych urządzeń)

„LMU” oznacza dożywotnią aktualizację map (nüMaps Lifetime)

„LMT” oznacza Lifetime Map Update (nüMaps Lifetime) + Lifetime Traffic

„LMT-D” oznacza Lifetime Map Update (nüMaps Lifetime) + Lifetime Traffic + DAB+

„LMT-S” oznacza dożywotnią aktualizację map (nüMaps Lifetime) + dożywotni ruch drogowy (brak kabla odbiornika komunikatów drogowych w zestawie - „S” oznacza opcję otrzymywania informacji o ruchu drogowym za pośrednictwem połączenia ze smartfonem)

na ŻYWO! (dawniej „nüLink!”) to urządzenia z opcją subskrypcji usług online nüLink!.

„CE” oznacza Europę Środkową (urządzenia te mają fabrycznie załadowany region Europy Środkowej, więc nie obejmują pełnego zasięgu dla Europy. Oto przegląd zasięgu)

https://support.garmin.com/de-DE/?faq=zotgpLFM6x4IhT1J5ZRh19

szkl - 2023-02-05, 21:46

izola, dzięki ale który model kupić 780, 785,795?
795 Europa ma wbudowana kamerę przednią zaś te MT-D i MT-S nie ale nie wiem czym te 7.. różną się bo jak daje porównanie modeli to są te same funkcje

izola - 2023-02-06, 08:17

Na tej stronie jest więcęj informacji,
jakie dane urządzenie ma plusy i minusy. Kryterium wyboru może być pojazd jakim jedziesz, twoje cele podróży, sowtware itd.

https://www.coolblue.de/b...d-890-mt-s.html

To, który system jest dla Ciebie odpowiedni, zależy głównie od typu pojazdu i celu. Kompaktowy CamperVan jest szczególnie odpowiedni, jeśli podróżujesz po Europie vanem bez przyczepy. Model 785 ma kamerę samochodową, odbiera informacje o ruchu drogowym na żywo za pośrednictwem DAB+ i, podobnie jak model 890, nadaje się zarówno do samochodów kempingowych, jak i przyczep kempingowych. Czy podróżujesz poza Europę i chcesz przeczytać trasę i ciekawe miejsca na bardzo dużym ekranie? W takim razie 890 jest dla Ciebie idealnym towarzyszem podróży.

szkl - 2023-02-06, 09:42

izola, kamper 7,4m >3,5t. Poza Europe na 99% nie wyjadę
JanusS - 2023-02-06, 18:28

Qrczę blade! Dziewczyny i chłopaki się "zbroją" w takie, śmakie i inne "instrumenta" a ja oldboy na dwóch smartfonach i ekranie jakiejś tam multimedialnej stacji jeżdżę. Nic dziwnego, że mnie ostatnio 3 nawigacje przez Słowację wprowadziły... na manowce!!! Widać "nadejszła pora" na dozbrojenie!
andrzej627 - 2023-02-07, 15:09

szkl napisał/a:
który model kupić 780, 785,795?

W tej chwili Garmin proponuje do wyboru modele Camper 795, Camper 895 i Camper 1095. Różnią się wielkością ekranu i ceną. Jest też model z wbudowaną kamerą samochodową: CamperCam 795.

Wybór zależy od Twojego budżetu. :spoko

andrzej627 - 2023-02-07, 15:21

JanusS, nie ma nawigacji idealnej. Każda może Cię wyprowadzić na manowce. :spoko



Droga przez plażę na mapie na mapie wygląda tak:

szkl - 2023-02-07, 21:02

dobra jestem już mądrzejszy więc się podziele:
tegoroczne modele z końcówką .95 to przede wszytkim możliwość podglądu satelitarnych zdjęć Garmina (dostęp do bazy zdjęć satelitarnych Garmin BirdsEys) co ma ułatwić dotarcie do miejsc postojowych i obsługa nowszej kamery cofania BC-50 (widok w nocy). Ponadto zielony przewodnik MICHELIN, dzięki któremu szybko sprawdzimy czy dana atrakcja jest warta odwiedzenia. Funkcja Roadtrip Routes pozwalająca na wyszukanie malowniczych tras


dodatek MT-D i MT-S todtyczny obsługi DAB+ czyli syngału radiowego o korkach w modelach 895 i 1095 wbudowane w zaczep magnetyczny z kablem zasilającym a w modelu 795 osobny kabelek. Dodoatkowo model MT-D poprzez garmin drive czyli telefon dostaje informacje jw oraz o pogodzie, cenach paliwa. Zaś model MT-S to samo ale tylko przez Garmin Drive (nie ma DAB+)

reasumując wybór padł na 895 MT-D

zarówno modele 789, 890, 1090 z 2020 jak i nowe tegoroczne majła mapy dożywotnie aktualizowane i wgrane europe a resztę świata (jak Ameryka Północna, Południowa czy Bliski Wschód i Afryka Północna) według potrzeb możemy dogrywać

andrzej627 - 2023-02-07, 22:37

szkl napisał/a:
wybór padł na 895 MT-D

Bardzo dobrze zrobiłeś. :spoko

moskit - 2023-02-07, 23:14

porównując modele 895 MT-D i 1095 MT-D to jeżeli czegoś nie przeoczyłem to różnią się
ceną
przekątną
wagą
reszta bez zmian

Pozdrawiam

szkl - 2023-02-08, 11:48

moskit, dokładnie
dodatkowo czego nie napisałem modele 895 i 1095 mogą pracować w pionie czego nie potrafi 795

andrzej627 - 2023-02-08, 18:21

W czasie ostatniej podróży zgniotłem ekran mojego CamperVana. Zadzwoniłem do Garmina w sprawie reparacji. Okazało się, że zamiast reperować wymieniają na nowy. Dzisiaj przyszła paczka z nowym CamperVanem, który kosztował mnie 110€ zamiast 299€. :lol:
szkl - 2023-02-08, 18:24

andrzej627, dobra polityka firmy - budują zaufanie do marki w ten sposób. Chociaż znając Twoje wypowiedzi czy siebie samego mamy je i tak do Garmina
mischka - 2023-02-09, 08:19

https://www.amazon.de/Cam...PL¤cy=PLN

można to kupić taniej?

szkl - 2023-02-09, 08:45

mischka, będzie ciężko bo to nowość. Na oficjalnej www i allegro analogiczne ceny
drwoy - 2023-02-10, 20:21

Właśnie zamówiłem to urządzonko, ale 795 MT-D z kamerą. W przypadku 895 obawiam się dużych rozmiarów nie mówiąc o jeszcze większym modelu. Przewaga to podstawa magnetyczna i rozdzielczość 1280.
Czy model 795 ma DAB + do lokalizacji korków drogowych.

Andrzeju i pozostali użytkownicy doradźcie.

andrzej627 - 2023-02-10, 20:35

Widzę tu:
Cytat:
RUCH DROGOWY I POGODA
Po sparowaniu z aplikacją Garmin Drive funkcja Informacje o ruchu drogowym pomoże uniknąć opóźnień i odnajdzie objazdy. Możesz również m.in. wyświetlić szczegółowe prognozy pogody, bieżące warunki oraz animowany radar.

Trzeba tylko pamiętać, aby przed wyruszeniem w drogę włączyć na telefonie aplikację Garmin Drive. :spoko

szkl - 2023-05-23, 22:52

andrzej627, kupiłem 795 finalnie i dziś otrzymałem i... się załamałem. Dotychczas na telefonie P4N i Sygic i ładnie współgrało a tu ... ZONG. Jak tu się ustawia trasę. Mam problem ze znalezieniem miejsc na trasie, POI w P4N zamówiłem/opłaciłem ale pliku nie dostałem jeszcze aby go wgrać. Miałem nadzieję ze jakoś przez drive bede dodawał P4N ale nie wychodzi mi to. Generalnie jestem zdegustowany. Szukam na YouTube jakiś instrukcji aby to ogarnąc
andrzej627 - 2023-05-30, 16:10

Cytat:
Miałem nadzieję ze jakoś przez drive bede dodawał P4N ale nie wychodzi mi to

Robię to często. U mnie działa.

ZEUS - 2023-05-30, 18:42

szkl napisał/a:
ze jakoś przez drive bede dodawał P4N ale nie wychodzi mi to

u mnie "wchodzi" bez problemu... sprawdź czy Garmin nawiązuje podłączenie przez bluetootha🤔

szkl - 2023-05-30, 20:11

Ok. Zawodowo jestem Zosia samosia więc już ogarnąłem temat trochę samemu. Połączenie jest i różne atesty przez drive wchodzą a inne nie - nie wiem czemu. Sam Garmin też sztuka słabiej niż aplikacja drive. Oba oczywiście on-line. Trochę już nawet pokochałem mojego Garmina choć początkowo szybko szykował się rozwód. Uważam że idealnie dopełnia mojego kampera obok Google maps i Sigic Truck
Dzordzi2000 - 2023-06-18, 10:14

Karpie napisał/a:
andrzej627 napisał/a:
Ciekaw jestem, czy ktoś używa jakiejś nawigacji z tej serii dla kamperów:
samochodową


Ja mam tą:

Camper 890
8-calowa nawigacja dla kamperów z cyfrowymi komunikatami drogowymi


Bardzo wygodna w obsłudze, duża więc wszystko widać i łatwo trafiać palcem w ikonki.
Ma dane o miejscach obsługi, parkingach dla kamperów, itp.
Niestety Trip Advisor jest jakiś ubogi, w komórce znajduje mi dużo więcej atrakcji niż w nawigacji. Może to dotyczy tylko Polski, jeszcze nie wypróbowałem jej za granicą.

Po wpisaniu gabarytów kampera faktycznie nie wpuścił mnie jeszcze w maliny. To co mi się podoba, to gdy np. gdy źle skręcę i każe mi zawracać, nie prowadzi mnie w pierwszą dostępną uliczkę, tylko wybiera łatwiejsze możliwości, np na rondzie, albo skręcając na tych większych skrzyżowaniach, a omijając te węższe i trudniejsze.

Dobrze działa informacja o ruchu, gdy jest korek lub wypadek - informuje o tym i zmienia trasę. Na początku jej nie wierzyłem i jechałem na Google Maps, ale się naciąłem na korki, których Google nie pokazywał. Potem już Googla nie odpalałem. Dobrze działa wyznaczanie trasy drogami bezpłatnymi, można też wybrać na które kraje ma się wykupioną winietę, a na które nie i wyznaczy trasę omijając autostrady, na które nie wykupiliśmy winiety.

Ostrzega też przed niebezpiecznymi łukami, trudnymi podjazdami i zjazdami, chociaż czasem się myli - kilka razy dostałem ostrzeżenie o ostrym łuku na prostej drodze. Prawidłowo pokazuje za to ograniczenia prędkości i fotoradary.

A jakiej dokładnie mapy używasz w swojej 890?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group