Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Węgry - Berekfurdo

kubryk1 - 2017-09-05, 18:30
Temat postu: Berekfurdo
Wybieram się po raz pierwszy do Berekfurdo i mam pytanie - czy kamping i termy są na tym samym terenie a jeśli nie to jak daleko jedno od drugiego? i czy można wielokrotnie wchodzić i wychodzić z i na termy? Pytanie dla mnie istotne bo mam pieska, którego w ciągu dnia należy choć raz odwiedzić.
Misiaczki - 2017-09-05, 18:38

Witam tak kemping jest na kompleksie basenowym w cenie kempingu są baseny wliczone
jakieś 100m :spoko

ZEUS - 2017-09-05, 21:13
Temat postu: Re: Berekfurdo
kubryk1 napisał/a:
Wybieram się po raz pierwszy do Berekfurdo i mam pytanie - czy kamping i termy są na tym samym terenie a jeśli nie to jak daleko jedno od drugiego? i czy można wielokrotnie wchodzić i wychodzić z i na termy? Pytanie dla mnie istotne bo mam pieska, którego w ciągu dnia należy choć raz odwiedzić.

są duże szanse, że teraz uda Ci się znaleźć miejsce na kampera dosyć blisko basenów, teren kempingu jest rozległy, dla pieska miejsce bardzo przyjazne... :)

lepciak - 2017-09-06, 19:39

Aktualnie na terenie term Berekfurdo przebywa kilka załóg CT.
izola - 2017-09-06, 21:07

Nie jestem zakochana w kampingach, ale jak robimy łaźnie i termy , to tylko CP przy nich...bo jest tak wygodnie.

W Berekfurdo na CP podobała mi się kuchnia , normalnie gotuję u siebie w aucie...ale jak to bywa campinggaz mi się skończył...kartusze i pies w kamperze to trza uważać- czyli ich kuchnia nam pomogła...jeden pan Janusz nawet dał skosztować bigosu o innych miłych rozmwoach już nie wspominam :szeroki_usmiech
a stałam przy kanale i blisko było, łaźnie i toalety też są ok...ceny też ok.

A gdzie mam stanąć poradził mi chyba miły kolega Zbyszkowoj... jak inny - to obydwum :bukiet:

zbyszekwoj - 2017-09-07, 07:50

Żaby nie kumkały? :ok
kubryk1 - 2017-09-08, 20:56

To kto tam siedzi teraz w Berekfurdo? A właściwie ważniejsze dla mnie kto będzie od wtorku - mam zamiar się tam właśnie we wtorek zjawic
maga - 2017-09-08, 21:04

kubryk1 napisał/a:
To kto tam siedzi teraz w Berekfurdo?


Po Radawie,to nie zły zlocik się tam chyba zrobił :roll:

izola - 2017-09-08, 21:07

zbyszekwoj napisał/a:
Żaby nie kumkały? :ok

kumkały, a jeszcze jak !... żółwiki wodne się bzykały...a wszystko to zagłuszała jak najęta .... głośna kukułka :mrgreen:
Fajnie nam było z tym wszystkim...

Edit... Izola poszła do kąta za te byki... :mrgreen:

Wanderer - 2017-09-08, 21:42

Kukółka to taka kukułka co ma kółka? :lol:
:spoko

lepciak - 2017-09-09, 06:26

maga napisał/a:
kubryk1 napisał/a:
To kto tam siedzi teraz w Berekfurdo?

Po Radawie,to nie zły zlocik się tam chyba zrobił :roll:
Po Radawie więcej załóg przybyło do Bogacsa.
gardamm - 2017-09-13, 08:59

kubryk1 napisał/a:
To kto tam siedzi teraz w Berekfurdo? A właściwie ważniejsze dla mnie kto będzie od wtorku - mam zamiar się tam właśnie we wtorek zjawic


Sprawdź jak wygląda sprawa remontu toalet tych na końcu kempingu koło boiska i restauracji .
w maju rozbebeszone było wszystko, a pod koniec sierpnia trochę posprzątane i zamurowane drzwi i chyba wymienione okna i ...............dalej cisza nieczynne
pozdrawiam
MM :spoko :gwm

lepciak - 2017-09-13, 09:28

gardamm napisał/a:
kubryk1 napisał/a:
To kto tam siedzi teraz w Berekfurdo? A właściwie ważniejsze dla mnie kto będzie od wtorku - mam zamiar się tam właśnie we wtorek zjawic

Sprawdź jak wygląda sprawa remontu toalet tych na końcu kempingu koło boiska i restauracji .
MM :spoko :gwm
Wolę siedzieć na basenach niż sprawdzać stan toalet. Sorry.
gardamm - 2017-09-13, 09:50

lepciak napisał/a:
gardamm napisał/a:
kubryk1 napisał/a:
To kto tam siedzi teraz w Berekfurdo? A właściwie ważniejsze dla mnie kto będzie od wtorku - mam zamiar się tam właśnie we wtorek zjawic

Sprawdź jak wygląda sprawa remontu toalet tych na końcu kempingu koło boiska i restauracji .
MM :spoko :gwm
Wolę siedzieć na basenach niż sprawdzać stan toalet. Sorry.


wybacz ale Ciebie nie prosiłem o nic ( spokojnie się pluskaj )

''bo najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy przeważnie nic nie mają do powiedzenia'' :haha:

kubryk1 - 2017-09-21, 21:08

Po bardzo miłym pobycie w Berekfurdo pojechaliśmy do Szczawnicy i tu totalna porażka - leje, leje i jeszcze raz leje. Wróciliśmy do Łodzi, przepakowali graty i jutro ruszamy na grzyby w okolice Kościerzyny.
Poznalismy wspaniałych nowych znajomych ale... i tu bijemy się w piersi, nie z każdymi pożegnaliśmy się przy wyjeździe. Większośc była na basenach.
Zatem tą drogą kłaniamy się wszystkim, którym nie powiedzieliśmy "do widzenia"'

[/quote]

Comsio - 2018-04-19, 21:58

Jak by ktoś pytał :wyszczerzony: ,to 27,04 wieczorkiem ruszamy do Berekfurdo, i Bogaca . :spoko
lepciak - 2018-04-20, 04:09

Comsio napisał/a:
Jak by ktoś pytał :wyszczerzony: ,to 27,04 wieczorkiem ruszamy do Berekfurdo, i Bogaca . :spoko
Nie pytam bo jak zawsze - jutro sam się wykreślisz
Comsio - 2018-04-20, 08:01

Zbyńiu jednak tym razem nie . :wyszczerzony: :kawka:

Tym razem. Mam nie dosyt pewnej czynności. :diabelski_usmiech

Jedziemy jedziemy będziecie w pobliżu :?: ,myślę zakulić przez Tokaj, po towar pierwszego sortu. :ok :kawka:

gardamm - 2018-04-21, 15:08

Comsio napisał:

""Jedziemy jedziemy będziecie w pobliżu :?: ,myślę zakulić przez Tokaj, po towar pierwszego sortu. :ok :kawka: [/quote]""



a tym czasem w TOKAJU .............
Tokaj Halas Boros Festival i Hacacaré

28 kwietnia - 29 kwietnia 2018

Tokaj, Kossuth tér

https://www.facebook.com/events/306786623179045

Festiwal muzyki kulinarnej i muzyki lekkiej na głównym placu w Tokaju, organizowany przez Stowarzyszenie Skarbu Tokaj.


Przedstawione wykonawców: **** OMEGA **** KARTHAGO **** DEAK BILL GYULA **** DOROTHY ****

Comsio - 2018-04-21, 16:14

Dzięki :pifko jedziemy w dwie załogi.
W takim razie pół soboty i niedziela w Tokaju. :ok

Mazur - 2018-04-22, 21:20

Melduję się z Berek, kilka Załóg już tutaj jest 🙂
qdlaty_78 - 2018-04-25, 12:51

My też wybieramy się do Tokaju i stąd pytanie. Gdzie polecacie przycupnąć na noc?
BaWa - 2018-04-25, 12:55

chcesz na kempingu czy na dziko?
qdlaty_78 - 2018-04-25, 13:01

Jak jest coś fajnego na dziko to może być, kemping w ostateczności. Czytałem że ten w Tokaju to za rewelacyjny nie jest. Patrzę trochę na mapach i szukam czegoś nad rzeką ale nic mi nie wpadło w oko dlatego pytam
BaWa - 2018-04-25, 13:12

Kemping ten nad rzeką fatalny ale zawsze kemping + taki że woda i do miasta blisko 48°07'25.0"N 21°25'05.0"E
48.123611, 21.418056
Tiszavirág Kemping

My staliśmy na dziko po tej samej stronie co kemping
48°06'55.6"N 21°25'06.0"E
48.115437, 21.418333

cisza spokój-widzę na mapie że tam jakiś klub nocny jak ja byłam nic nie było czynnego w okolicy- przyjeżdżali tylko wędkarze i ludzie na swoje działki

koledzy z Ct stali na święcie wina nad rzeką po stronie miasta- nie wiem jak teraz wygląda sprawa z postojem (sprawdź z google to miejsce )

48°07'28.4"N 21°24'44.2"E
48.124561, 21.412282

qdlaty_78 - 2018-04-25, 13:56

Ok dzięki za namiary
Mazur - 2018-04-27, 12:41

obok Berekfurdo jest tańszy Karcag, a niczemu nie odbiega od Berek. Jesteśmy jak na razie w trzy polskie załogi, miejsca bardzo dużo, ogólnie luzz.
ps..
nie szukam najtaniej, ale szukam : mało ludzi, basen bez nadmiaru osób, Karcag spełnia wymagania

izola - 2018-04-27, 21:32

Mazur napisał/a:
obok Berekfurdo jest tańszy Karcag, a niczemu nie odbiega od Berek. Jesteśmy jak na razie w trzy polskie załogi, miejsca bardzo dużo, ogólnie luzz.
ps..
nie szukam najtaniej, ale szukam : mało ludzi, basen bez nadmiaru osób, Karcag spełnia wymagania

Jak najbardziej Karcag spełnia wysokie wymagania, izolownia moczy się też w Karcag i to od kilku dni, w pełni zadowolona,
tu jeszcze wrócimy...

Berek natomiast też ma swoje niezaprzeczalne uroki, które nam pasowały podczas pobytu.

Jaki dobrze że tych term jest aż tyle- zawsze można mieć nowe bodźce.

Fordek - 2018-04-27, 23:03

Witam . Czy w Karcagu jest kemping ? Bo w Berekfurdo jest .
ZEUS - 2018-04-28, 02:36

Tak...
Krystian - 2018-04-28, 18:11

Mazur napisał/a:
obok Berekfurdo jest tańszy Karcag, a niczemu nie odbiega od Berek. Jesteśmy jak na razie w trzy polskie załogi, miejsca bardzo dużo, ogólnie luzz.
ps..
nie szukam najtaniej, ale szukam : mało ludzi, basen bez nadmiaru osób, Karcag spełnia wymagania


Mieszkańcy Korcag podobno jeżdżą do Berekfurdo.
Do walorów termalnego kempingu w Korcag należy bar (szwedzki stół) gdzie można tanio zjeść obiad.

zbyszekwoj - 2018-05-03, 13:07

Krystian napisał/a:
Mazur napisał/a:
obok Berekfurdo jest tańszy Karcag, a niczemu nie odbiega od Berek. Jesteśmy jak na razie w trzy polskie załogi, miejsca bardzo dużo, ogólnie luzz.
ps..
nie szukam najtaniej, ale szukam : mało ludzi, basen bez nadmiaru osób, Karcag spełnia wymagania


Mieszkańcy Korcag podobno jeżdżą do Berekfurdo.
Do walorów termalnego kempingu w Korcag należy bar (szwedzki stół) gdzie można tanio zjeść obiad.


Sielanka się kończy, po zeszłorocznym nalocie CT w tym roku zdrozały obiady w Carytasie. :shock:

Paweł_Łódź - 2018-05-03, 18:32

3.05.2018
Właśnie dzisiaj rano dobiliśmy do Berek. Ludzi sporo ale pogoda rekompensuje wszystkie niedogodności. Jest 31st, słońce, miejsc na campingu sporo.
Zostajemy 2 dni.

Pozdrawiamy i zapraszamy,

PUSIAKI

Bogusław i Ewa - 2018-05-05, 21:10

Cena posiłku w barze w Karcagu bez zmian 990 forint.
lepciak - 2018-05-06, 07:43

W Berek na dzisiaj są 3 załogi z CT oraz 6 z karawaningu. Są jeszcze dwie załogi które oprócz naklejek CT nic wspólnego z nami nie mają.
martini44 - 2018-05-06, 12:46

lepciak napisał/a:
Są jeszcze dwie załogi które oprócz naklejek CT nic wspólnego z nami nie mają


pewnie jedna z nich to moi teściowie którzy kamperka odziedziczyli po Nas, Burstner na ducato I SM .... :-P

lepciak - 2018-05-06, 14:42

martini44 napisał/a:
lepciak napisał/a:
Są jeszcze dwie załogi które oprócz naklejek CT nic wspólnego z nami nie mają

pewnie jedna z nich to moi teściowie którzy kamperka odziedziczyli po Nas, Burstner na ducato I SM .... :-P
Pozwolisz, że nie będę pytał na kempingu czyim zięciem jest mój nowy kolega - martini44?
martini44 - 2018-05-06, 15:30

na pytanie o martini44 też by zrobili gały zdziwienia..... nie musisz pytać bo po co ? tak napisałem informacyjnie, pozatym teściowie dziś wyjechali dalej :spoko
Pablo_krak - 2018-05-06, 22:01

My byliśmy teraz kilka dni w Tisakecske k. Kecskemetu naszym Campvanem. Pogoda była super, sam camping Tisza Parti jest z wejściem na baseny ( bez wejścia na baseny jest Anita camping, który jest tuż obok) - w tym gorące siarczkowe z tempersturą 38 stopni. zawsze są tam Niemcy, Holendrzy i austriacy , czasem trochę ludzi z Polski, ale najwięcej Węgrów. Ale niedługo na Węgry wybierają się kamperkiem moi teściowie i zainteresował mnie to Berekfurdo, bo jakoś nigdy tam nie trafiłem:) Tan Camping jest z tego co widzę na earth google przy basenach. ale czy płacąc za camping mam wejście na baseny? i jakie są tam baseny? chodzi mi o to czy są tam baseny z leczniczą wodą siarczkową?
ZEUS - 2018-05-06, 23:02

Pablo_krak napisał/a:
Tan Camping jest z tego co widzę na earth google przy basenach. ale czy płacąc za camping mam wejście na baseny? i jakie są tam baseny? chodzi mi o to czy są tam baseny z leczniczą wodą siarczkową?

w ramach opłaty za kemping korzystasz również z basenów, w Berekfurdo są wody borowinowe...
jeżeli szukasz wód siarkowych polecam Bogacs...

Paweł_Łódź - 2018-05-06, 23:30

Cześć,
dzisiaj wróciliśmy z Berek. Koszt pobytu zestawu 2+1+pies+kamper+podlączenie do prądu na 2 noce to 22200ft. Oczywiście dostęp do basenów w cenie.
Dużo miejsca, czysto, pogoda wyśmienita. :-)


Paweł

Pablo_krak - 2018-05-06, 23:36

ZEUS napisał/a:
Pablo_krak napisał/a:
Tan Camping jest z tego co widzę na earth google przy basenach. ale czy płacąc za camping mam wejście na baseny? i jakie są tam baseny? chodzi mi o to czy są tam baseny z leczniczą wodą siarczkową?

w ramach opłaty za kemping korzystasz również z basenów, w Berekfurdo są wody borowinowe...
jeżeli szukasz wód siarkowych polecam Bogacs...

dziękuję!

lepciak - 2018-05-07, 05:51

Paweł_Łódź napisał/a:
Cześć,
dzisiaj wróciliśmy z Berek. Koszt pobytu zestawu 2+1+pies+kamper+podlączenie do prądu na 2 noce to 22200ft. Oczywiście dostęp do basenów w cenie.
Dużo miejsca, czysto, pogoda wyśmienita. :-)
Paweł
Jeżeli jesteś na kempingu trzy doby lub więcej to nie doliczą opłaty za dostęp do basenów.
zbyszekwoj - 2018-05-07, 10:15

Bogusław i Ewa napisał/a:
Cena posiłku w barze w Karcagu bez zmian 990 forint.



Widocznie nas wszystkich oszukują,bo placimy 1190. :roll:

Bogusław i Ewa - 2018-05-07, 19:02

Taka cena była w zeszłym roku i jest teraz,byłem tydzień temu. :spoko
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-05-07, 19:44

zbyszekwoj napisał/a:
Bogusław i Ewa napisał/a:
Cena posiłku w barze w Karcagu bez zmian 990 forint.



Widocznie nas wszystkich oszukują,bo placimy 1190. :roll:
jak majówka to tłumy i ceny ceny w góre :!:
Kotek - 2018-05-08, 06:31

zbyszekwoj napisał/a:
Bogusław i Ewa napisał/a:
Cena posiłku w barze w Karcagu bez zmian 990 forint.



Widocznie nas wszystkich oszukują,bo placimy 1190. :roll:


Możliwe, że dokupiliście coś do picia z lodówki i to zmieniło cenę. :kwiatki:

zbyszekwoj - 2018-05-08, 09:16

Kotek napisał/a:
zbyszekwoj napisał/a:
Bogusław i Ewa napisał/a:
Cena posiłku w barze w Karcagu bez zmian 990 forint.



Widocznie nas wszystkich oszukują,bo placimy 1190. :roll:


Możliwe, że dokupiliście coś do picia z lodówki i to zmieniło cenę. :kwiatki:



Piszę jak jest aktualnie ,a nie tydzień temu. Dzisiaj 8 .05 ceny 1190 ft, promocja na lody 100ft gałka z okazji święta wyzwolenia, deszcz leje pierwszy od 2 tygodni. Polowa załóg CT wyjechała do Berka na świętego Stanisława. My jako mniej trunkowi zostajemy w Karcagu.

Andrzej 73 - 2018-05-08, 12:35

Deszcz u nas padał godzinę. Pomiędzy 6-7 rano. Teraz słońce z małymi chmurkami.
Ale generalnie ciepło. :spoko

kakadu - 2018-05-11, 08:36

Witam szanownych kolegów, wybieram się na początku czerwca do Berekfurdo i mam pytanko ,co można ciekawego zobaczyć w okolicy,może jakaś wycieczka rowerem ,może jakieś fajne regionalne jedzenie.Bedę wdzięczny z jakieś wskazówki.Pozdrawiam.
zbyszekwoj - 2018-05-11, 12:56

kakadu napisał/a:
Witam szanownych kolegów, wybieram się na początku czerwca do Berekfurdo i mam pytanko ,co można ciekawego zobaczyć w okolicy,może jakaś wycieczka rowerem ,może jakieś fajne regionalne jedzenie.Bedę wdzięczny z jakieś wskazówki.Pozdrawiam.


Jedyna atrakcja to wycieczka rowerowa do Karcagu 10km na najlepsze lody w okolicy. :ok

zbyszekwoj - 2018-05-11, 12:59

Co do karcagu to oprócz zwyżki cen obiadów w Carytasie od 1. 05. podrożał kemping o ok 600 ft od 2 osób. :roll:
kakadu - 2018-05-11, 14:45

dziekuję :spoko
ZEUS - 2018-05-11, 16:36

zbyszekwoj napisał/a:
Co do karcagu to oprócz zwyżki cen obiadów w Carytasie od 1. 05. podrożał kemping o ok 600 ft od 2 osób. :roll:

ale i tak chyba tańszy niż w Berek... ?

izola - 2018-05-11, 20:00

Mnie się podobało jak za CP poszłam w pola, szli my i szli my...nie było nic, ale było fajnie, ale dziennie bym nie chciała :mrgreen:
JaWa - 2018-05-18, 16:50

ZEUS napisał/a:
ale i tak chyba tańszy niż w Berek... ?

Oczywiście, że tańszy, mimo, że od 1 maja mają tzw. wysoki sezon. Tu również dobrze chodzi internet w przeciwieństwie do Berek. :spoko
W Berek też fajnie, można było pooglądać naszych zachodnich przyjaciół, jak na czterech wracają do kamperka.

Edward - 2018-05-18, 20:06

Bardzo trafnie spostrzeżenie Jacku, niech se nie myślą inni że tylko my tak wracamy.
dodi - 2018-05-19, 22:13

Berek ciasnota na kempingu i ciagle coś "łapie" się w basenach, sanitariaty PRL.
zbyszekwoj - 2018-05-20, 09:18

dodi napisał/a:
Berek ciasnota na kempingu i ciagle coś "łapie" się w basenach, sanitariaty PRL.


u nas obecnie baseny z podgrzewana wodą, sanitariaty z kaskadami wodnymi, w kabinach prysznicowych za szyba podswietlana roslinnosć za szyba i wiele innych bajerów za podobna cenę co w Karcagu. Siedzimy z kolega w Carthago , tu co drugi kamper tej firmy, no i kilka Concordów. Kto zgadnie gdzie to?

SlawekEwa - 2018-05-20, 09:21

zbyszekwoj napisał/a:
Kto zgadnie gdzie to?

Zaton Resort Park :spoko

SlawekEwa - 2018-05-22, 22:47

zbyszekwoj napisał/a:
Siedzimy z kolega w Carthago , tu co drugi kamper tej firmy, no i kilka Concordów. Kto zgadnie gdzie to?

No i co nabrał wody w usta, internet ma na każdej parceli :diabelski_usmiech

bodzio71 - 2018-06-20, 21:15

Witam. Jakie są ceny term w karcag? Nie mogę nigdzie znaleść?
izola - 2018-06-20, 22:40

Termy w Karcag, ceny na szybko powiem są bardzo niskie...

jak ma sie ACSI sa jeszcze o 10% nizsze...tak tanio i komfortowo poza Karcag nigdzie nie mialam tej wiosny :)

Znajde rachunek - podam dokladnie...bylo chyba ca. 4,5 - 5 tys Huf za dwie osoby inkl prunt i sobaka ;)

Pani liczyla rachunek na karteczce , ale dokladnie to robila i bez pomylek -bardzo mila i uprzejma recepcja :)

bodzio71 - 2018-06-20, 22:54

Tam kemping jest przy basenach czy gdzieś dalej?
Podobno też tanie jedzonko jest szwedzki stół???

izola - 2018-06-20, 22:59

na samym terenie :) ...lecisz w majteczkach do basenu ;) Bufet tez maja tani i dobry , pifo tez ;)

co jest super , to zadaszona plywalnia , gdzie o 6 rano smigasz swoje "widzimisie" a do basenow leczniczych tez wejdziesz jak skowronek zaspiewa ;) ...wczas

bodzio71 - 2018-06-20, 23:01

Dzięki wielkie za info. :spoko
izola - 2018-06-20, 23:04

ale miescina Karcag jest tzw. dziurawa...

mimo to ma swoje niepowtarzalne uroki,
szczególnie dla piechurów, są przylegające dookoła termy tereny -ciekawym skrawkiem ziemi do spacerów ( po wielogodzinnym moczeniu)
...gdzie bażanty i bociany na łące swoje glizdy wyciągają...mnie się podobało :)

zbyszekwoj - 2018-06-21, 08:08

izola napisał/a:
ale miescina Karcag jest tzw. dziurawa...



Jak na Węgry to prawiemetropolia.

Uwazaj na stary basen - robale. :diabelski_usmiech

kakadu - 2018-06-21, 13:27

Witam kolegów lubiących Berekfurdo,będąc w ubiegły,m tygodniu na wycieczce rowerowej trafiliśmy na teren dawnego lotniska wojskowego które znajduje się po drodze do Kunmadras czyli kierunek przeciwny niż Karcag,jest 5km od campingu po lewej stronie/duże białe litery/ .Na tym terenie jest tor wyścigów samochodowych które odbywają raz w miesiącu ,najbliższe zawody 1 lub 8 lipca.Od rana ściągają tam całe teamy ,serwisy przygotowują swoje leciwe już Łady,BMW czy Skody do szybkiej jazdy,niektóre niestety nie dojeżdżają do mety.Dla lubiących takie klimaty fajny przerywnik między kąpielami,na miejscu zimne piwko. :spoko
lepciak - 2019-04-16, 13:27

Od Palmowej Niedzieli godz. 19,00 jesteśmy w Berekfurdo. Podróż ze zlotu w Częstochowie minęła prawie migiem. Dla tych co pojadą przez Nowy Sącz polecamy tankować ON 20 do 30 km przed NS: gdzie jest tańszy o 20 gr na litrze. Do miejscowości Haniska za Presov miałem bardzo wysoką średnią bo w naszym kraju nikt nie śmiga o 6 rano bez celu. W Haniskach zorientowałem się, że padł rozrusznik w kamperze i zaczęły się schody.
Brudne od smaru ręce umyłem już w berefurdzkiej ciepłej wodzie. Niebo bez chmur, lekki wiatr, śmiało można chodzić wieczorem w koszuli bez rękawów. Załóg jakieś 7 % stanu normalnego. Woda w większości basenów.

koko - 2019-04-16, 14:25

Czekaj Zbysiu na mnie
lepciak - 2019-04-16, 15:55

koko napisał/a:
Czekaj Zbysiu na mnie
Czekamy z Krysią i przy okazji pilnujemy gorącej wody.
dominik - 2019-04-16, 21:13

lepciak napisał/a:
... W Haniskach zorientowałem się, że padł rozrusznik w kamperze i zaczęły się schody.
Brudne od smaru ręce umyłem już w berefurdzkiej ciepłej wodzie...

Zbyszku akurat rozrusznik dla Ciebie nie był problemem ;) . Pozdrawiamy

lepciak - 2019-04-17, 08:01

Uwaga dla wyjeżdżających na Węgry:
Z dniem 1.01.2019 banknoty koloru jasnoniebieskiego o nominale 1000 forintów „wyszły” z obiegu. Można je wymieniać na nowe tylko w węgierskich urzędach pocztowych.

slawwoj - 2019-04-17, 20:36

lepciak napisał/a:
Od Palmowej Niedzieli godz. 19,00 jesteśmy w Berekfurdo. Podróż ze zlotu w Częstochowie minęła prawie migiem. Dla tych co pojadą przez Nowy Sącz polecamy tankować ON 20 do 30 km przed NS: gdzie jest tańszy o 20 gr na litrze. Do miejscowości Haniska za Presov miałem bardzo wysoką średnią bo w naszym kraju nikt nie śmiga o 6 rano bez celu. W Haniskach zorientowałem się, że padł rozrusznik w kamperze i zaczęły się schody.
Brudne od smaru ręce umyłem już w berefurdzkiej ciepłej wodzie. Niebo bez chmur, lekki wiatr, śmiało można chodzić wieczorem w koszuli bez rękawów. Załóg jakieś 7 % stanu normalnego. Woda w większości basenów.


Czy czynne są zjeżdżalnie?

dominik - 2019-04-17, 21:10

slawwoj napisał/a:
Czy czynne są zjeżdżalnie?


Sławku :shock: :shock: :shock:

izola - 2019-04-17, 21:14

... byleby nie zjechać tam gdzie nie chcesz :-P
slawwoj - 2019-04-17, 21:55

dominik napisał/a:
slawwoj napisał/a:
Czy czynne są zjeżdżalnie?


Sławku :shock: :shock: :shock:


Tak Piotrku...

lepciak - 2019-04-18, 11:54

Zjeżdżalnie nie są czynne ale wszystko wskazuje że je na Święta uruchomią bo pracownicy skończyli wymieniać popękane kafle i zaczęli generalne mycie karcherami.
Temperatura mierzona termometrem elektronicznym z Lidla za 15 zł
w cieniu 23,4 stopnia
w słońcu 31,2 stopnia
zachmurzenie 5 %, wiatr - brak

arti33 - 2019-04-18, 14:42

Witam

Czy jadąc od Nowego Sącza-Krynica Zdrój przez Koszyce muszę kupić winietę na Słowację i na Węgry ?

zbyszekwoj - 2019-04-18, 19:09

arti33 napisał/a:
Witam

Czy jadąc od Nowego Sącza-Krynica Zdrój przez Koszyce muszę kupić winietę na Słowację i na Węgry ?


Nie musisz.

arti33 - 2019-04-18, 21:40

Między Preszów (Słowacja) ,a Koszycami jest droga D1 to chyba autostrada.
Czy ten kawałem mam ominąć , jeśli tak to którędy polecacie.
Jeśli trzeba kupić winietkę lub zapłacić to jestem skłonny zapłacić.

maga - 2019-04-18, 21:47

arti33 napisał/a:
Witam

Czy jadąc od Nowego Sącza-Krynica Zdrój przez Koszyce muszę kupić winietę na Słowację i na Węgry ?


Musisz wykupić i bądź ostrożny

Najlepiej w nawigacji zaznacz "omijaj drogi płatne",bo
jadąc przez Słowację nie możesz wjechać na drogę D1 z Preszowa do Koszyc i R4 z Koszyc do Granicy z Węgrami na tych drogach obowiązuje wykupienie elektronicznej opłaty.
Obok/wzdłuż tych płatnych dróg,biegnie zwykła droga i na nią musisz wjechać.

https://eznamka.sk/pl/specified-road-sections/network

https://www.ndsas.sk/spop...ialnicna-znamka

Natomiast na terenie Węgier wszystkie autostrady są płatne i na kampera musisz opłacić winietę tzw.D2

https://www.turysta.org/o...ety-wegry-2018/

maga - 2019-04-18, 21:52

Wyjeżdżając z Preszowa musisz wjechać na drogę 20 omijając D1.
Natomiast wyjeżdżając z Koszyc musisz wjechać na drogę 17 omijając R4

Tak jak wspomniałem najlepiej w nawigacji zaznacz "omijaj drogi płatne"

arti33 - 2019-04-18, 21:54

Ok.Wszystko jasne,Bardzo Dziękuję :)
lepciak - 2019-04-20, 08:12

Temperatura mierzona termometrem elektronicznym z Lidla za 15 zł 20 minut temu.
w cieniu 20,4 stopnia
w słońcu 29,2 stopnia
zachmurzenie brak, wiatr - brak
Nasi zjeżdżają się.

koko - 2019-04-20, 11:35

Ludzi tyle jak nigdy dotąd nie widziałem
koko - 2019-04-22, 11:10

I już luzik ,Czesi mieli zlot. i koniec świąt
arti33 - 2019-04-24, 20:43

Witam

Pytanko:
Gdzie jechać na termy Węgierskie z campingiem , by było choć trochę term pod dachem , bo pogoda w tą majówkę ma nie rozpieszczać ( deszczowo ) ???

Załoga 2+2 ( dzieci w wieku 13 i 8 lat )

Najważniejsze by camping był połączony z termami lub by było blisko.

kimtop - 2019-04-24, 21:26

Berekfurdo
kimtop - 2019-08-09, 19:48

Dzieci wybierają się w przyszłym tygodniu do Berka.
Jest tam ktoś z naszych?.Jak tam z miejscami na kempingu?

zbyszekwoj - 2019-08-09, 21:04

kimtop napisał/a:

Dzieci wybierają się w przyszłym tygodniu do Berka.
Jest tam ktoś z naszych?.Jak


A po co dzieciom wapniaki z CT ? :rip

kimtop - 2019-08-09, 21:32

Nie chodzi o wapniaków ,tylko o to ,jaka jest sytuacja z miejscami na kempingu
lepciak - 2019-08-10, 12:26

kimtop napisał/a:
Nie chodzi o wapniaków ,tylko o to ,jaka jest sytuacja z miejscami na kempingu
Jako wapniak też bym tak napisał ale jako ojciec wstrzymuję się od zadawania na forum pytań co najmniej dziwnych na które w podświadomości odpowiedzi znam.
Kimtopku - spokoju ducha życzę bezgranicznie.

ZEUS - 2019-08-10, 12:33

kimtop napisał/a:
Dzieci wybierają się w przyszłym tygodniu do Berka.
Jest tam ktoś z naszych?.Jak tam z miejscami na kempingu?

kemping w Berek jest tak rozległy, że wydaje się mało prawdopodobne by nie znaleźć miejsca... :)

Mikołaj - 2019-08-18, 22:29

My jutro wybieramy się do Berekfurdo z 2 dzieci 0 + 3 latka. Po kilkuletniej przerwie zachciało nam się takiego wypadu ... no chyba, że coś lepszego polecicie w okolicy potrzeby brodzik i mini zjeżdżalnia dla 3 latki oraz trochę siarki w wodzie dla nas ... Oczywiście termal camping dla naszego camperka tez by się przydał :) .
papamila - 2019-08-19, 03:47

brodzik owszem,
ale siarki w Berku nie uświadczysz.
Siarkowe wody to np. w Bogacs
:spoko

kimtop - 2019-08-19, 08:30

Moje dzieci są teraz w Berku.
Wyjeżdżają we wtorek po południu.
Kemping był w zeszłym tygodniu dowalony do oporu.

Mikołaj - 2019-08-30, 19:37

A teraz jest trochę luzu i kilku kolegów z CT, ale się na forum nie ujawniają. W każdym razie pozdrawiamy wszystkich...
Misio - 2019-08-30, 20:15

Mikołaj napisał/a:
A teraz jest trochę luzu i kilku kolegów z CT, ale się na forum nie ujawniają. W każdym razie pozdrawiamy wszystkich...


Pewnie to są "partyzanci". :haha: ,

koko - 2019-08-31, 11:50

Partyzant się melduje miejsca jest dostatecznie
lepciak - 2019-09-02, 14:39

Drugi partyzant melduje się. Stoi obok pierwszego i również nie ukrywa się.
lepciak - 2022-09-10, 12:09

Cały kompleks basenów został ogrodzony płotem z furtkami zamykanymi na klucz. Zamiast od godziny szóstej (dawniej) na baseny można wejść o godz 7.30 a wieczorem zamiast o 20.00 trzeba opuścić baseny o godz. 19.00
Yanko23 - 2022-11-15, 23:16

Na termach zero kamperów. Na basenach luz, czynne tylko do 18.00.
Mają promocje na pokoje w pensjonacie - do 50%

DI STEFANO - 2022-11-16, 10:55

Yanko23 napisał/a:
Na termach zero kamperów. Na basenach luz, czynne tylko do 18.00.
Mają promocje na pokoje w pensjonacie - do 50%


Mam w planie za kilka dni gdy zjadę parę miejsc to zawitamy na placu.
Do zobaczyska :spoko

DI STEFANO - 2022-11-16, 17:26

Yanko23 napisał/a:
Na termach zero kamperów. Na basenach luz, czynne tylko do 18.00.
Mają promocje na pokoje w pensjonacie - do 50%


Yanko23 mam pytanie: jeśli jesteś tam sprawdź jak u nich wygląda opłata za prąd za dobę gdyż na cenniku wymalowali:

" 5.500.-
niestety z powodu kryzysu energetycznego musimy podnieść opłatę za energię elektryczną w nieskończoność. Dziękujemy za zrozumienie"

Czytam, że za energię żądają aż 5500 forint. Jeśli tak to niech przechodzą na łuczywa i świece będzie im taniej a i pewnie przyjemniej.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-11-16, 17:45

Ale gusta sie zmieniaja :!: Dawniej tylko baseny termalne,a teraz jak jedziemy na płd,nawet sie nie zatrzymujemy pod termalami ,raczej szukamy ciepłych wód naturalnych,dalej na południu :!: :!:
Bim - 2022-11-16, 18:56

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Ale gusta sie zmieniaja Dawniej tylko baseny termalne,a teraz


Teraz to trzeba pomyśleć o obniżaniu "masy spadkowej" :wyszczerzony:
i na czas zimowy zafundować sobie oranżerię z własnymi termami

strona przypadkowa

to nie jest reklama produktu tylko przypadkowa strona pokazująca aranżacje własnego basenu termalnego w zimie 8-)

Yanko23 - 2022-11-16, 22:26

Yanko23 mam pytanie: jeśli jesteś tam sprawdź jak u nich wygląda opłata za prąd za dobę gdyż na cenniku wymalowali:

" 5.500.-
niestety z powodu kryzysu energetycznego musimy podnieść opłatę za energię elektryczną w nieskończoność. Dziękujemy za zrozumienie"

Czytam, że za energię żądają aż 5500 forint. Jeśli tak to niech przechodzą na łuczywa i świece będzie im taniej a i pewnie przyjemniej.

Di Stefano. Jaka cena za prąd to nie wiem, bo wzieliśmy apartament. Jak byliśmy we wrześniu to cena była dużo niższa. Na stronie stoi, że koszt to 5500 HUF. Jutro wyjeżdżamy, przy wyjeździe zapytam to dam znać.

ZEUS - 2022-11-17, 15:40

Jest alternatywa w Karcagu, wody takie same, raptem kilka kilometrów dalej a jest zdecydowanie taniej, standard kempingu może trochę gorszy ale są inne oprócz ceny atuty, obecnie mamy basen wyłącznie dla siebie, na kempingu pusto a ceny poniżej (cennik jest aktualny)
zbyszekwoj - 2022-11-17, 16:48

ZEUS napisał/a:
pusto a ceny poniżej (cennik jest aktualny)


z prądem w cenie. :ok


W Berku kemping dzierzawiony musi wyjśc na swoje.

W Karcagu miejski, co miesiąc dotowany z uwagi na mlodzież szkolną korzystającą z pływalni.

DI STEFANO - 2022-11-17, 19:00

ZEUS napisał/a:
Jest alternatywa w Karcagu, ........a ceny poniżej (cennik jest aktualny)


te ceny są aktualne??????
To taki mają bałagan, że zapomniano od 2018 roku aktualizować cennik.

ZEUS - 2022-11-17, 20:15

DI STEFANO napisał/a:

te ceny są aktualne??????
To taki mają bałagan, że zapomniano od 2018 roku aktualizować cennik.

pewnie inflacja 0%🤭 to po co zmieniać cennik🤗 ważne, że płacisz tyle ile w tym cenniku + opłata klimatyczna 440 HUF/dobę a dla posiadaczy karty ACSI 10% rabatu, czego więcej chcieć🤣

DI STEFANO - 2022-11-18, 09:20

Zeus dzięki za info.
W poniedziałek potoczę się w kierunku Karcag-u.
Do zobaczenia :spoko

ZEUS - 2022-11-18, 11:24

My do poniedziałku nie dotrwamy, Karcag to tylko 3 dni przerwy w drodze powrotnej po dwóch miesiącach "tułaczki"😜, wyjeżdżamy w niedzielę🤗
rjas - 2022-11-18, 16:05

DI STEFANO napisał/a:
Yanko23 napisał/a:
Na termach zero kamperów. Na basenach luz, czynne tylko do 18.00.
Mają promocje na pokoje w pensjonacie - do 50%


Yanko23 mam pytanie: jeśli jesteś tam sprawdź jak u nich wygląda opłata za prąd za dobę gdyż na cenniku wymalowali:

" 5.500.-
niestety z powodu kryzysu energetycznego musimy podnieść opłatę za energię elektryczną w nieskończoność. Dziękujemy za zrozumienie"

Czytam, że za energię żądają aż 5500 forint. Jeśli tak to niech przechodzą na łuczywa i świece będzie im taniej a i pewnie przyjemniej.


Niestety to prawda - znajomy wczoraj wrócił i mówił, że na PLN wychodzi około 70 zł/doba.
Ciekawa stawka :gwm

janus - 2022-11-19, 17:25

ZEUS napisał/a:
My do poniedziałku nie dotrwamy, Karcag to tylko 3 dni przerwy w drodze powrotnej po dwóch miesiącach "tułaczki"😜, wyjeżdżamy w niedzielę🤗

To szykujcie się na mroźno-śnieżne warunki :lol: :lol: :lol:

ZEUS - 2022-11-19, 20:12

janus napisał/a:
ZEUS napisał/a:
My do poniedziałku nie dotrwamy, Karcag to tylko 3 dni przerwy w drodze powrotnej po dwóch miesiącach "tułaczki"😜, wyjeżdżamy w niedzielę🤗

To szykujcie się na mroźno-śnieżne warunki :lol: :lol: :lol:

to mnie nie pocieszyłeś, musimy spowolnić powrót 🤗

erikson - 2022-11-20, 13:16

gdzie ten camp w Karcagu,to ten na wlocie do miasta od Berefurdo?
DI STEFANO - 2022-11-20, 13:24

Dokładnie tak, po prawicy na wlocie :ok
yamah - 2023-03-02, 08:51

rjas napisał/a:

Niestety to prawda - znajomy wczoraj wrócił i mówił, że na PLN wychodzi około 70 zł/doba.
Ciekawa stawka :gwm

Jednak nie :roll: oto aktualny cennik,podobny w Berekfürdő oraz Bogacs ..sprawdzone osobiście :bigok

MIREK1956 - 2023-03-07, 14:25

Boguś dobrze ,że nie zamoczyłeś loków.
Pozdrawiam Mirek

Bogusław i Ewa - 2023-04-14, 13:10

Cennik nieaktualny.Teraz w Bogacs 3800 za osobę,3300 emeryt po 62,3000 kamper i po 350 curtaxa.10800xo,o12=129,60zł.
kimtop - 2023-04-14, 13:25

Będziemy tam w przyszły piątek 21-go
dominik - 2023-04-14, 20:01

A my od 26 w Berku
erikson - 2023-04-17, 11:22

rusza ktos na termy w majowke?
PLopaPL - 2023-04-23, 21:00

erikson napisał/a:
rusza ktos na termy w majowke?



My się zastanawiamy, termy Węgry czy Como we Włoszech...

zbychu - 2023-04-24, 07:43

Wyruszamy, termy węgierskie ale miejsca mniej popularne :spoko

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group