Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Zagraniczne - DMT - Darmowe Miejscówki Toscanera

toscaner - 2018-03-30, 22:47
Temat postu: DMT - Darmowe Miejscówki Toscanera
Zapewne wiele osób wie o tym, że od dawna pracowałem nad mapą z moimi miejscówkami. W końcu przeniosłem ich sporo z moich zapisków, ale niestety nie wszystkie. No niestety zajmuje to od cholery pracy. Zwłaszcza te z poprzednich lat, gdy nie miałem aparatu z GPS i muszę przenosić ręcznie każdą z setek zapisanych w Automapie, google map itp.
Te aktualne robi się łatwiej, bo jak znajduję fajną miejscówkę, to pstryk, pstryk fotka, fotka i aparat zapisuje gdzie to. Później sobie przenoszę i dodaję fotkę i gotowe. Właśnie uaktualniam Włochy i Hiszpanię.

Pomimo, że mapa jest niepełna, to udostępniłem ją już na moim blogu i na FB w mojej grupie:
DMT - Darmowe Miejscówki Toscanera.
https://facebook.com/groups/1913234368996237

Kto chce, to niech sobie bierze i korzysta. Nie zgadzam się na komercyjne wykorzystanie i kradzież.
Jeśli ktoś chce je wykorzystać w innym celu niż pojechanie na wakacje to PW.

99% miejsc jest 100% za darmo. Dosłownie kilka to jakieś groszowe opłaty.

Aha linku do bloga, chyba nie muszę podawać :mrgreen:

toscaner - 2018-04-02, 20:00

Mała aktualizacja. Doszło kilkadziesiąt miejscówek z Włoch i Hiszpanii. :spoko

Mapka przed i po aktualizacji :mrgreen:

toscaner - 2018-04-03, 20:46

Na razie jeszcze mi się chce, więc lecimy dla równowagi trochę z Francją :shock:

Ciekawi mnie czy dodawanie fotek ma sens, bo to w ku... roboty

dulare - 2018-04-04, 11:04

Według mnie dodawanie zdjęć ma sens - można się zorientować czy to nadal to samo miesce, jak wygląda sprawa "zadrzewienia" czy innej okolicy :)

Kibicuję i wspieram :)

Mavv - 2018-04-05, 22:41

Tak jak Ci pisałem na FB - ma to sens, jak najbardziej :) Jesteś wielki! Dziękuję w imieniu braci kamperowej :)
:pifko poleciało!

RadekNet - 2018-04-05, 23:01

Może tak w ramach "rewanżu" przyjąłbyś miejscówki od swoich czytelników? ;)
KASZUB - 2018-04-06, 00:57

Kurde jesteś gość Robert... Zawracaj i jedz w stronę Turcji... Będą potrzebne takie miejscówki. :spoko
Poszło piwko za trudy... :pifko Nie wiele ale... Powiem Ci, że aplikacja byłaby wskazana. Wykorzystaj to może? Swoje plus każdy by coś tam dokładal od siebie. Wiem, że są jakieś ale czemu nie spróbować? Jeśli oczywiście jest taka możliwość. Tak czy inaczej odwalasz dobra robotę!

toscaner - 2018-04-06, 10:32

Radek, pewnie, że można tak zrobić. Byłoby więcej szpilek. Dawaj jak masz jakieś :-P
Oczywiście wchodzą w grę tylko miejscówki, które zostały odwiedzone i najlepiej z jakąś fotką. Nie wrzucam w ogóle miejscówek, które nie zostały sprawdzone i potwierdzone. Albo na zasadzie, że ktoś weźmie z jakiejś apki z kradzionymi fotkami.

Jak macie jakieś, to powstanie szybciej mapa z darmowymi na Europę. Za free.
Chociaż pewnie będą i tacy co ukradną moją i wrzucą u siebie. Ale mam to w dupie, bo moja darmowa będzie zawsze w necie, więc nikt nie zapłaci ewentualnym złodziejom, jeśli można mieć za darmo miejscówki DMT. :mrgreen:

Kiedyś rozmawiałem z Adamem - Biorcą i mam zgodę na wrzucenie Polski do mojej mapy. Mam nadzieję, że nie zmienił zdania.
Turcja w planach. na 70% plan obejmuje ją w przyszłym zimnym sezonie :ok
Na pozostałe 30% Afryka. Zobaczymy :)

Szkoda tylko, że to zajmuje sporo czasu i wymaga internetu. A ja cały czas w roamingach. Ale robię co mogę :szeroki_usmiech

Stanek - 2018-04-06, 19:02

Zasłużone piwko dla Ciebie.
toscaner - 2018-04-07, 21:11

Ponieważ jest sporo chętnych osób, które chcą się podzielić własnymi miejscówkami, opracowałem na szybko metodę wstawiania miejscówek przez takie osoby. Proszę, kto chętny napisać do mnie na PW i podać email, na który prześlę szczegóły.

Najszybsza opcja w tej chwili, to wysyłka listy na email do mnie. Na PW nie zawsze idą załączniki. W mailu lista punktów to kolejne lokalizacje, pod spodem opis jak na zdjęciu poniżej. Bez dodatkowych przecinków czy kropek. Po każdym opisie proszę podać w nawiasie swój nick, imię itp. W załącznikach można dodać fotki z numerem jak przy koordynatach. Nie jestem w stanie tego weryfikować niestety, więc będą wstawiane wg numerów z załącznika. Fotki własne jak już, nie z Google, pomniejszone do ok. 30-50kb. Taki sposób pozwoli mi na dość szybkie dodawanie przysłanych miejscówek.

Spax - 2018-04-07, 23:35

Nie bardzo rozumiem, dlaczego trzeba mieć konto ff - taki link podałeś w pierwszym poście. Nie możesz ot tak, po prostu podać linka do mapy, tak jak ja. (patrz stopka - "odpoczywadła we Francji")?

PS
Free camper stops, my trip around the Europe.
Join to the group: "DMT - Darmowe

toscaner - 2018-04-07, 23:37

Spax, link nie zmieścił się w stopce :haha:
Kliknij w ten co jest. :ok

Spax - 2018-04-08, 00:07

:diabelski_usmiech Jakbym nie klikał to bym nie pisał - ja nie mam już od ponad 6 lat konta na FF i jak pikne w Twojego linka to standard FF się pojawia, Czyli - zaloguj się bla bla.
Dla mnie to żaden problem, bo i tak Twoją mapę mam w swoich zakładkach google, ale inni bez FF to "le dupa blada" :spoko

Pod tym adresem .... eeee nie podam bo w czapkę dostanę :roll:

toscaner - 2018-04-08, 00:09

Spax :gwm
Kliknij w link w stopce, gwarantuję, że nie potrzeba się logować do FF. FireFox? A nawet logować do FB :spoko

4-ty wpis z kolei w tej chwili, z 24 marca 2018: DMT – Darmowe Miejscówki Toscanera

No i dla odmiany doszło trochę więcej Francji, tej cieplejsze Francji. I to z fotkami :ok

Spax - 2018-04-08, 00:23

Dbasz o frekwencję na blogu :)
Trzeba szukać - na skróty podam: :diabelski_usmiech
http://toscaner.com/kampe...owki-toscanera/ :spoko

toscaner - 2018-04-08, 00:25

Dzieli się człowiek, to źle, że kliknąć i przewinąć trzeba :diabelski_usmiech
Ale może być taki skrót też :ok

Pewnie wrzucę jeszcze dla ułatwienia, do menu na blogu. :mrgreen:

Spax - 2018-04-08, 01:18

toscaner napisał/a:
Pewnie wrzucę jeszcze dla ułatwienia,

I tak trzymaj w sensie tego tematu "DMT - Darmowe Miejscówki Toscanera" :spoko

toscaner - 2018-04-08, 20:51

Już dwie osoby podzieliły się swoimi miejscówkami i po ostatniej aktualizacji mapy doszły nowe miejscówki z Francji - dodane przeze mnie oraz miejscówki w Skandynawii i Holandii.
Tych nie weryfikowałem, ale pewnego dnia... :mrgreen:

Przetestowałem drugą opcję, poza wysłaniem listy na email, import miejscówek z osobnej, już gotowej mapy. Działa. W ten sposób doszły miejscówki w Holandii. Te Skandynawskie naniosłem ręcznie metodą kopiuj, wklej z email.
Każda osoba dodająca miejscówki ma swoją warstwę. Po tym można poznać, kto które udostępnił.

Czyli mamy dwie opcje. Bardziej pracochłonna dla mnie - email. I mniej pracochłonna - import za zgodą, udostępnionej, gotowej mapy od kogoś. Nie ukrywam, że ta druga podoba mi się bardziej. :ok

KASZUB - 2018-04-08, 22:28

Wygląda to coraz lepiej. Czekam na Bałkany... :kawka: Może pewnego dnia :lol:
toscaner - 2018-04-08, 22:32

Bałkany zaczną się zapełniać jesienią. Planujemy 8-10 miesięcy na Bałkanach wraz z Turcją i może coś jeszcze :mrgreen:
No chyba, że ktoś się podzieli swoimi już sprawdzonymi. Wtedy je zweryfikuję jesienią i zimą :ok

toscaner - 2018-04-09, 00:20

Zgadnijcie, kto jeszcze podzielił się swoimi miejscówkami. Też stworzył sam mapkę przy mojej pomocy, wrzucił miejscówki i przenieśliśmy tylko jako kolejna warstwa do mapy głównej.
Kto następny? :ok

Na tą chwilę wygląda tak: :)

Spax - 2018-04-09, 12:20

Skoro Irlandia, to pewnie Mavv :)
I nie szarżuj z warstwami, bo tylko 10 ich może być.

toscaner - 2018-04-09, 13:13

No coś mi google pisało, że 10 jak robiłem zabawy wcześniej.
Czyli kto pierwszy ten lepszy. Później będzie trzeba kombinować znów coś nowego :)
Albo będę jakoś grupował warstwy w csv. Czy coś.
I tak jeszcze leży w kolejce setki moich. Kiedy ja to wrzucę? :haha:

toscaner - 2018-04-16, 10:54

Przyglądnąłem się "bebechom" pliku KML i chyba da się w nim pogrzebać coby zmienić warstwy. Muszę jeszcze zrobić kilka prób.
Na tą chwilę do póki nie dobiłem do 10 warstw zostawiam jak jest.
Dorzuciłem kolejne miejscówki od Mavv i RadekNet. Dzięki :spoko

Mam plan taki, aby w wolnej chwili przerobić wszystko na jedną warstwę i po prostu będą pinezki, po kliknięciu w wybraną będzie lub nie fotka lub fotki i krótka lista co jest za darmo. Na końcu byłaby informacja przez kogo dana pinezka jest wrzucona. Coś jak widzicie na fotce poniżej "by Pyrkobus"

Myślę, że to na tą chwilę najlepsza opcja. Nie wiem jeszcze jak rozwiążę dodawanie kolejnych pinezek gdy ta sama osoba za jakiś czas dorzuci nowe. Może wtedy lepiej po prostu wysyłać do mnie tylko te nowe, lub robić jako nową warstwę. Wtedy bym widział co jest nowe i tylko to dorzucał.
A miało być tak prosto :haha:

Stanek - 2018-04-16, 11:29

toscaner napisał/a:
Dorzuciłem kolejne miejscówki od Mavv i RadekNet. Dzięki :spoko


Zapomniałeś dodać moje miejscówki. Nie wiem czy robić kolejne?

toscaner - 2018-04-16, 17:33

A faktycznie, zapomniałem, że zaktualizowałeś. Chyba muszę Ci podać email, bo z PW mi się jakoś zapomniało pobrać plik. :)
Sprawdziłem maila, dodałem co tam było i poszliśmy się opalać, a tu jeszcze PW :ok

Ehhh te wakacje :szeroki_usmiech

Ale właśnie dzięki temu powstała nowa miejscówka. Nawet pieseł zadowolony :mrgreen:

Stanek - 2018-04-16, 20:41

Weź nie denerwuj ludzi tymi fotami :diabelski_usmiech
KASZUB - 2018-04-16, 21:02

Jo weź te foty na blogu se wstawiaj... :gwm
DC - 2018-04-16, 21:06

Eeeee to pewnie fotomontaż :mrgreen:
toscaner - 2018-04-16, 22:44

Oj tam, miejscówka jakich wiele. Nie wiem tylko czy wrzucać miejscówki dla kamperów z plażami dla nudystów, bo jeszcze mi mapę ocenzurują :haha:
janus - 2018-04-19, 16:29

Wrzucaj, wrzucaj :wyszczerzony:

Jak jeszcze trochę zmarudzisz w tym miejscu to się znowu spotkamy tak jak w Toscanii :mrgreen:
Pojutrze ruszamy.

Cel: południe Hiszpanii i Portugalia :spoko :spoko :spoko

toscaner - 2018-04-19, 16:32

Super, przyjeżdżajcie. Tym tempem jak jeździmy, to pewnie jeszcze tu będziemy długo. Chociaż w maju już może w Portugalii. A przedwczoraj byliśmy odwiedzić Freda Flinstona, ale nie zastaliśmy go w chałupie.
toscaner - 2018-04-20, 23:33

Trochę pracy nad miejscówkami, ale doszło z 50 nowych z Hiszpanii. Oczywiście każda sprawdzona osobiście. Jak zawsze. Może jutro będzie aktualizacja mapy :mrgreen:
KASZUB - 2018-04-20, 23:53

Roberto co z Bałkanami? Ktoś może czyta i coś wrzuci? Turcja? Grecja? Popularny kierunek i napewno duuuuzo ludzi będzie chciało skorzystać. :spoko
toscaner - 2018-04-21, 10:17

Jeszcze nie wiem, nie dojechałem tam kamperem. Prawdopodobnie gdy pojadę to zaczną się pojawiać od jesieni. :)
No chyba, że ktoś dorzuci. Na razie nadal pracuję nad Hiszpanią. Ale i Włochy w przerwach pasuje uzupełniać. Jeszcze zostało sporo do uzupełnienia. Sam nie wiem ile. Z 200? Może więcej? Kupa roboty :(
Nikomu się nie chce :haha:

KASZUB - 2018-04-21, 19:24

Nie dziwie się. Jesteś dzielny.
toscaner - 2018-04-22, 09:53

Pewnie tak :ok

Właśnie zaktualizowałem mapę o kolejne ok. 50 nowych miejscówek z Hiszpanii. Na razie bez fotek, bo schodzi z tym sporo czasu. Lepiej dorzucić fotki później, niż jeszcze nie dodać :ok

Dodatkowo na moim blogu wrzuciłem "DMT" w menu. Nie trzeba już szukać. Klikamy "dmt" i otwiera się mapa, z której można bezpośrednio nawigować lub zrobić eksport do kml i wgrać do swojej nawigacji. Np darmowej Maps.Me :spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-04-22, 18:57

KASZUB napisał/a:
Wygląda to coraz lepiej. Czekam na Bałkany... :kawka: Może pewnego dnia :lol:
mało Bałkan na forum?a miejscówki Toskanera nie dla wszystkich,nie wiem dlaczego moje ,Spaxsa i Andrzeja 627 wchodzą na forum, a Toscaner pomimo mojej sympatii ma tylko dla tych na fejsie,a ja nie chce Fejsa :?: :box czytam tylko camper team :!: :!:
andrzej627 - 2018-04-22, 19:41

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
miejscówki Toskanera nie dla wszystkich (...) Toscaner pomimo mojej sympatii ma tylko dla tych na fejsie

Basiu, bez paniki. Miejscówki Toscanera są dostępne tutaj DLA WSZYSTKICH. Napisał chyba jasno:
toscaner napisał/a:
na moim blogu wrzuciłem "DMT" w menu. Nie trzeba już szukać. Klikamy "dmt" i otwiera się mapa, z której można bezpośrednio nawigować lub zrobić eksport do kml i wgrać do swojej nawigacji. Np darmowej Maps.Me :spoko

izola - 2018-04-22, 19:46

A ja to pieprzę, najlepiej mi się podobają miejsca spotkane na mojej drodze jazdy, spontan decyduje , postój albo dalsza jazda
, zbiory takowych mam już pokaźne...innymi nie zawracam se głowy :mrgreen:

Kiedyś jeden mondrol, mądrze powiedział coś co mi się bardzo podoba:

"żyj swoje życie i rób swoje doświadczenia"...

Sens ma to wielki :)

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-04-22, 19:53

andrzej627 napisał/a:
na moim blogu wrzuciłem "DMT" w menu
Andrzej trzeba wejść na jego bloga a nie camper team.nie znam wszystkich blogerów na pamięc tych co czytam wklepuje w ulubione,:
andrzej627 - 2018-04-22, 20:20

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
wklepuje w ulubione

A więc jaki problem? :shock: Kliknij w DMT - Darmowe Miejscówki Toscanera i wklep w ulubione. :lol:

toscaner - 2018-04-23, 01:24

izola napisał/a:
A ja to pieprzę, najlepiej mi się podobają miejsca spotkane na mojej drodze jazdy, spontan decyduje , postój albo dalsza jazda
, zbiory takowych mam już pokaźne...innymi nie zawracam se głowy :mrgreen:

Kiedyś jeden mondrol, mądrze powiedział coś co mi się bardzo podoba:

"żyj swoje życie i rób swoje doświadczenia"...

Sens ma to wielki :)


A jednak Cię coś gryzie w temacie, bo musiałaś dość mocno podkreślić pisząc o piepszeniu.
Obstawiam, że ludzi jeżdżących na spontan jest tysiące i nie chwalą się co piepszą :wyszczerzony:
Każdy jeździ gdzie lubi. Proste. Masz fajne miejscówki? Podziel się. A jeśli to tylko chwalenie, to niczego nie wnosi :spoko

toscaner - 2018-04-23, 01:34

Basia, już chyba wiesz wszystko, bo koledzy napisali wcześniej. :ok
Tak na prawdę, to to tylko ze 3 kliknięcia, żeby pobrać bazę miejscówek na komputer i mieć dostęp offline. :spoko

Spax - 2018-04-23, 02:03

izola napisał/a:
A ja to pieprzę, najlepiej mi się podobają miejsca spotkane...

Nic dodać, nic ująć

PS
Odnośnie tematu DMT... :
Hiszpańskie miejscówki Toscanera »»» to tak, jakby czytać gazetę i widzieć tylko nagłówki. Wiesz, że ważny temat (przynajmniej według autora), bo TO wytłuszczoną czcionką drukowane. Tak na prawdę nie wiesz o co chodzi.

Ode mnie --- Jakość!, a nie ilość się liczy. Vide »» Francja według Spaxa

toscaner - 2018-04-23, 02:13

Spax jakiś malkontent zawsze się znajdzie, który będzie teoretyzował, że zrobiłby coś lepiej, ale naprawdę gówno robi, tylko narzeka.
Zrób lepiej jak potrafisz. Komuś nie pasuje? Nie pobiera. Gdzie masz problem? Daj temat do ignorowanych i nie będzie kłuł w oczy.
Ja mam wyje...bane, jestem na wakacjach. A miejscówki wrzucam jak mam ochotę.

Johny_Walker - 2018-04-23, 02:14

Mnie się ten pomysł bardzo podoba. Można spontanicznie, ale warto mieć tez zapasowe miejscówki po drodze, bo nie zawsze trafimy na fajne miejsca od razu.
Spax - 2018-04-23, 02:29

toscaner napisał/a:
A miejscówki wrzucam jak mam ochotę.

I co można z nich się dowiedzieć? Są jak punkciki na oceanie.

ad. "ale naprawdę gówno robi" - nie wal po płucach, bo dech zapiera.

toscaner - 2018-04-23, 02:37

A bo pewnie filmy z dojazdem oczekiwałeś + widok z drona, kamery 360 i opisem co w okolicy?
Nadal nie rozumiem jaki masz problem do mapy i tego tematu. Kolorki się nie podobają? Czy co?
Albo nie pisz, bo nie interesuje mnie co jednemu malkontentowi gryzie dupę.
Każdy śmieciowy offtop będzie wylatywał z tematu.

Stanek - 2018-04-23, 07:28

Ludzie dajcie spokój. Jak komuś nie pasuje niech nie korzysta. Proste. Obowiązku nie ma. Mapka jest free więc w czym problem? Zawsze można lepiej. Zawsze znajdzie się ktoś komu się nie spodoba. Tylko po co bić pianę? Sens ma zgłaszanie uwag konstruktywnych. Dla mnie ta mapka ma taką zaletę, że miejscówki są sprawdzone/odwiedzone, a nie wyssane z palca. Dużo takich miejscówek na forum, ale porozrzucane są po setkach wątków. Zebranie chociaż części ich w jednym miejscu to dobra idea i tu szacun dla Toscanera :spoko
CORONAVIRUS - 2018-04-23, 07:57

Czytam i nie wierzę ... :shock: :shock: :shock:

Jakim trzeba być odkorowanym marudą by negować czyjąś FREE pracę dla innych . Też miałem takich gagatków kiedyś na polskiej mapce free , szybko odpuścili bo to zwykłe trole , nie karmić to zdechną zwierzaki , nie podlewać chwasta...

Toscaner , rób swoje ile masz czasu i chęci i miej wywalone na niekonstruktywną krytykę , zawsze i wszystko można poprawić ale do pomocy ludzi kilku na tysiąc ... za to marudzenie jest bezpłatne i anonimowe .

:spoko

toscaner - 2018-04-23, 10:25

Oczywiście, że będę dalej dodawał miejscówki. I nadal tylko miejscówki, gdzie można stanąć kamperem.
Mapa DMT, to nie mapa z bazą muzeów i listą kościołów, które trzeba odwiedzić po drodze

Tworzę w jednym miejscu mapę z punktami GPS, gdzie stanąć kamperem, gdzie nabrać wodę za free itp.
To nie przewodnik !!!
Co więcej trzeba poza koordynatami do kranu z wodą, czy miejsca gdzie staną 4 kółka w miarę płasko?
Mam opisywać jak przejechać przez polną drogę czy dodać instrukcję jak używać kranu z wodą?

Parkowania nie nauczę, a kran można używać np. tak, jak na fotkach poniżej :haha:

izola - 2018-04-23, 10:38

toscaner napisał/a:

A jednak Cię coś gryzie w temacie, bo musiałaś dość mocno podkreślić pisząc o piepszeniu.
Obstawiam, że ludzi jeżdżących na spontan jest tysiące i nie chwalą się co piepszą :wyszczerzony:
Każdy jeździ gdzie lubi. Proste. Masz fajne miejscówki? Podziel się. A jeśli to tylko chwalenie, to niczego nie wnosi :spoko


Co do gryzienia,,, to myślę gdzie w temacie fekaliami jest rzucane to i pieprzenie nie odbiega zbyt od normy :-P

Co do moich postojówek, to te najlepsze postojówki to nawet ksiądz w spowiednicy się nie dowie :mrgreen: ale tymi innymi chętnie się podzielę przy okazji.

A teraz na serio, dobrze jest że są tacy co dla innych coś robią :dobrarob

toscaner - 2018-04-23, 10:52

Izola, Twoje pisanie nadal nic nie wnosi do tematu. Najpierw piszesz, że pieprzysz, a teraz coś piszesz o fekaliach, albo "mam, ale nie pokażę." :gwm
To przypomina poziom sprzed gimnazjum. Albo jakieś przedszkole. Na prawdę nie masz nic lepszego do roboty.

Drugą kartę bijesz pianę w temacie, że nie potrzebujesz. Co kogo obchodzi, że Ty i Spax nie potrzebujecie, bo sobie jedno w notesiku coś trzyma, a drugie zrobiło mapkę z kilkoma pinezkami?

Na tą chwilę w samym kwietniu mapę pobrało kilka tysięcy osób. Mam wyje...ne, że dwie mają z tym problem.

Od tej chwili każde OT zgłaszam do wywalenia. Koniec karmienia trolli. Piszemy na temat albo wypad do śmietnika.

izola - 2018-04-23, 11:41

Chłopczyku, jak można pisać na temat, gdzie takowego brak, sam bijesz pianę, apropos OT, daj usunąć wszystko, ,,zostaw tylko posty z pochwałami dla Ciebie, będzie ciekawiej :mrgreen:

Koniec OT :spoko

RadekNet - 2018-04-23, 11:54

izola napisał/a:
Chłopczyku, jak można pisać na temat, gdzie takowego brak, sam bijesz pianę, apropos OT, daj usunąć wszystko, ,,zostaw tylko posty z pochwałami dla Ciebie, będzie ciekawiej :mrgreen:

Koniec OT :spoko


W niefajny sposób krytykujesz czyjąś robotę, z której nikt nie zmusza Cie korzystać, a na koniec focha strzelasz. Nie podoba się - nie chwal, ale głupio nie krytykuj.

chemik - 2018-04-23, 12:06

Toscaner! Dzięki za wspaniałą robotę! To się przyda!
I piwo w podziękowaniu! :pifko

andrzej627 - 2018-04-23, 15:34

toscaner napisał/a:
zrobić eksport do kml i wgrać do swojej nawigacji. Np darmowej Maps.Me

Tak jest najlepiej zrobić, aby wgrać wszystkie punkty mapy. Taka operacja może być zbyt skomplikowana dla niektórych. Nie jest też potrzebna w przypadku, gdyby ktoś chciał otrzymać współrzędne tylko jednego wybranego punktu. Podaję metodę, jak je znaleźć.

1/ Należy kliknąć w wybrany punkt. Po lewej stronie mapy zamiast całej listy pojawi się nazwa, opis i ewentualne zdjęcia tego punktu. Na czerwonym tle widać nazwę punktu, a po prawej stronie znajduje się znaczek "nawiguj do tego punktu " (czerwona strzałka w białym kwadracie).

2/ Należy kliknąć w tę strzałkę, co spowoduje otwarcie mapy Google'a, na której można wyznaczyć trasę do tego punktu. Na górnym pasku widać tekst zaczynający się od "https", a potem widać "maps/dir//", itd. Między skośnymi kreskami po słowie "dir" znajdują się współrzędne tego punktu.

3/ Należy skopiować te współrzędne. Można je skopiować myszą i zrobić z nimi, co akurat chcemy. W skrajnym wypadku można je też zapisać do zeszytu. :spoko

Basiu, chyba należy mi się za to piwo? :lol:

tom-cio - 2018-04-23, 16:22

Dobra ,Rob to jeszcze jak mam to sciagnac zeby miec offline na tablecie?pytam ,bo kiedys zapisalem ta z atrakcjamimco Andi At wrzucil,ktos sie zes..ral i mapa znikla.a ta lepiej zeby mi nie znikla :mrgreen: A piwa Ci niepostawie.tego wirtualnego.Jak sie wreszcie spotkamy to stawiam szkocka albo irlandzka :spoko
toscaner - 2018-04-23, 17:08

Jeśli ktoś chce zapisać całość, czyli wszystkie miejscówki do pliku KML, który jest akceptowany np. przez darmową nawigację Maps.Me, to robi się to tak jak na fotce. Z lewej klikamy "Pobierz KML", nastepnie wybieramy opcję drugą i zapisujemy plik na własnym laptopie, telefonie czy co tam właśnie mamy przed sobą.

Następnie w każdym urządzeniu z Android, gdy już wczesniej zainstalujemy np. Maps.Me, klikamy w ściągnięty plik i wybieramy za pomocą czego go otworzyć. Wybieramy oczywiście wspomnianą apkę. Czasem punkty nie pojawią się od razu, trzeba wyłączyć i włączyć nawigację.

Jak to mówią informatycy "u mnie działa" :ok

Stanek - 2018-04-23, 18:11

Dorzuciłem co miałem z Grecji. Jak będziesz miał chwilę to dołącz do mapy. Wiesz gdzie szukać :szeroki_usmiech
CORONAVIRUS - 2018-04-23, 19:48

izola napisał/a:
Chłopczyku, jak można pisać na temat, gdzie takowego brak, sam bijesz pianę, apropos OT, daj usunąć wszystko, ,,zostaw tylko posty z pochwałami dla Ciebie, będzie ciekawiej :mrgreen:

Koniec OT :spoko


pisz tak dalej to nikt z Tobą nie będzie chciał się wdawać w rozmowę , to kolejny Twój występ poniżej pasa ... ciekawe czy i tu refleksja przyjdzie wraz ze słowem PRZEPRASZAM , nie odwlekaj tej chwili raczej :spoko

izola - 2018-04-23, 20:03

Wzruszyłeś mnie...a miało być bez OT :spoko
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-04-23, 22:20

Cytat:
Ciekawe,że dorzuciłes do mapy toscanera a nie do tematu miejscówki Greckie
Stanek - 2018-04-23, 22:24

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Cytat:
Ciekawe,że dprzuciłes do mapy toscanera a nie do tematu miejscówki Greckie


Co w tym ciekawego??

CORONAVIRUS - 2018-04-23, 23:06

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Cytat:
Ciekawe,że dprzuciłes do mapy toscanera a nie do tematu miejscówki Greckie


Basiu , to tylko Twoje ograniczenie i na własne życzenie ,że chcesz i czytasz tylko CT . Twój wybór . Musisz sama ze sobą się dogadać w tej sprawie:)

Stanek - 2018-04-23, 23:18

BIORCA napisał/a:
Basiu , to tylko Twoje ograniczenie i na własne życzenie ,że chcesz i czytasz tylko CT .


Ja zupełnie rozumiem w czym problem. Zarówno mapa Toscanera jak i mapa z Greckimi miejscówkami jest dostępna z poziomu CT (był podany link). Nie widzę też problemu aby przenieść moje miejscówki z jednej mapy do drugiej. To klika kliknięć myszką. Poza tym wszystkie moje miejsca są w moich relacjach na CT i nie są żadną tajemnicą. Każdy może sobie ich użyć w dowolnej mapce. Jakaś niezdrowa konkurencja się zrobiła :gwm , a przecież wszyscy gramy w tej samej kamperowej drużynie.

Stanek - 2018-04-24, 10:37

Dorzuciłem jeszcze co miałem z Francji.
toscaner - 2018-04-24, 11:17

Barbara, Ty chyba nie rozumiesz o co chodzi w tym temacie.
Ludzie chcą się dzielić sprawdzonymi miejscami gdzie można legalnie, za darmo stanąć kamperem, gdzie można za darmo nabrać wodę, albo gdzie są też np. pralnie.

Dzielić można się na setki sposobów. Opisując jak dojechać, podając namiary GPS w relacjach, czy na CT, FB czy na blogach.
Też to robię na moim blogu wszystko 100x łatwiej znaleźć wg kategorii.
Pisałem relację na CT, ale nie będę 2x pisał tego samego. Nie chcesz wchodzić na czyjeś blogi? To nie mój problem. Nie musisz.

Coby nikt nie narzekał, :haha: że trzeba mieć FB albo czytać czyjegoś bloga, to również na CT, w tym temacie podałem bezpośredni link, gdzie jest mapa.
Wystarczy kliknąć kilka razy i ściągnąć mapę na komputer czy do nawigacji i zapomnieć, że Toscaner istnieje.
Nadal kuźwa źle. :gwm

toscaner - 2018-04-24, 11:19

Stanek napisał/a:
Dorzuciłem jeszcze co miałem z Francji.


Francja i Grecja już dorzucone. Można już ściągać zaktualizowaną mapę do swoich nawigacji. :ok
Muszę też jakoś scalić te warstwy, ale to nie dziś. :szeroki_usmiech

Andrzej 73 - 2018-04-24, 17:20

Robert po co się spinasz. Rób to co robisz resztą się nie przejmuj.
Możliwe że i my skorzystamy w tym roku z podanych namiarów Twoich miejscówek w drodze do Portugalii i włóczędze po Hiszpanii.
:spoko
Fajnie jak będziesz informował na temat pogody.
Wyjazd zaplanowany po 23 czerwca.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-04-24, 19:03

Toscaner wszystko rozumie,zapisałam to sobie w ulubionych.Pozwleę sobie na twoim temacie podziekowaćAndrzejowi 627 ,za przeniesienie wszystkich miejsc postojowychpod Miejsca postojowe wg.CTtam jest ich miejsce.Wczoraj rozmawialiśmy do godz 24 na skaypie z Andrzejem o miejscach postojowych,a dziś widze ,ze są i miejscówki Stankaw podziękowaniu dla obu kolegów Andrzeja i Stanka :pifko Barbara Muzyk
toscaner - 2018-04-24, 21:52

Andrzej mapa jest i będzie i będzie się powiększać. Kto chce, to bierze, kto nie, to naciska krzyżyk w oknie.
Robię to też i dla siebie. Dla wygody, żeby mieć w jednym miejscu. A że z racji spędzania w kamperze troszkę więcej czasu, to tych miejscówek na logikę trochę się zbiera.

Nic nie poradzę na to, że np. Barbara nie potrafi otworzyć niczego poza CT i upiera się, żeby jej wszystko podać tam, gdzie potrafi otworzyć. Dasz w innym miejscu, to fochy i pretensje. Ktoś się czymś podzieli też za darmo? Też pretensje, że czemu do mapy toscanera? Załamka.

Sam broniłem się przed FB i innymi, ale mamy 2018 rok i coraz więcej narzędzi ułatwiających nam życie. Kto chce korzysta. Kto nie, to nie. Mapy papierowe też można używać. Sam też mam.


Ja kończę marnowanie czasu na niepotrzebne pisanie. Mam tyle innych, fajniejszych rzeczy do roboty :szeroki_usmiech

Będę tylko informował o aktualizacjach, gdy dojdą nowe pinezki :ok

andrzej627 - 2018-04-24, 22:00

toscaner, rób swoje i nie wdawaj się niepotrzebnie w polemiki. Doceniam Twoją pracę i zdaję sobie sprawę, że robisz to dla wygody, Twojej ale i tych, z którymi się nią dzielisz. Kontynuuj. :spoko
KASZUB - 2018-04-24, 22:14

Dzialaj Bob! Nie spinaj sie bo nie ma czym...Kim...Do roboty chlopaku i prosze jak ktos ma to balkany :roll: Robertowi wrzucac bo sie chlopak nudzi :spoko
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-04-25, 10:35

toscaner napisał/a:
Ktoś się czymś podzieli też za darmo? Też pretensje, że czemu do mapy toscanera? Załamka.
Napisałam Ci naPW,a sprawdź sobie miejsca postojowe założone przez Andrzeja 627 w miejscu przeznaczonego na to Miejsca postojowe CTmoderatorem jest Frape,ale cos dawno się nie odzywa :chytry
toscaner - 2018-04-25, 13:36

Na pewno przeglądnę gdy będę potrzebował :spoko
Stanek - 2018-04-25, 13:56

Dodałem Hiszpanię do wrzucenia na mapkę.
tom-cio - 2018-04-25, 19:03

A dodalby ktos Albanie :mrgreen: bo pojutrze tam jade :szeroki_usmiech
andrzej627 - 2018-04-25, 20:14

tom-cio napisał/a:
A dodalby ktos Albanie :mrgreen: bo pojutrze tam jade :szeroki_usmiech

Zobacz tutaj: GRUPA BIWAKOWA KATEGORIA: ALBANIA.

tom-cio - 2018-04-25, 20:37

Andrzej ,bajka,dzieki.Tylko ze znowu sie zastanawiam,czy czasem zamiast kampera jeepa nie zabrac....
toscaner - 2018-04-25, 20:45

Stanek napisał/a:
Dodałem Hiszpanię do wrzucenia na mapkę.



Byłem w okolicy jednej z Twoich miejscówek w Hiszpanii.
Aktualizację zrobię później, bo tylko przelotem jestem na necie. :spoko

Stanek - 2018-04-27, 10:14

Dorzuciłem jeszcze Portugalię.
toscaner - 2018-05-20, 18:25

Pogoda zmotywowała mnie do dorzucenia nowych miejscówek do mapy. Aż przyjemniej gdy chłodniej. :)
No więc wrzuciłem miejscówki Stanka, Radka oraz dorzuciłem kilkadziesiąt moich w Hiszpanii i Portugalii.
Niestety Portugalia aktualnie jest dość nieprzyjazna i nawet niektóre miejscówki od Stanka, które sam odwiedziłem przy okazji były już z zakazami :(
Nie miałem czasu ich z mapy usunąć jeszcze, ale w kolejnej wolnej chwili to zrobię.

Niestety wiele parkingów ma takie znaki, lub zakazy postoju tylko dla kamperów :(

Kto chce, to aktualizuje mapa DMT :ok

orys - 2018-05-20, 18:51

Ja z taką małą erratą jeśli można: ta miejscówka w Szkocji na wyspie Vatersay, koło village hall ( https://www.google.com/ma...,-7.6033012,12z ) nie jest darmowa.

Tam jest honesty box w hali i powinno się za stanie tam płacić, bodajże 4 funty. :)

Co w sumie nie robi dużej różnicy, bo można sobie stanąć 300 metrów dalej, tylko wtedy do kibla będzie się miało mały spacerek.

toscaner - 2018-05-20, 18:56

Ooo. Stałem z dobę. Nikt nic nie mówił i nie czepiał się. To nie wiem. :mrgreen:
Wstępnie poprawiłem, zweryfikuję jeszcze raz jak będę latem. Bo może Szkocja znów po Irlandii.

Stanek - 2018-05-23, 15:54

toscaner napisał/a:
Pogoda zmotywowała mnie do dorzucenia nowych miejscówek do mapy. Aż przyjemniej gdy chłodniej. :)
No więc wrzuciłem miejscówki Stanka, Radka oraz dorzuciłem kilkadziesiąt moich w Hiszpanii i Portugalii.
Niestety Portugalia aktualnie jest dość nieprzyjazna i nawet niektóre miejscówki od Stanka, które sam odwiedziłem przy okazji były już z zakazami :(


A taka była przyjazna dla nas Portugalia :(

Dorzuciłem jeszcze klika miejscówek z Włoch to dodaj w wolnej chwili. Następne ze Szwecji i Norwegii dopiero po wakacjach bo musimy je dopiero odwiedzić :szeroki_usmiech

toscaner - 2018-05-24, 09:05

Zrobię pewnie na dniach. Bo dorzucam jeszcze resztę moich z Hiszpanii i trochę też z Portugalii.
No i chcę wreszcie te fotki wyszukać, coby dorzucić do tych miejsc, gdzie zrobiłem. Będzie trochę roboty z tym. Ale powoli, powoli :)

Rambler - 2018-05-28, 22:24

Toscaner, stawiam piewko za słuszną inicjatywę i proszę: keep going. Nie przejmować się malkontentami.

Na rynku jest sporo masci na różne bóle. Niech sobie znajdą odpowiednią :diabelski_usmiech

Mam sporo KMLi z miejscówkami pogrupowane odpowiednio do przydatności. Nasze camperteam'owe są najwartościowsze i mają zawsze ***** :ok ale czasami nie ma nic w pobliżu to włączam wszystkie, bo wolę mieć wybór.

Część z nich to same namiary gps ale w trasie jak potrzebuje przekimać to nie robi różnicy, a jak mi się coś nie spodoba to jadę dalej.

KASZUB - 2018-05-28, 22:56

Rambler, nie chcesz się podzielić tym zbiorem?
toscaner - 2018-05-29, 11:42

Sporo takich map w necie. Kiedyś nawet jedną wrzuciłem do tableta to się powiesił. Ale tam był zbiór ok. 20 czy 30 tys szpilek.
Ta moja mapa też powoli puchnie. Jeszcze kilka lat takiego podróżowania i też zaczną się tablety wieszać. A może nie, bo przecież powstają coraz szybsze, więcej rdzeni, pamięci i jak mapa urośnie, za te kilka latek, to będzie dla takich tabletów bez jęknięcia. Oby :)
Na razie ta moja na tablecie z 2 rdzenie i 1GB RAM działa jeszcze płynnie. :ok
Ale latem wymienię go na coś szybszego, bo czasem włączam równolegle kilka aplikacji, w tym 2 nawigacje jednocześnie i zaczyna mieć przycinki.

andrzej627 - 2018-05-29, 12:01

Rambler napisał/a:

Mam sporo KMLi z miejscówkami pogrupowane odpowiednio do przydatności.

Też mam sporo. :wyszczerzony:

Brodacz77 - 2018-05-29, 14:21

Chłopaki - co Wy nie pracujecie, tylko całymi dniami wbijacie pinezki w mapę?
toscaner - 2018-05-29, 15:28

Ja tylko przeciętnie jedną na dobę, tam gdzie stałem kamperkiem, więc sprawdzona osobiście :haha: :haha: :haha:
Ale w ponad 40 miesięcy jeżdżeni no uzbierało się trochę :mrgreen:

A te kolegów to nie wiem :spoko

Rambler - 2018-05-29, 20:56

toscaner napisał/a:
Ja tylko przeciętnie jedną na dobę, tam gdzie stałem kamperkiem, więc sprawdzona osobiście :haha: :haha: :haha:
Ale w ponad 40 miesięcy jeżdżeni no uzbierało się trochę :mrgreen:

A te kolegów to nie wiem :spoko


Sam nie wiem, ale jak mówiłem czasem korzystam jak nie ma nic sprawdzonego w pobliżu :)

Czasami miejscówki są zduplikowane, ale jest tego ładnych parę tysięcy a sam nie mam czasu tego posortować.
Dlatego nie zaśmiecam wartościowego tematu, mogę sie podzielić, kto chce niech pisze na priv.

Lebioda - 2018-05-29, 22:40

Rambler napisał/a:
......
Czasami miejscówki są zduplikowane, ale jest tego ładnych parę tysięcy a sam nie mam czasu tego posortować.
....

POIConverter zrobi to w sekundę :mrgreen:

Rambler - 2018-05-31, 18:15

Stawiam :pifko choć mogę mieć lekki problem bo pracuje na Macu... :mrgreen:
onionskin - 2018-05-31, 20:10

Lebioda napisał/a:
POIConverter zrobi to w sekundę :mrgreen:

To pisałem ja "oninskin"- musiałem kiedyś założyć inne konto z powodu pilnego PW na innym komputerze i wlazłem z niego ponownie :spoko
Rambler napisał/a:
Stawiam :pifko choć mogę mieć lekki problem bo pracuje na Macu... :mrgreen:

Ja na Linuksie od 2004 roku, jak coś fajnego jest spod Windowsa (ja ten POIConverter) to mam zainstalowane WINE.

toscaner - 2018-06-05, 11:23

Ja też na MAC'u od ponad dekady i ostatni Windows jaki używałem to był XP :haha:
Na wirtualu nadal czasem odpalam XP coby coś tylko windowsowego zrobić. Kiedyś więcej, dziś sporadycznie.
Wolę oglądać widoczki na żywo niż na ekranie :ok

A tu kolejna miejscóweczka :)

yahoda - 2018-06-05, 18:05

toscaner napisał/a:
Sporo takich map w necie.


Tak, choćby tu: https://grupabiwakowa.pl/
Ale trzeba spełnić pewne wymogi (dodać przynajmniej 3 własne miejscówki na ich TwarzKsiążce), aby mieć dostęp do mapy.

Dodam, że ja je spełniłem i nie żałuję. Mapka ciągle rośnie.

toscaner - 2018-06-06, 10:20

Wiem, wiem, jestem w tej grupie też, ale jeszcze nie dodałem żadnej.
Ostatnio się chwalili, że maj już 1500 miejscówek. :ok
Chyba czas dorzucić kilka moich i zrobić sobie dostęp do tej mapki i też się pewnie przydadzą :mrgreen:

Bim - 2018-06-06, 11:45

Ciekawe dlaczego na stronie głównej w fotkach tylko kamper Firmy Eba Camp.

Jest u nas zarejestrowany lobbysta kamperaowiec? :diabelski_usmiech

Ciekawe czy się ujawni? :haha:

toscaner - 2018-07-07, 19:00

Ostatnio aktualizowałem mapę chyba w maju, a mamy lipiec. Trochę czasu zeszło, ale dorzuciłem prawie setkę nowych. Trochę z Hiszpanii, Portugalii, Francji, Irlandii.
Niestety około 300-400 miejsc (Portugalia, Hiszpania, Francja, Irlandia, Włochy, Walia, Szkocja, Anglia), które osobiście sprawdziłem i staliśmy złomkiem nadal czeka na wrzucenie do mapy. Może w zimie :diabelski_usmiech
Ponad 2 tys zdjęć z miejscówek też czeka. No ale wszystko robię sam i do tego charytatywnie. Aktualnie jest prawie 600 miejscówek na mojej mapie plus trochę od naszych kolegów.
Fotki kiedyś też będą. Muszę najpierw wymienić mój stary, 8 letni komputer, bo za wolno się na nim pracuje :haha: :haha: :haha:

Nowa mapka i stan miejscówek sprzed i po aktualizacji :ok

Link cały czas w tym samym miejscu, pierwszy post, blog, grupa na FB, linki w stopce, tylko brać :szeroki_usmiech


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group