Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Niemcy - Podróż kamperem na Rugię

Heniek59 - 2012-04-24, 20:56
Temat postu: Podróż kamperem na Rugię
Wybieramy się z rodzinką na Rugię w ten "łikend" majowy.Jako ,że jest to Nasza pierwsza wyprawa kamperem(kupiliśmy w ubiegłym roku) za granicę Polski ,to nie mamy żadnego doświadczenia .Coprawda podrózujemy już od zarania dziejów po Europie-ale kamperem po raz pierwszy.
No i moje pytanie.........na dziko to w Niemczech raczej nie próbować?!
.........pilnować czy jest bezpiecznie-wiadomo DDR

A może ktoś tam też jedzie ?-my mamy blisko bo z okolic Darłowa.Latem planujemy Normandię na tydzień .

Majka.Heniek i Piotrek...to NASZA trójka.

Endi - 2012-04-25, 07:57

Heniek59 napisał/a:
No i moje pytanie.........na dziko to w Niemczech raczej nie próbować?!
.........pilnować czy jest bezpiecznie-wiadomo DDR


Jak się staje na dziko i zostawia kamperka bez opieki to wszystko i wszędzie jest możliwe a byłe rejony DDR nie mają z tym nic wspólnego.

Dużo informacji jest tutaj;

http://www.camperteam.pl/...opic.php?t=2331

http://www.camperteam.pl/...p?p=33460#33460

Przyjemnego kamperowania na Rugii, znajdziesz tam wiele ciekawych atrakcji. :spoko

DreamsOnWheels - 2012-04-25, 10:34

Moim zdaniem mozecie spokojnie na dziko probowac. Ja czuje sie u Niemiaszkow zupelnie bezpiecznie.
Oczywiscie szczypta ostroznosci zawsze mile widziana.

Viel spass :)

Heniek59 - 2012-04-26, 20:59

Wielkie dzięki za podpowiedzi i linki.Trasa już wytyczona i zdajemy się na los-po to ma sie kampera zapewne,by nie planować zanadto.
Po powrocie postaram się coś napisać.

Bardzo mi miło być w Waszym gronie ...kiedyś zapewne spotkamy się na trasie .Tymczasem pozdrawiam wszystkich kamperowiczów.

Jeszcze mała dygresyjka-takie spostrzeżenie i pytanie zarazem.Polacy się pozdrawiają gestem dłoni.Czy na zachodzie jest to powszechny zwyczaj ,czy raczej to Nasz słowiański sposób wyrażania sympatii?
Pytam ,bo o ile zawsze miło mi było jak kamperowicz z Polski odpowiedział na pozdrowienie,to już zdziwiona mina takiego pana z niemiecką rejestracją była dla mnie troszeczkę niesympatyczną .
Pytam ,bo lubię wiedzieć -a ,że czasami naiwnie..............no cóż .
Pozdrawiam

Bogusław i Ewa - 2012-04-26, 21:11

Rączką często machają nam osoby obok kierowcy,my tego nie zauważamy i myślimy że nasz gest pozostał bez odpowiedzi :spoko
Endi - 2012-04-26, 21:17

Heniek59 napisał/a:
...Czy na zachodzie jest to powszechny zwyczaj ,czy raczej to Nasz słowiański sposób wyrażania sympatii...


Zapewniam Cię Heniu, że na zachodzie machanie ręką, wśród kamperowców jest to - powszechny zwyczaj a szczególnie wśród Niemców. Ale jeśli się zdarzy i jakiś nieodmachnie ta na takiego mówią - Arsch loch.

Ale proszę nie nadużywaj tego wyrażenia a już napewno nie mów zbyt głośno !! :lol:
:bigok :bigok

DreamsOnWheels - 2012-04-27, 11:22

No to ja mijałem dwóch Arschlochów :)
Heniek59 - 2012-05-11, 07:12

No i jesteśmy w domu........
Byliśmy ,zobaczyliśmy i Rugia zdobyła Nasze serca.No to po kolei

Wyjazd przez Kołbaskowo,autostradą na Lubekę i zjazd do Straslundu(też autostrada ).Przejazd przez most i jesteśmy na Rugii.Pierwsze wrażenie-tak jak u Nas -budują ,remontują drogi.Po południu jesteśmy w Prora koło Binzu.
W Prora stoi niedokończony faszystowski hotel moloch.Największy pustostan w Europie-prawie 5 km długości.Robi wrażenie rozmachem -ale czy to dobry pomysł na wypoczynek.To takie Mielno w sezonie chciano zafundować wypoczywającym-no ale wtedy widocznie obowiązywały inne standarty .
W jednej z części tego molocha jest muzeum armii DDR i tylko dwa pokoiki na ostatniej kondygnacji obrazujące wyposażenie nieskończonego hotelu.W pozostałych pomieszczeniach taki misz-masz.Na parterze makieta tego hitlerowskiego pomysłu-ciekawa wystawa motocykli -az łezka się zakręciła jak zobazcyłem Tropica MZ-kiedyś takiego miałem i wieczne z nim problemy .Ale wspomnień ,że ho,ho.
Polecam panom -panie będą się tam nudziły a już syn to raczej przemaszerował patrząc z pobłażaniem jak tata się podnieca i patrzy na wszystko wspominając to i owo-ha,ha.
Za muzeum na wschód jest przejście na zatokę do morza -kilkanaście metrów-a zatoka przecudowna-napawałem się długo jej widokiem.

Póżniej wyjazd w kierunku Straslundu na parking dla kamperów -OAZA.
Cena za dobę 10 Euro -podłączenie do prądu 1 Euro.Dostęp do wody,miejsce zrzutu nieczystości.Spędziliśmy tam dwie doby -polecam .Właściciele bardzo mili i pomocni-i do tego sympatyczni .Pani nawet mówiła dzień dobry po polsku.

Heniek59 - 2012-05-11, 07:31

Podaję adres tego kampngu......WWW.WOHNMOBILOASE-RUEGEN.DE.
Dzień drugim opiszę póżniej i dołączę jakieś fotki.
Mam nadzieję ,że te informacje będą pomocne innym.

@ndrzej - 2012-05-11, 10:37

Dzięki za już i czekamy na c.d. :ok

Na początku czerwca wybieramy się na tygodniowy wypoczynek na Rugię. Zatem każda informacja dot. miejsc postojowych i atrakcji (zwłaszcza przyrodniczych) bardzo nas interesuje. :bigok

papamila - 2012-05-11, 11:47

zerknij do PW
i ujmij w planach www.serengetipark.de
masz to niejako po drodze a to bardzo ciekaw atrakcja
(jak się zdecydujesz zadzwoń 600028837- coś podpowiem)

Bogusław i Ewa - 2012-05-11, 12:05

Parę fotek z Niemiec i Rugiirugia :spoko
Heniek59 - 2012-10-09, 09:38

Przepraszam wszystkich,którzy liczyli na moje fotki.Oczywiście zrobiłem kilkanaście-ale w takim formacie,że nie przyjmuje mi tu na tym Forum.

To tak w kwestii wyjaśnienia-coprawda póżno-ale przepraszać nigdy za póżno.

gino - 2012-10-09, 10:00

Heniu...przeczytanie i nauczenie sie wstawiania fotek trwa chwilke..a przyda sie na pewno :spoko
http://www.camperteam.pl/...der=asc&start=0
czekamy na foteczki ;)

MILUŚ - 2017-01-08, 16:55

Do wszystkich tambylców pytanie .........

Czy przejazd mostem na Rugię jest dalej płatny ?

izola - 2017-01-08, 17:23

Most w Stralsund/ Rügen był i jest nadal do przejechania bez opłat,czyli za free jedziemy na wyspę Rügen . :spoko
Jest jeszcze alternatywa : prom z Stahlbrode-Glewitz w sezonie kursuje ud 6rano do 21,40 w ryt6mie , co 20 minut.
http://www.ruegen-schifff...n.php?idtour=11

@ndrzej - 2017-01-08, 17:27

Miluś, jak zapewne zauważyłeś, ten wątek jest z 2012 r.

Jak planowaliśmy, tak zrobiliśmy... :ok

Nie pamiętam jednak, żeby most na Rugię był płatny... :roll:
No chyba że w latach późniejszych. :spoko

marcinw32 - 2017-01-08, 17:34

Pod mostem w Stralsundzie fajny stellplatz macie a po drugiej stronie ulicy małą manufakturę kamperkową że sklepem i fajnymi katalogami za free ci sami właściciele .Pozdrawiam
krzlac - 2017-01-08, 17:34

Jechałem do Sassnitz w 2008, 2012 i 2013. Most był bezpłatny.
MILUŚ - 2017-01-08, 19:04

@ndrzej napisał/a:
Miluś, jak zapewne zauważyłeś, ten wątek jest z 2012 r. ....


Tak zauważyłem :mrgreen:

Ale pamiętam nasz powrót z Sassnitz przed trzema laty . Przy zjeździe z mostu w Stralsund zauważyłem bramki na przeciwnym pasie . Po za tym w jakimś wątku tu na CT ktoś pisał kiedyś ,że zrezygnował z wjazdu na Rugię ze względu na opłatę za most . :-/
A planując tegoroczną skandynawską wyprawę pomyślałem o małej włóczędze po Rugii i promie z Sassnitz .

Dzięki wszystkim za informacje :bigok

krzlac - 2017-01-08, 19:35

MILUŚ napisał/a:
pomyślałem o małej włóczędze po Rugii i promie z Sassnitz.


Dobry wybór -prom tani i tylko 3,5 godziny. Rugia to jeszcze trochę NRD, ale małą wycieczkę na klify mozna zrobić

MER-lin - 2017-01-09, 19:40

Byłem na Rugii we wrześniu 2016 r. Most jest rzeczywiście bezpłatny i jest to chyba jedyne darmowe miejsce na Rugii. Jadąc wzdłuż linii brzegowej każdy parking i każda polanka w lesie ma swój słupek sprzedający bilety parkingowe. Oczywiście trzeba mieć monety, ponieważ automat nie słyszał o kartach i banknotach. Ale krajobrazy ładne.
MarudaiCzarnowidz - 2017-08-17, 11:20

Wróciliśmy z Rugii. Tak w skrócie:

- most jest bardzo sympatyczny i bezpłatny
- w Stralsund staliśmy w niedzielę na miejskim parkingu blisko starego miasta za darmo, bo niedziela, taki zwykły parking wzdłuż ulicy
- ciężko faktycznie o darmowe miejscówki
- warto mieć konto na Couchsurfing, dwa dni staliśmy u kogoś w ogrodzie za darmo :-)
- nie wiem jakim cudem w Putgarten na tym wielkim parkingu zaliczyło nas do kategorii poniżej 3,10 i zapłaciliśmy 5 ojro za dobę, cisza i spokój
- z Victoria Sicht jest świetny widok za darmo, teraz schody na plażę były zamknięte :-(
- w Prora trza się dobrze przyglądać jadąc główną drogą, jest placyk błotny za darmo - Mukraner Str. tuż przed stacją
- W Sassnitz górne parkingi (blisko Alt Stadt i Netto, Bach Strasse) są tańsze niż portowe
- w Sassnitz Rugener Markt (z tyłu portu, nie z przodu) i na jarmarkach Rugener Markt jest chyba najtańszy likier z rokitnika
- w Sassnitz są najlepsze Fisch Brotchen w bistro w fabryce Rugener Fisch, darmowy parking dla klientów i toaleta
- Lohme Hagen parking do klifów koło Sassnitz, policzyło nas 12,5 za dobę, do 30 minut za darmo, więc można wpaść i oporządzić płyny za opłatą tylko za usługi, dla śpiących od 19:00 zrzut kota i szarej za free, 1 ojro 100l wody
- trzeba mieć monetki, toalety i parkingi płatne, nie wydają reszty
- czasami się trafiają parkingi przy drogach, gdzie jest toi toi - zrzucaliśmy kota
- wioska Vitt naszym zdaniem jest przereklamowana, niby skansen, a satelity, samochody wszędzie, garaże i okropne przybudówki


Jak mi się coś jeszcze przypomni, to dopiszę.

JanusS - 2024-01-21, 20:34

Przeczytałem temat z zainteresowaniem bo bardzo mnie interesuje temat Rugii. Mam pytanie - czy jest możliwość dojazdu osobówką do Victoria-Sicht i Vitt???

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group