Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Prawo i przepisy - UBEZPIECZENIE OC - jak taniej to przejśc !!!.

CORONAVIRUS - 2013-10-18, 12:21
Temat postu: UBEZPIECZENIE OC - jak taniej to przejśc !!!.
Podzielę się czymś co każdego spotyka co rok ...konieczność opłacenie OC . Ja zawsze szukam najtańszych w danym roku , nie jestem przywiązany na stałe do jakiejś firmy bo to tylko podraża składkę .

Przykłady dwa z ostatnich dni , firma LINK4 , dwa auta ciężarowe do 3,5 tony , dla obu przysłali kontynuację polis z uwzględnieniem wszystkiego co mogli by mi było przyjemnie .

Jeden na 750 zł drugi na 550 zł tylko opłacic i będzie git .... tylko czy trzeba aż tyle ?

Nie trzeba .

Pierwsze co trzeba zrobić to wypowiedzieć im te umowy bo do czasu gdy z nimi poważnie nie rozmawiasz to oni mają ciebie za tzw łocha do płacenia .

Wypowiedzieć można listem poleconym , mailem albo faxem . Wszystkie TU mają taką samą procedurę i wszystko jest w necie . Ważne by wysłać do nich to / dotyczy maila / najpóźniej w przedostatni dzień trwania polisy , może być i o 23:30 ale z datą dnia przedostatniego . Wypowiedzenie jest skutecznie dostarczone mimo tego , że oni nie potwierdzają odebrania mimo życzenia nadawcy maila .

Następnie trzeba na ichnej stronie zrobić symulację polisy czyli powypełniać rubryczki tak jak byś nie był ichnym klientem , wycena ma swój numer i trzeba go zapisać .

Po tym jak oni odbiorą twoją rezygnację rozdzwania się twój telefon i zaczynaja przekonywać , że zostac z nimi to jedyna słuszna decyzja , jeszcze nie wiedzą , że Ty masz swoją wycenę i wiesz ile mozna zapłacić jako człowiek z ulicy .

Proponują Bóg wie co ale dalej daleko im do tego co mógłbyś zapłacić , proponują dodatkowo bony tesco o wartości 100 zł .

Po takiej deklaracji z ich strony prosisz o dodatkowe uwzględnienie numeru swojej wyceny i wtedy panience cenka opada , musi iśc do kierowniczki i prosić o akceptację , ciągle walczą o swojego klienta .

Efekt jest taki , że zamiast 760 zł zapłaciłem 582 + dla mnie bon za 100 zł czyli realnie 482 zł .
Za drugi zamiast 567 zł zapłaciłem 465 zł + bon 100 zł czyli realnie 365 zł

Różniece pozostaną w mojej kieszeni czego i Wam życzę , to nie jest trudne i warto , może macie inne jeszcze pomysły sprawdzone ? Chętnie skorzystam w przyszłości :)

kodi - 2013-10-18, 12:37

No name - osobiście używałem jeszcze rankomat.pl
Teraz również czeka mnie OC za Ivo, więc będę się gimnastykował.

Tak to niestety jest - jak z telefonami komórkowymi. Dla nowych są lepsze warunki niż dla starych klientów.

Sam nie mam jakiś myków. Generalnie nie boję się telefonów. Wypełniam kilka formularzy i czekam na oferty. Nieraz są to oferty wysokie i mówię, że mam ofertę za tyle i tyle. Nieraz pomaga a nieraz Pani mówi, że nie może niżej.

No name - a zaoszczędzisz tyle ile przelejesz na konto. Tę nadwyżkę, przelałeś czy przewaliłeś :lol: Bo jak przewaliłeś to nic nie zaoszczędziłeś :haha: :haha: :haha:

Skorpion - 2013-10-18, 12:48

tylko w tej ofercie niema nic na temat specjalnych tylko osobowe i ciężarowe do 3,5T
CORONAVIRUS - 2013-10-18, 14:31

Kodi ...nadwyżkę przewalę w solankach za kilka chwil a jak sobie zmienisz na specjalny kempingowy to takich manewrów nie musisz robić, mało która firma daje bonusy i jak na dzis jest tylko jedna gdzie , jako nowy, zapłacisz 3oo zł z malutkim haczykiem za cały rok :)
gino - 2013-10-18, 14:34

www.cuk.pl
wyszukuje najtańsza ofertę..włącznie z camperami :spoko

cirrustravel - 2013-10-18, 14:34

Dziś byłem u mojej ubezpieczycielki i z ciekawości zapytałem o BoXerka...
W jednej ubezpieczalni mam ponad 700zł, w drugiej niecałe 300zł.
Takie są różnice.
Trzeba popytać i w kieszeni zostaje bez bonów ponad 400zł :)

kodi - 2013-10-18, 14:34

No name napisał/a:
Kodi ...nadwyżkę przewalę w solankach za kilka chwil a jak sobie zmienisz na specjalny kempingowy to takich manewrów nie musisz robić, mało która firma daje bonusy i jak na dzis jest tylko jedna gdzie , jako nowy, zapłacisz 3oo zł z malutkim haczykiem za cały rok :)


Dlatego właśnie oprócz 4 osób na pokładzie chcę mieć niższe OC i stąd zamiana na specjalny.
Jaka to firma? Zresztą pogadamy jak się spotkamy.

gfizyk - 2013-10-19, 00:12

A mnie wyliczono za mojego Lorda 1400zł ... ale OC + AC/KR na 30 tys zł. :-) Według mnie - rozsądna propozycja. Tylko tyle, że ja w ubezpieczeniach (m.in) pracuję ...
martini44 - 2013-10-19, 07:20

zazdroszcze Wszystkim co mają cierpliwość i czas na szukanie i kombinowanie aby było jak najtaniej :spoko
kodi - 2013-10-19, 07:31

gfizyk napisał/a:
A mnie wyliczono za mojego Lorda 1400zł ... ale OC + AC/KR na 30 tys zł. :-) Według mnie - rozsądna propozycja. Tylko tyle, że ja w ubezpieczeniach (m.in) pracuję ...


Gfizyk - wypracuj jakąś fajną ofertę dla chłopaków z CT

Martini44 - a ile czasu i cierpliwości to potrzeba? Nie sztuką jest kupić drogo ;)

eler1 - 2013-10-19, 09:33

kodi napisał/a:
Martini44 - a ile czasu i cierpliwości to potrzeba? Nie sztuką jest kupić drogo ;)
masz rację to jest dobra dniówka wczoraj to przerabiałem OC AC NW i zaczynało się od 3300 z PZU u mojego agenta przez brokera z W-wa też w PZU 2176 a skończyło się w UNiQce 1760 sam byłem w szoku jakie są to są kwoty przy samym OC jest mniejszy manewr ale jak jest jeszcze AC to można się podroczyć i poszukać
ps. były wyższe ofety ale one na starcie odpadły np.Warta

krimar - 2013-10-19, 09:48

tylko porównaj zakres tego AC nie zdziwiłbym się jakby najdroższa oferta(PZU) była na fabrycznych częściach, tańsza (brokera) na zamiennikach, a Uniqa na zamiennikach z odliczeniem amortyzacji części uszkodzonych. na ogół nikt nie czyta OWU przed szkodą, a szkoda.
na OC jest łatwiejszy wybór, bo wszyscy ustawowo muszą oferować to samo, a decyduje tylko cena.

eler1 - 2013-10-19, 09:56

krimar napisał/a:
Uniqa na zamiennikach z odliczeniem amortyzacji części uszkodzonych.
najwyższa półka bez udziału własnego , wariant serwisowy na nowych częściach resztę muszę doczytać OWU , co do ofert to brokerska i UNIQa były na specjalnych warunkach z dodatkowymi zniżkami za zgodą centrali dla klienta flotowego
gfizyk - 2013-10-19, 11:15

Krimar - czytamy OWU. W mojej ocenie dla auta ponad 10 letniego nie warto wykupować zniesienia amortyzacji. I tak naprawisz na używkach albo na zamiennikach, ale w dobrej jakości. Więc po co przepłacać? Tym bardziej, że w zależności od opcji, może się okazać, że szybciej 'wdepniemy" w szkodę całkowitą. Przykład? Proste: jeżeli samochód jest wart 30 000 zł. to szkoda całkowita przy AC zaczyna się od 70% tj. 21 000 zł. Przy uszkodzeniu zabudowy - niewiele trzeba, aby tę kwotę przekroczyć. Pamiętajmy, że na naprawę składa się: cena części (najczęściej ponad 50-70% wartości naprawy, robocizna blacharska i lakiernicza oraz materiał lakierniczy).
I tak np:
naprawa blach-mech - 5000zł
lakierowanie - 2000 zł
materiał lakierniczy - 2000zł
części (100% oryginały) - 13 000 zł
Suma 22 000 zł. Mamy całkę.
Towarzystwo wyliczy wam wartość pozostałości i wypłaci różnicę między wartością rynkową a wartością pozostałości. Najczęściej kwota jest niekorzystna dla właściciela.
a w przypadku wariantu bez zniesionej amortyzacji czyli potrącenie na częściach 50%:
naprawa blach-mech - 5000zł
lakierowanie - 2000 zł
materiał lakierniczy - 2000zł
części (100% oryginały) - 13 000x 50%=6500 zł
Suma 15 500 zł.
I całki nie ma.
Mało kto zwraca na to uwagę, ale warto, bo możemy się obudzić z ręką w nocniku. A nie wierzę, żebyśmy wymienili niektóre elementy na nowy...

Kodi - nie sprzedaję ubezpieczeń :-)

Fux - 2013-10-19, 14:19

gfizyk napisał/a:
A mnie wyliczono za mojego Lorda 1400zł ... ale OC + AC/KR na 30 tys zł. :-) Według mnie - rozsądna propozycja. Tylko tyle, że ja w ubezpieczeniach (m.in) pracuję ...

No to przepłaciłeś...
W PZU za naprawdę full bez odpisów, zniżek, zwyżek, szyby, stała wartość, asistance, fury zastępcze, etc. wyszedłem na mniej.
Fura z kratką 2010
Liczone od netto. Wartość polisy raczej wyższa, niż rynkowa.
Tylko to oni mnie walczyli. 3 podejście na ten samochód. Nawet kierownik rejonu sie pofatygował... ;)

gfizyk - 2013-10-19, 14:41

Fux - na nowe (do 5 lat) auta obowiązują stawki pakietowe.
Może napisz wartość pojazdu. Spytaj ile będzie kosztował ponad 20-letni kamper za 30 000 zł, to zobaczysz. Dodam tylko, bo to ważne, że w ciągu ostatnich 2 lat miałem dwie szkody z AC i jedną z OC. Gdybym miał konto czyste - byłoby sporo taniej.
Np za AC/KR za budkę na SU 15 000zł zapłaciłem 200 zł (składka roczna). Zapewniam Cię Fux, że nie przepłaciłem. :-)

Fux - 2013-10-19, 14:44

gfizyk napisał/a:
na nowe (do 5 lat) auta obowiązują stawki pakietowe.


Chyba, że tak.
To zmienia wszystko. :spoko

martini44 - 2013-10-19, 14:48

kodi napisał/a:
Martini44 - a ile czasu i cierpliwości to potrzeba? Nie sztuką jest kupić drogo ;)


no mnie brak i jednego i drugiego.... czytając co napisał wyżej Adam to gały mi wychodzą że można tak kombinować.....
Osobiście korzystam z biura które prowadzi kilka firm ubezpieczeniowych , dzwonie dzień wcześniej i przyjeżdżam po gotowca i dziwne bo mam tak samo jak Ci co poświęcają czas na szukanie i kombinowanie...... :spoko

gfizyk - 2013-10-19, 15:49

Martini - najważniejsze jest - mieć dobrego, zaufanego agenta :-)

Fux - :spoko

martini44 - 2013-10-19, 15:59

no to chyba mam szczeście..... bo już od paru ładnych lat korzystam z ich usług i zawsze jest super..... :spoko
CORONAVIRUS - 2013-10-20, 17:14

martini44 napisał/a:
no to chyba mam szczeście..... bo już od paru ładnych lat korzystam z ich usług i zawsze jest super..... :spoko


byś się tylko nie rozczarował do swojego brokera ubezpieczeniowego...

łatwo to sprawdzić.

Wiesz ile policzył Ci za ostatni rok , wylicz sobie sam przez internet składkę , dorzuć bon do tesco na 100 zł i jak będzie identycznie to powtórz swoje zdanie ...ale najpierw sprawdź .

Nie jeden zrobił wielkie oczy :shock: :shock: :shock:

ogólnie uważam , że brokerzy ubezpieczeniowi żyją z niewiedzy ludzkiej ... w dzisiejszych czasach dostępności do treści zawartych w necie naprawdę nie trzeba dawać tak się kopać w tyłek ...ale jeśli ktoś lubi to już jego hobby ...... :kawka:

martini44 - 2013-10-20, 18:22

to wole żyć w niewiedzy i dać zarobić brokerom bo w końcu to też ludzie i też muszą z czegoś żyć..... mnie tam ceny bardzo pasują i szkoda mi czasu na kombinowanie..... :wyszczerzony:
Komplecik - 2013-10-20, 20:28

No name napisał/a:
ogólnie uważam , że brokerzy ubezpieczeniowi żyją z niewiedzy ludzkiej ... w dzisiejszych czasach dostępności do treści zawartych w necie naprawdę nie trzeba dawać tak się kopać w tyłek ...ale jeśli ktoś lubi to już jego hobby ...... :kawka:


Ogólnie to musisz bardzo uważać czówać bo directy są bezwzględne
może się nigdy nie spóźnisz z wypowiedzeniem jak się spóżnisz to odpokutujesz :lol:

Nie prawdą jest to co piszesz o brokerach multiagencjach, dobra multiagencja zawsze zaproponuje najlepszą ofertę bo jej działalność nie kończy się w danym roku a klijent ma cały rok by sprawdzić swoją ofertę jak będzie ząg agencja nie ma klijenta PRAWDA,
natomiast z firmami ubezpieczeniowymi jest różnie ciągle ktoś je kupuje sprzedaje, multi sprzedają to co dana firma ubezpieczeniowa ma najlepszego dla danego modelu samochodu i tylko to.

Osobiście polecam kupowanie ubezpieczeń tylko w multiagencjach ;)
:spoko

CORONAVIRUS - 2013-10-20, 20:58

Komplecik napisał/a:


Nie prawdą jest to co piszesz o brokerach multiagencjach,


Komplecik , nie wsadzaj mi w usta słowa , którego nie powiedziałem ... nigdzie nie użyłem słowa " multiagencje " , więc nic o multiagencjach nie mogłem napisać ani dobrego ani złego .... :spoko

widocznie znam praktyki brokerów z nie "multiagencji " i o nich pisałem , prawdę ...

Komplecik - 2013-10-20, 21:20

No name napisał/a:
Komplecik , nie wsadzaj mi w usta słowa , którego nie powiedziałem ... nigdzie nie użyłem słowa " multiagencje " , więc nic o multiagencjach nie mogłem napisać ani dobrego ani złego .... :spoko ...

:oops: a to prawda zwracałeś uwagę tylko na brokerów przepraszam :bukiet:

Swoją drogą :shock: jaka jest różnica poza tą że broker ma więcej możliwości w prowadzeniu dzałalności, byty te w tym i tym przypadku muszą lizać T....ę klijentowi by chciał u nich kupować, oświeć mnie bo ja coś nie kaman.
W dzisiejszym czasie ubezpieczycieli jest więcej jak sklepów spożywczych :haha:

A sam sobie zrobiłeś wykresik wyżej jak działa direct osiemnascietysięcy ruchów i już uff , bonem Cię straszy, ciekawi mnie zaile musisz kupić aby ten bonik można zrealizować.

Ja jednak dalej z uporem maniaka polecam ubezpieczać się jak zwał tak zwał w multiagencjach :)

:spoko

CORONAVIRUS - 2013-10-20, 21:27

za bonik 100 zł kupujesz towar za 100 zł . Tak to prosto działa ...Jak kupisz towar za 102 zł to 2 zł dopłacisz a jak za 98 zł to 2 zł Tobie przepadnie ... nie wydadzą reszty z bonów.

U Ciebie nie ma takich bajerów ?

ws stawki za OC ... nie ma obowiązku szukania najtańszej opcji , jest tylko obowiązek zapłacenia za polisę .

yuras - 2013-10-20, 21:37

Komplecik,
to może napisz, za ile się ubezpieczyłeś w multiagencji.

Komplecik - 2013-10-20, 21:50

yuras napisał/a:
Komplecik,
to może napisz za ile się ubezpieczyłeś w multiagencji.

Połowę tego co zapłacił No name. Taki deputat np.węglowy
Ale tak se myślę że jak podejdziesz do uczciwej multiagencji to w cenach podawanych przez
No name będziesz się bił o 10 no może 20 ale zato bez zawieruchy w wygodnym fotelu :spoko

Komplecik - 2013-10-20, 21:55

No name napisał/a:
U Ciebie nie ma takich bajerów ? .


:) skąd wiesssss, sprawdź ;)

Eeeeee bon i tak w solankach :pifko2 :haha:

:spoko

krimar - 2013-10-20, 22:14

gfizyk napisał/a:
Tym bardziej, że w zależności od opcji, może się okazać, że szybciej 'wdepniemy" w szkodę całkowitą.


Definicja szkody całkowitej jest w większości towarzystw niezależna od tego czy wykupisz amortyzację czy nie. Kosztorys wg adatex (czyli na nowych częściach) ma przekroczyć 70% wartości w chwili wypadku (chyba, że dodatkowo wykupi opcję utrzymania wartości - wtedy 70% kwoty ubezpieczenia) Nie jest tak, że bez wykupienia amortyzacji robią kosztorys w którym uwzględniają udział własny w każdej części.

eler1 - 2013-10-20, 22:18

Komplecik napisał/a:
Ale tak se myślę że jak podejdziesz do uczciwej multiagencji
tylko nie każdy ma taką z prawdziwego zdarzenia multiagencję za rogiem w moim przypadku to ok.80km więc trzeba pisać maile bo teraz dzięki ogólno dostępnej bazie danych dużo agentów wydżwania jak się kończy polisa oc
CORONAVIRUS - 2013-10-20, 22:23

Ja tam pisałem o konkretnych przypadkach w konkretnej firmie a Komplecik fantazjuje trochę / wg mnie fantazjuje bo nie podał nic co by można było zweryfikować / .
Komplecik - 2013-10-20, 22:24

eler1 napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Ale tak se myślę że jak podejdziesz do uczciwej multiagencji
tylko nie każdy ma taką z prawdziwego zdarzenia multiagencję za rogiem w moim przypadku to ok.80km więc trzeba pisać maile bo teraz dzięki ogólno dostępnej bazie danych dużo agentów wydżwania jak się kończy polisa oc

Jakiej bazie :shock: baza jest tylko do sprawdzenia szkodowości i tylko takie info tam można otrzymać.
80km :shock: ;) jaja sobie robisz

eler1 - 2013-10-20, 22:31

Komplecik napisał/a:
Jakiej bazie :shock: baza jest tylko do sprawdzenia szkodowości i tylko takie info tam można otrzymać.
80km :shock: ;) jaja sobie robisz
od kilku miesięcy wydzwaniają różne firmy i agencji znając daty końca polis :-/
Jaj sobie nie robię nie mówię o niby multi agencjach które mają w ofercie tylko PTU , MTU interisk, compensa, hestia :-P

Komplecik - 2013-10-20, 22:48

No name napisał/a:
Ja tam pisałem o konkretnych przypadkach w konkretnej firmie a Komplecik fantazjuje trochę / wg mnie fantazjuje bo nie podał nic co by można było zweryfikować / .

Rozszyfrowałeś mnie ;)

Co chcesz weryfikować, 16 województw tysiące kodów miast jak to weryfikować .
Podejdź Adaś w wielkim mieście Trójmieście do multiagencji bo tego naprawdę jest jak spożywczaków utnij bajerkę z Agętką dasz radę wiem o tym i tyle .
Co mam napisać ile płacę za kampera w krakowie nowej hucie jako niespełna pięćdziesięciolatek :haha: przecież Ty nie z Krakowa na co ci się to przyda nawet fu fu się podetrzeć nie da.

Nie no zgoda uparłeś się na te directy ok. Fajnie, była promocja byłeś sprytniejsz ok. ;)

Np. Ma ktoś firmę zabity łeb tysiącem spraw jak myślisz będzie szukał jednego czy drugiego directa żeby 30dychy zaoszczędzić, bądż pewny delikwent spokojnie przy kawce w wolnej chwili sprawdzi panią pana agenta i albo przyjdzie za rok albo nie.

Ja zwyczajnie nie podam składki ogólnej bo to awykonalne i swojej firmy nie będę reklamował bo to forum KARAWANINGOWE :) a wiesz po co ja tu jestem powiem Ci zeby spier.......c od roboty i nie gadać o niej plis, mogę jedynie cosik podpowiedzieć ale ja ameryki nie odkryję.

;) :spoko

CORONAVIRUS - 2013-10-20, 23:20

Komplecik napisał/a:


Co chcesz weryfikować,


Ano chciałem :

yuras napisał/a:
Komplecik,
to może napisz za ile się ubezpieczyłeś w multiagencji.

Połowę tego co zapłacił No name.


ale już nie chcę bo połowa to wg. mnie więcej niż 20-30 zeta ....

i nie pisałem o kamperach tylko ciężarowych do 3500DMC ... kampera to ubezpieczam za 300 zł .

:spoko

Komplecik - 2013-10-20, 23:31

No name napisał/a:
Komplecik napisał/a:


Co chcesz weryfikować,


Ano chciałem :

yuras napisał/a:
Komplecik,
to może napisz za ile się ubezpieczyłeś w multiagencji.

Połowę tego co zapłacił No name.


ale już nie chcę bo połowa to wg. mnie więcej niż 20-30 zeta ....

i nie pisałem o kamperach tylko ciężarowych do 3500DMC ... kampera to ubezpieczam za 300 zł .

:spoko

Napiszę jaśniej.

W multiagencji mojej zony i bratowej mamy międzyinnymi linka i jak Ty zapłaciłeś 300 a z taryf w krakowie też wyjdzie 300 to ja mam jak inne zawody bonusa i to czy inne ubezpieczenie dają dla mnie za 1/2

Ale mnie zupełnie chodziło o co innego, skupiłem się bardziej na krzywdzeniu :) multiagencji w moim odczuciu oczywiście ale jeżeli się mylę to sprawy nie było. ;) :spoko

Komplecik - 2013-10-20, 23:54

No name napisał/a:
ale już nie chcę bo połowa to wg. mnie więcej niż 20-30 zeta .... o

:spoko Tu ewidentnie myśleliśmy o czym innym jeden o chlebie drugi o niebie, ale fajnie fajnie wyszło nam masło maślane :haha: :spoko

Dobra Adaś ja odpuszczam :) co złe to sorki jak by co :spoko

CORONAVIRUS - 2013-10-20, 23:57

Pozdrów załogę multiagencji ... u mnie same zwykłe co to krew wysysają i najchętniej by odcięli ludowi internet .

pozdrówki :spoko

Komplecik - 2013-10-21, 00:03

No name napisał/a:
Pozdrów załogę multiagencji ... u mnie same zwykłe co to krew wysysają i najchętniej by odcięli ludowi internet .

pozdrówki :spoko


A u mnie odwrotnie wszystko dla ludzi nawet przez jezdnię przeprowadzą jak trzeba.
Pozdrowię oczywiście i dziękuję pięknie w imieniu. :spoko
Też pozdrawiam, ale ja będę lepszy bo z serca ;) :spoko

Witek G - 2013-11-02, 17:32

jestem prze zadowolony mojego fleszka ubezpieczyłem OC w Allianz razem z zieloną kartą w Warszawie za 269 zł
marekoliva - 2013-11-02, 21:39

Witek G napisał/a:
jestem prze zadowolony mojego fleszka ubezpieczyłem OC w Allianz razem z zieloną kartą w Warszawie za 269 zł


Bardzo dobra stawka

piotr1 - 2013-11-02, 21:49

OC w ALLIANZ dla kamperów jest najtańsze :spoko :spoko
marekoliva - 2013-11-02, 21:52

piotr1 napisał/a:
OC w ALLIANZ dla kamperów jest najtańsze :spoko :spoko


nie do końca w Gdańsku ok 600zł, tyle sobie zażyczyli za kontynuację, bez problemu znalazłem w TUW za 405zł z NNW.

CORONAVIRUS - 2013-11-02, 21:59

marekoliva napisał/a:
piotr1 napisał/a:
OC w ALLIANZ dla kamperów jest najtańsze :spoko :spoko


nie do końca w Gdańsku ok 600zł, tyle sobie zażyczyli za kontynuację, bez problemu znalazłem w TUW za 405zł z NNW.


kontynuacje są drogie ...wypowiedz im umowę to zobaczysz ile zaoszczędzisz , też za kontynuacje :)

piotr1 - 2013-11-02, 21:59

marekoliva napisał/a:
piotr1 napisał/a:
OC w ALLIANZ dla kamperów jest najtańsze :spoko :spoko


nie do końca w Gdańsku ok 600zł, tyle sobie zażyczyli za kontynuację, bez problemu znalazłem w TUW za 405zł z NNW.


A to ciekawe muszę sprawdzić bo na początku grudnia muszę ubezpieczyć mojego specjalnego :mrgreen: kampera :spoko

marekoliva - 2013-11-02, 22:06

No name napisał/a:
marekoliva napisał/a:
piotr1 napisał/a:
OC w ALLIANZ dla kamperów jest najtańsze :spoko :spoko


nie do końca w Gdańsku ok 600zł, tyle sobie zażyczyli za kontynuację, bez problemu znalazłem w TUW za 405zł z NNW.


kontynuacje są drogie ...wypowiedz im umowę to zobaczysz ile zaoszczędzisz , też za kontynuacje :)


Adam skoro mam teraz w TUW to oczywiście ALLianz wypowiedziałem, na wypowiedzenie reakcji z ich strony nie było żadnej.

piotr1 - 2013-11-02, 23:11

Pocieszam się tym że mieszkam poza 3miastem to może będzie taniej :spoko
marekoliva - 2013-11-02, 23:15

piotr1 napisał/a:
Pocieszam się tym że mieszkam poza 3miastem to może będzie taniej :spoko

TUW 375zł, będziesz miał porównanie

piotr1 - 2013-11-02, 23:25

Pożyjemy zobaczymy :mrgreen: :spoko :spoko
Fux - 2013-11-03, 07:07

A sprawdzaliście, jaka jest suma ubezpieczenia OC i NNW?
marekoliva - 2013-11-03, 18:55

SU ma znaczenie w przypadku AC a nie OC natomiast NNW-15000 zł
Fux - 2013-11-03, 19:48

A jak przydzwonisz np. w Bugatti, suma jest np. 100 000€, to resztę z czego dopłacisz?
:ok

marekoliva - 2013-11-03, 20:12

Sprawdź najpierw jaki jest obowiązkowy kapitał ubezpieczyciela OC, jest też UFG nigdy nie będzie to problemem ubezpieczonego. Sytuacja się odwraca jeśli jako kierowca Bugatti przydzwonisz i go skasujesz, ale stać Cię na Bugatti to stać Cie na AC.
Fux - 2013-11-03, 20:30

Nie, nie.

Poszperaj w necie. Gdzieś o tym czytałem.
AC także kończyło się gdzieś na 300-400k€

krimar - 2013-11-03, 20:40

Fux napisał/a:
A jak przydzwonisz np. w Bugatti, suma jest np. 100 000€, to resztę z czego dopłacisz?
:ok


Suma OC w EU jest ustawowa i wynosi 5 mln € przy czym 1 mln € w przypadku jednego zdarzenia.

Na jednego Bugati Veyron (cena podstawowa 974 940 €) starczy, musiałbyś spowodować wypadek, w którym uszkodzą się całkowicie dwa aby dopłacić z własnej kieszeni.

piotr1 - 2013-11-03, 20:46

Trzeba jeździć ostrożnie :lol: :lol: :spoko
marekoliva - 2013-11-03, 20:48

Fux napisał/a:
Nie, nie.

Poszperaj w necie. Gdzieś o tym czytałem.
AC także kończyło się gdzieś na 300-400k€


nie do końca, jak będziesz miał Bugatti znajdę Ci ubezpieczyciela jako że jest to ubezpieczenie dobrowolne nie wszyscy muszą ( odwrotnie niż z OC) ale za odpowiednią cenę się napewno znajdzie.

marekoliva - 2013-11-03, 20:51

piotr1 napisał/a:
Trzeba jeździć ostrożnie :lol: :lol: :spoko


Szczególnie jak masz tylko OC a jedziesz Bugatti :lol:

2mirek - 2013-11-04, 00:27

Panowie.

Ja od dwóch lat ubezpieczam się konkretnie u pana Zbyluta
z Bydgoszczy za 290zl poj.2500. i nie mam najmniejszego
problemu pomimo że jestem z Łodzi.

Chcecie kontakt, to podam wam nr. tel. 8-)

Problem rozwiązany. :idea :idea :spoko

piotr1 - 2013-11-04, 17:05

2mirek napisał/a:
Panowie.

Ja od dwóch lat ubezpieczam się konkretnie u pana Zbyluta
z Bydgoszczy za 290zl poj.2500. i nie mam najmniejszego
problemu pomimo że jestem z Łodzi.

Chcecie kontakt, to podam wam nr. tel. 8-)

Problem rozwiązany. :idea :idea :spoko


A jaka to firma ubezpieczeniowa? :spoko

GOSIAARCADARKA - 2013-11-04, 17:34

Panowie, przy ubezpieczaniu samochodów specjalnych campingowych nie ma znaczenia
pojemność silnika. Stawka w Allianz jest 320,- za OC /przy zniżkach 60%/ do tego 60,- zł NNW.
Jeżeli ktoś ubezpiecza się w Allianz po raz pierwszy to ma jeszcze kilka procent zniżki za pierwszą polisę. Natomiast po roku też jest zniżka za kontynuację ubezpieczenia.
Już wiele osób skorzystało z tego ubezpieczenia.

Jak potrzeba podam namiary do biura w Warszawie , które zresztą obsługuje cały kraj :lol:

salut - 2013-11-04, 18:29

GOSIAARCADARKA napisał/a:
Panowie, przy ubezpieczaniu samochodów specjalnych campingowych nie ma znaczenia
pojemność silnika. Stawka w Allianz jest 320,- za OC /przy zniżkach 60%/ do tego 60,- zł NNW.
Jeżeli ktoś ubezpiecza się w Allianz po raz pierwszy to ma jeszcze kilka procent zniżki za pierwszą polisę. Natomiast po roku też jest zniżka za kontynuację ubezpieczenia.
Już wiele osób skorzystało z tego ubezpieczenia.

Jak potrzeba podam namiary do biura w Warszawie , które zresztą obsługuje cały kraj :lol:



Warto skorzystać
:roza: dla Paniu Mari
i oczywiście :roza: dla Gosi za namiary
:spoko :spoko

GOSIAARCADARKA - 2013-11-04, 18:40

Dziękuję serdecznie za kwiatki, sama przyjemność w tym pomaganiu :kwiatki: :kwiatki:
kodi - 2013-11-04, 21:26

Tak na szybko. Okolice Trójmiasta - samochód specjalny kempingowy na Iveco. Składka OC - 345zł rozbita na 2 raty. Ubezpieczyciel TUW.

Pozdr :spoko

2mirek - 2013-11-05, 14:05

piotr1

Cytat:
A jaka to firma ubezpieczeniowa?


TUW.

sławek w. - 2013-11-21, 20:50

kodi napisał/a:
Składka OC - 345zł rozbita na 2 raty. Ubezpieczyciel TUW.


Ponieważ kończy mi się OC w grudniu wykonałem telefon do agentki Alianzu (poleconej mi w ubiegłym roku w Warszawie, gdzie wykupiłem polisę) i otrzymałem wycenę - 345 OC + 60 NNW - razem 405 PLN (zniżki maksymalne). Zadzwoniłem do centrali TUW w Łodzi i od ręki wyceniono mi na ok. 300 zł ale polecono mi biuro agenta blisko mojego miejsca zamieszkania, więc pojechałem tam. Wycena to: 239 OC + 30 NNW(do 10 000) + 20 wpisowego płatne jednorazowo, przy następnych polisach nie pobierane. Razem 289 PLN, ewentualna następna polisa wynosiłaby 269 PLN. Chyba nie ma tańszej opcji tzn. firmy ubezpieczeniowej. :bigok

kodi - 2013-11-21, 21:17

sławek w. napisał/a:
Chyba nie ma tańszej opcji tzn. firmy ubezpieczeniowej. :bigok


Slawek w - wykupuj polisę i nie szukaj dalej. Taniej nic nie znajdziesz. I się pośpiesz bo agent Ci się rozmyśli.

Pozdr

marekoliva - 2013-11-21, 21:21

sławek w. napisał/a:
Chyba nie ma tańszej opcji tzn. firmy ubezpieczeniowej.


Chyba nie ma. :lol:

Frowyz - 2013-11-22, 06:26

Masakra jakie różnice w cenach... Jestem świeżo po dwóch takich przyjemnościach. Też do tej pory miałem TUW ale obecnie przy pełnych zniżkach wyliczono mi 490 PLN... Szczytem wszystkiego była Hestia gdzie Pan wyliczył mi samo OC na, uwaga, 5300 PLN... :shock: Nawet jemu wydało się to dużo, więc dzwonił do centrali, a oni mu potwierdzili, że tak właśnie jest... Summa summarum wylądowałem w Uniqua gdzie obecnie jest promocja na specjalne i zapłaciłem 412 PLN za samo OC...
SlawekEwa - 2013-11-22, 07:24

Biłgoraj - Uniqa -298PLN - bez promocji
marekoliva - 2013-11-22, 11:58

Frowyz napisał/a:
Masakra jakie różnice w cenach... Jestem świeżo po dwóch takich przyjemnościach. Też do tej pory miałem TUW ale obecnie przy pełnych zniżkach wyliczono mi 490 PLN... Szczytem wszystkiego była Hestia gdzie Pan wyliczył mi samo OC na, uwaga, 5300 PLN... :shock: Nawet jemu wydało się to dużo, więc dzwonił do centrali, a oni mu potwierdzili, że tak właśnie jest... Summa summarum wylądowałem w Uniqua gdzie obecnie jest promocja na specjalne i zapłaciłem 412 PLN za samo OC...

gdybyś napisał przed wykupieniem miałbyś w TUW za 345zl

2mirek - 2013-11-22, 15:01

A u pana Zbyszka Zbyluta w Bydgoszczy nadal
290zł.

maarec - 2013-12-06, 22:00

to i ja dodam swoje 3 grosze, może naprostuję trochę spraw od początku wątku.

w ubezpieczeniach pracuję i trochę rynek znam.


odnośnie tego co pisał No name - o klienta, który wypowiada za wczasu polisę biją się tzw directy - prowadzące swoją bazę i pilnujące, żeby im klient nie uciekł. Siedzi tam sobie pani i pan na infolinii i mają na kompie info kto tam chce zmienić firmę i że trzeba go męczyć, obniżać aż zapłaci (tak samo jak w telefonach komórkowych, telewizjach sat, bankach itd).

natomiast nikt w multiagencji oraz też zwykły agent nie będzie ganiał za klientem - przedstawi swoją cenę i nawet nie będzie wiedział czy klient wypowiedział OC, chyba że ten sam mu to powie. Oczywiście są wyjątki - agent nowy na rynku lub w kryzysie - będzie męczył, ale bez dobrej ceny nic nie zdziała.

odnośnie tych rabatów, bonów tesco i innych sztuczek directów - bardzo możliwe, że jakbyś zadzwonił do kilku innych firm dostałbyś jeszcze taniej, a że firmy znają ofertę konkurencji - to dali Ci rabat, a teoretycznie i tak mocno prawdopodobne jest, że przepłaciłeś.

Uniqa i promocje na kampera - zwykły chwyt marketingowy - Uniqa Tu nigdy nie prowadzi tego typu akcji - po prostu samochody specjalne mają w taryfie od lat nie zmiennie niską cenę - głównie na AC lub pakiet. Owszem agent mógł coś tam powiedzieć o "promocji" ale zapewniam, że takiej nie ma.

kluczem do zakupu taniej polisy jest zwyczajnie - dzwonienie, sprawdzanie w necie i szukanie. Sprawa jest prosta - nie każda firma ubezpiecza kampery, nie każda robi to tanio. Nie zawsze direct jest najtańszy :) - mam umowe z kilkoma - mimo że oficjalnie sprzedają je przez telefon to agenci też mają do nich dostęp... i co ciekawe - w 2-3 firmach jest możliwość sprzedać taniej u agenta niż przez telefon i internet...


w temacie OC - suma i zakres oraz sposoby wypowiedzenia określa ustawa i tu liczy się tylko cena i jakość obsługi.

I sprawa ostatnia - w directach jest fajnie i miło - jak jest dobrze. Jak jest szkoda (problematyczna), klient zostaje sam - natomiast kupując u brokera lub agenta lub w multiagencji - przeważnie może liczyć na wsparcie i pomoc. Ja prowadzę biuro, min raz dziennie załatwiam coś dla klienta, który nie radzi sobie z likwidacją szkód, czy też nie zna przepisów i zwyczajnie nie dostaje należnych mu pieniędzy.

sorry za wykład, nie chciałem przynudzać, ale musiałem trochę wyprostować....

rynek ubezpieczeń jest bardzo dynamiczny i z dnia na dzień ceny zmieniają się i zwyczajnie trzeba sprawdzać....

marekoliva - 2013-12-06, 22:15

maarec napisał/a:
nie każda firma ubezpiecza kampery


to coś nowego, pokaż ubezpieczyciela który może odmówić ubezpieczenia OC.

maarec - 2013-12-06, 22:31

oczywiście wkradła mi się pomyłka... - każda firma ubezpiecza OC kamperów, a te które nie chcą tego robić dają składkę liczoną w tysiącach PLN.

natomiast w ubezpieczeniu AC już tak różowo nie jest... - na słowo inny niż osobowy lub osobowy z kratką łatwo usłyszeć "nie dziękuję..."

BaWa - 2014-08-13, 12:22

szukam namiarów na ubezpieczenie OC+zielona karta w dobrej cenie......pomożecie?
Bim - 2014-08-13, 20:50

Uniqa :spoko
yuras - 2014-08-13, 22:05

https://www.youtube.com/watch?v=A4W4rVe6nlc#t=10
Bronek - 2014-08-13, 22:19

Powiem ,że działa.
czasem reklama jest w miarę rzetelna . Cycatka z TV mówiąc "o połowę" lekko przesadza ale30% na pewno.

Wlazłem niedawno w rankomat w sprawie samochodu syna i wystarczyło ,że się zalogowałem za kilka minut już atak przedstawicieli. dobiliśmy targu dokładnie nie pamiętam ale on line i taniej .

Uniqa likwidowała 2 lata temu szkodę motocyklową , całkiem nieźle. Bez problemu wypłacili całość i znaleźli kupca (aukcja) na złom motocykla ( szkoda całkowita).

AMIGO - 2014-08-14, 08:53

Bronek napisał/a:
Powiem ,że działa. (...)
Wlazłem niedawno w rankomat w sprawie samochodu syna i wystarczyło ,że się zalogowałem za kilka minut już atak przedstawicieli... (...)



Cosik inaczej to u Ciebie, Bronku działa :shock: Chodzi o ten atak :haha:
Wielokrotnie korzystałem z tej porównywarki i obyło się bez ataków ale od ostatniego razu mogło się coś zmienić. Niebawem znów spróbuję :lol:
,,Drobnym'' mankamentem (moim zdaniem) jest to, że nie wszystkie firmy ubezpieczeniowe udostępniają od razu swoje stawki a wtedy ewentualnie musisz dzwonić i się zaczyna :szeroki_usmiech

Niedawno byłem mile zaskoczony postawą pań z dwóch agencji ubezpieczeniowych w mojej wiosce. Nie wskazywały mi żadnej ,jedynie słusznej' firmy, lecz b. grzecznie wypisałyi stawki na mój pojazd (to akurat nie był kamper) w kilkunastu różnych firmach.

Pozostaje tylko to o czym pisał wcześniej maarec - sprawdzać, sprawdzać, sprawdzać...
Dlaczego? Stawki nawet w tej samej firmie są różne, uzależnione od wielu czynników.
Ponadto zazwyczaj wchodzą w grę jeszcze dodatkowe sprawy. O ile przy samym OC nikt specjalnej łaski nie robi (jest na to odgórna ustawa) - wystarczy tylko porównać stawki na wprost i wybrać tę najkorzystniejszą, to przy całej reszcie trzeba już bardziej się wgłębić.
Weżmy dla przykładu zwykłe NNW; w tych samych pieniażkach firma [piiiip] oferuje ubezpieczenie w wysokości 5000 PLN/osobę, natomiast firma [piiiip] już po 50 000 PLN/osobę. To jedno zero nie ma żadnego znaczenia dopóki wszystko idzie dobrze i nic się nie dzieje :ok Podobnie jest z innymi pakietami - ubezpieczenie szyb, bagażu, asistance, etc... Na szczęście dodatkowe pakiety można wykupić w różnych firmach.
I jeszcze jedno; z autopsji wiem, że nie zawsze opłaca się polegać na zdaniu jednego, nawet zaufanego agenta...

Bronek - 2014-08-14, 09:48

Dodam jeszcze : w maju przedstawiciel BMW ( Cooper żony) 760 zł , po wejściu na rankomat 2 oferty tej SAMEJ FIRMY !!!!! ALLIANZ 360 zł , czyli o połowe .
To fakt....
Oczywiście oferta okrojona . tyle ile wymaga prawo. by Policja była zadowolona.
Jak to mówia TV warto rozmawiać.

Rambler - 2014-08-14, 14:41

25 sierpnia kończy mi sie ubezpieczenie. Do tej pory, od kilku lat byłem ubezpieczony w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych za około 300 zł. (dotyczy to również poprzednich właścicieli)

Dziś miła Pani z TUW w Krakowie zadzwoniła do mnie z prośbą o odnowienie u nich na nowy rok. Jak mi podała cenę to spadłem z fotela. 550 zł :gwm

Na pytanie skąd 80% podwyżki stwierdziła że to był błąd z ich strony i teraz nie ubezpieczają Specjalny-Kempingowy tylko CIĘŻAROWY-KAMPINGOWY. :shock:
Ja jej na to - że to niezgodne co mam napisane w dowodzie. Nic to nie dało więc muszę wypowiedzieć umowę. :stop:

Jakie TU polecacie?

Grzegorz83 - 2014-08-14, 20:47

Rambler mialem identyczną sytuację z TUW, polecam Allianza i Panią bodaj Marię podawaną już tu na forum, dostępna nawet na telefon, działa na odleglosc 300 km :) - w ciągu godziny od telefoonu mialem polisę w pdf na maila, a za dwa dni w skrzynce.
Andrzejek10 - 2014-08-30, 20:47

Dla nowych klientów w firmie Allianz jest ubezpieczenia dla pojazdów specjalnych kempingowych z ładną zniżką ja za swojego fiata zapłaciłem za cały rok 340 zł oczywiście 60% zniżki niżej nie znalazłem. :ok

ps zapomniałem dodać zielona karta za darmo

stefonos - 2014-12-11, 15:42

Kolega Rambler postraszył z tym ubezpieczeniem. Właśnie dokonałem opłaty OC w TUW i nie mam żadnych podwyżek.Zapłaciłem 255 zł.OC i 20 zł NW.Samochód specjalny kampingowy 2400cm2 ,wszystkie zniżki ,kontynuacja.Pozdrawiam stefonos
krimar - 2014-12-11, 15:48

Pamiętaj, że TUW to TUW, zawsze może Cię poprosić do kasy jak mu zabraknie kasy, bo zostałeś jego członkiem zawierając polisę, nawet jeśli już dawno nie masz żadnego ubezpieczenia u nich
jerry1 - 2015-04-21, 20:37

Odświeżam temat, w allianz podobno coś się zmieniło i ubezpieczenie OC kampera(specjalny kempingowy) kosztuje 1800zł!!!!Najtańsze co znalazłem to HDI za ok 550/rok, może ktoś polecić coś tańszego??
mrsulki - 2015-04-21, 21:22

Dziś w PZU zapłaciłem 535pln za nową polisę, jak kontynuacja to jeszcze -5%
jerry1 - 2015-04-21, 21:41

Są nieduże różnice w zależności od miejsca zamieszkania, u mnie PZU jest droższe, jak piszę HDI najtaniej ok 550 a allianz zrobił chyba cenę zaporową aby nie ubezpieczać takich pojazdów, ogólnie straszny problem, wszelkie kalkulatory towarzystw ubezpieczeniowych nie mają w ofercie takich pojazdów albo są osobowe albo dostawcze, chyba trzeba by napisać do jakiegoś rzecznika, jak to jest, że pojazdy które są rejestrowane legalnie w PL nikt nie chce ubezpieczać jakby ich nie było, wiem, że jest ich niewiele ale to nie wytłumaczenie...
mrsulki - 2015-04-21, 22:02

Na początku cena była prawie 150pln wyższa tylko po targach miła pani postanowiła się skonsultować z szefem i znalazły się dodatkowe rabaty. Wniosek trzeba być trochę marudny, powiedzieć że u konkurencji będzie taniej i 150pln w kieszeni zostało.
Bogusław i Ewa - 2015-04-21, 22:13

Bez problemów,Allianz 380zł,trzy dni temu :spoko
Cytrus - 2015-06-11, 09:25

wczoraj Allianz 430 pln OC,
ZK bezpłatnie

mfind - 2015-07-03, 14:31

Tak podsumowując to z OC jest tak:

1. Każda firma ma takie samo czyste OC (czyli bez znaczenie czy zapłacisz 300 zł czy 900 zł, daje to samo)
2. Do OC warto dobrać assistance zwłaszcza dla przyczepy, kampera które służą do ciągłej podróży :) - koniecznie trzeba sobie zajrzeć do OWU i szukać zapisów odnośnie przyczep, ogólnie to mało jest dobrych assistance, aby obejmowały przyczepy. Czasami lepiej zapłacić 100-200 zł więcej, ale mieć konkretne assistance działające przez cały rok i w cenie holowanie, czy naprawę na miejscu.
3. Niektóre towarzystwa oferują BLS - czyli przy drobnych stłuczkach szkodę likwiduje nasz ubezpieczyciel nie sprawcy. Jedni mówią, że się przydaje, inni, że nie - ja uważam, że jeśli trzeba dopłacić czasami kilkanaście zł do firmy z BLS to warto sobie wybrać taką opcję
4. Każdemu w każdej firmie wyjdzie inna cena także nie ma co się pytać w jakiej firmie najtaniej itp ;) - na cenę OC liczy się miejsce zamieszkania, wiek właściciela, zniżki/zwyżki, rodzaj pojazdu, pojemność, wiek pojazdu i inne także ciężko znaleźć 2 takie same przypadki :)
5. Zawsze porównuj wszystkie firmy - od tego są właśnie porównywarki i multiagencje, aby znaleźć nam szybko najlepszą cenę spośród wszystkich ofert :)

To tak z grubsza 8-)

Pozdrawiam,
Łukasz

janp - 2015-07-04, 21:23

Koledzy a może ktoś z Was mi doradzi gdzie wykupić AC? W Ergo Hestia wyliczyli mi ubezpieczenie za kwotę 10 000 zł rocznie, więc poszukuję jakiejś tańszej alternatywy.
mfind - 2015-07-06, 09:45

janp napisał/a:
Koledzy a może ktoś z Was mi doradzi gdzie wykupić AC? W Ergo Hestia wyliczyli mi ubezpieczenie za kwotę 10 000 zł rocznie, więc poszukuję jakiejś tańszej alternatywy.

Gdzie to nie ma aż takiego znaczenia, najważniejsze, aby miało dobry zakres i jak dużo jesteś w stanie zapłacić za dobre AC. Chcesz kupić pakietem razem z OC, czy dokupić do trwającego?
Jaka wartość pojazdu?


Pozdrawiam,
Łukasz

Karas - 2015-07-07, 15:17

Czy idzie gdzieś przez net wykupić oc i ac na kempingowy?
jakaś masakra jest, z ciężarowym to było 5min roboty ;/

krimar - 2015-07-07, 15:21

mfind napisał/a:
5. Zawsze porównuj wszystkie firmy - od tego są właśnie porównywarki i multiagencje, aby znaleźć nam szybko najlepszą cenę spośród wszystkich ofert :)

są raczej od tego, aby podsunąć kupującemu ubezpieczenie na którym multiagencja lub porównywarka zarabia najwięcej

Karas napisał/a:
Czy idzie gdzieś przez net wykupić oc i ac na kempingowy?

takie cuda tylko w erze (czyli u agenta - a i tak nie u każdego)

mfind - 2015-07-07, 15:40

krimar napisał/a:
mfind napisał/a:
5. Zawsze porównuj wszystkie firmy - od tego są właśnie porównywarki i multiagencje, aby znaleźć nam szybko najlepszą cenę spośród wszystkich ofert :)

są raczej od tego, aby podsunąć kupującemu ubezpieczenie na którym multiagencja lub porównywarka zarabia najwięcej

A co jeśli trafisz na agenta, którego ubezpieczyciel akurat ma najdroższą ofertę dla Ciebie, albo skąd pewność, że nie podbije swojej prowizji (bo np. jest bardzo mała konkurencja w okolicy i nie masz jak porównać)? Porówywarka/multiagencja daje Ci możliwość wyboru spośród co najmniej kilku ofert, a różnice między najtańszym, a najdroższym to czasami nawet 500 zł. Oprócz tego konkurencja w internecie jest na tyle duża, że porównywarki nie pociągnęłyby długo, gdyby narzucały wyższe oferty niż inni ;)
Karas napisał/a:
Czy idzie gdzieś przez net wykupić oc i ac na kempingowy?
jakaś masakra jest, z ciężarowym to było 5min roboty ;/

No my niestety jeszcze nie mamy w ofercie kamperów :(

Pozdrawiam,
Łukasz

krimar - 2015-07-07, 15:55

mfind napisał/a:
porównywarki nie pociągnęłyby długo, gdyby narzucały wyższe oferty niż inni ;)

porównywarki i inne directy i tak nie zrobią kalkulacji na kampera

eMWu - 2015-07-08, 13:59

krimar napisał/a:
porównywarki i inne directy i tak nie zrobią kalkulacji na kampera


to jedna rzecz.

druga to czy dostaliście kiedykolwiek dobrą oferte z porownywarek? Nie udalo mi sie a probowalem 3 ci rok. Wole oc w mbanku. a zabytki w PZU bo są bezkonkurencyjni (np 13 zł OC na przyczepe n126e :) )

krimar - 2015-07-08, 15:23

eMWu napisał/a:
Wole oc w mbanku.

tylko zapomnij o zielonej karcie, bo w mbanku nie dostaniesz, a jak będziesz potrzebował to nikt w kraju Ci nie sprzeda samej zielonej karty

eMWu - 2015-07-08, 15:31

krimar napisał/a:
tylko zapomnij o zielonej karcie, bo w mbanku nie dostaniesz, a jak będziesz potrzebował to nikt w kraju Ci nie sprzeda samej zielonej karty


a na gdżyla mi zielona.... od podróży zagramanicznych mam kampera. reszta fur to sie co najwyzej na słowacje zapuszcza. Mbank mi kampera nie obsłuzy i tak. Zresztą od przyszlego roku przechodze na PZU z kampem, pewnie OC wyjdzie ok 100 zł rocznie :lol:

krimar - 2015-07-08, 16:27

eMWu napisał/a:
a na gdżyla mi zielona (...)od przyszlego roku przechodze na PZU z kampem, pewnie OC wyjdzie ok 100 zł rocznie :lol:

gżdyla chyba? a za 100 zł to i pzu kampera pewnie nie ubezpieczy

Karas - 2015-07-08, 18:49

dzisiaj z pzu oferta, 630zł same oc, masakra. za oc jako ciężarowy było 403zł w proama
eMWu - 2015-07-09, 11:58

krimar napisał/a:
gżdyla chyba? a za 100 zł to i pzu kampera pewnie nie ubezpieczy


a ubezpieczy jesli ma 25 lat. Ale jak to zrobić poszukaj sobie sam. Masz weterana ale skoro jestes wszechwiedzący to pewnie wiesz jak :D:D

Szalony - 2015-07-09, 21:52

Karas napisał/a:
Czy idzie gdzieś przez net wykupić oc i ac na kempingowy?
jakaś masakra jest, z ciężarowym to było 5min roboty ;/

Ja w necie nigdzie nie znalazłem możliwości wykupienia ubezpieczenia na kampera, tylko i wyłącznie u agenta :(

radwan07 - 2015-11-17, 12:19

W Link4 zapłaciłem 390zł z pełnymi zniżkami
Szalony - 2015-11-17, 13:35

radwan07 napisał/a:
W Link4 zapłaciłem 390zł z pełnymi zniżkami

Ale to na kampera - pojazd specjalny czy na busa przerobionego??

Andrut - 2015-11-18, 16:08

Jak już pisałem na forum mam w rodzinie osobę mająca dużą agencję ubezpieczeniową i dla przyjaciół z forum uzgodnione są b.dobre zniżki. Ma większość towarzystw, robi OC i AC, a wszystkie formalności można załatwić przez mail i telefon. W moim przypadku najlepiej wyszła Uniqa (OC+AC). Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o info na PW - przekażę namiary.
Bronek - 2016-05-17, 10:57

PZU zaproponowało prawie 700 za OC na 2016/2017r.

Nie drążąc na szybko z zielona karta OC w czymś takim jak InterRisk za 559 w Kołobrzegu .

yuras - 2016-05-17, 12:59

Kontynuacja ubezpieczenia w Liberty 640 z NNW. W PZU wyliczyli bez NNW 660. Jak żyć pani premiero???
yahoda - 2016-05-17, 15:44

Jest też drugi temat o OC. Bronek w tym drugim temacie zwrócił na to uwagę, więc ja zwracam w tym, no i wkleję moją wypowiedź z tamtego:

A mi dziś pośrednik wyszukał najtańszej opcji i wyszło 519 zł (Uniqua). Kamper z roku `82, poj. 2,5 litra. Mam wszystkie zniżki. Prawko mam od 2007 roku (a od 2008 też na ciężarowe). Cały czas bezszkodowa jazda. Kamper garażowany (tak, o to też pytali). Niedługo będziemy zatajać przed ubezpieczycielem, gdzie parkujemy i że wjeżdżamy do dużych miast.

Czytając wpisy dot. kwot rzędu 300 parę złotych dopada mnie konsternacja. Czy trzeba pójść do pośrednika i powiedzieć mu że się myli i że można taniej, czy ja z jakichś względów muszę płacić więcej?

Za osobówkę w MTU zapłaciłem dziś 430 zł (Astra II kombi 2002, też garażowana) - czy to dużo?

DUKACIK88 - 2016-11-21, 15:48

Drodzy Camperteamowicze !
Dzielę się informacją, która może się Wam przydać. Parę godzin temu poprosiłem swojego agenta o przedstawienie nowej oferty ubezpieczenia OC kamperka - Citroen C25, 2.5 D, rej. na 6 osób.
Nowe OC to 600,- żł. + 60,- NNW. I jest to w porównaniu z innymi ubezpieczycielami wg. mojego rozeznania chyba najtańsza oferta na rynku ! Ubezpieczyciel to ALLIANZ !
Pozdrawiam
Piotr

matro - 2016-11-21, 16:13

gino napisał/a:
www.cuk.pl
wyszukuje najtańsza ofertę..włącznie z camperami :spoko


a mi wyskakuje że w 1992 roku nie wyprodukowano żadnego FFB...ani żadnego innego.
:roll:

A odnośnie zmniejszenia kosztów OC, jest jeszcze czasowe wyłączenie pojazdu z ruchu http://bazapct.trz.pl/ind...-nizsze-oc-o-95

1506edi - 2016-11-21, 16:15

Witam ja mam z 85r. i płaciłem w tym tygodniu 532zł(w tym NNW,program pomocy z samochodem zastępczym i assistance opony w Link4)bez znajomości i kuponów.Jeszcze można dla samochodów specjalnych spróbować w ETAPIA przez internet Szczecin.
matro - 2016-11-21, 16:20

1506edi napisał/a:
Witam ja mam z 85r. i płaciłem w tym tygodniu 532zł(w tym NNW,program pomocy z samochodem zastępczym i assistance opony w Link4)bez znajomości i kuponów.Jeszcze można dla samochodów specjalnych spróbować w ETAPIA Szczecin.


Jak masz 85 rok to czy nie taniej wyszłoby w PZU (mają bardzo tanie dla aut poniżej 25 lat ale nie muszą być na żółtych rejestracjach. Ubezpieczałem tam swoją 25 letnią T4 i zapłaciłem 306zł + członkostwo w KLUB SOS PZMot -78 zł

krimar - 2016-11-21, 18:44

1506edi napisał/a:
Witam ja mam z 85r. i płaciłem w tym tygodniu 532zł(w tym NNW,program pomocy z samochodem zastępczym i assistance opony w Link4)bez znajomości i kuponów.Jeszcze można dla samochodów specjalnych spróbować w ETAPIA przez internet Szczecin.


już widzę jak dostaniesz zastępczego kampera

Bunio2 - 2016-12-11, 15:53

Rozmawjając w m-cu sierpniu br. z agentem ubezpieczeniowym uzyskałem info, że będąc członkiem klubu starych pojazdów niekoniecznie zabytkowy!. Za mojego kampera zapłacę 218 pln za OC. Poszukuję takowego klubu z logiczną opłatą członkowską? Może koledzy macie jakieś doświadczenie w/w temacie? Pozdrawiam Wszystkich pozytywnie zakręconych!!! A może w ramach CT zorganizować takowy klub - wywołuję dyskusję może się nam użytkownikom wiekowych kamperków to opłaci ??? bunio2
Bim - 2016-12-11, 18:58

Bunio2

PZMot :spoko

andi at - 2016-12-11, 19:16

https://www.google.at/sea...9i57.17571j0j7&{google:bookmarkBarPinned}sourceid=chrome&{google:omniboxStartMarginParameter}ie=UTF-8
matro - 2016-12-28, 12:40

Bunio2 napisał/a:
Rozmawjając w m-cu sierpniu br. z agentem ubezpieczeniowym uzyskałem info, że będąc członkiem klubu starych pojazdów niekoniecznie zabytkowy!. Za mojego kampera zapłacę 218 pln za OC. Poszukuję takowego klubu z logiczną opłatą członkowską? Może koledzy macie jakieś doświadczenie w/w temacie? Pozdrawiam Wszystkich pozytywnie zakręconych!!! A może w ramach CT zorganizować takowy klub - wywołuję dyskusję może się nam użytkownikom wiekowych kamperków to opłaci ??? bunio2


bunio2 pisałem wyżej... KLUB SOS PZMot -78 zł

Mój kamper ma dopiero 24 lata więc nie mogłem teraz skorzystać natomiast przetestowałem te OC na innym pojeździe i jest bdb.

W tej chwili kamper ubezpieczony ALLIANZ - 464zł bez NW (wzrost o 114zł względem zeszłego roku )
Dziwne bo mój agent ze Szczecina, który ubezpiecza wiele kamperów CT zaproponował mi 600zł ... po kilku dniach przysłano mi 464zł z "centrali" ...[/b]

CORONAVIRUS - 2016-12-28, 14:28

agent = pośrednik = żyje z pośrednictwa ....proste.
Bim - 2016-12-28, 20:40

BIORCA napisał/a:
agent = pośrednik = żyje z pośrednictwa ....proste.


Nie jest tak do końca

Nie bronię pośredników , było by tak jak jak by była stosowana metoda np nie kupisz bezpośrednia np w firmie dla przykładu "INTRAKT" tylko u pośrednika :lol:

Mnie np wyszło taniej jak np w firmie UNIQA bezposrednio gdzie dzwoniąc na infolinie

sprawdzili mnie przy kontynuacji ubezpieczenia dlaczego np w tym roku drożej

pośrednik kazała sie beardziej elastyczny i w tym roku doszedł do wniosku ,ze zarobi mniej ale nie da sie wydymać centrali 8-)

chyba miał takie widełki że :haha:

CORONAVIRUS - 2016-12-28, 21:19

Bim napisał/a:
BIORCA napisał/a:
agent = pośrednik = żyje z pośrednictwa ....proste.


Nie jest tak do końca

Nie bronię pośredników , było by tak jak jak by była stosowana metoda np nie kupisz bezpośrednia np w firmie dla przykładu "INTRAKT" tylko u pośrednika :lol:

:


to jakaś nowa ubezpieczalnia ? tania ?

joker_26 - 2017-02-21, 13:41

Witam.
Ktoś poda namiar na sensownego ubezpieczyciela. Mam przerobiony samochód Fiat Ducato na samochód specjalny kampingowy (dotychczas rejestrowany jako ciężarowy uniwersalny)
kujawsko-pomorskie.
Wycena na infolinii UniQi dosłownie mnie zabiła :) .
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam

Kilioe - 2017-02-22, 14:07

Witam wszytskich zorientowanych i zainteresowanych,
Mam swiezo przerobionego kampera, wpisany w dowodzie jako "ciezarowy uniwersalny" (po przemysleniach stwierdzilimsy, ze nie bedziemy zmieniac typu pojazdu)
Teraz pozostaje nam odnowienie OC (to od poprzedniego wlasciciela wazne jest jeszcze 3 miesiace).
Pytanie jest takie:
- jak wybrac OC, by, w wypadku stluczki, uwzglednialo realna wartosc auta z calym wyposazeniem . I czy warto; czy nie lepiej ubezpieczyc najtansza opcja (skoro i tak prawo mnie obliguje do posiadania jakiegokolwike OC). Obawiam sie, ze w razie wypadku ubezpieczyciele tak kombinuja, ze i tak moze byc ciezko wyciagnac od nich konkretniejsza sume. Moze wiec nie warto placic...niewiem...
- inna kwestia, mamy plan wyjechac na rok, zdaje sie OC jest tylko na Polske. Czy w tej sytuacji wybrac najtansze krajowe OC, ktore oferuje ZK gratis? (tutaj pytanie dodatkowe czy ZK kieruje sie takimi samymi prawami jesli chodzi o wartosc i typ pojazdu).
Pozdrowienia, wiosna tuz tuz! :)

janus - 2017-02-22, 14:30

ad. 1 OC nie jest dla Ciebie nic z niego w razie szkody nie dostajesz (ale jest obowiązkowe), zatem ... trzeba ubezpieczyć sie w zakresie AC bo tylko z tej formy ubezpieczenia korzystasz TY,
ad.2. OC obejmuje kraje UE bez dodatkowych dokumentów, a do większości pozostałych krajów europejskich wymaganym potwierdzeniem jest tzw. Zielona Karta wydawana przez ubezpieczyciela z zakresu OC

Bronek - 2017-02-22, 14:57

ZK albo dają od razu , albo trzeba poprosić .(powinna być za friko)
OC szukamy najtaniej.
......................

AC, to inna bajka,
............
plus ADAC lub PZMot ass. itp.

Tu oprócz ceny, ważne są inne parametry i wiarygodność firmy. Temat chyba nie do rozwiązania, każdy co innego preferuje
.................
Następna sprawa to, o ile w AC nie ma, ubezpieczenie od leczenia, pochówku i transportu ciała

EKLUZ to minimum.
......
To tak w skrócie, a to wszystko to drogie rzeczy są :shock:

CORONAVIRUS - 2017-02-22, 20:26

dostałem dziś kontynuację w Allianz... dwie wersje na gotowych kwitach i wszystko by było fajnie gdyby nie to ,że do wyboru mam OC z NW - 426 zł i OC z NW - 466 zł gdzie OC stałe 376 zł a NW 50 lub 90 zł .

zrobię sobie trzecią wersję sam i zapłacę tylko OC 376 zł jako obowiązkowe ubezpieczenie w Polsce ... naciągaczom mówię stanowcze NIE :)

OMEGA - 2017-02-22, 21:22

Ja od kilku lat otrzymuję z PZU na przyczepkę bagażową OC+NC .

Odliczam NC i tylko przelewam OC , co prawda jest to niecałe 20żł .
ale dla to tak dla zasady ,i jeszcze się nikt o resztę nie upomniał. :spoko

Kilioe - 2017-02-22, 22:02

Dziekuje za wyjasnienie!
fakt, wychodzi na to, ze najlepsza opcja to najtansze OC.
Co to AC, czy jest wymagane w Europie, Azji? Czy to tylko moje ryzyko?
Robilam jakies wyliczenia, i o matko, cena spokoju jest tak ogromna, ze az sie zestresowalam :D

ZEUS - 2017-02-22, 22:19

OMEGA napisał/a:
OC+NC

a to NC to co to takiego? :(

Bronek - 2017-02-22, 22:20

Auto Casco... nie jest wymagane, bo to kwestia kosztów np złomowania, naprawy transportu, parkowania itd.
Można sobie to wszystko kupić za własne pieniądze. :bigok


Lub próbować odzyskać/otrzymać kasę z ubezpieczenia AC :lol:

A to już bywa różnie, wiele "zmiennych" w tym "równaniu", Polisa i jej zapisy, okoliczności zdażenia, Firma ubezpieczająca..... itd.. Błogosławieństwo, zwane szczściem.

I to kosztuje, jak dla mnie to ok 3000 zł za kamper z 2012 :bukiet:

OMEGA - 2017-02-22, 22:29

ZEUS napisał/a:
a to NC to co to takiego?



oczywiście że miało być NW :-P

ZEUS- mam jeden post więcej nabity , jak to fajnie mieć spostrzegawczych kolegów.

Kilioe - 2017-02-23, 22:34

Bronek, te kwoty AC to na Polske, tak?

Obawiam sie, ze juz samo OC (ZK) na swiat (noo, Europa i Azja) i tak niezle da po kieszeni.

Bronek - 2017-02-23, 22:39

AC na Europę też, kwestia umowy. Holowanie to inna bajka i tu assisnace działa :bylo
ADAC lub PZMot.
Niemniej są zawsze jakieś ograniczenia.
Wpisz w przeglądarkę AC umowy i zawsze jakieś przykłady znajdziesz.
Lub "spytaj agenta" :lol:

Na ogół im tańsza firma, tym większa obawa, że trudniej będzie odzyskać forsę za np. remont.
Każdy ma różne doświadczenia z ubezpieczycielami i inne zdarzenia.

CORONAVIRUS - 2017-02-23, 22:50

Uwga na link 4 !!!!!!!!!!

dzis kolejny list ze wznowieniem OC na busa ... mają na ludzi sposób taki :

cieszymy się szalenie,że możemy zaproponować , ble ble ble ... 1055 PLN wariant rozszerzony ze złotymi klamkami

następna strona to dane , daty , harmonogram spłat gdzie wszędzie puste rubryczki , na odwrocie prosze wpłacac zgodnie z harmonogramem na konto ....

trzecia kartka to druk wpłaty na 550 zł , nigdzie żadnej adnotacji ,że to pierwsza rata .

więc dzwonie i pytam co to jest bom ze wsi czyli lekko głupawy

panienka oświadcza ,że polisa na rok 1055 a ten kwit to pierwsza rata na 550 .

mówię jej ,że na kwicie i innych dokumentach ani słowa ,że to pierwsza rata

bardzo panu dziękuję za zwrócenie uwagi , przekażę do działu wysyłek bo pewnie zapomnieli dopisać ...

babę opier...em ,że naciągają ludzi to ta zaraz ,że tą samą polisę może mi przeliczyć i jak zapłacę 850 zł to będzie ok .... nie zapłacę i nie im ... gnojstwo .

Jutro do busa wsadzam kibel, kanapę z domu , stolik i jadę zmienić go na specjalny kempingowy . Fotki wyjdą niewyraźne :haha:

Bronek - 2017-02-23, 23:02

Czegoś nie łapie.
1055 jak jednorazowo
550x2 jak na raty
Dla mnie to logiczne, bo per analogiam zawsze w innych firmach tak było (raty są droższe).

Tekścik :"harmonogramem spłaty".. sugeruje harmonogram, może np jest coś w warunkach szczegółowych? p

Wpłata jednorazowa, nie ma harmonogramu :!:


No i ja pesymistą jestem i z1055 zł nie wierzył bym, abyspadło do 550 ;)

Niedopowiedzenie, lepsze od kłamstwa.

CORONAVIRUS - 2017-02-24, 00:28

ja tez nie wierzyłem ale nie o wiarę tu chodzi tylko dokument na którym powinien być harmonogram wpłat i jasno zaznaczone, że jest to opcja ratalna ... nawet nie dali kwitu na wpłatę jednorazową :) link4 na jakiś czas spalony w moim odczuciu :)
Bronek - 2017-02-24, 07:30

W gruncie rzeczy, zaskoczyłeś mnie swoją ufnością :idea: w piękny przyjazny Świat.

Tylko w dziecinnych czytankach, taki był. I tak jest lepiej, np. możesz zmienić ubezpieczyciela tuż przed 12.stą a nawet po za symboliczne karne grosze.

Ad kwity.... :!:
Pewnie jak jest przyjęte dali Ci goły kwit?
Jaśli tak to on jest do takiej wpłaty i samemu wypełniasz czy NW czy bez.

A w ogóle nie denerwuj się :lol: :kwiatki: , bo jak trafisz pod NFZ, to dopiero Cię szlag trafi z tych nerw :mrgreen:

zbyszekwoj - 2017-02-24, 08:37

BIORCA napisał/a:
pytam co to jest bom ze wsi czyli lekko głupawy


Naprawdę? :diabelski_usmiech

CORONAVIRUS - 2017-02-24, 08:38

Bronek napisał/a:


Ad kwity.... :!:
Pewnie jak jest przyjęte dali Ci goły kwit?
Jaśli tak to on jest do takiej wpłaty i samemu wypełniasz czy NW czy bez.

A w ogóle nie denerwuj się :lol: :kwiatki: , bo jak trafisz pod NFZ, to dopiero Cię szlag trafi z tych nerw :mrgreen:


pewnie nie dali gołego kwitu bo bym napisał o tym :)

ja sie nie denerwuje , mam to w ..... :) załatwie sobie taniej ;)

wsnj - 2017-02-24, 09:44

Czytam Wasze wypowiedzi o cenach ubezpieczenia w Polsce i nagle ceny w Niemczech wydaja mi sie hmmmm... konkurencyjne. Wlasnie ubezpieczylem sezonowo na nastepny rok nasza Adrie - sezonowo tzn od 1.03 do 30.10 a pozostale 4 miesiace jest objeta ubezpieczeniem tzw. parkingowym czyli wszystko (zlodziej, ogien, wandalizm, natura) ale bez mozliwosci jezdzenia na okres zimowy. Ubezpiecenie jest OC + czesciowe Casco na cala Europe i kosztuje w sumie 300€ (100 OC i 200 AC - w razie szkody my pokrywamy pierwsze 150€ a reszte ubezpieczalnia). Acha - moja znizka jest za 7 lat bezwypadkowej jazdy. Tutaj nie liczy sie ile lat sie jezdzi wogole bezwypadkowo ale ile sie mialo samochodow rownoczesnie. Za moje pierwsze auto mam znizke za 23 lata bezwypadkowej jazdy, a poniewaz drugie auto rownolegle ubezpieczam tylko od 7 lat to znizka na kampera jest za 7 lat bezwypadkowej jazdy.

Oczywiscie dochodzi rowniez koszt podatku drogowego co w przypadku Ducato III jest okolo 170€ na 8 miesiecy w roku.

I tak sie zastanawiam - dla kogos kto planuje zakup kampera za powiedzmy 15-20tys Euro w Niemczech, zamiast importowac, placic akcyze i potem placic wysokie OC w Polsce; czy mogloby zrobic wiecej sensu znalezc jakis sposob na zarejestrowanie i ubezpieczenie auta w Niemczech? W sumie na poczatek taniej, bo zaoszczedzona akcyza, przeglady co 2 lata zamiast co rok, darmowe przejazdy po autostradach? Moze to robi sens dla kogos kto mieszka blizej granicy z Niemcami?

Takie tam moje piatkowe przemyslenia...

Bronek - 2017-02-24, 09:54

Tak też niektórzy zrobili.
:spoko
Ja ja znowu czytam Twój post, to zazdroszczę większej normalności, mniejszej pazerności i cieszę się, że mam rodzinę w Niemczech.

Problem pewien może być, gdy rozwalę auto ubezpieczone na "Niemca", jak uczciwie wtedy z nim się rozliczyć. Straci ulgi itd...

CORONAVIRUS - 2017-02-24, 11:51

Bronek napisał/a:


Problem pewien może być, gdy rozwalę auto ubezpieczone na "Niemca", jak uczciwie wtedy z nim się rozliczyć. Straci ulgi itd...


wycenisz szkodę w Niemczech a naprawisz w Polsce ... za różnicę zwrócisz Niemcowi co stracił i wyjedziesz z rodziną na wakacje z bajerami ... da się :)

Fajnie sie mówi jak się tam już korzenie zapuściło i zasłużyło na różnego rodzaju zniżki ... taki nowy co to tam zacznie dziś karierę nie może liczyć na fajniejsze składki jak w Polsce , taka róża z kolcami :)

Bronek - 2017-02-24, 12:01

Ja mam na myśli zakup na "starego niemca:. Kochanek(a) ; Przyjaciel ; Rodzina
Pytań jest kilka.

m. in.
- powyższa sytuacja zdarzenia drogowego, wypadku , kradzieży
- jeżdżenie permanentne po kraju.
- garażowanie
i związane z tym kłopoty z użyczeniem i rejestracją. Obiło ki się o uszy, że trzeba zarejestrować takie obce auto.?

Oczywiście to może umknąć władzy, ale nie np. życzliwym :chytry

mischka - 2017-02-24, 12:45

zniżki to nie problem bo każdy samochód liczony jest oddzielnie, jak rozbije trzecie auto w rodzinie to pierwsze dwa na tym nie cierpią
każdy dodatkowy samochód zaczyna od początku, czasami ubezpieczyciel żeby nie stracić klienta doda zniżki od siebie

reszta myślę do dogadania

wsnj - 2017-02-24, 13:09

Bronek napisał/a:
Kochanek(a)
- masz na mysli 'hydraulika'?? :-P

Nie jestem pewien jak to dziala, ale w Chorwacji widzialem na wlasne oczy zaparkowane na off -season przyczepy oraz kampery na blachach z Niemiec, Belgii, Danii czy Holandii - czyli mozna. Gozdek przyjezdza osobowka i albo pakuje sie w kampera lub podlacza przyczepe i na miesiac zwiedza Balkany i okolice.

W moim ubezpieczeniu nie mam ograniczen co do rejonu podrozowania - mam tylko obostrzenie ze moge pozyczyc kampera na maksymalnie 30 dni w roku. Jesli chce wykupic ubezpieczenie na dluzsze pozyczanie to kosztuje troche wiecej na rok.

Bronek napisał/a:
Oczywiście to może umknąć władzy, ale nie np. życzliwym :chytry


No to chyba raczej odpada... Polak dzwoniacy do Wydz. Komunikacji w Niemczech? Nie wiem co by osiagnal - wlasciciel ma prawo trzymac czy pozyczac auto gdzie i komu chce, dopoki ma TÜV, zaplacony podatek i wazne ubezpieczenie to nie bedzie mialo znaczenia.

Kilioe - 2017-02-24, 13:14

Biorca, czy Ty masz kampera zarejestrowanego jako ciezarowy? i chcesz zmienic na specjalny kempingowy przez probmelatyczne OC?
Oh, nie!!! ja wlasnie myslalam, ze to kwity na zmiane typu pojadzu sa skomplikowane, wiec wolalam zostawic ciezarowy.
A teraz niewiem jak ubezpieczyc... Licze sie z tym, ze OC dla ciezarowych jest drozsze. Z tegorocznymi podwyzkami OC, rozumiem, ze to cos okolo 1000zl teraz?
LINK4 odpada w takim razie, a cos innego wartego polecenia znasz?

Mam jeszcze takie pytanie: co jesli wyjade z Polski przed uplywem starego OC i wroce dopeiro na poczatku 2019 roku? gdzie mam wtedy odnawiac OC, w kraju, przez ktory akurat przejezdzam?
To samo sie tyczy przegladu...Czy wpuszcza mnie spowrotem be przegladu i krajowego OC?

Bronek - 2017-02-24, 13:38

Cytat:

Bronek napisał/a:
Oczywiście to może umknąć władzy, ale nie np. życzliwym


No to chyba raczej odpada... Polak dzwoniacy do Wydz. Komunikacji w Niemczech? N



Miałem na myśli nasz ukochany kraj. Nasze prawo porąbane

I cały czas jeżdżące auto na niemieckich blachach

Rodzinę mam w Bawarii i trochę daleko, by pokazywać się i tu i tam.

wsnj - 2017-02-24, 15:10

Bronek napisał/a:
Cytat:

Bronek napisał/a:
Oczywiście to może umknąć władzy, ale nie np. życzliwym


No to chyba raczej odpada... Polak dzwoniacy do Wydz. Komunikacji w Niemczech? N



Miałem na myśli nasz ukochany kraj. Nasze prawo porąbane

I cały czas jeżdżące auto na niemieckich blachach

Rodzinę mam w Bawarii i trochę daleko, by pokazywać się i tu i tam.


Bronku.. Przy ilosci posiadanych przez Ciebie pojazdow mechanicznych/elektrycznych zarowno jezdzacych, plywajacych, latajacych itp. chyba taniej bedzie miec ubezpieczenie w Polsce. :lol:

Co do Bawarii - moze jak bedziesz kiedys wpadal na Oktoberfest to moze zajrzysz w okolice. Znam sporo miejscowek kolo nas - ot chociazby pod naszym domem...

mischka - 2017-02-24, 16:40

Bawaria jest fajna :spoko
Bronek - 2017-02-24, 17:38

Dla mnie Bawaria, to ostatnie miejsce w pidróży na południe Europy , gdzie jest mormalne żarcie. Potem już tylko morskie robale i... :placze2

Ad ubezpieczenie, to myślę "na kuzyna" .
On kupuje kampera za moją kasę, ja jeżdzę na jego papierach.
By było sprawiedliwe :lol:

CORONAVIRUS - 2017-02-24, 18:14

Kilioe napisał/a:
Biorca, czy Ty masz kampera zarejestrowanego jako ciezarowy? i chcesz zmienic na specjalny kempingowy przez probmelatyczne OC?


kampera iveco mam jako specjalny kempingowy , tu luzik ///

pisałem o osobowym T4 multivanie , który przeistoczy się w specjalny kempingowy :)

Jeśli masz kampera zarejestrowanego jako ciężarowy to odżałuj kilka stów i zrób wycenę wartości przez rzeczoznawcę PZM-otu ... W razie draki na drodze i osdzkodowania z winy innego kierowcy / jego OC/ nie będzie problemów takich jak przy oszacowaniu szkody ciężarówki / dostawczaka / . Wartość dostawczaka do kampera to minimum 1:3 :)

Endi - 2017-02-24, 19:35

Bronek napisał/a:
Tak też niektórzy zrobili.
:spoko .....


Dopóki nie zmienią akcyzy to tak pozostanie .

Choć nie wykluczam.... może i dłużej :spoko

Bronek - 2017-02-24, 20:46

Inspirujesz mnie. :lol:
Podobnie pewnie też jak Ty sprawię sobie urodzinowy prezent, to za 2,5 roku :lol: :bukiet:

Wtedy "większe pole" do popisu. (czytaj: po Pisie)

Może w końcu będzie lepiej.

Podpisano :Naiwniak

Kilioe - 2017-02-24, 21:25

BIORCA napisał/a:
Kilioe napisał/a:
Biorca, czy Ty masz kampera zarejestrowanego jako ciezarowy? i chcesz zmienic na specjalny kempingowy przez probmelatyczne OC?


kampera iveco mam jako specjalny kempingowy , tu luzik ///

pisałem o osobowym T4 multivanie , który przeistoczy się w specjalny kempingowy :)

Jeśli masz kampera zarejestrowanego jako ciężarowy to odżałuj kilka stów i zrób wycenę wartości przez rzeczoznawcę PZM-otu ... W razie draki na drodze i osdzkodowania z winy innego kierowcy / jego OC/ nie będzie problemów takich jak przy oszacowaniu szkody ciężarówki / dostawczaka / . Wartość dostawczaka do kampera to minimum 1:3 :)


Dzieki za info.
Czy nie jest jednak tak, ze przy takiej wycienie rzeczoznawcy, cena mojego OC tez skoczy w gore 1:3? :P
Tak jak wspomnialam, nie bedzie mnie w PL ani nawet w Europie przez nastepny rok, czy jest wiecj sens tak wysokiego OC?

CORONAVIRUS - 2017-02-24, 21:32

OC płacisz z tabelki jakiejś tam ubezpieczalni ... rocznik, pojemność i 100 pytań o dzieci małoletnie i parkowanie nocne ... o wartość auta jeszcze nie pytają , jeszcze nie pytają :idea
Kilioe - 2017-02-24, 21:39

haha jeszcze nie pytaja... :D

Co robie kwitkiem od rzeczoznawcy? trzymam w szufladzie i wyciagam jako ciezka altyrerie w razie stluczki, czy ktos to gdzies musi podbic i "uprawomocnic"?

CORONAVIRUS - 2017-02-24, 21:41

kwit leży w szufladzie , przyda się w razie draki i przy sprzedaży , zawsze to jakiś odnośnik do realiów ...

kilkanaście lat temu taki kwit uratował mi kieszeń , ubezpieczyciel nie dyskutował , wypłacił :)

Kilioe - 2017-02-24, 21:46

Gdzies czytalam, ze koles mial kwit od rzeczoznawcy, ale ubezpieczalnia mu tego nie uznala argumentujac to ... i tutaj wlasnie nie pamietam co bylo dalej w tej historii...

ale twoja autopsji jest inna, wiec wierze, ze warto! A powiedz jeszcze jaki to byl ubezpieczyciel? :)

aha, i taka wycena wystarczy raz tak? czy co roku trzeba odnawiac?

CORONAVIRUS - 2017-02-25, 00:24

raz wystarczy chyba ,że w miarę lat cena rośnie to warto to uwzględnić ... nie pamietam jaka to ubezpieczalnia była bo to jakieś 40 samochodów do tyłu :) w moim życiu i to też nie ja wybierałem tylko sprawca , który mnie wyprzedził i dał ostro po hamulcach bo przegrał na starcie ze świateł :) ja miałem przód rozbity a on za to płacił :) nietypowo :haha:
zbyszekwoj - 2017-02-25, 09:14

Moją skode Rumster 1,4 ,oc wycenili drożej niz suwa 2,5 litra, bo tak w tabelce. Czeski film.

Po tej" dobrej zmianie" wszystko po...bane. :zastrzelic

Bronek - 2017-02-25, 09:27

Racja. Jak pisałem, jest przyzwolenie na obdzieranie ze skóry obywateli, byleby tylko podatki były.

A te tym większe im cena wyższa.
Proste

A winni Ci pazerni kapitaliści, nie my... Potem donich się dobiorą i ludziom to się spodoba. :wyszczerzony:

Mamy powrót do myślenia z dawnych komunistycznych czasów. Trudno skoro stara, oderwan od realiów pierdoła ma władzę.

Kilioe - 2017-02-25, 12:25

Biorca, prosze potwierdz mi, czyli dziala to tak:
ubepieczalnia sprawcy, muszac Ci oddac za naprawe, chce wycenic twoje auto i zaglada w swoje tabelki, znajdujac jakas mniej lub bardziej odrealniona wartosc Twojego auta. A ty mu wtedy przedstawiasz kwitek, ze np. 3 lata temu rzeczoznawca wycenil twoje auto na tyle-i-tyle. I oni musza ta wartosc uwzglednic przy wyplacaniu odszkodowania. Czy ogarnelam temat?

Rav - 2017-02-25, 21:08

Wprawdzie wątek odszedł deko od tytułu tematu, to jednak pragnę poinformować, że właśnie dostałem ofertę przedłużenia pakietu OC+AC na kolejny rok w Uniqua.

Wartość pojazdu bez zmian, kwota składki ... bez zmian - 1120. zł (w tym OC ok. 450 zł).

Jak kogoś docisnęli składką to proponuję zajrzeć do nich.

CORONAVIRUS - 2017-02-25, 22:16

przy kontynuacji uwzględniają często poprzednie składki /ich wysokość / ... ten sam samochód i nowe ubezpieczenie to stawka x 2 :( sprawdziłem to wczoraj .

Kilioe ... tak to działa jak napisałaś z tym ,że najprawdopodobniej bedą kombinować z urealnieniem wartości pomiędzy wyceną rzeczoznawcy i datą szkody ... najczęściej w dół ale jak auto jakieś wiekowe / jak dobra butelka wina / to cena może i wzrosnąć :) ale to jeden na milion :)

Bunio2 - 2017-03-01, 16:01

Szanowni Koledzy. Czy może ktoś podać podstawę prawną ? czasowego wyrejestrowania samochodu specjalnego-kamper- np: na 6 m-cy.Pytanie wiąże się z tym iż za te 6 m-cy nie płacę OC.Gdzieś czytałem na naszym Forum ale nie było podanej podstawy prawnej. Z Szacunkiem do Wszystkich Zakręconych w KAMPEROWANIE. bunio2
Bronek - 2017-03-01, 16:05

Bunio2 napisał/a:
Szanowni Koledzy. Czy może ktoś podać podstawę prawną ? czasowego wyrejestrowania samochodu specjalnego-kamper- np: na 6 m-cy.Pytanie wiąże się z tym iż za te 6 m-cy nie płacę OC.Gdzieś czytałem na naszym Forum ale nie było podanej podstawy prawnej. Z Szacunkiem do Wszystkich Zakręconych w KAMPEROWANIE. bunio2


Może tu.?

http://rf.gov.pl/najczest..._z_ruchu__20885

Bunio2 - 2017-03-01, 20:03

Do Bronek! Dzięki za info jestem usatysfakcjonowany . bunio 2
SlawekEwa - 2017-03-01, 20:11

Bunio2 napisał/a:
Dzięki za info jestem usatysfakcjonowany . bunio 2

Czyli jakie wiadomości tak Cię satysfakcjonują?

Bunio2 - 2017-03-02, 18:04

SlawekEwa napisał/a:
Bunio2 napisał/a:
Dzięki za info jestem usatysfakcjonowany . bunio 2

Czyli jakie wiadomości tak Cię satysfakcjonują?

Dzięki informacji podanej przez kol. a dot: podstawy prawnej wyrejestrowania czasowego kampera jako: "specjalny-kempingowy" odbyłem wycieczkę do starostwa i sprawa jest prosta.

SlawekEwa - 2017-03-02, 18:33

Bunio2 napisał/a:
do starostwa i sprawa jest prosta.

W starostwie prosta, a co na to ubezpieczyciel? / " a jakby Wasza matka tam przechodziła " - cytat z filmu " Miś" / :bajer

Bunio2 - 2017-03-03, 06:52

[quote="SlawekEwa"]
Bunio2 napisał/a:
do starostwa i sprawa jest prosta.

W starostwie prosta, a co na to ubezpieczyciel? / " a jakby Wasza matka tam przechodziła " -
cytat z filmu " Miś" / :bajer [/quote
Z szacunkiem do filmu "Miś" cyt: za M.Bielecki- "Obowiązek ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych czasowo wycofanych a ruchu, a wys. składki" - Monitor
Ubezpieczeniowy nr.43-wrzesień 2010r.
Zgodnie z art.42a ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych przepisy art. 41i42 stosuje się odpowiednio do zwrotu składki, w wysokości proporcjonalnej , obniżonej na okres czasowego wycofania pojazdu z ruchu na wniosek posiadacza i wszystko na ten "temat".
A Bronkowi dziękowałem za pomoc w znalezieniu podstawy prawnej tegoż "tematu" SZACUN. bunio2

kimtop - 2017-03-03, 07:52

Czy pojazd czasowo wycofany z ruchu nie musi przechodzić badań technicznych żeby odzyskać dokumenty?
Bunio2 - 2017-03-05, 10:20

kimtop napisał/a:
Czy pojazd czasowo wycofany z ruchu nie musi przechodzić badań technicznych żeby odzyskać dokumenty?

Jeśli czasowe wycofanie z ruchu trwa np; 6 m-cy i obejmuje okres aktualnych badań to nie ma problemu.Wycofanie z ruchu może trwać do 48 m-cy i oczywistym jest .że badania w takim przypadku są obowiązkowe. :spoko

lukas220 - 2017-03-13, 11:18

Witam! Czy ktoś może potwierdzić wysokość składki OC płaconej w ostatnim czasie? Allianz obliczył mi samo OC na 690zł-jest to zmiana w porównaniu do 2016 roku o +50% :? . Wiadomo, że polisy poszły do góry, ale obiło mi się o uszy, że kwota za kampera powinna oscylować w granicach 550zł. Z góry dzięki!
Bronek - 2017-03-13, 11:24

Cytat:
biło mi się o uszy,


Gdzie?

I za co?
Poczytaj wyżej. "zabytki" jedynie tanio.
690 och jak jakbym chciał.

Póki co liczą mi ok 900... Zobaczymy do maja mam czas, było 590.

lukas220 - 2017-03-13, 11:35

Rav napisał/a:
... w Uniqua...

Wartość pojazdu bez zmian, kwota składki ... bez zmian - 1120. zł (w tym OC ok. 450 zł).

Jak kogoś docisnęli składką to proponuję zajrzeć do nich.


post z 25 lutego 2017. Trochę daleko do 900zł... :haha: No i od kiedy "zabytki" mają taniej? No chyba, że na żółtych :szeroki_usmiech

Bronek - 2017-03-13, 12:27

http://www.camperteam.pl/...441ee6a8#637285

Ano bywa

zbyszekwoj - 2017-03-13, 12:30

Uniqa 524zł :ok
Bronek - 2017-03-13, 13:11

Może po szale znowu normalnieje?
Jedynie kamper mi pozostał do ubezpieczenia

Pozostałe wzrost ok 45%

światowiec - 2017-03-13, 13:31

W HDI 553,00 zł :spoko :spoko
Szalony - 2017-03-13, 13:43

Uniqa 650zł nie wiem czemu ale przy 60% zniżki to dość sporo jeszcze , kiedyś Allianz miał okazyjne ubezpieczenie za ok 300 zł ale teraz to już powyżej 700 wołają wrr
zbyszekwoj - 2017-03-13, 14:17

Szalony napisał/a:
kiedyś Allianz miał okazyjne ubezpieczenie za ok 300 zł ale teraz to już powyżej 700


Jak sam się pofatygujesz to 600 :ok

jarek49 - 2017-03-13, 23:57
Temat postu: polisa oc
Alianz--poprzez posrednika 600 zl---bez 519 zl +19 zl ZK---max. znizki // bez NNW//
W Unica zaproponowali--850 zl !!--podziekowalem.

wojtekd - 2017-03-15, 13:55

Bronek napisał/a:
Może po szale znowu normalnieje?
Jedynie kamper mi pozostał do ubezpieczenia

Pozostałe wzrost ok 45%


Nie normalnieje. Stawki zmieniają się co chwilę. Oczywiście nie w dół.

kubryk1 - 2017-03-21, 17:13

Za ubiegły rok w Allianz płaciłem 481 zł (OC+NNW+zielona karta) a w tym roku naliczyli mi 765 zł - zgroza!
Camper Diem - 2017-03-28, 13:31

Allianz zeszły rok 449, teraz zaproponowali 690 :stop:
całe szczęście Uniqa powitała nas kwotą 585, ale i tak drogo jak za gołe OC z pełną zniżką :-/

:spoko

zenek513 - 2017-03-29, 10:14
Temat postu: ubezpieczenie
Allianz ubiegły rok 488 z NNW,a teraz uwaga 4.722.0.
Szalony - 2017-03-29, 10:39
Temat postu: Re: ubezpieczenie
zenek513 napisał/a:
Allianz ubiegły rok 488 z NNW,a teraz uwaga 4.722.0.

Za jaki pojazd i czy AC też ?? No chyba że masz MEGA zwyżkę nagle

zenek513 - 2017-03-29, 11:18

Pojazd to Fiat Dukato10 z roku 1988 z zabudową eriba.Wariant rozszerzony za 4,722zł drugi wariant podstawowy za 4,622zł. Z żadnego wariantu nie wynika że jest tam Assistance,
Beras - 2017-03-30, 11:03

Witam

W allianzie chyba na głowę poupadali, albo im Dobra Zmiana zaszkodziła...

U mnie identycznie jak u Zenka - za tamten rok OC 524, teraz 4507/4557,-...

Fiat Ducato 2005

Pozdrawiam wszystkich

slawwoj - 2017-03-30, 11:07

Świeżutka sprawa

Allianz OC 770 zł, rocznik 2006

Hercer - 2017-03-30, 16:33

ja zaraz będę płacił i w alianzz zaproponowali 650 zeta z tego co widzę nie najgorzej :spoko
zibikruk - 2017-03-30, 17:16

Dzisiaj zapłaciłem w Warcie OC+AC+NNW+Assistance 2818PLN.
slawwoj - 2017-03-30, 17:48

Ja za samo AC też w warcie 1800 zł
Harbuz - 2017-03-30, 19:40

Transit 93 rok. Pzu OC 987 zl. Ta jakaś uniqa 890 zł. 60% zniżki.
2mirek - 2017-05-18, 14:43

[center]Witam koledzy. dzisiaj prawie koniec maja 2017 ubezpieczenia wzrosły ze ho ho.
Może ktoś z kolegów mi podpowie gdzie jest troszkę taniej?

Pozdrawiam Mirek.

Rafał76 - 2017-05-18, 15:03

alianz, łódż 600zł zapłaciłem
2mirek - 2017-05-18, 19:21

Ooo jestem oczywiście prawie z Łodzi. Dotychczas z polecenia kolegów z forum
ubezpieczałem się w Bydgoszczy u pana Zbyluta w TUWIE płaciłem 290 zetów teraz chcą 750
a za 2litry inny sam osob. zapłaciłem tam 950.
Dziękuję Ci kolego.

Pozdrawiam Mirek

Jacek Górka - 2017-09-20, 00:43

Jumper 2004 rok. 2.8 - PZU 60% zniżki 793 zł
Wieluniak_1 - 2017-09-20, 08:40

ja mam goather (jakoś tak sie nazywa) , koszt to ok 400 czy 500 zł . Ale jak mam u nich OC to potem za 480 zł kupuje assistance i mam holowanie do 700 km od domu.
amples - 2017-09-25, 11:35

Nissan Interstar (Master) 2003 r, 2.5dci
Oc,Nw w Uniqa 422pln (60%)
Proama za kontynuację chcieli 1403pln (złodzieje)

Comsio - 2017-10-11, 21:18

:pifko dziś przyszła kontynuacja, Gothaer tylko 1091 zł. :zastrzelic Poprzednia 620 zł
Comsio - 2017-10-12, 18:44

Poprawili się :ok 590 zł oc * 140 asitans. :szeroki_usmiech
lepciak - 2017-10-12, 18:53


zbyszekwoj - 2017-10-12, 20:03

U mnie poprzedni właściciel opłacił OC 1525zł z asistans w Alianz. :zastrzelic
Comsio - 2017-10-12, 22:17

lepciak napisał/a:
[url=https://images86.fotosik.pl/399/8d807f451d9638f2med.jpg]Obrazek[/URL]



Zbyniu to są uroki mieszkania w największej wiosce Polski. :szeroki_usmiech

Fordek - 2017-10-13, 22:26

Witam
Wybrałem OC w Uniqa - roczne 580 zł.

Bogusław i Ewa - 2017-10-13, 22:50

UNIQA Białystok 454zł,zielona karta gratis :spoko
CORONAVIRUS - 2017-10-16, 00:11

Wielu już korzysta a wielu skorzysta bo oferta może być atrakcyjna .

Warunki mniejszego OC to:

1 .wiek auta powyżej 25 lat / decyduje data pierwszej rejestracji /
2. członkostwo w np. klubie PZMOT / koszt od 50 do 100 zł rocznie w zależności od opcji /

PZU honoruje członkostwo dając 70 % zniżki .

Ja z tego jeszcze nie korzystałem ale mam 4 dni na opłacenie OC za swojego ducato z 1992 roku .Dotychczasowy ubezpieczyciel zaproponował po negocjacjach najtańsza opcję na rynku czyli 690 PLN .

Teraz pytanie , może ktoś wie ? czy posiadając ADAC / współpracujące z polskimi partnerami / Pzu uhonoruje takie członkostwo w takim klubie ?

Gregorio - 2017-10-16, 00:26

Spróbować nie zaszkodzi ale muszą wpisać w tabelki nr karty PZM więc pewnie z ADAC nie da rady.
McGali - 2017-10-16, 08:16

BIORCA napisał/a:
Wielu już korzysta a wielu skorzysta bo oferta może być atrakcyjna .

Warunki mniejszego OC to:

1 .wiek auta powyżej 25 lat / decyduje data pierwszej rejestracji /
2. członkostwo w np. klubie PZMOT / koszt od 50 do 100 zł rocznie w zależności od opcji /

PZU honoruje członkostwo dając 70 % zniżki .

Ja z tego jeszcze nie korzystałem ale mam 4 dni na opłacenie OC za swojego ducato z 1992 roku .Dotychczasowy ubezpieczyciel zaproponował po negocjacjach najtańsza opcję na rynku czyli 690 PLN .

Teraz pytanie , może ktoś wie ? czy posiadając ADAC / współpracujące z polskimi partnerami / Pzu uhonoruje takie członkostwo w takim klubie ?


Szanowni Państwo
Z przyjemnością informujemy, iż z dniem 1 sierpnia 2012 r. członkowie Polskiego Związku Motorowego nabyli prawo do skorzystania ze zniżki „Pojazdy Zabytkowe” PZU.
W celu otrzymania zniżki "Pojazdy Zabytkowe" posiadacz pojazdu powinien okazać agentowi dowód rejestracyjny ubezpieczonego pojazdu z okresem eksploatacji powyżej 25 lat.
Przy zawieraniu (przedłużaniu) umowy, należy przedstawić aktualną legitymację członkowską.
Dodatkowe warunki:
Zniżka ma zastosowanie wyłącznie w ubezpieczeniu OC ppm w wysokości 70%
Ze Zniżki może skorzystać wyłącznie posiadacz pojazdu będący osobą fizyczną nie prowadzącą działalności gospodarczej;
Zniżka ma zastosowanie przy zawieraniu (nowych oraz wznowionych) umów ubezpieczenia;
Zniżka nie może zostać udzielona w ubezpieczeniu, w którym w ciągu ostatnich 12 miesięcy nastąpiła szkoda;
Zniżka nie ma zastosowania do umów ubezpieczenia zawieranych za pośrednictwem internetu lub telefonu;
Zniżka nie podlega łączeniu z innymi zniżkami promocyjnymi
Serdecznie zapraszamy posiadaczy pojazdów zabytkowych do odwiedzenia oddziałów PZU.

Może ADAC ma swoją umowę z PZU w co wątpię

Wzór karty członkowskiej, respektowanej przez PZU:

CORONAVIRUS - 2017-10-16, 08:37

Trzeba dodać i zaznaczyć ,że w PZU "Pojazd zabytkowy " to wcale NIE ZNACZY pojazd na żółtych tablicach rejestracyjnych ...to znaczy tyle co pojazd powyżej 25 lat :)
CORONAVIRUS - 2017-10-16, 18:00

Juz wszystko wiadomo .

Nie pytajcie sie tylko o nic na infoliniach bo tam to jacyś ułomni bez wiedzy , co więcej , wprowadzają w błąd .

Nie da się tak ubezpieczyć samochodu u multiposredników mających na jednym biurku wszystkie ubezpieczalnie świata , nie maja uprawnień , wiedzy też bo jeden zapierał się nogami ,że bez żółtych tablic nie ma opcji i koniec . Infolinia PZU - oczywiście ADAC honorujemy .


Nie pozostało nic innego jak pojechać do oddziału PZU w Gdyni, tam miła pani rzeczowo i na temat .

OC na rok 364 PLN i ADAC nie honorujemy , nie ma w dokumentach wzoru i nazwy czyli NIE .

Kilka ulic dalej Pzmot , w 5 min stałem się członkiem tej organizacji w pakiecie krajowym za 78 zł / wcześniej infolinia pzmotu informowała ,że mogę się nim stać od 35 zł ale to jakas kolejna bujda dnia / .


Wróciłem do PZU jako członek Pzmot i za 364 +78 mam OC na rok bez żółtych tablic jako zabytek :) Taniej o ok 250 zł niz najtańsza oferta jaka znalazłem w link4 .


Jest OK .... teraz zastanawiam się czy nie zrezygnować z ADAC za 84 euro rocznie na korzyść wypasionego pakietu w PZMocie za ta samą cenę . Chyba tak zrobię , macie jakieś porównanie tych usług ?

Bronek - 2017-10-16, 18:29

Od trzech lat jestem Vipem w PZMot i... nawet żarówki mi w domu nie wymienili a taka jest też w tym usługa.
Było o tym wielokrotnie. Kilka razy zasięgałem informacji i wszystko jest w warunkach i niby OK
Można zmieniać auta podane jako te do holowania do domu.

Nie będę tu tego powtarzał... Ale o ile z ADAC są informacje jak działa i sam skorzystałem , to PZMot nikt tu chyba niczego nie doświadcsył.
Niemniej im nas więcej, tym usługa pewniejsza.

piotr1 - 2017-10-16, 20:22

Za ADAC płaciłem teraz 89.50 euro :spoko
CORONAVIRUS - 2017-10-16, 21:03

piotr1 napisał/a:
Za ADAC płaciłem teraz 89.50 euro :spoko

po ponagleniach ? mi po pierwszym dodali do 84 euro 2,50 :)

piotr1 - 2017-10-16, 21:07

BIORCA napisał/a:
piotr1 napisał/a:
Za ADAC płaciłem teraz 89.50 euro :spoko

po ponagleniach ? mi po pierwszym dodali do 84 euro 2,50 :)


Bez ponagleń tyle przysłali do zapłaty :( i zapłaciłem :gwm

CORONAVIRUS - 2017-10-16, 21:12

to może znów zmienili opcje ... jak obniżyli o parę euro to wykreślili punkcik o możliwości wezwania pomocy gdzieś gdzie nie ma fizycznie właściciela karty , przykładowo jak by mąż wezwał pomoc do żony , która jest na zakupach oczywiście bo gdzie indziej :) może wrócili do starych zasad , może ...
marekoliva - 2017-10-16, 23:11

BIORCA napisał/a:
Chyba tak zrobię , macie jakieś porównanie tych usług ?


Do ubiegłego roku miałem ADAC a od tego PZMot, porównać nie mogę bo szczęśliwie nie miałem potrzeby skorzystania, ale... PZMot odrobinę korzystniejszy cenowo i daje możliwości skorzystania z dodatkowych ubezpieczeń jak choćby turystyczne na 30 dni dla członków PZM za 26zł SU 30000euro, roczny za 90zł.

CORONAVIRUS - 2017-10-16, 23:45

a który to pakiet przywiezie mi do domu uszkodzonego kampera z Grecji , nawet za 2-3 tygodnie ale przywiezie a mnie i rodzinę dowiezie do Polski samolotem ?

tak sobie porównuje ofertę z ADAC i tego nie widzę :(

Bronek - 2017-10-17, 06:08

Bo tak dobrze to nie ma. Holowanie do domu tylko w kraju.

I też na tych tabelka chyba są bzdury. Oznaczone gwiazdkami.
Pakiet zagraniczny można dokupić do pakietu Vip. Kiedyś tak zrobiłem, to w następnym roku powiedziano mi, że niepotrzebnie, bo jego zakres wchodzi z automatu w VIP.? Ale kasę wzięli!
Wszystko załatwiam via internet a info telefonicznie.

Niemniej jako.... Prawdziwy i Polak Katolik (PiPKa) czyli nie bardzo rozgarnięty tkwię w PZMot, choć byłem w ADAC. Z poczuciem członeka drugiej kategorii, czyli złamanego.. h czy ch? :roll:

SlawekEwa - 2020-11-15, 22:58

:zastrzelic
Monter - 2020-11-30, 17:02

Odświeżam wątek, bo nie licząc wyładowania emocji przez SlawekEwa powyżej ;) to już trochę jakby mchem obrósł.

Ostatnie dyskusje są z 2017. Od tamtego czasu sporo się pozmieniało.
Co prawda mnie to czeka dopiero w lutym ale już teraz chciałbym dowiedzieć się:

1). czy warto być członkiem PZM i co to daje realnie

2). czy warto być członkiem PTTC i co to daje realnie

W grę wchodzi ubezpieczenie pojazdu starego, mającego niedługo 25 lat.

Póki co znalazłem takie informacje:
- PZM z PZU już nie współpracują w kwestii starych aut;
- oferta Compensy jest chyba mniej atrakcyjna;
- aby dowiedzieć się co to PTTC podążyłem za linkiem ale zamiast się dowiedzieć co to i co daje trafiam na komunikat, że Forum jest dla użytkowników - załóż konto;
- z opowiadań z filmów na YT dowiedziałem się, ze PZM w wersji VIP ma pewne ograniczenia (holowanie tylko raz, hotel i auto zastępcze wykluczają się wzajemnie, poza tym potrzebne zaświadczenie od warsztatu że auto będzie dłużej stało w naprawie) o których strona PZM chyba wprost nie mówi.

Czy ktoś ma aktualne dane na te tematy?

Wieluniak_1 - 2020-11-30, 18:16

Ja już to pisałem na forum:
ubezpieczam kampera w dawnym Goather (teraz zmienili właściciela i inna nazwa, wiener) .
za kampera powyżej 3,5 t składka z listopada to 600 zł za rok oc
za kampera do 3.5 t składka 457 za rok.
do tego można dokupić assistanca , ja kupuje juz od lat i to koszt ok 500 zł za rok i mam holowanie do 700 km od domu (nie wazne czy kraj czy poza granicami ) i nie ma limitu "razy" korzystania. Sprawdzone niestety (w ciągu 10 dni dwa razy mnie z Budapesztu holowali ) i to było przy pierwszej polisie . Treaz jest 4 czy tam 5 wznowienie.
Łącznie więc oc +assistance płace ok 1000 zł-1100 zł

Monter - 2020-11-30, 19:58

Kolego Wieluniak_1, firma Wiener w opiniach umieszczonych w Google prezentuje się dość fatalnie...
Wieluniak_1 - 2020-11-30, 20:29

nie znam opinii , mówię co mam i jakie ja mam doświadczenia z nimi. Są pozytywne. Ubezpieczam tam kampery dla całej rodziny...w sensie poleciłem im firmę i każdy sam to sobie ubezpieczał i nie słyszałem narzekania (łącznie tam mamy 3 kampery dwa powyżej 3.5 t i jeden do 3.5 t, wszystkie pełnoletnie) .
maciejstraus - 2021-01-17, 21:43

Wieluniak_1 napisał/a:
nie znam opinii , mówię co mam i jakie ja mam doświadczenia z nimi. Są pozytywne. Ubezpieczam tam kampery dla całej rodziny...w sensie poleciłem im firmę i każdy sam to sobie ubezpieczał i nie słyszałem narzekania (łącznie tam mamy 3 kampery dwa powyżej 3.5 t i jeden do 3.5 t, wszystkie pełnoletnie) .


Polecisz kontakt do konkretnej osoby z tej firmy? Czy ubezpieczają kampery na wynajem zarobkowy?

Wieluniak_1 - 2021-01-17, 21:50

maciejstraus napisał/a:

Polecisz kontakt do konkretnej osoby z tej firmy? Czy ubezpieczają kampery na wynajem zarobkowy?


nie sądzę, żeby to zależało od konkretnej osoby. Jesteś z Wawy , poszukaj firmy, która jest ich przedstawicielem. Ja korzystam z brokera Meridian.
Jak nie znajdziesz to mogę służyć telefonem do przedstawiciela z usług, którego ja korzystam.

maciejstraus - 2021-01-18, 00:31

Wieluniak_1 napisał/a:
maciejstraus napisał/a:

Polecisz kontakt do konkretnej osoby z tej firmy? Czy ubezpieczają kampery na wynajem zarobkowy?


nie sądzę, żeby to zależało od konkretnej osoby. Jesteś z Wawy , poszukaj firmy, która jest ich przedstawicielem. Ja korzystam z brokera Meridian.
Jak nie znajdziesz to mogę służyć telefonem do przedstawiciela z usług, którego ja korzystam.


Dobry i zaangażowany przedstawiciel, który zna się na temacie jest na wagę złota. Wyślesz na Priv :mrgreen: ?

Wieluniak_1 - 2021-01-18, 10:31

poszło.
maciejstraus - 2021-01-18, 18:32

Wieluniak_1 napisał/a:
poszło.


Piwo też pójdzie. Dziękuje :bigok


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group