Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Nasze opinie i pytania, - Termale na Wegrzech

Edward - 2014-02-23, 19:04
Temat postu: Termale na Wegrzech
Nie wiem jak u Was ,ale u nas w Klodzku juz pachnie wiosna,kamper nie moze juz ustac wiec wypadaloby pojechac gdzies na Wegry i wygrzac troche zastane po zimie kosci.Mam pytanie ,czy kemping w Hajduboszermenach jest czynny juz w marcu? tam akurat nigdy nie bylem,na ich stronie tez nic nie pisza czy kemp czynny jest caly rok.A jezeli nie tam to gdzie mozna jechac na pewniaka? serdecznie pozdrawiam.
OMEGA - 2014-02-23, 19:14

Na pewniaka możesz jechać do BUK , akurat z tej miejscowości wróciłem , kuracjuszy jest niewielu ,w basenach pełny luzik -
a woda termalna o jej gorąca !!!!.

Sezon 2014 rozpoczęty.

:haha: :haha:

elaola - 2014-02-23, 19:37

Hegyko jest całoroczne.
Track222 - 2014-02-23, 20:36

Wszystko fajnie tylko Buk i Hegyko są na zachodzie Węgier.
OMEGA - 2014-02-23, 20:40

Mnie ten kierunek najbardziej odpowiada bo mam najbliżej, jadąc do Chorwacji czy Włoch nic nie dokładam a kości wymoczę w ciepłej wodzie.
janus - 2014-02-23, 20:44

Track222 napisał/a:
Wszystko fajnie tylko Buk i Hegyko są na zachodzie Węgier.

No i to oznacza dla nas lepszy dojazd :lol:
I właśnie dlatego na Wielkanoc jak zwykle jedziemy do Hegyko (a później na kilka dni przełom Dunaju w Dolnej Austrii) :wyszczerzony:

BiG Team - 2014-02-23, 20:44

Polecamy BUK. Będziemy tam w kwietniu jak co roku :spoko
Edward - 2014-02-23, 21:47

Bylem w Buku , ale uwazam ze jesli w tym kierunku to zdecydowanie lepszm miejscem jest Sarvar .Ja zdecydowanie preferuje Wegry wschodnie.
kazbar - 2014-02-23, 22:16

Może walnę tu coś głupiego ale jeśli chodzi o wybór "termali" należy wziąć moim zdaniem pod uwagę nie tylko temperaturę wody czy dogodny tam dojazd ale przede wszystkim właściwości lecznicze tych wód a co za tym idzie również przeciwwskazania medyczne.

Z własnego doświadczenia powiem tak...Pół roku łaziłem po lekarzach z obrzękiem prawej stopy. Ni cholery, nikt nie potrafił powiedzieć dlaczego puchnie :gwm
Trafiłem sam. Gdy wszystko wróciło do normy, wymoczyłem kości w ulubionym basenie. Prawa noga jak balon...
Czytam opis...Woda nie wskazana dla osób z problemami krążenia...

A tak było cieplutko i fajnie :spoko
Mały włos a byłbym załapał się na szpital :haha:

zbyszekwoj - 2014-02-23, 22:39

Dzięki za ostrzeżenie ,ja mam kłopoty z krążeniem ,może podpowiesz co mi nie zaszkodzi?
kazbar - 2014-02-23, 22:56

zbyszekwoj napisał/a:
Dzięki za ostrzeżenie ,ja mam kłopoty z krążeniem ,może podpowiesz co mi nie zaszkodzi?


Przed wyborem "termal" poczytaj w internecie opinie bez reklam i innego badziewia.
Ja nie wiem które są dobre, a które złe. Wiem natomiast, że jedne są na np: na nerki ale czy np: na stawy, tego ni cholery nie wiem :gwm

Nie jestem lekarzem ale wiem sam po sobie, że trzeba być ostrożnym z wyborem wody. Czasem można wtopić zdrowie zamiast się wyleczyć. Nie każdemu termalne wody służą.

Tadeusz - 2014-02-23, 23:02

W większości źródeł podawane są podobne przeciwwskazania:

Silne działanie wód termalnych i leczniczych powoduje, ze istnieją tzw. przeciwwskazania natury ogólnej, uniemożliwiające korzystanie z basenów i kąpieli termalnych:

stany gorączkowe
ciąża
gruźlica
nadczynność tarczycy
wysokie ciśnienie, którego nie można regulować lekami
stałe wysokie ciśnienie
ostre zapalenie żylaków
hemofilia
okres 6 miesięcy po zawale serca
choroby zakaźne
niewydolność serca i układu krążenia
epilepsja
choroby umysłowe
niepełnosprawność wykluczająca samoobsługę
inkontynencja
nowotwory złośliwe

Należy również każdorazowo zasięgnąć informacji o ewentualnych dodatkowych przeciwwskazaniach, ograniczających korzystanie z kąpielisk.

SlawekEwa - 2014-02-24, 07:43

Edward napisał/a:
Mam pytanie ,czy kemping w Hajduboszermenach jest czynny juz w marcu?

Kemping w Hajduboszormenach czynny jest od 1 kwietnia do 31 pażdziernika.
http://www.ecc-campingfue...duboszormeny/pl

Track222 - 2014-02-24, 10:21

zbyszekwoj napisał/a:
Dzięki za ostrzeżenie ,ja mam kłopoty z krążeniem ,może podpowiesz co mi nie zaszkodzi?


Nie zaszkodzi woda ognista w odpowiednich ilościach!!!

zbyszekwoj - 2014-02-24, 14:38

[quote] woda ognista w odpowiednich ilościach!!

To stosuje regularnie wg wskazówek lekarza.

Edward - 2014-02-27, 23:13

wracam do pytania,a co sadzicie o termach w Mosonmagyarovar? ich strona wyglada bardzo zachecajaco, cena okolo30 euro i co najwazniejsze przyjmoja nas przez caly rok.
BiG Team - 2014-02-28, 19:26

Z campingu na termy przechodzi się przez hotel, wody nie bardzo nam odpowiadały, Beatka zasłabła i przenieśliśmy sie do Buku :spoko
kalinin - 2014-03-02, 12:53

Trzeba odróźniać- jakie preferujemy wody termalne. Nam odpowiadzają wody borowinowe zlokalizowane na wschodzie Węgier. Ceny za wstep na termale są niźsze nie ze wzgledu na rodzaj wód ale mniejsze nasycenie klientow z krajow strefy euro
slawwoj - 2014-03-02, 13:13

A czy któreś z tych rodzajów wód mogą nieprzyjazne dla przedszkolaków ?
Andrzej 73 - 2014-03-02, 13:17

slawwoj napisał/a:
A czy któreś z tych rodzajów wód mogą nieprzyjazne dla przedszkolaków


Dzieci powinny unikać wód z wyższą temperaturą od temp. ciała , dla spokojnosci max. 32 st.
:spoko

MILUŚ - 2014-03-02, 13:23

Jak mówimy o wschodzie Węgier to nie możemy zapominac o Hajduszoboszlo :bigok
Jeździmy tam co roku na........sylwestra :mrgreen:

http://pl.hungarospa.hu/

Polecam :bigok

yaro 65 - 2014-03-02, 15:43

Właśnie na tych basenach leczniczych widziałem tablice informujące że
dla dzieci te wody są nie wskazane .

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2014-03-02, 16:08

kalinin napisał/a:
wody borowinowe zlokalizowane na wschodzie Węgier. Ceny za wstep na termale są niźsze nie ze wzgledu na rodzaj wód ale mniejsze nasycenie klientow z krajow strefy euro
,popieram,wyjatek Hajdusoboslo/dużo kuracjuszy przez caly rok/.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2014-03-02, 16:17

Edward napisał/a:
termach w Mosonmagyarovar? ich strona wyglada bardzo zachecajaco
,Edward chciales jechać na wschodnie wegry,niedaleko,Hajduboszormeny,masz Hajdunanas,oraz do zwiedzania Park Hortobagy.Masz Debrecen,gdzie jest unikatowe aqua Ticum z roslinnoscia tropikalna,ale tu wstep jest na godziny tak jak w aqua parkach/tu byliśmy/.Inne rzeczy cytuje ci z książki ;kąpieliska termalne Węgier/ale mam stare wydanie/.
Edward - 2014-03-02, 20:10

Dziekuje Basiu za podpowiedzi ale ze wzgledu na wczesna pore roku podielismy decyzje ze trzeba jechac tam gdzie kempy sa czynne przez caly rok.od naszego miejsca zamieszkania najblizej mamy jednak na Wegry zachodnie a tam mamy do wyboru Mosonmyagiarovar i Hegyko gdzie nie bylismy do tej pory,jezeli tam nam sie nie spodoba to mamy troche nizej Buk i Sarvar .Tak jak pisalem wczesniej wole Wegry wschodnie bo lepiej czujemy sie wsrod Slowian i dlatego nastepny wyjazd na przelomie marca i kwietnia to juz zdecydowanie na poludnie od Egeru, ale najwazniejsze ze 7 marca rozpoczynamy sezon.pozdrawiam wszystkich edward.
oli - 2014-03-02, 22:45

Buk fajny dla emerytów ,bo dużo ich tam , niezbyt pachnąca woda ale bardziej lecznicza .W Sarvar więcej mlodych ludzi i jest bardziej na czym oko zawiesić .Sarvar droższy ale wieczorkiem możesz wyjść na starówke . Baseny i zaplecze zdecydowanie lepsze. Wybór należy do ciebie .Pozdrawiam Oli
bartosz_b - 2014-03-03, 11:44

oli napisał/a:
Buk fajny dla emerytów ,bo dużo ich tam , niezbyt pachnąca woda ale bardziej lecznicza .W Sarvar więcej mlodych ludzi i jest bardziej na czym oko zawiesić .Sarvar droższy ale wieczorkiem możesz wyjść na starówke . Baseny i zaplecze zdecydowanie lepsze. Wybór należy do ciebie .Pozdrawiam Oli

Z tym Buk-em to się do końca nie zgodzę, jest strefa basenów wewnętrznych dodatkowo płatnych gdzie jest mniej emerytów :) , ale zaciekawiłeś mnie tym Sarvarem, powiedz mi mają tam przy samych basenach jakiś kemping ?

EDIT: Nie było pytania już znalazłem :) - jakby ktoś szukał http://thermalcamping.com/

gardamm - 2014-03-03, 17:34

:bajer Beatka zasłabła i przenieśliśmy sie do Buku :spoko [/quote]
tak drogo ???? :bajer

BiG Team - 2014-03-03, 17:54

W Buku było drożej :szeroki_usmiech
oli - 2014-03-03, 18:30

Kemping w Sarvar dosyć przyjazny z bezpośrednim wejściem na baseny .Jest jeszcze jeden kemping niedaleko basenów znajdujący się jakby w jakimś zbankrutowanym gospodarstwie ,ale tam nic nie ma ,nie polecam.Odnosnie kempingu przy basenach to należy zwrocic uwagę na to aby wjechać tak jak zaczyna tam się tzw doba hotelowa --chyba od 14.Jezeli będziecie chcieli wjechać np. o godz 9 to można ,ale policzą wam prawie jak za całą dobę.Nie wiem czy na wszystkich kampingach jest to tak praktykowane.Plus ze jak zajedziesz np. w nocy to masz duży bezpłatny parking ,na którym spokojnie możesz stanąc .Baseny w Sarvar znajdują się na przedmiesciu miasteczka niedaleko Tesco ,dlatego o tym pieszę ponieważ nawigacja prowadzi jakies 5 km w innym kierunku na wioske i można się lekko zdziwic
WODNIK - 2014-03-03, 19:54

oli napisał/a:
Buk fajny dla emerytów ,bo dużo ich tam , niezbyt pachnąca woda ale bardziej lecznicza .W Sarvar więcej mlodych ludzi i jest bardziej na czym oko zawiesić .Sarvar droższy ale wieczorkiem możesz wyjść na starówke . Baseny i zaplecze zdecydowanie lepsze. Wybór należy do ciebie .Pozdrawiam Oli


Piotrze ale my emeryci i przed emeryci jeździmy tam po zdrowie, no chyba że cel jest inny to jedynie Bogać.
Pozdrawiam :spoko

oli - 2014-03-03, 21:05

Drogi Janku masz racje jeżeli jedziesz po zdrowie to Buk jest odpowiedni .Bug czy Bogać to nie ma co porównywać ponieważ w Buku nie ma atmosfery z prostej przyczyny ,nie ma tutaj piwniczek.Te piwniczki do dzisiaj z żonką wspominamy no i te tance.Pozdrawiam wszystkich kuracjuszy z Bogacza leczących się inaczej.
Track222 - 2014-03-03, 21:31

WODNIK napisał/a:
.................... Piotrze ale my emeryci i przed emeryci jeździmy tam po zdrowie, no chyba że cel jest inny to jedynie Bogać.
Pozdrawiam :spoko


Jasiu w tym roku robimy powtórkę???

krzysieks - 2014-03-03, 21:40

Rysiek nie podpuszczaj, nie podpuszczaj!!!! :spoko :spoko
zbyszekwoj - 2014-03-04, 13:27

Kiedy planujecie, może bym się załapał? :szeroki_usmiech
piotr.sto - 2014-03-04, 22:51

Znalazłem stronę z kuponami rabatowymi m. in. na termale i kempingi - na Węgrzech (także na Słowacji i w Polsce). Może komuś się przyda :spoko
Track222 - 2014-03-04, 23:14

zbyszekwoj napisał/a:
Kiedy planujecie, może bym się załapał? :szeroki_usmiech


Jeszcze nie planujemy, jak się spotkamy to uzgodnimy termin moczenia :wanna: :wanna:

JaWa - 2014-03-05, 10:07

Cytat:
Znalazłem stronę z kuponami rabatowymi m. in. na termale i kempingi - na Węgrzech (także na Słowacji i w Polsce). Może komuś się przyda

Nie przyda się, jeden kupon kosztuje więcej, niż ta niby "zniżka". :haha: :haha:
Uważają, że nikt nie umie liczyć ? :?

piotr.sto - 2014-03-05, 18:34

JaWa napisał/a:
Nie przyda się, jeden kupon kosztuje więcej, niż ta niby "zniżka".

Ups... To przepraszam :roll: Nie analizowałem treści, bo na termale się na razie nie wybieram.

Beta - 2014-03-07, 16:05

Z Grzegorzem byliśmy już na wielu termalach na Węgrzech i każde są inne. Również miejscowości są mniej lub bardziej urokliwe i mają mniej lub więcej atrakcji. Kiedyś Dakota polecił nam termy w Mosonmagyarowar . Termy dość nowe,wszystko ok. tyle że już po kilku minutach w wodzie mdlałam. Taka reakcja organizmu tylko tam mnie spotkała. W Buku w wodzie moczymy się w sumie w ciągu dnia ok. 5godz. i jest super! :bigok
kubryk1 - 2014-03-07, 20:19

Aby uniknąć takich przykrych niespodzianek dobrze jest zapoznać sie wczesniej z charakterystykami wody w konkretnym kąpielisku i poczytac o przeciwwskazaniach!
Na pewno 5-cio godzinne moczenie sie nie jest wskazane ze względów zdrowotnych. Czas odgrywa tu znacząca rolę, tak jak przy gotowaniu jajek - wcale nie miękną bardziej jesli je dłużej gotujemy.
Generalnie trzeba odróżnić baseny rekreacyjne od leczniczych i do tych drugich podchodzić z należytym rozsądkiem.
Pozdrawiam wszystkich miłośników term węgierskich.
PS
Ja najbardziej lubię Harkany i Bogacs

Beta - 2014-03-07, 21:03

Próbowałam znaleźć jakieś publikacje na temat prozdrowotnego działania wód termalnych i w necie takich informacji jest bardzo mało. W Buku podają ,że w każdym basenie można siedzięć do 30 min. Potem odpoczynek. Basenów jest 6. Do południa jedno moczenie, przerwa na obiad, spacery, rowery i popołudniowe moczenie. Jeśli dobrze się czujemy ,to czemu mamy z tej opcji rezygnować ? Obserwowałam Węgrów i wielu z nich przez kilka godzin siedzi tylko w jednym basenie, bo tak im pasuje :ok

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group