Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Dethleffs - Panel sterowania SCHAUDT DT 220 B

jaro136 - 2014-09-15, 20:37
Temat postu: Panel sterowania SCHAUDT DT 220 B
Witam może ktoś posiada instrukcje do panala sterowania SCHAUDT DT 220B w języku polskim niestety ja mam oryginalną ale język niemiecki francuski mam taki panel w Dethleffs t 5841 i nie mogę dość z nim do ładu może ktoś pomoże
maszakow - 2014-09-30, 00:27

Sprecyzuj z czym masz problemy.
albo poszukaj lepiej w necie musi gdzieś być angielska wersja.

W TEJ INSTRUKCJI
mogę pomóc jakby co ale ...
w ostateczności całośc na umowę zlecenie :haha:

Gregorio - 2014-09-30, 19:20

Tu znajdziesz angielską wersję
http://www.schaudt-gmbh.d...t/downloads.php

jaro136 - 2014-09-30, 19:38

Dzięki za chęci ale już poradziłem sobie nie miałem wskazania szarej wody ale byl to problem kostki przy zbiorniku instrukcje posiadam do niego tylko wszystkie języki ale nie polski
kubryk1 - 2014-10-01, 19:38

Maszakow!
A może masz także instrukcje (dokumentacje) panelu sterujacego Schaudt IT 992-2. Mam taki panel w Dethlefsie z 2003 roku i przestał mi działać wskaźnik wody (czystej i szarej) oraz stanu akumulatorów. Te parametry powinny być podane na jednym mierniku. Drugi miernik wskazujący ładowanie akumulatora jest OK, podświetlenie zespołu OK. Może zetknąłeś się z takim przypadkiem?

maszakow - 2014-10-01, 20:18

jaro - jak masz wszystkie to po co ci polska ? :) gratki za rozwiązanie problemu.
Kubryk ... w 99% jak instrukcje znajduje w necie :)
nie zetknąłem się z Twoim przypadkiem. zaraz zapytam wujcia Google i może coś teoretycznie :) doradzę.

<edit>INSTRUKCJA...TUTAJ , ale ta chyba specjalnie nie pomoże.

maszakow - 2014-10-01, 20:44

POwiedzmy ze standardowa procedurka poszukiwania usterki ...
a) sprawdź czy wszystkie wtyczki są prawidłowo wpięte zwłaszcza te trzy w okolicach wskaźnika. .
b) sprawdź czy nie są uszkodzone przewody prowadzące do tego miernika lub czy gdzieś nie wyskoczyły ze swoich styków. mogą być zaśniedziałe...
c) jeśli możesz odpiąć przewody miernika - odepnij je i sprawdź bezpośrednio czy miernik działa - weź baterię 9V lub wkłądke 4x1,5 i przyłóż przewody miernika do styków ( uwaga na polaryzację, czyli + do + :) )
jak wskazówka pójdzie do góry - Wskaźnik żyje, szukamy problemu gdzie indziej.
Jak pójdzie w drugą stronę - pomyliłeś bieguny ale wskaźnik żyje. :)
Jak strzeli poza skale - natychmiast puszczaj przewody - póki jeszcze wskaźnik żyje - zakładam że mierniki są na 15V ale zawsze jakiś geniusz mógł wsadzić mniejszy i skalować elektroniką.
jak nie da się wypiąć kabli miernika - kombinuj kable do baterii i dotykaj styków na mierniku.

jak wskaźnik żyje - sprawdziłbym każdy przełącznik czy działa prawidłowo - zero zasilania, zwykłym omomierzem czy są przejścia w pozycji "ON"
Następnie sprawdziłbym po kolei napięcia "sygnałowe" na stykach 12V oraz na stykach od wody.
jeśłi sygnały są na złączach - musiało coś strzelić w elektronice panelu- albo bezpiecznik, albo suchy (odstrzelony) kondensator elektrolityczny. lub nie daj Boże coś innego.

kubryk1 - 2014-10-01, 21:17

dzięki za szybką reakcję! Będę działał!
maszakow - 2014-10-18, 22:46

Zadziałałeś, to pochwal sie pls :)
kubryk1 - 2014-10-19, 11:23

Sorry! Jeszcze nie podziałałem ale dzieki za troskę!
jaro136 - 2015-07-26, 17:07

Tak jak w temacie posiadam taki panel sterowania SCHAUDT DT 220B energoblok SCHAUDT EBL 220-2 założyłem teraz solar i do tego regulator SCHAUDT LR 1218 połączyłem regulator z energoblokiem oryginalnymi przewodami które były z regulatorem i mam taki problem akumulatory są ładowane bo na wyświetlaczy pokazuje ładowanie 0,2-4 amper ale powinna pokazać się ikonka solaru na paneu sterowania a nie chce co trzeba włączyć przestawić aby to chodziło jak książka pisze przeglądałem instrukcje ale mó angielski i niemiecki trochę słaby jak ktoś mógł by pomóc .
kaimar - 2015-07-26, 21:38

jeżeli masz wszystko prawidłowo podłączone to przyczyną może być niewłączona w panele funkcja Read solar current
Włącza się ją z poziomu ustawień producenta i trzeba posiadać kod PIN do panela.

jaro136 - 2015-07-26, 21:51

dzieki za odpowiedz ale właśnie poradziłem sobie z tym problemem jak by ktoś potrzebował uruchomić jakąś funkcje w panelu schaudt DT 220 B rok 2008 zamontowany w zabudowie dethleffs to pin jest 4520 w tryb serwisowy wchodzimy zasilanie 12v wyłączone naciskamy menu i ok trzymamy około 10s potem podajemy pin i włączamy potrzebne funkcje

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group