Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Kamperowanie - Telefon/internet za granica

Mavv - 2015-02-20, 17:15
Temat postu: Telefon/internet za granica
Drodzy kamperowicze,

W jaki sposob korzystacie z telefonow oraz internetu podczas zagranicznych wojazy? Czy korzystacie ze swoich macierzystych operatorow placac roaming czy tez moze szukacie lokalnych dostawcow i kupujecie tymczasowe karty SIM za granica?

Jak jest w przypadku kart zagranicznych? Czy jesli taka karta nie jest doladowana, to czy traci waznosc? Z polskimi kartami SIM tak jest. Z irlandzkimi np. nie. Raz kupiona i doladowana jest i jest. Ba, nawet srodki na koncie zostaja, az nie zuzyjemy ich. Czy podobnie jest w innych krajach Europy?

Czarna i Krzysiek - 2015-02-20, 18:16

Wyprowadzę Cię z drobnego błędu, operator NJU Mobile ma opcję, że karta po pierwszym doładowaniu dowolną kwotą nie traci ważności, ani karta, ani środki, które na niej posiadasz :)
Natomiast do pytania się podłączamy, bo właśnie dzisiaj na ten temat rozmawialiśmy :)

koder - 2015-02-20, 18:27

No to jest dość szeroki temat, bo w każdym kraju jest inaczej. Od razu zaznaczam: wypowiadam się głównie o internecie, bowiem tego głównie potrzebuję za granicą. Do kontaktu z rodziną - awaryjnego jest SMS, a zwykłego - VOIP.

W zeszłym roku, będąc we włoszech zaopatrzyłem się w lokalną kartę SIM. Jak ktoś nie ma Kropki do pomocy to tej drogi nie polecam, bo włosi stają na głowie, żeby robić z tym problemy. Karty nie są aktywne od razu, powinny być po 24h, ale nam aktywowali - AFAIR - po trzech dniach i solidnym werbalnym kopnięciu przez w/w w tyłek.

Do zwykłego telefonowania w ramach UE raczej można skorzystać z polskiej karty - obecnie ceny są <1zł/min i to jest chyba jakoś odgórnie uregulowane. Play ma w tym roku ofertę na roaming danych w UE i mam zamiar ją sprawdzić, bo prepaida modemowego mam mocno niewykorzystanego.

TL;DR: W każdym kraju inaczej. Gdzie planujecie wyjazd?

ZEUS - 2015-02-20, 18:40

koder napisał/a:
Jak ktoś nie ma Kropki do pomocy to tego drogi nie polecam,

może dopowiedz tym mniej zorientowanym... Kropka to jest... ?

koder - 2015-02-20, 18:59

Kropka to oczywiście nasza nieoceniona współforumowiczka, słynąca głównie z przepisów tak zdrowych, jak pysznych (a to miałem okazję sprawdzić organoleptycznie). Doskonale znająca włoski język i zwyczaje.

Dobra - poważnie: akurat we włoszech do zorganizowania lokalnego SIM bardzo przydatna jest lokalna pomoc. To nie jest jak u nas, że kupi się prepaida w kiosku i wrzuci do telefonu/modemu. W każdym razie - w Toskanii, stamtąd mam doświadczenie.

Johny_Walker - 2015-02-20, 19:22

W UE używam polskiej karty Virgin i płacę 0,67 zł brutto za wykonane do Polski, 0,67 zł/MB dane (jeśli nie mam w danym kraju lepszego rozwiązania), 0,18 zł odebrana minuta. Dzięki bonusowi Klub Virgin mam doładowanie +50%. Są to stawki o 1/3 niższe niż maksymalne ceny narzucone przez UE. Podobne stawki mam też w NJU dzięki bonusowi 50% z mpotwora.

Poza UE rozmów prawie nie odbieram. Do danych korzystam wyłącznie z kart lokalnych.

Ponadto w RFN jestem często i na stałe mam kartę Aldi Talk i tam nielimitowany internet przez 24 godziny kosztuje mnie 2 EUR. Wystarczy na Youtube i w dużych miastach śmiga w technologii LTE.

W Chorwacji używałem i będę używał lokalnej karty VIP ale planuję również Tele2.
Na krótkie pobyty w kilku krajach używam pakietu roamingowego na Aldi Talk albo polskich kartach (RBM 500MB za 100 zł, Aldi Talk 150MB 5EUR).

Nie używam kart postpaid (abonament) dzięki czemu nie oczekują na mnie niespodzianki na fakturze.

https://www.alditalk.de/s...Z_highsubsub=0]

Wszędzie gdzie jest internet używam VOIP i płacę ok 7 groszy za minutę na stacjonarne oraz do 20 groszy za komórki w UE. Odebrane za darmo.

Bronek - 2015-02-20, 19:41

:szeroki_usmiech mnie takie spotkały, ale łaskawy operator za wierność i poddaństwo.... Umorzył.

Nie piernicze sie z groszami kupuję roaming.
A generalnie w cywilizacji jest WiFi.

O czym przekonałem sie w ub wakacje. I moje GB wykupione okazały sie zbędne.
Następnym razem internet będę załatwiał na miejscu, a tylko niewieką liczbę danych wykupię, , by właśnie móc go załatwić.
O ile będzie w ogóle trzeba.

Z kazdym rokiem, jak nie będzie wojny , to sytuacja się zmieni dynamicznie na plus.

Mavv - 2015-02-20, 21:10

Widzę, że narazie większość korzysta z lokalnych operatorów, jeśli chodzi o dane :)
Moja macierzysta sięc to irlandzka 3. Jak jestem w Polsce, to korzystam z karty Orange, którą mamy od stu lat :wyszczerzony:
Będąc w Polsce i korzystając normalnie ze smartfona z irlandzką kartą, dośc szybko dostaję smsa od operatora, że własnie wydałem 10e extra do bieżącego rachunku. Jeśli mogę, to korzystam z wifi - wiadomo.

Pewnie trzeba będzie przed wakacjami przypatrzeć się bliżej operatorom francuskim (tam pewnie będziemy troszkę) i niemieckim. Chyba że coś koledzy i koleżanki polecicie. Chodzi głównie o dane.

Mirekl61 - 2015-02-20, 22:26

W Rumuni karta traci ważność.
Po próbie doładowania nieczynnej karty wycieczka do operatora i bez problemu acz po godzinie
odblokowali kartę i nie trzeba było opłaty startowej rok 2013.
Internet z wifi sporo dostępnych miejsc z darmowym.
W ubiegłym roku popuszczono na roamingu dokupiony pakiet w play załatwił sprawę.
Najłatwiej o internet było w Albanii.

ZEUS - 2015-02-20, 23:26

Mirekl61 napisał/a:
Najłatwiej o internet było w Albanii.

w tym temacie mam mocno rozbieżne doświadczenia (rok 2013 - Szkodra, formalności związane z zakupem i aktywacją usługi trwały wieczność...)

poptek - 2015-02-21, 07:30

Na jesieni dostałem nowe warunki od T-mobile i w ramach abonamentu w Polsce i w Uni mam rozmowy i SMS bez żadnych ograniczeń. Do tego po 3 Gb do wykorzystania w kraju i w Uni na internet więc nie muszę kupować już żadnych roamingow. Testowałem na feriach we Włoszech i przez wszystkie kraje tranzytowe oraz na miejscu cały czas mailem dostęp do sieci 3G lub LTE. Na fakturze też nie było żadnych dodatkowych kosztów.

Najgorzej zawiodłem sie na Plusie w Chorwacji bo pomimo wykupionego roamingu internetowego przez trzy tygodnie nie udało mi sie połączyć ani razu. :(
Korzystałem wtedy z roamingu T-mobile i łączył sie bez problemów.

mwservice - 2015-02-21, 09:23

Dla mnie najlepszym rozwiązaniem okazały się pakiety internetowe od t-Mobile. Mam u nich telefon z abonamentem i w przypadku podróży przez wiele krajów UE jest to bardzo wygodne. Wg moich notatek z zeszłego roku (2014) oferują pakiety:
20MB, 1 dzień, 10zł
100MB, 3dni, 30zł
500MB, 7 dni, 100zł
1GB, 7 dni, 130zł
2GB, 14 dni, 200zł
Rozwiazanie fajne, bo pakiety można włączyć w każdej chwili po wysłaniu SMS lub kodem *100*.... Po upływie terminu ważności pakietu internet jest wyłączany, wiec nie spowoduje dodatkowych niespodziewanych kosztów.
W ten sposób internet mam cały czas ze sobą w telefonie, nie tylko w kamperze, ale także podczas zakupów, zwiedzania itp., nie trzeba przekładać kart SIM ani stosować dodatkowych urządzeń. Ze smartfona udostępniam internet rodzinie.

Wojciechu - 2015-02-21, 09:25

Dobrze by było - gdyby ktoś posiadał globalną wiedze dotyczącą najlepszych możliwości - czy internetu, czy telefoni w poszczególnych krajach i to wszystko usystematyzował. :spoko
mwservice - 2015-02-21, 09:31

Podobno od 15 grudnia 2015r. roaming w UE będzie zniesiony (dotyczy także roamingu danych) i powinnismy płacić tyle samo co w kraju (http://www.spidersweb.pl/2014/03/koniec-roamingu-w-ue.html). Mam nadzieję, że wprowadzą takie przepisy.
Mavv - 2015-02-21, 10:01

mwservice, to bylo by chyba najlepsze rozwiazanie :ok

Pamietam, jak w zeszlym roku w lipcu operatorzy obnizyli koszty rozmow i dancyh w roamingu zrownujac je wszedzie w unii. Troche to trwalo, bo o zmniejszeniu kosztow i wyrownaniu ich bylo glosno od kilku lat. W koncu to nastapilo :)

poptek - 2015-02-21, 10:02

Nie napisałem, abonament miesięczny to 140 zł brutto.
Mavv - 2015-02-21, 10:03

mwservice napisał/a:
Dla mnie najlepszym rozwiązaniem okazały się pakiety internetowe od t-Mobile.


Musze zobaczyc, czy moj operator irlandzki takie cuda oferuje.

Mirekl61 - 2015-02-21, 13:53

ZEUS napisał/a:
Mirekl61 napisał/a:
Najłatwiej o internet było w Albanii.

w tym temacie mam mocno rozbieżne doświadczenia (rok 2013 - Szkodra, formalności związane z zakupem i aktywacją usługi trwały wieczność...)

Źle mnie zrozumiałeś Albania 2014 internet wifi prawie w każdym miejscu (przeważnie plaże) gdzie się zatrzymałem był dostępny.
Było już po sezonie i wiele barów zamknięto a o wifi w tych miejscach najłatwiej dodają go do posiłku lub kawy najczęściej jednak jest otwarty.
Zjedzenie obiadu przez trzy osoby za 5 euro nie zrujnuje a skype na tym śmiga.
:bigok

ZEUS - 2015-02-21, 15:48

Mirekl61 napisał/a:
Źle mnie zrozumiałeś Albania 2014 internet wifi

to wszystko tłumaczy... :oops: ja przemierzałem Albanię w większości po "bezdrożach" gdzie zasięg sygnału GSM był słaby a co dopiero wifi... :wyszczerzony:

Johny_Walker - 2015-02-22, 12:41

poptek napisał/a:
Na jesieni dostałem nowe warunki od T-mobile i w ramach abonamentu w Polsce i w Uni mam rozmowy i SMS bez żadnych ograniczeń. Do tego po 3 Gb do wykorzystania w kraju i w Uni na internet więc nie muszę kupować już żadnych roamingow.

Wydaje Ci się że masz nieograniczone. Jeśli zaczniesz z tego nadmiernie korzystać, to dostaniesz od T-Mobile aneks i będziesz miał 1GB zamiast trzech i limit 1000 minut.

Tak naprawdę to przepłacasz i to sporo. No limit w Polsce to 30-40 zł miesięcznie (virgin, rbm, nju i inne). Płacisz stówę za ten roaming nawet jak nigdzie nie wyjedziesz, a jak wyjedziesz to i tak zabraknie (mi by zabrakło). Przepłacasz 1200 zł rocznie.

Dziabong - 2015-02-22, 13:11

Johny_Walker napisał/a:
poptek napisał/a:
Na jesieni dostałem nowe warunki od T-mobile i w ramach abonamentu w Polsce i w Uni mam rozmowy i SMS bez żadnych ograniczeń. Do tego po 3 Gb do wykorzystania w kraju i w Uni na internet więc nie muszę kupować już żadnych roamingow.

Wydaje Ci się że masz nieograniczone. Jeśli zaczniesz z tego nadmiernie korzystać, to dostaniesz od T-Mobile aneks i będziesz miał 1GB zamiast trzech i limit 1000 minut.

Tak naprawdę to przepłacasz i to sporo. No limit w Polsce to 30-40 zł miesięcznie (virgin, rbm, nju i inne). Płacisz stówę za ten roaming nawet jak nigdzie nie wyjedziesz, a jak wyjedziesz to i tak zabraknie (mi by zabrakło). Przepłacasz 1200 zł rocznie.


Widzisz to co chcesz widzieć, do tego abonamentu można było dostać dobrego smartfona i jeszcze rabat na niego i na abonament i ekstra za e-fakturę. Jak przeczyta się fakturę to dokładnie zobaczy ile płaci, wszak to była oferta ratalna. Zakładam że to noferta profirma Jump L.
Zaznaczę nie chcę z nikim polemizować na ten temat takie są fakty.

poptek - 2015-02-22, 13:13

Widzę Johny, że wiesz lepiej ode mnie jak, ile i gdzie korzystam z telefonu i roamingu. :haha: W każdym razie dziękuję jak zwykle za ceną naukę może kiedyś skorzystam.

Starałem się tylko odpowiedzieć na pytanie: w jaki sposób korzystacie z telefonu i internetu za granicą? Ale jak było w innym wątku zawsze musi się znaleźć jakiś Hipolit co się przypi......li. :diabelski_usmiech

Johny_Walker - 2015-02-22, 13:15

Konkretnie jakiego smartfona można było dostać? Jaki jest łączny koszt telefonu, rat za telefon i abonamentu przez cały okres umowy?

Tutaj o tym jak T-Mobile dyma klientów z nielimitowanym roamingiem.
http://www.telepolis.pl/f...php?f=3&t=80213

Dziabong - 2015-02-22, 13:56

Johny_Walker napisał/a:
Konkretnie jakiego smartfona można było dostać? Jaki jest łączny koszt telefonu, rat za telefon i abonamentu przez cały okres umowy?

Tutaj o tym jak T-Mobile dyma klientów z nielimitowanym roamingiem.
http://www.telepolis.pl/f...php?f=3&t=80213

Nikt nigdzie nie mówił, że ma być najtaniej ma być dobrze o ile mi wiadomo. Wszytko jest zapisane w warunkach wystarczy przeczytać, by nie było tego cytowanego tekstu powściągliwości koledze zalecam.

izola - 2015-02-22, 15:00

Cytat:
Pewnie trzeba będzie przed wakacjami przypatrzeć się bliżej operatorom francuskim (tam pewnie będziemy troszkę) i niemieckim. Chyba że coś koledzy i koleżanki polecicie. Chodzi głównie o dane.

kolega Koder już wymienił internet w niemczech z Aldi Talk . nastepnym jest od Lidl-Mobile tego używam poza siecią stacjonarną .
http://www.lidl.de/de/lid...CFceWtAodJFMAWQ

Lidl Mobile można pobierac jako opcje 24 godzinną za 1,99Euro albo za 14,99 Euro . LidlMobile używa sieci O2 jest dobre pokrycie w kraju.


-24-h-Flatrate ist aktywna mozna zmienic na miesieczną
- opcja kupna USB Stück(modem ) za 29,90Euro albo tylko SIM starter za 9,99 w tym jest 10 Euro start Bonus
- ograniczenie szybkosci na 64 Kbit/s od 500 MB/24 godziny albo 5 GB/Abrechnungsmonat/ miesiąc rozliczeniowy
- łatwa jest aktywacja numeru , po odczekaniu ca. 24 godzin jest internet
- pisze to w małym wydruku :Kartę SIM należy raz w roku użyc , hocby tylko 1 SMS a wysłac albo tylko 1 tel połączenie zrobic , bo Fonic Numery nieużywane po roku i po wczesniejszym powiadomieniu likwiduje ale pieniądze na karcie nie przepadają można je dostac z powrotem na konto Bankowe

w razie pytań na PW klikać

Co do Internetu we Francji to siec SFR i Orange jest polecana,
http://www.androidmag.de/...ife/frankreich/
≈≈≈

a teraz poprosze o pomoc w wybraniu dobrego operatora Internetowego w Polsce :idea

latem bedę sie poruszac przez więcej tygodni na Pomorzu , Borach Tucholskich i Mazurach i na Sląsku górnym i dolnym ...
jakiego proweidera internetowego najlepiej wybrac by miec sieć wystarczającą w tych okręgach...

moje dane :
- używam tablet z 3G , czyli SIM Karta mi wystarczy (USB Modem też mam)
chodzi mi głównie o internet ( telefonuję mam z mojej karty Fonic za 9ct.)
-szukam mozliwosci Prepaid - karta na doładowanie z flaterate na cały miesiąc
- ważnosc karty najmniej na okres ca. 2 miesiące

Dziękuję z góry za porady i życzę miłej niedzieli :spoko

Bronek - 2015-02-22, 15:29

Mam abonamenty w Plusie, ale w tablecie za 100 zł wykupiłem prawie 30Giga na kwartał.
Czyli internet na kartę.
Co do ceny sie niewypowiadam, bo mam to w nosie, to kwestia paru złotych. Na krótką metę.
Chodzi o wygodę, Plus ma chyba najlepsze pokrycie, obszaru

Czyli wejdź na stronę plusa i nie ma co kombinować A le w innych sieciach podobnie. Na dwa miesiące to wsio rawno.


Ja po raz pierwszy mam coś na kartę
Z ciekawości i przypadku. Tablet musiał miec na szybko, kartę by można było w sklepie wgrać automapę
.
Jestem abonamentowcem z pięcioma telefonami z modemem itd.

Kupiłem za 9zl starter wsadziłem to tego tabletu.
By nie kombinować od razu wykupiłem 30giga, dostałem paragon i tyle
Było w promocji coś około 1-G jak się skńczył, doładowałem kodem z paragony
Pakiet ważny kwartał czy coś

Jest kilka opcji
Jak ci starczy ponad 30g to ok, zawsze możesz dokupić nawet internetowo.

izola - 2015-02-22, 16:06

dzękuje Bronku za mega szybką odpowiedz :pifko
będę sie trzymac Twojego Zdania że : " Plus ma chyba najlepsze pokrycie, obszaru "

to ja "uderzę w tym kierunku" i nie będę kombinować i groszówek liczyc -- bo nic tak nie wkurza jak w długie wieczory na jakims odludziu być odciętym od świata :szeroki_usmiech
jak mi GB zostanie też nie ma problemu, siostra się ucieszy jak dostanie w spadku ;)
Byłam na stronie Plusa i informacje mają interesujące, także mapa z zakresem pokazuje dobre dane...

koder - 2015-02-22, 18:55

Na dobry zasięg do internetu, tak w kraju jak i zagranicą, nieoceniona jest solidna antena GSM. Od kiedy zainwestowałem w mały routerek i zewnętrzną antenę - zasięg mam wszędzie. Antena przydała się szczególnie we Włoszech (tam ciężko inaczej z zasięgiem 3G było), ale służy z powodzeniem na co dzień w kraju, w bardziej odludnych miejscach.
Bronek - 2015-02-22, 19:19

Mam pecha do anten.
A najwiekszy w domu.
Jak z dwa lata temu u mnie na wsi LTE sie pijawiło, niby na mapce, że na zewnątrz.
To zainwestowałem w kierunkową zew za parę stowek. Wzmacniacz kabelki dziurki w murze itd
Za miesiąc w domu smiga na samym modemie a podpięcie anteny tylko osłabia sygnał lub nic nie daje.

Zmienia się to szybko, jak diabli.

Dawno nie byłem w miejscu, by był progowy sygnał lub w ogóle nie było zasiegu. Ale to moja wina.

Firmy liczą na naszą bezwładność i starych kientówuwnmają gdzieś. Dla wygody nie chce mi się szukać optymalnej oferty co miesiąc, tydzień itd. . Robię to jak kończy się okres umowy. To bardzo bardzo bardzo nieekonomiczne. Ale wygodne.
:mrgreen: :spoko

Inne sieci też działają. I mam wrażenie jakby zmowy

koder - 2015-02-22, 19:27

Z anteną doświadczenie z pierwszej ręki mam takie:

Bez anteny w Caorle / Pra'delle Torri (Włochy) zasięgu na WIND (chyba, memoria fragilis - w każdym razie lokalnym operatorze) nie miałem, albo było jakieś marne 5%. Z anteną - 49% kreski i stabilny 4mbps. Tu konkretnie pisałem. W tamtym wątku był też test praktyczny w kilku miejscach w Polsce, Austrii i Włochach - chyba nie ma sensu tego powtarzać tutaj.

Bronek - 2015-02-22, 19:55

Pewnie, sprawe bezdyskusyjna
Wszysko zależy od osobistych preferencji i tras.

salut - 2015-02-22, 20:30

koder napisał/a:
Od kiedy zainwestowałem w mały routerek i zewnętrzną antenę


Kupiłeś antenę tylko GSM czy WiFi też?
:spoko :spoko

koder - 2015-02-22, 20:36

salut napisał/a:
Kupiłeś antenę tylko GSM czy WiFi też?

WiFi i GSM. Na blogu mam opis spójny, gdyby ktoś potrzebował tylko przepisu na internet. W dyskusji na naszym forum można przeczytać cały tok rozumowania, który doprowadził do wyboru tego a nie innego sprzętu, trochę alternatyw i wyniki praktycznych testów.

salut - 2015-02-22, 20:52

Dzięki. Jakoś przeoczyłem ten wątek. Testowałeś może dwie antenki w jednym? Czy lepiej mieć dwie?
:spoko :spoko

koder - 2015-02-22, 21:17

Testowałem tylko odrębne anteny, więc nie wypowiem się w sprawie anten zintegrowanych.
Johny_Walker - 2015-02-22, 21:20

Za doładowanie 10 zł na miesiąc jest internet LTE bez limitu danych na zasięgu Play. Osiągana prędkość to 20 Mbps. 10 zł można wykorzystać na rozmowy itp. Sieć Rd Bull Mobile. Używam od ponad roku. Wymagany jest sprzęt i zasięg LTE. Na 3G będzie działać ale tylko z wykupionych pakietów.
koder - 2015-02-22, 22:36

Johny, z LTE rezygnowałem świadomie, bo nie zdarzyło mi się jeszcze trafić na taki kemping czy miejscówkę, która byłaby w zasięgu. Jak kupowałem sprzęt, to była to oszczędność rzędu 200zł za modem. Do internetu w Polsce można korzystać z Aero2, który ma obecnie najlepszy stosunek jakości do ceny. Z innych polskich operatorów: owszem, Play ma fajne taryfy, jeśli korzystasz cały czas. Korzystam w telefonie. Do okazyjnego wyjazdowego korzystania mam też SIM z Njumobile (Orange), bo jest aktywny bezterminowo i nie przeszkadza, że przez 8 miesięcy leży nieużywany w modemie.
Bronek - 2015-02-22, 22:51

W staryszych modemach było tsk, że jak zszedł z 4G na 3g to automatycznie nie było powrotu do LTE
To chyba też kwestia oprogramowania.
Teraz lqta w obie strony. I raczej stabilnosci nie ma. Nie zależy to tylko od nadawcy.
Ale inod sprzętu i miejsca.

U mnie w kibelku mam 3G na ogół.

Gdy pojawi sie 4G........ kończę i wychodzę zadowolony. :szeroki_usmiech :idea:

W zachodnim końcu domu mam router z modemem. Sygnał na maksa. Z drugiej strony LTE potrafi schodzić niżej HSDPA itp
Nadajnik jest właśnie na zachód.

joko - 2015-02-23, 00:15

We współczesnym świecie najbardziej wkurza mnie ten lawinowy postęp.
Z jednej strony to dobrze, że taki postęp jest, ale z drugiej strony zanim człowiek wypracuje sobie określone metody, zaopatrzy się w potrzebny sprzęt i zdąży się do tego przyzwyczaić, to jest to już przestarzałe , albo wręcz bezużyteczne .
Temat dostępu do internetu podczas wycieczek kamperowych jest jak dla mnie jednym z ważniejszych i przy moim sposobie kamperowania wręcz niezbędny.
Nie mam zwyczaju przygotowywać wypraw na długo przed wyjazdem, i zawsze jest to tzw. spontan. Wiem tylko gdzie chcę jechać i mniej więcej na ile, oraz gdzie będzie mój pierwszy nocleg. Cała reszta to właśnie internet, sprawdzanie ciekawych i godnych zobaczenia miejsc w okolicy w której się aktualnie znajduję i na tej podstawie wyznaczanie dalszych kroków .
Jest to w/g mnie ciekawsze niż podążanie jakimś wyznaczonym z góry szlakiem, ale bez dostępu do informacji raczej trudne.
W zeszłym roku korzystałem z lokalnych kart telefonicznych (Słowacja, Słowenia, Węgry, Chorwacja i Niemcy) i poza chyba węgierską wymagało trochę zachodu.
W tym roku na pewno pójdę w kierunku takiej oferty jak wspomniana tutaj ta z T-Mobile, czyli karta krajowego operatora z dobrą ofertą na rozmowy i transfer danych za granicą.
Problem prawie rozwiąże się sam w przyszłym roku , kiedy zniesione będą opłaty roamingowe.

Koder mam pytanie .Twoje rozwiązaniu z routerkiem, modemem i antenkami do GSM oraz WIFI jest bardzo skuteczne (sam z tego korzystam) ale poza kamperem (np w czasie zwiedzania okolicy) potrzebna jest druga karta do tabletu lub telefonu, albo nie zbyt wygodne przekładnie tej jednej z urządzenia do urządzenia. Oczywiście kiedy roaming bedzie już zniesiony nie będzie to już żaden problem , ale póki co .......
W większości przypadków tablet ze skonfigurowanym punktem dostępowym załatwia sprawę internetu zarówno w kamperze jak i poza nim, ale w sytuacji kiedy zasięg GSM jest słaby i trzeba użyć antenek to albo przekładka lokalnej karty z tabletu do modemu , albo druga karta. Oba rozwiązania wykonalne, ale nie do końca wygodne.
Ideałem było by aby karta była cały czas w tablecie (ze skonfigurowanym udostępnianiem dla innych urządzeń) a antenę zewnętrzną dało się do niego podłączyć kiedy zasięg jest słaby, albo tak to jakoś skonfigurować aby zewnętrzny modem z anteną w jakiś sposób korzystał z karty zainstalowanej w tablecie ..... wiem , wiem, kombinuję jak koń pod górkę .... ale z drugiej strony to czasem nawet na głupie pytania , może powstać całkiem sensowna odpowiedź :szeroki_usmiech ..... burza mózgów , te sprawy :spoko
Masz na to może jakiś pomysł ?

koder - 2015-02-23, 00:37

Takich czarów, żeby z karty modem zdalnie korzystał, to nie widziałem. Teoretycznie jest możliwość sklonowania karty SIM (i tak działa jedna na raz), ale sprzętu do tego raczej nie będziesz ze sobą woził.

Praktyczne rozwiązania przychodzące mi do głowy:
  • Stosować modem USB do routera i brać go ze sobą. Będzie dyndał z tableta, ale to prościej podłączyć, niż SIM przekładać.
  • Zaopatrzyć się w router autonomiczny, a akumulatorem. Wtedy odpinamy od prądu, anteny, wkładamy do kieszeni i idziemy zwiedzać.
  • Mieć tablet z portem na antenę zewnętrzną.

Są jeszcze takie urządzenia jak wzmacniacze sygnału GSM (repeatery), które by się pewnie sprawdziły, ale są nieprzyzwoicie drogie.

EDIT: Dobra, przejrzałem allegro i są też jakieś w miarę tanie, tak do 300zł. Wadą jest mały zasięg nadawania, ale nie mają repeatować na trzypiętrowy dom, ale na kamper, więc może to może być jednak dobra droga.

janusz - 2015-02-23, 00:55

koder napisał/a:
Takich czarów, żeby z karty modem zdalnie korzystał, to nie widziałem.

Może jest coś takiego jak mam w VW. Tam jest jakiś moduł podłączony do radia który przez blutufa przejmuje kontrolę nad kartą od telefonu. Musi być telefon który obsługuje taką komunikację. Mam takiego starego HTC Diamonda i kiedy włączy się zapłon w aucie, łączy się telefon z tym jakimś czymś i jest tak jakby radio miało włożoną kartę sim, z całą historią połączeń i z całą książką telefoniczną z karty. Oczywiście działa to jako telefon a nie internet ale pewnie technicznie żeby był internet jest możliwe.

joko - 2015-02-23, 01:21

O podłączaniu modemu do tabletu myślałem ale to faktycznie upierdliwe by było.
Chodzi o to że sam tablet z zainstalowaną kartą i skonfigurowanym udostępnianiem załatwia sprawę w większości przypadków , a zewnętrzny modem i antena są potrzebne sporadycznie tylko wtedy jak zapuścimy się gdzieś poza cywilizację więc dla tych rzadkich przypadków druga karta mam małe uzasadnienie . Zwiedzanie też raczej ma miejsce tam gdzie zasięg jest i sam tablet się wtedy sprawdza.
Sensowne wydaje się być sklonowanie karty, ale tylko w przypadku karty krajowej z dobrą ofertą na roaming, bo wtedy robi się to raz i zapomina, a nie trzeba klonować za każdym razem jakiejś lokalnej .
W sumie to przy założeniu że to rozwiązanie tylko na ten rok, bo w przyszłym roaming będzie zniesiony , to ten klon, albo po prostu olać i awaryjnie jak nie będzie innego wyjścia to kartę przełożyć. Zakup jakiś dodatkowych urządzeń po to aby w przyszłym roku wylądowały na półce to też nie za dobry pomysł.

Bronek - 2015-02-23, 06:26

Mam klona katty w Plusie 10 zł. miesięcznie.

Niestety nie do Internetu, bo drogo

Dlaczego, a bo upierdliwość i zużywanie baterii przez Bluetooth.

W samochodzie mam telefon taki z całym ustrojstwem Nokia3010 z 2000r.

Tam jest dual sim
Z chwilą odpalenia auta, ten telefon staje się master.
Jak go nie odbiorę a mam włączony ten osobisty to przerzuci na niego .
Jak nie odbiorę i tego,to skrzynka.

Czyli Smartfon z normalnym numerem z Yanosikiem, Mapą i Internetem .
A telefon podłączony do zestawu audio samochodu z DualSim

A to tylko dlatego że był taki orginalny zestaw w Mercu i szkoda go było nie wykorzystać.
Sam telefon, to aż 25 zł mnie kosztował i trudno go było zdobyć .Działa i głos w 10 głośnikach idealny.
To były czasy.

Dziabong - 2015-02-23, 06:41

Bez stresu to Tandem w T-mobile bez klonowania pokątnie wystarczy kupić/zamówić.mam tandema chociaż w w Bc korzystam z drugiej karty.
Bronek - 2015-02-23, 07:18

Troche upierdliwe ale może sie myle
Logowanie tylko raz czy za każdym razem ?


Czy zadziała jako pierwszy ten w aucie bez wyłączania tego w kieszeni?? :?:

Kiedyś w ogóle nie było tych usług

Ja w plusie dowiedziałem sie przez przypadek .I była tylko dla wybranych ,co mają kilka telefonów

Chciałem ostatnio dokupić Internet do sim slave (tej w aucie) ale konsultant powiedział że drogo.
Internet z tej karty jest drogi

To drugi numer ale niewidoczny i przekierowanie przez operatora.
Ja go widzę tylko na eboku.

Czyli u tego operatora ta karta tylko do dzwonienia i odbierania. Ale załącza sie automatycznie nie trzeba wyłączać pierwszego telefonu. A i gdy się nie odbierze w aucie to połączenie "wróci" do głównego telefonu lub na skrzynkę

Johny_Walker - 2015-02-23, 09:50

koder napisał/a:
była to oszczędność rzędu 200zł za modem. Do internetu w Polsce można korzystać z Aero2, który ma obecnie najlepszy stosunek jakości do ceny. Z innych polskich operatoró

Mam karty Aero2, ale od czasu wprowadzenia captcha przestałem używać. Np mam kilka otwartych stron i na każdej mam wpisać captcha? Szkoda nerwów. Wożę jako zapasowe. Do tego kilka darmowych starterów z Play z limitem 100MB każdy. Można je było zamówić do trzech szt za darmo.
W razie czego dobry jest też Virgin, bo za 1,3 zł mam nielimitowany Internet 3G tak długo, jak jest podtrzymana sesja. Ot taki hack. :)

koder - 2015-02-23, 10:19

Johny_Walker napisał/a:
Np mam kilka otwartych stron i na każdej mam wpisać captcha?

Nie, na jednej.

Mikojaj - 2015-02-23, 11:03

Ceny usług GSM spadają, to co parę lat temu było kosmosem dziś jest dostępne za kilkadziesiąt złociszy. Dostałem ofertę z T-mobile (wziąłem) za 89 netto. Jestem w T-m (era) od 15 lat
Dostałem rozmowy bez limitów u nas + UE i 3 GB/mies. (+Nokia 930)
Więc mam problem z kartami sim, dostępami w UE z głowy.
Jadę i będę korzystał. :ok

krzlac - 2015-02-23, 12:07

Mikojaj napisał/a:
Dostałem rozmowy bez limitów u nas + UE i 3 GB/mies


A te 3GB to też w UE? Sprawdź dobrze.

Johny_Walker - 2015-02-23, 12:08

Mikojaj napisał/a:
Ceny usług GSM spadają, to co parę lat temu było kosmosem dziś jest dostępne za kilkadziesiąt złociszy. Dostałem ofertę z T-mobile (wziąłem) za 89 netto. Jestem w T-m (era) od 15 lat
Dostałem rozmowy bez limitów u nas + UE i 3 GB/mies. (+Nokia 930)
Więc mam problem z kartami sim, dostępami w UE z głowy.
Jadę i będę korzystał. :ok

Podpisujesz w marcu 2015 umowę zapewne 24 miesięczną lub dłuższą po to żeby przez DZIEWIĘĆ miesięcy płacić 60 zł drożej za roaming nawet jak nigdzie nie wyjedziesz? W grudniu roaming będzie zlikwidowany.
W dodatku narażasz się na jednostronną zmianę umowy ze strony T-Mobile jeśli faktycznie będziesz wykorzystywał swój pakiet co miesiąc.

Policzmy:
Pakiet no limit Virgin czy NJU to 29 zł BEZ UMOWY lub umowa z jednomiesięcznym wypowiedzeniem. Przepłacasz 60 zł. 60x24=1440 zł.

Będziesz z roamingu korzystał 9 miesięcy jeśli wyjeżdżasz za granicę od zaraz lub dwa miesiące jeśli jak typowy Polak w wakacje.

1440/9= 160 zł/miesiąc rzeczywisty koszt roamingu przy podróżowaniu ciągłym.
1440/2= 720 zł/miesiąc jeśli tylko na wakacje i racjonalizujesz swój wybór.

Za 160 zł masz w Aldi Talk 1140 MB danych w roamingu UE lub 2,5 miesięcznego pakietu 5GB w RFN. Za 160 masz 800 MB danych UE w RBM (wiem że drogo, ale płacisz tylko kiedy rzeczywiście wyjeżdżasz a nie co miesiąc) i darmowy internet LTE bez limitu w Polsce..

Za 720 zł masz w Aldi Talk 5140 MB danych w roamingu UE lub 11,5 miesięcznego pakietu 5GB w RFN. Za 720 masz 3600 MB danych UE w RBM i darmowe LTE w Polsce.

T-Mobile jest bardzo drogą siecią. Podobnie jak Plus i Orange utrzymuje się na rynku głównie dzięki nieświadomości i bezwładności klientów.

Będąc kilka razy w RFN w 2014 korzystałem z internetu kiedy chciałem i kosztowało mnie to ok. 23 euro na cały rok. Ok 9GB danych poszło.
W Chorwacji używałem kiedy chciałem i przez miesiąc poszło 75 zł. Pobrałem kilkanaście GB (filmy na Youtube itp).
Ponadto wydałem ok 100 zł poza UE (tego nie masz w pakiecie).
Za cały 2014 wydałem poniżej 300 zł na roaming i internet za granicą. Rozmowy na stacjonarne w UE mając internet kosztują mnie 7 groszy minuta, a na komórki poniżej 20 groszy minuta. Nie jestem w stanie wydać 1000 zł rocznie na komórki i net.

Mikojaj - 2015-02-23, 13:28

Można , pewnie że tak...
A czy w wyliczeniach wziąłeś pod uwagę cenę telefonu? (1000-1600zl) w zależności gdzie kupisz.
I dalej, komfort posiadania wszystkiego w d...e mając wszystko od ręki w całej UE a nie martwienia się (kupowania kart za granicą, pilnowania stanu kart, doładowywania ich w różnych krajach).
Tu mówimy tylko o roamingu. A oprócz tego mam na co dzień w Polsce telefon bez ograniczeń.
Pewnie powiesz że można taniej i masz rację.
Ale tak jest ze wszystkimi dziedzinami życia, jeden zje obiad w restauracji a drugi będzie jadł zupki w proszku i powie że taniej wyjdzie. Nie jest to może adekwatne porównanie ale daje obraz tego że można tak i można tak...
Ja za nieduże pieniądze (wg mnie oczywiście, bo ktoś inny powie że duże) mam komfort w Polsce i za granicą, zwiedzam nie martwiąc się.

poptek - 2015-02-23, 15:08

Mikojaj napisał/a:
Można , pewnie że tak...
A czy w wyliczeniach wziąłeś pod uwagę cenę telefonu? (1000-1600zl) w zależności gdzie kupisz.
I dalej, komfort posiadania wszystkiego w d...e mając wszystko od ręki w całej UE a nie martwienia się (kupowania kart za granicą, pilnowania stanu kart, doładowywania ich w różnych krajach).
Tu mówimy tylko o roamingu. A oprócz tego mam na co dzień w Polsce telefon bez ograniczeń.
Pewnie powiesz że można taniej i masz rację.
Ale tak jest ze wszystkimi dziedzinami życia, jeden zje obiad w restauracji a drugi będzie jadł zupki w proszku i powie że taniej wyjdzie. Nie jest to może adekwatne porównanie ale daje obraz tego że można tak i można tak...
Ja za nieduże pieniądze (wg mnie oczywiście, bo ktoś inny powie że duże) mam komfort w Polsce i za granicą, zwiedzam nie martwiąc się.


To jest ta sama oferta o której pisałem wyżej. I dokładnie w niej są rozmowy i SMS bez ograniczeń w Polsce i UE. Do tego miesięcznie jest na internet po 3 giga na Polskę i UE.

poptek - 2015-02-23, 15:11

krzlac napisał/a:
Mikojaj napisał/a:
Dostałem rozmowy bez limitów u nas + UE i 3 GB/mies


A te 3GB to też w UE? Sprawdź dobrze.


Przetestowane i sprawdzone. :spoko

Wojciechu - 2015-02-23, 17:15

Straszna "jatka" w temacie Telefon/internet za granica. To jak jest w końcu. Korzystniej z pakietem startowym, innym, czy w roamingu. Ja -jak mawia Johny, "siłą bezwładności" posiadam trzy aparaty tel. w Orange Chciałbym płacić mało i nie mieć kłopotów z doładowywaniem - czy tak można tylko w Erze :haha: :spoko
krzlac - 2015-02-23, 18:26

Najtaniej to jest postawić antenę WI-FI na dachu i szukać niezabezpieczonej sieci.
Johny_Walker - 2015-02-23, 18:35

Mikojaj napisał/a:
Można , pewnie że tak...
A czy w wyliczeniach wziąłeś pod uwagę cenę telefonu? (1000-1600zl) w zależności gdzie kupisz.
I dalej, komfort posiadania wszystkiego w d...e mając wszystko od ręki w całej UE a nie martwienia się (kupowania kart za granicą, pilnowania stanu kart, doładowywania ich w różnych krajach).
Tu mówimy tylko o roamingu. A oprócz tego mam na co dzień w Polsce telefon bez ograniczeń.

Nie masz "wszystkiego w d..ie" bo:
w Szwajcarii, Bośni i Bałkanach, Ukrainie i poza UE muszę płacić ekstra,
mam telefon w Polsce bez ograniczeń rozmowy za 1 zł/dobę (NJU) a jeśli nie gadam (zwykle nie dzwonię) to nic nie płacę,
Jeśli chcę pooglądać YouTube, to oglądam, a z limitem 3GB na miesiąc wyczerpię go po trzech dniach (u mnie idzie 1GB dziennie). Potem masz niespodziankę na fakturze, bo naliczanie jest zawsze z opóźnieniem, nie ma lejka, a 1 GB poza pakietem będzie Cię kosztował 1000 zł (tak tysiąc zł). Dowiesz się o tym dopiero później...
Mikojaj napisał/a:

Pewnie powiesz że można taniej i masz rację.
Ale tak jest ze wszystkimi dziedzinami życia, jeden zje obiad w restauracji a drugi będzie jadł zupki w proszku i powie że taniej wyjdzie. Nie jest to może adekwatne porównanie ale daje obraz tego że można tak i można tak...


Ty nie masz obiadu w restauracji. Ty przez dwa lata masz codziennie, trzy razy dziennie pyszny mega kubełek skrzydełek z KFC i jeśli chcesz zjeść warzyw albo owoców, to musisz dopłacić. Ja jem co chcę, a nie w kółko KFC. :)
Mikojaj napisał/a:

Ja za nieduże pieniądze (wg mnie oczywiście, bo ktoś inny powie że duże) mam komfort w Polsce i za granicą, zwiedzam nie martwiąc się.

Ja mam komfort, bo nie wydam więcej niż zapłaciłem z góry, a Ty dopiero po wakacjach na fakturze dowiesz się na ile Cię orżnęli i czego nie doczytałeś w regulaminie usługi.
:bajer

Johny_Walker - 2015-02-23, 18:39

prof-os napisał/a:
Straszna "jatka" w temacie Telefon/internet za granica. To jak jest w końcu. Korzystniej z pakietem startowym, innym, czy w roamingu. Ja -jak mawia Johny, "siłą bezwładności" posiadam trzy aparaty tel. w Orange Chciałbym płacić mało i nie mieć kłopotów z doładowywaniem - czy tak można tylko w Erze :haha: :spoko

Nie ma czegoś takiego jak kłopot z doładowaniem w przypadku kont ważnych 5 czy 12 miesięcy po doładowaniu. Co miesiąc to faktycznie niewygoda.
Doładowanie wygląda tak, że w iPadzie czy iPhone wchodzę w aplikację operatora, klikam doładuj, wyskakuje mi PayU gdzie mam podpięte karty, wpisuję kod i to tyle. Trwa to ok 2 minuty czyli krócej niż wpisanie zdrapki, tyle co wpisanie kwoty faktury na przelewie.

Spokój klienta który z góry wie ile wyda na telefon w roamingu - BEZCENNE. :)

Johny_Walker - 2015-02-23, 18:48

Może zróbmy zestawienie taryf ofert zagranicznych operatorów w Europie, z których sami korzystaliśmy i są sprawdzone?

RFN Aldi Talk. W dużych miastach LTE.
- 24 godziny za 2 EUR. Teoretyczny limit 1GB, który nie działa i można ściągać więcej,
- 150 MB w roamingu UE za 5 EUR/7 dni.

Chorwacja
- VIP 5 zł za 1GB danych/24 godziny.

Cały świat
- Kindle DX darmowy internet na czytniku książek - działa od paru lat. oprócz kilku krajów - jak np. Bośnia. Da się sprawdzić pocztę, i poczytać wiadomości, ale strony we flash nie działają.

koder - 2015-02-24, 11:26

Posty o kupowaniu nowego vs używanego kampera wydzelono do osobnego tematu.
elmo78 - 2015-02-27, 15:55

Opowiedzcie mi coś o tym roamingu, którego ma nie być... Czy obejmuje też dane? Bo na wyjazdach to tylko internet mi jest potrzebny...

No i co z krajami takimi jak Bośnia, Czarnogóra, Kosowo czy Albania? Wiem, że tanio można sobie kupić startera, co niejednokrotnie zrobiłem, ale też bym wolał coś od razu mieć, co mi załatwi cały rejon, bez martwienia się czy jestem w UE czy nie...

To Kindle DX gdzie chodzi a gdzie nie?

Johny_Walker - 2015-02-28, 08:56

elmo78 napisał/a:
Opowiedzcie mi coś o tym roamingu, którego ma nie być... Czy obejmuje też dane? Bo na wyjazdach to tylko internet mi jest potrzebny...

No i co z krajami takimi jak Bośnia, Czarnogóra, Kosowo czy Albania? Wiem, że tanio można sobie kupić startera, co niejednokrotnie zrobiłem, ale też bym wolał coś od razu mieć, co mi załatwi cały rejon, bez martwienia się czy jestem w UE czy nie...

To Kindle DX gdzie chodzi a gdzie nie?

Internet na moim DX z krajów w któych byłem nie działał tylko w Bośni.
Inna lista krajów jest dla Kindle DX, a inna dla Kindle 3G.
W Europie nie ma neta w Bośni, Albanii, Łotwie, Litwie, Białorusi.
http://client0.cellmaps.com/tabs.html
Tutaj masz mapę.

mwservice - 2015-03-05, 11:40

Niestety, wygląda na to, że biurokracja europejska zablokuje zniesienie roamingu aż do 2019r. lub skomplikuje sprawę tak, że nie będzie tak prosto jak się wydawało wcześniej: http://wyborcza.biz/bizne...iasto#BoxBizImg
Mikojaj - 2015-03-26, 08:11

Podrzucam linka może ktoś skorzysta....... (Ja mam T-mobile na całą UE więc nie muszę ;) )

Nie oceniam +/-, oceńcie sami.17 krajów bez roamingu

toscaner - 2015-04-29, 10:40

Niedawno dostałem sms na moją brytyjską komórkę.
Oferta raczej dla tych co w UK i jadą w świat. Dla zainteresowanych:

http://www.three.co.uk/Di...ain_fah_stc1762

Dla mnie bajer.
Taniej z brytyjskiej na brytyjską we Włoszech, niż z włoskiej na włoską we Włoszech. :haha:

toscaner - 2015-05-13, 11:20

I oto mamy jeszcze lepszą ofertę niż Three w UK. Znana na wyspach sieć Carphone Warehouse stała się operatorem sieci GSM.
Zakupu na razie można dokonać jedynie w UK, nie ma jeszcze w Irlandii tej oferty, ale kto mieszka w UK, mając taką kartę sim będzie mógł korzystać bezkosztowo z internetu również w 22 krajach europejskich.
:bigok

joker_26 - 2015-05-14, 14:28

Witam. Gdzie można uzyskać więcej informacji o tej ofercie?
toscaner - 2015-05-14, 14:30

http://www.idmobile.co.uk/ :spoko
vwyogi - 2015-05-20, 10:50

w plusie maja w ofercie kilka pakietów na UE _ Norwegia Szawjcaria, Islandia m.in:
500Mb za 50pln.
Na sprawdzanie opinii o odwiedzanych miejscach starczy. Będe korzystał w tym roku w trakcie wakacji w Danii/Norwegii/Szwecji
Więcej szczegółów tutaj:
http://www.plus.pl/dla-fi...tabs-4-intabs-1

Mavv - 2016-02-22, 05:31

Ostatnio zainteresowała mnie oferta Lycamobile. Są w większości krajów europejskich. Tak sobie wymyśliłem, że kupiłbym takie simy, narazie na Niemcy i Francję i kupował pakiet na internet/rozmowy. Podobnie jak robie, gdy jestem w Polsce - kupuję pakiet 30-to dniowy na 1GB i mogę używać internetu.

Minusem jest to, że karta się dezaktywuje permanentnie, jeśli nie jest używana przez 180 dni. Ale wystarczy wysłać smsa raz na jakiś czas, żeby nie było problemu.

Jedyny problem, to to, że niemiecka strona nie pozwala kupić niemieckiego sima z wysyłką do Irlandii. Z francuskim nie było problemu - system przyjął mój irlandzki adres, a na maila dostałem potwierdzenie, że karta będzie za 7 dni. Zobaczymy :mrgreen:

toscaner - 2016-02-22, 06:47

A nie ma w Irlandi tej sieci ID z Carphone? W UK można kupić to i np. pakiet który będę chyba brał (chyba, że coś jeszcze się zmieni) to 25,5£ za chyba 600minut, ileś tysięcy sms i 4GB i to wszystko działa w 20 iluś krajach Europejskich bez dodatkowych kosztów. Tak minuty jak i roaming.
Po zachodniej części europy patrząc na kraje na mapie 3-ka ma nadal niezłą ofertę. Też bez dodatkowych kosztów i więcej neta bo chyab 20 albo 25GB. Koszt 20 funów. Ciekawostka taka, że działa we Włoszech i za 20£ mam 20GB, a nie 7GB za 20 euro w rodzimej biedosieci. To samo Francja, Hiszpania, Portugalia. Niesety nie objemuje np. Grecji i nawet Holandii, Belgii, więc dla Ciebie 3-ka do dupy. Ale ta ID z Carphone'a lata w darmowym roamingu nawet w Polsce. :)
4GB, to już coś tam jest. :szeroki_usmiech

Tu sobie zerknij http://www.idmobile.co.uk/takeaway

edit- Ha już widzę zmiany. Miesiąc temu były inne oferty. :wyszczerzony:

Stanek - 2016-02-22, 09:08

To i ja dorzucę swoje 3 grosze. Ostatnio szukając jakiegoś rozwiązania na internet za granicą trafiłem na ofertę: http://mobilka.ch/index.php. Za 20€ można wykupić pakiet na 300 minut rozmów i 750mb danych w UE na 30 dni. Kartę można kupić na Allegro za 55 zł (z przesyłką) z nabitymi 10€ - http://allegro.pl/karta-m...5853118176.html. Są dostępne też inne pakiety, ale ten za 20€ wydaje się najbardziej korzystny. Od razu uprzedzam, że nie sprawdzałem jeszcze w praktyce. Może ktoś już używał i się podzieli opinią ?
Mavv - 2016-02-23, 14:03

toscaner, ID jest w Irlandii, ale jeszcze nie działa to jak piszesz. Jadąc za granicę zgłaszam ten fakt do ID, oni mi przysyłają smsa konfiguracyjnego. Dotyczy to wyjazdu do UK . Facet w Carphone nie był mi w stanie udzielić odpowiedzi. Nawet był zaskoczony moim pytaniem :D
Poczekam, czy dojdzie mi karta Lycamobile z Francji. Jeśli tak, to będzie super.

Stanek, tu są pakiety Lycamobile na Francję ,
a tu na Niemcy . Możesz porównać.

toscaner - 2016-02-23, 14:24

Oni są ku...wa zawsze zaskoczeni. Tutaj to samo.
Mavv - 2016-03-03, 22:58

Jeszcze jedna rzecz. toscaner, też m mam telefon w 3, ale irlandzkiej. Dziś gadalem z nimi i spytalem się o internet w Anglii, bo tam też jest 3. Kupuje addona (dodatek) za 2.99 i mam 300 flexiunits (1 flexi unit to minuta rozmowy lub 2 SMS-y) i 2GB netu. Po 30 dniach odwołuje dodatek. We Francji i w Niemczech nie ma 3 i tam będę korzystał z lyca.
Ps. Francuska karta jeszcze nie doszła. Wątpię, że przyjdzie.

Kompi - 2016-03-26, 21:11

Czy ktoś może podpowiedzieć jakiś tani Internet na kartę we Włoszech. Potrzebny na okres 2tygodni.
toscaner - 2016-03-26, 22:21

Pytanie ile tego internetu potrzebujesz.
Kompi - 2016-03-27, 00:40

Jakieś 5Gb do wykorzystania by się przydało. No i pytanie jak z zasięgiem na darmowych kamperowych miejscówkach?
YAN - 2016-03-27, 10:57

Kompi napisał/a:
Czy ktoś może podpowiedzieć jakiś tani Internet na kartę we Włoszech. Potrzebny na okres 2tygodni.


Interesowało by mnie to samo tylko w Norwegii .

izola - 2016-03-27, 13:22

Cytat:

Poczekam, czy dojdzie mi karta Lycamobile z Francji. Jeśli tak, to będzie super.

Mavv,
przesyłka doszła? jeśli tak, to po jakim czasie?
Za parę dni będe w Fr. więc nie mam czasu by wieki czekać...chyba kupię na miejscu :-P

willi7 - 2016-03-28, 17:53

JJJB napisał/a:
Kompi napisał/a:
Czy ktoś może podpowiedzieć jakiś tani Internet na kartę we Włoszech. Potrzebny na okres 2tygodni.


Interesowało by mnie to samo tylko w Norwegii .


jeżeli ktoś ma aktualna wiedzę o Norwegii, to proszę ...
Dodatkowo moze kilka słów o hot-spotach lub jakichś innych sposobach na net....

kisielak - 2016-03-28, 18:10

willi7 napisał/a:
JJJB napisał/a:
Kompi napisał/a:
Czy ktoś może podpowiedzieć jakiś tani Internet na kartę we Włoszech. Potrzebny na okres 2tygodni.


Interesowało by mnie to samo tylko w Norwegii .


jeżeli ktoś ma aktualna wiedzę o Norwegii, to proszę ...
Dodatkowo moze kilka słów o hot-spotach lub jakichś innych sposobach na net....


... i ja też zainteresowany jestem GSM na kartę w Norwegi. Jak ktoś coś wie to proszę o info :spoko

toscaner - 2016-03-28, 21:08

Pisałem wielokrotnie, brać brytyjską 3 (THREE).

Używam ponad 4 lata, a drugi rok działa w roamingu bez dodatkowych kosztów. Teraz od kwietnia będzie drożej, ale nadal do zaakceptowania. Czyli teraz mam 1TB (nie mylić z 1GB) danych na miesiąc, setki minut i tysiące sms za 20£ miesięcznie.

Jak jestem poza UK to w 19 krajach mam bez dodatkowych kosztów. Jedyne limit na neta tną i "tylko" 25GB na miesiąc. Dla odmiany włoski Vodafone na Włochy dawał "aż" 7GB za 20 euro, Wind 10GB, więc taniej mi było używać brytyjską THREE w IT w roamingu niż u nich ich włoską. :gwm

Żadnych umów. Kupujecie sima z 3-ki za 5 zł, doładowanie ktoś musi kupić i aktywujecie. Działa na Włochy (bo ktoś szuka) jak i na Norwegię (też pytacie).
Od kwietnia mój pakiet 1TB/mc drożeje z 20 na 25. I mogę kartę wywalić jak się miesiąc skończy. We Włoszech trzeba iść z dowodem do sklepiku i prosić o cuda. Mariusz np. czekał 3 dni na aktywację, a tylko 3 dni, bo pojechaliśmy i się zjebało obsługę. Tak to pewnie by do końca wakacji czekał.

No to tyle w temacie. A tu macie listę krajów na które brytyjska THREE działa bez dodatkowych kosztów i daje 20 czy 25GB neta mies poza UK:

http://www.three.co.uk/Di...es/Feel_At_Home

Karty sim z UK THREE widziałem nawet na allegro. :bigok
Nie musicie dziękować. Tylko brać i cieszyć się netem na wakacjach. :ok

Kompi - 2016-03-28, 23:40

toscaner napisał/a:
Nie musicie dziękować. Tylko brać i cieszyć się netem na wakacjach. :ok


Jednak podziękuję ponieważ wydaje się to lekiem na całe zło :ok

toscaner - 2016-03-28, 23:48

Kompi napisał/a:
toscaner napisał/a:
Nie musicie dziękować. Tylko brać i cieszyć się netem na wakacjach. :ok


Jednak podziękuję ponieważ wydaje się to lekiem na całe zło :ok


No dobra, wypijemy piwo jak się spotkamy gdzieś, kiedyś na drodze :mrgreen: :pifko

toscaner - 2016-03-28, 23:58

Aha żeby aktywować w Three nie trzeba żadnych cudów ani nawet innego internetu. W tej sieci internet działa nawet jak nie ma nic na koncie. Ale jest ale... otwiera się tylko strona three.co.uk :bigok
Oczywiście rozumiecie, że skoro się otwiera, to już wszystko załatwimy i aktywujemy sobie pakiet jaki chcemy.
Jest też minus... online doładować można używając tylko konta w UK albo karty z konta UK. Żadna karta kredytowa spoza UK nie doładuje THREE. :haha:
No ale zdradzę kolejny sposób i na to.
Można poprosić kogoś kto takie konto ma w UK, albo ... kupić doładowanie na allegro. :ok
Troszkę więcej to wychodzi, ale ktoś tak może jeszcze sprzedaje. Jeśli nie to na ebay.
No ostatecznie odezwać się do mnie i coś się wymyśli. :diabelski_usmiech :ok

Jak już mamy to nieszczęsne doładowanie w postaci iluś tam funtów, to pakiet sami włączamy nawet nie mając internetu. Proste jak drut.

Jak będę robił kolejną aktywację (co miesiąc aktywuje się po doładowaniu, nie robi automatycznie) to wrzucę wam screeny co gdzie klikać. :spoko

No i sima to sobie kupcie, niech leży. Z THREE się nie przedawniają nigdy. Nie to co np. zasrany Vodafone. Po 3 miesiącach od włączenia do śmieci jeśli nie ładujemy kasy.

Chyba już wyczerpałem temat. Przynajmniej na te 20 krajów. :bigok

Bronek - 2016-03-29, 07:09

Dzięki, szkoda, że nie ma Polski :mrgreen:

Moja sugestia dot kart SIM
Szczególnie takiej wiecznej jak powyższa.
Najlepiej kupić tą najmniejszą nano i do tego ramki, niż potem ciąć. Niekiedy cięcie z mini, micro do nano jest ryzykowne.

Są już za ok 5zl wycinarki http://allegro.pl/wycinar...5754282775.html
Można też skorzystać z szablonów i nożem.
Ale po co?

Ramki są za kilka złotych na Allegro..

Nie wszyscy operatorzy dają karty, do wyłamania pożądanego rozmiaru przez użytkownika.

Porąbało ich z tym małym formatem.

Dlaczego? A bo w przypadku zmian telefonu, tabletu modemu, rutera itd. Nie musimy się martwić o rodzaj sima.

Np.
http://allegro.pl/ns18b-a...6061566201.html


toscaner - 2016-03-29, 10:53

Three sprzedaje tylko te najmniejsze i w pudełku są wszystkie adaptery.
No chyba, że ktoś kupi zabytek z jakiś stanów magazynowych, albo ktoś w sklepie na półce trzymał od 2014-go, to może się trafić ta zwykła. Nie mini czy nano.

Polska prawie jest, tylko trzeba by na monitor patrzeć do góry nogami. :haha:

toscaner - 2016-03-29, 10:56

:)
toscaner - 2016-03-29, 10:57

Tak miało być. Wystarczy np. pojechać do Australii. :ok
Kompi - 2016-03-29, 11:09

....
zibi - 2016-03-29, 11:18

Nie chcę się przemądrzać.. ale jesli chodzi o rozmowy w roamingu i sms-y, to wyczytałem ,że dotyczy tylko rozmów do UK.. więc to chyba nie pełny roaming :spoko
toscaner - 2016-03-29, 11:30

1. Użyj logiki.
2. Tak
3. Tak

W 3 nic nic nie przepada. Na jednej karcie leżała mi kasa 3 lata. Ani jeden pens nie zniknął.
Wszystko przetestowane w kilku krajach z listy prze ze mnie. Piszę o tym od zeszłego roku. Każdy i tak czyta tylko ostatni post, albo nic i zadaje te same pytania.

toscaner - 2016-03-29, 11:34

zibi napisał/a:
Nie chcę się przemądrzać.. ale jesli chodzi o rozmowy w roamingu i sms-y, to wyczytałem ,że dotyczy tylko rozmów do UK.. więc to chyba nie pełny roaming :spoko


Nie wymądrzasz się. Masz rację. To jest brytyjska sieć, więc oni mają gdzieś inne kraje. Taryfa to "czuj się jak w domu". Dla kogoś z Polski ta sieć to głównie pod te 20 czy 25GB neta po Europie. Gadać za free niestety z UK. Nie ma w UK jeszcze w żadnej sieci oferty z netem i gadaniem po reszcie krajów. Tu Polska ich wyprzedza. Oczywiście mam na myśli rozsądną ilość danych w GB, a nie MB. Bo tu ewent. Lyca by się nadała.
Nawet ID nie daje takiego bajeru, pomimo, że neta dają nawet na Polskę, Grecję i co się tam da.

Sorry. Dzwonienie bezpośrednio to z polskiej komórki.
Oczywiście ja używam VOIP i mam polski telefon w każdym kraju za free. Czyli wystarczy pomyśleć i jednak się da. :bigok
Z wieloma osobami nawet z CT gadamy za free. Chociaż coraz więcej ludzi używa Hangouts z Androida.

Kompi - 2016-03-29, 11:51

...
toscaner - 2016-03-29, 11:55

Pisałem - użyj logiki, a logika mówi, że jeśli THREE nie podpisało umowy na współpracę z jakąś siecią w jakimś kraju, to jak ma za darmo się połączyć? Jakby podpisali to by Polska była na liście? :spoko
Ale możesz przecież będąc w Polsce wejść na neta (innego) otworzyć stronę three, założyć konto do swojego numeru z 3-ki i aktywować kiedy chcesz. Np. dzień przed wyjazdem. A kasa może być wcześniej. :bigok

Kompi - 2016-03-29, 12:01

....
YAN - 2016-05-23, 14:33

Toscaner " 3 " w Finlandii i Norwegii śmiga ok. :spoko
toscaner - 2016-05-23, 14:37

O czyli super, że wszystko działa. :pifko
We Włoszech brytyjska 3-ka lepiej latała w roamingu niż ich włoski Wind i Vodafone. :mrgreen:

Mysza - 2016-06-01, 23:01

Mam pytanie odnośnie internetu w Albanii. W związku z tym, że mamy do wyboru wyjechać gdzieś tego lata tylko na tydzień albo na dwa z tym, że jeden tydzień byłby dla mnie pracujący (zdalnie), to zastanawiamy się nad drugą opcją. Wtedy byłby mi potrzebny dość szybki internet na kilka godzin dziennie. Czy możecie polecić jakieś rozwiązanie?
Tamtam - 2016-06-02, 22:36

Mysza napisał/a:
Mam pytanie odnośnie internetu w Albanii. W związku z tym, że mamy do wyboru wyjechać gdzieś tego lata tylko na tydzień albo na dwa z tym, że jeden tydzień byłby dla mnie pracujący (zdalnie), to zastanawiamy się nad drugą opcją. Wtedy byłby mi potrzebny dość szybki internet na kilka godzin dziennie. Czy możecie polecić jakieś rozwiązanie?


Zależy gdzie chcesz przebywać.
Na południu, Sarande, Ksamil jesteś w zasięgu sieci Greckich i możesz używać roamingu EU w transmisji. W Polsce kupisz tanie pakiety 250MB za 15 zł.
Jeśli gdzieś poza zasięgiem nadajników z Grecji, to na miejscu kupisz albańską kartę SIM prepaid. Nie są drogie. Używałem takiej w Albanii. Kupiłem ją w salonie w Sarande.
Problemem może być pokrycie sieci 3G. Z tym miałem czasem problemy.
Pozdrawiam

Mysza - 2016-06-04, 15:26

Bardzo dziękuję
ZEUS - 2016-06-04, 18:52

Tamtam napisał/a:
W Polsce kupisz tanie pakiety 250MB za 15 zł.

możesz coś więcej, jaka sieć, pre-paid czy abonament? :)

willi7 - 2016-06-06, 09:51

toscaner napisał/a:
Pisałem - użyj logiki, a logika mówi, że jeśli THREE nie podpisało umowy na współpracę z jakąś siecią w jakimś kraju, to jak ma za darmo się połączyć? Jakby podpisali to by Polska była na liście? :spoko
Ale możesz przecież będąc w Polsce wejść na neta (innego) otworzyć stronę three, założyć konto do swojego numeru z 3-ki i aktywować kiedy chcesz. Np. dzień przed wyjazdem. A kasa może być wcześniej. :bigok


jeszcze jedno pytania do praktyka :mrgreen:
zakupiłem katrę/starter sieci "3" na All..o (jeszcze nie przyszedł) człowiek wystawia również doładowania http://allegro.pl/doladow...6152146228.html , ale pisałeś o doładowaniu za pomocą konta bankowego w UK, czy taka forma jaką ten człowiek oferuje jest równie bezproblemowa i bezpieczna. Przy wariancie aktywacji w PL za pomocą strony internetowej jest możliwość doładowania przy użyciu vouchera?

toscaner - 2016-06-07, 00:25

160 zł za doładowanie 20£. Hmm, sporo ten funt wychodzi. Jakoś 8zł. :mrgreen:
No i nie mam pojęcia, bo nie znam przecież sprzedawcy z alle ;)

W UK można doładować Voucherem (16 cyfr), który kupuje się w każdym niemal sklepie. 16 cyfr wydrukowane na paragonie i albo przez stronę, albo sobie dzwonię i stukam te cyfry na telefonie.
Można też doładować z konta kartą do niego przypiętą, ale tylko kontem z banku UK. Ja wolę kupić voucher :)
Dla Three są tylko 10, 15, 20, 25. Nie ma 5£. Kartą jest jeszcze opcja 5£.


Jak masz sim, to możesz kupić doładowanie ale nie wiem jak ten ktoś doładowuje, czy na numer, czy wysyła fotkę vouchera, albo podaje te 16 cyfr. No i 20£ to mi wychodzi jakoś 110-115zł a nie 160. :spoko
Ciut przepłacone jak dla mnie, ale wiadomo, prowizje, no i wolontariuszem przecież nie jest. :mrgreen:

willi7 - 2016-06-07, 09:14

cena fakt, nie jest super atrakcyjna, ale jak wspominałeś nikt nie jest wolontariuszem 8-)
Ważne, że jak piszesz, można doładować za pomocą vouchera przez stronę nie aktywując wcześniej karty SIM w sieci :idea:
Gość pisze, że wysyła skan vouchera (niby ma dobre opinie)

toscaner - 2016-06-07, 14:16

No to voucher przez stronę. W PL zadzwonienie na nr doładowania może jest płatne. Nie sprawdzałem.
willi7 - 2016-06-08, 21:53

toscaner napisał/a:


Jak będę robił kolejną aktywację (co miesiąc aktywuje się po doładowaniu, nie robi automatycznie) to wrzucę wam screeny co gdzie klikać. :spoko

:bigok


czy nie do końca ogarnięci , mogą liczyć na Twoje dobre chęci

Mavv - 2016-06-09, 05:12

izola napisał/a:
Cytat:

Poczekam, czy dojdzie mi karta Lycamobile z Francji. Jeśli tak, to będzie super.

Mavv,
przesyłka doszła? jeśli tak, to po jakim czasie?
Za parę dni będe w Fr. więc nie mam czasu by wieki czekać...chyba kupię na miejscu :-P


Yyyy, przestałem dostawać powiadomienia o odpowiedziach... Wiem, że już dawno pewnie wróciłaś z Francji. Ale odpowiem - nie, nie doszła :( Kupiłem sobie w międzyczasie sima niemieckiego i francuskiego na ebayu. Oba czekają teraz na urlop i aktywację, bo ponoć nie można ich aktywować poza siecią macierzystą. Tak mi pisali sprzedawcy. Ale na stronie lyca pisze, że kartę można aktywować online. Więc pewnie tak zrobię :)
A tymczasem widzę, że toscaner ostro propaguje trójkę :) Widzę, że angielska trójka jest o niebo lepsza od irlandzkiej. W irlandzkiej takich cudów nie ma. No i dobre jest to, że w 3 sim się nie przedawnia. Chyba jeszcze jest tak w Tesco mobile.

toscaner, tak sobie czytam odnosnie 3 UK. Mają oni trochę ograniczeń - np nie możesz użyć swojego telefonu w brytyjskim simem jako Hotspota i udostępniać z tego telefonu danych dla innych urządzeń. Ale pewnie Ty to jakos obchodzisz?

willi7 - 2016-06-09, 08:55

o rzesz... tego nie doczytałem, że "3" ma takie ograniczenia - tablet nie może robić jako router :?: :?: :?:
toscaner - 2016-06-09, 09:57

U mnie telefon robił zawsze za ruter. Ale robiąc za ruter czasem wyskakuje info, że używasz prawdopodobnie jako ruter i trzeba zrobić restart. Po restarcie znów działało.
Co ciekawe używając map google w telefonie np. we Francji potrafiło mi nagle też wyskoczyć, że używam jako ruter i restart systemu i znów działało.

No bronią się przed tym, ale da się obejść.

Screeny wrzucę, bo w tym tyg już mam odnowienie, więc na dniach. Dobrze, że przypomniałeś, bo by przeminęło z wiatrem i poszłoby bez screenów :ok

willi7 - 2016-06-09, 11:55

toscaner napisał/a:
U mnie telefon robił zawsze za ruter. Ale robiąc za ruter czasem wyskakuje info, że używasz prawdopodobnie jako ruter i trzeba zrobić restart. Po restarcie znów działało.
Co ciekawe używając map google w telefonie np. we Francji potrafiło mi nagle też wyskoczyć, że używam jako ruter i restart systemu i znów działało.

No bronią się przed tym, ale da się obejść.

Screeny wrzucę, bo w tym tyg już mam odnowienie, więc na dniach. Dobrze, że przypomniałeś, bo by przeminęło z wiatrem i poszłoby bez screenów :ok


Super, bo właśnie dostałem SIM-a, a nie bardzo jestem w stanie to ogarnąć, mam nadzieję że oprócz wirtualnego "pifka" będę miał okazje postawić w realu :ok

Mavv - 2016-06-09, 13:48

toscaner napisał/a:
Ale robiąc za ruter czasem wyskakuje info, że używasz prawdopodobnie jako ruter i trzeba zrobić restart. Po restarcie znów działało.


A jaki jest czas działania pomiędzy wymuszonym restartem?

toscaner - 2016-06-09, 19:23

Mavv napisał/a:
[
A jaki jest czas działania pomiędzy wymuszonym restartem?


?
Że jak długo działa?

izola - 2016-06-09, 19:54

Mavv napisał/a:
izola napisał/a:
Cytat:

Poczekam, czy dojdzie mi karta Lycamobile z Francji. Jeśli tak, to będzie super.

Mavv,
przesyłka doszła? jeśli tak, to po jakim czasie?
Za parę dni będe w Fr. więc nie mam czasu by wieki czekać...chyba kupię na miejscu :-P


:szeroki_usmiech Mavv wróciłam już, były to wspaniałe 8 tygodni , w dzień radziłam sobie z WLAN w internet Kafee, zamawiasz kawę , ciacho i winko i jesteś ich domownikiem...wieczorami ja osobiscie na urlopie nie chcę mieć łącza...
W razie stressu itd. miałam ze sobą prepaid od Fonic/O2 jak i od Aldi ale nie przyszły do akcji- dlaczego nie? bo tak czasami lubię :mrgreen:
...był zajefajny urlop :ok

Mavv - 2016-06-10, 10:10

toscaner napisał/a:
Mavv napisał/a:
[
A jaki jest czas działania pomiędzy wymuszonym restartem?


?
Że jak długo działa?


Tak. Ile czasu działa, zanim znów telefon wymusza restart? Czy jest to kilka restartów w ciągu dnia, czy jest to raz na dzień, co drugi dzień?

toscaner - 2016-06-10, 21:56

A to nie ma reguły. Czasem fon robił jako ruter i na lapie 3 dni był net, a czasem nawet z fonem po jakimś mieście szedłem i z włączonym google map i wywaliło po 3 minutach komunikat, że używam jako rutera. :shock:
Pewnie mają jakiś durny algorytm do tego albo losowo. Nie mam pojęcia. Wyłączałem, włączałem fona, jeszcze raz ruter i loteria 3 min, 3 godziny 2 dni :mrgreen:

Mavv - 2016-06-12, 10:06

Być może zależy też to od ilości danych? Mapy trochę pożerają ;) a wywaliło po 3 minutach :)
toscaner - 2016-06-13, 00:32

Raz po 3 min a raz po 5 godzinach, albo 2 dniach. Nie wnikałem. Restart i działało znów. :szeroki_usmiech

No i wreszcie "nadejszła wiekopomna chwiła"

Ogólnie prościzna. Gdy już mamy kartę, to logujemy się na stronie three.co.uk


po zalogowaniu klikamy jak strzałka pokazuje, czyli Top-up :-P


dalej wybieramy Voucher, bo polską kartą nie da rady zapłacić


wpisujemy 16 cyfrowy pin, który ktoś nam musi kupić i "naduszamy" na Reedem Voucher


sukces !!! Jak macie taką ramkę to doładowane, jak nie, to pin był do dupy :mrgreen:


od razu pod spodem możemy wybrać dowolny pakiet:


po wybraniu jak widać dostajemy info, że nasza kasa została przekonwertowana na to co wybraliśmy z sukcesem. Czyli kasy już nie ma, albo zostaje to co było ponad wybrany pakiet :-P


z lewej mamy "Account balance". Jak sobie tam klikniemy to widzimy jak na dłoni ile czego i do kiedy. Kasa jak widać nie przepada nigdy. U mnie kwota w tej chwili 3,64£



Możemy oczywiście po doładowaniu olać wybieranie pakietu i zrobić to później wybierając Add-ons po lewej


jak widać mamy te same opcje


i jeszcze kilka innych


Internet daily za 50p. to jak pamiętam zaledwie 200MB i koniec. Ale do sprawdzenia poczty przydatne.
Reszta chyba jasna już jak słońce.

Aha zapomniałem dodać, że po doładowaniu kasą dostajemy ekstra 150MB na dane na 30 dni. Pewnie dają to w razie W, żeby niechcący telefon nie ruszył od pierwszej sekundy z puli z kasy.
Ale to tylko moja wersja na te 150MB, bo nie widzę logicznego sensu dostawania 150MB jeśli danych mam prawie bez limitu (1TB/mc), a te 150MB zużywa się po skończeniu 1TB :bigok

Jeszcze jedna uwaga. Płacąc kartą brytyjską można wybrać doładowania od 5£, ale kupując w sklepie nie istnieje w sieci 3 taka możliwość. Minimalna kwota to 10£. I to chyba wszystko. :ok

willi7 - 2016-06-13, 11:42

Wszystko super, bardzo jasna instrukcja - dzięki
Jedna drobna uwaga, dla niezarejestrowanych - trzeba włożyć SIM do telefonu - nawet w PL bo przyjdzie SMS-em kod weryfikacyjny do rejestracji

toscaner - 2016-06-13, 12:14

A to o tym to już pisałem pewnie, albo mówiłem z 10x, więc może nie pisałem. To oczywiście logiczne. Aha i nie trzeba podawać żadnych danych osobowych podczas rejestracji.

I jeszcze jedna uwaga, której nie potwierdziłem, ale stało się u Krzyśka tak, że po doładowaniu kwotą równą pakietowi, czyli np. 20£ i pakiet 20£ pojawiał się komunikat, że jest niewystarczająca ilość kasy na ten pakiet. :shock:
Komuś kto jechał do Norwegii też doładowywałem i nie było takiego info.

Nigdy się z tym nie spotkałem, ale możliwe, że dlatego, że sim pierwszy raz był wrzucony do fona poza granicami UK, czyli na starcie w roamingu i sieć jakoś inaczej traktuje takiego klienta.
Każdy sim, który ja uruchamiałem był wcześniej włączony w UK i zawsze starczało np. 20 na 20 i zostawało 0£ po doładowaniu.

Teraz nie wiem czy Three zmieniło politykę i musi coś być, choćby jeden pens, czy tą politykę stosuje do simów startowanych pierwszy raz poza UK.

Nie jestem tego w stanie sprawdzić, bo zawsze mam więcej na koncie u siebie. A nie będę kupował nowego sima i ładował go tylko po to, żeby się tego dowiedzieć. :bigok

Od 5 lat jak używam tej sieci zawsze starczała kwota doładowania na zakup pakietu.

willi7 - 2016-06-20, 16:54

no aktywowałem pakiet 20 Futowy :ok tylko co mnie zastanawia, że mogłem maksymalnie wybrać 12,2GB chyba że mój angielski coś nie halo.
Zobaczymy w "praniu"

izola - 2016-06-20, 17:18

takie coś było ale bardzo krotko :mrgreen: http://www.ebay.de/itm/19...2649&rmvSB=true
... internet za granicą 750 mb flat na miesiąc...kto jest szybki ten się obłowił :-P

Voku - 2016-07-01, 13:19

willi7 napisał/a:
no aktywowałem pakiet 20 Futowy :ok tylko co mnie zastanawia, że mogłem maksymalnie wybrać 12,2GB chyba że mój angielski coś nie halo.
Zobaczymy w "praniu"

Witam
To mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość, znalazłem ten wątek i postanowiłem napisać dwa słowa ponieważ też wybieram się do Włoch i szukałem jakiegoś sposobu na internet za granicą a zinteresowałem się własnie Three
Znalazłem ofertę na ebayu http://www.ebay.pl/itm/Th...VYAAOSwdsFUP~8h z tego co wyczytałem to obecnie limit korzystania za granicą UK na internet wynosi 12GB tylko nie wiem czy przy doładowaniu 25 funtów czy wystarczy 20 funtów z tej oferty na ebayu?

toscaner - 2016-07-01, 19:43

Three w roamingu limituje do 12GB tylko najwyższy pakiet, bo w kraju jest w nim 1TB. Rok temu 1TB było w tym za 20£ i 25£ i nawet ten za 20£ limitowali do 20GB czy 25GB. Od kwietnia tego roku zrobili 12GB.
O limitowaniu pozostałych nie wspominają, więc na logikę... jest tyle ile w pakiecie.

Więcej poczytaj sobie wstecz, bo temat Three wałkuje od roku na tym forum i już chyba wszytko o nich napisałem nawet ze screenami jak i co. :ok

Voku - 2016-07-01, 20:49

Tak czytałem cały wątek, interesowało mnie tylko, czy w tym doładowaniu za 20 funtów z tej oferty również jest limit 12GB poza UK czy mniejszy , bo po co przepłacać i kupować droższy skoro ma to samo za 20, ogólnie interesuje mnie tylko internet we Włoszech, można jakoś sprawdzać limit przez USSD?
toscaner - 2016-07-01, 20:52

Zerknij na print screeny - tam wyjaśniłem i widać co i ile
Voku - 2016-07-02, 09:31

Widać na UK a możesz napisać jakie są limity poza UK przy 20 i 25£? I ktoś coś padł o problemach z aktywacja usługi jeśli wykonuje się ja pierwszy raz poza Uk, to potwierdzone?
willi7 - 2016-07-05, 18:05

aktywowałem w PL odpaliłem tablet jako router i śmiga w Norwegi.
Bardzo pomocny wątek...

toscaner - 2016-07-06, 01:51

Po to jest forum. Każdy podaje swoje sprawdzone patenty na każdą możliwą i przydatną w kamperowaniu rzecz. Tu jak naprawić lodówkę, tam jak zrobić instalację elektryczną, a tu znów co kupić żeby nie być odciętym od świata i mieć internet, bo Unia robi sranie w banie i ogórki muszą być tak samo krzywe w każdym kraju, ale taka podstawowa rzecz jak dostęp do internetu to pier...lą i miało być w 2015 bez dodatkowych kosztów, ale jest jak jest.
Dobrze, że chociaż są jakieś alternatywy. :ok

Voku - 2016-07-15, 14:23

Zakupiłem tą kartę sim z ebaya z linka wyżej, karta doszła w około 7dni, dostałem Vaucher na 20 funtów, zakupiłem All in One 20 dostałem 12GB internetu, mam nadzieje że nie naliczają jakoś inaczej tego internetu poza UK tylko jest te 12GB
Mam jeszcze pytanie a co w przypadku gdybym chciał za skorzystać z internetu w kraju w którym nie działa Three?

Mavv - 2016-07-19, 20:04

Niestety Lycamobile nie zezwala na dzielenie internetu. Można włączyć hotspot , ale inne urządzenia nie mają dostępu do Internetu. Czytałem trochę po forach i ludzie polecają apki, które blokują fakt udostępnienia internetu, ale niestety wymagają zrootowanego telefonu.
Natomiast sam Internet z lyca działa świetnie, gdzie niegdzie łapie nawet 4G.

onionskin - 2016-07-19, 21:27

Mavv napisał/a:
..............ale niestety wymagają zrootowanego telefonu.
..............

Różne są kryteria wyboru telefonów.
Przy wyborze telefonu osobiście mam dwa główne wymagania: ilość wykrywanych satelitów i czy można go zrootować :spoko


toscaner - 2016-09-21, 20:23

No to się zdziwiłem... pozytywnie.

Oto poszerzona lista krajów z brytyjskiej Three :ok :ok :ok

Było 17, jest 42.
Jest też Polska. Mają rozmach sku..wisyny :bigok

CORONAVIRUS - 2016-09-21, 20:31

Taki patencik najfajniejszy proszę na internet dla złombolowców :-P
toscaner - 2016-09-21, 20:45

Grzesiowi już doładowałem, Spax też właśnie odebrał fotkę doładowania, Tolo-wi jeszcze mam doładować, ale nie pamiętam jego numeru. Czyli kilka osób będzie miało :ok :ok :ok
Zamiast jechać będziecie :kawka: :kawka: :kawka: <-- co najmniej trzech :haha:

Tu Adam wszytko pod kontrolą i od dawna zaplanowane z chłopakami, żebyście net mieli :spoko

CORONAVIRUS - 2016-09-21, 20:52

a ja nie mam mieć k.... mać ???????????????? WHY ??????????????

JAK TO SIĘ ROBI ????? :szeroki_usmiech

Spax - 2016-09-21, 20:56

toscaner napisał/a:
Grzesiowi już doładowałem, Spax też właśnie odebrał fotkę doładowania, Tolo-wi jeszcze mam doładować, ale nie pamiętam jego numeru. Czyli kilka osób będzie miało :ok :ok :ok
Zamiast jechać będziecie :kawka: :kawka: :kawka: <-- co najmniej trzech :haha:

Tu Adam wszytko pod kontrolą i od dawna zaplanowane z chłopakami, żebyście net mieli :spoko


I się bardzo ucieszył - full wypas Robercie :) Internet wyspairski śmiga w Kolumnie.

toscaner - 2016-09-21, 20:56

Trzeba mieć sim z brytyjskiej sieci Three. Ale doładować sku-rwi-syny zabezpieczyli się, że da się tylko z UK w sklepie albo brytyjską kartą, która jest na brytyjski adres.
Kilku osobom już doładowałem. Sima kupowali najczęściej na allegro, a komuś ja wysłałem, ale szybciej z allegro.

Całą instrukcję uruchomienia już w tym temacie dałem z dokładnym opisem. :ok

toscaner - 2016-09-21, 20:58

Spax The Dog napisał/a:

I się bardzo ucieszył - full wypas Robercie :) Internet wyspairski śmiga w Kolumnie.


I tak ma być :ok

CORONAVIRUS - 2016-09-21, 20:59

A to dałem ciała bo się nie interesowałem.... ok. zostaje wifi i roaming ... damy radę :)
toscaner - 2016-09-21, 21:03

Komórka jako ruter i wielu urządzeniach szło zawsze. Blokowali to restart i od nowa. :)
tom-cio - 2016-09-22, 20:37

juz az tak bardzo sie nie oplaca to three.W t-mobile jest 14 dni nielimitowanego internetu za 49,90.Filmy na tym za granica ogladam i tv na zywo-chodzi.Tyle ze trzeba miec numer w t-mobile w abonamencie. :spoko
Świstak - 2016-09-22, 20:56

Kurde, ja też przegapiłem...
toscaner - 2016-09-22, 22:34

tom-cio napisał/a:
juz az tak bardzo sie nie oplaca to three.W t-mobile jest 14 dni nielimitowanego internetu za 49,90.Filmy na tym za granica ogladam i tv na zywo-chodzi.Tyle ze trzeba miec numer w t-mobile w abonamencie. :spoko


Tomek doczytaj drobnym drukiem to "nielimitowany"
W IT wszystkie sieci mają nielimitowane, bo po ...wykorzystanym limicie prędkość spada do 32 albo 64kB/s
Ale jest nielimitowany? Jest.

W UK Three ma też nielimitowany, ale w terms and conditions podają, że jednak limit to 1TB/m-c.
Na razie najwięcej udało mi się zużyć 1/3 ciągnąć filmy w Full HD.

Średnio wierzę, że polska sieć nagle taka dobroduszna i totalnie bez limitów na pełnej prędkości, we wszystkich krajach. :spoko
No ale może. :shock:

Spax - 2016-09-22, 22:49

tom-cio napisał/a:
juz az tak bardzo sie nie oplaca to three.W t-mobile jest 14 dni nielimitowanego internetu za 49,90.Filmy na tym za granica ogladam i tv na zywo-chodzi.Tyle ze trzeba miec numer w t-mobile w abonamencie. :spoko


Masz rację w części "nielimitowany" reszta to 1GB w pełnej prędkości podawanej przez sieć t-mobile w innych krajach. Przekroczysz 1GB i spadasz w prędkość światła wyłączonego. Wiem bo testowałem. Jestem ich klientem. :spoko

toscaner - 2016-09-22, 23:49

No to faktycznie od zaje.... przy 12GB. :haha:
1GB to można na YT trochę bajek obejrzeć.
Chyba, że rmvb z Chomika, gdzie pełnometrażowy to ok. 150MB.
Ze 6 obejrzy :ok
Takie oglądałem w IT, bo dawali 7GB/m-c. Później net szalał 32kB. Google otwierało się 2 minuty :haha:

Teraz wreszcie cywilizacja :)
Swoją drogą Three 1,5 roku temu dawała bez limitu w UK czyli ten 1TB/m-c (20GB w roamingu) za 15£, zmienili na 20£ od wakacji 2015. Nadal było bez limitu w UK i 20GB poza.
Teraz jedyna bez limitu (tylko w UK) to za 25£, ale i tak w roamingu jest ograniczona do 12GB.
Czyli de facto 8GB mniej.
Konkurencyjne ID z Carphone'a rok temu dawało 4GB za 25,5£ tylko w opcji umowa. Miałem brać te 4GB z tego ID na Hiszpanię i resztę EU, a tu taka niespodzianka od 3-ki.


Aha, dodam, że nie pracuję dla Three i nie mam z nimi nic do czynienia (poza posiadaniem sima). Nawet nie doładowuję u nich, tylko w Tesco itp. :mrgreen:
Doładowując kolegom nie doliczam ani pensa. Ktoś potrzebuje, a jak mam kiedy i jak, to przelewa mi jakoś kesz i ja odpalam furę i jadę do Tesco czy gdzieś. Nie doładowuję też w małych lokalnych sklepikach, których właścicielami są turbany itp. inni osmoleni.
Nie jestem rasistą. Oni są, więc nie daję im zarabiać :ok
Kebabów też nie jadam :haha:

Bronek - 2016-09-23, 06:49

:pifko w milczeniu.
blue60 - 2017-01-11, 21:39

Czy jakiś pomysł jest na internet w Hiszpanii?
Stenia i Jurek - 2017-01-12, 14:38

Wbij sobie aplikacje WhatsApp i będziesz rozmawiał z całym światem. :spoko
Bronek - 2017-01-12, 15:37

Stenia i Jurek napisał/a:
Wbij sobie aplikacje WhatsApp i będziesz rozmawiał z całym światem. :spoko


:mrgreen: Jureczku, :spoko , :mrgreen: :kwiatki: To tak jak byś radził by zabrał z sobą klatkę z gołębiami :mrgreen: Nie da się korzystać samą aplikacją z internetu. To apka komunikacyjna

Może telepatia.?

WhatsApp - To niezły ale tylko komunikator, fajny pierwszy rok za darmo potem jakaś opłata. Upierdliwy jak fakebook. Wywaliłem, bo zaraca tyłek. Kto pisze? , kto jest? a kogo nie ma. a kto się zes..... Niestety internetu nie zapewni :idea:


Ad rem.

Ale ja zawsze normalnie pakiet roamingu w Plusie.


Zajomi ostanio korzystali :


Oferta w Hiszpanii - International Smartphone (Vodafone)...

15 euro , a w zamian otrzymujemy 1,5 GB danych pakietowych oraz 60 minut na rozmowy krajowe i międzynarodowe do wykorzystania przez 30 dni.

izola - 2017-01-12, 15:51

dla zainteresowanych mam taką opcję :
https://www.edeka-mobil.de/tarife.html

jest to prepaid karta, ona działa w EU roming, mają dobre ceny np. 3 GB za 19,95 Euro .
Kartę można zamówić i doładować online , albo kupić w supermarkecie EDEKA . (czy w PL jest już EDEKA?)

Ja jeszcze jej nie testowałam ale znajomi sprawdzili w Hiszpanii, Portugalii i Francji, działa ok . :spoko

dulare - 2017-01-12, 16:59

Angielskie Three nadal przebija inne oferty, za 20 funtów jest 12 GB na miesiąc we wszystkich państwach wymienionych na tej stronie:

http://www.three.co.uk/Di...es/Feel_At_Home

Startery można kupić na Allegro, po zakupie startera można go od razu zarejestrować na stronie Three, link do starterów na Allegro:

http://allegro.pl/listing...-5-uni-1-5-1025

Doładowania można kupić przez internet tutaj (chyba że macie kogoś w UK kto Wam kupi w markecie "top up vourcher" i przyśle kod):

https://www.mobiletopup.co.uk/three

Doładowanie na 20 funtów kosztuje w tej firmie 21,49 (dochodzi prowizja) co po przeliczeniu na złotówki przy płatności np. przez PayPal czy kartą daje na dzisiaj niecałe 115 zł czyli sporo lepiej niż u sprzedawców doładowań na Allegro. Kod vouchera przychodzi na email i można go od razu wpisać na stronie Three żeby doładować swoją kartę.

Instrukcję jak wykorzystać voucher i jak wykupić pakiet internetowy napisał Toscaner i jest dostępna tutaj:

http://www.camperteam.pl/...r=asc&start=117

UWAGA - nie opłaca się brać pakietu za 25 funtów jeśli korzystacie poza UK, bo ten ma lepsze benefity TYLKO w UK, do wykorzystania w pozostałej części Europy wystarczy pakiet (addOn) za 20 funtów.

toscaner - 2017-01-12, 23:28

Właśnie miałem pisać, że chyba bez sensu za niemal tą samą kwotę mieć tylko 1/4 tego co 3-ka daje od w sumie już ok. 2 lat. Czyli internet za free w roamingu na ponad 40 krajów. :spoko

O właśnie miałem komuś sima wysłać, ale zaje...y robotą byłem. Jak czytasz, to ...jutro odwiedzę pocztę. Sim już kupiony :spoko

mischka - 2017-01-13, 10:19

Teoretycznie macie racje, ale nie każdy potrzebuje 12GB i wtedy Edeka oferta 1GB za 9,95€ na 30dni lub 3GB za 19,95€ jest O.K.
Kompi - 2017-01-13, 11:05

...
dulare - 2017-01-13, 11:57

Patrząc na opis roamingu dotyczący Hiszpanii, wychodzi na to że jak najbardziej, cyt: "this is Feel At Home destination":

http://www.three.co.uk/support/roaming/spain

wirefree - 2017-01-13, 19:09

mischka napisał/a:
Teoretycznie macie racje, ale nie każdy potrzebuje 12GB i wtedy Edeka oferta 1GB za 9,95€ na 30dni lub 3GB za 19,95€ jest O.K.


W szkoplandii najtaniej wychodzi kolego ALDI 5GB za 19 EUR z tym ze ani edeka ani ALDI nie dziala w roamingu.

mischka - 2017-01-13, 19:33

aldi ma pakiet 500MB na 7 dni za 4,99€ w roamingu a edeka hula po całej unii europejskiej bez dodatkowych kosztów
piotr1 - 2017-01-14, 00:21

Fajne opcje ale to co chwilę się zmienia. :spoko :spoko :spoko
toscaner - 2017-01-14, 12:16

Widział ktoś kurs funta ostatnio?
mischka - 2017-01-14, 14:13

codziennie sprawdzam kursy walut, funt tanieje...
toscaner - 2017-01-14, 16:30

mischka napisał/a:
codziennie sprawdzam kursy walut, funt tanieje...


No właśnie, tak patrzę i Euro ok. 4,40zł a funt z 5 zł, czyli

mischka napisał/a:
Teoretycznie macie racje, ale nie każdy potrzebuje 12GB i wtedy Edeka oferta 1GB za 9,95€ na 30dni lub 3GB za 19,95€ jest O.K.


1GB to koszt 9,95 x 4,4 = prawie 44zł (koszt 1gb - 44zł)
lub
3GB to 19,95 x 4,4 = niemal 88zł (koszt 1GB - 29,3 zł)

12GB 20£ to ok. 101zł. (koszt 1GB - 8,30zł) - Mi wygląda na najtańszą ofertę.


Fakt nie każdy potrzebuje 12GB, ale jak już płacić i tak 88 zł za 3GB, to chyba lepiej dołożyć te 13zł (~ 15%) i mieć 300% więcej?

Znaczy ja to mam gdzieś i tak, bo każdy wybiera co chce, ale matematyka to suka, a kurs funta to jakaś paranoja ostatnio.

mischka - 2017-01-14, 17:17

toscaner napisał/a:
a kurs funta to jakaś paranoja ostatnio.
Aktualnie jest tani ale jaki będzie kurs od maja do września? Mi osobiście wystarcza 1GB za 10€
Dla kogoś kto potrzebuje do wypoczynku fejsbuka, telewizji internetowej itp. to Three jest super rozwiązaniem (pod warunkiem że teoria i praktyka idą w parze)

toscaner - 2017-01-14, 17:27

Z tym kursem to cholera wie. Ci debile wymyślili sobie brexit i dzięki temu każdy Brytyjczyk płaci teraz ok. 30% "więcej", czy to za coś sprowadzonego z poza UK, czy wyjeżdżając na wakacje gdziekolwiek poza. A było tak fajnie. W tym i ja kupując np. w Polsce :evil:

BTW, nie trzeba fejsa, żeby wypompować GB. Ja np. używam często nawigacji w widoku satelitarnym. Pomaga znaleźć fajne miejscówki zanim tam dojadę. Później jeszcze rzut o ile dotarł samochód google na widok miejscówki. Albo okolicy. To żre sporo. Kolejna sprawa, niektórzy wysyłają fotki prosto z telefonu czy lapa. A dziś megapiksele w aparatach robią swoje. Nie każdy umie pomniejszyć przed wysłaniem. Jedna fotka to kilka a czasem i kilkanaście megabajtów. Tu parę mega, tam parę i nagle 7GB w 3 tyg w pizdu.
Do samego sprawdzenia jednego maila, pogody, czy trafika to fakt starczy pewnie i 1GB. :ok

Mazur - 2017-01-14, 20:30

Podobno od 15 czerwca roaming w UE jest za darmo, koszty zgodnie z naszym abonamentem/opłatami/pakietami w PL.
toscaner - 2017-01-14, 21:18

Mazur :pifko
O to miałem właśnie pytać, jak się w zasięgu pojawię. A tu odpowiedź na tacy. Jakbyś mi w myślach pytanie przeczytał :ok

Czyli do czerwca Three UK bezlitośnie najwięcej GB i "hurtowo" najtaniej za GB, no i ponad 40 krajów, a w czerwcu się zobaczy. Może wreszcie zacznie mieć sens znów polski numer :ok

wirefree - 2017-01-14, 23:14

mischka napisał/a:
aldi ma pakiet 500MB na 7 dni za 4,99€ w roamingu a edeka hula po całej unii europejskiej bez dodatkowych kosztów

Tak sobie czytam cennik tej edeki i niestety ale mysle ze nigdy tego nie uzywałes. Mieszkam w szkoplandii i uzywam ALDI bo ma najtanszy pakiet Internetu , mam tez Nettokom i mialem kilka innych prepaidow. Niestety kolego ale jak dobrze doczytasz to ten cennik edeki dotyczy tylko "Nationale Datenverbindung" czyli wewnatrz deutschland podobnie jak z rozmowami . W aldi zreszta jest podobnie jak i w innych sieciach. W roamingu musisz doplacic jesli w ogole dziala internet bo jak masz pakiet tylko z danymi wtedy nie dziala toto w roamingu wiem bo uzywam na codzien. Z polskich chyba tylko Tmobile ma duzo internetu w roamingu .

https://www.edeka-mobil.d..._Preisliste.pdf

izola - 2017-01-14, 23:36

Cytat:
Mieszkam w szkoplandii i uzywam ALDI bo ma najtanszy pakiet Internetu ,


:stop: "Kolego" wirefree,
nie podoba mi się Twój ton pisania , w każdym wpisie piszesz i określasz kraj - jak widzę gdzie nawet mieszkasz jako o szkopolandii ... maniery masz powiem otwarcie bardzo prymitywne .
Chyba się tylko przyplątałeś przypadkowo do kamperowania !
...bo powiem Ci prawdziwy kulturalny kamperowicz poważa inne narody jak i tego samego od nich oczekuje .
Więc pochamuj swój język i zacznij używać adekwatnych wyrażeń.
A co do tematu Internet EDEKA i ALDI to nie masz zielonego pojcia w tej materii - jak tak to przedstawiasz :bajer

tom-cio - 2017-01-14, 23:56

Juz kiedys pisalem,polski T-mobile za 49,99 nielimitowany internet w calej unii na dwa tygodnie.Jak wyjezdzamy to trzeba wlaczyc wczesniej i nawet filmy za granica online ogladam i hula.Ale trzeba miec abonament i tylko na na numerze abonamentowym da sie wlaczyc
izola - 2017-01-14, 23:58

w złociszach czy euronach?
mischka - 2017-01-15, 00:16

wirefree, nie wiem jak to jest u was w szkopladii, ale u nas w Niemczech (tak tu mieszkam i na dodatek znam język :shock: ) jest tak że trzeba czytać opis ze zrozumieniem. Poniżej link który świadczy o tym że nie masz racji:
https://www.edeka-mobil.d...net-flat-l.html
Kluczowy w opisie jest moment: "3 GB Highspeed-Volumen (nutzbar auch im EU-Ausland)" co znaczy że można używać w krajach unijnych co zresztą osobiście sprawdziłem
Aldi: https://www.alditalk.de/i...-option-ausland
Nie znam szkoplandskiego i nie znam ich operatorów ale Niemiecki znam biegle i sprawdziłem obie opcje. Nie ukrywam że i wyspiarskie Three chętnie wypróbuję, bardziej z ciakawosci niż konieczności ale lubię nowe rzeczy.

A tak na marginesie mi w kraju najtaniej wychodzi o2 jestem ich abonentem od 15lat i mam super umowę :wyszczerzony:

Endi - 2017-01-15, 06:41

izola napisał/a:


:stop: "Kolego" wirefree,
nie podoba mi się Twój ton pisania , w każdym wpisie piszesz i określasz kraj - jak widzę gdzie nawet mieszkasz jako o szkopolandii ... maniery masz powiem otwarcie bardzo prymitywne .
Chyba się tylko przyplątałeś przypadkowo do kamperowania !
...bo powiem Ci prawdziwy kulturalny kamperowicz poważa inne narody jak i tego samego od nich oczekuje .
Więc pochamuj swój język i zacznij używać adekwatnych wyrażeń.
A co do tematu Internet EDEKA i ALDI to nie masz zielonego pojcia w tej materii - jak tak to przedstawiasz :bajer


Trafna ocena. Nic dodać nic ująć . Po prostu zwykły pastewny burak.

Izola .... :pifko

toscaner - 2017-01-15, 07:09

tom-cio napisał/a:
Juz kiedys pisalem,polski T-mobile za 49,99 nielimitowany internet w calej unii na dwa tygodnie.Jak wyjezdzamy to trzeba wlaczyc wczesniej i nawet filmy za granica online ogladam i hula.Ale trzeba miec abonament i tylko na na numerze abonamentowym da sie wlaczyc


Tomek, a czy pod Twoim wtedy postem kiedyś też nie napisał ktoś, że ten nielimitowany to 1GB?
Niektóre sieci nazywają nielimitowany, bo nie limitują danych, ale po np. 1GB zwalnia do 32kB/s.
Czyli jest nielimitowany, ale strona google otwiera się 2 minuty.
Ja bym tak chętnie na tym internecie ściągnął ze 2 filmy w full hd i chętnie zobaczył tą nielimitowalność.
Jakby było jak piszesz, to byłaby to najlepsza oferta na całej planecie. :mrgreen:

Bronek - 2017-01-15, 09:21

"Dziwne" zjawisko jest w pewnej sieci w nazwie mającej owoc cytrusowy.

Nielimitowany internet po przekroczeniu gdy jest zasięg LTE.... z tym, że jakoś tak się dzieje, że nagle gdzie było dotychczas 4 G, robi się 3G i tak zawsze gdy pakiet się skończy.

Wtedy żenująca, historyczna prędkość nawet nie istnieje.

A tak zapytam, ilość ilością a jaka szybkość.... "organoleptycznie" ?

Bo czasem mając nawet wifi darmowe, wolałem za pieniądze, gdyż te sieci np. kempingowe różnie mają

Socale - 2017-01-15, 10:31

wirefree napisał/a:
...
Mieszkam w szkoplandii
...

Ziomku, to Zielona Góra jest w Niemczech? Grunberg może się zwie, ten k/ Frankfurtu.
Przespałem coś.

wirefree - 2017-01-15, 11:07

Jeśli obraziłem kogos z szanownego towarzystwa to bardzo przepraszam, mieszkam w Zielonej Gorze ale też i w Cottbus a pracuje w całych Niemczech. Pracuję na codzięn z ludzmi z całego świata i nie jestem rasista ani nie mam uprzedzen w odroznieniu chyba do kogos kto od razu stara sie mnie zdyskredytowac ze jestem burak albo moze i cham nie daj Boze ale to takie typowo polskie prawda? W tej chwili mam akurat urlop i grzebie przy swoim swiezo zakupionym kamperku. Co do Edeki to co prawda na ich stronie ogolnie napisali ze cytuje "nutzbar auch im EU-Ausland" czyli osiagalny w EU co nie znaczy ze w tych samych kosztach. Jednak pokusiłem sie przeczytac regulamin do konca i faktycznie wynika z niego ze te 3 GB mozna wykorzystac w EU, w ALDI trzeba doplacic .
mischka - 2017-01-15, 11:58

Pomylić się rzecz ludzka, przyznać się do błędu to już inna sprawa. Po to jest forum żeby informacje wymieniać i w razie potrzeby korygować. W idealnym przypadku w formie merytorycznej dyskusji a nie... Najważniejsze że Roaming wewnątrz unii ma być bezpłatny, a w jakiej formie dowiemy się niebawem...
Pawcio - 2017-01-15, 12:00

wirefree napisał/a:
Jeśli obraziłem kogos z szanownego towarzystwa to bardzo przepraszam, mieszkam w Zielonej Gorze ale też i w Cottbus a pracuje w całych Niemczech. Pracuję na codzięn z ludzmi z całego świata i nie jestem rasista ani nie mam uprzedzen w odroznieniu chyba do kogos kto od razu stara sie mnie zdyskredytowac ze jestem burak albo moze i cham nie daj Boze ale to takie typowo polskie prawda?


wirefree, jak Cię widzą, tak Cię piszą. Pracujesz na to , co o tobie piszą :-P

Endi - 2017-01-15, 19:14

wirefree napisał/a:
Jeśli obraziłem kogos z szanownego towarzystwa to bardzo przepraszam, ...


OK - również przepraszam, poniosło mnie :oops:

Nie mniej, staram się pamiętać o tym, że nawet skundlony owczarek alzacki nie kąsa ręki z której żre.

wirefree - 2017-01-15, 19:40

"Nie mniej, staram się pamiętać o tym, że nawet skundlony owczarek alzacki nie kąsa ręki z której żre."

Wiesz jakoś trudno mi to zrozumieć. grozisz mi ?

tom-cio - 2017-01-15, 20:56

Robert,ten nielimitowany jest nielimitowany a po 1G zwalnia niby do 256kbs/s ,ale powiem tak-moj synuś trzylatek oglada na tablecie bajki i potrafi na przesyle online siedziec ze 3godziny i tak codziennie a ja np w streemingu ogladam fakty.i idzie.Przetestowane w czechach i na slowacji.Zreszta juteo wlasnie jedziemy na gorace zrodla na tydzien do Oravic na Slowacje ,to jak chcesz to wyzeruje liczniki u zony w tele i po powrocie napisze Ci ile poszlo,ale obstawiam jakies 5 -6 giga poleci.A internet jest z tele zony,bo ona ma w t-mobile,i wlasnie wlaczylismy,i udostepnia mi.No i musze sprostowac,dawniej bylo za 5 dych na 2 tygodnie,dzisiaj jak wlaczalismy to niestety za 49,99 tydzien od pierwszego polaczenia pakietowego w romingu.czyli miesic to byly by 2 stowy
toscaner - 2017-01-16, 14:10

Czyli dobre jak ktoś jedzie na kilka dni albo tydzień. Na wyjazd np. 2 miesięczny to już tak sobie :spoko
I ciekawe jak to lata po innych krajach zachodnich

blue60 - 2017-01-16, 21:41

toscaner napisał/a:
Czyli dobre jak ktoś jedzie na kilka dni albo tydzień. Na wyjazd np. 2 miesięczny to już tak sobie :spoko
I ciekawe jak to lata po innych krajach zachodnich



No mi właśnie taki potrzebny bo jadę na tydzień.
A tak naprawdę to nie mam pojęcia, ile w zasadzie mi potrzeba, bo w Polsce w domu i w firmie, mamy nielimitowany internet i nigdy nie mierzyłem ile potrzebuję na tydzień.


A czy np. w Lidlu w Hiszpanii można kupić kartę z internetem?

YAN - 2017-01-16, 23:07

W ubiglym roku skorzystałem z 3 w Skandynawii ale że tak dużo mi tego internetu nie potrzeba/ poczta , jakieś fora, zdjęcia, news-y/ to wystarczylo mi 1 GB za 10£. W tym roku to powtarzam dwa razy chyba że wytyczne unijne zostaną dotrzymane w co na razie wątpię.
tom-cio - 2017-01-17, 23:45

drugi dzien korzystamy na maxa,zona udostepnia i 6 urzadzen polaczone ,dwa nasze ,reszta znajomych.Na necie dzieciaki graja,moj z 3 godziny bajki z youtuba ogladal ,tamci tez cos sciagaja.Jak na razie lata bez ograniczen :mrgreen:
toscaner - 2017-01-18, 15:49

Mój znajomy z USA był kiedyś u mnie w Irlandii jak jeszcze tam mieszkałem i używał amerykańskiej karty do neta bo miał jakiś net w roamingu. Jak wrócił to dostał rachunek na 700 dolców. A miał ponoć darmowy roaming. Zdaje się, że było to też t-mobile

Tomek każdym robię udostępniającym net jest licznik danych. Łatwo sprawdzisz i podasz. Prędkość speedtestem i wszystko jasne. Przydadzą się takie informacje :spoko

tom-cio - 2017-01-18, 21:45

No i du....pa blada,dzisiaj zwolnilo ,filmy przycinaja.No i malzonka dostala sms ze wykozystales pakiet z pelna predkosci i predkosc zostala zmiejszona,jak chcesz zwiekszyc to wysli j bla bla bla.Czyli w piz.... z calym t - mobile.Rob odszczekuje i badz tak laskaw zalatwic mi karte TREE,zadzwonie jak wrocimy :spoko
toscaner - 2017-01-18, 21:50

Odzywaj się, będzie gotowa do wysłania :)
Kompi - 2017-01-27, 14:40

Czy kto wie czy ten internet na kartę z UK THREE trzeba rejestrować jak polskie numery na kartę?
dulare - 2017-01-27, 14:51

Cóż, ja swoje three kupiłem przez Allegro i jedyne co zrobiłem to zarejestrowałem na stronie Three, ale nie była to rejestracja z dowodu osobistego :)
toscaner - 2017-01-28, 02:13

Kompi napisał/a:
Czy kto wie czy ten internet na kartę z UK THREE trzeba rejestrować jak polskie numery na kartę?


Nie trzeba.
Tylko w Polsce jest największe zagrożenie terrorystami, więc karty trzeba rejestrować.
We Włoszech znowu rejestrują bo... mafia.


Swoją drogą ktoś wie jak się rejestruje polskie karty? Takie, które się już ma.

mischka - 2017-01-28, 04:43

ja swoją rejestrowałem w punkcie T-Mobile, inaczej się nie dało
SlawekEwa - 2017-01-28, 07:34

toscaner napisał/a:

Swoją drogą ktoś wie jak się rejestruje polskie karty? Takie, które się już ma.

Tylko w punktach lub salonach z dowodem osobistym.
Wszystkie nie zarejestrowane od 1 lutego mają być wyłączone,

slawwoj - 2017-01-28, 07:38

Nie tylko. Można w wybranych kioskach Ruchu.

Najlepiej sprawdzić na stronie operatora, gdzie są najbliższe takie punkty.

Kompi - 2017-01-28, 09:18

Można tez u listonosza jak się ma kartę w Play :wyszczerzony: http://promocje.play.pl/rejestracja/
toscaner - 2017-01-28, 10:44

No dobra a co ma zrobić, ktoś, kto jest za granicą? Jechać do Polski tylko po to, żeby zarejestrować kartę?
Jakoś online się nie da?

SlawekEwa - 2017-01-28, 10:45

Może na kogoś w Polsce.
toscaner - 2017-01-28, 10:46

Ale poda numer, czy trzeba mieć tego sima przy sobie i nie wiem pokazać, że się ma ten numer?
bwie - 2017-01-28, 11:26

@toscaner Z tego co wiem to trzeba tego sima mieć w łapie przy rejestrowaniu ...
Można online ale wtedy kurier przyjeżdża do Ciebie i weryfikuje Twoje kwity, Szkocja może być problematyczna :wyszczerzony:

Tu pierwszy lepszy sznurek z info dot. tej pokracznej rewolucji antyterrorystycznej :roll:
https://komorkomat.pl/rejestracja-numeru-telefonu/
http://www.spidersweb.pl/...-karty-sim.html

Z tego co teraz widzę to operatorzy miękną i 1 lutego nie będą likwidować kont tylko je zawieszać i przez pewien okres będzie można je (i ew. środki) odzyskać (Virgin ... chyba 365 dni czy jakos tak).
Spróbuj tel do operatora wykonać.

Pozdro

toscaner - 2017-01-28, 11:39

Muszę przyznać, że jestem trochę wkur...ny, bo dostałem kilka dnie temu sms, że mi wyłączą numer. Na karcie mam sporo kasy i GB i czekałem na jeb..ny moment, żeby wreszcie zrobili roaming za darmo, to bym sobie ją zaczął używać po Europie, a tu jeb i za parę dni kilkaset złociszy i kilkaset GB pójdzie się pier...ić. Przed 1 lutym raczej nie będę w Polsce tylko po to żeby je..nego sima rejestrować.

Czytam właśnie w necie co z tym zrobić. Jak nic to zaraz ją włączę i zużyje wszystko co na niej jest i pierd...ić ich.
Z każdym dniem kolejne nowe gówno na drodze Polaka. Nawet jak się nie mieszka w kraju to te kur..y utrudnią człowiekowi życie, albo go okradną z kasy na odległość.

toscaner - 2017-01-28, 11:43

Chyba znalazłem rozwiązanie:
https://blogplay.pl/2016/07/rejestracja-kart-prepaid-odpowiadamy-na-wszystkie-wasze-pytania/

Konkretnie te 2 punkty:

9. Co jeśli karty nie mam przy sobie, jak ją wtedy zarejestrować?
Możesz podać hasło, które prześlemy na nią SMSem lub zgłosisz się do salonu z kodem PUK.

13. Przebywam za granicą a mam niezarejestrowaną kartę. Nie planuję podróży do Polski. Co w tym wypadku?
Do końca stycznia 2017 roku musisz zarejestrować kartę, możesz poprosić o zarejestrowanie kogoś z rodziny lub znajomych na ich dane. Najlepiej wtedy zarejestrować przy pomocy numeru i kodu PUK lub przekazując kod, który prześlemy SMSem.


Jeszcze mógłbym z tym zaryzykować:

14. Co ze środkami na koncie, jeśli nie zarejestruję karty do lutego 2017 r. a będę mieć ważne konto?
Z karty nie będzie można korzystać do momentu zarejestrowania. Pieniądze zostaną na koncie tak długo jak konto nie wygaśnie i można je odzyskać po zarejestrowaniu numeru.

Ale ch... ich wie za ile czasu konto wygaśnie i wszystko w pizdu.

bwie - 2017-01-28, 11:55

Tak, tylko to co podałeś ma stan na 23.07.2016, choć jakiś koleś co jakiś czas odpowiada w tym temacie.
Myślę że tel do operatora albo mailowy kontakt z BOK pomoże Ci ogarnąć temat :)

Kompi - 2017-01-28, 12:44

....
jedrek49 - 2017-01-28, 14:37

witam
Moze nie calkiem w temacie ale odnosnie polskiego internetu mobilnego
od kogo jest najlepszy internet LTE Plus,T- mobile ,czy Orange ,chce wykupic karte z ok 40GB
dziekuje

Bronek - 2017-01-28, 16:35

Od zarania mam Plusa i jestem zadowolony.
Od kilku miesięcy też Orange i tu o ile oba modemy mobilne takie same, to obsługa w Plusie lepsza. Oprogramowanie, płatności i reklamacje

Pisałem jak mi uwzględnili reklamację tylko Mailową !, ns ok 2 tyś zł za transfer Serbski, bez mojej wiedzy. :!:

Jestem stronniczy być może. Gdybym miał oddać jeden z abonamentów oddał bym Orange. A został z Plusem.

W moim domu, pkus łapie wszędzie LTe od 2 do 4 kresek na routerze. Wszędzie 4G.

Orange daje 2 do trzech kresek 4 zg, ale tylko w skrajnych pokojach.

Potrafi rwać połączenie z drugiej strony domu. Zamieniałem rautery i to samo. Dziwne, gdyż nadają chyba z tego samego masztu?

Łatwość poprzez stronę EBoka lub Aplikację z jaką można śledzić wszystkie konta i telefony, płacić i zmieniać usługi oraz pakiety jest b. dobra w Plusie.

O cenach się nie wypowiadam, bo.. nie pamiętam, g. mnie to obchdzi przy niewielkich różnicach.

Za trzy telefony i 50 Gb na sim do intetnetu, Płacę ok 160 /180 zł/ miesiąc . Internet to ok 60 zł
Nie gadam a słucham, mało smsów. I 50 GB mi wystarcza.

Dawno nie było na Forum niejakiego JW, 8-) który latał po sklepach i zbierał puszki Red Bull a, gdyż były jakieś pakiety tel /transfery? :lol:


Ad Toscaner:

Jako PiPKA tolik, masz siedzieć na dupie w kraju, płacić podatki, mandaty, akcyzy i zarabiać średnią krajową.

A nie być posiadaczem telefonu na kartę , bez podania ktoś zacz.
Państwo nie może Ci zaufać, skoro nie dajesz nawet w Niedzielę na tacę. :?
I nie bywasz, tam gdzie Twoje miejsce co miesiąc w Warszawie. Jesteś ten co...

Spax - 2017-01-28, 22:34

toscaner Nie kumam - po co Ty masz jakieś zbiory na tej karcie, skoro i tak z niej nie korzystasz, bo siedzisz na wyspach!? Olej to.
Poważniejszy problem mają ci, którzy mają prepaidy i siedzą za granicą i mają urządzenia zainstalowane w Polsce, typu - otwórz mi bramę, albo zgaś światło, albo zaszczekaj - na sms.

toscaner - 2017-01-29, 00:00

Bronek napisał/a:

Ad Toscaner:

Jako PiPKA tolik, masz siedzieć na dupie w kraju, płacić podatki, mandaty, akcyzy i zarabiać średnią krajową.

A nie być posiadaczem telefonu na kartę , bez podania ktoś zacz.
Państwo nie może Ci zaufać, skoro nie dajesz nawet w Niedzielę na tacę. :?
I nie bywasz, tam gdzie Twoje miejsce co miesiąc w Warszawie. Jesteś ten co...


Wychodzi żem całkowity wywrotowiec (wszystko odwrotnie), a w niedzielę to na zakupy jeszcze pojadę, a co :ok
A po co w Warszawie co miesiąc? :shock:
Żeby mnie jeszcze kto rozjechał?

toscaner - 2017-01-29, 00:13

Spax The Dog napisał/a:
toscaner Nie kumam - po co Ty masz jakieś zbiory na tej karcie, skoro i tak z niej nie korzystasz, bo siedzisz na wyspach!? Olej to.
Poważniejszy problem mają ci, którzy mają prepaidy i siedzą za granicą i mają urządzenia zainstalowane w Polsce, typu - otwórz mi bramę, albo zgaś światło, albo zaszczekaj - na sms.


Jasne, że mam zbiory. A i żniw się spodziewałem w okolicach połowy roku. I :dupa
Polski numer niezbędny, bo ani makarony ani brytole jeszcze nie wpadły na to, żeby dać komuś, kto płaci kilkadziesiąt "pandów" miesięcznie opcję dzwonienia na numery poza ich najwspanialszy kraj. Przecież inne nie istnieją. Karty zdrapki i inne uje muje mnie nie interesują. Po to mam telefon, żeby go wziąć, wybrać numer i zadzwonić. Z polskiego na polski. Tak jak to robię od nastu lat kur...a jego mać. :evil: :evil: :evil:

mischka - 2017-01-29, 06:39

toscaner, ostatnio sporo klniesz :shock:
Bronek - 2017-01-29, 07:13

Cytat:
po co w Warszawie co miesiąc?


No właśnie PiPKA wzorem wyznawcy innej wiary, co najmniej raz w życiu, winien na "Miesięczniicy" się pokazać i hołd oddać.

Spax - 2017-01-29, 10:50

jedrek49 napisał/a:
witam
Moze nie calkiem w temacie ale odnosnie polskiego internetu mobilnego
od kogo jest najlepszy internet LTE Plus,T- mobile ,czy Orange ,chce wykupic karte z ok 40GB
dziekuje


Popatrz na tą mapkę: »»» http://beta.btsearch.pl ««« (wybierz odpowiednie pasmo nadawania)
Dla Twoich okolic: »»» http://beta.btsearch.pl/?....214287&zoom=12 «««
Jakość generalnie zależy od odległości i widzialności nadajnika oraz od obciążenia sieci. W moich okolicach Play wypada najgorzej.
Cytat:

Operatorzy komórkowi z dostępem do pasma LTE w Polsce dla klienta indywidualnego

Cyfrowy Polsat – LTE 1800 MHz

Plus – LTE 1800 MHz (2600 MHz – po aukcji z 2015 roku)

Play – LTE 1800 MHz i testowo LTE 2100 (800 MHz oraz 2600 MHz – po aukcji z 2015 roku)

Orange – LTE 1800 MHz (częstotliwość dzierżawiona od T-Mobile) (800 MHz oraz 2600 MHz – po aukcji z 2015 roku)

T-Mobile – LTE 1800 MHz (800 MHz oraz 2600 MHz – po aukcji z 2015 roku)

Operatorzy świadczący hurtowy dostęp do LTE w Polsce

Midas – LTE 1800 MHz (ma prawo korzystać z częstotliwości 800 MHz od 1 stycznia 2015) – rozwój sieci

toscaner - 2017-01-29, 10:52

mischka napisał/a:
toscaner, ostatnio sporo klniesz :shock:


Wiem. Głównie ostatnio w tym temacie. Ubogacam (moda na ubogacanie teraz) język pisany i mówiony, bo bez tego ciężko mi wyrazić wku... na to ciągłe zaciskanie smyczki na zwykłych obywatelach przez "żondzoncyh". Ale nie będę tu polityki pchał, bo nie ten temat, ale wk... jest.
Najgorsze w tym, że logiki w tym brak. Bo tłumaczą terroryzmem, a tu Polska jeden z najbezpieczniejszych krajów. W UK nie trzeba rejestrować kart i dlatego wielu kolegów spokojnie sobie hasa po Europie i używa neta, a tu zdaje się, że było "trochę" więcej zamachów.
Więc gdzie tu logika?

Spax - 2017-01-29, 11:10

Polska :polska cię pozdrawia.
Rambler - 2017-01-29, 16:44

Z tego co wiem to kolejny wymysł centralnych imbecyli z eurokołchozu.
I nasi lokalni debile mogą powiedzieć, co najwyżej, jak ten przysłowiowy, nie bójmy sie tego słowa murzyn :
-Aye, aye sir...

toscaner - 2017-01-29, 19:12

Spax The Dog napisał/a:
Polska :polska cię pozdrawia.


Widzę, że prze edytowałeś posta, ale dobrze, bo nie rozumiałem tego poprzedniego :shock: :wyszczerzony:

Spax - 2017-01-29, 23:44

:haha: k....y były w obrazkach. Tak dla przykładu, co by nie denerwować innych :ok
Mavv - 2017-04-09, 16:19

Coś się ruszyło w temacie roamingu. Wreszcie unia znosi roaming. Już miesiąc temu dostałem dwa listy dotyczące zmian w moich dwóch abonamentach. I tak:
- mój droższy abo wzrasta o €5 i w unii mam to samo, co w Irlandii, czyli nieskończone połączenia w roamingu do Irlandii oraz 7GB internetu
- mój tańszy abo wzrasta o niecale €4, ilość minut w roamingu taka sama, jak w pakiecie w Irlandii oraz 2GB internetu miesięcznie. Co ciekawe, gdy jestem w Irlandii i chce zadzwonić do jakiegoś kraju w unii, to place jak za połączenie międzynarodowe​..

W tym momencie przestaje mieć sens posiadania innych simów z krajów, w których będziemy. Do tego 3 UK chyba blokuje mi udostępnianie internetu w telefonie. Czy klubowicze, którzy kupili kartę 3 UK, mogliby napisać, czy mają tak samo, że nie można udostępnić internetu?

orys - 2017-04-09, 16:33

Mavv napisał/a:
Coś się ruszyło w temacie roamingu. Wreszcie unia znosi roaming.


Czego te centralne imbecyle z eurokołchozu nie wymyślą, żeby pognębić obywateli... Ah, wait... :-)

ZEUS - 2017-04-09, 16:46

tu trochę więcej na ten temat...
http://next.gazeta.pl/nex...paign=FB_Gazeta

Spax - 2017-04-09, 18:28

Mavv napisał/a:
zy klubowicze, którzy kupili kartę 3 UK, mogliby napisać, czy mają tak samo, że nie można udostępnić internetu?

Tak potwierdzam. Nie da się w normalny sposób. Są opcje, aby to obejść lecz tylko do następnego logowania do sieci i to też bez gwarancji.

Mavv - 2017-04-09, 20:15

orys napisał/a:
Mavv napisał/a:
Coś się ruszyło w temacie roamingu. Wreszcie unia znosi roaming.


Czego te centralne imbecyle z eurokołchozu nie wymyślą, żeby pognębić obywateli... Ah, wait... :-)


Obiecywali, obiecywali, aż wreszcie się stało. :)

Mavv - 2017-04-09, 20:24

Spax The Dog napisał/a:
Mavv napisał/a:
zy klubowicze, którzy kupili kartę 3 UK, mogliby napisać, czy mają tak samo, że nie można udostępnić internetu?

Tak potwierdzam. Nie da się w normalny sposób. Są opcje, aby to obejść lecz tylko do następnego logowania do sieci i to też bez gwarancji.


Na szczęście w wakacje już problem udostępniania połączenia z nie swojej sieci nie będzie dotyczył. A rachunek przyjdzie po wakacjach :)

Spax - 2017-04-09, 20:44

Zakładając, że każdy będzie miał swój internet i to nie w sieci 3UK. Oni chyba z zasady tak robią, aby kupić kolejną kartę.
bwie - 2017-04-09, 20:54

Pierwsze hasło dawno temu było takie - brak roamingu czyli w domyśle płacąc macierzystemu operatorowi korzystasz z jego usług w całej UE - no po prostu cud, miód i orzeszki :)
Drugie hasło jakiś czas temu - minuty i smsy tak ale internet już nie, jeśli chcesz internet to dopłać - za granicą namiętnie gadać nie lubię, smsować też nie ale z sieci to jak najbardziej no bo navi, wikipedia, co ciekawego w okolicy, gdzie nocleg w pobliżu znaleźć albo atrakcje dla dzieciaków albo po prostu coś więcej o miejscu gdzie się znajduje albo gdzie zaraz pojadę. 8-)
Trzecie hasło z artykułu podlinkowanego wyżej - rozmowy i smsy w taryfie tylko do pewnego poziomu a potem płać dodatkowo :shock:

Więc ja się pytam gdzie ten brak roamingu w UE :?
Czyli czekamy do 15 czerwca a potem i tak wyjdzie wszystko w praniu ...

Mavv - 2017-04-09, 21:02

bwie napisał/a:
Więc ja się pytam gdzie ten brak roamingu w UE


To zależy pewnie od operatora. Jak dostałem list od mojego z informacją o zmianach w moich planach taryfowych, to się z nim skontaktowałem, żeby wyjaśnić niejasności. I u mnie to wygląda tak, że w ramach mojego pakietu dzwonię do Irlandii z każdego kraju UE według stawki z mojego abo (350 minut i 6,15c/min po wydzwonieniu minut). Dzwoniąc do innego kraju niż Irlandia, płacę jak za rozmowę międzynarodową (stawki nie pamiętam). Do tego w Irlandii mam nielimitowany internet, a gdy jestem w roamingu w UE, to dają mi 2GB na wykorzystanie.
Musiałbys się dowiedzieć, co przygotował Twój operator.

amples - 2017-04-09, 21:20

orys napisał/a:
Mavv napisał/a:
Coś się ruszyło w temacie roamingu. Wreszcie unia znosi roaming.


Czego te centralne imbecyle z eurokołchozu nie wymyślą, żeby pognębić obywateli... Ah, wait... :-)
Kto to taki ? w czym cię pognębili ? znosząc opłaty za roaming?
orys - 2017-04-10, 01:11

amples napisał/a:
Kto to taki ? w czym cię pognębili ? znosząc opłaty za roaming?


NIe wiem, pytaj autora tego określenia kilka postów wyżej :-) Ja się tylko podśmiewałem z tego okreslenia :)

amples - 2017-04-10, 03:11

orys napisał/a:
amples napisał/a:
Kto to taki ? w czym cię pognębili ? znosząc opłaty za roaming?


NIe wiem, pytaj autora tego określenia kilka postów wyżej :-) Ja się tylko podśmiewałem z tego okreslenia :)
Nie czytałem wcześniej : " scusa "
bwie - 2017-05-13, 06:36

I już mamy pierwsze, bardziej szczegółowe info (Play) dot. rzekomego zniesienia opłat roamingowych w UE dla polskich operatorów. Zapowiedzi brzmiały fajnie - wyszło jak zwykle :-/

http://antyweb.pl/roaming...b+%28AntyWeb%29

bwie - 2017-05-15, 14:32

Coś się jednak dzieje - info od Orange (+nju) szału nie ma ale jest jakieś światełko w tunelu w porównaniu z konkurencją

http://www.telepolis.pl/w...,2,3,38845.html
http://www.telepolis.pl/g...oaming-ue-1.pdf

Stanek - 2017-05-15, 18:35

bwie napisał/a:
szału nie ma ale jest jakieś światełko w tunelu w porównaniu z konkurencją


W sumie jest to co obiecywano. Ceny połączeń jak w kraju. Dodatkowo dostępne w roamingu również pakiety krajowe. Zero opłaty za odebrane rozmowy. Dla mnie lux w stosunku do tego co było. Mam nju z rachunkiem. Teraz możemy z żoną dzwonić do siebie za free na terenie UE. Internetu 1GB w abonamencie. Po przekroczeniu wychodzi 40 zł za każdy kolejny GB, a pewnie niedługo wprowadzą tańsze pakiety w UE bo przecież nikt nie zapłaci 50 zł za 1GB skoro bez łaski ma za 40 zł i może wykorzystać ile mu pasuje i kiedy pasuje. Dla mnie to zmiana na plus.

bwie - 2017-05-16, 13:01

Stanek napisał/a:
W sumie jest to co obiecywano.

No chyba tak nie do końca 8-)

http://finanse.wp.pl/roam...22581559010945a

- Podczas wakacyjnych wyjazdów Europejczycy będą mogli równie swobodnie dzwonić i surfować po internecie jak w swoim kraju. UE ułatwia nam życie w bardzo konkretny sposób - cieszył się po głosowaniu Emmanuel Mallia, minister konkurencyjności oraz gospodarki cyfrowej ze sprawującej prezydencję Malty.

Nawet KE ma zastrzeżenia - poczytaj tutaj
http://www.money.pl/gospo...,0,2318766.html

... Jakie zapisy nowych cenników mogą być niezgodne z rozporządzeniem? Komisji Europejskiej nie podobają się następujące trzy kwestie:

1. Nielimitowane w kraju połączenia i SMS-y powinny być nielimitowane także w roamingu, więc jakikolwiek limit ilościowy (np. 500 minut rocznie) nie jest zgodny z nowymi zasadami. ...


No cóż, mimo tych kombinacji operatorów po lekturze tych artykułów jestem dobrej myśli, może coś fajnego jednak z tego wyjdzie. 8-)

Stanek - 2017-05-16, 17:29

Jest lepiej niż było, ale nigdy wszystkim się nie dogodzi. Najlepiej jakby operatorzy płacili klientom za rozmawianie, ale wtedy też niektórzy narzekaliby, że za mało płacą :mrgreen: Trzeba by teraz wrócić do stawek jakie były kiedyś w roamingu to wtedy ludzie doceniliby to co jest teraz.

Ponadto Orange przecież daje nielimitowane rozmowy i SMS'y w roamingu jeśli takie masz w Polsce. Tak samo dają pakiet internetowy. Dla mnie duża poprawa.

joko - 2017-05-16, 19:24

To , że jest lepiej niż kiedyś , nie oznacza że jest tak jak być powinno.
Skoro Parlament Europejski uchwalił jednolite przepisy i regulacje w tej kwestii , a operatorzy chcą się stosować do tego w połowie, to nie oznacza , że tę połowę nam łaskawie dają i my mamy się z tego cieszyć , tylko że z tej drugiej połowy chcą nas orżnąć , a tu powodów do jakiejkolwiek radości nie widzę.
To jest działanie podobne do polskiego rządu , puszczają temat próbnie i sprawdzają, czy się suweren wkór....i solidnie , czy tylko trochę.
Badają na ile sobie mogą pozwolić ...... rynek zweryfikuje, a to co zdążą ukraść, to im odbiorą w karach ...... szkoda tylko, że finalnie pójdzie to z naszej kieszeni .

Dziabong - 2017-05-16, 19:32

Po 15 lipca wszyscy powinni mieć jednolite zasady: jak nielimitowane w kraju to także w UE.
Życie pokaże jak będzie i tak już będzie lepiej. Z internetem Stanek uważaj nie jest tak jak piszesz, są różne poziomy dla różnych taryf w Orange.

Stanek - 2017-05-16, 19:39

Dziabong napisał/a:

Z internetem Stanek uważaj nie jest tak jak piszesz, są różne poziomy dla różnych taryf w Orange.


Mnie interesuje konkretnie nju buzz. Mam w kraju 1GB co miesiąc, a w roamingu dostaję 0,96GB do wykorzystania. To prawie ta sama ilość internetu. Odebrane rozmowy za free. Połączenia nielimitowane na komórkowe za free. Jakoś nie czuję się oszukany. Inni operatorzy kombinują, ale to im na dobre nie wyjdzie. Myślę, że mogą więcej stracić (mam na myśli klientów) niż zyskać.

bwie - 2017-05-17, 13:04

Stanek napisał/a:
Trzeba by teraz wrócić do stawek jakie były kiedyś ...

Stwierdzenie typu - "Trzeba by wrócić do gotowania na ognisku bo wtedy ludzie by docenili gotowanie na gazie", choć dziś można używać prądu :ok
Masz prawo być zadowolony ze swojego operatora a ja mam prawo szukać najlepszej oferty dla mnie i nie zgadzać się na na dziadostwo, które operator łaskawie mi rzuci twierdząc, że jest moim dobroczyńcą :wyszczerzony:

Z natury nie jestem przywiązany do banków, operatorów, sklepów czy dostawców wszelkich usług, jeśli któryś uważa że jak jestem ich "starym" klientem to można mnie doić bo od niego nie odejdę to jego problem. Dziś jeśli pojawia się lepsza dla mnie oferta to tam idę. Na chwilę obecną u mojego operatora za niecałe 30 PLN nam rozmowy, smsy bez limitu i 10 GB netu.
W planach zniesienia opłat roamingowych ideą było chyba aby będąc poza granicami nie ponosić w UE dodatkowych kosztów za usługi tel., swego rodzaju wolność komunikacji i realizacja postulatów "Europa bez granic". Jak na razie operatorom to idzie trochę siermiężnie ale wydaje mi się, że zasady wolnego rynku i konkurencja raczej nie pozwoli im na bezrefleksyjne skubanie klienta.

Stanek - 2017-05-17, 13:45

bwie napisał/a:

Stwierdzenie typu - "Trzeba by wrócić do gotowania na ognisku bo wtedy ludzie by docenili gotowanie na gazie", choć dziś można używać prądu :ok


Gotowanie na ognisku nie jest takie złe. Wciąż pieczemy kiełbaski na ognisku i sprawia nam to przyjemność :ok

Tak na poważnie. Miałem na myśli, że jednak zmienia się na lepsze tylko nie wszyscy to zauważają. Tak jak już większość zapomniała jak było za komuny i nie docenia tego co jest teraz. Chociaż nie jest idealnie. To, że niektórzy operatorzy kombinują jak obejść przepisy to prawda. Jak sam napisałeś nikt nikogo nie trzyma na siłę. Zawsze można zmienić operatora i tyle. Ewidentnym według mnie naruszeniem rozporządzenia jest wprowadzenie przez Play limitów na odebrane rozmowy.

yahoda - 2017-06-04, 11:06

Trochę się w tym wszystkim gubię, a interesują mnie pakiety danych (internet). Mam Orange Free i kilkadziesiąt GB do wykorzystania, a na koncie 0,50 gr. Czy za granicą te pakiety danych będą działać tak, jak w Polsce, czy będę musiał doładować konto i z tego mi będą ściągać za internet, a pakiety tylko w Polsce aktywne? Jak się można domyśleć dany numer mam tylko do internetu.
wirefree - 2017-06-04, 11:11

Mi sciaga z konta 0.25c za 1 MB dodatkowo w romingu na terenie niemiec mozesz sie przygotować na fatalna jakość a raczej prędkość połączenia. Co ciekawe w zeszłym tygodniu dostałem informacje że w Polsce w mojej sieci przy normalnych rozmowach płace tak jak w niemczech czyli 9 centow za 1 minute i sms 7 centow.
Stanek - 2017-06-04, 11:55

yahoda napisał/a:
Trochę się w tym wszystkim gubię,


http://www.orange.pl/kid,...elparticle.html

Tu jest trochę informacji o stawkach. Co do promocyjnych pakietów internetowych to wątpię, żeby w ofercie na kartę były one dostępne w roamingu, ale chyba najlepiej zaczerpnąć informacji u źródła czyli na infolinii orange.

amples - 2017-06-04, 12:57

yahoda napisał/a:
Mam Orange Free i kilkadziesiąt GB do wykorzystania, a na koncie 0,50 gr. Czy za granicą te pakiety danych będą działać tak, jak w Polsce, czy będę musiał doładować konto i z tego mi będą ściągać za internet, a pakiety tylko w Polsce aktywne?
Od 15 czerwca w ofertach na abonament Twoje nielimitowane rozmowy, SMS-y i pakiety internetu we wszystkich krajach Unii Europejskiej

Pakiety danych tylko w abonamencie ,

Od dnia 15 czerwca br. w ramach Promocji Taniej za transmisję danych w roamingu w Strefie 1” opłaty za transmisję danych w roamingu w Strefie 1 dla Abonentów taryf na kartę w Orange zostają obniżone do wysokości 0,10 zł za 1 MB.

Raczej bonusów i pakietów internetowych w kartach prepaid to nie obejmie , nic o tym nie wspominają.

mischka - 2017-06-04, 16:13

wirefree napisał/a:
Mi sciaga z konta 0.25c za 1 MB dodatkowo w romingu na terenie niemiec mozesz sie przygotować na fatalna jakość a raczej prędkość połączenia. Co ciekawe w zeszłym tygodniu dostałem informacje że w Polsce w mojej sieci przy normalnych rozmowach płace tak jak w niemczech czyli 9 centow za 1 minute i sms 7 centow.

i to z Orange?? gdzie taka fatalna jakość połączenia??
Heyah w Niemczech śmiga idealnie, minusem jest cena transmisji danych.
Natomiast Niemiecka karta w Polsce nie pobiera dodatkowych opłat, to co w de to w każdym kraju UE, ale to już stary standard...

wirefree - 2017-06-05, 10:35

Mam karte PLAY i ona w roamingu działa fatalnie nawet jesli telefon złapie HSDPA . Zreszta w całych niemczech internet w GSM to jest wielka porażka w porównaniu do polski. Mam ALDI Talk i to działa jak złapie dobry nadajnik no w sumie nie jest najgorzej oprócz tego mam Netto Kom i tutaj też nie jest najgorzej pod warunkiem że nie mam montażu na wiosce bo wtedy róznie bywa. Znajomi mają niemiecka LYCA i nawet w centrum monachium czasem cięzko z internetem.
mischka - 2017-06-05, 13:51

wirefree, wszystko co powiazane z E-plusem może mieć słaby zasięg w mniejszych miejscowościach. Najlepszy dostęp do szybkiego internetu ma T-mobile (nawet w szczerym polu można złapać LTE) Ja korzystam z Vodafone i uważam że to dobry stosunek jakości do ceny. Wcześniej był o2 ale od kiedy połączyli się z E-plus (między innymi Aldi Talk) to katastrofa. W dużych miastach wszystko fajnie działa i wtedy można brać co najtańsze
yahoda - 2017-06-05, 19:26

Damn.... w takim razie chyba najlepiej kupić kartę sim z pakietem danych w konkretnym kraju i na drugim telefonie sobie z netu korzystać. Orientujecie się, czy w Rumunii i Bułgarii też mają cyrk z rejestracją karty?
mischka - 2017-06-05, 19:45

yahoda, myślę że będzie coraz lepiej. Wkrótce będziemy z jedną kartą po Europie krążyć. Trzeba dać trochę czasu operatorom. Co do Rumuni i Bułgarii podpytam znajomych w pracy. Tylko musisz poczekać do przyszłego tygodnia. :spoko
yahoda - 2017-06-05, 20:27

mischka napisał/a:
yahoda, myślę że będzie coraz lepiej. Wkrótce będziemy z jedną kartą po Europie krążyć. Trzeba dać trochę czasu operatorom. Co do Rumuni i Bułgarii podpytam znajomych w pracy. Tylko musisz poczekać do przyszłego tygodnia. :spoko


Będę wdzięczny za wszelkie informacje. Ruszamy dopiero za miesiąc. Dzięki.

RadekNet - 2017-06-07, 10:54

Czy będzie u któregoś polskiego operatora w ofercie prepaid tak, że wszystkie pakiety będą tak samo rozliczane w Polsce jak i za granicą? U nas w Irlandii tylko jedna sieć się wyłamała, cała reszta (w tym Vodafone, którego używam) w całej Europie będzie działać identycznie jak "w domu".
mwservice - 2017-06-07, 14:32

Nju mobile z rachunkiem ma mieć tak jak w kraju:
http://www.njumobile.pl/r...CFVyUsgodhVcJYQ

mischka - 2017-06-13, 21:44

yahoda napisał/a:
Damn.... w takim razie chyba najlepiej kupić kartę sim z pakietem danych w konkretnym kraju i na drugim telefonie sobie z netu korzystać. Orientujecie się, czy w Rumunii i Bułgarii też mają cyrk z rejestracją karty?

Pytałem kilku znajomych Rumunów i każdy twierdził zgodnie że kart nie trzeba rejestrować. Wszyscy chwalili Vodafone później Orange.
Bułgarska cześć ekipy jeszcze na urlopie, ale dam znać jak się czegoś dowiem...

Stanek - 2017-06-20, 08:52

Ostatnio dostałem sms'a o następującej treści: "od teraz do końca okresu rozliczeniowego korzystasz z nielimitowanych połączeń na komórki i transferu danych w kraju i w roamingu w UE - do wykorzystania masz 2 GB. Sprawdź internet w UE bezpłatnym SMSem o treści ILE na nr 8095".

Sprawdziłem smsem i faktycznie mam 2GB do wykorzystania. Mam najtańszą taryfę buzz za 19 zł + dodatkowy numer za 9 zł. Fajnie bo spodziewałem się 0,96 GB a tu niespodzianka dostałem x2 (chyba w roamingu uwzględniają też bonus za staż w sieci).

W SMS'ie zwrotnym była też informacja, że po wykorzystaniu limitu opłata 4gr/1MB czyli ok. 40 zł za 1 GB. Też nie najgorzej szczególnie, że można wykorzystać ile potrzeba, a nie trzeba płacić za cały pakiet, a cena niższa niż w zeszłym roku za pakiety (50zł/1GB).

yahoda - 2017-06-24, 10:14

mischka napisał/a:
yahoda napisał/a:
Damn.... w takim razie chyba najlepiej kupić kartę sim z pakietem danych w konkretnym kraju i na drugim telefonie sobie z netu korzystać. Orientujecie się, czy w Rumunii i Bułgarii też mają cyrk z rejestracją karty?

Pytałem kilku znajomych Rumunów i każdy twierdził zgodnie że kart nie trzeba rejestrować. Wszyscy chwalili Vodafone później Orange.
Bułgarska cześć ekipy jeszcze na urlopie, ale dam znać jak się czegoś dowiem...


Pięknie dziękuję za informacje.

Mavv - 2017-06-24, 10:47

RadekNet napisał/a:
Czy będzie u któregoś polskiego operatora w ofercie prepaid tak, że wszystkie pakiety będą tak samo rozliczane w Polsce jak i za granicą? U nas w Irlandii tylko jedna sieć się wyłamała, cała reszta (w tym Vodafone, którego używam) w całej Europie będzie działać identycznie jak "w domu".


Ja mam 3. Mamy pakiety Classic Flex Max i Unlimited Flex Max. W Irlandii - jesli chodzi o internet, mamy niemonitowany (All You Can Eat Data). Jakiś czas temu dostaliśmy listownie info o zmianach dot. roamingu. Niedawno przyszedł też sms. Internet w roamingu został nam obcięty z nielimitowanego do 7GB co miesiąc... Sporo, ale jednak powinno być "jak w domu".

I jeszcze jedna sprawa. Nie będzie prosto z kartami sim używanymi poza siecią macierzystą. Otóż, jak kilka innych osób kupiłem kartę sim 3 z Wielkiej Brytanii. Nie chciała ona działać. Po pierwsze 3 UK nieco zmieniła swoje zasady (toscaner również ma problemy z udostępnianiem netu). Ponadto jeśli telefon nie zaloguje się w swojej macierzystej sieci przez 90 dni (chyba 90 dni), to operator rości sobie prawa do wyłączenia takiej karty sim. Podobnie jest z Orange w Polsce. Gdzieś czytałem jakiś regulamin Orange, gdy miałem problemy z wykonywaniem połączeń z Irlandii do Polski.

Jak widać, operatorzy nie będą dawać za wygraną i będą chcieli jednak dalej zarabiać na roamingu. Czas pokaże, jak to wygląda w praktyce.

robba - 2017-06-24, 14:42

Mavv napisał/a:
Ponadto jeśli telefon nie zaloguje się w swojej macierzystej sieci przez 90 dni (chyba 90 dni), to operator rości sobie prawa do wyłączenia takiej karty sim....

Trzeba będzie kartę sklonować, komuś w Polsce zostawić, żeby się co jakiś czas zalogował...
Albo jakiś automat...

jedrek49 - 2017-06-25, 08:48

witam
wybieram sie na objazd Wloch,konkretnie na Sycylie i chcialbym miec internet
Moze ktos wie jaki internet kupis we Wloszech ,jakiej firmy jest dobry i niedrogi
pozdrawiam

toscaner - 2017-06-25, 13:28

Mavv napisał/a:
kupiłem kartę sim 3 z Wielkiej Brytanii. Nie chciała ona działać. Po pierwsze 3 UK nieco zmieniła swoje zasady (toscaner również ma problemy z udostępnianiem netu).


Mavv, przecież wiesz, że tylko na jednym telefonie, którego Ci de facto poleciłem. Wje...em i siebie i Ciebie w bagno. :gwm Pozostałe nie blokują. Wszystkie pozostałe. Czyli tylko z tym jednym mam problem. Już go nie używam jako routera i po problemie. :spoko

vwyogi - 2017-06-26, 19:17

A co myslicie o karcie SIM z niemieckiej sieci LEBARA. 10GB w unii za 127pln.
Jest gdzieś haczyk?

http://allegro.pl/niemiec...6859689107.html

izola - 2017-06-26, 20:11

bez LTE może mulić,,, i praca z tymi 10 Gb może być uciążliwa i męcząca nerwy ;)

Z Lebara surfowanie osiąga 7,2 Mbits/ min w D1 sieci (Telekom) i bez LTE szybkości.
Lebara pozwala wprawdzie używać telefon VoIP ( SKYPE , Whats App ) ...ale coś za coś ?

majmarek - 2017-06-26, 23:33

takie sprawy najlepiej sprawdzić na miejscu praktycznie.!
to znaczy kupuje kartę pod warunkiem ! montuję i sprawdzam i płacę na końcu! zawsze tak robię ! musi działać jak nie zwrot kasy? - proste?
pozdrawiam
ps nauczmy się wymagać to co nam się należy - bez kompleksu Polaka !!!!!!!!

RadekNet - 2017-06-26, 23:49

Mavv napisał/a:
RadekNet napisał/a:
Czy będzie u któregoś polskiego operatora w ofercie prepaid tak, że wszystkie pakiety będą tak samo rozliczane w Polsce jak i za granicą? U nas w Irlandii tylko jedna sieć się wyłamała, cała reszta (w tym Vodafone, którego używam) w całej Europie będzie działać identycznie jak "w domu".


Ja mam 3. Mamy pakiety Classic Flex Max i Unlimited Flex Max. W Irlandii - jesli chodzi o internet, mamy niemonitowany (All You Can Eat Data). Jakiś czas temu dostaliśmy listownie info o zmianach dot. roamingu. Niedawno przyszedł też sms. Internet w roamingu został nam obcięty z nielimitowanego do 7GB co miesiąc... Sporo, ale jednak powinno być "jak w domu".


Właśnie nie wiem czy to nie o "3" chodziło, że tylko oni mają inny limit internetu w Irlandii, a inny za granicą... Od Vodafone dostałem smsa, ze "home allowance of text, calls and data" i odbieranie rozmów za free.

Mazur - 2017-06-28, 07:30

Właśnie otrzymałem info o stawkach Polkomtela (Plus) dla klientów biznesowych :

5 gr za minutę połączenia wykonanego i zakończonego na terenie wymienionych poniżej krajów
•4 gr za MMS
•3 gr za SMS
•4 gr za MB
•0 gr połączenia odebrane

Podane stawki obowiązują w roamingu w krajach: UE, Norwegia, Szwajcaria oraz Lichtenstein

Świstak - 2017-06-28, 08:36

Play w taryfie rodzinnej M, w kraju wszsystko free + 30 GB internetu na wszystkie telefony razem, w UE 7 GB
Roberto - 2017-06-28, 09:57

Wczoraj zostałem mile zaskoczony w salonie T-Mobile... :ok

Dwa tygodnie temu na infolinii otrzymałem info, że w związku z nowymi przepisami przysługuje mi w Unii 600MB (zamiast poprzednich 100) plus dodatkowo 1GB w krajach strefy T-Mobile.
W związku z wyjazdem (to już w piątek ;) ) do Hiszpanii i Portugalii, które są w Unii ale nie są w strefie T-M. poszedłem do salonu z chęcią zakupu czegoś "na dokładkę".
Jakież było moje zdziwienie kiedy okazało się, że na moim koncie figurują limity: 2,8GB na całą Unię plus dodatkowo 1GB na kraje strefy T-M. (wykorzystywane w pierwszej kolejności).
W swoim abonamencie wszystko inne miałem w Unii bez limitu i to się oczywiście nie zmieniło :!: :wyszczerzony:

W końcu jakaś DOBRA ZMIANA :!: :!: :!: :haha:

vwyogi - 2017-06-28, 11:05

Mazur napisał/a:
Właśnie otrzymałem info o stawkach Polkomtela (Plus) dla klientów biznesowych :

5 gr za minutę połączenia wykonanego i zakończonego na terenie wymienionych poniżej krajów
•4 gr za MMS
•3 gr za SMS
•4 gr za MB
•0 gr połączenia odebrane

Podane stawki obowiązują w roamingu w krajach: UE, Norwegia, Szwajcaria oraz Lichtenstein


czyli za 1GB 40,96pln.
Netto/brutto?
W Plusie mieli pakiety Atlantyckie na UE i Pakiet Orientalny na cały Świat z których często korzystałem. Po wejściu nowych przepisów dalej te pakiety są
dostępne ale cena za 1mb wyjdzie wyższa niż bez zadnych pakietów. Pewnie nie zdążyli/nie chcieli zrobić aktualizacji.

Brodacz77 - 2017-06-28, 14:34

vwyogi napisał/a:
Mazur napisał/a:
Właśnie otrzymałem info o stawkach Polkomtela (Plus) dla klientów biznesowych :

5 gr za minutę połączenia wykonanego i zakończonego na terenie wymienionych poniżej krajów
•4 gr za MMS
•3 gr za SMS
•4 gr za MB
•0 gr połączenia odebrane

Podane stawki obowiązują w roamingu w krajach: UE, Norwegia, Szwajcaria oraz Lichtenstein


czyli za 1GB 40,96pln.
Netto/brutto?
W Plusie mieli pakiety Atlantyckie na UE i Pakiet Orientalny na cały Świat z których często korzystałem. Po wejściu nowych przepisów dalej te pakiety są
dostępne ale cena za 1mb wyjdzie wyższa niż bez zadnych pakietów. Pewnie nie zdążyli/nie chcieli zrobić aktualizacji.


Raczej brutto. Przepis komisji europejskiej określa maksymalne opłaty jakie może doliczyć operator. Jeśli chodzi o internet - to opłata max za 2017 rok to 7,7euro netto - x 4,20 x 1,23 wychodzi 39,80. Zgadzałoby się - wahania kursu euro. W 2018 ma być chyba 5,5 euro (z pamięci).

A mi w virginie zapodali w chwili obecnej cenę 12gr / 1MB - wychodzi 120zł za 1GB :evil:
Ale łaskawie mają pakiet za ~80 zeta za 1GB.
Jeszcze nie wyjechaliśmy a już trzeba składać reklamację - NIE MAJĄ PRAWA pobrać więcej niż komisja pozwoliła.

Robold - 2017-08-15, 14:45

Koledzy, którzy wróciliście już z zagranicznych wyjazdów , podpowiedzcie jak naprawdę wygląda teraz dostęp do internetu w telefonach zarejestrowanych u polskich operatorów - jest OK czy nadal trzeba szukać lokalnych operatorów i u nich kupować kartę SIM.
Roberto - 2017-08-15, 15:28

W Unii działa bez jakiegokolwiek problemu :ok

Ile masz dostępne w ofercie tyle jest do wykorzystania. Bez jakichkolwiek dodatkowych opłat :bigok

Stanek - 2017-08-15, 20:33

Bez najmniejszego problemu. W nju dostaliśmy 1.96GB na okres rozliczeniowy. Dzisiaj mam ostatni dzień okresu rozliczeniowego. Zostało mi jeszcze 300Mb i właśnie dobijam na siłę :)
koder - 2017-08-16, 11:19

W unii działa bez problemu. Ale będąc w Grecji w tym roku złapało nam na chwilę zasięg z Turcji i za 2MB przyszedł rachunek 80zł. Zalecam uwagę przy granicach.
Roberto - 2017-08-16, 11:33

koder napisał/a:
W unii działa bez problemu. Ale będąc w Grecji w tym roku złapało nam na chwilę zasięg z Turcji i za 2MB przyszedł rachunek 80zł. Zalecam uwagę przy granicach.

Dlatego ja mam wyłączoną opcję automatycznego wyboru operatora i zawsze robię to ręcznie :-P
Trochę to upierdliwe, ale przynajmniej nie mam później niemiłych niespodzianek :ok

Stanek - 2017-08-17, 06:35

koder napisał/a:
W unii działa bez problemu. Ale będąc w Grecji w tym roku złapało nam na chwilę zasięg z Turcji i za 2MB przyszedł rachunek 80zł. Zalecam uwagę przy granicach.


Najlepiej wyłączyć automatyczny wybór sieci i wybierać ręcznie.

Mavv - 2017-08-19, 09:51

Robold napisał/a:
Koledzy, którzy wróciliście już z zagranicznych wyjazdów , podpowiedzcie jak naprawdę wygląda teraz dostęp do internetu w telefonach zarejestrowanych u polskich operatorów - jest OK czy nadal trzeba szukać lokalnych operatorów i u nich kupować kartę SIM.


Może nie polski operator, ale irlandzki. Wszystko działało bez problemów. Korzystaliśmy z telefonoów niezwracając szczególnej uwagi, bo na każdym nasz irlandzki operator dał nam 7GB co miesiąc. Jedyny koszt ekstra, jaki ponisołem, to było kilka połączeń międzynarodowych, gdy musiałem zadzwonić na kepming pod numer telefonu pokazany na drzwiach, gdy na recepcji nikogo nie było. Ale koszty nie były porażające.
Bardzo dobrze się stało, że roaming został zniesiony. :spoko

krzlac - 2017-08-23, 10:29

Mam telefon w PLAY (pakiet SIM FORMUŁA BIZBOX). Korzystałem z internetu w FR i DE bez ograniczeń, ale i bez zbędnej przesady (Campercontact, pogoda, MMS, wiadomości, e-mail, CT i inne). Dzwoniłem do Polski i odbierałem telefony z Polski. Dostałem po urlopie rachunek. Żadnej dopłaty, wszystko w krajowym abonamencie. W związku z tym, nie rozumiem powyższych dywagacji. Jednak zmieniło się na lepsze.
waldirs - 2017-08-28, 01:06

WITAM
Wybieram się do Chorwacji i co polecacie do internetu? Jakiego operatora bo to co mam w Orange to zdecydowanie za mało. Potrzebuję minimum 10GB.
Pozdrawiam

toscaner - 2017-08-28, 19:41

Kupisz nawet na allegro. Było wałkowane wiele razy. Od 2 lat nadal nikt nie przebił.
12GB/20£ i działa w tych krajach:

http://www.three.co.uk/Su...ions#countries1

waldirs - 2017-08-28, 23:13

Dzięki Kolego. A jak to się zwie? Czego szukać?
Stanek - 2017-08-29, 07:53

waldirs napisał/a:
Dzięki Kolego. A jak to się zwie? Czego szukać?


http://allegro.pl/karta-s...6940949038.html

waldirs - 2017-08-30, 00:07

Stanek napisał/a:
waldirs napisał/a:
Dzięki Kolego. A jak to się zwie? Czego szukać?


http://allegro.pl/karta-s...6940949038.html


Tam akurat nic o Chorwacji i mało czytelnie o internecie.
A w Chorwacji jakie ceny kart na jakieś 10GB internetu?

YAN - 2017-08-30, 08:04

To stare informacje w ogłoszeniu na allegro u żródła masz aktualne wszystkie kraje.
http://www.three.co.uk/Su...ions#countries1
Mam kartę drugi sezon w rodzinie wykorzystywana też poza europa na wyjazdach.

waldirs - 2017-08-30, 11:03

Dzięki za info.
Niestety - nie zdążę zakupić aby otrzymać przed wyjazdem.
A czy ktoś z Kolegów wie, czy można i jakie oraz za ile kupić kartę w Chorwacji tylko do internetu?

Grab - 2017-08-30, 12:54

Ja 2 lata temu kupiłem na miejscu kartę z t-mobila za 11 eur na 7 dni i działało super.
Tu masz i poczytaj.

https://www.hrvatskitelekom.hr/visiting-croatia

wizjoner - 2017-09-22, 13:16

https://www.orange.pl/view/orange-free-na-karte jak to działa za granicą może ktoś z was już korzystał ?
amples - 2017-09-22, 17:48

wizjoner napisał/a:
jak to działa za granicą może ktoś z was już korzystał

To są (teoretycznie) darmowe bonusy (w wakacje było 1410 GB za doładowanie 200zł na 5 mies) na terenie kraju ,

YAN - 2021-02-15, 14:25

https://www.starlink.com/...0drOns3abw1emtY
Banan - 2021-02-15, 15:57

YAN napisał/a:
https://www.starlink.com/?fbclid=IwAR3G8vfSJ8P77VrG0s_9A9jd6baOfiHXDB3UUEEq1hCB0drOns3abw1emtY

Trochę drogo...
Sprzęt 2 269,00 zł
Usługa 449,00 zł / mies
Wysyłka i obsługa
276,00 zł

:spoko

MaxL - 2021-02-15, 20:42

Jak za dostępny wszędzie internet satelitarny ~30Mb/s z nieograniczonym transferem tak niskim pingiem to jak za darmo!
My w Polsce jesteśmy zepsuci taniutkimi ofertami z naszego rynku gdzie za 30 zeta mamy bez problemu 100Mb/s i 30GB transferu/msc to za podobną usługę w zachodniej EU trzeba często zapłacić podobne sume w Euro.
Na jacht bym kupił starlinka dziś - ale jeszcze nie mam jachtu :wyszczerzony:

Banan - 2021-02-15, 21:08

MaxL napisał/a:
za 30 zeta mamy bez problemu 100Mb/s i 30GB transferu/msc to za podobną usługę w zachodniej EU trzeba często zapłacić podobne sume w Euro.

W Holandii płaciłem 15€/m-c w abonamencie 100Mb/s bez limitu transferu :-P

007jędruś - 2021-02-16, 17:17

YAN napisał/a:
https://www.starlink.com/?fbclid=IwAR3G8vfSJ8P77VrG0s_9A9jd6baOfiHXDB3UUEEq1hCB0drOns3abw1emtY


Do kampera się nie nadaje.

(...) Twój Starlink jest przypisany do pojedynczej komórki. Jeśli przeniesiesz Starlink poza przypisaną mu komórkę, satelita nie zostanie zaplanowany do obsługi Twojego Starlink i nie będziesz otrzymywać Internetu. Jest to ograniczone przez geometrię i nie jest arbitralnym geofencingiem

MaxL - 2021-02-17, 09:48

Elon twierdzi, że będzie robiło na morzu:

https://twitter.com/elonmusk/status/1323691195239960579

Rambler - 2021-02-25, 22:03

Kiedyś, jak wszystko zejdzie do akceptowalnej ceny i będziemy tego używać. Konkurencja potrzebna od zaraz. Pamiętacie pierwsze komórki?
MaxL - 2021-02-26, 16:34

Starlink nie będzie konkurował nigdy w miastach i przedmieściach gdzie zaraz będzie / jest 5G i do tego światłowód, ale tam gdzie nic innego nie ma już jest niepokonany kosztowo i do tego jeszcze jakie ma osiągi!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group