Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Rosja i kraje poradzieckie - Camperem Na Syberię (Bajkał) lub (Magadan)

zupa - 2008-05-09, 21:21
Temat postu: Camperem Na Syberię (Bajkał) lub (Magadan)
Czy byłby ktoś Chętny Pojechać Camperkiem Nad Bajkał lub dalej?? ?? Byłem Terenowym spoko drogi i Ludzie...
medard - 2008-05-09, 21:34
Temat postu: chetnie
witaj chetnie wybiore sie lubie powazniejsze wyprawy moze wiecej szczegolow? a moze na priw? pozdrawiam medard
zupa - 2008-05-09, 21:49
Temat postu: Syberia
[wszystko zależy ilu by było chętnych, piękny kraj i przestrzeń,w Syberi i Tajdze naprawdę można się zakochać i te ryby z Bajkału !!!!.
Bim - 2008-05-10, 08:47

Zupa wrzuć na stronkę jakiś przybliżony kilometrarz. Ciekawę jaki byłby koszt takiej wyprawy ?
Kazik II - 2008-05-10, 12:25

Czytałem w necie że była już taka wyprawa kamperem nad Bajkał - uczestnicy zrobili stronę z relacją z tej wyprawy ale nie pamiętam w tej chwili adresu ale trzeba by poszukać w Guglach hasłem "kamperem - Bajkał" lub coś w tym rodzaju. Ale sama idea chwalebna to jest właśnie sól kamperowej włóczęgi a nie jakieś siedzenie na kempingu w Chorwacji na przykład. Jak kiedyś będę mieć więcej czasu to może zapiszę się do takiego klubu miłośników prawdziwej kamperowej przygody i traperskiej włóczęgi.
EBRP670 - 2008-05-10, 18:23

http://www.lidan.pl/bajkal/ tj.strona o ktorej pisze Kazik2 ktora polecam jako swietna lekture.Jestem tez b.zainteresowany tak ambitna wyprawa,chociaz na dzien dzisiejszy 50/50-powod -stan zdrowia mojej mamy/80lat/ .Jezeli masz juz jakis harmonogram czasowo-kilometrowo-obiektowy to prosze podaj albo na form albo na pw.Pozdrowienia Jurek. :polska
Bim - 2008-05-10, 20:08

EBRP670,
Dziękuję za linka do tej wyprawy
Po przeczytaniu mam przynajmniej pogląd na rozmiar trasy szkoda ,że podróżnicy tak oschle opisali tą podróż przynajmniej mogli na końcu dopisać zrobiliśmy tyle tysięcy km
Ciekawi mnie podstawowa rzecz w tym przedsięwzieciu ile kaski trzeba by uzbierać ,żeby zaliczyć taką wyprawę?
Narazie mam w planach objazd Półwyspu Krymskiego Bajkał może na drugi rok :-P

kimtop - 2008-05-10, 21:31

Bim napisał/a:
mogli na końcu dopisać zrobiliśmy tyle tysięcy km

Zrobili to na pierwszej stronie 19500 km.

Bim - 2008-05-10, 21:53

Dzięki Marek
chyba zbyt łapczywie wzrokowo czytałem tą relację spodziwałem się opisów troszkę kolorowych niż rzeczywistość rosyjska teraz pozostaje mi przekalkulować płatne stojanki i i nne atrakcje po kursie dnia rzeczywistego troche macanie w ciemno ale taka podróz to moje mary nocne:)

zupa - 2008-05-11, 10:19
Temat postu: Syberia
Moja wyprawa od Bajkału do Magadan nie była łatwa teraz tam jest Most ale tak Płynołem Landrowerkiem ...http://www.youtube.com/watch?v=53PumbeAImI&feature=related
nad Bajkał jest 7300 km i drogi poprawione.Na 2009 Pojadę na 100% najlepsza pora to sierpień.Kto sie wybiera na Krym to gorąco polecam właśnie wróciłem jest pięknie !!!
Zupa

http://www.youtube.com/wa...feature=related

[ Dodano: 2008-05-11, 10:32 ]
Romek Koperski podróżnik organizator http://www.thegreatrace2008.com.pl/pl/index.php

wielki człowiek Syberi to on mnie zaraził w 2003r. i warto było, w tym roku pokonał Syberię zimą , Deko większym Camperkiem niż nasze......ale nie zamarzł -50.st

Robold - 2008-08-25, 20:12

Też się piszę!
Taką wyprawę planuję już od 2 lat. W 2007 w ramach prób przejechałem przez półwysep Kola i Murmańsk do Gamvika, a teraz jestem już prawie gotowy - w zeszłym tygodniu pomyślnie przeszedł próby terenowe po Suwalskim Parku Krajobrazowym budowany przeze mnie kamper.
ZUPA jeżeli Twoja oferta na wyjazd w 2009r. jest aktualna, to daj znać.
Pozdrowienia Wszystkim zafascynowanym "dzikim" wschodem

stefan - 2008-08-25, 21:47

Witam! Zazdroszcze determinacji i odwagi kolegom.To bardzo trudna i ryzykowna wyprawa.Pozdrawiam.Stefan.
medard - 2008-08-25, 22:27

witam niejest tak zle dzis wrocilem z kazachstanu i moge tylko pocieszyc koszty podrozy nie sa wysokie ale z tym za czy nas tam lubia /bylem deczko za uralem/ to mam spore watpliwosci
stefan - 2008-08-25, 22:41

Witam!
medard napisał/a:
ale z tym za czy nas tam lubia
-tego sie wlasnie w takiej wyprawie najbardziej obawiam.Nastroje tam sie systematycznie pogarszaja i mozna spotkac wrecz wrogosc.Pozdrawiam.Stefan.
zupa - 2008-08-26, 10:41
Temat postu: Syberia
witam, wyjazd na 2009 jak najbardziej aktualny,do kazachstanu się nie wjeżdza,od irkucka jest pięknie i tam polityką terażniejszą się nikt nie zajmuje, jest kilka wiosek gdzie mieszkają polacy i miło się z nimi dogaduje,pozdrawiam Zupa
Dembomen - 2008-08-26, 15:50

Hej!
stefan napisał/a:
Witam!Pozdrawiam.Stefan.


Jakoś nie widziałem żadnego postu,chwalimy się itp. a zdjęcie jest pod nickiem nabytku?
Może kolega by się pochwalił i poparł paroma fotkami?nie wspomnę o okolicznościach zakupu.
Hej!

prezesuu - 2008-08-26, 19:26

stefan, oj tak trzeba się pochwalić. Nie bądź taki skromny. No i nie mów, że nie masz kliszy w aparacie. :haha:
Dawaj foty i to szybciutko :spoko

Robold - 2008-08-27, 18:05

ZUPA - podajesz, że najlepszy termin to sierpień, dlaczego tak późno ( meszka, komary?) czy nie lepszy jest czerwiec? Ile czasu chcesz przeznaczyć na wyjazd? Ja chciałbym zrobić jeszcze wypad do Mongolii i ewentualnie Chiny. Z Chinami jest problem, żeby wjechać własnym autem trzeba dostać chińskie prawojazdy i dowód rejestracyjny. Na 1 - 2 auta nie opłaca się tego załatwiać, ale gdyby zebrała się grupa 5 - 7 aut to można już o tym myśleć.
medard - 2008-08-27, 19:35

witaj robold jesli ci to nie sprawi klopotu i dopiszesz mnie do tego myslenia /czytaj chin/ to jestem chetny tym bardziej ze troszke z tamtegych stron ostatnio widzialem pozdrawiam :)
stefan - 2008-08-27, 20:10

Witam! Sierpien nie jest chyba najszczesliwszym terminem.O tej porze trzeba juz podejmowac decyzje wracac czy czekac do wiosny.Pozdrawiam.Stefan.
hrys - 2008-08-27, 20:43

jeszcze zanim pokazałeś tą propozycję Syberii dawno mi to chodziło po głowie od nowego roku przechodzę na emeryturę i planuję też taką wyprawę będę uważnie śledził rozwój propozycji jestem jej zwolennikiem w grupie siła - zgłaszam akcept w przyszłym roku
Robold - 2008-09-03, 16:44
Temat postu: Polska ekipa w Chinach
Zerknijcie tu:
http://variant-adventure....tesmy_w_chinach
Ciekawe dlaczego nie mogli jechać swoimi pojazdami?
Z tego co wyczytałem, to wiem, że trzeba mieć chińskie prawo jazdy i tablice rejestracyjne.

medard - 2008-09-03, 18:48

a to jest kilka fotek ktore pokazuja jak wygladaja w tamtych stronach drogi miedzynarodowe /ta chyba M43/
stefan - 2008-09-03, 23:18

Witam! To i ja kilka fotek dorzuce.To trudna wyprawa.Bylbym jednak zainteresowany.Pozdrawiam.Stefan.
papamila - 2008-09-04, 07:38

dobre,
to gdzie się rezerwuje bilety na przeprawę spychaczem? ;)
czy w przedpłacie będzie taniej? :haha: :haha: :haha:

AUTOJUR - 2008-09-04, 09:05

Do takiego Camperka to raczej platforma :haha:
stefan - 2008-09-04, 09:58

Witam!
papamila napisał/a:
gdzie się rezerwuje bilety na przeprawę spychaczem? ;)
czy w przedpłacie będzie taniej?
-wsio pa dagaworu! To jest droga miedzynarodowa.Dwa dni padal deszcz....
bonusik - 2008-09-04, 12:52

Wszak to "autostrada" do Władywostoku.... :ok
Moze nie narzekajmy zbytnio na nasze drogi... :bajer

Robold - 2008-09-04, 20:44

Ej, nie jest tak strasznie :)
Zobaczcie to [/list]
Oni dali radę, to chyba my nie będziemy gorsi :)

stefan - 2008-09-04, 22:44

Witam! Wszystko zalezy od solidnego przygotowania wyprawy.Jak dlugo miala by trwac?Jak dluga trasa?Jakis projekt wstepny?Pozdrawiam.Stefan.
Robold - 2008-09-05, 08:59

Tak Stefa, masz rację trzeba sie solidnie przygotować.
Według mnie, to wyprawa powinna trwac nie mniej niz dwa miesiące.
Trasa ? nigdy tam nie byłem, ale chciałbym zobaczyć Bajkał, Mongolię no i Chiny a w powrotnej drodze może Kazachstan. Z Chinami wiadomo, są kłopoty z wjazdem, trzeba chyba poczekac na powrót uczestników wyprawy Variant-adventure i sprawdzić co było przyczyną, że nie mogli poruszać się po Chinach swoimi pojazdami. Z tego co wyczytałem, to organizację wjazdu (dokumenty, przegląd techniczny pojazdów itp.) trzeba zlecic chińskiej firmie turystycznej, niektórzy podają, że grupie pojazdów musi toważyszyć chiński "opiekun"
Ja chciałbym wyjechać około 20.06.2009 - chciałbym - dotyczy terminu, to że jadę jest już pewne.

Przy okazji pytanie, czy na Mongolię, Chiny, Kazaczstan lepiej zabrać $ czy może być EUR?.

stefan - 2008-09-05, 11:25

Witam!Poczatek czerwca bylby lepszym terminem. $ jest miedzynarodowym znakiem towarowym.Do "jewro" oni (za mojej bytnosci) nie mieli zaufania.Pozdrawiam.Stefan.
KECZER - 2008-10-01, 12:05

Poniewaz widze ze przygotowania rozpoczete na powaznie zapraszam na krotki postoj w Moskwie - jezeli trasa wiedzie przez to miasteczko-- w razie Waszego zainteresowania podam na PW telefony adresy komorki i spotkam na wjezdzie do miasta podholuje do Amby bo tak bedzie proscie i bezpieczniej.
Pracuje tu i chetnie pomoge odwaznym camoperowcom!!!
a jak kiedys na emeryturze kupie sobie wymarzonego campera to juz bede mial gotowe przez Was przelozone trasy, ktore zaliczam tu chwilowo samolotami :-D :-D
czekam na Was Grzegorz :polska :polska

Robold - 2008-10-13, 11:10
Temat postu: Może przeniesiemy sie z Rosji na "ŚWIAT"
Dzięki Grzegorz za zaproszenie :spoko Może uda się zahaczyć o Moskwę :)

Koledzy, jeżeli ktoś jest "na poważnie" zainteresowany Chinami, to zapraszam na Podróże - Świat podam tam parę nowych informacji.

stefan - 2008-10-13, 11:27

Witam! Podaj link i jakis kontakt na PW.Pozdrawiam.Stefan.
hhmariusz - 2009-08-17, 18:17

Ciekawi mnie czy wyprawa wyruszyła... i powróciła?
Robold - 2009-08-17, 20:09

Zobacz na / Podróże małe i duże / Azja / Azja - czy są chętni?
Właśnie dzisiaj opisałem moją wyprawę nad Bajkał.
Pozdrawiam
Robold

EBRP670 - 2009-08-17, 20:22

A dlaczego nie na naszym forum :?:
Tadeusz - 2009-08-17, 20:27

EBRP670 napisał/a:
A dlaczego nie na naszym forum :?:


To jest na naszym forum. Dokładnie TU .

VITO23 - 2011-10-24, 13:57

Robold,

Dziendobry interesoje mnie wyjazd do mongoli i dalej
mieszkam w Szwecji posiadam vito marco polo , mam 60 lat ale bardzo mlody duchem
czy muglbys napisac cos wiecej na temat wyjazdu
moj adres :: tadeuszlesniak@bredband.net


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group