Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Nadwozia kempingowe i zabudowy - Nspęd markizy Omnistor

kubryk1 - 2016-06-05, 19:55
Temat postu: Nspęd markizy Omnistor
Zaczęły się drobne kłopoty ze zwijaniem markizy Omnistor - słychać wyraźnie przeskakiwanie przekładni ale na razie zwija się. Czy ktoś ma może rysunki tej przekładni (chodzi o napęd ręczny, korbą), jak to cudo jest zamontowane do markizy i czy da się wyjąć bez demontażu markizy?
Przy okazji - a może ktoś ma taki napęd do odstąpienia albo wie gdzie można tego szukać?
Sama markiza jest OK więc szkoda by było wymieniac całość.
Pozdrawiam wszystkich

CORONAVIRUS - 2016-06-05, 20:09

w tamtym roku zmieniałem u siebie ... zębatki się wyłamują ... można to odkręcić bez ściągania markizy ... kupowałem u Lwa w Gdańsku ... coś koło 260 zł .
MILUŚ - 2016-06-05, 22:12
Temat postu: Re: Nspęd markizy Omnistor
kubryk1 napisał/a:
Zaczęły się drobne kłopoty ze zwijaniem markizy Omnistor - słychać wyraźnie przeskakiwanie przekładni ale na razie zwija się.......


Ja już mam te kłopoty :gwm zębatka przeskakuje i markizy w normalny sposób nie da się zwinąć . Póki co używam do tego ......grzechotki :ok kwadrat 3/4 pasuje idealnie :diabelski_usmiech na razie przed wakacjami nie ruszam tego .

Adam ........dzięki za info . To bardzo dobra informacja bo rozmawiałem w tej sprawie z serwisem kamperowym i stwierdzili ,że wymiana jest długa i kłopotliwa :-/

CORONAVIRUS - 2016-06-05, 22:17

zmień sobie przed wakacjami , trwa to z 10 minut :)
kubryk1 - 2016-06-05, 22:23

U Lwa w Gdańsku? A może jakiś bliższy namiar poproszę?
CORONAVIRUS - 2016-06-05, 22:26

kubryk1 napisał/a:
U Lwa w Gdańsku? A może jakiś bliższy namiar poproszę?


oj leniuszki leniuszki :)

http://bhlew.info/sklep/

zbyszekwoj - 2016-06-06, 16:28

BIORCA napisał/a:
kubryk1 napisał/a:
U Lwa w Gdańsku? A może jakiś bliższy namiar poproszę?


oj leniuszki leniuszki :)

http://bhlew.info/sklep/


To nie leniuszki a raczej peselek. My nie poruszamy się juz tak sprawnie jak młodzieżowcy.

:dzierga:

salut - 2016-06-06, 16:32

BIORCA napisał/a:
zmień sobie przed wakacjami , trwa to z 10 minut :)


Pod warunkiem, że robi się to przy rozłożonej markizie. W innym przypadku doznania bezcenne :)
:spoko :spoko

kubryk1 - 2016-06-06, 20:11

Salut!
Uchyl rąbka tajemnicy! Na czym polegają niespodzianki montażu przy markizie nie do końca rozwiniętej? Mam zamiar to niebawem robić i wolałbym uniknąć przykrych niespodzianek.

MILUŚ - 2016-06-06, 20:12

No taka łopatologia,,,,,,,,,,please :diabelski_usmiech
CORONAVIRUS - 2016-06-06, 20:30

WSZYSTKO ZALEŻY jaki typ się posiada tej markizy :) są takie gdzie napęd można zmienić na zamkniętej i takie kiedy tylko na otwartej , ponieważ ...

niektóre śruby są od strony szmaty i cała tajemnica różnic :)

kubryk1 - 2016-06-06, 21:40

Moja ma symbol Omnistor 5002 - to jak jest w tym przypadku?
CORONAVIRUS - 2016-06-06, 21:49

ja Ci nie odpowiem... nie pamiętam ;) latka lecą :kawka:
Socale - 2016-06-06, 22:22

kubryk1 napisał/a:
Moja ma symbol Omnistor 5002 - to jak jest w tym przypadku?

Skracałem swojego Omnistora bo była za długa. Tak! Z 4m zrobiłem 3,5m!!!
Rozebrałem w drobny mak, obciąłem profile, wałek, szmatę i poskładałem. Działa.
Ale to wszystko było pół roku temu...
Raczej nie wymienisz przekładni bez odpowiedniego zabezpieczenia, bo wyleci wałek na którym jest nawinięta markiza.
Osłony zdejmiesz bez problemu, będziesz widział śrubki. Jak już to rozwiń całą, podeprzyj na nóżkach a wałek złap na drucie lub trytytki po obu stronach bo może się wysunąć z kwadrata.
Zabawa całkiem poważna.
Zdjąć całą markizę to kwestia śrubek wkręcanych od dołu w uchwytach, dźwignięcie w górę całej markizy i wyjęcie z uchwytów. Koniecznie w 2 osoby bo pieruństwo ciężkie a z drabiny trudno opanować.

ARCADARKA - 2016-06-06, 22:32

Witam :-P
cosik mnie cyknęło :haha: przekładnia nr.18 nr. katalogowy Movera 9957171
pozdrowionka

http://www.frankana.de/Er...E677A1D81EA29B4

Frankana ,ma inny numer :bigok :bigok

bo to cosik dzwoni :lol: ,,ale nie wiadomo ,gdzie :haha: :haha:

Rafał54 - 2016-06-07, 15:15

Wymieniałem w tym roku napęd takiem markizy w "nowym" kamperku.
Nowy napęd zamówiłem w przedstawicielstwie Burstner w Poznianiu razem z innymi drobiazgami.
Wysłałem dwa zdjęcia takie jak w załącznikach i przysłali to co potrzeba. Cena za napęd była 230 zł.
Napęd wymieniłem samodzielnie bez pomocy drugiej osoby, chaciaż wałek wypadł mi z gniazda na drugim końcu markizy.

kubryk1 - 2016-07-14, 16:09

Nie taki diabeł straszny jak go malują! Wymiana napędu jednoosobowo zajęła mi ca. 15 min. Bardzo przydał się reling dachowy, do którego podwiązałem wałek markizy w trakcie przekładki mechanizmu napędu.
MILUŚ - 2016-10-04, 20:36

kubryk1 napisał/a:
Nie taki diabeł straszny jak go malują! Wymiana napędu jednoosobowo zajęła mi ca. 15 min. Bardzo przydał się reling dachowy, do którego podwiązałem wałek markizy w trakcie przekładki mechanizmu napędu.


Markizę miałeś rozwiniętą ? Jak z dojściem do wkrętów ? Od wewnątrz ?
Jestem przed wymianą przekładni , stąd pytania :mrgreen:

kubryk1 - 2016-10-04, 21:30

Markiza była prawie cała rozwinięta ale wynika to tylko z faktu, że robiłem to sam i chodziło o ciężar wałka. Jeśli we dwóch to rozwinięcie nie jest konieczne. Wkręty mocujące całą głowicę napędową są widoczne po zdjęciu osłony - nie pamiętam czy z przodu czy z tyłu. Zdejmujesz całą głowicę (dobrze trzymać wałek markizy, bo jak się wysunie z drugiej głowicy to będzie kłopot) i od nie odkręcasz stary napęd i przykręcasz nowy. Montaż oczywiście w odwrotnej kolejności. Ja pracując jednoosobowo wałek markizy podwiązałem trytytkami do relingu na dachu kampera i ten patent sprawdził się całkowicie.
Powodzenia przy wymianie.

MILUŚ - 2016-10-08, 17:49

Zabrałem się dzisiaj za wymianę uszkodzonej przekładni napędowej. Pomny na Wasze uwagi wymieniając dzisiaj napęd zabezpieczyłem sobie wałek z nawiniętą markizą podstawioną drabinką . Dojście do wkrętów mocujących jest dobre ; są widoczne od zewnątrz . Do wymiany nie trzeba za dużo rozwijać markizy !!! Jeszcze raz dzięki za wskazówki :-P
kubryk1 - 2016-10-08, 21:56

Świetny patent z tą drabinką! Cieszę się, że mogłem być pomocny!
Pozdrawiam

WilKas - 2017-07-29, 11:30

Witam , mam mały problem z markiza Omnistor ale model to już nie wiem bo nie mam źadnej tabliczki ... chodzi o mały plastikowy element który jest uszkodzony i prawdopodobnie przez to cała markiza się nie domyka z prawej strony, a widziałem ze ARCADARKA wrzucił schemat tej markizy , i numer tej części to 21.czy ktoś podpowie gdzie taki element można dostać ? Czy w ogóle jest to możliwe ? Dodam że ten plastik jest z prawej strony markizy czyli bez przekładni otwierającej.
nikita55 - 2017-07-30, 09:02

W sklepie z częściami do kamperów można zamówić.Jak część jest w katalogu części to znaczy że idzie zamówić.
MILUŚ - 2017-07-30, 23:42

nikita55 napisał/a:
W sklepie z częściami do kamperów można zamówić.Jak część jest w katalogu części to znaczy że idzie zamówić.


http://allegro.pl/blokada...6803638716.html :mrgreen:

WilKas - 2017-07-31, 07:28

Dziękuję bardzo za odpowiedz, te mocowanie tez znalazłem w sumie przez przypadek na allegro, zobaczę czy może w jakiś sposób uda się go jeszcze naprawić bo prawie 70 zł za 2cm plastiku to trochę słabo :) ale kto powiedział że będzie tanio ! :) dzięki bardzo ! :bigok
masterek - 2018-06-03, 13:51

Witam kolegów. Podpinam się pod temat. Mam uszkodzoną płytkę prawą podtrzymującą roletę w markizie Omnistor 5000. Po wstępnym rozeznaniu okazało się że około 2 lata temu zaprzestano produkcji i w znanych firmach odmówiono mi przyjęcia zamówienia. Proszę o poradę co zrobić lub może ktoś z kolegów ma używkę. Czy ktoś przerabiał markizę na model 5002 której części są dostępne. Jedno zdjęcie przedstawia część nową wycofaną z oferty. Pozdrawiam
jarek49 - 2019-05-05, 09:16
Temat postu: wymiana mechanizmu korbowego w rolecie omnistor
Witam serdecznie,
przeczytalem // chyba // wszystkie tematy odnosnie wymiany napedu rolety--dalej mam klopot.
Roleta Omnistor w kamperze z 2005r zamknieta -z klapa sterowana elektr.
Odkrecilem oslone , 3 sruby mocujace naped i ani drgnie ---proba podwazenia kluczem od kol-0
Nie rozwijalem rolety--boje sie ,ze nie da sie zwinac // grzechotka tez b. ciezko //
Wyjazd zagraniczny tuz-tuz.
Demontaz klapy mozliwy po zdjeciu calej rolety // po prawej str. 3 sruby schowane za roleta//
Prosze o podpowiedz--moze cos robie zle.
Nie wiem jaki model rolety --napis gl. Omnistor.
Dziekuje.

waldemard - 2019-05-05, 10:02

Witam w ostateczności drukarka 3d
Jędruś - 2019-05-21, 21:01

Mam markizę Omnistor ale nie mogę ustalić jej modelu. Problem polega na tym, że się nie zwija czyli uszkodzony jest napęd. W załączniku zdjęcia. Może ktoś podpowie jaki to model i gdzie taki napęd kupię. Szerokość markizy 3 m
Z góry dziękuję za pomoc.

Jędruś - 2019-05-21, 21:04

jeszcze kolejne zdjęcia tego napędu
Skorpion - 2019-05-21, 21:22

Poszukaj tu !!!!!! https://www.kena.pl/pl/in...d=2749&catId=87
https://www.kena.pl/pl/index.xhtml?catId=20

Jędruś - 2019-05-21, 21:32

Dzięki
Janusszr - 2019-05-22, 19:01

Może koś ma zdjęcie zamkniętej markizy? W zbliżeniu. Chodzi mi o to, czy listwa na końcu szmaty (ta maskująca do której przykręcone są nogi markizy))wchodzi(zachodzi) na kasetę, czy pod kasetę. Wg mnie powinno być pod kasetę. Jak dachówka na dachu. Poprzedni właściciel zakładał na kasetę, czym wg mnie rozwalił boczne elementy plastikowe.
Czy do tej markizy jak w temacie(Omnistor) wątku można dokupić samą płytkę(podstawę napędu) plastikową? Może ktoś wie gdzie?

MILUŚ - 2019-05-22, 19:38

Janusszr napisał/a:
Może koś ma zdjęcie zamkniętej markizy? W zbliżeniu. Chodzi mi o to, czy listwa na końcu szmaty (ta maskująca do której przykręcone są nogi markizy))wchodzi(zachodzi) na kasetę, czy pod kasetę. Wg mnie powinno być pod kasetę. Jak dachówka na dachu. Poprzedni właściciel zakładał na kasetę, czym wg mnie rozwalił boczne elementy plastikowe.
Czy do tej markizy jak w temacie(Omnistor) wątku można dokupić samą płytkę(podstawę napędu) plastikową? Może ktoś wie gdzie?


U mnie markiza zachodzi na kasetę :

Janusszr - 2019-05-22, 19:52

Ze zdjęcia tego nie widać, albo moje okulary są za słabe :) . Jeżeli pada deszcz, to "szmatę" masz mokrą. Czy jest jakieś uszczelnienie tego? No bo jak idzie pod kasetę, to woda spływa jak po kaczce.
MILUŚ - 2019-05-22, 21:11

Z czego wnioskujesz ,że moja szmata markizy jest mokra ? :shock:
Po zamknięciu żadna cześć markizy nie wystaje po za kasetę .

Janusszr - 2019-05-22, 21:57

MILUŚ napisał/a:
Z czego wnioskujesz ,że moja szmata markizy jest mokra ? :shock:
Po zamknięciu żadna cześć markizy nie wystaje po za kasetę .

Bo moja markiza była odwrotnie zamknięta i po ostatnich deszczach zamokła. Nie mówiąc o rozwalonych plastikach.
Jeżeli przednia część markizy-koniec szmaty, maskownica, czy jakby tam tego nie nazwać jest nakładana na górę kasety(sama końcówka tej maskownicy, nie cała maskownica), a nie do środka(od dołu) to jest to tak zrobione, jakby dachówki na dachu układać odwrotnie i twierdzić, że dach jest szczelny :) .
Podejrzewam, że piszemy o tym samym, tylko każdy na swój sposób :) Jeżeli nie wystaje poza kasetę jak piszesz, to wchodzi w kasetę(pod kasetę). Sama końcówka. U mnie na ok.0,5cm, a może i mniej. Jest specjalne wyżłobienie w kasecie i wypukłość-rant na maskownicy. W pewnym sensie zatrzaskuje się i jest oki. Dokładnie to obejrzałem. Innej możliwości nie ma :)
Jeszcze raz obejrzałem Twoje zdjęcie. Jest tak wszystko idealnie spasowane wszystko, że nie ma najmniejszej szparki? Na dotyk wszystko? Końcówka maskownicy nie wchodzi w kasetę?

MILUŚ - 2019-05-22, 22:56

Janusszr napisał/a:
......Jest tak wszystko idealnie spasowane wszystko, że nie ma najmniejszej szparki? Na dotyk wszystko? Końcówka maskownicy nie wchodzi w kasetę?


No ; nie........markiza ma podobnie jak kamperek ponad 17-cie lat i kondycja nie ta :-P
Ale element ruchomy wchodzi na kasetę .
Tutaj może inne ujęcie ........

Janusszr - 2019-05-23, 07:41

U mnie również tak jest, jak patrzy się z boku. Sama przednia końcówka nachodzi na kasetę(zaślepka, równocześnie pełni rolę zatrzasku ) :) Listwa wchodzi już pod kasetę. Jak pisałem wyżej, sama końcówka listwy. Markiza była tak złożona, że na kasetę zachodziła ta listwa tyle, co sama końcówka, czyli ok.1,5-2cm i woda musiała się lać do środka.
Mam kłopot ze znalezieniem właśnie tych końcówek. Inne elementy połamane już znalazłem. Tych końcówek jeszcze nie :(
Powiedz mi Miluś, czy "szmatę" nawijasz od dołu, czy od góry wałka. Wg zdjęć w tym wątku zamieszczonych, "szmata" jest nawijana od dołu. U mnie była nawinięta od góry wałka. Rozmawiałem wczoraj tel. w dwoma forumowiczami i zdania były podzielone.

Andrzej 73 - 2019-05-23, 08:32

Ten model co ma Miluś nawija się od dołu.
Ale tak jak mówiłem co firma to inny sposób nawijania.
:spoko

Janusszr - 2019-05-23, 08:58

U mnie również musi być od dołu, bo ten sposób nawijania pozwala na domknięcie całości od spodu. Inaczej niedasie zamknąć. Chociaż poprzedni właściciel zamykał.
Dobrze jest wyjaśnić sprawę do końca :spoko

Jędruś - 2019-05-23, 16:30

infolew@wp.pl
namiar na dobrą firmę w zakresie markiz. Szybko i fachowo mi pomogli. A przedewszystkim wiedzieli o co mi chodzi. Polecam.
Pozdrawiam

Janusszr - 2019-05-23, 17:11

Dzięki. :kwiatki: Zaraz do nich piszę
Janusszr - 2019-05-23, 23:27

Miluś,
czy w Twojej markizie są takie elementy?
https://center-camp.pl/environment/cache/images/300_300_productGfx_23779/9957177.jpg
https://center-camp.pl/environment/cache/images/300_300_productGfx_23778/9957168.jpg
bo takie są: https://center-camp.pl/userdata/gfx/23584/43536_popup-1.jpg
Do mojej markizy to wszystko pasuje. Nie pasują końcówki do listwy, która ciągnie szmatę.
Tak sobie myślę, czy nie dałoby się dopasować tych końcówek również od Thule 5002. Przecież te listwy są do siebie chyba podobne, niezależnie od modelu. Dobrze kombinuję?

MILUŚ - 2019-05-23, 23:48

Dwa pierwsze elementy są identyczne z moją markizą .
Ale obudowa / trzeci link /jest inna .

Janusszr - 2019-05-24, 18:00

Do czego konkretnie służy uchwyt raftera w obudowie markizy?
Jak go się prawidłowo ustawia-reguluje?

TomaszG - 2024-02-02, 09:58

Rafał54 napisał/a:
Wymieniałem w tym roku napęd takiem markizy w "nowym" kamperku.
Nowy napęd zamówiłem w przedstawicielstwie Burstner w Poznianiu razem z innymi drobiazgami.
Wysłałem dwa zdjęcia takie jak w załącznikach i przysłali to co potrzeba. Cena za napęd była 230 zł.
Napęd wymieniłem samodzielnie bez pomocy drugiej osoby, chaciaż wałek wypadł mi z gniazda na drugim końcu markizy.

Witam, . ktoś kiedyś pisał, że grzechotka pomaga w zwijaniu markizy. U mnie nie da się ruszyć w żadną stronę po włożeniu trzpienia grzechotki w ten kwadrat w mechanizmie. Nie chce na siłe , a może trzeba?

MILUŚ - 2024-02-02, 11:20

Tym kimś byłem ja :mrgreen:
Ja grzechotki używałem przed wymianą całe wakacje . Tylko u mnie był problem z uszkodzoną zapadką .Grzechotka 3/4'' otwierała i zamykała bez oporów markizę . Według mnie jeśli są duże opory w obrocie grzechotką to problem może być gdzieś indziej . Coś innego blokuje obrót . :-/

krzlac - 2024-02-02, 13:20

Czeka Cię wymiana mechanizmu korbowego markizy.
TomaszG - 2024-03-12, 15:21

Dzięki za odpowiedzi, dodam, że zwijanie korbą jako tako idzie, grzechoce, ale zwija, zwłaszcza przestaje terkotać jak mocno docisnę w górę korbę w gnieździe. Natomiast kluczem, tą grzechotką samą, w żaden sposób nie przekręcę. Nowy mechanizm czeka na montaż jak coś.
wkizet - 2024-04-27, 13:13

Witam.
Odświeżę troszkę temat.
Czy mechanizm widoczny w tym wątku na kilku fotkach można zastąpić innym. Z tego co wyczaiłem, moja Omnistor 5002 ma rozwiązania produkowane do 2004 roku. Czy mechanizmy z młodszych też pasują?

Mazur - 2024-04-27, 14:38

wkizet napisał/a:
Witam.
Odświeżę troszkę temat.
Czy mechanizm widoczny w tym wątku na kilku fotkach można zastąpić innym. Z tego co wyczaiłem, moja Omnistor 5002 ma rozwiązania produkowane do 2004 roku. Czy mechanizmy z młodszych też pasują?


Wymieniałem chwilę temu do mojego Omnistora 5002 . zakup bez problemu. Ja akurat kupilem w sklepie kena.pl (wtedy 283zł z przesyłką) klik ->mechanizm Jak się poszuka to można dziś też kupić za ok. 280zł
Wyszukaj w necie na hasło : Mechanizm korbowy Omnistor 5000, 5002, 5003, 5200
Bo to jeden mechanizm do tych typów markiz.

wkizet - 2024-04-27, 16:52

Dziękuję za informację.
Równocześnie zapytałem właśnie w kena.pl i odpowiedzieli to samo.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group