Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Francja - Francja 2017 ....... jechać ?, nie jechać ? oto jest pytanie

darek - 2017-03-31, 14:13
Temat postu: Francja 2017 ....... jechać ?, nie jechać ? oto jest pytanie
Witajcie, czy ktoś może wie jaka jest naprawdę sytuacja we Francji ?, Chodzi mi oczywiście bezpieczeństwo noclegów, zatrzymywania się, itd.
Pytam bo może ktoś ma info z pierwszej ręki. Wiem że media lubią wyolbrzymiać problemy, ale to co słyszy sie i czyta między innymi w necie itd nie brzmi zachęcająco.
Nie chce mi sie jechać na wakacje jak na wojnę, tym bardziej że z rodziną .......

Myslałem o pn Francji ( trochę katedr, trochę zamków , Mount Saint Michel, Paryż ) i później na południe az do Barcelony i Walencji.

Jeśli ktoś z was pamięta jakieś fajne kempingi , miejscówki itd również będę wdzięczny za wszelkie info. :)

kubryk1 - 2017-03-31, 14:53

Cóż... byłem we Francji kilka razy bez żadnych złych przygód. Aż do powrotu z Portugalii wiosną 2015. Na parkingu przydrożnym (nie przy autostradzie) wśród wielu samochodów zostaliśmy w nocy pięknie uśpieni a włamywacz pobuszował po autku. Na szczęście chyba go coś albo ktoś spłoszył bo poza bałaganem w środku kampera nic nie zginęło, no ale zamek w drzwiach od strony pasażera był do wymiany. To zdarzenie miało miejsce w okolicy Bordeaux.
Pomimo tej przygody uważam Francję za przyjazny nam (kamperowcom) kraj i mam zamiar znowu tam pojechać. Może tylko będę starał się stawać na stellplatzach a nie na przydrożnych parkingach.

gryz3k - 2017-03-31, 15:17

Kamperem ostatnio byliśmy w zeszłe wakacje, wcześniej wiele razy. Telewizja Kłamie. Francja jest krajem bardzo przyjaznym kamperowaniu. Praktycznie na każdym kroku znajdziesz kempingi czy kamperparki. W Paryżu widać środki ostrozności /ogrodzona Wież Eifla/ ale bez szaleństw. Mam przyjaciół Francuzów i absolutnie nie ma poczucia bycia na wojnie. Standardowe środki bezpieczęństwa wystarczają. Kamperów w sezonie miliony.
Paryż, kemping w Lasku Bulońskim trzeba wcześniej rezerwować. Na brzegu Śródziemnego mnóstwo kamperparków nad samym morzem np w okolicy Sete.

wędrowiec - 2017-03-31, 15:34

W zeszłym roku byliśmy w Bretanii i Paryżu. Na stellplatzach czuliśmy się bezpieczniej niż w centrach polskich miast. Duża grupa kamperów daje poczucie bezpieczeństwa, a kilka słów z sąsiadem jest lepsze niż włączony alarm.
Andrzej_M - 2017-03-31, 15:53

Jakiś czas temu (ok. 2009 r.) część urlopu spędzaliśmy nad morzem na południu Francji, +/- na wysokości Nimes, Awinionu. Blisko morza i na wybrzeżu było b.dużo znaków z zakazem kamperowania (na znaku przekreślony kamper z alkową ;-). W miejscowościach nadmorskich na wjazdach bezpłatnych parkingów belki ograniczające wysokość. Kamperparki (np. w najbliższej miejscowości był jeden przy wjeździe) były zajęte na full, zwykle kilka kamperów (2-3) stało na poboczu obok wjazdu na kamperpark. Tak ogólnie było bardzo sympatycznie, w pobliżu atrakcji turystycznych wydzielone części parkingów dla kamperów (np. zamki nad Loarą), w miejscowościach odsuniętych od morza znaki informujące o punktach serwisowych (zwykle zorganizowanych obok punktów informacji turystycznej), ale nad samym morzem widać było tendencję do "spychania" kamperów na kempingi.
jb - 2017-03-31, 17:37

Właściwie co roku od wielu wielu lat jestem we Francji, co prawda kamperem pojadę w tym roku pierwszy raz dotychczas jeździłem z namiotem z noclegiem na kempingach, raczej w górach niż nad morzem. Dziwię się skąd masz takie informacje ? Z jakich źródeł korzystasz? Ja nigdy nie znalazłem się w sytuacji, którą traktowałbym jako zagrożenie. Jedź śmiało.
izola - 2017-03-31, 18:10

Cytat:
Francja 2017 ....... jechać ?, nie jechać ? oto jest pytanie


na to pytanie można różnie odpowiedzieć. ale pewne jest jedno - jak masz tam zajechać i ze strachu sobie urlop zruinować, to pepiej zostań w kraju,,, jak czujesz się w PL bezpieczniejszy?
,,,ale jak masz pecha to i tam cię może spotkać nieszczęście.

Moje doświadczenia z FR, są wieloletnie i zawsze jak najbardziej pozytywne. a jestem tam conajmniej dwa razy w roku i to w różnych rejonach tego pięknego kraju,
Jeszcze mnie tam nic przykrego nie spotkalo.
Naturalnie zdrowy rozsądek nakazuje by być ostroónym i czujnym jako turysta!- by cię inni turysci nie obcykali :mrgreen:

Francuza nie masz powodu się bać, to jest przyjazny bezkonfliktowy naród...co do wiadomości z medii i netu nie należy ich traktować na 100% za wiarygodne lub prawdziwe,,, :spoko

darek - 2017-03-31, 19:48

izola napisał/a:
Cytat:
Francja 2017 ....... jechać ?, nie jechać ? oto jest pytanie


na to pytanie można różnie odpowiedzieć. ale pewne jest jedno - jak masz tam zajechać i ze strachu sobie urlop zruinować, to pepiej zostań w kraju,,, jak czujesz się w PL bezpieczniejszy?
,,,ale jak masz pecha to i tam cię może spotkać nieszczęście.

Moje doświadczenia z FR, są wieloletnie i zawsze jak najbardziej pozytywne. a jestem tam conajmniej dwa razy w roku i to w różnych rejonach tego pięknego kraju,
Jeszcze mnie tam nic przykrego nie spotkalo.
Naturalnie zdrowy rozsądek nakazuje by być ostroónym i czujnym jako turysta!- by cię inni turysci nie obcykali :mrgreen:

Francuza nie masz powodu się bać, to jest przyjazny bezkonfliktowy naród...co do wiadomości z medii i netu nie należy ich traktować na 100% za wiarygodne lub prawdziwe,,, :spoko


Spoko, jestem zaprawiony w bojach przetarłem juz różne szlaki i partyzantka mi niestraszna, ale wiesz , coraz gdzieś piszą , że a to biegał jakiś muslim w Luwrze i podrzynał ludziom, gardła, a to gdzieś ktoś strzelał... wiesz, jadę z dziećmi więc trochę inaczej na to wszystko patrzę , dlatego więc zależało mi na wieściach z pierwszej ręki, i to najlepiej z ostatniej chwili :) . wiem że decyzje muszę podjąc sam, i nikt tego za mnie nie zrobi. Z tego co piszecie jest bardzo OK i cieszy mnie to niezmiernie.

krzlac - 2017-03-31, 20:06

Andrzej_M napisał/a:
ale nad samym morzem widać było tendencję do "spychania" kamperów na kempingi.


Jadę w sierpniu do północnej Francji. Przejechałem po mapie Street View wzdłuż wybrzeża: przez Kraj Basków, Akwitanię, Bretanię i Normandię i znalazłem ponad 100 miejc postojowych
nad samym morzem bez barierek, zakazów i opłat. Jeśli nie wszystkie zdjęcia są aktualne to i tak potrzebuję tylko kilkanaście miejsc noclegowych. O "zagrożeniach" nawet nie myślę, wszak to urlop. Ale ma miejscu czujnym trzeba być - jak zawsze i wszędzie.

wirefree - 2017-03-31, 20:38

Co do francji sie nie wypowiem ale to co telewizornia opowiada o niemczech to bujdy na resorach. W niemczech jak chcesz dostac w morde to najlepiej isc na polska dyskoteke, pewnie we francji podobnie.
ZbigStan - 2017-03-31, 21:08

W maju 2016 podróżowalismy po środkowej i południowej Francji. W wyszukiwaniu miejsc postojowych korzystałem z CAMPERCONTACT oraz FRANCE PASSION. Można tam znaleźć kilka tysięcy najczęściej bezpłatnych miejsc postojowych i z często bezpłatnym serwisem. Polecam France Passion oferujący bezpłatne miejsca z serwisem na farmach, w winnicach, pasiekach, itp. Można go zamówić przez internet, w ubiegłym. roku kosztował 29 Euro. W mojej opinii Francja, a szczególnie prowincja, jest bardzo przyjazna kamperowaniu i czułem się tam również bezpiecznie jak w Polsce.
brams - 2017-03-31, 21:32

wirefree napisał/a:
Co do francji sie nie wypowiem ale to co telewizornia opowiada o niemczech to bujdy na resorach. W niemczech jak chcesz dostac w morde to najlepiej isc na polska dyskoteke, pewnie we francji podobnie.


Ile tu mądrych treści toto wniosło do tematu o ewentualnej podróży do Francji.
Padam, padam. :ok

ps Darek - jedź.

MILUŚ - 2017-04-01, 06:34

Oczywiście ,że jedź :bigok
Pomijając problem z pełnymi miejscami na kamperparkach ;choć zawsze udało się jakoś gdzieś na nich przycupnąć to jak najbardziej polecam :ok
Choć ,rzeczywiście rok temu niewiele brakowało ........planowaliśmy Niceę.......na szczęście dla nas nie zdążyliśmy :-/ dojechać przed pamiętnym wieczorem :aniolek

Stanek - 2017-04-01, 08:21

Kamperem we Francji byliśmy dwa razy. Pierwszy raz jakieś 13 lat temu. Nic złego nam się wtedy nie przydarzyło. Staliśmy głownie na dziko. Nawet w Paryżu staliśmy 3 noce w lasku Bulońskim na dziko i był spokój, ale teraz to myślę, że mieliśmy więcej szczęścia niż rozumu :) Na wybrzeżu Atlantyku można było zatrzymać się bez najmniejszych problemów. Natomiast jeśli chodzi o Lazurowe Wybrzeże to dla mnie masakra. Mimo, że byliśmy we wrześniu to ciężko było znaleźć jakieś rozsądne miejscówki. Drugi raz byliśmy przejazdem w zeszłe wakacje. Żadnych problemów ani oznak stanu zagrożenia. No może poza wzmożonymi kontrolami na granicy. Dużo kamperparków do wyboru również darmowych, ale na Lazurowym dalej tak samo. Nawet ciężko było gdzieś przycupnąć w drodze na pół godziny, żeby się przekąpać.
mischka - 2017-04-01, 09:10

wirefree napisał/a:
Co do francji sie nie wypowiem ale to co telewizornia opowiada o niemczech to bujdy na resorach. W niemczech jak chcesz dostac w morde to najlepiej isc na polska dyskoteke, pewnie we francji podobnie.
takich głupot dawno nie czytałem :haha:
andi at - 2017-04-01, 09:27

mischka napisał/a:
wirefree napisał/a:
Co do francji sie nie wypowiem ale to co telewizornia opowiada o niemczech to bujdy na resorach. W niemczech jak chcesz dostac w morde to najlepiej isc na polska dyskoteke, pewnie we francji podobnie.
takich głupot dawno nie czytałem :haha:


A na dyskoteki chodzisz :haha:

gryz3k - 2017-04-02, 10:08

Koledze wirefree bardziej chyba chodziło o wiarę w internetowo-telewizyjną propagandę. Na tym forum jeden z kolegów napisał, że ze względu na islamistów do Francji nie pojedzie. A Francja cały czas ma znacznie niższy wskaźnik przestępczości niż Polska. Szczególnie morderstw.
A z tym, że jesteśmy narodem dosyć agresywnym to też się zgadzam. W Europie widać znacznie mniej sympatycznych panów w dresach zawsze gotowych zapytać "masz jakiś problem?"

wirefree - 2017-04-02, 10:27

mischka napisał/a:
wirefree napisał/a:
Co do francji sie nie wypowiem ale to co telewizornia opowiada o niemczech to bujdy na resorach. W niemczech jak chcesz dostac w morde to najlepiej isc na polska dyskoteke, pewnie we francji podobnie.
takich głupot dawno nie czytałem :haha:


Tzn ze mało jeszcze widziałeś w życiu. To co robi polska propaganda to jest jakaś masakra piła mechaniczna, wracam do polski to podstawowe pytanie czy się nie boje ulicami chodzić w Niemczech bo islamiści muzułmanie mordują gwałca kradna itp. W tym kraju nigdy sie nic chyba nie zmieni jak mam 47 lat to zawsze telewizja kłamała. Dzieki temu społeczeństwo ma wypaczony obraz rzeczywistośi. A ta bajka o uśpionej rodzinie w kamperze gazem to już jest Legenda opowiadana z drobnymi modyfikacjami.

MILUŚ - 2017-04-02, 11:39

Wirefree .............

Mam porównanie z ok. 60 krajów całego świata ; wszystkich kontynentów .
Zapewniam Cię ..........są kraje gdzie zerżnąłbyś się w spodnie prędzej niż myślisz :mrgreen:
Nie narzekaj ............ :chytry

Mavv - 2017-04-16, 18:10
Temat postu: Re: Francja 2017 ....... jechać ?, nie jechać ? oto jest pyt
darek napisał/a:
Witajcie, czy ktoś może wie jaka jest naprawdę sytuacja we Francji ?, Chodzi mi oczywiście bezpieczeństwo noclegów, zatrzymywania się, itd.
Pytam bo może ktoś ma info z pierwszej ręki. Wiem że media lubią wyolbrzymiać problemy, ale to co słyszy sie i czyta między innymi w necie itd nie brzmi zachęcająco.
Nie chce mi sie jechać na wakacje jak na wojnę, tym bardziej że z rodziną .......

Myslałem o pn Francji ( trochę katedr, trochę zamków , Mount Saint Michel, Paryż ) i później na południe az do Barcelony i Walencji.

Jeśli ktoś z was pamięta jakieś fajne kempingi , miejscówki itd również będę wdzięczny za wszelkie info. :)


Byłem we Francji dwa razy - dwa lata temu i w zeszłym roku. Czuliśmy się bezpiecznie. Jeździliśmy omijając duże miasta, nocowaliśmy na kempingach też na wiejskich terenach. Tam jest po prostu ciszej. W planie mieliśmy zwiedzić Strasburg, ale zamach w Nicei nas skutecznie zniechęcił do poruszania się w dużym mieście.
W tym roku również będziemy we Francji i również poza dużymi aglomeracjami. Nas interesują drogi drugiej kategorii i małe malownicze miasteczka :)

eMKa - 2017-04-16, 20:36

W 2016 byliśmy miesiąc we Francji - Normandia, Bretanią, zamki nad Loarą, dalej przez Futuroscope, Bordeaux, Carcassonne, Millau, trochę wybrzeża, wąwóz Verdon - koniecznie !!!
Prawdziwa bajka. Noclegi praktycznie darmowe dzięki All Motorhome Parcimgs (aplicacja Europa prof.39,99 zł/rok)
Mam świadka, wiarygodnego :)
Zmieniłem opinie na temat Francji na pozytywną +
POLECAM Francje

zbyszekwoj - 2017-04-17, 10:01

My we Francji przez 2 poprzednie lata . Dla nas najprzyjemniejszy kraj dla kamperowania. Strasburg też warto. W zamachach ginie rocznie n-ty mniej ludzi niz na drogach. To może z jazdy zrezygnować? :diabelski_usmiech
darek - 2017-04-18, 12:52

Decyzja powzięta - jedziemy. musze tylko ogarnąć jakieś fajne miejscówki, poczytać posty, pobrać nauki ...... :)
Adampio - 2017-04-18, 13:17

Czy ktoś z bywalców mógłby porównać uciążliwość tamtejszych nachodźców z cyganami we wschodniej Słowacji?

I drugie pytanie: czy na głębokiej francuskiej prowincji idzie się dogadać w języku Lengłydż?

ivul - 2017-04-18, 13:46

Z Francji narazie zwiedziłem tylko Paryż, ale teściowie mnie przekonali do zwiedzenia południa.
Polecieli do Paryża a później poruszali się pociągami. Miejscówki super.
Jeśli mówicie że można tanio nocować to może w przyszłym roku się tam wybiorę. Na ten rok plan już jest :)

zbyszekwoj - 2017-04-18, 18:05

Uchodźców nie spotkaliśmy , natomiast na głębokiej prowincji jak nie zna się francuskiego ,to najlepiej rozmawiać po polsku. :diabelski_usmiech
jb - 2017-04-18, 19:26

Prawie miesiąc pobytu w wielu miejscach i żadnego uchodźcy. Angielski to w informacji turystycznej i recepcji kempingu, ale i to nie zawsze, trzeba mieć szczęście.
eMKa - 2017-04-21, 22:29

darek napisał/a:
musze tylko ogarnąć jakieś fajne miejscówki


Szkoda pary

Jak Ci szkoda 40 zł na aplikacje to jest okrojona za darmo :)
A poza tym są znaki prowadzące gdzie nam nie wolno i wolno
FRANCJA to jeden z przyjaźniejszych krajów do camperowania

orys - 2017-04-21, 23:48

darek napisał/a:
coraz gdzieś piszą , że a to biegał jakiś muslim w Luwrze i podrzynał ludziom, gardła, a to gdzieś ktoś strzelał...


No wiesz, przecież jakby pisali "w dniu dzisiejszym, jak w ciągu znakomitej większości dni w tym roku, w dziesiatkach tysiącach turystycznych atrakcji w czterdziestu krajach Europy chmary znudzonych turystów oglądały zakurzone obrazy", to kto by to czytał? :-)

Obserwacje kolegi powyżej że po ryju najłatwiej dostać w polskiej dyskotece może są napisane żartem, ale mniej więcej tak to wyglada.

A co do polskich mediów: powiem tylko tyle: jakiś czas temu bardzo ubawiłem się znalezioną w jakiejś polskiej prawicowej gazetce informacją, że dzielnica, w której mieści się firma w której podówczas pracowałem wspólnie z moją drugą połówką jest jedną z tych słynnych "no go zone", strefą szariatu, do ktorych nawet policja się boi zapuszczać. Moja dziewczyna dalej tam pracuje, chodzi sobie spacerkiem, sama albo z koleżanką... I tyle są warte te sensacje z polskich mediów.

Sisar - 2017-04-29, 22:13

Mnie we Francji na kempingach denerwuje tłok, ścisk i wszechobecne barierki jak dla szympansów...wszystko ogrodzone żebyś nie wlazł czasami od innej strony niż ci każą. Nie znalazłem kempingu w którym nie ma barierek, takiego bardziej naturalnego jak właściwie większość w Grecji.... Fakt, że byłem we Francji "tylko" 3 razy w sumie na ok. 8 czy 9 kempingach dużych i małych i wszystkie miały być takie och i ach, prawie, że dzikie, ale na miejscu okazywały się pełną, zorganizowaną, opłotowaną, zatłoczoną komercją... :( Teraz już jeżdżę tylko do Grecji bo tylko tam można sobie stanąć praktycznie gdzie chcę bez dłuższego szukania i kręcenia z przyczepą po uliczkach i wśród barierek.... Norwegia jak dla mnie za zimna... :)
darek - 2017-08-14, 10:37

Byłem, wróciłem , było extra, jesli korś ma jakies pytania odnośnie sytuacji, cen itd , służe informacją, piszczie albo w poście albo na PW
wielkopolski - 2017-08-18, 12:25

Witam! . Startuje we wrześniu: Niemcy pn-Francja pn- Hiszpania pn-Portugalia od pn do Faro, Gibraltar i powrót południem Europy. Liczę na jakieś 6 tygodni. W nawiązaniu do Twojej deklaracji możesz podać swoją trasę we Francji.
Mizioł - 2017-08-18, 15:25

wielkopolski napisał/a:
Witam! . Startuje we wrześniu: Niemcy pn-Francja pn- Hiszpania pn-Portugalia od pn do Faro, Gibraltar i powrót południem Europy. Liczę na jakieś 6 tygodni. W nawiązaniu do Twojej deklaracji możesz podać swoją trasę we Francji.


:spoko my jedziemy w drugiej połowie września do Normandii i wybrzeżem dalej w kierunku Hiszpanii ale Hiszpanię raczej będziemy robili wybrzeżem Śródziemnego (Galicji i Portugalii trochę się boję ze względu na pogodę) dalej w kierunku Grenady aby przeprawić się do Maroka.

wielkopolski - 2017-08-20, 14:13

Właśnie skończyłem rozpiskę naszego wojażu wrześniowego. Pozostaje rozpisać kempingi i stellplatze. Start 8.09.17 a będzie to tak: Kolonia-Normandia-Bretania-Akwitania-Kraj Basków-Galicja-Portugalia z pn na pd-Andaluzja-Murcja-Walencja-Prowansja-Torino-Mediolan-Garda-Garmisch-Partenkirchen-Ratyzbona i do domku. Szacuję na jakieś 6 tygodni, oczywiście jak wszystko pójdzie zgodnie z planem czyli dopisze zdrowie i 'dukat'.
Życząc pogody i szerokiej drogi w Waszej wyprawie, Pozdrawiam. :spoko

izola - 2017-08-20, 14:35

Bardzo ambitny plan jak na 6 tygodni, a kiedy macie w planie odpocząć?...pewnie po powrocie do domu ;)
Rawic - 2017-08-20, 15:41

Uwaga na radary,
Powsinogi - 2017-08-20, 18:43

No bo coś dużo zawiadomień o przekroczonej prędkości z Francji...
Znajomi też dostali - zgadza się, byli wtedy tam, ale prędkości nie ma szans - nie przekroczyli.

Mizioł - 2017-08-20, 19:04

Powsinogi napisał/a:
ale prędkości nie ma szans - nie przekroczyli.


to pewnie spisek przeciw praworządnym Polakom :haha:

izola - 2017-08-20, 19:26

Mnie nauczyły tylko dwa mandaty, by się nie spieszyć na wojażach...bo i po co?...
Jesteśmy na wycieczce a nie na ucieczce. Zagapić się można też jadąc powoli...ale to inna para butów.

Powsinogi - 2017-08-20, 19:26

Po prostu ich kamper nie jedzie tyle, ile było na wskazaniu :)
izola - 2017-08-20, 19:30

Mogli się odwołać,mandat ...nie zawsze musimy się z nim zgodzić
HarryLey4x4 - 2018-05-10, 18:49

Czy jazda na lazurowe wybrzeże w lipcu to dobry pomysł ? Chodzi mi o tłok na kempingach ,drogach i przy atracjach ?
Sisar - 2019-04-22, 22:20

I ja się podłączam do pytania bo od kilku lat przymierzam się na Francję, ale z tego co słyszę to... dramat jeśli chodzi o przeludnienie..... Dotąd corok do Grecji a tam wiecie, są takie miejsca, że plaże puste...... po prostu boję się spieprzyć rodzinie urlop :(
Mizioł - 2019-04-22, 23:44

Sisar napisał/a:
po prostu boję się spieprzyć rodzinie urlop


W piździerniku było pusto :mrgreen:

chemik - 2019-04-23, 18:47

w lato ( lipiec ) 2017 przejechaliśmy całe południowe wybrzeże Francji ( od Beziers) w drodze do Livorno we Włoszech - makabra ! Nie było gdzie stanąć, odpocząć, parkingi zapchane. A może mieliśmy pecha? :placze2
izola - 2019-04-23, 19:20

Jeżdżę zawsze latem ale wtedy omijam południe Fr.

Południe robię tylko przed i po sezonie by uniknąć niepotrzebnego stresu turystycznego... chociaż parę kilometrów od wybrzeża sytuacja z parkowaniem wygląda już całkiem inaczej nawet w pełni sezonu.

jb - 2019-04-23, 20:21

chemik napisał/a:
w lato ( lipiec ) 2017 przejechaliśmy całe południowe wybrzeże Francji ( od Beziers) w drodze do Livorno we Włoszech - makabra ! Nie było gdzie stanąć, odpocząć, parkingi zapchane. A może mieliśmy pecha? :placze2


A wystarczyło odjechać parę kilometrów od wybrzeża tam inny świat

izola - 2019-04-23, 21:07

Czyli... Jechać do FR.!

Nawet w sezonie ale wybierać nie te miejsca z przewodników, gdzie wszyscy chcą być i zabłysnąć swoją obecnością... :spoko

Powsinogi - 2019-04-23, 21:28

W 2017 byliśmy kilka dni we Francji, a właściwie to przez Francję.
Omijaliśmy Niceę i inne duże miasta, bylismy w Montpelliere, na kempingu sporo miejsc. Z Montpelliere na rowerach pojechaliśmy do Aigues-Mortes, miasta, które swego czasu było jedynym portem Francji na Morzy śródziemnym. Tak to jest, jak się jedzie z dwoma młodocianymi pasjonatami historii.. 50 km na rowerkach.
Miasto super.
Link do opisu: http://www.ciekawawyciecz...0-aigues-mortes

mischka - 2019-04-24, 13:22

izola napisał/a:
Nawet w sezonie ale wybierać nie te miejsca z przewodników, gdzie wszyscy chcą być i zabłysnąć swoją obecnością... :spoko

A co jak chce się zobaczyć właśnie te miejsca z przewodników???
Sezon wakacyjny rządzi się swoimi prawami...

Powsinogi napisał/a:
Link do opisu: http://www.ciekawawyciecz...0-aigues-mortes

nie odnaleziono serwera :(

izola - 2019-04-24, 14:04

Cytat:
a co jak chce się zobaczyć właśnie te miejsca z przewodników???
Sezon wakacyjny rządzi się swoimi prawami...


Wszystko można ale coś za coś... Czyli świadomy wybór ale bez narzekania i rozczarowania ;)

amples - 2019-04-24, 14:58

mischka napisał/a:
Powsinogi napisał/a:
Link do opisu: http://www.ciekawawyciecz...0-aigues-mortes

nie odnaleziono serwera

Jak nie , jak tak http://www.ciekawawyciecz...0-aigues-mortes

mischka - 2019-04-24, 15:25

niestety u mnie ani rusz :(
Powsinogi - 2019-04-29, 22:21

Kurczę, nie wiem, dlaczego nie pokazuje. No to alternatywnie:

-> Info z wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Aigues-Mortes
->Gdzie to jest na Google Maps: https://www.google.com/ma...172!4d4.1925869
-> Ścisłe centrum: https://www.google.com/ma...172!4d4.1925869

Po wszystkich uliczkach można na Google maps "pochodzić".
Tłoczno jest, ale jakoś tak przyjemnie :)
Kupiliśmy jako pamiątkę replikę miecza gladius (rzymskiego) i sztyletu.

mischka - 2019-04-30, 13:43

dzisiaj odpaliło :wyszczerzony:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group