Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Sprzęt turystyczny i akcesoria - Antena nie lubi Hotbirda 13

Fordek - 2017-04-08, 16:45
Temat postu: Antena nie lubi Hotbirda 13
Witam szanownych kolegów.

Antena nowa (Alden Skymatic 80 cm ) we Wrocławiu działała na Hotbird 13 a koło Warszawy już nie łapie. Łapie natomiast wszystkie pozostałe satelity -Astry, Thory itp. Co może jej dolegać ? Zmieniałem miejscówki, niebo czyste - a nie łapie :-/ . Pozostałe satelity łowi w 30 sekund.

McGali - 2017-04-08, 17:45
Temat postu: Re: Antena nie lubi Hotbirda 13
Fordek napisał/a:
Witam szanownych kolegów.

Antena nowa (Alden Skymatic 80 cm ) we Wrocławiu działała na Hotbird 13 a koło Warszawy już nie łapie. Łapie natomiast wszystkie pozostałe satelity -Astry, Thory itp. Co może jej dolegać ? Zmieniałem miejscówki, niebo czyste - a nie łapie :-/ . Pozostałe satelity łowi w 30 sekund.


Tak sobie myślę...., że może satelita HB być pomiędzy "krokami" mechanizmu góra-dół.

Fordek - 2017-04-09, 00:38

I co z tym zrobić ?
McGali - 2017-04-09, 08:19

Fordek napisał/a:
I co z tym zrobić ?


Możliwości masz sporo do wyboru - inne ustawienie auta. użycie podpór, pompowanie poduszek lub ekstremalne :wyszczerzony: -upuszczenie powietrza na jednej osi. W antenach automatycznych jest także możliwość ustawienia anteny ręcznie. Gdyby w północnych rejonach polski także nie łapała satelity istnieje prawdopodobieństwo, że krańcówka mechanizmu dół -góra wyłącza się przed satelitą - tak gdybam :roll:

Bronek - 2017-04-09, 09:22

O ile zdążyłem się zorientować, to antena szuka w pewnym algorytmie

I to można zmienić w ustawieniach o ile mamy do nich dostęp. Spis{b szukania, start z pozycji. Itp..

Tylko w tym przypadku coś mi nie pasuje.
:!:

SKORO ŁAPIE ASTRĘ to kąt elewacji ma dobry a ten jest chyba podobny dla Hotbirda? To raptem tylko kilka stopni w bok, bez zmiany pochylenia.

Czyli chyba nie o to chodzi?

joko - 2017-04-09, 09:25

We Wrocławiu odbiera bo to jeszcze zachód, a Warszawa to już prawie Rosja , więc i warunki trudniejsze. Zawsze było tak, że im dalej na wschód i północ,tym większy problem z odbiorem , a od połowy 2015, jest jeszcze gorzej bo nastąpiło wtedy przejście z systemu kompresji DVB-S na DVB-S2. Poprawiło to jakość przesyłanego obrazu (na obszarach gdzie sygnał jest odpowiednio mocny), ale podniosło wymagania co do warunków odbioru.
Rozmiar anteny to jedno i niby teoretycznie te 80cm to dużo, ale czym innym jest odbiór z dobrze ustawionej anteny na budynku , a czym innym z samochodu.
Anteny automatyczne na kamperach mają regulację azymut-elewacja , nie maja jednak regulacji kąta skręcenia konwertera , a ten jest bardzo istotny przy odbiorze , zwłaszcza w trudniejszych warunkach, a jego prawidłowa wartość jest różna , w różnych miejscach odbioru . Zły kąt skręcenia konwertera potrafi obniżyć poziom sygnału o nawet 30-40%, a to dużo za dużo, aby liczyć na to, że przy jednym ustawieniu tego kąta, odbiór będzie jednakowo dobry w każdych warunkach . Poza tym, że prawidłowa wartość tego kąta zmienia się zależnie od miejsca w którym aktualnie się znajdujemy, to jeszcze sytuację może pogorszyć konkretna pozycja , w której stoi kamper . Jeżeli np. antena otworzy się i znajdzie satelitę , na bok pojazdu, a ten będzie stał lekko pod górkę, to automatycznie kąt względem satelity będzie większy i to może wystarczyć , aby poziom sygnału spadł poniżej progu działania.
Anteny kamperowe powinny mieć regulację kąta skręcenia konwertera i jego wartość powinna być ustawiana względem poziomu i korygowana zależnie od satelity i konkretnych współrzędnych geograficznych.
Wielokrotnie miałem tak, że pod domem antena odbierała nawet przez drzewa, a w podróży albo znajdowała satelitę, ale nie było kanałów HD, albo kręciła się jak głupia. Zdarzało się to nawet w takich przypadkach, w których teoretycznie jakość odbioru powinna być lepsza, czyli w Europie zachodniej. W większości przypadków pomagało wyskoczenie na drabinkę i skorygowanie kąta konwertera (trzeba sobie znaleźć jaki powinien być ten kąt dla konkretnych współrzędnych i ustawić względem poziomicy.

Bronek - 2017-04-09, 09:43

Po pewnym czasie , najczęście pod koniec sezonu, bez poziomowania kampera na czuja jak ptak wędrowny ręcznie koryguję.
Ta "nasza" budżetowa antena Giocamper ma cudowną możliwość w pełni ręcznych nastawów i dostę do ustawień.

Niestety na wiosnę zapominam....

Dużo tego
Np tu można poczytać przyda się http://www.swiatcyfrowejt...oradnik_04.html

Ostatnia kolumna to kąt skrętu

Astra to 6 stopni obok Hotbirda. ASTRA ma o wiele silniejszy sygnał

kaimar - 2017-04-09, 09:49

Dotarła do mnie informacja, że parę dni temu nastąpiły zmiany na HOTBIRD które powodują że niektóre anteny np. ALDEN nie potrafią wyszukać tego satelity. Nie miałem czasu zagłębić się w temat bo jestem na targach, ale w ALDEN podobno wystarczy zmienić jeden z parametrów. Być może Twoje problemy są spowodowane tą zmianą.
joko - 2017-04-09, 10:19

Bronek napisał/a:
Po pewnym czasie , najczęście pod koniec sezonu, bez poziomowania kampera na czuja jak ptak wędrowny ręcznie koryguję.
Ta "nasza" budżetowa antena Giocamper ma cudowną możliwość w pełni ręcznych nastawów i dostę do ustawień.



Bronku, ale ustawiasz ten kąt , tak aby uzyskać najlepsze parametry odbioru, stając pod domem ....... jak pojedziesz do Grecji to i tak będzie to złe ustawienie.

Zwracam uwagę na ten kąt, bo jest to temat zazwyczaj pomijany (nawet przez producentów anten kamperowych) a ma on kluczowe znaczenie .
Konstrukcje takich anten zakładają pewien margines , który ma zapewnić wystarczającą jakość i siłę sygnału , na całym obszarze na którym mogą być użytkowane ...... i tak w zasadzie było , ale zmiany w sposobie nadawania ciągle żyłują parametry i ten margines zmniejszają.
Jak wiadomo sygnał TV SAT określają dwa podstawowe parametry, siła sygnału i jakość sygnału. Złe ustawienie kąta konwertera wpływa głównie na jakość , a tego nie poprawimy już wielkością anteny.

joko - 2017-04-09, 10:57

kaimar napisał/a:
Dotarła do mnie informacja, że parę dni temu nastąpiły zmiany na HOTBIRD które powodują że niektóre anteny np. ALDEN nie potrafią wyszukać tego satelity. Nie miałem czasu zagłębić się w temat bo jestem na targach, ale w ALDEN podobno wystarczy zmienić jeden z parametrów. Być może Twoje problemy są spowodowane tą zmianą.


To jest bardzo prawdopodobne. Różne anteny w różny sposób szukają i identyfikują konkretne satelity. Jeżeli taka identyfikacja jest robiona na podstawie jakieś określonego sygnału (np. fonia jakiegoś konkretnego kanału, czy jakiś sygnał identyfikacyjny na określonej częstotliwości) , a nastąpiły jakieś istotne zmiany w tym sygnale, to sterownik anteny może zwyczajnie sobie z tym nie poradzić.
Dobrym przykładem takiego przypadku, jest choćby problem z wyszukiwaniem satelitów, przez niektóre anteny, jaki wystąpił po wspomnianej przeze mnie powyżej zmianie systemu kopresji z DVB-S na DVB-S2. Ja musiałem do swojej anteny wymienić cały sterownik u producenta, bo nie obsługiwał DVB-S2 i zwyczajnie nie widział sygnału nadawanego po nowemu i nie był w stanie znaleźć tych satelitów , które tak nadają.

Jedna tylko uwaga, mianowicie ten powód jest prawdopodobny, ale tylko w przypadku kiedy antena nie odbiera w obecnej chwili sygnału z Hotbird w każdej lokalizacji.
Fordek pisze, że we Wrocławiu odbierała a w Warszawie już nie ..... jeżeli we Wrocławiu odbierał jeszcze przed zmianą , a ona nastąpiła po tym czasie , to ok ........ w takim przypadku teraz nie powinna odbierać również we Wrocławiu (i nigdzie indziej).
Fordek, jeżeli gdziekolwiek teraz uda Ci się odebrać sygnał , to ten trop jest błędny ....... jeżeli odbiór padł permanentnie, to powód zasugerowany przez Kaimara jest wysoce prawdopodobny.

Fordek - 2017-04-09, 12:40

Bardzo Wam dziękuję za konkretne bardzo trafne uwagi .
Doszedłem do wniosku że poza wejściem na dach kampera i rzuceniem okiem jak ustawiony jest kąt konwertera - to nic na razie nie będę robił. We wtorek ruszamy na Węgry to po drodze w kilku miejscach sprawdzę czy się sygnał pojawi.

koko - 2017-04-09, 19:57

Ja mam antenę OYSTERA SKY gdzie ten kąt jest ustawiany automatycznie i tak
1 obrót anteny
2 pochylenie
3 kąt konwertera
i gitara jak mówi Ferdek

Edward - 2017-04-09, 20:29

Leszku, to chyba jesteśmy w domu po tym co napisał Kaimar. Prawdopodobnie mamy takie same anteny , i jeszcze w środę pod domem odbierałem wszystkie programy z hodbirta w piątek się spakowałeś złożyłem antenę odpaliłem auto i pojechaliśmy do Częstochowy na zlot . Na miejscu uruchamiam antenę a ona kręci się bez opamiętania. W piątek padało było bardzo pochmurnie więc uznałem że to wina bardzo złej pogody,ale w sobotę rano piękne słoneczko więc uruchamiam antenę ponownie ,i co dalej kicha.Dzisiaj wróciłem do domu i po zaparkowaniu odpalam antenę ,i dalej to samo.W sobotę przyjechał kolega z Gdańska i mówił mi że jego antena też nie może złapać sygnału . Jutro chyba pojadę do Krzyśka bo w środę wyjazd,chyba że nasz bardzo uczynny kolega Kaimar jutro napiszę nam co dokładnie musimy przestroic.
Fordek - 2017-04-09, 22:01

Dzięki Edwardzie za pocieszenie . Też miałem dzwonić jutro do Pana Krzysztofa .Pytać o dobrą radę ale jeżeli będziesz i uda Ci się to naprawić to bardzo proszę o informację - krok po kroczu co robić :?: . Załamany dzisiaj włączyłem Astrę 4,8 - ale na niej odkodowane są tylko programy rosyjskie . Chyba przez tydzień na Węgrzech przypomnę sobie podstawy rosyjskiego :lol: .
joko - 2017-04-09, 22:29

I wszystko się składa . W nocy z 4 na 5 kwietnia dwa multipleksy dostępne na transponderach 110 i 119, zostały przełączone z DVB-S do DVB-S2. Dla multipleksu z transpondera 110 zmieniono również FEC z 5/6 na 3/4.
Obstawiam, że sygnał identyfikujący satelitę przestał być czytelny dla sterownika w Waszych antenkach. Jeżeli da się to zmienić w ustawieniach , jak pisał Kaimar, to temat szybki i prosty. Inaczej zmiana firmware , jak producent takie udostępni i sterownik umożliwia .
Ja miałem ten sam problem wcześniej ,z tego samego powodu (przejście z DVB-S na DVB-S2), ale sterownika nie dało się przeprogramować , dlatego producent wymieniał na nowe.

Kaimar pisze, że w antenach Alden wystarczy zmiana ustawień , więc pewnie nie będziesz Fordek musiał po rosyjsku oglądać :spoko

Fordek - 2017-04-10, 19:01

Chyba będę jednak oglądał po rosyjsku ; Odbiornik ma niby wszystko bo jest nowy ale trzeba i tak trzeba wgrać nowe oprogramowanie . Gorzej bo dla tego modelu jeszcze go na niemieckiej stronie brak do pobrania na pendrajwa. Francuzi niby informują jaki plik skopiować tylko nie widać gdzie go pobrać . Widzę ,że skończy się cała zabawa w serwisie gdzie antenę zakładano. Może coś poradzą .
kaimar - 2017-04-10, 20:20

W sterownikach ALDEN SSC nic nie trzeba wgrywać. Wystarczy wejść w MENU i zmienić TRANSPONDER 1 na TRANSPONDER 2. Po tej zmianie antena poprawnie wyszukuje Hotbird. Sprawdzone.
Fordek - 2017-04-10, 21:16

Kaimar teraz tego nie sprawdzę ale jutro rano pogrzebię mu w menu. Może się uda.

Stawiam piwo -chwilowo wirtualne ale jak się kiedyś spotkamy - to jak najbardziej realne.
Dzięki . :pifko

Edward - 2017-04-10, 21:21

W moim sterowniku alden ssc jest ustawiony na transponder 1, prubóje na różne sposoby ale nie mogę znaleźć opcji -transponder 2. Chyba jestem za cienki.
Fordek - 2017-04-10, 22:35

No to cienka sprawa . Edku znasz niemiecki to ci łatwiej szukać w menu. Pewnie sobie nie dam rady .
Kaimar - czy mógłbym zajechać do Ciebie jutro wieczorem ? Z tym piwem ?
Ewentualnie w środę rano ? To gdzieś tam w Twojej okolicy zaczekam- przenocuję w kamperku ?

Endi - 2017-04-10, 22:38

U mnie było tak…

W zeszłym sezonie, jeszcze kiedy podróżowaliśmy po Anglii moja roczna antena MegaSat
zaczęła robić dziwne, nazwijmy to „uniki”.
W weekendy z Hot Birda przestawiałem ją na Astrę na której odbierałem RTL aby oglądać F1.
Ale nie zawsze mi się to udawało. Kiedy znajdywała już satelitę i korygowała pozycję , miała tylko zatwierdzić i się zatrzymać a tu dzong w ułamku sekundy ponownie rozpoczynała procedurę wyszukiwania. Następnie po kilku krotnych próbach, informowała mnie, że nie można znależć satelity i całkowicie się składała.
Po jakimś czasie znalazłem jednak na nią sposób . Na wyświetlaczu dekodera w chwili kiedy odnajdowała sygnał z Astry, paski siły i poziomu sygnału zaczynały pokazywać ich wartości. Kiedy zbliżały się do maksymalnej , przerywałem zasilenie anteny i w ten sposób wymuszałem jej zatrzymanie. OK ! miałem Formułę.
Notabene z wyszukaniem i zatrzymaniem na Hot Birda nie miała i nie ma problemu.

Panie, no ale ooo co chodzi … ??

Chodzi o to, że na MotoShow 2017 w Poznaniu, czyli jeszcze wczoraj, poszedłem na stoisko do pewnej znanej Firmy z Krakowa u której właśnie po Targach 2015 w Poznaniu, zakupiłem ową antenę wraz z montażem.
Opowiedziałem w skrócie o co chodzi i jaki mam problem. Szef sprzedaży wysłuchał mnie a jakże i zapewnił, że po 18-stej przyśle do mnie serwisanta od anten a ten na pewno cuś pomoże.
O wyznaczonej godzinie w drzwi kampera… puk, puk, puk , otwieram a tu …4 chłopa. Oooo co jest ? A Panowie stwierdzili, że problem pokonają jeszcze szybciej, stąd ich taka „siła” przyszła .
Grzeczne, wesołe chłopaki nie powiem… no to dawajcie do środka.

Wyobrażcie sobie, włączyliśmy antenę na szukanie Astry a ta paskuda znalazła ją od razu i się zatrzymała. Powtórzyliśmy jeszcze raz. Znalazła i znów się zatrzymała. No i gdzie problem ? nie ma, wszystko OK. !
Głupio mi trochę było :oops: a żeby całkiem nie wyjść na dupka wystawiłem szybko na stół wszystko co miałem i mogłem, niestety..

W niedzielę rano o 7dmej uruchamiam antenę na Astrę i czekam (o 8smej GP Chin) no i dupa nie doczekałem się. Nie zatrzymała się ani razu :gwm Myślałem, że mnie…wiecie co. Wqurwiony odczytywałem bieżące info o wyścigu z komórki. Międzyczasie, wykonałem telefon do szefa , że problem się powtórzył, a ten obiecał, że zaraz po 10tej przyśle serwisanta ale już jednego.
I tak się stało. Chłopak popatrzył na mnie trochę tak dziwnie i uruchomił antenę. Ale tym razem wyszło na moje. Nie zatrzymała się ani razu. Stwierdził, że pozycjoner ma jednak jakąś wadę i musi mieć antenę u siebie na warsztacie , tu nic więcej nie pomoże. Najlepiej jakbym przyjechał kamperem z Kołobrzegu do Krakowa albo zdemontował ją i wysłał do nich pocztą. I na tym się skończyło.
Ronsia , ronsia i poszedł do pracy na stoisko.

Po chwili, gula mi wyrosła, czerwony jak burak, zacząłem zwijać się do wyjazdu do domu. Miałem już dość.

Ale to jeszcze nie koniec…. :)

Obok mnie stał bus Firmy Kampi.Pl z Lęborka . Handel, przyczepy nowe, używane, serwis itd. Zrobiłem im na odjazd jeszcze fotkę aby mieć namiary a na to nadszedł sam Szef KAMPI i zapytał …o co chodzi ?? Pytam jego czy zakładają i serwisują anteny.
Mówi, że tak …no ale o co chodzi ??
NO to mu powiedziałem, że to i tamto z moją ant… na to on, żebym nie odjeżdżał, żebym poczekał chwilę, zaraz przyśle swojego pracownika od anten.

Przyszedł młody, uruchomił antenę i poszła… ale nie zatrzymała się na Astrze. Powtórka, to samo. Zapytał czy mam kartę SD z aparatu. Miałem. Poprosił, wziął ją i poszedł do siebie na stoisko do komputera.
Przyszedł dosłownie za 8 minut Wsadził kartę do pozycjonera, zgrał zaktualizowane sterowniki dla anten Mega Sat i puścił na Astrę. Zatrzymała się „cholera” prawie natychmiast. Powtórka - to samo i jeszcze raz i jeszcze raz no i …no i chodzi jak Lalunia, na piątkę.

Uff qurwa, pomyślałem sobie, co to znaczy jednak fachowiec …

….Brawo !!!! FIRMA KAMPI – :bukiet: dziękuję :bukiet:

Po powrocie do do domu, natychmiast wykonałem próby . Na razie wszystko OK !

No i nareszcie Pann zadowolony :spoko

Bronek - 2017-04-10, 23:00

Czytając te perypetie i widząc czasem jak anteny kręcą się i kręcą potem flaczeją - czytaj opadają, bo chmurka lub krzaczek itd itp.
. Tych dla współczesnych ludzi świata, w którym zanikła umiejętność wbijania gwoździ, trzeba chyba unikać takich bez możliwości ręcznego nastawiania.

Czy takie są.?

Mam tego "budżetowca" Giocamper i to z wczesnego wypustu, chyba tylko w piwnicy, by mi nie złapała sygna) u.

Lekkie to, delikatne, tanie stosukowo, ale parę latek z jednym serwisowaniem u Kolegi Jarka śmiga.

Ostatecznie przecież czekając na nowy soft, wielkiej filozofii w ustawianiu nie ma o ile jest taka możliwość.
Dziwi mnie to, iż nieprzewidziano takiej opcji.
Toż przecież wielu nie ma automatów i sobie radzi.


Ps Pamiętam Endi jak zamawiałeśm na Targach tą nówkę i jak ją zachwalał sprzedawca.

Edward - 2017-04-10, 23:30

No tak Panowie, ale jeżdżę sobie już ładnych parę lat zaliczyłem trochę południowej Europy i nigdzie nie miałem problemów z odbiorem sygnału z hodbirda , a tu nagle masz , coś sobię zmienią a użytkownik niech sobie kombinuje . Całe szczęście że Kaimar zawsze jest pierwszy i chętnie dzieli się swoją wiedzą,a ja już klołem na czym świat stoi bo myślałem że to ci z tej lepszej części narodu zablokowali mi odbiór żebym nie mógł oglądać szkiełka.
kaimar - 2017-04-11, 09:22

W przypadku starszych modeli sterownika SSC bez wyświetlacza, w kształcie półokręgu, sytuacja jest gorsza - urządzenie trzeba zdemontować i wysłać do producenta. Koszt przeprogramowania 39 euro plus koszty wysyłki. Można to zrobić przez nas.
jedrek49 - 2017-04-11, 10:32

witam
pytanie do KAIMARA
ja mam podobna sytuacje ,antena szuka szuka i znajduje satelite ale sie nie zatrzymuje i szuka dalej
mam antene CAMOS CSA-230M,znalazlem nr 0408116
czy mozna cos z tym zrobic
sliczne dzieki

kaimar - 2017-04-11, 12:57

jedrek49 napisał/a:
,antena szuka szuka i znajduje satelite ale sie nie zatrzymuje i szuka dalej
mam antene CAMOS CSA-230M,

Nie pomogę. Montowałem kiedyś te anteny tylko że z logo VDO (były też z logo Megasat) i był to częsty objaw. Poprawienie kąta na konwerterze czasem pomagało. Serwis nie pomagał. Producent przysyłał nową elektronikę, Skończyło się zwrotem anten do producenta. Dostaję wysypki jak widzę taką antenę. :zastrzelic

jedrek49 - 2017-04-11, 14:01

witam
slicznie dzieki za odpowiedz ,ja tez dostaje wysypki jak zaczynam szukac satelity,czasem mi sie uda zlapac ,kampera kupilem z antena na dachu

pozdrawiam

Edward - 2017-04-12, 00:16

KAIMAR, wielkie dzięki za udzielenie nam wskazówek jak przestroić to ustrojstwo żeby złapać sygnał z hodbirda. Przyszedł młody i zrobił to w kilkanaście sekund. Wszystko działa idealnie. Duże piwko a jak odwiedzisz Kotlinę Kłodzką to będzie dobra whisky.
stander - 2017-04-12, 06:27

Edward jaki masz sterownik SSC :spoko
Endi - 2017-04-12, 10:13

Edward napisał/a:
Przyszedł młody i zrobił to w kilkanaście sekund. Wszystko działa idealnie.


No widzisz Edziu. To tylko Bronek się z nas śmieje, że już nam flaczeje. A to nieprawda. Wystarczyła mała korekta w sterownikach i ponownie staje na wezwanie.... :szeroki_usmiech

...a jaki obraz ? :spoko

Bronek - 2017-04-12, 10:54

Endi napisał/a:
..a jaki obraz ? :spoko


Nie mów ??? Kolorowy ??? :mrgreen:

Edward - 2017-04-13, 13:58

Tak Stander ssc.
Fordek - 2017-04-13, 19:45

Po przestrojeniu na transponder 2 łapie wyśmienicie - w nowym miejscu po kilku obrotach.
Jeszcze raz podziękowania dla Kajmara za cenną podpowiedź .
Siedzę sobie teraz w Berekfurdo ,popijamy winko wieczorami pod telewizorkiem. Tylko internet tu muli .

jedrek49 - 2017-04-14, 08:04

witam
jaka macie pogode ,temperatury
dzieki,czy duzo ludzi

stander - 2017-04-14, 12:13

Edward napisał/a:
Tak Stander ssc.

Właśnie i w tym przypadku zmiana transpondera nie stanowi problemu a po zmianie antena działa prawidłowo
Ja zakupiłem dwa lata temu toner zintegrowany ze sterownikiem i z wejściem CI na własną kartę.Polecany przez sprzedawcę
Do pażdziernika ubiegłego roku działało super o czy pisałem w innym wątku i zaczęły się problemy z odbiorem niektórych programów .Antena łapała satelitę a programów coraz mniej!!
Na początku roku zawiozłem urządzenie do sprzedawcy autoryzowanego ten wysłał do producenta który w/g sprzedawcy stwierdził że pamięć była zabita! że coś tam coś tam ale wyczyścili ,wgrali polskie programy? i ma działać.I działało kulawo tzn podnosiło antenę szukało satelity ,coś polskiego odtwarzało ale nie składało do końca! Kolejna wizyta .kolejny bajer rozmowa na targach w Poznaniu , .Ponieważ nie prowadziło to do konstruktywnego finału poprosiłem o nr tel do serwisu niemieckiego.I tu koniec moich kłopotów! Trzy minuty rozmowy ,przesłane oprogramowanie ,trzy minuty wgrywania i hula jak nowe Po wysłaniu zdjęcia z niedomykającą się anteną szybkie zwrotne odesłanie fotki z zaznaczeniem które śruby zwykłym kluczem poluzować ,opuścić talerz,dokręcić i po bólu.
Dla zainteresowanych 00495493913660 :spoko

pawko13 - 2017-10-31, 12:08

Witam,
jako świeży posiadacz anteny Alden (na poprzednim kamperze miałem Oyster Caro ) szukam i czytam jak jej wymusić HotBirda. W autku zamontowany jest sterownik CGV ALDEN Premio Sat CC (zintegrowany tuner, dekoder, sterownik) . Po załączeniu ładnie wyszukuje Astrę i nawet odbiera jakieś programy :) Mogę ręcznie przesunąc na HotBirda i też działa. A chciałbym żeby z automatu startowała na HotBirdzie. Chyba przećwiczyłem już całe menu i jedyne co udało mi się zmienić to język na angielski. Zmiany transpordera nie znalazłem. Mam za to odręcznie napisaną kartkę z kodem do wejscia w menu serwisowe gdzie to podobno sie zmienia - ale nie działa (ten kod) albo coś zle robię.
Alden proponuje zakup nowego sterownika SSC HD za 390 Euro.
Macie jakieś lepsze pomysły ?
Pozdrawiam Paweł

stander - 2017-10-31, 20:17

stander napisał/a:
.I tu koniec moich kłopotów! Trzy minuty rozmowy ,przesłane oprogramowanie ,trzy minuty wgrywania i hula jak nowe Po wysłaniu zdjęcia z niedomykającą się anteną szybkie zwrotne odesłanie fotki z zaznaczeniem które śruby zwykłym kluczem poluzować ,opuścić talerz,dokręcić i po bólu.

Wracam do wątku choć mam już dosyć :gwm
Cieszyłem się bardzo krótko i po kolejnej niekoniecznie udanej próbie pojechałem całym zestawem do sprzedawcy.Po ok godzinnej konsultacji z serwisem Aldena i ustawianiu przez tel parametrów było ok. :lol:
W domku kilka razy udana próba przy różnym ustawieniu samochodu i wyjazd na majówkę.Po przejechaniu kilkuset kilometrów dekoder załączył się samoczuynnie i zaczoł strasznie piszczeć :shock: Wyłączyłem i pojechałem dalej.Na miejscu nie potrafił ustawić anteny ,przerywając co chwilę i dodatkowo czułem niepokojący zapach.Po przyjeżdzie wymontowałem to ustrojstwo,kupiłem antenę przenośną i obiechałem całe wakacje i jeszcze trochę.Mam zamiar zdemontować antenę z dachu i cały komplet dostarczyć sprzedawcy z odpowiednim pismem.
Może to jest przypadek ,może pech ,może wadliwe urządzenie :( Ja mam dosyć :gwm :gwm

koko - 2017-10-31, 20:55

Ja po powrocie z Portugalii. zauważyłem że moja antena nad atlantykiem przy afryce zaczyna szwankować ręczne podrasowanie - pomagało zmiana kąta konwertera (antena ma ręczne nastawy w swoim menu)
Tak że ful wypas też szwankuje.

MAWI - 2017-10-31, 23:40

Nie ma rzeczy doskonałych. Walczyłem z różnymi antenami wiele razy. Teraz kupiłem nową od Papamili ( 80) i po moich kłopotach . Niedrogo!!. Jarek zawsze pod telefonem. ( ale jeszcze w tej sprawie nie dzwoniłem) Czyli święty spokój. Czego i wam życzę :spoko :spoko
Bronek - 2017-11-01, 07:24

Mam podobne doświadczenia jak Wiesiek

Mam taką antenę zanim Papamila stał się przedstawicielem tej firmy.
Dzięki opini Koko, zdecydowałem się kupić nówkę, ale drugiej ręki - przypadek aukcja itd .

Wersja 5/ 70cm jeden z pierwszych modeli, kupiona za "śmieszne" pieniądze 1/3 ceny obecnych popularnych anten
Cztery lata jest OK.
Serwisowana raz u Jarka (przegląd, podkładki, mechanika - duperele)

Leciutka i dająca się ręcznie czyli klawiszami korygować, co bywa ważne w trudnych warunkach. Bywało, że inne wypasione poległy a ta spokojnie dała się ustawić.


Trzeba też, trochę wiedzieć o zasadach TV Sat, wtedy zrozumiemy dlaczego i co i jak? Skąd są czasem kłopoty z odbiorem..
Jak każdy sprzęt może mieć focha. Zawsze stawiając kampera patrzmy w niebo czy jest widoczne na południu.
Warto by był poziomo. Dajmy mały czas na rizruch GPS, czasem jej start z kąta elewacji danej szerokości trzeba skorygować itd... :? Automat zw full kasy dla blondynek, nie daje takiej możliwości, jak ma problemy to pokręci się i podziękuje...
Generalnie cena /jakość /serwis przemawia, że warto rozważyć zakup od Jarka Papamili :roza:
Aczkolwiek znam też ludzi, którym one nie odpowiadały. Jak z wszystkim.
Normalka

Era TV sat pomalutku maleje. Teraz warto mieć dobrą antenę wifi oraz do modemu LTE.
Co raz rzadziej korzystam TVsat. Raczej z platform internetowych, lecą programy na żywo i per saldo nie jest to drogo.
No i w krzakach pod drzewem bez wyciągania talerza na stojaku, działa. Oczywiście jak jest sieć.

szkl - 2020-05-22, 17:50

odswierze
We Wrocławiu łapie Alden 80 na ustawieniach hotbird 13:
Transport. 1
10719 MHz
S/r 27500
Pol. V
Fec 3/4
Mod dvb-s2
ALE NIE ZAWSZE WE WROCŁAWIU
poza już dwa razy zawiodło w tym dziś nad Bałtykiem.
Próba zmiany na transponder 2 - ustawiła się szybko ale nie pokazuje nc+ obrazu i dźwięku

???
Pytanie jakie wszystkie parametry powinienem zmienić aby było ok

Antoś - 2020-05-22, 22:15

Dodam do tematu Aldem 80 Platinum ponoć cacko.Rozmawiałem z Papamila i doradził by czekać na dilera który montował.Ciekawostka tak, satelitę znajduje szybko ale sygnał prawie żaden ,z cyfry 1 może 2 kanały . Ale gdy kabel z anteny podłącze bezpośrednio do dekodera cyfry mam wszystkie kanały.Czyli gdy sygnał puszczony jest przez sterownik anteny prawie w całości jest w nim stłumiony.Czekam na odpowiedz od sprzedawcy.
szkl - 2020-05-26, 18:56

u mnie nie mógł Alden 80 odszukać w ogóle satelity w Dziwnówku (prawie zero drzew a niebo prawie czyste) a po przyjechaniu do domu (Wrocław) i odpaleniu kontrolnym - pyk 15sekund i mamy TV
jsaluga - 2020-05-26, 19:21

szkl napisał/a:
u mnie nie mógł Alden 80 odszukać w ogóle satelity w Dziwnówku (prawie zero drzew a niebo prawie czyste) a po przyjechaniu do domu (Wrocław) i odpaleniu kontrolnym - pyk 15sekund i mamy TV


Wystarczy jedno drzewo na drodze sygnału i kaput.

szkl - 2020-05-26, 19:22

ale po zmianie transpondera na 2 (z 1) znalazł Horbirda po 10 sekundach ale dekoder cyfry już nie widział na takim ustawieniu obrazu
Socale - 2020-05-26, 20:50

Musicie pamiętać, że antena sat, odbiera/widzi sygnał znacznie bardziej z góry/wyżej aniżeli z naprzeciw jak talerz się patrzy.
centrumdandis - 2020-06-16, 19:50

Witam,

Jako dystrybutor anten firmy Alden zainteresowałem się tematem nie działającego Hotbirda 13.
Od pewnego czasu użytkownicy zgłaszają problem z ustawianiem się anten.
Serwis Alden Deutchland odpowiedział na nasze zgłoszenie przysyłając ustawienia jakie należy wpisać w sterownikach.
Dla sterowników V4 z wyświetlaczem (bez wejścia USB po lewej stronie) ustawienia pod linkiem: https://www.alden-deutsch...tbird13E-EN.pdf

Dla nowszych sterowników V5 z wyświetlaczem ( wejście USB po stronie lewej) - aktualizacje wgrywamy przez plik na pendrive. Plik aktualizacyjny udostępniam pod linkiem:
https://www.szybkiplik.pl/EY4H5XUv9M


Pozdrawiam
Grzegorz

Dandis - Centrum Kempingowe

kaimar - 2020-06-17, 22:25

Mnie też serwis ALDEN przysłał taką informację ale jest to informacja nieaktualna. Ustawienia muszą być inne niż w instrukcji.
szkl - 2020-06-17, 22:27

Mi działa
Jak chcecie mogę spisać moje i Wam podac

Antoś - 2020-06-17, 22:47

Przedstawiciel aldena niech nam napisze w jakich punktach w kraju pomogą nam uruchomić produkty za które zapłaciliśmy konkretne pieniążki .
ZEUS - 2020-06-20, 20:04

szkl napisał/a:
Mi działa
Jak chcecie mogę spisać moje i Wam podac

jeżeli to nie kłopot to podaj... :szeroki_usmiech

szkl - 2020-06-22, 21:42

Działające ustawienia w moim Aldenie
MAWI - 2020-06-22, 22:34

no i mamy fachurę :spoko
szkl - 2020-06-22, 22:42

:bajer :ok :idea
Antoś - 2020-06-24, 21:05

Dzisiaj ustawiliśmy sterownik zgodnie z zdjęciami kolegi któremu serdecznie dziękuje, niestety nadal nie działa wiec napisaliśmy bezpośrednio do Aldena w Niemczech opisując w szczegółach co się dzieje i jutro przez telefon postarają nas poprowadzić krok po kroku , mam nadzieje do szczęśliwego zakończenia problemu. Napisze oczywiście jak wyszło.
MAWI - 2020-06-24, 21:12

Po co wyważać otwarte drzwi . Ale jak lubisz ,to nie ma sprawy :spoko
Antoś - 2020-06-25, 16:38

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli .
ZEUS - 2020-06-25, 19:06

może to, że na CT już były informacje o skutecznych zmianach ustawień dekodera?🤔
Antoś - 2020-06-25, 19:42

No właśnie w moim przypadku zastosowanie takowych niestety jeszcze nie przyniosły właściwego efektu .To forum cenie za bogatą wiedzę jego użytkowników wiec piszemy i próbujemy .Ale nie bardzo rozumie dlaczego o ile nie masz dokładnie w tym przypadku nic do powiedzenia ,jaki cel mają takie komentarze .Nowym to nie pomaga pozdrawiam.
ZEUS - 2020-06-25, 20:16

Antoś nie doszukuj się w moim poście złośliwości, miałem ten sam problem i poprosiłem o pomoc kol. MAWI i taką pomoc otrzymałem oraz podpowiem w którym miejscu jest błąd.
Zmień takie parametry:
- Freq na 11034,
- DVB na S1
:spoko

Antoś - 2020-06-25, 21:12

Zrobię to jutro i narazie dziękuję.
robach - 2020-06-25, 21:50

Sorry, że się wtrącę, ale transp. 1 na Hot Bird 13E to 10719 MHz w polaryzacji V a nie 10720. To jednak robi różnicę. I jednak modulacja DVB-S2. Modulacja DVB-S też jest ale np na tr. 10815 MHz w polaryzacji H. Wszystkie polskie platformy nadają w modulacji DVB-S2. To tyle sprostowania. Polecam jednak ustawienie na inny transponder np. 11393 MHz, modulacja DVB-S2 oraz polaryzacja V, bo ten 10719 MHz jest słaby.
Polecam też stronę z danymi satelitarnymi Lyngsat odnoszącą się do Hot Birda (https://www.lyngsat.com/Hotbird-13B-13C-13E.html). Dane są bardzo aktualne.

Pozdrawiam

Antoś - 2020-06-26, 11:05

Proszę nie przepraszać tylko pisać tak cenne podpowiedzi bez oporów Antenę zamontował na kamperku sprzedawca nowego pojazdu 6 miesięcy temu ,lecz o ile chodzi o usterki gwarancyjne zamontowanego sprzętu zwodzi mnę miesiącami .Dlatego próbuje samemu zrobić co mogę by cieszyć się z sprzętu.
kaimar - 2020-06-26, 13:19

W paru antenach klientów ustawiłem parametry jak poniżej i działają:
110034 V
27500
3/4
DVB-S1

szkl - 2020-06-26, 14:15

U mnie wciąż działa na ustawien8qch które wysyłałem. Nawet teraz gdzie jestem - Bialy dom śmiga aż miło. Może zatem wersja sterownika ma znaczenie bardziej niż te parametry
aviator - 2020-06-27, 08:21

centrumdandis napisał/a:

Dla sterowników V4 z wyświetlaczem (bez wejścia USB po lewej stronie) ustawienia pod linkiem: https://www.alden-deutsch...tbird13E-EN.pdf

Dandis - Centrum Kempingowe


Dziękuje bardzo. 30sekund i wszystko działa :ok

Antoś - 2020-06-27, 23:34

Panowie jestem wam winny odpowiedz po konsultacji z ludźmi z Aldena .Czwartek wisimy na telefonach dobre 2 godziny pan inżynier w Niemczech wprowadza w swoim urządzeniu te same parametry jakie prosi nas o wprowadzenie ciągła wymiana zdjęć i filmów , mimo to u niego wszystko działa a u nas nie i co ciekawe antena co otwarcie lub zamknięcie zawiesza się i wymaga ciągłego resetowania .Człowiek zaczyna w siebie wątpić ale wprowadzamy całkowicie nowe oprogramowanie ,po czym antena zaczęła żyć i ponownie odnajduję satelity.Bingo jesteśmy w domu po kolejnych 3 próbach otwarcia i zamknięcia znowu nic,koniec na dzisiaj . Umawiamy się na następny dzień,Piątek na telefonie inżynier z Francji i Niemiec wpisujemy kolejne nowe oprogramowanie i nie działa ,doszliśmy do tego że w momencie gdy dekoder cyfry jest podłączony do zasilania i kablem antenowym z sterownikiem anteny całość się zawiesza .Odłączyliśmy dekoder .antena się otwiera i zamyka ale nie znajduje satelity .Otwieramy obudowę konwertera ,zdjęcia, filmiki ,próby ,konwerter kompletnie zablokowany w skrajnym położeniu .Restart konwertera przełączenie kodu w konwerterze i kolejne testy ,antena zaczęła znajdować satelitę .Wniosek pierwszy fachowców że mam uszkodzony sterownik anteny ale o ile podłączysz dekoder po odszukaniu satelity to na razie działa ,a gdy po sezonie przesłać do nich sterownik i odeślą kompletnie nowy ..Pięć miesięcy diler i serwis Detleffsa kompletnie mnie olewała jak dzwonię nie odbierają telefonu . Początkowo słyszałem że zajmą się sprawą ale potrzebują trochę czasu po pięciu tygodniach gdy zadzwoniłem odbierał technik mówiąc że szef nie ma czasu ale potrzebują trzy tygodnie ,po trzech tygodniach usłyszałem że potrzebują dwa tygodnie to wszystko co mają mi do powiedzenia , do dzisiaj zero odzewu. Za to Alden wisiał na telefonie w dwóch specjalistów razem z sześć godzin i reakcja była błyskawiczna.Po wszystkim kontrola sygnału 82%moc i 19% jakość mało ale działa.I teraz ciekawostka po powrocie do domu sprawdzam czy działa i jest ok rzeczywiście dekoder muszę podłączyć dopiero po znalezieniu satelity bo inaczej się zawiesza , .Nagle pomyślałem żeby sprawdzić na innym dekoderze i eureka jakość skoczyła na 53% i wszystko działa bez odłączania .


.Słaby pisarz ze mnie sorki za gramatykę ale myślę że jestem wam winny to ja sprawa się zakończyła.

ZEUS - 2020-06-28, 00:04

dobrze byłoby gdybyś podał obecne parametry jakie masz wprowadzone w dekoderze...
Antoś - 2020-06-28, 14:54

Jasne oczywiście opisze te ustawienia
Antoś - 2020-06-29, 19:44

Podaje parametry sczytane z sterownika .
transporder nr2
freqenc :10757 MHz
S\R:27500 KS/s
pol:V
Feo:3/4
Mod:DVB-S2

Nie wiem co to wszystko oznacza ale spisałem dokładnie co wyświetliło.

koozi - 2020-07-21, 07:10

centrumdandis napisał/a:
Witam,

Jako dystrybutor anten firmy Alden zainteresowałem się tematem nie działającego Hotbirda 13.
Od pewnego czasu użytkownicy zgłaszają problem z ustawianiem się anten.
Serwis Alden Deutchland odpowiedział na nasze zgłoszenie przysyłając ustawienia jakie należy wpisać w sterownikach.
Dla sterowników V4 z wyświetlaczem (bez wejścia USB po lewej stronie) ustawienia pod linkiem: https://www.alden-deutsch...tbird13E-EN.pdf

Dla nowszych sterowników V5 z wyświetlaczem ( wejście USB po stronie lewej) - aktualizacje wgrywamy przez plik na pendrive. Plik aktualizacyjny udostępniam pod linkiem:
https://www.szybkiplik.pl/EY4H5XUv9M


Pozdrawiam
Grzegorz

Dandis - Centrum Kempingowe


Po tym zabiegu u mnie działa .
Dzięki Grzegorz

aviator - 2023-04-11, 15:03

Właśnie wróciłem z wyjazdu świątecznego, podczas którego moja antena alden przestała odbierać pakiet TVN z Canal+ a po restarcie dekodera i anteny nawet nie znajdowała hotbirda.
Na niemieckiej stronie alden doczytałem o zmianach transponderów ale rozwiązanie problemu podają tylko dla astry. Ta oczywiście zadziała od razu i mogłem przynajmniej pooglądać ichnią tv.
Teraz po powrocie do domu znalazłem na podawanej tutaj już stronie lyngsat.com nowe ustawienia dla canal+ wpisałem w sterownik i w 3 sekundy znalazł się i hotbird i programy canal+.
Według instrukcji od dandisa wpisałem:
114888
27500
H
3/4
DVB-S2
Wszystko działa jak powinno.

szkl - 2023-05-08, 09:42

Nowy rok i znowu nie działa. Jakie macie ustawienia dla hotbird13 i NC+. Oczywiście działające bowiem szukam i nic. Poziom sygnału 84% ale jakoś 0% i przyslowiowa d..a
szkl - 2023-05-08, 09:59

Temat ogarnięty. Działa aż miło. Może komuś się przyda to podaje aktualnie działające ustawienia dla NC+
Transponder 1
10719 V
27500
3/4
DVB-S2


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group