Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Po Polsce - W tym roku remontują drogędo Łeby

EwaMarek - 2017-05-07, 22:25
Temat postu: W tym roku remontują drogędo Łeby
W weekend majowy jechałem do Łeby. Miłym zaskoczeniem są przygotowania do remontu i przebudowy drogi dojazdowej. Do tej pory w wakacje był ciężki dojazd. Na co dzień też żadna przyjemność jeździć po dziurach.

Jest to dobra i zła wiadomość. Zła to taka, że latem będzie się wszystko korkowało...
Od miejscowej obsługi kempingu dowiedziałem się, że na czas przyjazdu letników mają częściowo zawiesić remont.

Bajaga - 2017-05-08, 15:19
Temat postu: Re: W tym roku remontują drogędo Łeby
EwaMarek napisał/a:

Jest to dobra i zła wiadomość. Zła to taka, że latem będzie się wszystko korkowało...
Od miejscowej obsługi kempingu dowiedziałem się, że na czas przyjazdu letników mają częściowo zawiesić remont.


Dzięki za informację! Znaczy starym zwyczajem będę jeździć w nocy. O 3-4 rano dobijam do Łeby i w kimono albo pod kempingiem albo koło Biedronki by rano nabyć to i owo :)

EwaMarek - 2017-05-08, 20:54

Z tym dojazdem do Łeby po drodze bez dziur jest problem. Można dwoma drogami gorszej klasy objechać (nawet nawigacje pokazują te odcinki) ale dla kampera do zabójstwo. Dziury i krzaki na skrajni drogi...
EwaMarek - 2017-05-08, 20:56

Mielno potrafiło zadbać o swoje. odkąd pamiętam droga była zawsze ok i jest ścieżka rowerowa...
CO prawda teraz jak się skręca do Mielna to przejść można traumę bo na krzyżówce stoją spalone przyczepy kempinogwe . TRAGEDIA

wizjoner - 2017-05-08, 21:36

Polecam jechać do Łeby od strony trójmiasta przez Bolszewo (pierwsza miejscowość za Wejherowem) droga jest wyremontowana i bez korków nawet w sezonie
Bajaga - 2017-05-08, 21:42

wizjoner napisał/a:
Polecam jechać do Łeby od strony trójmiasta przez Bolszewo (pierwsza miejscowość za Wejherowem) droga jest wyremontowana i bez korków nawet w sezonie


Każdy Łebski stary wyga zna tą drogę doskonale. Taka ona super wyremontowana to nie jest, w okolicy Bolszewa też korki bywają a jadąc z alkową przez lasy lepiej uważać. Ale w sumie jest ok i często jej używam.

wizjoner - 2017-05-08, 22:30

Ostatnio mocno się polepszyło dodali dodatkowy pas na skrzyżowaniu w Bolszewie i jest ok
EwaMarek - 2017-06-20, 22:12

Może ma ktoś informację jak tam przebudowa drogi a właściwie utrudnienia z tym związane...
MAWI - 2017-06-20, 22:53

Byłem kilka dni temu. Nie ma dobrych wieści. Ale jednak do przodu.
lepciak - 2017-06-21, 16:35

Zanim rozpoczęto remont drogi z Lęborka do Łeby zmodernizowano skrót - drogę bez numeru z Bolszewa koło Wejherowa przez Kostkowo, Żelazno do Wicka i Łeby lub dalej bokami z Żelazna przez Kurowo, Sasino i Sarbsk do Łeby. Ruch tylko lokalny i brak korków. Średnia prędkość z Bolszewa do Sarbska koło 75 km/godz w dzień powszedni (w weekendy obciążęnie drogi niewiele większe).
EwaMarek - 2017-06-21, 21:28

eee te skróty to już znają ludziska...
sam znalazłem bo nawigacja sama pokierowała

MAWI - 2017-06-21, 21:53

Też jechałem tym skrótem . Z uwagi na korek koło Lęborka ( wypadek)
Zbyszek ten skrót to porażka. Dziury , droga kręta .Fakt ,że pusta. Ale wracałem juz tradycyjnie. Skoda ,że na szczy sezonu te remonty wymyślili. :-/

EwaMarek - 2017-06-22, 21:28

MAWI,

coś więcej zrobili czy tylko wykopki z boku starej drogi?

Milko Aliaksandr - 2017-06-23, 08:24

lepciak napisał/a:
Zanim rozpoczęto remont drogi z Lęborka do Łeby zmodernizowano skrót - drogę bez numeru z Bolszewa koło Wejherowa przez Kostkowo, Żelazno do Wicka i Łeby lub dalej bokami z Żelazna przez Kurowo, Sasino i Sarbsk do Łeby. Ruch tylko lokalny i brak korków. Średnia prędkość z Bolszewa do Sarbska koło 75 km/godz w dzień powszedni (w weekendy obciążęnie drogi niewiele większe).


Chłopacy, cześć wszystkim!

Przez tydzień wyjeżdżamy! )))

Którą jednak trasę wybrać?
Taki



czy taki




wyjeżdżać z минска będziemy 2 lipca, w rejonie Леба planujemy być w poniedziałek 3 lipca


P.S. Jednak pogoda cieszy )))


lepciak - 2017-06-23, 15:35

Wybierz wariant drugi "czy taki"
Na wyścigi nie jedziesz. W Gniewinie - to po drodze i też dobra nawierzchnia możesz wejść na ciekawie zbudowaną wieżę widokową którą zobaczysz już z daleka.
Powodzenia

Bajaga - 2017-06-27, 19:15

lepciak napisał/a:
Wybierz wariant drugi "czy taki"
Na wyścigi nie jedziesz. W Gniewinie - to po drodze i też dobra nawierzchnia możesz wejść na ciekawie zbudowaną wieżę widokową którą zobaczysz już z daleka.
Powodzenia


Po drodze do Łeby polecam restaurację Campanula w Wejherowie. Jest nie tanio ale porządnie. I można pospacerować po ładnym parku. Stamtąd to godzinka do Łeby.
Też polecam drogę nr 2, czyli górą. A tak w ogóle to najlepiej nocą, powoli ale spokojnie i bez korków.

Edytuję: piękny park pozostał, restauracja zmarła, nie wiem czy na zawsze czy na czas jakiegoś remontu, który tam przeprowadzają.

wizjoner - 2017-06-27, 22:02

Jak będziecie na drodze nr 2 to zapraszam na darmowy postój z prądem i serwisem w ramach dobrej współpracy Polsko -Białoruskiej jakby co to tel : 0048511583733 Karol
Milko Aliaksandr - 2017-06-28, 09:07

Bajaga napisał/a:

Po drodze do Łeby polecam restaurację Campanula w Wejherowie. Jest nie tanio ale porządnie. I można pospacerować po ładnym parku. ......


Dziękuje!

Piękna nazwa u restauracji

I odzewy dobre!


Milko Aliaksandr - 2017-06-28, 09:28

wizjoner napisał/a:
Jak będziecie na drodze nr 2 to zapraszam na darmowy postój z prądem i serwisem w ramach dobrej współpracy Polsko -Białoruskiej jakby co to tel : 0048511583733 Karol


Szanowne Karol, od szczerego serca dziękujemy za ciepłe zaprosiny!

Daj Boga, przez 4 dni będę wyruszały do drogi. I jeśli będę przejeżdżały przez Wejherowo. Tak wtedy zadzwonimy. )))

Jeszcze chcemy 2 dni postać nad pięknym wysokim brzegiem w Michelinki

P.S. Jeszcze jedno pytanie. Często w tekście widzę słowo "korki", lecz nie mogę zrozumieć - google nie przeprowadza ))) Że ono oznacza?

mischka - 2017-06-28, 17:07

Milko Aliaksandr, korek to затоp
Milko Aliaksandr - 2017-06-28, 20:16

mischka napisał/a:
Milko Aliaksandr, korek to затоp


mischka, спасибо большое!!! )))

EwaMarek - 2017-07-18, 22:50

Byłem w Łebie 2 tyg.

Na razie korków nie ma ale powoli dobierają się do starej nawierzchni więc lada dzień może być nie ciekawie..

Jedynie co to przed Lęborkiem jest objazd, bo jakiś most remontują.

Odradzam wszelakie skróty bo to dziury i czasami wąsko jak cholera!!!

Krążyłem po okolicy i sprawdziłem drogi alternatywne...

lepciak - 2017-07-19, 15:31

EwaMarek napisał/a:
Byłem w Łebie 2 tyg.
Na razie korków nie ma ale powoli dobierają się do starej nawierzchni więc lada dzień może być nie ciekawie..
Jedynie co to przed Lęborkiem jest objazd, bo jakiś most remontują.
Odradzam wszelakie skróty bo to dziury i czasami wąsko jak cholera!!!
Krążyłem po okolicy i sprawdziłem drogi alternatywne...

Chyba pomyliłeś drogi - u nas nie ma wąskich dróg jak cholera. Jest tylko kolej wąskotorowa.

Bajaga - 2017-07-19, 17:44

EwaMarek napisał/a:


Odradzam wszelakie skróty bo to dziury i czasami wąsko jak cholera!!!

Krążyłem po okolicy i sprawdziłem drogi alternatywne...


Oj coś chyba nie dokładnie sprawdziłeś. Do Łeby najlepiej jechać z Bolszewa na Żelazno a potem drogą 213 na Wicko. Nigdzie tam nie jest za wąsko a gorsza nawierzchnia tylko już w pobliżu Wicka. Nawet Yanosik zawsze taką trasę podaje i ja się z nim zgadzam. A od Wicka do Łeby to już tylko rzut beretem. (oczywiście mówię o dojeździe od strony 3miasta).
A zapewniam, że w temacie dojazdu do Łeby kamperem jestem expertem :lol:

EwaMarek - 2017-07-19, 22:24

Zależy co nazywacie dobrą drogą :bicsie

Jeśli nie przeszkadza bujanie kampera czy przyczepy kempingowej na boki, wpadanie w dziury i inne wyboje na drodze, krzaki i drzewa w skrajni to nie ma tematu. :haha:

Staram się jeździć głównymi drogami więc takie wertepy to nie są dla mnie drogą . Szkoda kampera czy kempingu...

Oba te skróty z Wejherowa do Wicka czy Godętowo do Lędziechowa są podobnej jakości.

Osobowym nie ma problemu ale większe pojazdy to już problem. Szczególnie jak mijasz dużego kampera, autobus czy dużego dostawczaka...

W zeszłym roku jak jechałem kempingiem to przez całą trasę nic mi się nie pootwierało ani nie przesuwało w przyczepie a na tych wertepach MASAKRA W PRZYCZEPIE :gwm

każdy ma inne odczucie komfortu i dbania o sprzęt którym jeździ :-)

EwaMarek - 2017-07-19, 22:28

Bajaga,

Od Wicka do Łeby to nie beretem a samolotem bo inaczej może być problem :haha: :haha: :haha:

Można jeszcze ominąć korki przez Sarbsk i Nowęcin ale tam też wąsko

Bajaga - 2017-07-19, 23:03

EwaMarek napisał/a:

Osobowym nie ma problemu ale większe pojazdy to już problem. Szczególnie jak mijasz dużego kampera, autobus czy dużego dostawczaka...

W zeszłym roku jak jechałem kempingiem to przez całą trasę nic mi się nie pootwierało ani nie przesuwało w przyczepie a na tych wertepach MASAKRA W PRZYCZEPIE :gwm

każdy ma inne odczucie komfortu i dbania o sprzęt którym jeździ :-)


Faktycznie, różne są ludzkie odczucia. Mnie wąska droga w ogóle nie stresuje, byleby nie była dziurawa. Ale Tobie to u nas zostają drogi co najmniej krajowe a lepiej S i A. Wiadomo, że na nich komfort pełen tylko, że mało ich..

EwaMarek - 2017-07-20, 22:52

Może inaczej. Mając poprzednie kampery nie zwracałem na to uwagi. Obecny jak gdzieś pisałem na forum ma większy rozstaw kół tylnej osi i lusterka mocno wysunięte poza obrys.

Nie mam jak za bardzo zjechać bo spada mi tyłek. A jak mijam coś szerokiego i ma lusterka na podobnej wysokości to już mam dosyć... Już raz mi złożyli lusterko a za drugim razem się go pozbyłem i musiałem kupić nowe. Dodatkowe atrakcję z policją i pisma o sprawę kto był winny. :gwm

Co do dziur na drodze - poprzednie kampery skręcałem i naprawiałem zabudowę i szafki. Niby nic się nie działo ale po kilku latach się okazywało co innego. Ja zawsze kampera robiłem dla siebie a nie żeby pojeździć kilka lat i go sprzedać. (no może poza pierwszym bo trochę zgnilizną zlatywał :-)
Czasami wole jechać dalszą drogą niż tłuc się 40 km/h i wnerwiać siebie i innych.

zbiegusek - 2017-08-03, 20:36

A ja tylko chciałem zapytać, którą to drogę do Łeby remontują?
DK214 z Lęborka via Wicko do Łeby, czy jakąś inną? Pytam, bo za tydzień mamy ruszać w tamte okolyce i już się drapię po głowie oraz jeżdżę palcem po mapie... ;)

lepciak - 2017-08-04, 16:18

zbiegusek napisał/a:
A ja tylko chciałem zapytać, którą to drogę do Łeby remontują?
DK214 z Lęborka via Wicko do Łeby, czy jakąś inną? Pytam, bo za tydzień mamy ruszać w tamte okolyce i już się drapię po głowie oraz jeżdżę palcem po mapie... ;)
Jestem miejscowy ale również nie znam numeru remontowanej drogi ale to z pewnością nie będzie droga jakaś inna bo zacznę jak Ty drapać się po głowie z uwagi na wyjazd do Łeby za tydzień.
Bajaga - 2017-08-04, 16:56

Na Pewno remontowany jest odcinek od Wicka do Łeby. Jak jest z Lęborka do Wicka nie wiem bo nie jeżdżę.
Ale z tym remontem to nie ma tragedii, jest jakieś ograniczenie prędkości i zakaz wyprzedzania ale na dystansie z 7km to można przeżyć spokojnie.

tolo61 - 2017-08-04, 17:58

Z Leborka do Wicka tez jest maly objazd bo w Nowej Wsi Leborskiej buduja nowy mostek ale jakos idzie Gorzej od Wicka do Leby bo dlugo sie stoi na mijankach :spoko
zbiegusek - 2017-08-04, 21:06

Aha. Dziękuję. Czyli nie ma tragedii - jak się zrobi te 500+ kilosów, to ostatnie fynfnaście można, a nawet trzeba się wyluzować. :)
Tem bardziej, że celem jest raczej Smołdzino albo Gardna - gdzieś tam w zeszłym roku skończył się drugi etap Dłuuugiego Marszu Agnieszki z Olką. Dłuuugi Marsz

EwaMarek - 2017-09-05, 21:02

Odświeżę temat.

Jak tam remont? Może ktoś był w okolicy Łeby?

zbiegusek - 2017-09-06, 21:17

A i owszem. Jakieś 3 tydnie temu mieliśmy okazję poruszać się tą drogą. Wahadełka były. Upierdliwe i uogólnie mynconce. Na całe szczęście tylko raz musieliśmy tamtędy przejechać bo potem już korzystaliśmy z drogi na Nowęcin i Szczenurze - bardzo fajnej. :)
Jeżeli teraz jest tam mniejsze natężenie ruchu (a powinno), to nie powinno być tak stresujące stanie w oczekiwaniu na zmianę świateł.
A! Cymbergaje w Łebie korzystniejsze niźli w innych popularnych miejscówkach. (3x5 minut bądź do 12 goli vs. 3x4 minuty bądź do 9 goli.)

EwaMarek - 2018-05-15, 22:01

Czy ktoś wie jak posuwa się remont tej drogi. Zbliżają się wakacje i liczę, że pojadę już nowym odcinkiem.

Ta stara droga i dziury były straszna męczarnią dla kierowcy i kampera czy przyczepy.

Tomasz - 2018-06-04, 17:42

Byłem w ten weekend w Łebie.Droga z Lęborka tragedia-3x wahadełko,wszystko rozkopane.Trzeba jechać opisanym skrótem przez Nowęcin i Sarbsko
EwaMarek - 2018-06-04, 22:21

Dziękuje za informację.
Czyli będzie nieciekawie...
Kamperkiem może ok ale ja tym razem będę jechał zestawem duża osobówka i kemping 8m


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group