Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Grecja - Zarażeni Grecją

BaWa - 2017-07-13, 10:41
Temat postu: Zarażeni Grecją
Na wstępie zaznaczę, że nie mam daru do pisania ale może kilka namiarów, które podam przydadzą się komuś.
Dużo „miejsc postojowych” otrzymałam od Basi Muzyk za co jej jeszcze raz dziękuję. :roza:
I chylę czoła zarówno przed nią i jak przed Zbyszkiem za to, że podróżuję po tak różnych miejscach (drogi czasami przyprawiają o gęsią skórkę)- na szczęście i mojemu mężowi udało się przejechać bez jakichkolwiek uszczerbków na zdrowiu kamperka :szeroki_usmiech
Tym razem wylądowaliśmy na Pelionie.

Zanim dotarliśmy na Pelion trafiliśmy na (polecaną przez Basię Muzyk) plażę Papakosta
39° 39’ 22.19’’ 22° 53’ 36.01”
Zdjęcia z telefonu-nie stanowią walorów artystycznych hihihi tylko poglądowe :ok

BaWa - 2017-07-13, 10:44

Okołoło 1,9km od naszego obozowiska znajduje się druga wielka plaża Rakopotamou 39° 39’ 38,17” 22° 53’ 50.61”- niestety nie ma możliwości dojazdu na samą plaże .Zejście schodami z głównej ulicy. Ciężko z postawiłem swobodnie kampera samochody parkują wzdłuż ulicy. Na plaży wypożyczalnia leżaków, prysznic, dwie małe tawerny.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2017-07-13, 22:03

Basiu :!: ,bardzo dziękuję w przerwie między robieniem przetworów,zerknełam i co widzę. :pifko :brawo:
BaWa - 2017-07-17, 08:40

Wakacje na Pelionie zaczęliśmy od oglądnięcia dwóch wiosek górskich PORTARIA I MAKRINISTA Charakteryzuje je, typowa dla Pelionu , zabudowa -domy kamienne, kolorowo zdobione. Widok na Volos- największe miasta półwyspu-niezapomniany.


Portaria- N 39 23’ 24.72” E 22 59’ 58.95” – w miejscowości ładny plac z platanami, kilka sklepików z lokalnymi produktami.Dwa parkingi( na jednym z nich –ten który podaje namiary-kran z wodą). Urokliwe miejsce na wypicie kawy :szeroki_usmiech

BaWa - 2017-07-17, 08:48

Makrynista – N 39 24’ 07.92” E 22 59 21.67”- wioseczka zwana powszechnie „balkon Pelionu” –cudowny widok na Volos. Zabudowa kamienna, domki kolorowe, kryte szarym kamieniem. Niewielki „ryneczek” z olbrzymi platanami. Dojazd ok. 2,5 z Portarii droga wąska ale przejezdna dla kampera, natomiast parking nie za duży ale warto pokusić się bo miejsce klimatyczne. Podobnie jak wyżej sklepiki z lokalnymi smakołykami- polecamy miód kasztanowy, kawiarenki no i te widoki …
BaWa - 2017-07-18, 08:52

Po relaksującym spacerku postanowiliśmy przedrzeć się na ładniejszą-wschodnią stronę Pelionu. Droga jak to droga po górach, kręta i uciążliwa ,ale jakoś udało się i wylądowaliśmy w Ag.Ioannis – tak jak wspominał Jarek49 jest to kurorcik ;) z hotelami, sklepikami, tawernami- na plaży wypożyczalnie leżaków, prysznice.
Przechodząc przez mostek (tuż obok kempingu Papa Nero) dochodzimy do drugiej wielkiej plaży Papa Nero –nie ma możliwości postoju kamperem pensjonaty wzdłuż drogi.

Dla nas to była jednodniowa odskocznia od dotychczasowych cichych i spokojnych miejsc. Noc spędziliśmy na parkingu w miasteczku
N 39º 24’45.6” E 23º 09’ 55.43”

BaWa - 2017-07-19, 10:44

Mam wrażenie, że piszę jak Jaś Fasola sama do siebie……..no cóż może po latach ktoś zaglądnie :ok

Kolejnym polecanym przez nas miejscem jest na pewno plaża Mylopotamos N 39º 22’ 28.82” E 23º 12’11.72” (na wschodnim wybrzeżu).

Zejście na plaże po schodkach, na plaży znajduje się mały bar+ możliwość wynajmu leżaków, prysznic. Plaża duża piaszczysta, przedzielona na dwie części łukiem skalnym. Jeśli chodzi o parking to spory plac+ parking wzdłuż ulicy. Na słupie widnieje napis (NO Camping) My nie kempingowaliśmy ;-) tylko grzecznie spali w nocy- nikt nam nie zwrócił uwagi.

Bim - 2017-07-19, 10:59

Dziękuję za informację odnośnie tablicy zakazu kempingowania dobrze ,że nie postawili znaku zakazu postoju w nocy :lol:
Czyli po staremu .

Obserwuję Waszą przygodę z Pilionem

Mamy ochotę powrócić tam ponownie we wrześniu
po długim czasie niebytności i zobaczyć to czego nieudało się za pierwszym razem

Kiedyś namówiłem Basię na ten region tak mało zwiedzany i cieszy mnie to .że jej relacja zapoczątkowała zainteresowanie tymi górkami a Wasza to jeszcze spotęguje stawiam piwo i czekam na cdn

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2017-07-19, 12:24

BaWa napisał/a:
Mam wrażenie, że piszę jak Jaś Fasola sama do siebie……..no cóż może po latach ktoś zaglądnie
,popatrz na wyświetlenia.Wszyscy gnaja na płd.Grecji.Ja zapamietalam jak dawno temu żona Bima mówila o Horetto.Raz jadąc też Pilon ominęliśmy. :stop: Dopiero w 2014 roku tam wrocilismy jadąc na płd. do promu na Kretę.Na yutubie widziałam piękne turkusy,pisało Pilon,gdzie to jest :?: :?: dopiero jak znalazłam na mapie Grecji to tam pojechaliśmy. :haha:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2017-07-19, 12:27

Kamperowcy nie znają tego rejonu,dlatego nie piszą bo i co napiszą.Kuba.L czytasz :?: :?:
jarek49 - 2017-07-19, 18:28
Temat postu: Pilion 2017
Wrocilem ok.3 tyg. temu , a juz mam znowu checi na wyjazd wrzesniowy w ten piekny region.
Pisz Kolezanko BaWa--podawaj koordynaty, a to ,ze ludzie nie pisza,to tak jak napisala Basia--
--nie znaja tych stron. Ja bedac tu 3 tyg. spotkalem 3 kampery-w tym 2 greckie.
Jezeli bedziecie jechac do Agia Kyriaki na zach.wybrzezu--// naprawde warto //--to po drodze
macie Miline i tawerne Argentina ,a tam przemila Bozenka ,ktora Was ugosci i pomoze zrobic
dobre zakupy // oliwa--ser feta itp.//--duzy szyld po polsku Witamy Polakow--na gl. deptaku.
Nie wjezdzajcie tam po 17 --najlepiej w czasie sjesty.
Szerokiej drogi--pilnie sledze Wasza podroz.

WODNIK - 2017-07-19, 18:45

BaWa napisał/a:
Mam wrażenie, że piszę jak Jaś Fasola sama do siebie



Basia Jadę z wami oczami wyobraźni.
Ja siedzę z tyłu, więc mnie nie widać i nie chcę przeszkadzać.
Czytam i czekam na cd.
Pozdrawiamy :spoko

Mirekl61 - 2017-07-19, 22:06

Czytamy z zapartym tchem :szeroki_usmiech
:pifko

BaWa - 2017-07-20, 10:48
Temat postu: Re: Pilion 2017
jarek49 napisał/a:
Wrocilem ok.3 tyg. temu , a juz mam znowu checi na wyjazd wrzesniowy w ten piekny region.
Pisz Kolezanko BaWa--podawaj koordynaty, a to ,ze ludzie nie pisza,to tak jak napisala Basia--
--nie znaja tych stron. Ja bedac tu 3 tyg. spotkalem 3 kampery-w tym 2 greckie.
Jezeli bedziecie jechac do Agia Kyriaki na zach.wybrzezu--// naprawde warto //--to po drodze
macie Miline i tawerne Argentina ,a tam przemila Bozenka ,ktora Was ugosci i pomoze zrobic
dobre zakupy // oliwa--ser feta itp.//--duzy szyld po polsku Witamy Polakow--na gl. deptaku.
Nie wjezdzajcie tam po 17 --najlepiej w czasie sjesty.
Szerokiej drogi--pilnie sledze Wasza podroz.


My także wróciliśmy 1.07- więc chyba deptaliśmy sobie po śladach ;) Co do kamperów to masz racje my też mogliśmy zliczyć na palcach jednej ręki.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2017-07-20, 12:18

Basia :!: a gdzie wpis i nastepna porcja fotek :?: :?: :kawka:
mischka - 2017-07-20, 12:22

czytają czytają, tylko po co zaśmiecać temat zbędnymi komentarzami :niewiemm
BaWa - 2017-07-20, 13:01

:szeroki_usmiech Kolejnym miejscem odwiedzonym przez nas na Pilionie była Paralia Potistika N 39º15’ 51.29” E 23º 17’27.81”.

Miejsce na utwardzonym parkingu, otoczony drzewkami. W pobliżu beach bar i restauracja Climax-wiffi dostępne- (wodę braliśmy właśnie od nich).
Jeśli chodzi o samą plażę to olbrzymia, piaszczysta- w dzień trochę turystów za to wieczorami i rankiem cała nasza ;)

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2017-07-20, 14:58

No super,zobaczymy czy my jadąc do Githio na prom wstąpimy na to,miejsce :?: :?: .Myśle że za 3 lata od naszej wizyty coś się pewno zmieniło.Dojazd asfaltem był całkiem dobry,ale naokoło pusto :?: inna barbara
BaWa - 2017-07-20, 15:28

to prawda droga dobra ale do cywilizacji dość daleko. Taka większa miejscowość Argalasti 12km od plaży Potistika
inowa - 2017-07-20, 19:07

Przez Twój i Jarka opis Pelionu już mam całkiem nakrecone w głowie :gwm
Nasz sierpniowo/wrześniowy wyjazd zaplanowany w całości na trzy palce, ale zaczynam się "wahoć" czy nie zmienić kierunku???
Puki co, pilnie czytam i notuję namiary za które pięknie dziękuje i stawiam piwko :pifko

slawwoj - 2017-07-20, 21:38

Proszę. Pisz. BAWA
BaWa - 2017-07-21, 09:00

inowa napisał/a:
Przez Twój i Jarka opis Pelionu już mam całkiem nakrecone w głowie :gwm
Nasz sierpniowo/wrześniowy wyjazd zaplanowany w całości na trzy palce, ale zaczynam się "wahoć" czy nie zmienić kierunku???
Puki co, pilnie czytam i notuję namiary za które pięknie dziękuje i stawiam piwko :pifko


Dziękuję za piwko. :szeroki_usmiech
My właśnie za namową DOBRYCH LUDZI :roza: zrezygnowaliśmy z "palcy" na rzecz Pelionu i nie żałujemy.

Trzeba zdać sobie sprawę, że Pelion to góry i droga jest trochę utrudniona no i oczy trzeba mieć na około głowy ale da się :szeroki_usmiech

BaWa - 2017-07-21, 09:08

A to dla wszystkich Moich "czytaczy" i fundatorów :pifko
BaWa - 2017-07-21, 12:02

Jeżeli chodzi o Argalasti to całkiem przyjemna wioska. Niewielki ryneczek ze stolikami pośrodku- ma coś w sobie. W miejscowości tej znajduje się duży super market, dwie piekarnie, masarnia, apteka, kilka tawern i kafejek. W soboty od 8-12 w centrum odbywa się targ. Sporo lokalnych rolników sprzedaje swoje produkty.

Parking na którym w soboty odbywa się targ N 39º 13' 32,94" E 23º 13' 11.91"

jedrek49 - 2017-07-21, 18:18

witam
dziekujemy za wspaniale zdjecia i namiary na polwyspie,na pewno przydadza sie w przyszlym roku na wiosne

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2017-07-21, 19:06

Basia zaznacz jeszcze proszę na mapce gdzie ta moja plaża,z piachem i płytką wodą,gdzie były muszki,no i jakieś urządzenia wodno gazowe :?: :?: ale plaża super :haha: ps.chyba pypcia dostane czekając na wrześniowy wyjazd,ale już zrobilam 15 słoików mięsa,a teraz mamy wysyp pięknych ogóreczków. :chytry :chytry
BaWa - 2017-07-27, 13:19

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Basia zaznacz jeszcze proszę na mapce gdzie ta moja plaża,z piachem i płytką wodą,gdzie były muszki,no i jakieś urządzenia wodno gazowe :?: :?: ale plaża super :haha: ps.chyba pypcia dostane czekając na wrześniowy wyjazd,ale już zrobilam 15 słoików mięsa,a teraz mamy wysyp pięknych ogóreczków. :chytry :chytry


Dobrze będzie i ta plaża ale staram się pisać po kolei. Może jutro uda mi się coś napisać bo zabiegana jestem :gwm

BaWa - 2017-07-28, 09:29

Argalasti - kran z wodą w centrum miasta N 39º 13' 32.55" E 23º 13' 13.75''
BaWa - 2017-07-28, 09:44

Argalasti-Podczas pobytu udało nam się uczestniczyć w lokalnym świętowaniu „Nocy świętojańskiej -24 czerwiec”.(niestety nie pamiętam jak się to nazywało po ichniemu) :szeroki_usmiech Uczestnictwo w tej lokalnej fescie dostarczyło nam niezapomnianych wrażeń. Całe wydarzenie miało miejsce na lokalnym ryneczku -który zamknięto dla ruchu- i trwało do późnych godzin nocnych.

Taka lokalna integracja....

Bim - 2017-07-28, 09:54

BaWa napisał/a:
Argalasti - kran z wodą w centrum miasta N 39 13'32,55" E 23 13' 13.75"


Basiu po tych współrzędnych to mi pokazuje Patrę il Grigoriu :(

BaWa - 2017-07-28, 10:34

Srawdzę i poprawie niebawem
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2017-07-28, 18:51

Czy fiesta była w Argalasti :?: :?: pisz,pisz :kawka:
Mirekl61 - 2017-07-29, 11:53

A teraz?
BaWa - 2017-07-31, 14:08

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Czy fiesta była w Argalasti :?: :?: pisz,pisz :kawka:


Tak w Argalasti- dopisłam aby było wszystko jasne. :diabelski_usmiech

BaWa - 2017-08-02, 11:15

Kolejnym odwiedzonym przez nas miejscem była plaża w Paltsi N 39º 14" 13.21" E 23º 18 52.61 - miejsca postojowe pod niewielkimi krzaczkami, olbrzymia plaża, kran z wodą jest ale był nieczynny. W pobliżu kilka tawern nic poza tym.
Bim - 2017-08-23, 20:04

Szkoda że brakło czasu ,albo weny na dalszą relację

Wyjeżdżamy w niedzielę :spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2017-08-23, 20:17

W niedziele widze się z BAWA,może ja namówie by znalazła czas.Ja poznam całą trase :haha: :haha:ale Ty trochę byłeś na Pilonie
Jola i Adam - 2017-08-24, 06:34

Wyjeżdżamy w niedzielę :spoko
My startujemy w sobotę....może się gdzieś trafimy....

BaWa - 2017-08-24, 09:02

Bim napisał/a:
brakło czasu



Jeszcze troche zostało postaram się skończyć niebawem

BaWa - 2017-08-24, 12:57

Horto-39°11' 26.7" 23°12' 58.9"- odwiedzone przez nas tylko skuterem.Na nadbrzeżu stały dwa kampery z Francji. Niewielka miejscowość .Kilka sklepików,tawern,plaża w zasięgu kiepska, jest woda do zatankowania.Zdjęcie poglądowe bo padła komóra :bigok
BaWa - 2017-08-25, 10:37

Wynalazłam jeszcze namiary na plaże Melani (na wschodnim wybrzeżu)- byliśmy tylko skuterem na niej. 39°15' 35.86" 23°17'46.29" - plaża olbrzymia, stali Grecy z namiotem, nie wiem jak z wodą w tym miejscu-aczkolwiek był mały "beach bar" w starej przyczepie.Dojazd do plaży dobry , droga asfaltowa, przy samym końcu tylko szuter. Ma być rzeka ale jej nie było :haha:
jarek49 - 2017-08-26, 00:30
Temat postu: plaza w Melanii
Rzeka wyschla, a taverna z dobrymi cenami i woda jest ok. 100 m dalej droga za gl. plaza.
Stalismy tu 5 dni , ale jest duzy ruch, a w piatek po pld. zaczyna sie zapelniac gl. parking.
Najlepiej korzystac od poniedzialku do piatku przed pld.
Pozdrawiam.
ps. Pisz ,bo kolejny wyjazd juz 02.09. tylko Pilion.

salek - 2017-08-28, 14:56

Czy jeśli chciałbym tam się wybrać z początkiem października z 2 małych dzieci - to czy mogę jeszcze liczyć na pogodę i czy będą jeszcze czynne wszelkie bary, kampingi itd ? czy nie jest tak, że z końcem "sezonu wysokiego" wszystko zamiera? Bardzo mnie korcą tamte okolice - a w październiku już będzie niewiele miejsc w europie, gdzie mógłbym liczyć na pogodę (a marzy mi się tak z 23-25 stopni w dzień co najmniej)
BaWa - 2017-08-28, 15:25

Ja niestety nie odpowiem na to pytanie bo nie byłam nigdy w październiku a co do kempingów to też nie znam odpowiedzi bo przez ostatnie 4 lata nie byliśmy ani dnia na kempingu w Grecji.
zbyszekwoj - 2017-08-28, 20:54

Niektóre kempingi jeszcze czynne i mimo że prawie puste trzymają ceny. Woda ciepła na południu , można się kapać. tęp ok 25 C, ale to było 3 lata temu. Może klimat sie zmienił?
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2017-08-30, 12:07

salek napisał/a:
a w październiku już będzie niewiele miejsc w europie, gdzie mógłbym liczyć na pogodę (a marzy mi się tak z 23-25 stopni w dzień co najmniej)
Proponuje jazde przez Termopile i jezioro Koutseki,woda 32 st i 40 st.a dalej jazda na Peloponez tam jest gwarancja pogody,ale trafiło się tak,ze w X było załamanie pogody,a XI był piękny i słoneczny.Ja będę tam w październiku :!: :!:Bary czynne,a kempingi nie wiem gdzie są my zawsze bezkempingowo,jest tyle miejsca na plażach a z wodą nie ma problemu :?: :?: ,zakupami itp.
Milano - 2017-09-01, 03:30

Basiu.Na wstępie , serdecznie dziękujemy za podane miejscówki.
My wyruszamy za tydzień,na jakiś miesiąc czasu.
Zapowiada się wyjazd niemałą karawaną (około 4-5 kamperow).

Mam nadzieję, że znajdzie się choć jeden spośród nas który, poleci nowe miejscówki :spoko

Pozdrawiam.

valdes - 2018-05-17, 11:55

BaWa napisał/a:
:szeroki_usmiech Kolejnym miejscem odwiedzonym przez nas na Pilionie była Paralia Potistika N 39º15’ 51.29” E 23º 17’27.81”.

Miejsce na utwardzonym parkingu, otoczony drzewkami. W pobliżu beach bar i restauracja Climax-wiffi dostępne- (wodę braliśmy właśnie od nich).
Jeśli chodzi o samą plażę to olbrzymia, piaszczysta- w dzień trochę turystów za to wieczorami i rankiem cała nasza ;)


Te widoczki spowodowały, że zachorowałem na Grecję . Właśnie ta plaża wpadła mi w oko, kiedy szukałem alternatywy do wakacji w Słowenii w tym roku. Tylko nie wiem czy jest sens mając tylko 14 dni na to, żeby dotrzeć, pobyć tam chociaż na pięć dni i wracać? Nasz dziadunio jedzie ok. 80km/h - to prędkość realna, - tak czuję, że dobrze znosi wtedy jazdę :) . Myślę, że cztery dni podróży w jedną stronę to absolutne minimum, przy założeniu jazdy 9- 10 godzin dziennie ?

Koleżanko BaWa - czy przy tej plaży w Potistika można jakoś w miarę wygodnie spędzić chociaż trzy nocki? Ewentualnie które z opisanych miejsc proponujesz/polecasz, żeby przez ten krótki czas, którym bym dysponował poczuł Grecję i nasycił się jej pięknymi widokami?

Jak sobie radziliście z opróżnianiem zbiornika szarej wody i kota? ;)

BaWa - 2018-05-17, 13:14

Miejsce to nas bardzo zauroczyło Staliśmy na dziko na parkingu- w dzień przyjeżdżało dość sporo samochodów(byliśmy w czerwcu) na wieczór zostawaliśmy sami.Początkowo mieliśmy zostać dwa dni skończyło się na 4.Wodę braliśmy z pobliskiej tawerny. Co do jazdy to trudno doradzać bo dość daleko ale............

Pytaj dalej będę starała się pomóc.

valdes - 2018-05-17, 13:18

BaWa napisał/a:
Miejsce to nas bardzo zauroczyło Staliśmy na dziko na parkingu- w dzień przyjeżdżało dość sporo samochodów(byliśmy w czerwcu) na wieczór zostawaliśmy sami.Początkowo mieliśmy zostać dwa dni skończyło się na 4.Wodę braliśmy z pobliskiej tawerny. Co do jazdy to trudno doradzać bo dość daleko ale............

Pytaj dalej będę starała się pomóc.


Mówisz o tym parkingu może?

http://tiny.pl/g8ms2

BaWa - 2018-05-17, 13:32

to nie to co ty pokazujesz. Tylko :39.264248 23.290976 obok tawerna Climax z dostepęm Wifii
valdes - 2018-05-17, 13:54

Ok, czyli tutaj:

http://tiny.pl/g8r1t

na tyłach taki widok na wejście do taverny:

http://tiny.pl/g8r17

zgadza się? :)

BaWa - 2018-05-17, 14:46

to nie ta tawerna tylko climax i parking trochę dalej wśród drzew 39.264248 23.290976
tom-cio - 2018-05-17, 16:58

Valdes,ale nie trzeba jechac koniecznie tam,w grecji gdzie bys nie stanal to piekne morze,puste plaze i przyjazni lokalesi.wiec bierz Dziadunia i jedz na grecje.np duzo blizej masz ormos valtou,wpadlem tam na jeden dzien jak bylem teraz w Albanii.kilometry plazy,co chwila prysznice,normalnie raj.A duzo blizej bo na poczatku kontynentalnej grecji,po drodze Meteore zwiedzisz.Tylko w najblizszej okolicy salonik nie stawaj,bo morze brudne
LukF - 2018-05-17, 17:35

Tom-cio a ile może tam być ludzi na samym początku lipca??? Bo wtedy wyjadę z Ohrydy i chciałbym gdzieś fajnie i blizko nad Greckim morzem. Pasuje mi to co napisałeś by po drodze Meteory zwiedzić i potem myślałem płw.Chalkidiki. A Ty mnie kierujesz w przeciwną stronę??? Proszę, zrób jakieś porównanie bo nigdy nie byłem kamperem w Grecji. :spoko
tom-cio - 2018-05-17, 17:39

Nie wiem ile moze byc ludzi ale plaza ma z 6 km,a jak tam beda ludzie to kilometr dalej juz nikogo,w Grecji jest multum pustych dzikich plaz :mrgreen:
tom-cio - 2018-05-17, 17:42

Jak bylem teraz w Albanii to troche turystow juz bylo,wyskoczylem wlasnie sobie do Grecji ,fakt ze akurat chmur nawialo ale tam mega pusto na plazach,przejechalem przez kilka miejscowosci i pustki.
LukF - 2018-05-17, 17:44

Doradź (cie) gdzie jechać z Ohrydy by było na pierwszy raz super i blizko. Mam na to maks. 2 tygodnie. I po drodze chce Meteory. Jadę pierwszy raz kamperem do Grecji. Pomóżcie proszę!!!
LukF - 2018-05-17, 17:45

Piszesz o pustkach ale to maj jest. A ja będę koło 1 lipca ???
Bim - 2018-05-17, 17:53

LukF napisał/a:
A ja będę koło 1 lipca ???


Będzie gorąco :haha: ale szczyt sezonu w Grecji przypada na sierpień.

Mając kamper zawsze znajdziesz kawałek pustej plaży od poniedziałku do piątku między miejscowościami turystycznymi gdzie turyści mniej mobilni nie dotrą

tom-cio - 2018-05-17, 17:57

Dobrze Bim prawi.Tylko wlasnie miejsowosci mniej turystyczne a bedzie luz.
LukF - 2018-05-17, 18:04

Panowie, dzięki.
A gdyby tak za rączkę mnie poprowadzić na miejsce KONKRETNE :pifko

Bim - 2018-05-17, 18:16

LukF napisał/a:
A gdyby tak za rączkę mnie poprowadzić na miejsce


Ech co to za frajda jechac tak po nitce :lol:

Samo planowanie to już też wakacje

No dobra szukaj Alonaki i te okolice i nie daleko do meteorów

valdes - 2018-05-25, 19:56

Mam do Was pytanie - czy rozpoznajecie to miejsce ? Czy to jest Potistika? Bo gdzieś pisaliście, że po wodę trzeba się cofać do Argalasti a na zdjęciu jest jakiś kranik.. zdjęcie z aplikacji park4night






Pytanie drugie - nie mam solarów, korzystam jedynie ze światła ledowego (18W) - wieczory i to krótko, i w sumie chyba niczego więcej, radyjko ma swój akumulator - chyba starczy na cztery dni postoju? ;)

mmf - 2019-08-24, 20:12

Dziękuje BaWa za tą relacje, nawet po kilku latach ktoś czyta i też dzięki Tobie i innym miłośnikom CT możemy aktualnie podziwiać Pelion. Jeszcze raz dziękuje i stawiam piwko :)
Camper Diem - 2021-06-01, 10:14

dzieki za relacje BaWa :roza:

mam jedno pytanie: czy do wszystkich odwiedzonych przez Ciebie miejsc warto tłuc sie moim kamperem (8m, z bagażnikiem 9m, 4,5t, przedni naped) czy cos lepiej ominac?

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2021-06-03, 13:48

Zadaj to pytanie Jarek 49,0n co roku zalicza tylko Pilion,myślę że Ty jesteś dawny Afa :?:
Camper Diem - 2021-06-07, 14:50

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
myślę że Ty jesteś dawny Afa


:bigok

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2021-06-08, 14:54

Odpowiem za BAWA,część objeżdżali motorem.
My natomiast jeździmy po Pilionie kamperem ok 8 m.ze skuterem,byliśmy w kilku miejscach opisywalam to przy Krecie. Teraz objechaliśmy od Algalasti i odwiedziluśmy na jednej z plaz Jarek49. :spoko
W tym roku odwiedzimy swoje miejsca na Evi,ale nie Wasza Kantadika :haha:

Camper Diem - 2021-06-08, 15:30

Basiu, my chcemy gory ominac (Chania, Zagora, Tsagarada, Neochori), ale od Potistika w dol musimy ogarnac. Musimy, bo za kazdym razem jak jestesmy w Kanatadika to gapimy sie na ten Pelion jak sroka w gnat ;)
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2021-06-09, 08:39

Zadzwoń do tego Jarka on jest pasjonatem Pilonu.Trzeba go objechać ewentualnie sprawdzać jaki wjazd Podtisika było fajne miejsce ze starego kempingu.w A.Kiriaki też fajnie.Słynna na M...parking ale nie nad wodą,jechać główną drogą.Sprawdzę potem w mapa me
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2021-06-09, 17:41

Jarek mi mówił że dał Ci namiary.
Moja rada jedziesz dołem aż do dużego parkingu Kiriaki,tam widać Evie.Jedż gorą główną drogą.moze być Pitisika, wracaj to co pisałeś ze omijasz.Wjazd do Volos pięknymi serpentynami w dół.My mamy 7,5 no i stary kierowca a Ty młodzian :haha:

zbychu - 2021-06-09, 20:53

Jeszcze w tym tygodniu popędem na Pelion pooglądać te plaże, narazie narazie plaża okolice Kawali
adaml61 - 2021-06-09, 21:41

Koło Kawali polecam dzikie termy , tu 40.736924, 24.090573
zbychu - 2021-06-10, 08:30

Czy jest tam miejsce na dwa kampery?
adaml61 - 2021-06-10, 08:52

To jest stary opuszczony ośrodek, teren na 100 kamperów , wjezd przez bramę . Zródła sa na samym końcu . Nie staniesz tam gdzie ja stałem . Współżędne masz podane gdzie bez problemu wjedziesz każdym kamperem , prawie przy pierwszym żródle . Najfajniej jest tam gdzie pokazuje 1 fotka , ok 1,2 m głębokości .Przy tym z 1 fotki schodzisz po skarpie na dół i po lewej masz to żródło , z małą plaża , odwiedzają je naturyści .
adaml61 - 2021-06-10, 10:01

W pobliżu tego miejsca 40.720967, 24.067890 odradzam korzystania z plaż , są super , ale grasują złodzieje . Musieliśmy pilnować kamperów , mimo że pilnowaliśmy co chwile się ktoś pojawiał i próbował .
Camper Diem - 2021-06-10, 15:22

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Jarek mi mówił że dał Ci namiary.
Moja rada jedziesz dołem aż do dużego parkingu Kiriaki,tam widać Evie.Jedż gorą główną drogą.moze być Pitisika, wracaj to co pisałeś ze omijasz.Wjazd do Volos pięknymi serpentynami w dół.My mamy 7,5 no i stary kierowca a Ty młodzian :haha:

do Jarka mam zadzwonić jak wróci, natomiast Ty mnie przez te góry kierujesz... widoki pewnie fajne, ale i tak tam zatrzymać się nie mam gdzie? wrócę chyba tą samą drogą i tak czasu zabraknie na wszystko ;)

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2021-06-10, 22:07

Dwa razy zatrzymanie przy kozach i przy wyciągu narciarskim.
Wiekszego strachajła nie ma,parę razy na Krecie szłam na piechotę,a tu był luz nie jechać do Choretto tylko na Volos,przepiekna droga.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2021-06-10, 22:38

Sprawdziłam,Kreta Pilion w tle 2014,wznowiny nie dawno masz trasę naszą i foty z kozami i pod wyciągiem naprawdę Warto!!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group