Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Zagraniczne - Sylwester kamperem z Gdańska, rodzina 2+2

juchas12 - 2017-10-31, 11:06
Temat postu: Sylwester kamperem z Gdańska, rodzina 2+2
Witam serdecznie,
wiem że podobne tematy już były ale może ktoś mnie natchnie inspiracją. Nie mam pomysłu na sylwestra więc może bym gdzieś wybył kamperkiem. Czas mamy parę dni przed i parę dni po, a wyjazd z Gdańska. Rodzinka 2 dorosłych i 2 dzieci (3 i 6 lat). Raczej jakieś miejsce z campingiem, ewentualnie stellplatz, nie na dziko bo w takim składzie to raczej musi być komfortowo.
Z góry dziękuję za mądre propozycje.
Pozdrawiam
Juchas

MILUŚ - 2017-10-31, 13:43

My co roku na sylwka jeżdzimy na TermalCamping w Hajduszoboszlo . W cenie kampingu wejście na baseny . :wanna: A Nowy Rok w AquaPalece ; zabawa całonocna :band: :gra: :pifko2 :hura :bups Temperatury na zewnątrz dotychczas nie spadły poniżej 8 st.C :mrgreen:
slawwoj - 2017-10-31, 14:08

Można dogrzewac się farelką?
izola - 2017-10-31, 15:02

wiosną w Bogacsu było b. zimno 2° a my w wodzie na zewnątrz 38-39°...głupio tylko było że farelka została w domu zapomniana :mrgreen:

ale trochę dalej w Berek było dużo cieplej ...piszę o czasie wielkanocnym ...

MILUŚ - 2017-10-31, 18:40

slawwoj napisał/a:
Można dogrzewac się farelką?


A co stoi na przeszkodzie ? :chytry

Andrzej 73 - 2017-10-31, 18:58

MILUŚ napisał/a:
A co stoi na przeszkodzie ?


Jak się zapomni to się nie dogrzeje.

Mariusz może będziecie mieli w tym roku towarzystwo.
Kolega z forum się pyta.
:spoko

slawwoj - 2017-10-31, 19:04

MILUŚ napisał/a:
slawwoj napisał/a:
Można dogrzewac się farelką?


A co stoi na przeszkodzie ? :chytry


Bezpieczniki.

Taki wyjazd to niezły pomysł. Tylko ja muszę jechać dwa dni.

trybeus - 2017-10-31, 20:37

MILUŚ napisał/a:
My co roku na sylwka jeżdzimy na TermalCamping w Hajduszoboszlo . W cenie kampingu wejście na baseny . :wanna: A Nowy Rok w AquaPalece ; zabawa całonocna :band: :gra: :pifko2 :hura :bups Temperatury na zewnątrz dotychczas nie spadły poniżej 8 st.C :mrgreen:


No nie wiem...kolega z Gdańska musiałby obuć kampa w zimowe opony, a i łańcuchy nie byłoby grzechem zabrać...trasa z Polski na Hajduszo nie należy do płaskich...

Andrzej 73 - 2017-10-31, 20:43

slawwoj napisał/a:
Bezpieczniki.

Spokojnie dasz rade. :spoko

KACPERKI 2 - 2017-10-31, 21:13

juchas12 napisał/a:
Nie mam pomysłu na sylwestra więc może bym gdzieś wybył kamperkiem


Mamy ( 2+1) podobnie - opcji przewinęło się kilka ale nadal nie podjęta decyzja...

W ub.r. byliśmy w Świnoujściu i było bardzo fajnie. W tym roku również to rozważamy jednak my stoimy "na dziko" w zasadzie w centrum wydarzeń.
Pojawiła się też opcja większego kamperowego Sylwestra ale na razie cisza...
Jednak nie wykluczamy innych wariantów. Podłączam się pod temat :spoko

MILUŚ - 2017-10-31, 21:23

Po kolei :

1.Farelka działa na okrągło ...o ile musi :mrgreen: ......ma 1000W .....bezpieczniki dają radę .
2. W zależności od warunków jeżdzimy albo przez Nowy Sącz i Presow na Miszkolc bocznymi drogami bez konieczności wykupowania w SK winietki lub w razie warunków zimowych autostradą D1 z winietką
3. Co roku spotykamy kogoś z CT na kempingu :mrgreen:

MILUŚ - 2017-10-31, 22:39

Andrzej 73 napisał/a:


Mariusz może będziecie mieli w tym roku towarzystwo.
Kolega z forum się pyta.
:spoko


A czemu drogi Andrzeju kolegami się wyręczasz ? A zamknijcie żesz tą budę z flaszkami i przeżyjcie z nami sylwestra :band:

Roberto - 2017-10-31, 22:51

My też rozważamy sylwestra "kamperowo" :)

Niewątpliwie, większe grono to dodatkowa atrakcja :ok aczkolwiek jak dla nas ciekawszą opcją jest "impra na dziko" :wyszczerzony: choć nie obligatoryjną :!:

Miluś, jeśli chodzi o termy na Węgrzech - super, jest tylko mały problem. Od nas to około 1.000 km więc dojazd i powrót to duża wyprawa :( generalnie - brak czasu, nie mówiąc o dodatkowych kosztach.... :(

Czas pokaże...

Comsio - 2017-10-31, 22:56

Oj oj może i my się skusimy . :pifko
Andrzej 73 - 2017-10-31, 23:25

MILUŚ napisał/a:
A zamknijcie żesz tą budę z flaszkami i przeżyjcie z nami sylwestra


Wiesz dobrze , że to me marzenie. Już nas tam widzę w Waszym towarzystwie. Cholera zabawa byłaby przednia. :bigok

Kiedyś każdego sylwka spędzaliśmy gdzieś w górach , a teraz :dupa

:spoko

MILUŚ - 2017-10-31, 23:30

Andrzejku.........na pociechę przywieziemy Wam.....Traubisodę :-P
Andrzej 73 - 2017-10-31, 23:31

MILUŚ napisał/a:
Andrzejku.........na pociechę przywieziemy Wam.....Traubisodę :-P

Nam jak nam , ale młody się ucieszy. :spoko

Brodacz77 - 2017-10-31, 23:43

MILUŚ napisał/a:
Andrzej 73 napisał/a:


Mariusz może będziecie mieli w tym roku towarzystwo.
Kolega z forum się pyta.
:spoko


A czemu drogi Andrzeju kolegami się wyręczasz ? A zamknijcie żesz tą budę z flaszkami i przeżyjcie z nami sylwestra :band:


A od razu wyręcza :diabelski_usmiech To nie Andrzej się wyręcza tylko w mej zarośniętej głowie rodzi się / zrodził plan na święta / sylwestra. A że pisał ostatnio o drodze do Hajduszoboszlo, więc spytałem co i jak odnośnie i usłyszałem, że trzeba pogadać z Milusiem jako znawcą tematu

Mariusz - planujesz pobyt od/do? Tylko sylwester czy święta też?

A budka z flaszkami niech ciągnie, bo niedługo siusiaki, znaczy pisiory mogą ograniczyć :gwm

Andrzej 73 - 2017-10-31, 23:44

No i jest sam zainteresowany. :spoko
Brodacz77 - 2017-10-31, 23:47

MILUŚ napisał/a:
Traubisodę


A co to takiego? Zapytam jako młody kamperowiec bo madziary widziałem tylko tranzytem.

MILUŚ - 2017-11-01, 00:19

Brodacz77 napisał/a:
.......... usłyszałem, że trzeba pogadać z Milusiem jako znawcą tematu


Zaraz tam znawcą :shock: .........co roku jeżdzimy w okresie sylwestra tak już.....od lat sześciu :mrgreen:

Na kempingu zawsze jest przynajmniej z 10-20 kamperów . W noc sylwestrowa jest zawsze jakaś międzynarodowa "integracja" :pifko2 :gra:

Jeżdzimy po świętach ..........do Nowego Roku . Jak sie uda kupić bilety to idziemy na bal sylwestrowo-basenowo-kąpielowy do AquaPalace .

A o Traubisode pytaj Andrzeja.........nie znam składu ; skutków ubocznych i walorów zdrowotnych tego napoju.........dodam tylko ,że to nie ....alkohol :-P

Comsio - 2017-11-01, 07:36

:kawka: to Andrzejku podaj tak po cichu :wyszczerzony: skład tej mikstury. ;)
slawwoj - 2017-11-01, 07:51

http://www.wegierska-papr...da,269&sLang=pl
Andrzej 73 - 2017-11-01, 09:10

Jako dziecko uwielbiałem ten napój i tak ma mój syn.
Występuje również w wersji light.

Traubi

ZEUS - 2017-11-01, 13:26

MILUŚ napisał/a:
Jak sie uda kupić bilety to idziemy na bal sylwestrowo-basenowo-kąpielowy do AquaPalace .

czy na ten bal obowiązują stroje basenowo/organizacyjne? :-P

MILUŚ - 2017-11-01, 13:33

ZEUS napisał/a:
..................
czy na ten bal obowiązują stroje basenowo/organizacyjne? :-P


Kąpielowo - basenowe . :mrgreen:

trybeus - 2017-11-01, 16:42

MILUŚ napisał/a:
Po kolei :


2. W zależności od warunków jeżdzimy albo przez Nowy Sącz i Presow na Miszkolc bocznymi drogami bez konieczności wykupowania w SK winietki lub w razie warunków zimowych autostradą D1 z winietką
:mrgreen:


No dobra, ale jak dowali śniegu? Okej D1, ale gdzie od Polski się wcinasz na D1 jak warunki złe? Zresztą gdzieby się nie wpinać w zimie to bez zimówek to szaleństwo...dlatego zasugerowałem, aby kolega z Gdańska rozważając taką wyprawę obuł kampa w dobre zimówki...zauważyłem, że na północy zimy łagodniejsze i wielu nie zmienia opon na zimę...żeby przelecieć przez Słowację np E77 na Budapeszt, czy na Koszyce przekraczając w Niedzicy, lub w Piwnicznej...to trochę tych górek jest ...

MILUŚ - 2017-11-01, 16:54

trybeus napisał/a:
.....................

No dobra, ale jak dowali śniegu? Okej D1, ale gdzie od Polski się wcinasz na D1 jak warunki złe? ..............


D1 do Żyliny i przez Cieszyn do A1 :mrgreen: Trasa dłuższa o 20 kilometrów ; bez górek nie licząc podjazdu zaraz za przejściem w Mostach u Jablonkowa :chytry

OMEGA - 2017-11-01, 16:58

MIluś a od Żyliny to na Bratysławę i Budapeszt jedziesz???
MILUŚ - 2017-11-01, 17:21

OMEGA napisał/a:
MIluś a od Żyliny to na Bratysławę i Budapeszt jedziesz???


D1 na Preśov ; Kośice ................

OMEGA - 2017-11-01, 17:54

To jest ok 700km , ile zabiera ci przejazd w zimie??
MILUŚ - 2017-11-01, 18:44

To jest w zależności od wybranej drogi 550-600 kilometrów . Droga w zależności od warunków ; terminu przejazdu i trasy zajmuje nam 6-7 godzin . Tak więc zawsze wyjeżdżając rano z Gliwic załapujemy sie na wieczorno-nocne moczenie w basenach termalnych a potem na kolację w lokalnej knajpce . Z powrotem nie jest tak różowo......... :-/ najczęściej wracamy w Nowy Rok i na drogach więcej wracających "sylwestrowiczów" to i czas powrotu się wydłuża ale.....jak wyjedziemy po póżnym śniadanku to "Szkło Kontaktowe" ogladam juz w domu :mrgreen:
MILUŚ - 2017-12-31, 18:48

Razem z załoga Alan'a jesteśmy na TermalCampingu .

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group