Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Rosja i kraje poradzieckie - Sankt Petersburg jak zorganizować

matu - 2017-11-11, 13:33
Temat postu: Sankt Petersburg jak zorganizować
Witajcie,

Zamarzyło nam się aby w kolejnym sezonie pojechać przez Litwę Łotwę i Rosję (przede wszystkim Sankt Petersburg) do Finlandii

Możecie coś podpowiedzieć w temacjie organizacji wjazdu i przejazdu przez Rosję?


Dzięki

xbartman - 2017-11-11, 13:52

Mamy podobny pomysł, docelowo NordKapp i powrót przez Norwegię.
Z informacji jakie dotychczas zebrałem to załatwienie wizy przez zajmujące się tym biura to koszt do 650 zł od osoby i czas około 2 tygodnie.
Nie wiem w jakim okresie chcecie jechać ale weźcie pod uwagę, że w pierwszej połowie lipca w Petersburgu będzie niezły kocioł z uwagi na odbywające się tam mecze mundialu.
Otwiera to jednak inną możliwość - ruch bezwizowy dla uczestników mundialu. Jak ktoś lubi piłkę kopaną, można upiec "dwie pieczenie". Wystarczy kupić bilety na jakiś mecz (ceny od 105$) i zarejestrować się na specjalnej stronie i jechać. Ruch bezwizowy zaczyna się 10 dni przed pierwszym a kończy 10 dni po ostatnim meczu.
Ja jako fan mniej brutalnych sportów (boks, zapasy :wyszczerzony: ) mecze omijam z daleka. Co nie przeszkadzałoby mi oczywiści taki bilet nabyć. To jeszcze sprawa do rozważenia bo nasz termin wyjazdu będzie chyba trochę późniejszy. Druga sprawa, że jedziemy z psem i to też musimy brać pod uwagę (choć dlaczego on nie miałby być fanem futbolu ;) )

slawwoj - 2017-11-11, 14:07

Wizę można nabyć bezpośrednio w konsulacie o wiele taniej.
matu - 2017-11-11, 14:30

A są potrzebne jakieś specjalne papiery? Zaproszenie itp?
xbartman - 2017-11-11, 15:03

slawwoj napisał/a:
Wizę można nabyć bezpośrednio w konsulacie o wiele taniej.


Pewnie że można w konsulacie. Ale z tego co wyczytałem, żeby ubiegać się o wizę trzeba przedstawić zaproszenie lub dokument potwierdzający udział w wycieczce lub rezerwacje hotelowe. Do tego wykupione ubezpieczenie zdrowotne na cały okres planowanego pobytu.
Pogrzebałem teraz trochę i około 500zł na osobę wyjdzie : https://wizaszybko.pl/wizy-do-rosji/
Pośrednictwo biura tylko 80 zł i załatwią wszystko za Ciebie. Myślę, że załatwiając samemu wyjdzie nie taniej.

slawwoj - 2017-11-11, 15:10

wiza turystyczna, biznesowa, tranzytowa - 153 zł

http://warsaw.kdmid.ru/pl...y%20wizowe.aspx


Wiza turystyczna

Wizy turystyczne wydawane są osobom, wyjeżdżajacym w celach turystycznych (wycieczka, zwiedzanie etc.).

W celu uzyskania wizy należy przedstawić następujące dokumenty:

1.Paszport, ważny co najmniej 180 dni, licząc od daty zakończenia terminu ważności wizy na wjazd do Rosji;

2.Wniosek wizowy wypełniony wyłącznie elektronicznie w języku rosyjskim bądź angielskim i wydrukowany za pomocą specjalnej strony internetowej Departamentu Konsularnego MSZ Rosji: http://visa.kdmid.ru. Nie są przyjmowane kwestionariusze nadesłane faksem lub pocztą.

3.Jedno zdjęcie (specyfikacja);

4.Potwierdzenie przyjęcia turysty zagranicznego wystawione przez rosyjską firmę turystyczną, zarejestrowaną w rosyjskim Federalnym Rejestrze Touroperatorów.

5.Ubezpieczenie zdrowotne z pokryciem €30 000 ważne na terenie Federacji Rosyjskiej na okres pobytu w Rosji. W przypadku wizy wielokrotnej – ważne na okres pierwszego wjazdu.

Wiza turystyczna (jedno lub dwukrotna) wystawiana maksymalnie na okres do 30 dni.

W Rosji obowiązuje konieczność zameldowania się w miejscu pobytu w organie terytorialnym Federacyjnej Służby Migracyjnej Rosji.

xbartman - 2017-11-11, 18:47

Cena wizy to faktycznie 153 zł. Do tego 111 zł za jej wydanie. Kolejny wydatek to ubezpieczenie zdrowotne na czas pobytu. Do tego trzeba trzeba doliczyć koszt vouchera turystycznego. Uzbiera się ponad 400 zł. Także oferta biura pośrednictwa, które dolicza sobie 80 zł za pośrednictwo to dla mnie dobre rozwiązanie. Tym bardziej że mają przetarte ścieżki i wszystko zrobią za mnie.
Roberto - 2017-11-11, 21:07

Maciek, a kiedy planujecie ewentualny wyjazd :?:

My startujemy 6 lub 13 lipca.
Teoretycznie Bałkany i "okolice", ale St. Petersburg od dawna nam się marzy :wyszczerzony:

Gewehr - 2017-11-11, 21:31

Maciek, my mamy plany na RUS pod granicę z Kazachstanem. Tylko ze osobówką;) Szczegółowe informacje na tel :spoko
gryz3k - 2017-11-11, 22:40

Byliśmy w Petersburgu w lipcu tyle że motocyklem. Wizę ogarnialiśmy przez Warmos . Tel 608 057 654 Bez żadnych kłopotów. Ceny nie pamiętam ale chyba coś ok 400 -600 zł osoba. Samo miasto mogę określić jako duże i Europejskie. Ceny raczej wysokie. Dojazd od Estonii i powrót przez Psków na Łotwę również cywilizowany. W razie pytań polecam się.
matu - 2017-11-12, 10:50

Roberto napisał/a:
Maciek, a kiedy planujecie ewentualny wyjazd :?:

My startujemy 6 lub 13 lipca.
Teoretycznie Bałkany i "okolice", ale St. Petersburg od dawna nam się marzy :wyszczerzony:


W sumie jeszcze nie ma konkretnej daty. Myślę, że będziemy wiedzieć na pewno styczeń luty.
Trochę nas młodzież ogranicza terminowo swoimi obozami a te powinny dookreślić się własnie w lutym.
Jak tylko dzieci pozwolą to początek lipca brzmi dobrze. :)

matu - 2017-11-12, 11:10

A czy ktoś ma jakieś doświadczenia z noclegiem w Pskowie?

Znalazłem, ze Petersburg pod tym względem to nie problem ale co do Pskowa cisza :(

matu - 2017-11-16, 08:30

Zapraszamy :) zapowiada się termin od 13.07. Szczegóły będą się pojawiać sukcesywnie :)

Podeślij mi jakiś kontakt do siebie na pw

gryz3k - 2017-11-16, 09:54

matu napisał/a:
Znalazłem, ze Petersburg pod tym względem to nie problem ale co do Pskowa cisza


Nocowałem w Pskowie w Hotelu ale jest tam mnóstwo miejsc na dziko gdzie stanąłbym kamperem np nad rzeką. Przy Monastyrze jest parking, można spróbować nieopodal zamku. Ogólnie Psków całkiem cywilizowany.

Roberto - 2017-11-16, 10:30

Maciek sprawdziłem, że ostatni mecz w St. Petersburgu ma być 10 lipca.
Teoretycznie wyjeżdżając z Polski 13.07 (biorąc pod uwagę dojazd do Petersburga) powinno być tam już spokojniej :ok
Rozumiem, że po drodze Psków, natomiast Helsinki, Tallin, Ryga i ewentualnie coś dookoła w drodze powrotnej :?:

matu - 2017-11-16, 10:37

Co do spokoju to na pewno.

Co do trasy to do ustalenia. Generalnie raczej tak jak piszesz. Po drodze może jeden nocleg na Łotwie. W drodze powrotnej ja bym jeszcze może o Kłajpedę zahaczył. No chyba że się jakoś motyw Finlandii trochę rozwinie ;)

matu - 2017-11-16, 11:45

Robert,

w Petersburgu jest jeszcze mecz o 3 miejsce 14.07. Także trzeba to w naszych planach uwzględnić. Myślę jednak ze i tak przed 15 / 16 tam nie dotrzemy :)

Roberto - 2017-11-16, 12:09

matu napisał/a:
Robert,

w Petersburgu jest jeszcze mecz o 3 miejsce 14.07. Także trzeba to w naszych planach uwzględnić. Myślę jednak ze i tak przed 15 / 16 tam nie dotrzemy :)


Faktycznie, przeoczyłem to... :(
Tak czy inaczej, jeśli będzie opcja zwiedzania Pskowa to i tak przed 16 nie ma szans na dojazd do Petersburga.

matu - 2017-11-29, 11:34

No dobra. To jestem po pierwszym podejściu do wizy. Na hasło kamper pojawił się problem. Jak to spać w samochodzie? Musi być voucher na nocleg. Voucher wydaje biuro turystyczne na podstawie rezerwacji. Teoretycznie można więc zarezerwować hotel przez booking, dostac voucher a potem anulować rezerwację.
My chyba po prostu zarezerwujemy nocleg na kempingu http://phlogiston-hotel.com/camping-flogiston-eng i weźmiemy voucher na tej podstawie. Koszt vouchera to ponoć 80 zł.
Drugą opcją jest posiadanie zaproszenia od osoby prywatnej. Wtedy voucher nie potrzebny.
Sprawdzam dalej :)

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2017-11-29, 12:17

matu napisał/a:
Sprawdzam dalej
sprawdzaj dalej :!: Lipiec pasuje,ponieważ w Grecji poznalismu fajne dziewczyny z Rygi.Jedna zajmuje się turystyka.Zapraszaja.W marcu będą jechać przez Kraków do Austrii.Jeżeli się spotkamy to zapytam ja o Petersburg :?:
koko - 2017-11-29, 12:26

Na łotewskie morze radzę zostawić więcej niż 1 dzień.warto.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2017-11-29, 13:45

koko napisał/a:
Na łotewskie morze radzę zostawić więcej niż 1 dzień.warto.
Jeżeli dojdzie do naszego wyjazdu/robimy sobie przerwę/to ja się przygotuje /ktoś pisał /,tak by cały Bałtyk objechać.A koniec czerwca,lipiec to na te kraje dobry czas :spoko
gryz3k - 2017-11-29, 14:35

matu napisał/a:
No dobra. To jestem po pierwszym podejściu do wizy. Na hasło kamper pojawił się problem. Jak to spać w samochodzie? Musi być voucher na nocleg. Voucher wydaje biuro turystyczne na podstawie rezerwacji. Teoretycznie można więc zarezerwować hotel przez booking, dostac voucher a potem anulować rezerwację.
My chyba po prostu zarezerwujemy nocleg na kempingu http://phlogiston-hotel.com/camping-flogiston-eng i weźmiemy voucher na tej podstawie. Koszt vouchera to ponoć 80 zł.
Drugą opcją jest posiadanie zaproszenia od osoby prywatnej. Wtedy voucher nie potrzebny.
Sprawdzam dalej :)


Dlatego polecałem skorzystać z Warmosu. Za niewielką opłatą pozbywasz sie tych kłopotów.

matu - 2017-11-29, 14:47

Czekam na info o rezerwacji z campingu w Petersburgu. Na tej podstawie pójdę pewnie do jakiegoś pośrednika co by resztę ogarnął.
matu - 2017-11-29, 14:51

Tak się zastanawiam, skoro kilka osób wspomniało że chce jechać to może zróbmy jakąś listę komu pasuje i chce się dołączyć przy założeniu ze ruszamy 13.07 i przez Psków jedziemy do St. Petersburga. Dalsze marszruty do uzgodnienia lub jak komu będzie pasować indywidualnie.


Jak nas będzie więcej to może i pośrednicy na załatwieniu wiz opuszczą trochę. :ok

Roberto - 2017-11-29, 16:27

matu napisał/a:
Tak się zastanawiam, skoro kilka osób wspomniało że chce jechać to może zróbmy jakąś listę komu pasuje i chce się dołączyć przy założeniu ze ruszamy 13.07 i przez Psków jedziemy do St. Petersburga. Dalsze marszruty do uzgodnienia lub jak komu będzie pasować indywidualnie.


Jak nas będzie więcej to może i pośrednicy na załatwieniu wiz opuszczą trochę. :ok


Tak jak uzgadnialiśmy - jeśli się nic nie wydarzy - my jedziemy :ok

Wiolka nie bierze pod uwagę innej opcji :wyszczerzony:

Trzeba tylko te wizy ogarnąć :bajer

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2017-11-29, 19:46

Cytat:
Trzeba tylko te wizy ogarnąć


_________________
ale kiedy najpóźniej zacząc załatwiać te wizy :?: coś się może zmienić u każdego :!:
gryz3k - 2017-11-29, 19:56

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Cytat:
Trzeba tylko te wizy ogarnąć


_________________
ale kiedy najpóźniej zacząc załatwiać te wizy :?: coś się może zmienić u każdego :!:


Trzeba bezpiecznie liczyć 2 tygodnie. Wersja expres jest droższa.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2017-11-29, 19:59

Cytat:
Trzeba bezpiecznie liczyć 2 tygodnie. Wersja expres jest droższa.
to wystarczy w maju :?: :?:
ACTIV - 2017-11-29, 20:11

My też bardzo chętnie dołączymy się do takiego wyjazdu grupowego :)
matu - 2017-11-30, 09:08

Ja się skontaktuję z tymi kempingami w Petersburgu i sprawdzę jak z rezerwacją. To jest zaraz po zakończeniu Mundialu wiec nie wykluczone że tam się jeszcze sporo kibicowskich kamperów będzie kręcić.

Stworzę też równoległy wątek z bardzo wstępną listą uczestników.

matu - 2017-11-30, 14:35

Lista otwarta :)

http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=29069

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2017-11-30, 17:04

Zerknęłam na mape.Najdalej jest do Petersburga.Nasze wnuki mają czas od 7 lipca do 20 lipca.Nie zapisujemy się bo zobaczymy gdybyśmy jechali na ile kilometrów czas nam pozwoli :?: Wtedy nie jechalibyśmy do Petersburga,szkoda bo na 1000lecie był odnowiony.Ja byłam 2 razy ale to było 30 lat temu.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2017-11-30, 17:31

Zięć mi napisał trasę z Krakowa przez Kłajpede do Talina 1620 km.Czyli realne jest dojechanie do Petersburga i powrót trasa dowolna przez uczestników.Napisałam tez meila do Rygi,kontrolnego,sprawdzić czy mam dobry adres i czy dostane odpowiedź.Chciałabym aby się udało.Na razie zapraszam na naszą Grecję i zaczetą Hiszpanie.barbara
slawwoj - 2017-11-30, 17:35

Barbara Ty już cały zachód i południe przejechałaś . Czas na wschód.

Weź pod uwagę że w przyszłym roku będzie zlot na Białorusi. Warto tam pojechac .

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2017-11-30, 17:52

slawwoj napisał/a:
Barbara Ty już cały zachód i południe przejechałaś . Czas na wschód.

Weź pod uwagę że w przyszłym roku będzie zlot na Białorusi. Warto tam pojechac .
Na razie kamper wyrejestrowany :roll: Czas na wschód bo to krótki wyjazd jak dla nas.Chcemy to zrobić też pod wnuki.Z Hiszianii byli zachwyceni :chytry Białorubś na razie nie bo ja nie lubie zlotów.a do tego zbieramy wszystkie siły i fundusze jak zwykle na Grecje ze wspaniałą Kreta i nieznanym Rodosem.pozdrawiam :kawka: Barbara
slawwoj - 2017-11-30, 18:11

Wiadomo nie porównasz Grecji do Białorusi. Ale to takie zwyczajne - Grecja. Każdy mając kasę może tam pojechać.

Wschód jest o tyle ciekawy że warto go odczarować jak to określił Kogut. Pojechac po to aby zobaczyć na własne oczy - to co politycy określają jako reżim.

Tak na marginesie - większe wrażenie na znajomych robi podróż na wschód niż na południe. :haha: :haha: :haha:

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2017-11-30, 18:51

Ok.ale myśle,że zaśmiecamy koledze temat wyjazdu do Petersburga :!:
matu - 2017-11-30, 20:39

Ja się tylko mogę podpisać pod tym co napisał Sławwoj. Wschód ma w sobie jakiś magnetyzm i aurę tajemniczości. Stąd Petersburg zresztą. :)
GraKo - 2017-11-30, 21:19

Temat wyjazdu na wschód bardzo ciekawy,tylko ten termin lipcowy trochę nam koliduje.Ale wart jest przemyślenia :spioch
matu - 2017-11-30, 21:56

Zapraszamy :)
matu - 2017-12-01, 12:20

3 noce na kampingu Phlogiston przez Booking.com to 326 zł. Rezerwacja założona, Sprawdzę czy to wystarczy do wizy :)
eMKa - 2017-12-01, 14:20

slawwoj napisał/a:
Tak na marginesie - większe wrażenie na znajomych robi podróż na wschód niż na południe


Ależ oczywiście :ok
Czytam i kibicuje. :)
Kamperem byliśmy dwa razy. Petersburg to jedno z piękniejszych miast jakie widziałem w życiu.
Cały świat tam jeździ. Przed Carskim Siołem – wszystkie języki świata, o Peterhofie nie wspomnę.
Niestety, Polaków jak na lekarstwo, :? taka smutna rzeczywistość - za dużo propagandy.

Ktoś wspominał o dalszej wyprawie w kierunku Norwegii
Polecam, za pierwszym razem pojechaliśmy dalej przez Finlandie na Nord Cup i zygzakiem przez Norwegie dalej Szwecja,Dania, Niemcy. To była nasza najdłuższa podróż kamperem. Całość 10 880 km

slawwoj - 2017-12-01, 15:15

Oj kusisz :diabelski_usmiech
gryz3k - 2017-12-01, 16:13

eMKa napisał/a:
Petersburg to jedno z piękniejszych miast jakie widziałem w życiu.


Miasto rzeczywiście imponujące lecz ja osobiście nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że to jednak kopia europejskich zabytków. Lokalizacja i architektura Ermitażu czysty Louvre, Peterhof to Wersal, kanały i mosty czysta Wenecja itp itd. Usiadł sobie Car i przekopiował co zobaczył. :spoko

slawwoj - 2017-12-01, 16:26

A to dobrze czy źle?
ZEUS - 2017-12-01, 16:27

mnie się podoba(ło)... :wyszczerzony: :spoko
gryz3k - 2017-12-01, 16:36

slawwoj napisał/a:
A to dobrze czy źle?


Ani dobrze ani źle. Dziwnie troszkę. Tak troszkę bez własnego charakteru. Ale to tylko moje odczucie...

Roberto - 2017-12-01, 18:04

gryz3k napisał/a:
slawwoj napisał/a:
A to dobrze czy źle?


Ani dobrze ani źle. Dziwnie troszkę. Tak troszkę bez własnego charakteru. Ale to tylko moje odczucie...


Pożyjemy - zobaczymy :ok - "na własne oczy" :wyszczerzony:

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2017-12-01, 19:02

Temat się rozwija.Zagladam teraz do internetu,nic nie pamiętam,trochę Peterhof.Wszystko odnowione.30 lat to szmat czasu. :oops: Wtedy nie było problemu z wycieczką do Leningradu i Moskwy. :shock: Jest dużo czasu,a my 4 osoby to trochę kosztuje,a zwiedzanie :?: Mając wize to i do Moskwy,ale powrót pasuje przez Białorus,no i robi się wielka podróż.Niech się temat rozwija :kwiatek2
Comsio - 2017-12-01, 20:39

Byłem :ok ale to już dawno i nie prawda. :mikolaj
Ja mam ale Moja wyrabia Pass.
Na razie obserwuje. :mikolaj :spoko

matu - 2017-12-01, 21:03

Comsio napisał/a:
Moja wyrabia Pass.

Do wakacji dscie rade :)

BaWa - 2017-12-01, 22:11

matu napisał/a:
Tak się zastanawiam, skoro kilka osób wspomniało że chce jechać to może zróbmy jakąś listę komu pasuje i chce się dołączyć przy założeniu ze ruszamy 13.07 i przez Psków jedziemy do St. Petersburga. Dalsze marszruty do uzgodnienia lub jak komu będzie pasować indywidualnie.




na jak długo planujecie taki wyjazd?

BaWa - 2017-12-01, 22:13

slawwoj napisał/a:


Weź pod uwagę że w przyszłym roku będzie zlot na Białorusi. Warto tam pojechac .


czy wiesz może w jakim terminie i gdzie?

Roberto - 2017-12-01, 22:18

BaWa napisał/a:
matu napisał/a:
Tak się zastanawiam, skoro kilka osób wspomniało że chce jechać to może zróbmy jakąś listę komu pasuje i chce się dołączyć przy założeniu ze ruszamy 13.07 i przez Psków jedziemy do St. Petersburga. Dalsze marszruty do uzgodnienia lub jak komu będzie pasować indywidualnie.




na jak długo planujecie taki wyjazd?


To zależy. Jedni krócej , inni dłużej.
My na przykład 3 tygodnie...

matu - 2017-12-02, 00:05

BaWa napisał/a:


na jak długo planujecie taki wyjazd?


Na razie mamy tylko termin wyjazdu i pierwsze 2 przystanki Psków i St. Petersburg.

Dalej to już wedle indywidualnej fantazji każdego. My mamy czas do końca lipca tylko.

Jak się wyklaruje ostateczna marszruta to wrzucę.

Czekamy tez na pomysły pozostałych.

Pojawiło się hasło Moskwa ...

gino - 2017-12-08, 20:28

Roberto napisał/a:
ale St. Petersburg od dawna nam się marzy :wyszczerzony:

nam też...chętnie odnalazłbym dom moich dziadków
jak finanse pozwolą, może do Was dołączymy :spoko

matu - 2017-12-09, 17:19

Robi nam się na prawdę szacowne grono :)

My za to wybraliśmy ciąg dalszy wycieczki - Karelia aż do wysp Sołowieckich a potem odwrót przez Finlandię.

Na Murmańsk i Nord Kapp czasu nie starczy :(

Roberto - 2017-12-09, 18:31

matu napisał/a:

My za to wybraliśmy ciąg dalszy wycieczki - Karelia aż do wysp Sołowieckich a potem odwrót przez Finlandię.


Maciek nie wiem jak to zgramy, ale my coraz bardziej nastawiamy się również na Moskwę...
Może być tak, że wspólnie będziemy tylko w St. Petersburgu :bajer
W sumie dobre i to :ok

matu - 2017-12-09, 18:36

Robert,

Myślę ze dogadamy to na przełomie roku ;)

Lukroman - 2017-12-11, 21:51

matu napisał/a:
No dobra. To jestem po pierwszym podejściu do wizy. Na hasło kamper pojawił się problem. Jak to spać w samochodzie? Musi być voucher na nocleg. Voucher wydaje biuro turystyczne na podstawie rezerwacji. Teoretycznie można więc zarezerwować hotel przez booking, dostac voucher a potem anulować rezerwację.
My chyba po prostu zarezerwujemy nocleg na kempingu http://phlogiston-hotel.com/camping-flogiston-eng i weźmiemy voucher na tej podstawie. Koszt vouchera to ponoć 80 zł.
Drugą opcją jest posiadanie zaproszenia od osoby prywatnej. Wtedy voucher nie potrzebny.
Sprawdzam dalej :)


Witam!
Przerobiłem temat w lipcu b.r. Voucher - niezbędny do uzyskania wizy - załatwił mi Kamping Progress w Petersburgu na Lesnoj Prospekt [dk-progress@mail.ru]. Potrzebny jest dla każdej osoby, na cały okres pobytu w Rosji. Teoretycznie za wydanie należy się 1000 rubli od sztuki, skan przesłali mailem, wystarczyło do wizy (BT pobiera 100 zł za taki "ślepy" voucher). Na miejscu nikt nie żądał zapłaty, bo nie meldowaliśmy się - płaciliśmy tylko za kemping, 20 euro za noc. Ale kartę migracyjną trzeba chociaż w jednym mieście podbić (my zrobiliśmy to w Suzdalu) lub wysłać pocztą (nie próbowałem). Spać można wszędzie, nie ma zakazów. Nie ma wielu kempingów (raptem kilka), jest bezpiecznie - ale przeważnie w atrakcyjnych miejscach głośno - np. w Pskowie czy w Nowogrodzie pod Kremlem.

eda - 2018-01-06, 21:07

xbartman napisał/a:
slawwoj napisał/a:
Wizę można nabyć bezpośrednio w konsulacie o wiele taniej.


Pewnie że można w konsulacie. Ale z tego co wyczytałem, żeby ubiegać się o wizę trzeba przedstawić zaproszenie lub dokument potwierdzający udział w wycieczce lub rezerwacje hotelowe. Do tego wykupione ubezpieczenie zdrowotne na cały okres planowanego pobytu.
Pogrzebałem teraz trochę i około 500zł na osobę wyjdzie : https://wizaszybko.pl/wizy-do-rosji/
Pośrednictwo biura tylko 80 zł i załatwią wszystko za Ciebie. Myślę, że załatwiając samemu wyjdzie nie taniej.

eda - 2018-01-06, 21:12

xbartman napisał/a:
slawwoj napisał/a:
Wizę można nabyć bezpośrednio w konsulacie o wiele taniej.


Pewnie że można w konsulacie. Ale z tego co wyczytałem, żeby ubiegać się o wizę trzeba przedstawić zaproszenie lub dokument potwierdzający udział w wycieczce lub rezerwacje hotelowe. Do tego wykupione ubezpieczenie zdrowotne na cały okres planowanego pobytu.
Pogrzebałem teraz trochę i około 500zł na osobę wyjdzie : https://wizaszybko.pl/wizy-do-rosji/
Pośrednictwo biura tylko 80 zł i załatwią wszystko za Ciebie. Myślę, że załatwiając samemu wyjdzie nie taniej.

matu - 2018-03-14, 18:52

Nasze palny niestety się zmieniły i Rosja w tym roku jest poza zasięgiem, ale mam nadzieję ze niektórych zainspirowałem i pojadą.

Pozdrawiamy

Maciek i Karolina

Bim - 2021-11-06, 18:36

Sylwes89 napisał/a:
Moim zdaniem


To nie tablica ogłoszeń

koko - 2021-11-07, 10:19

Na przełomie lipca i Sierpnia w Moskwie odbędzie się światowy zlot FICC .JA JADĘ kto jeszcze?
GruMar - 2021-11-07, 13:59

koko napisał/a:
Na przełomie lipca i Sierpnia w Moskwie odbędzie się światowy zlot FICC .JA JADĘ kto jeszcze?

Ja sam napewno się nie wybiore ,ale w małej grrupie kilka kamerów z doswiadczonym przewodnikiem to jestem zainteresowany tym wyjazdem (brak mi doswiadczenia w kamperowaniu za granica) :spoko

jacek2214 - 2021-11-07, 14:11

Tez jestesmy zainteresowani,lecz sami tez nie pojedziemy . :spoko
koko - 2021-11-07, 21:00

Prowadziłem grupę na zlot do Finlandii Pori. Przez Białoruś Litwę Łotwę Estonię część wracała przez Norwegię (jest na Forum -śladami Mickiewicza i Orzeszkowej-
Chętni niech się zgłaszają

JanusS - 2021-12-07, 14:55

My również jesteśmy chętni pojechać do Moskwy w niewielkiej grupie. Mogę nawet popróbować postarać się o jakieś wsparcie od tamtejszych motocyklistów. Tak dla ewentualnej pomocy w czymś. Można na nas liczyć - jeśli Opatrzność nie zdecyduje za nas.
Tak więc otwieramy listę:
1. JanusS + koleżanka małżonka,

jacek2214 - 2021-12-07, 15:30

A cos wiecej na temat tego wyjazdu.
MILUŚ - 2021-12-07, 16:15

W sierpniu mam zaplanowany początek instalacji w Sankt Petersburgu (NOKIAN) .
Jak dotrzecie może Was odwiedzę . Loguję się do tematu :ok

jb - 2021-12-07, 21:01

Loguję się do tematu. Jeżeli cała impreza wypali to też chętnie pojadę ale raczej nie w grupie. Jakoś jestem inaczej skonstruowany, nie lubię tłoku. Dużo informacji znajdziecie na tych stronach:
www.rustravelforum.com/rally/#block-3

Janusszr - 2021-12-07, 22:02

I ja loguję się.
Landser - 2021-12-08, 17:39

Również jestem zainteresowany. Byłem w 2017 na Białorusi kamperem. W tym roku była Litwa Łotwa i Estonia- co prawda motocyklem.
Loguje się do wątku.
Witek

JanusS - 2022-01-16, 18:38

Tak nieśmiało tylko spytam - temat jeszcze żyje czy też...??? Pytam dltego, że na PZMtravel się pojawiła impreza. Czy to to samo???
Oldzbig - 2022-01-18, 07:46

Zgłaszam chęć udziału w zlocie a potem złote kolco, karelia.
KECZER - 2022-01-21, 19:13

Słyszałem od kolegów Rosjan, że jest planowany w lipcu / sierpniu 2022 jakiś zlot międzynarodowy w Moskwie.
Szczegóły pewnie się pojawia wiosną.

koko - 2022-01-22, 10:28

Ponieważ byłem na kilkunastu zlotach międzynarodowych to znam organizatorów z Rosji będę z nimi w kontakcie.
P.S. prowadziłem całą grupę Rosjan z Radomia na światowy zlot w Pradze

Kuba L. - 2022-01-25, 10:16

Nie ukrywam, że temat takiego zlotu mocno mnie zaciekawił. Są już pierwsze informacje dotyczące przebiegu imprezy:

https://rustravelforum.com/en/rally/

slawwoj - 2022-01-25, 11:07

Polacy mają zakaz wjazdu do Rosji ze względu na cowid.
JanusS - 2022-02-01, 18:40

Zobaczymy co będzie z Ukrainą? Jechanie na rosyjski zlot w sytuacji kiedy wejdą na Ukrainę uważam, że było by zwykłym skurwysyństwem z naszej, polskiej strony. Legitymowalibyśmy wtedy ich działania! Ot nic takiego! Zabili z 10 tysięcy ludzi ale nas nie ruszyli - ludzkie paniska! Zobaczymy! Jak nie uderzą w lutym to nie uderzą wcale! Oby!
ZbigStan - 2022-02-01, 19:02

JanusS napisał/a:
Zobaczymy co będzie z Ukrainą? Jechanie na rosyjski zlot w sytuacji kiedy wejdą na Ukrainę uważam, że było by zwykłym skurwysyństwem z naszej, polskiej strony. Legitymowalibyśmy wtedy ich działania! Ot nic takiego! Zabili z 10 tysięcy ludzi ale nas nie ruszyli - ludzkie paniska! Zobaczymy! Jak nie uderzą w lutym to nie uderzą wcale! Oby!

Masz rację. Nie popierajmy dyktatorów. Pozdrawiam.

JanusS - 2022-03-07, 12:43

W obliczu obecnej napaści na Ukrainę zapytałem Polską Federację o stanowisko w tej sprawie. Otrzymałem taką odpowiedź. Dość dziwne, że dopiero po 11 dniach napaści ukaże się stanowisko w tej sprawie.
Kuba L. - 2022-03-07, 17:41

Na stronie nadal wszystko aktualne, ale jak dla mnie to nie ma już tematu..

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group