Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Białoruski klub karavanerov - wstepne zaproszenie na czerwiec 2018 na Białoruś

KECZER - 2018-02-13, 09:58
Temat postu: wstepne zaproszenie na czerwiec 2018 na Białoruś
Przekazuje otrzymane od Włodzimierza Rudego zaproszenie do udziału w miedzynarodowym spotkaniu na jeziorze Seliawa - Kemping nr.1
Czerwiec początek 2018
Było juz tam spotkanie.

treść przetłumaczę wieczorem chwilowo czasu zabrakło :lol:

2 июня 2018 года на озере Селява в Крупском районе пройдет фестиваль современного искусства «Арт-Караван".

По сути - это культурологический десант творческих людей под девизом "Культура из минских просторов на пространстве Беларуси". Четкой особенностью "Арт-Каравана" Появляется возможность отдохнуть на природе всей семьей с культурно-познавательным содержанием.

w przypadku zainteresowania bedziemy uszczegóławiać zasady wyjazdu.
:spoko

В литературно-музыкальной и развлекательной программе вас ожидают выступления известных белорусских литераторов, бардов, музыкальных коллективов, художественный перформанс, танцы, выставка средневекового оружия и шляхетские развлечения, песни под гитару у костра, угощение от нашана повара, палаточный городок, фотазоны и много других достопримечательностей . А также невероятная красота одного из крупнейших озер Беларуси - озера Селява - здесь для вас откроется новый мир, где стирается граница между материальным и духовным, восстанавливается единение с природой!

:spoko

adaml61 - 2018-02-13, 10:20

Czyli nowy termin ,czy inne spotkanie , informacja była 22 -24 06
Brat - 2018-02-13, 12:19

To raczej nie ten sam zlot, o którym mowa tutaj https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0
adaml61 - 2018-02-13, 12:43

Też tak myślę , bo miałem info na prywatnej poczcie od Wujka Michała że 22-24 ,ale lepiej spytać bo urlop nie z gumy , a chciałbym być i trochę zobaczyć więcej niż w ubiegłym roku . Uciekliśmy przed zimnem . W kraju było cieplej .
KECZER - 2018-02-14, 18:49

Ludzie poczekajcie dni kilka
w przyszłym tygodniu będe na Białorusi i przywioze oficjalne zaproszenie z Ministerstwa Sportu i Turystyki Białorusi na zlot ( z bezplatnymi wizami)

Oraz zaproszenie a właściwie więcej szczegółów na spotkanie nad jeziorem Kemping Nr.1, o ktorym napisałem na wstepie tego postu.
:ok

slawwoj - 2018-02-14, 18:57

Keczer tak z pustymi rękoma?

Wiem że to nie do Ciebie tekst. Strona polska powinna też odwdzięczyć się darmowymi widzami. i.

Nie wiem co rozumiem pod *strona polska*

jerry Gdansk - 2018-02-14, 20:06

Z tego co wyczytałem ze strony forumowej kolegów z Białorusi to będą dwa Zloty, ten o którym pisze Keczer i zlot organizowany jak zawsze pod patronatem Ministerstwa Turystyki. Sorry za tłumaczenie.

camping1 »13 lutego 2018, godzina 13:30

Mimo to, pomimo dużego opóźnienia, RAJD BIAŁORUŚCI RASOWYCH 2018 od 22 do 24 czerwca jest potwierdzony w Muzeum Architektury Ludowej i Życia / etna.by /. Będą także dostępne zwykłe udogodnienia komunalne i elektryczność oraz miejsce dla 500 osób. Jednego dnia spotkamy się razem i zrobimy scenariusz. Wszystkie sugestie są mile widziane. Wszystkie białoruskie ambasady w Europie i stoisko na najbliższej wystawie w Berlinie są połączone z reklamą itp. Oczywiste jest, że jest już za późno, ale proszę wszystkich o pomoc. Bezpłatne wizy, przyspieszona odprawa celna i tak dalej.
O naszej ART-CARAVAN 1 czerwca w Selyav. Wszystko pozostaje w mocy, ale nacisk zostanie przeniesiony do muzeum. To jest ważniejsze.
camping1
Członek stowarzyszenia

Wiadomości: 376
Zarejestrowany: 02.02.2014, 09:44
Imię: Rudy Uładzimir
Twoje pojazdy: toyota 4runner

zbyszekwoj - 2018-02-15, 12:34

Załatwiajcie bo to juz jedyny nasz sąsiad "przyjaciel"pozostał,poza morzem Bałtyckim oczywiście. :hello
wbobowski - 2018-02-15, 12:49

KECZER napisał/a:
Ludzie poczekajcie dni kilka
w przyszłym tygodniu będe na Białorusi i przywioze oficjalne zaproszenie z Ministerstwa Sportu i Turystyki Białorusi na zlot ( z bezplatnymi wizami)

Oraz zaproszenie a właściwie więcej szczegółów na spotkanie nad jeziorem Kemping Nr.1, o ktorym napisałem na wstepie tego postu.
:ok

Grzesiek (KECZER) jedzie tam jako przedstawiciel PTTC. I nie jedzie z pustymi rękami jak niektórzy tu sugerują. Poza suwenirami, ma pisma do Polskiego Konsula o roczne bezpłatne wizy dla zaprzyjaźnionych karavanierów.
Śmieszy mnie, gdy najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy najmniej wiedzą co się dzieje.
Ale to takie polskie.

BaWa - 2018-02-15, 15:49

Czy możecie trochę posprzątać ten wątek aby zostały tylko rzeczowe informacje?
wbobowski - 2018-02-15, 17:00

BaWa napisał/a:
Czy możecie trochę posprzątać ten wątek aby zostały tylko rzeczowe informacje?

Basiu, rzeczowe to będą dopiero jak KECZER wróci z konferencji w Mińsku na Białorusi.

jerry Gdansk - 2018-02-15, 19:32

Pewnie niedługo przyjdzie oficjalne zaproszenie od Wiktora Bresta i pewnie uaktywni się na przyjaciel Wujek Michał.
Ze strony Białoruskich kolegów nie ja tłumaczyłem;

Twoja wiadomość camping1 »15 lutego 2018, 16:26

Z radością informuję, że wszystkie przeszkody na posiedzeniu w dniach 22-24 czerwca zostały zniesione. Kuratorem wydarzenia będzie wicepremier Kalinin. A ponieważ zarządza budową i transportem przy budowie strony, nie będzie problemów. Naszym zadaniem jest pilnie sfinalizować scenariusz i rozpocząć wysyłanie zaproszeń do przyjaznych klubów. Możemy również wysyłać oficjalne zaproszenia w imieniu Ministerstwa Sportu i Turystyki na ich formularze. Proszę, dołącz do każdego, kto ma jakieś osobiste kontakty z zagranicznymi klubami karawan.
Według scenariusza. Najważniejsze wydarzenia jak już wspomniano 2. Jest to uczta kąpielowa i towarzyska. Poprosimy Ministerstwo Kultury o zorganizowanie koncertu kultowych białoruskich artystów. Po raz kolejny zwracamy uwagę na komentarze estońskiego klubu z zeszłorocznego rajdu. 21 lutego przybywają do Mińska przedstawiciele CamperTeam, gdzie wieczorem pojawia się propozycja, żeby się zbierać.
Victor, otwórzmy temat.

jerry Gdansk - 2018-02-16, 09:18

A to tak dla zaspokojenia ciekawości. Na stronie kolegów z Białorusi pojawił się komunikat na temat zlotu AD 2018. Czekamy na oficjalne zaproszenie ze strony kolegów i koleżanek z Białorusi. Zainteresowani zlotem mogą już planować urlopy i trasy po pięknej i spokojnej ziemi Białoruskiej. Jak zdrowie pozwoli to i ja trzeci raz będę miał przyjemność odwiedzić Sąsiadów.

Caravanów : CARAVAN RALLY BIAŁORUŚ 2018. Które odbędą się: 22-24 czerwca 2018. Na terenie Muzeum Architektury Ludowej i Życia w wiosce Ozertso. Strochitsa jest jedynym muzeum ludowej architektury i kultury na wolnym powietrzu na Białorusi. Główną ideą fundacji jest przedstawienie całej Białorusi na niewielkim obszarze. Ten unikalny skansen muzealny powstał w celu zademonstrowania i zachowania konstrukcji drewnianej, artykułów gospodarstwa domowego, popularyzacji tradycji i sztuki. Muzeum zbudowano na rzece Ptich, pomiędzy wioskami Ozertso i Strochitsy. Składa się z trzech regionów historycznych i etnograficznych. Wszystkie mają swoje osobliwe cechy życia i przedmiotów, planowanie i budowę osiedli.

Lokalizacja wiecu: Republika Białoruś, obwód miński, wieś Ozertso.

Współrzędne GPS: 53.8203, 27.3639 :spoko

wbobowski - 2018-02-16, 13:29

BaWa napisał/a:
Czy możecie trochę posprzątać ten wątek aby zostały tylko rzeczowe informacje?

Basiu załatwione.
Dotychczasową dyskusję można znaleźć tutaj https://www.camperteam.pl...pic.php?t=29605

KECZER - 2018-02-16, 21:28

slawwoj napisał/a:

Keczer tak z pustymi rękoma?

Wiem że to nie do Ciebie tekst. Strona polska powinna też odwdzięczyć się darmowymi widzami. i.


Sławoj
temat bepłatnych wiz na Białoruś na Zlot camperowy, podpisał Prezydent A.Łukaszenko

Nie wiem czy nasz Prezydent na wniosek Polskiego Ministra Sportu podejmie podobna decyzje dla camperowców z krajów dla ktorych obowiązuja wizy do Uni Europejskiej?

a może powinien taka decyzje podjąć prezydent Europy?
:lol:

koko - 2018-02-17, 07:21

Takie pismo i osobistą wizytę złożyliśmy w 2014 r Chodziło tylko o kolejki(mafię kolejkową) i co?
g...no!

Ile zlotów międzynarodowych choćby poparł lub współorganizował PTTC lub Camperteam?

zbyszekwoj - 2018-02-17, 07:26

KECZER napisał/a:
slawwoj napisał/a:

Keczer tak z pustymi rękoma?

Wiem że to nie do Ciebie tekst. Strona polska powinna też odwdzięczyć się darmowymi widzami. i.


Sławoj
temat bepłatnych wiz na Białoruś na Zlot camperowy, podpisał Prezydent A.Łukaszenko

Nie wiem czy nasz Prezydent na wniosek Polskiego Ministra Sportu podejmie podobna decyzje dla camperowców z krajów dla ktorych obowiązuja wizy do Uni Europejskiej?

a może powinien taka decyzje podjąć prezydent Europy?

Nasz podpisuje tylko to co mu prezes każe,a on chyba nawet nie wie co to kamper. :haha:
:lol:

dominik - 2018-02-17, 09:58

A jak by przybył na taki zlot to do woli by koty wyprowadzał :bajer
bogusław - 2018-02-17, 10:29

karze od karania
każe od kazać

Rewanż w poistaci bezpłatnych wiz załatwia sie w którymś ministerstwie w Warszawie a nie u konsula na Białorusi. Trzeba mieć możliwość wejścia za "Wysokie Progi". Czy Camper Team i jego Czcigodni Przedstawiciele mają takie możliwości ?.

janusz - 2018-02-17, 12:02

bogusław napisał/a:
w poistaci bezpłatnych wiz

bogusław napisał/a:
Czy Camper Team i jego Czcigodni Przedstawiciele mają takie możliwości ?.

Trochę inaczej.
Zabiorę głos bo trochę brałem w tym udział.
Z tamtej strony wizy to działania powiązane chyba z Rządem (nie wiem czy Prezydent Białorusi jest członkiem rządu, ale nie ważne, przyjmijmy, że jest) Im zależy na propagowaniu, reklamowaniu Białorusi i w tamtą stronę to jest prostsze.
W naszą stronę jest trochę trudniej bo od razu jest podejrzenie (tacy już jesteśmy), że Białorusini przyjadą tu do pracy albo uciekną dalej do Unii. Nasza granica jest granicą Unii. Jeśli to mają być jakieś działania klubowe to klub musiałby mieć bardzo mocne poparcie w naszym rządzie albo być państwowy. Żadne nasze organizacje, nazwijmy to umocowane w polskim systemie państwowym nie palą się do tego. Dla Białorusina problemem jest otrzymanie samego zaproszenia do Polski nie mówiąc już o tym żeby wiza była za darmo. Nie ma bardzo chętnych żeby zapraszać (wysyłać im zaproszenia) będące podstawą do otrzymania jakiejkolwiek wizy. Pewnie na zlot międzynarodowy taki w organizacji którego biorą udział władze, Polski mogą przyjechać ale ile Polska organizuje takich zlotów?
Nasze zloty CT są tylko klubowe nie Polskie. CT zresztą nie ma osobowości prawnej i nie może wysyłać zaproszeń do obcokrajowców.
Osobowość prawną ma PTTCC. I PTTCC w poprzednich latach wysyłało zaproszenia dla Białorusinów. Pisaliśmy pisma do konsulatów. W tym roku pewnie będzie podobnie tylko, że nasze zloty to nie taka ranga jak zlot na Białorusi któremu patronuje Prezydent.
Trochę powinniśmy mieć pretensję do naszych Rządów, że nie wyłapują takich organizacji jak PTTCC i nie pomagają im w promowaniu naszego kraju. Oczekuje się, że to PTTCC ma zabiegać o to i szukać poparcia we władzach. No chyba to jest postawione na głowie. Od tego mamy Polską Organizację Turystyczną i Ministra żeby wyłapywali takie organizacje i hołubili je ale niestety "ONI" mają inne priorytety.

koko - 2018-02-17, 15:59

Wyłapywali?? a może byśmy się zaprezentowali gdzieś nawet na zlocie światowym w Polsce?
janusz - 2018-02-17, 16:17

koko napisał/a:
może byśmy się zaprezentowali gdzieś nawet na zlocie światowym w Polsce?

A przecież możemy, nie widzę przeszkód. :spoko

slawwoj - 2018-02-17, 16:21

Tiaaa własnie policzyłem koszt pobytu na zlocie pod koniec wakacji pod Berlinem

Koszt około 5 tysięcy złotych.


https://www.pzmtravel.com...08.18,1017.html

Tadeusz - 2018-02-17, 17:13

slawwoj napisał/a:
Tiaaa własnie policzyłem koszt pobytu na zlocie pod koniec wakacji pod Berlinem

Koszt około 5 tysięcy złotych.


To jest właśnie główny powód kulejącej frekwencji z naszej strony. Jeśli już mam uścibolić na paliwo to wolę interesujące podróże niźli tłumy na zlocie.

Nie moja bajka. :szeroki_usmiech

koko - 2018-02-17, 18:02

slawwoj napisał/a:
Tiaaa własnie policzyłem koszt pobytu na zlocie pod koniec wakacji pod Berlinem

Koszt około 5 tysięcy złotych.


https://www.pzmtravel.com...08.18,1017.html


Koszt pobytu 2 osób=300 eur
podłączenie do prądu=45eur
ilośc złotówek=x4,15= 1421zł

skąd te 5.000zł?

slawwoj - 2018-02-17, 18:10

2+2 z wycieczkami
koko - 2018-02-17, 19:16

slawwoj napisał/a:
2+2 z wycieczkami



Ja z oszczędności na wycieczki nie jeżdżę
ale 1400 to nie 5000

slawwoj - 2018-02-17, 19:32

W naszym przypadku to wydatek 1680 zł bez wycieczek. Jak dla nas to za drogo.

Nie byłem na takim zlocie ale program nie wydaje mi się zbyt bogaty i zróżnicowany. Baltow lepiej się w temacie prezentuje. :lol:

Wyprzedzając dalsze uwagi. Mógłbyś Koko napisać jak wyglądają takie złoty i co jest tam ciekawego. Ja odnoszę wrażenie że atrakcje ograniczają się do wieczornego spożywania a czasem spożywania wraz z tańcami.

zbyszekwoj - 2018-02-17, 20:06

Ja chyba przetestuję zlot na Istrii w czerwcu. Tydzień czasu za mniejszą kasę.
lepciak - 2018-02-18, 07:54

slawwoj napisał/a:
Wyprzedzając dalsze uwagi. Mógłbyś Koko napisać jak wyglądają takie złoty i co jest tam ciekawego. Ja odnoszę wrażenie że atrakcje ograniczają się do wieczornego spożywania a czasem spożywania wraz z tańcami.
Każdy zlot ma swoje Krupówki i swoich spragnionych. I tego nie przeskoczysz.
slawwoj - 2018-02-18, 08:05

lepciak napisał/a:
slawwoj napisał/a:
Wyprzedzając dalsze uwagi. Mógłbyś Koko napisać jak wyglądają takie złoty i co jest tam ciekawego. Ja odnoszę wrażenie że atrakcje ograniczają się do wieczornego spożywania a czasem spożywania wraz z tańcami.
Każdy zlot ma swoje Krupówki i swoich spragnionych. I tego nie przeskoczysz.


Powiem więcej ja taki czynny wypoczynek bardzo lubię.

koko - 2018-02-18, 11:35

Trudno komuś wytłumaczyć kto nie był Ja jestem abstynentem od 10 lat. Generalnie narodowe obozowiska
starają się zaprezentować swoje kraje poprzez prezentacje strojów dań wydawnictw zawieranie znajomości
Poza tym odwiedzamy inne narodowości i korzystamy z bogatej oferty imprez urządzanych przez organizatorów .
Krupówek nie spotkałem raczej są to najpierw turyści a dopeiro póżniej imprezowicze.
Zapoznany na którymś ze zlotów Patric przyjął nas w La Rochel na swojej posiadłości w trzy campery przez 4 dni Jeżdżą z nami równierz urzytkownicy forum. ale oni raczej bardziej turyści niż pisarze

slawwoj - 2018-02-18, 12:09

koko napisał/a:


Generalnie narodowe obozowiska
starają się zaprezentować swoje kraje poprzez prezentacje strojów dań



I jak to wygląda po stronie uczestników z Polski ? Jeśli jedzie "zbieranina".


Dobrze wiedzieć o takich rzeczach a nuż się przyda np. na zlocie w Białorusi.

OMEGA - 2018-02-18, 12:59

koko napisał/a:
Jeżdżą z nami równierz urzytkownicy forum. ale oni raczej bardziej turyści niż pisarze


Konrada my wiemy że Ty to za pozostałych nadrobisz bo lubisz od czasu do czasu coś skrobnąć ku uciesze pozostałych. :spoko

koko - 2018-02-18, 20:30

Czasami coś skrobnę ale porównanie Bałtowa do światowego zlotu to ręce opadywują
bogusław - 2018-02-20, 22:38

Popieram wypowiedź kol Koko, za jednym wyjątkiem: nnapisałbym nie opadywowują lecz opadają.

Uczestniczyłęm w wielu zlotach Europejskich jak i Światowych, jak i zlotach pomniejswzej rangi organizowanych przez narodowe organizacjee karawaningowe. Podobają mnie się rejony w których sa organizowane, programy turystyczne , stan kempingów i organizacja zlotów. W tym roku prawdopodobnie będę też. Odpoczywam tam od sierżmiętości karawaningu w kraju. W Bałtowie i na Białorusi byłem też. Komu jak komu, mnie wystarczy. Jako ciekawostkę podam że na jednym zlocie zagranicznym na gdzie byly tylko same kampery, na wycieczki wożono nas taksówkami. No cóż noblesse oblige.

Nie po to wlazłeś w ksiąg greckich i rzymskich rzeki bys gnił. Lecz byś bawił się jak Greki a jak Rzymianun zył

koko - 2018-02-20, 22:55

opadowywują :ok :diabelski_usmiech :wyszczerzony: do zobaczenia ja w tym roku
Czerkeszolo ŁKCC
Europejski Włochy
Adria Umag CRO
Światowy Berlin
bez zlotów 1miesiąc na Zatonie

Wujek Michal - 2018-02-21, 05:48

Witam wszystkich gorąco i czekam z niecierpliwością aż się zobaczymy.
Nie odzywam się jeszcze ze zlotem bo informacja cały czas nie była pewna. Więc czekam zanim chociaż coš ustalą. Natomiast.. ze słów Władimira, władze mu powiedzieli że to oni mają się zajmować, a nam czekać. A wszystcy dobrze wiemy, do czego dochodzi jak zajmują się tamci „oficjalni” co u nas jak i u was. Najbardziej jak sprawydla ludzii kasy z unii na to nie ma :lol:
Więc przepraszam wszystkich i czekam aż będzie już coś pewnego.
Pozdrawiam! :kwiatki:

Brat - 2018-02-21, 09:49

Fajnie, że jesteś, Michał ...
Czekamy na wieści!
:)
Kolegom - specjalistom od dygresji, zalecam przeczytanie tytułu wątku ... bo ręce opadowywują ;)

wbobowski - 2018-02-21, 11:11

Wujek Michal napisał/a:
Więc przepraszam wszystkich i czekam aż będzie już coś pewnego.

Czekamy, czekamy na wieści, bo w tym roku wybieramy się również.

piotr1 - 2018-02-21, 19:54

My też czekamy.
koko - 2018-02-21, 21:08

A światowy kosztuje dla 2 osób 195 eur
do 5 tyś pln daaaleko

OMEGA - 2018-02-21, 21:32

a jeszcze jest zniżka dla emerytów to jeszcze mniej :haha:
KECZER - 2018-03-20, 15:04

Przekazuje otrzymane od Włodzimierza Rudego Białoruś potwierdzenie zaproszenia do udziału w miedzynarodowym spotkaniu na jeziorze Seliawa - Kemping nr.1
2 czerwca 2018


2 июня 2018 года на озере Селява в Крупском районе пройдет фестиваль современного искусства «Арт-Караван".

По сути - это культурологический десант творческих людей под девизом "Культура из минских просторов на пространстве Беларуси". Четкой особенностью "Арт-Каравана" Появляется возможность отдохнуть на природе всей семьей с культурно-познавательным содержанием.


В литературно-музыкальной и развлекательной программе вас ожидают выступления известных белорусских литераторов, бардов, музыкальных коллективов, художественный перформанс, танцы, выставка средневекового оружия и шляхетские развлечения, песни под гитару у костра, угощение от нашего повара. А также невероятная красота одного из крупнейших озер Беларуси - озера Селява - здесь для вас откроется новый мир, где стирается граница между материальным и духовным, восстанавливается единение с природой!

W związku z rezygnacją przez Ministerstwo organizacji Zlotu (22-24.06.2018) Włodzimierz ponawia zaproszenie na Zlot nad jeziorem Sielava 2 czerwca 2018.

W przypadku większej ilości chetnych, obiecał że wystąpią do odpowiednich władz w celu uzyskania zgody na bezpłatne wizy dla uczestników tego Zlotu.
Włodzimierz może wystawić zaproszenie dla uzyskania wizy maksymalnie do 10 dni pobytu na Białorusi.
Konieczne jest jednak w dniach pobytu odwiedzenie jego Kempingu Nr.1.
Reszta trasy przejazdu według życzenia załogi.

Zreszta termin można dopasowac do swoich terminów urlopów i korzystając z zaprosznia Wołodzi (Kemping nr 1) przyjechać na Białoruś.
Przypominam o konieczności za każdym razem pobytu na zapraszającym kempingu. Ot taki wymóg meldunkowy na Białorusi - (dla uzyskania potwierdzenie na karcie migracyjnej swojego pobytu). Szczegóły na PW.

Zainteresowanych taką formą wjazdu do tego ciekawego kraju , zapraszam na PW w celu udzielenia bardziej szczegółowych informacji,
:spoko


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group