Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Porady dla kupujących kampera - Zanim kupisz, lub zlecisz wykonanie kampera

60pluz - 2019-07-29, 14:28
Temat postu: Zanim kupisz, lub zlecisz wykonanie kampera
Witam wszystkich serdecznie.
Zaczynam od wpisu przestrogi.
Może te filmiki ograniczą ludzką chciwość, a ochronią pasjonatów.
https://youtu.be/A_tI4vFQ3OY
Kolejne odcinki niebawem.

rakro1 - 2019-07-29, 15:13

Brawo.Witamy na Forum.Solidnie i rzeczowo.Dzięki za ten materiał i piwo w nagrodę za wysiłek.
rakro1 - 2019-07-29, 16:00

P.S. Gdzie kupiłeś ten zbiornik na wodę?
SlawekEwa - 2019-07-29, 16:39

60pluz napisał/a:
Kolejne odcinki niebawem.

coś nowego jest

MAWI - 2019-07-29, 17:06

Gwarancja typowa . Czyli. Widziały gały co brały. Jeszcze pytanie za ile??
Turok - 2019-07-29, 17:09

Fuszerka ostra :-/ Jak to często w życiu bywa - jak się robi dla siebie to porządnie, a tak to....
brys - 2019-07-29, 17:36

MAWI napisał/a:
Gwarancja typowa . Czyli. Widziały gały co brały. Jeszcze pytanie za ile??

Było chyba powiedziane w filmie - 60 000 zł. Szokujące. Wg mnie nazwa firmy powinna być przedstawiona od razu. Po szybkim internetowym śledztwie mam taki typ:
https://allegro.pl/ogloszenie/zabudowa-kampera-fiat-ducato-l4h2-2019r-7819975008
Może o to chodzi? Ale nie twierdzę tylko pytam :)

Bronek - 2019-07-29, 17:40

cos usłyszałem koło 60 ??
Kupujemy oczami
Solary to dodatek do ustalenia i ten koreczek z fiutem , to wyraz jeszcze nie obycia z tematem .
Tez akurat swiadczą ,że dopiero teraz właściciel wie czego chce ale i tak jeszce wiele rozczarowań przed nim .
Niemniej jednak "producent" powinien bardziej oświecić i lepiej wykonać .

Wiem jak kupują ludzie gdy nie maja pojęcia co chcą . Sam przez to przeszedłem i wtedy tylko szczęście ratuje .
A ostatni van dla szwagierki był z kryterium nai istotniejszym w postaci wieszaczka i kolpaków z logo . Reszta się nie liczyła...;
Teraz dopiero wychodzi

lepciak - 2019-07-29, 17:47

MAWI napisał/a:
Gwarancja typowa . Czyli. Widziały gały co brały. Jeszcze pytanie za ile??
Każdy towar ma swoją cenę za którą na pewno pójdzie.
Parafrazując wierszyk twórcy filmu: pokaż kotku co masz w środku dokładam inny też doskonale znany: każda lampucera znajdzie swego kawalera.
Polak mądry po szkodzie.

Kuba L. - 2019-07-29, 21:13

Turok napisał/a:
Fuszerka ostra :-/ Jak to często w życiu bywa - jak się robi dla siebie to porządnie, a tak to....


Uważasz, że jak dla siebie ten magik by robił tą zabudowę to wykonał by ją zupełnie inaczej??
To jest jakaś paranoja.. Sam stoję przed podobnym dylematem czy zlecić w nie dalekiej przyszłości zabudowę, chciałbym się dowiedzieć co to za firma wykonuje takie zabudowy :evil:

Kuba L. - 2019-07-29, 21:28

Bronek napisał/a:
cos usłyszałem koło 60 ??
Kupujemy oczami


Tyle masz do powiedzenia tym ludziom po obejrzeniu tego filmu??

Darek Szczecin - 2019-07-29, 21:56

Na filmiku pada kwota 60 tysięcy za zabudowę. Tylko czy ta kwota obejmuję wykonanie zabudowy czyli czystą robociznę? Link wklejony parę postów wyżej z wysokim prawdopodobieństwem ujawnia firmę która to wykonała, ogłoszenie sugeruje za kwotę 60 tysięcy wykonanie zabudowy razem z materiałami. Może autor opisze dokładnie za co dokładnie płacił, unikniemy wtedy niedomówień. Film, szok :shock:
Bronek - 2019-07-29, 22:37

Kuba L. napisał/a:
Bronek napisał/a:
cos usłyszałem koło 60 ??
Kupujemy oczami


Tyle masz do powiedzenia tym ludziom po obejrzeniu tego filmu??


No. Bo "z wierzchu" wyglądał nieźle. Dopiero w boju wyszła broszka z worka.
Czyli na oko było OK.

Co ja mam im powiedzieć? Chyba, że na pociechę odeślę do wątku o fabrycznym Roller Teamie, tu opisywanym , lub opiszę fuszerki w kamperze za 6x60tys?

A akurat, że nie ma cycka do napełniania, to nie ma, bo raczej tego nie ma jak się nie zamówi.. A solarów nikt z klucza nie montuję. I to ustalamy przy zamówieniu. To nie ustalono?

To są szczegóły. Niemniej widać że nawet teraz kładą nacisk na marginalne sprawy, nieświadomi co zamawiali

Mam warżenie, że to sympatyczne Państwo zaufało bezgranicznie, nie mając pojęcia o co chodzi. Ten bojler cudo techniki grzewczej Ktoś to im musiał opisać to wszystko... tylko chyba inaczej? .

ONI PO PROSTU KUPILI ZABUDOWĘ Kampera, jako sztukę, tak jakby wrzucili ją do koszyka, jak "Jajko Niespodziankę" , w sensie ogólnym, tak to wynika póki co z tych filmików. Może potem coś się wyjaśni? Jaka była umowa.

jawi13 - 2019-07-29, 22:45

Darek Szczecin napisał/a:
Na filmiku pada kwota 60 tysięcy za zabudowę. Tylko czy ta kwota obejmuję wykonanie zabudowy czyli czystą robociznę? Link wklejony parę postów wyżej z wysokim prawdopodobieństwem ujawnia firmę która to wykonała, ogłoszenie sugeruje za kwotę 60 tysięcy wykonanie zabudowy razem z materiałami. Może autor opisze dokładnie za co dokładnie płacił, unikniemy wtedy niedomówień. Film, szok :shock:
Nawet jeżeli ta cena 60 tyś jest z materiałami i robocizną to jest nie warte tej ceny.Producent tego g...a powinien być podany do sądu i zwrócić całą sumę. Budowa kampera to nie polityka że uprawiają ludzie z przypadku i mimo różnych draństw nie ponoszą za nic odpowiedzialności.
amples - 2019-07-29, 22:57

Darek Szczecin napisał/a:
Może autor opisze dokładnie za co dokładnie płacił, unikniemy wtedy niedomówień.
Raczej na pewno za wykonanie zabudowy na powierzonym aucie ,
Tutaj cały kamper tego samego magika -identyczny ca. 109900 zł. czyli bus 5letni 50k + zabudowa 60k

Bronek - 2019-07-29, 23:28

https://youtu.be/A_tI4vFQ3OY?t=2m1s

AD oczami : Pani mówi jw że z zewnątrz i wew. OK. "na oko"

Kupili gotowca na używce, tak mi to wynika z ich rozmowy. Aczkolwiek pada tam sformułowanie :kupując zlecając "..?

amples - 2019-07-29, 23:34

Bronek napisał/a:
mi to wynika z ich rozmowy
Ale pada też słowo zlecając .
60pluz - 2019-07-29, 23:52

Zabudowa z materiałem 60k. razem z pojazdem 90k.
Teraz gdy większość podzespołów odmówiła współpracy, a przy chłodnym lipcu w tym roku okazało się że w zasadzie autko nie posiada izolacji termicznej, pozostało przerwać wyjazd i doprowadzić do w miarę dobrego stanu pojazd.
W chwili obecnej przerabiamy aby dokończyć sezon, a po sezonie rozbieramy dobitnie i montaż w miarę sensowny.
Pada stwierdzenie "zakup jak towar w sklepie" tak się kupuje w większości znanych mi miejsc, no niestety w Polsce coraz częściej bywa jak w tym filmie.
Nawet w dużo większych transakcjach wystarczyło podanie ręki i biznes się kręcił.
Może to jeden z powodów że jesteśmy w ogonie europy, pazerność i obłuda nie jest dobrym kierunkiem, więcej strat od zysków.
Życie uczyło mnie że pieniądz jest jedynie środkiem do życia, a nie jego celem.
Właściciel tej "firmy" kieruje się chciwością i arogancją, sam sobie wymierzy karę, każdy z klientów wcześniej czy później sprawdzi "co ma w środku".
Ktoś pytał o zbiornik, będzie o nim szerzej w kolejnych odcinkach.
Osobiście powiem że jest to chyba najlepszy pomysł, jeszcze gdyby był w wersji dla wersji long :)
ps
Proszę się nie użalać nad nami, damy radę :) nie takie problemy się "przerabiało"
Życie, zdrowie najważniejsze, a wykonawcy tej zabudowy staropolskie "chwd"
Pozdrawiam wszystkich gorąco, zaglądajcie na nasze kanały:
https://www.youtube.com/c...Axl3PYJxVOdGIiQ
http://www.youtube.com/c/NatUra_Poland

Darek Szczecin - 2019-07-30, 00:26

A jak w tym cudzie techniki rozwiązane jest ogrzewanie? Ilość pompek wody zaskakująca :wyszczerzony:
60pluz - 2019-07-30, 00:36

Webasto pod fotelem pasażera, dmucha w szafkę kuchenną.
Muszę przerobić aby nie tłumić powietrza na szafce, a rozprowadzić dalej.
Konieczne będzie ocieplenie podłogi, ale to chyba po wakacjach.
Pompek faktycznie 4 sztuki.

Andrzej 73 - 2019-07-30, 01:13

60pluz napisał/a:
Proszę się nie użalać nad nami, damy radę nie takie problemy się "przerabiało"

Myślę , że nikt ubolewać nad Wami nie będzie.
Widziałeś co kupowałeś , byłeś oglądać auto zanim dokonałeś płatności. Domniemam , że nie kupiłeś kampera w ciemnym worku.
Jak się nie ma odpowiedniej wiedzy , to albo najmuje się taką osobę , lub samemu zgłębia się temat.
Pewnie gdybyś zabrał tego człowieka, co demontował na filmie szafki, to pewne kwestie by Wam uświadomił.
Teraz jest po ptokach i pozostaje właściwie przystosować auto , aby spełniało funkcję kampera.
Życzę powodzenia.

PS. Zanim rozpoczniesz przebudowę radzę poczytaj forum.
:spoko

60pluz - 2019-07-30, 01:48

"że nie kupiłeś kampera w ciemnym worku." Andrzeju czy trzeba mieć kilka fakultetów aby w Polsce cokolwiek kupić? czy nie pora na dorośniecie?
Jak widzisz w filmach problemy pojawiają się z czasem, "widziały gały co brały" nie może się utrwalać w społeczeństwie.
Z czytaniem forum masz rację, właśnie zastanawiam się nad wodą, instalacją.
Chcę zrobić, zimna woda obwód ciśnieniowy, gorąca niskociśnieniowy (bojler Elgena).
Zamontować wskaźniki, wody, energii w akumulatorach ( w sumie 560aH, 520W panele)
Pozdrawiam

jawi13 - 2019-07-30, 04:43

Kolega zrobił duży błąd że nie sprawdził przed kupnem jak sam mówi, co tam kotku masz w środku.Ale jeśli ktoś reklamuję się że buduje kampery a robi takie badziewie jak na filmie to chyba można mieć do niego duże pretensję.Andrzej jeżeli Ty przykładowo sprzedajesz tapczan to kupujący chyba nie zagląda pod tapicerkę czy tam są właściwe sprężyny i jakieś tam gąbki.Jeżeli ktoś kupuje u Ciebie meble i Ty reklamujesz się że masz zakład produkujący te meble to kupujący ma prawo oczekiwać że te meble będą wykonane jak meble a nie jak coś co meble przypomina.Tak samo wydaję mi się ma się sprawa z kamperami. Kolega kupił kamper za nie małe przecież pieniądze i miał prawo oczekiwać że to będzie kamper a nie jakiś zlepek przypadkowych gadżetów,
Bronek - 2019-07-30, 07:02

Robi egzystencjonalnie itd. Para miłych (jak my :oops: ) 60+, miała nadzieję. :wyszczerzony: na "dobrą zmianę" u ludzkiej naturze , a tu :dupa .
"Polak potrafi ", w każdym sensie i zrobić i oszukać. Zresztą nie tylko Polak.

Pytanie jedno nie chcą zrobić dobrze, czy nie potrafią?
Konkluzja, która mnie jako 60-cio latka martwi, to że wiekiem stajemy się naiwni jak dzieci.
Szkoda, że regresja nie dotyczy powierzchni ciała. :? :kwiatki:

Dodam że jeszcze przed nami "NUMER NA WNUCZKA"

"Pozytyw", to że jest oglądalność i poczytność, bo nic tak nas nie wzrusza jak pożar czyjejś stodoły. No i jest to nauka, jak się nie dać i że prawie wszystko da się poprawić nie tracąc dystansu. Tu już widać "życiowe doświadczenie" :bukiet:

PS. Zapomniałem dodać : trzeba się było ubezpieczyć 8-) , no i ja bym się tak nie dał :!: ; ..... :mrgreen:

Bim - 2019-07-30, 07:48
Temat postu: Re: Zanim kupisz, lub zlecisz wykonanie kampera
60pluz napisał/a:
Witam wszystkich serdecznie.
Zaczynam od wpisu przestrogi.
Może te filmiki ograniczą ludzką chciwość, a ochronią pasjonatów.
https://youtu.be/A_tI4vFQ3OY
Kolejne odcinki niebawem.


Witaj Maciusiu :spoko

Co się stało z Waszym kamperem Iveco 4x4
[/youtube]

Widzeęcałkowitą zmianę wizerunku i brak Neli na wyciągarce :diabelski_usmiech

HENRYCZEK - 2019-07-30, 08:42

Coś mi tu nie pasuje.Oglądamy i słuchamy jednej strony.Może wykonawca tej zabudowy czyta i chciałby zabrać głos.
SlawekEwa - 2019-07-30, 08:44

Bim napisał/a:

Widzeęcałkowitą zmianę wizerunku i brak Neli na wyciągarce

Bimku to naprawdę są ci sami ludkowie? :shock:

Bim - 2019-07-30, 08:55

SlawekEwa napisał/a:
Bim napisał/a:

Widzeęcałkowitą zmianę wizerunku i brak Neli na wyciągarce

Bimku to naprawdę są ci sami ludkowie? :shock:


Trochę rozmydlimy temat może ja już stary jestem i nie ten wzrok ?

ludzię się z czasem zmieniają , ale głos i to coś pozostaje bez zmian
"Prąd nie tyka elektryka" :-P

[/youtube]

grzegorz_wol - 2019-07-30, 09:42

Swoją opinię na temat działu skarg i wniosków na forum wyraziłem w wątku Tadeusza i obiecałem sobie że nie będę do tego wracać ale nie wytrzymałem.

Kolega zamówił w firmie ( w ogłoszeniu stoi że wystawia fakturę VAT) zabudowę. To nie jest produkt seryjny. Zlecenie takiej zabudowy w swojej istocie niczym nie różni się od zlecenia budowy szafy wnękowej, zabudowy kuchni, zrobienia płotu czy zbudowania kawałka autostrady.

Na przykładzie płotu. Mówię do gościa zbuduj płot to albo ustalam jaki ma być w specyfikacji albo mówię taki sam jak u sąsiada zrobiłeś albo nie mówię nic i nie mam prawa zdziwić się że zamiast wymyślnego kutego rękodzieła dostaje ogrodzenie ze sztachet.

Jeżeli ten wątek ma czegoś kogoś nauczyć to mnie interesuje czy Kolega posiada specyfikację robót i materiałów oraz wystawioną do wykonanego zlecenia fakturę VAT.

yaro 65 - 2019-07-30, 09:46
Temat postu: Re: Zanim kupisz, lub zlecisz wykonanie kampera
Bim napisał/a:

Witaj Maciusiu :spoko

Co się stało z Waszym kamperem Iveco 4x4



Ten kolega ( autor tematu ) nie jest Maciek .

RadekNet - 2019-07-30, 10:40

Ciekawi mnie jak jest zamocowana lodówka. Umieszczona dość wysoko w szafie, a w razie wypadku będą na nią działać duże siły. Jest tam jakaś rama?
60pluz - 2019-07-30, 10:42

Nie Maciek, dla jasności.

Kamper był w całości kupiony w tej firmie.
Firma ta robi również na zlecenie i tak się reklamuje.
Faktura VAT, niestety nie wystawił, auto rejestrowane było na jego szwagra a właściciel z wielkim bólem wystawił potwierdzenie wykonania zabudowy dla wydziału komunikacji.
Jak widać i ekonomicznie potrafi zamotać, dlatego od tego przypadku tylko chleb i bułki kupuję za gotówkę :)
Potencjalny klient wchodząc na plac tej firmy widzi kilka samochodów o podobnej zabudowie, nie znając się kupuje oczami. Wszystkie kolorystycznie podobnie wymalowane, ot jak makijaż na nie koniecznie ładnej pannie.
Sprzedawca wyjątkowo sprawnie zagaduje, opowiada o praktyce w Niemczech, atmosfera miła.
Kupujesz, płacisz, a dalej już znacie.
Ktoś pisał że powinien wypowiedzieć się wykonawca, jeżeli można racjonalnie wyjaśnić pokazane obrazki w co wątpię.
Chcę tylko przestrzec innych, oraz dotrzeć do tych którzy już mają produkt tej firmy.
Jeżeli dotrzemy do podobnych "szczęśliwców" będzie można wymienić doświadczenia :)

Wracam do dalszej "naprawy" oczywiście z kamerką... Pozdrawiam

60pluz - 2019-07-30, 10:47

RadekNet napisał/a:
Ciekawi mnie jak jest zamocowana lodówka. Umieszczona dość wysoko w szafie, a w razie wypadku będą na nią działać duże siły. Jest tam jakaś rama?

Przykręcona do półki, a nad nią kuchenka mikrofalowa.
Przeniesiemy lodówkę na dół, a kuchenka do demontażu nie jest potrzebna w kamperze.
Lodówka nie była podłączona do gazu, tylko 12 lub 230V

Bronek - 2019-07-30, 10:48

60pluz napisał/a:
Potencjalny klient wchodząc na plac tej firmy widzi kilka samochodów o podobnej zabudowie, nie znając się kupuje oczami.


A mnie tu niemal z pretensjami wyjechano , iż napisałem jak to pewnie wygląda . To nie zarzut , tylko normalka, kupujemy "oczami" .
Plus odpowiednia gadka i masz odkurzacz myjący , piorący i masujący ...a do tego szybkopsujący .
Tylko nawet gdyby , to mamy kupując "normalnie": gwarancje , rękojmię i Sądy ostatczn (i)e
Tu coś poszło nie tak i to nie tylko po stronie parciarza . Dobrze ,że macie do tego dystans , inni mogli by nie mieć już spokojnego snu . :spoko

lepciak - 2019-07-30, 10:54

60pluz napisał/a:
Nie Maciek, dla jasności
Wracam do dalszej "naprawy" oczywiście z kamerką... Pozdrawiam
Nie wracaj z kamerką bo dalej będziesz dołował się sam i przy okazji nas. Lepiej załączaj zdjęcia możliwie duże a my pomożemy w wyborze wariantu naprawy podzespołu dokładając własne doświadczenia z uwzględnieniem Twoich życzeń i pragnień.
Powodzenia
Bronek - chyba nikt do Ciebie pretensji nie ma. Bo niby za co? Za trzeźwe spojrzenie na świat?

Andrzej 73 - 2019-07-30, 11:08

60pluz napisał/a:
"że nie kupiłeś kampera w ciemnym worku." Andrzeju czy trzeba mieć kilka fakultetów aby w Polsce cokolwiek kupić?

Masz rację nie trzeba mieć jak się to kupuje od firmy która wydaje homologację , posiada liczne certyfikaty , lub wykonuje to bardzo długi czas.

Ad. Moich produktów , to ja posiadam doświadczenie półwieczne w tym co robię , a nie bo nagle ubzdurałem sobie , że będę wykonywał meble.

Fakt jest faktem , że firma nie ma pojęcia jak to powinno być właściwie wykonane.
Jednak gdy będzie znajdowała na swoje kampery klientów to będzie przy życiu.
:spoko

grzegorz_wol - 2019-07-30, 11:26

To jednak morał jest.

Panowie przenigdy nie wolno kupować kampera robionego dla szwagra. :haha:

Firma robi zabudowy jak widać z ogłoszeń w cenie od 25000,00 do 60000,00 dla "rodziny" zrobił tak jak zrobił albo wtedy akurat się uczył (może sam szwagier pomagał przy wykończeniu) .

W sytuacji kiedy firma wykonująca zabudowy ma "opory" w potwierdzeniu że wykonała zabudowę to kampera bym omijał.

Tak poza tym to formalnie to kampera to Kolega kupił od osoby prywatnej a nie firmy.

amples - 2019-07-30, 12:04

60pluz napisał/a:
auto rejestrowane było na jego szwagra ..............................................
Potencjalny klient wchodząc na plac tej firmy widzi kilka samochodów o podobnej zabudowie,

A każde zarejestrowane na słupa :?: (szwagier , syn , żona , siostrzeniec itd.) :diabelski_usmiech
Co za tym idzie - nie na faktury (podatku) gwarancji , jest tylko umowa kupna-sprzedaży (widziały gały co brały) :haha:
60pluz napisał/a:
a właściciel z wielkim bólem wystawił potwierdzenie wykonania zabudowy dla wydziału komunikacji.
Oświadczenie o przebudowie kogo wystawione ?
jeżeli na ciebie to również musiał wystawić fakturę na owe 60 k ,
jeśli na szwagra to również , ale wtedy będzie opiewała na kwotę 1-2k a wgląd do niej może mieć tylko fiskus podczas kontroli :diabelski_usmiech

60pluz - 2019-07-30, 13:01

amples napisał/a:
60pluz napisał/a:
auto rejestrowane było na jego szwagra ..............................................
Potencjalny klient wchodząc na plac tej firmy widzi kilka samochodów o podobnej zabudowie,

A każde zarejestrowane na słupa :?: (szwagier , syn , żona , siostrzeniec itd.) :diabelski_usmiech
Co za tym idzie - nie na faktury (podatku) gwarancji , jest tylko umowa kupna-sprzedaży (widziały gały co brały) :haha:
60pluz napisał/a:
a właściciel z wielkim bólem wystawił potwierdzenie wykonania zabudowy dla wydziału komunikacji.
Oświadczenie o przebudowie kogo wystawione ?
jeżeli na ciebie to również musiał wystawić fakturę na owe 60 k ,
jeśli na szwagra to również , ale wtedy będzie opiewała na kwotę 1-2k a wgląd do niej może mieć tylko fiskus podczas kontroli :diabelski_usmiech

Tu nie mowa o kosztach 90k za całość, a raczej przestroga dla innych.
Nie jestem zwolennikiem sądów etc kupiłem popełniłem błąd, nie rozpaczam, jest to lekcja której może ominąć każdy następny potencjalny klient.
To czy to był jedyny egzemplarz? no nie, piszą do mnie inni "szczęśliwcy".

amples - 2019-07-30, 13:45

60pluz napisał/a:
przestroga dla innych................ jest to lekcja której może ominąć każdy następny potencjalny klient.
Jeżeli to ma być przestroga dla innych ,
czemu nie podasz nazwy firmy :?: ,
gdybyś ich o coś oskarżał publicznie , ale ty tylko informujesz o powyższym fakcie
przecież nie jest to zakazane prawnie .
wystarczy ze napiszesz: kupiłem w firmie XXXX
(na ogłoszeniach owa firma występuje incognito , jako osoba prywatna - ) :spoko

Turok - 2019-07-30, 16:50

Kuba L. napisał/a:
Turok napisał/a:
Fuszerka ostra :-/ Jak to często w życiu bywa - jak się robi dla siebie to porządnie, a tak to....


Uważasz, że jak dla siebie ten magik by robił tą zabudowę to wykonał by ją zupełnie inaczej??
To jest jakaś paranoja.. Sam stoję przed podobnym dylematem czy zlecić w nie dalekiej przyszłości zabudowę, chciałbym się dowiedzieć co to za firma wykonuje takie zabudowy :evil:


Oczywiście - zawsze tak jest, że jak coś robisz dla siebie to przykładasz się do każdego detalu

Na pewno jest masa firm, które znają się na tym co robią i robią to porządnie, ale jak widać, są też takie, jak na filmie

60pluz - 2019-07-30, 17:21

Podejrzewam że dla siebie zrobił podobnie.
Jak widać są tacy którzy potrafią siebie postawić na piedestał nie mając za grosz wiedzy.
Nasza znajomość zakończyła się staropolskim zwyczajem, a pomimo tego że to ja zostałem oszukany on pozostaje frajerem.

Teraz mam problem z wodą, woda zimna, instalacja ciśnieniowa, a gorącą niskociśnieniowa?

Bronek - 2019-07-30, 17:59

Ja miałem Elgene bojler i na jednej pompce zanurzeniowej z rozgaląźnikiem, a wody mieszkały się w mieszaczu czyli kranie , oczywiście wtedy kran z mikrowyłącznikiem
Niepotrzebnie kombinujesz.
Jak z WC? Masz oddzielny zbiornik do kasety, czy z centralnego bierze . Jeśli do WC z centralnego to można dać drugą pompkę zanurzeniową.
Nie wchodził bym w ciśnieniową nie mając bojlera ciśnieniowego. Do samej zimnej... Nie wiem jak korzystacie z kampera, czy są kąpiele czy nie. Bo znam takich co w kibelka mają np. szatnię i tylko po krzakach i publicznych natryskach i toaleta h grasują :lol:
Są producenci np Hymer co robili na pompka h zanurzeniowych.
Jestem raczej za zanurzeniowymi, bo przy ciśnieniowych zawsze jest groźba zalania. Jak spadnie ciśnienie z powodu nieszczelności instalacji to pompa opróżni Ci zbiornik np. gdzieś za szafką. Pomimo, że mam fabryczną ciśnieniową, to zawsze wyłączam pompę gdy wychodzimy a czasem w nocy. Zresztą są głośne.

Wszystko tu jest na Forum. :bylo

toscaner - 2019-07-30, 20:06

Czytałem niedokładnie, czy przeoczyłem, że nie było podane jaka firma?
amples - 2019-07-30, 20:50

toscaner napisał/a:
że nie było podane jaka firma?
No własnie ostrzega przed fuszerką ,
tylko nie wiadomo kto ją wykonuje :wyszczerzony:

Andrzej 73 - 2019-07-30, 21:13

amples napisał/a:
tylko nie wiadomo kto ją wykonuje


To nie jest firma , a osoba prywatna , która przerabia busy na kampery.
:spoko

amples - 2019-07-30, 21:58

Andrzej 73 napisał/a:
To nie jest firma , a osoba prywatna
Jeżeli wystawia oświadczenia o przeróbce
napisał/a:
a właściciel z wielkim bólem wystawił potwierdzenie wykonania zabudowy dla wydziału komunikacji.
musi mieć działalność :spoko
Oficjalnie kupił od szwagra (czytaj: słupa) , w rzeczywistości od tego magika .
Dlaczego słupa ?
Jeżeli od chwili zakupu auta do sprzedaży nie upłynęło pół roku to trzeba zapłacić podatek dochodowy,
dochodzi jeszcze podatek od przebudowy .

jawi13 - 2019-07-30, 22:03

amples napisał/a:
toscaner napisał/a:
że nie było podane jaka firma?
No własnie ostrzega przed fuszerką ,
tylko nie wiadomo kto ją wykonuje :wyszczerzony:
Amples na 1 stronie tego tematu sam podajesz link do ogłoszenia tego samego gościa co wykonał tą niby zabudowę.A teraz bardzo krytykujesz fakt że twórca tego tematu ni podaje nazwy firmy.To co ma podać adres NIP i Regon.Jak ktoś bardzo chcę to sobie znajdzie ogłoszenia tego Pana tak jak Ty znalazłeś.Kolega 60pluz tak jak sam pisze nie jest zwolennikiem sądów a za podanie nazwy firmy może właśnie trafić do niego.A jak tam trafi to ta nadzwyczajna kasta może potraktować go trochę inaczej niż Kamila D i na sprawy sądowe braknie mu nawet tego niby kampera.
amples - 2019-07-30, 22:10

jawi13 napisał/a:
sam podajesz link do ogłoszenia tego samego gościa co wykonał tą niby zabudowę

To jest link do ogłoszenia nie wiadomo kogo .
(dopóki nie zadzwonisz , nie pojedziesz na miejsce ,nie sprawdzisz dokumentów nie wiesz z kim masz do czynienia)
Przemilczając takie sprawy , dajemy ciche przyzwolenie takim krętaczom :spoko .

jawi13 - 2019-07-30, 22:20

amples napisał/a:
jawi13 napisał/a:
sam podajesz link do ogłoszenia tego samego gościa co wykonał tą niby zabudowę

To jest link do ogłoszenia nie wiadomo kogo .
(dopóki nie zadzwonisz , nie pojedziesz na miejsce ,nie sprawdzisz dokumentów nie wiesz z kim masz do czynienia)
No właśnie wydaje mi się że te filmy kolega zamieszcza po to żeby innych przestrzec przed błędem który On popełnił.Trzeba dzwonić ,sprawdzać dokumenty a najbardziej sam samochód.Dziwne trochę że kolega 60pluz nie zrobił tego przed zakupem i nie czytał tego forum.Ale stało się i teraz może forum mu podpowie jak z tego coś co kupił przerobić na coś co będzie spełniało swoją funkcję.
frólik - 2019-07-30, 22:24

Jeśli mogę coś podpowiedzieć, to zwróć proszę uwagę na dopuszczalne ciśnienie robocze tej Elgeny - jest bardzo niskie.
W instrukcji przeczytasz tylko że jest przystosowana do pracy pod niskim ciśnieniem, nie znajdziesz jak niskim nawet na stronie producenta.
Nie pamiętam już dokładnie ale udało się ustalić że jest to 0,6 albo 0,8 bar.
Truma TT jest przystosowana do 1,2 bar.
Jeśli jak widzę kupiłeś już Elgenę, to możesz zastosować przed samym bojlerem ogranicznik ciśnienia

toscaner - 2019-07-31, 12:54

amples napisał/a:
jawi13 napisał/a:
sam podajesz link do ogłoszenia tego samego gościa co wykonał tą niby zabudowę

To jest link do ogłoszenia nie wiadomo kogo .
(dopóki nie zadzwonisz , nie pojedziesz na miejsce ,nie sprawdzisz dokumentów nie wiesz z kim masz do czynienia)
Przemilczając takie sprawy , dajemy ciche przyzwolenie takim krętaczom :spoko .


No właśnie. Bez znaczenia co inni myślą, uważam, że takie rzeczy powinny być publiczne. Kto okrada, kto oszukuje itd. Jeśli prawo na to nie zezwala, znaczy, że jest ch...owe, bo kryje oszustów i złodziei.
Dlaczego jeśli coś jest ok i podajemy nazwę firmy to nie ma problemu, ale jak jest gówno, to już podać nie można?

We Włoszech dla przykładu zawsze podają nazwę firmy i adres, jeśli zrobiła przekręty. Dolewali wodę do paliwa i wyszło na kontroli, to podany był adres i właściciel stacji poszedł z torbami. Za jakiś czas wielka reklama "nowy właściciel". Jak wyszedł przekręt z Barillą, to nikt z Włochów jej nie kupował i musieli robić 50% i większe upusty, żeby ktoś to kupił. A i tak brali głównie obcokrajowcy, bo promocja. I tak powinno być. Twarze bandytów też w Polsce zasłaniają, a w UK pokazują, żeby każdy widział jak wygląda.

No ale możemy sobie gadać i tak nic się nie zmieni. :roll:

60pluz - 2019-07-31, 18:15

toscaner napisał/a:

No właśnie. Bez znaczenia co inni myślą, uważam, że takie rzeczy powinny być publiczne. Kto okrada, kto oszukuje itd. Jeśli prawo na to nie zezwala, znaczy, że jest ch...owe, bo kryje oszustów i złodziei.
Dlaczego jeśli coś jest ok i podajemy nazwę firmy to nie ma problemu, ale jak jest gówno, to już podać nie można?

We Włoszech dla przykładu zawsze podają nazwę firmy i adres, jeśli zrobiła przekręty. Dolewali wodę do paliwa i wyszło na kontroli, to podany był adres i właściciel stacji poszedł z torbami. Za jakiś czas wielka reklama "nowy właściciel". Jak wyszedł przekręt z Barillą, to nikt z Włochów jej nie kupował i musieli robić 50% i większe upusty, żeby ktoś to kupił. A i tak brali głównie obcokrajowcy, bo promocja. I tak powinno być. Twarze bandytów też w Polsce zasłaniają, a w UK pokazują, żeby każdy widział jak wygląda.

No ale możemy sobie gadać i tak nic się nie zmieni. :roll:


Bardzo precyzyjnie ujęte, dziękuję.
Filmy i post jest dlatego że nie cieszy mnie gdy płonie stodoła sąsiada, wystarczą moje zgliszcza.
Co nie zmienia faktu że ochoczo szukam innych "szczęśliwców" tej "firmy" w celu wymiany doświadczeń, lub stworzenia fan klubu:).

MirekKliny - 2019-08-01, 08:03

Witajcie
Byo podane jako to firma chociaz ci co sledza ogloszenie pewnie sie domyslili i jescze pozniej link do kolejnego ogloszenia.

Ale nie o tym chcialem a nt fuszerki.
W ten weekend byly urodziny Bazylego na jeziorkiem, przyjechały między innymi dwa kamperki wiekowe odnawiane u tego samego rzemiesnika, fachowca etc z okolicy puław.
Jeden to niektorym znany pojazd załogi DUSZKA drugi to gosci ktory jeszcze nie jest na forum a byl to transit z 82r.

Duszka zadowolony z robocicny (dach itp), transit masakra fuszerka, generalnie tragedia.
I żeby nie było że to moja opinia Kilku obecnych zwiedzilo owego transita zaloga Duszki takze i opinie o spierd.... roboty jednakowe. Koszt rzekomej renowacji ponad 75tys zl.

Rozmawialismy jak moglo dojsc do tego ze dwa kampery stojace żeby bylo smiesznie w tym samym terminie w tym samym zakladzie majacym renome maja jakze rozna jakosc wykonania .
I chyba jedna logiczna odpowiedz sie nasuwa: poprostu robilo dwoch roznych ludzi jedn z pojeciem a drugi chyba jakis praktykant bez pojecia szkoda tylko ze szef nie dopilnowal i wypuscil fuszerke.

Sytuacja na tyle podobna ze go=sc od transita ma kase a nie ma pojecia o kamperach i łykał wszysko jak mlody pelikan co osoba kontaktowa mu mowila a jak wyszlo szkoda gadac.

Pozdrawienia dla wszyskich i 3majcie sie 60pluz

amples - 2019-08-01, 08:20

MirekKliny napisał/a:
Byo podane jako to firma
Gdzie :?: :?: :?:
MirekKliny - 2019-08-01, 16:13

amples, sam podales linka do ogloszenia piszac ze to ten goscio wiec założylem że wiesz o czym piszesz i że faktycznie to ta firma z siedlec.

jesli nie to wprowadziłeś mnie w bląd i pewnie wielu innych

MirekKliny - 2019-08-01, 16:14

amples napisał/a:
Darek Szczecin napisał/a:
Może autor opisze dokładnie za co dokładnie płacił, unikniemy wtedy niedomówień.
Raczej na pewno za wykonanie zabudowy na powierzonym aucie ,
Tutaj cały kamper tego samego magika -identyczny ca. 109900 zł. czyli bus 5letni 50k + zabudowa 60k



zeby nie byc goloslownym

amples - 2019-08-01, 16:45

MirekKliny napisał/a:
linka do ogloszenia piszac ze to ten goscio wiec założylem ...że faktycznie to ta firma z siedlec.

A gdzie ty widzisz w tym ogłoszeniu nazwę firmy , adres czy inne dane poza miejscowością i i nr. tel.
Tak więc podałem linka do osoby X a nie do firmy z Siedlec .
Tylko ten X na każdym portalu ogłoszeniowym ma inną ksywę i występuje jako osoba prywatna , a nią nie jest ,
podaje tylko nr, telefonu (pewnie zarejestrowany też na słupa :diabelski_usmiech ,)
a oferuje do sprzedaży (można to nazwać) seryjną produkcję bubli . :spoko
A dlaczego można ich powiązać , bo jest to identyczna zabudowa jak w filmiku z pierwszego postu .
Dlatego ważne jest kto to produkuje a nie kto "pośredniczy" w sprzedaży .

60pluz - 2019-08-01, 17:11

Ten sam plac, warsztat, ten sam sprzedawca.
Firma zarejestrowana, na pierwszy rzut oka czujesz się bezpieczny.
Pozdrawiam

MirekKliny - 2019-08-01, 19:30

amples, brak słów :spoko
MAWI - 2019-08-01, 20:30

Wypowiem się jeszcze raz. Na wt\stępie powiem ,że szkoda mi i bardzo przykro ,że robi o człowiek człowiekowi. Ubolewam nad poszkodowanymi , ale nie mogę pojąc jak można zapłacić pieniądze za takie fuszerki. Jak się nie znam , to proszę kolegę . Ba wynajmuję fachowca . Przed podpisaniem umowy można zażądać prowadzenia dokumentacji fotograficznej z każdej operacji. Nawet kilkudziesięciu . Pomiarów . etc. ja wiem ludzie łapią sie na tzw "wnuczka" to co się dziwić. Broń Borze nie mam Was za nieudaczników. Ale to nie jest gra w trzy karty na bazarku. Wydaliście kupę forsy w ciemno. Wszyscy wiemy w jakim świecie żyjemy. Wiemy,że do tego typu zakupów należy podchodzić ze zdwojoną ostrożnością. Choćby to ,że jest jedno gniazdko? Ono było jedno wcześniej . Itd. Ludzie złotówkę należy obejrzeć z czerech stron nim ją wydajecie. Powodzenia w odbudowie.
Bronek - 2019-08-01, 21:04

A odpuszczając, dodatkowo dajecie przyzwolenie na takie kanty, a są przecież ludzie co czerpią satysfakcję z wydymania innych
Tak mają np. politycy.

Dlatego trudno współczuć, choć piszesz, że tego nie chcesz. To jednak ubolewam nad samą sytuacją, że będąc tak potraktowany, przechodzisz nad tym do porządku dziennego.

Jedynie co mi się podoba, to iż nie uważasz tego za tragedię itd. I takie podejście pozwala nie mieć koszmarów Tu Szacun za dystans.
Ale dla mnie to żadna pociecha, że parciarz nie ponienisie konsekwencji i bezkarnie może dalej ludzi oszukiwać.

Nie chodzi tylko o kasę.. :oops: W kraju gdzie m.in ochrona danych osobowych chroni przekręty władzy, to tym bardziej chroni mniejszych gszefciarzy. Ale niczym Ci nie grozi podanie gdzie kupiłeś i kto zrobił to cudo. Bo to prawda.

60pluz - 2019-08-01, 21:24

Mawi, Przez długi czas robiłem zakupy, umowy, transakcje, zawsze przebiegało to zgodnie i honorowo. Fakt, tu u nas w kraju zaczynają się schody.
Wszystko kupuję podobnie, jak marchewkę w sklepie jeżeli mnie na to stać.
Takiego życia nauczyła mnie społeczność z którą pracowałem latami
Popadłem niefortunnie, no cóż bywa... zawsze można "odpłacić pięknym za nadobne" że zacytuję :aniolek
Bronku, "Dlatego trudno współczuć, choć piszesz, że tego nie chcesz. To jednak ubolewam nad samą sytuacją, że będąc tak potraktowany, przechodzisz nad tym do porządku dziennego. "
do porządku dziennego? w pewnym sensie, tak wpinam to w harmonogram dnia :mikolaj każdy lubi niespodzianki.

No nic, w trakcie napraw natrafiliśmy na kolejne ciekawostki konstrukcyjne o których szerzej w kolejnych filmikach edukacyjnych. Pozdrawiam

ps
Żeby nie było że tylko pokazujemy horrory zapraszam na nasz drugi kanał: http://www.youtube.com/c/NatUra_Poland nie ukrywam że Wasze wizyty nieco dołożą grosza do remontu kampera. Będzie nam miło, zapraszam

Bronek - 2019-08-01, 21:42

To jest to, co pozytywne, masz teraz ciekawe zajęcie. I uwierz w firmowych za kupę kasy też jest wiele lipy. Co lepszy diler zanim wyda auto kilka dni poprawia Fabrykę a i tak trochę zostaje dla właściciela.

Pomimo, że Twój styl kupowania jest niemal nonszalancki, to muszę przyznać że też tak czasem mam.
Jest czy była jednak różnica! Ja miałem szczęście. :mrgreen:

Jako 60pluz, już nie wypada pojechać z kumplami i.... porozmawiać z gościem, jak Polak z Polakiem.

Przynajmniej mu tu mamy temat :lol:


PS na Twój PS. No nie? Chyba nie zrobiłeś tego dla "internetowej kariery ? :mrgreen:
Choć parcie na szkło posuwa ludzi do różnych rzeczy :mrgreen:

Wężykiem... chyba?

60pluz - 2019-08-01, 23:38

Bronek, jest jeden pluz.... :) strasznie podoba mi się projektowanie i budowa kampera, chyba znalazłem powołanie :) a tak poważnie zaczyna mi się podobać nasze Boxsiątko, oczywiście po ponownym montażu, ale tym pochwalimy się w następnych filmach.
Niema tego złego co by na dobre nie wyszło :)

MAWI - 2019-08-02, 10:14

Czyli dobrze :spoko
jawi13 - 2019-08-08, 17:30

Jest 3 część tej przygody z kamperem z pod Siedlec, https://www.youtube.com/watch?v=xrfcLT_GEQg
tom-cio - 2019-08-08, 22:14

A ja zadam koledze pytanie-chetnie odkupilbym ten "bojler",jakby co to na PW. A w całej budowie kampera najciężej jest zrobić ładne meble,reszta to tylko checi
Andrzej 73 - 2019-08-08, 22:28

tom-cio napisał/a:
A w całej budowie kampera najciężej jest zrobić ładne meble

Zrobić ładne meble to pikuś , gorsza jest elektryka lub elektronika. :-P

Trochę zaśmiecę temat , ale może się przydać przy budowie /przebudowie kampa.


tom-cio - 2019-08-09, 20:16

Andrzeju,jak w ten sposób ocieplać to w sumie nie ma po co ocieplać,jak nie zakryje się czymś wręg,profili to.ta ilość mostków termicznych nagrzeje to.auto.jak głupie.wiec lepiej zwykły alufox ale po całości bez milimetra przerwy i wtedy można dalej
zbyszekwoj - 2019-08-09, 20:59

tom-cio napisał/a:
A w całej budowie kampera najciężej jest zrobić ładne meble,reszta to tylko checi



Ładne meble do kampera wykonuje Waldek "Hobbysta" ze Swidnika. Ale on w meblarstwie kształcony i wykonywał je jeszcze za komuny.Jeśli to reklama,to nie na zamówienie , chwalę jednego z naszych kolegów.

chris_66 - 2019-08-19, 18:29

dałem redę obejrzeć pierwszą część i pobieżnie drugą

nie wiem dlaczego klient narzeka - nie wiemy jakie były ustalenia i umowa - co zrobić w jakiej ilości i konkretnie jak

narzekania na brak gniazdek to trochę przesada , przecież to jest jeden z podstawowych elementów wyposażenia i był pewnie ujęty w umowie o wykonanie zabudowy

podobnych elementów jest sporo, skoro nie było umówione to tego nie ma

zlecając komuś budowę czegokolwiek normalny człowiek ustala warunki, ogólne założenia, szczegóły, materiały i wszystko inne

chyba, że ma tak bezgraniczne zaufanie, że daje grubą kasę i wierzy że "będzie pan zadowolony" na podstawie zapewnień wykonawcy "jeszcze u mnie nikt nie narzekał"

ale wtedy jest jak na filmie
i zastanawia mnie jeszcze jedno - odbiór towaru po wykonaniu usługi - kto to zrobił a w zasadzie dlaczego niczego nie sprawdził przed rozliczeniem się i odbiorem

szkoda nerwów i dodatkowej pracy , a może nie ? właściciel będzie wiedział chociaż co i jak i gdzie ma i przy jakichś problemach będzie miał łatwiej, i tym optymistycznym akcentem skończę :spoko

AizoOK - 2019-08-19, 20:06

Ja po obejrzeniu filmów odnoszę wrażenie, że nowy właściciel miał ochotę rozkręcić nowy nabytek i zbudować po swojemu . Dla zabicia czasu, dla zdobycia doświadczenia , dla fanu , lub z innych powodów.

Auto można było zwrócić po jego odbiorze i stwierdzeniu wad. Gdyby wykonujący zabudowę nie chciał uznać zwrotu zapewne wystarczyłoby pismo od prawnika . Nikt poważny za kilkadziesiąt tyś nie będzie się po Sądach latami ciągać i wydawać kasy na prawników.

Odnośnie naiwności, pewnie każdy z nas popełnił mniejszy lub większy błąd w życiu, a kto się uważa za takiego bystrzaka, to może jeszcze na stare lata paść ofiarą jakiejś udoskonalonej, zamaskowanej metody na wnuczka .

60pluz - 2019-08-23, 02:09

chris_66, AizoOK, czy wydając 90 tys w tym owe 60 tys zabudowa, rozbiera się dla zabawy?
Firma w osobie właściciela zapewniała o prawidłowym wykonaniu zabudowy.
Miała być solidna, praktyczna, idealnie izolowana z perfekcyjną instalacją wodną i elektryczną.
Niestety oparłem się na zaufaniu do sprzedawcy, tak wymanewrował że jedynym dokumentem mam jego oświadczenie o wykonaniu zabudowy.
Tak, tak wywinął się od podatku, faktury nie wystawił na zabudowę do dziś
Problemy wyszły w trakcie użytkowania, jak widzicie w filmikach.
Nie korzystam z sądów w takich sytuacjach, każdy ma soje metody na chwasty.
Cykl filmów powstał aby ostrzec innych potencjalnych klientów, co się udało i są tego efekty.
Przy okazji poznaję ciekawych ludzi, cieszy mnie że mogę im pomóc :)
Aktualnie samochód jest doraźnie przebudowany, posta piszę z podróży.
System elektryczny po przebudowie i naprawie pracuje w 100% sprawnie.
Instalacja wodna oparta na jednej markowej pompie pracuje znakomicie.
Izolacja tyłu samochodu pomogła, lecz brak izolacji w pozostałych miejscach stanowi w dalszym ciągu problem, podłoga wymaga przebudowy i izolacji.
Po sezonie trzeba będzie całość rozebrać i wszystko poprawić.
Ważne aby cykl filmów trafił w możliwie jak największą grupę potencjalnych klientów tej firmy.
Pisałem już wcześniej "nie bawi mnie czyjaś krzywda" zanim kupisz, lub zlecisz budowę kampera spójrz na moje filmy.

AizoOK - 2019-08-23, 15:04

60pluz napisał/a:
chris_66, AizoOK, czy wydając 90 tys w tym owe 60 tys zabudowa, rozbiera się dla zabawy?

Niestety oparłem się na zaufaniu do sprzedawcy, tak wymanewrował że jedynym dokumentem mam jego oświadczenie o wykonaniu zabudowy.
Tak, tak wywinął się od podatku, faktury nie wystawił na zabudowę do dziś

Nie korzystam z sądów w takich sytuacjach, każdy ma soje metody na chwasty.


Fanie, że masz czas, umiejętności i ochotę aby naprawić robotę po partaczu. Ja wolałbym zwrot kasy. Nikt kto nie jest zmuszony nie idzie do Sądu. Zwykle jednak bywa tak, że jak sprzedający jest cwaniakiem i grozi mu Sąd, to woli oddać kasę i mieć spokój.

Sprzedający cwaniak, a cwaniaka trzeba traktować tak jak na to zasługuje. Na twoim miejscu zebrałbym wszystkie dowody wykonanej przez niego usługi ( maile, sms, dokumenty, połączenia tel itp ) , a po 4 latach poszedł z tym do skarbówki zgłaszając, że nie otrzymałeś faktury. Jeśli zabudowa kosztowała 60tyś, to 13800zł powinien zapłacić VAT + 19% dochodowego. Po tych 4 latach, a raczej 5 zanim to wszystko ruszy, cwaniak będzie musiał zapłacić zaległy podatek wraz z odsetkami, a dodatkowo będzie miał sprawę karno skarbową. Będzie Cię przeklinał po nocach, a Ty będziesz się śmiał odpoczywając w kamperku :ok

jsaluga - 2019-08-23, 19:14

To takie swojskie, Polskie. Poszedł po całości.
AizoOK - 2019-08-23, 20:06

jsaluga napisał/a:
To takie swojskie, Polskie. Poszedł po całości.


Rozwiń proszę myśl.

chris_66 - 2019-08-27, 23:13

60pluz napisał/a:
chris_66, AizoOK, czy wydając 90 tys w tym owe 60 tys zabudowa, rozbiera się dla zabawy..................niestety oparłem się na zaufaniu do sprzedawcy.....


nie dla zabawy a dla sprawdzenia czy to co zostało spisane w umowie zostało zrobione i jak to wygląda

zaufanie to dziwna przypadłość w obecnych czasach, mogę mieć zaufanie do żony osobistej a nie do jakiegoś rzeźnika mającego firmę w garażu robiącego kampera za 90 tysięcy

cieszę się że trochę ogarnąłeś sprzęt , zima niedługo to wyszykujesz go na cacy do wiosny

60pluz - 2019-09-01, 23:45

chris_66 napisał/a:
60pluz napisał/a:
chris_66, AizoOK, czy wydając 90 tys w tym owe 60 tys zabudowa, rozbiera się dla zabawy..................niestety oparłem się na zaufaniu do sprzedawcy.....


nie dla zabawy a dla sprawdzenia czy to co zostało spisane w umowie zostało zrobione i jak to wygląda

zaufanie to dziwna przypadłość w obecnych czasach, mogę mieć zaufanie do żony osobistej a nie do jakiegoś rzeźnika mającego firmę w garażu robiącego kampera za 90 tysięcy

cieszę się że trochę ogarnąłeś sprzęt , zima niedługo to wyszykujesz go na cacy do wiosny

W normalnym świecie wystarczy zaufanie, ale u nas w kraju jak widzę jest o wiele gorzej :(
Wracając do kampera, kilka dni na poprawki, wywalenie lodówki, uszczelnienie prysznica bo leje i dalej w drogę tu można śledzić historię: https://www.youtube.com/c...Axl3PYJxVOdGIiQ
Zmieniam lodówkę na sprężarkową, bo ta z kampera jest beznadziejna.
Największy problem to brak ocieplenia pod podłogą i w przedniej części, tył był ogarnięty miesiąc temu. Spotkamy się po Norwegii i Finlandii, wrzucę na dniach filmik jak wygląda "cudo" w chwili obecnej.

60pluz - 2021-04-19, 13:16

Minęło sporo czasu, 30tys km za nami. Tu trochę historii https://www.youtube.com/c...Axl3PYJxVOdGIiQ Kamper pokazywał dość często kolejne wady, które były systematycznie usuwane. Pozostał jedna najbardziej kłopotliwa.. izolacja całości. Ta izolacja która jest aktualnie powoduje zbieranie bardzo dużej ilości wody pomiędzy blachą, a wewnętrznym wykończeniem. Wody skrapla się tak dużo że dosłownie spływając pod płytę na podłodze wycieka strużkami przez otwory. Mało tego pod wykładziną kryje się zwykła płyta OSB która nasiąka wodą, puchnie i się kruszy.
Musimy jednak rozebrać do gołej blachy całość, izolacja, instalacja, szczególnie elektryczna która w trasie się zaczęła palic do całkowitej wymiany.
Co tu dużo pisać, będzie relacja filmowa Pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group