Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Niemcy - Podróżowanie kamperem w Niemczech

jedrek49 - 2020-07-22, 07:38
Temat postu: Podróżowanie kamperem w Niemczech
Czy są jakieś obostrzenia,zakazy w podróżowaniu po Niemczech i Francji?,czy wymagane są zaświadczenia o badaniach ?
papamila - 2020-07-22, 07:51

póki co w DE tylko maseczki w miejscach poblicznych
ale np juz w Belgii po chwilowym odmrożeniu to znowu zaostrzają, ilościowo, odległościowo,
wiec trzeba miec to ma uwadze informuja że moga to zmienić z dnia na dzień

jurekf - 2020-07-22, 15:27

Wakacje w domu i kierunki w Niemczech są modne w czasie pandemi korona wirus.

Popularne regiony w Nadrenii Północnej-Westfalii: Sauerland, Las Teutoburski i Zagłębia Ruhry

Z dala od hotspotów są puste szlaki turystyczne

W Parku Narodowym Eifel jest zbyt tłoczno

Istnieje duże zainteresowanie wakacjami w NRW latem 2020 r. Jest też inny trend: ludzie chcą wyjechać na wieś. Okazało się to w ankiecie WDR wśród stowarzyszeń turystycznych w NRW.

Organizacje z regionu Sauerland, Lasu Teutoburskiego, Zagłębia Ruhry i regionu Eifel wykazują większe zainteresowanie ofertą turystyczną niż w zeszłym roku. Strony internetowe są odwiedzane częściej, wzrosło również zapotrzebowanie na materiały informacyjne .
Musimy śledzić informacje odnośnie regionalnych zaostrzeń które pokrótce wystąpiły np.w ubojnii zwieżąt.

aviator - 2020-07-22, 21:38

My wróciliśmy w poniedziałek z Berlina. Wohnmobil Oase Berlin zapełniony może w 40% -50% W mieście turystów mało, dyscyplina w noszeniu maseczek a innych utrudnień nie było. Nie trafiliśmy tez na żaden Stau - jedynie w PL pod Opolem. Wyjazd bardzo udany.
LukF - 2020-10-22, 14:35

Od soboty Polacy są dla Niemiec w czerwonej strefie. Trzeba przejść kwarantannę lub mieć negatywny wynik z badania Covid. Nie mam badania, nie chcę tam siedzieć na kwarantannie.

A mam w niedzielę jechać KAMPEREM biznesowo by ktoś mógł w poniedziałek kupić kampera i go tam zarejestrować ;) czyli jadę z kimś jako drugi kierowca.
Co radzicie???? Jak to zrobić? Jechać już dziś, jutro? Nie jechać? Jechać w niedzielę i się nie przejmować???

Andrzej 73 - 2020-10-22, 14:59

Jedź przed wprowadzeniem obostrzenia. :spoko
Bim - 2020-10-22, 15:02

Jechać w piątek :lol:

Bo znając ich podejscie do nakazów w sobotę nie wjedziesz :mrgreen:

aviator - 2020-10-22, 15:38

Jechać na stopa tirem :-) nie będzie problemu.
LukF - 2020-10-22, 16:06

Jestem w trakcie pakowania się. Jeszcze dzisiaj wieczorem chcemy ruszyć, nocleg przed Berlinem. I jutro po południu przy Duńskiej granicy = ok.1000km. na miejscu.
Ciekawe czy w poniedziałek da radę zarejestrować tego kampera w urzędzie??? Znaczy czy wpuszczą Polaków do urzędu :shock:

Sokale będzie szczęśliwy: to ma być identyczna Adria jak jego :mikolaj


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group