Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Zagraniczne - Camping Card ACSI 2022

ZEUS - 2021-12-07, 22:56
Temat postu: Camping Card ACSI 2022
Czy ktoś otrzymał już Camping Card ACSI na 2022 r.?
chris_66 - 2021-12-07, 23:21
Temat postu: Re: Camping Card ACSI 2022
ZEUS napisał/a:
Czy ktoś otrzymał już Camping Card ACSI na 2022 r.?


nie, nawet nie zamawiałem , zniżki i tak mam większe niż z tą śmieszną kartą

ZEUS - 2021-12-07, 23:34

chris_66 napisał/a:
zniżki i tak mam większe niż z tą śmieszną kartą

możesz rozwinąć myśl🤔

Fordek - 2021-12-08, 10:38

Cześć . Dzisiaj przyszła wiadomość :

Odnowiliśmy Twoją subskrypcję combi. Przez kolejny rok możesz nadal korzystać z wielu zalet oferowanych przez CampingCard ACSI.

Wpłatę robiłem 3 listopada . Książki mają dojechać do świąt.

koko - 2021-12-08, 13:24

Na ACSI było tak na CIKACIE że zniżka jednodniowa była większa od kosztu ACSI
zbyszekwoj - 2021-12-10, 09:05

koko napisał/a:
Na ACSI było tak na CIKACIE że zniżka jednodniowa była większa od kosztu ACSI


Nawet węgierskie termale daja 10%, tak że po 10 dniach się zwraca.

W Hiszpanii na ACSI kemping 18 Eu, na gębę 15, :haha:

OMEGA - 2021-12-10, 09:50

zbyszekwoj napisał/a:
Nawet węgierskie termale daja 10%, tak że po 10 dniach się zwraca.


Węgierskie termale dają 10% od osoby a nie od całości rachunku końcowego , w ogólnym rachunku jest to niewielka kwota.

ZEUS - 2021-12-10, 10:30

OMEGA napisał/a:

Węgierskie termale dają 10% od osoby

oraz od samochodu/przyczepy🤗

Cyryl - 2021-12-10, 21:01

ja zamówiłem i jak na razie czekam.
andrzej627 - 2021-12-14, 13:34

Dostałem dzisiaj. :lol:
ZEUS - 2021-12-14, 14:55

to ja się chyba przed wyjazdem nie załapię☹️
SlawekEwa - 2021-12-14, 15:25

Nowa cena się pojawiła :shock: 22 €
Fordek - 2021-12-14, 16:14

22 euro to dobra cena bałem się ,że będzie drożej - u mnie od dzisiaj w sklepie osiedlowym - bułka kajzerka 98 gr. Chcesz to bierz a jak nie to 5 km do Kauflanda .
ZEUS - 2021-12-14, 16:20

ja dostałem 7 grudnia takie info:
Subtotal € 13.95
Shipping € 4.75

Cyryl - 2021-12-14, 17:09

zainstalowałem aplikację do telefonu ACSI podaje campingi, można filtrami określić cenę.
klikając w kemping wyskakują dane oraz opnie tego obiektu.

dość fajnie to działa.

zbyszekwoj - 2021-12-14, 17:33

ZEUS napisał/a:
to ja się chyba przed wyjazdem nie załapię☹️


Moze w sklepie kamperowym normalnie sobie zakupimy bez kosztow przesyłki? :spoko

mischka - 2021-12-14, 18:44

zbyszekwoj napisał/a:
Moze w sklepie kamperowym normalnie sobie zakupimy bez kosztow przesyłki?

w sklepie 17,95€
Gdyby ktoś reflektował to mogę jeszcze w tym roku wysłać :spoko

JanusS - 2021-12-14, 18:49

Ja jestem chętny. Nie wiem tylko co ma podać/zrobić? Kupuję pierwszy raz bo dopiero kampera mam od 9 m-cy. podaję swój tel (601470282) do kontaktu w tej sprawie z prośbą o kontakt. Z góry dziękuję.
JanusS - 2021-12-15, 13:20

mischka napisał/a:
zbyszekwoj napisał/a:
Moze w sklepie kamperowym normalnie sobie zakupimy bez kosztow przesyłki?

w sklepie 17,95€
Gdyby ktoś reflektował to mogę jeszcze w tym roku wysłać :spoko

napisał w prywatnej wiadomości, że jeśli reflektuję to mogę odebrać w Sosnowcu. Odpisałem, że to mi pasuje ale potem cisza - więc nie wiem? Czekać czy raczej to jakaś pochopna oferta?

@ndrzej - 2021-12-15, 15:41

Spokojnie!

Kilka razy korzystałem z pomocy Michała w tej sprawie i nigdy nie było problemów.
Wystarczy kontynuować korespondencję w celu sfinalizowania sprawy. :ok

SlawekEwa - 2021-12-15, 16:37

@ndrzej napisał/a:
Kilka razy korzystałem z pomocy Michała w tej sprawie i nigdy nie było problemów.

Potwierdzam , spokojnie :bigok

mischka - 2021-12-15, 19:35

JanusS napisał/a:
Odpisałem, że to mi pasuje ale potem cisza - więc nie wiem?

nic nie dostałem, ale sprawa nadal aktualna :spoko

edit. jest wiadomość, już odpisuję... :lol:

stander - 2021-12-15, 19:37

@ndrzej napisał/a:
Kilka razy korzystałem z pomocy Michała w tej sprawie i nigdy nie było problemów

Potwierdzam zawsze w punkt

Arnold1 - 2021-12-16, 17:24

A ja odpuszczam karte ACSI na 2022r. W obecnej dobie nie widzę jakiejkolwiek korzyści. Posiadam kartę ACSI 2021 - ani w Hiszpanii i Francji w okresie 01.- 03.2021, ani w Albanii, Rumunii, Wegrzech nie otrzymałem jakiejkolwiek extra ulgi na ta kartę. Ulgi były i tak 😎. :spoko
ZEUS - 2021-12-16, 17:32

na Węgrzech miałem 10% rabatu niezależnie od pory roku (Berekfurdo) 😀 nigdzie więcej nie korzystałem z kempingów, cały czas z zachowaniem dystansu społecznego😝 ciekawe jak będzie w Hiszpanii (sprawdzę o ile karta dotrze przed wyjazdem🤔)
Fordek - 2021-12-16, 17:48

W dniu dzisiejszym książki z kartą dotarły .
andi at - 2021-12-17, 04:29

ZEUS napisał/a:
na Węgrzech miałem 10% rabatu niezależnie od pory roku (Berekfurdo) 😀 nigdzie więcej nie korzystałem z kempingów, cały czas z zachowaniem dystansu społecznego😝 ciekawe jak będzie w Hiszpanii (sprawdzę o ile karta dotrze przed wyjazdem🤔)


Karte mozesz kupić w sklepie kempingowym Falle Budapeszt ,obok Wiednia Gerasdorf i villach :spoko

Cyryl - 2021-12-17, 06:42

trudno mi powiedzieć, gdzie są zniżki gdzie nie ma, bo do tej pory korzystałem tylko raz ze zniżek tej karty i się zwróciła.

natomiast zainstalowałem aplikację ACSI w telefonie i można stosując filtry znaleźć kempingi po 12, 14, 16, 18 i 20 euro za dobę kampera 2 osoby.
oczywiście nie byłem tam, ale klikając w obiekt można uzyskać nie tylko inforamcje, ale też opinie.

andi at - 2021-12-18, 06:39

Cyryl powinny być jeszcze daty od do kiedy obowiązuje ulga .Prosze sprawdz bo muszą być ale :spoko
Cyryl - 2021-12-18, 08:21

nie znalazłem dokładnej inforamcji, ale może jest.

znalazłem tylko ogólną informację: "poza sezonem"

Voku - 2021-12-18, 09:35

Cyryl napisał/a:
trudno mi powiedzieć, gdzie są zniżki gdzie nie ma, bo do tej pory korzystałem tylko raz ze zniżek tej karty i się zwróciła.

natomiast zainstalowałem aplikację ACSI w telefonie i można stosując filtry znaleźć kempingi po 12, 14, 16, 18 i 20 euro za dobę kampera 2 osoby.
oczywiście nie byłem tam, ale klikając w obiekt można uzyskać nie tylko inforamcje, ale też opinie.

Sam się zastanawiam nad tą kartą, ale tutaj trzeba by jeździć w głębokim pozasezonowym okresie. Teraz chciałem kupić na Węgry, ale tak naprawdę mało jest kempingów które oferują jakiś rabat.
Na tych które honorują kartę nie jest nic napisane o rabatach więc mogą dać rabat ale nie muszą. Druga kwestia to zazwyczaj wtedy kiedy ja jadę rabaty już nie obowiązują wakacje, sylwester itd)
Pewnie dużo lepiej wygląda sytuacja w takich krajach jak Włochy czy Hiszpania
Znajomy uświadomił mnie że na tej stronie https://www.eurocampings.pl/ są kempingi które odwiedziło asci i wydało o nich opinię, ale nie koniecznie jest tutaj jakiś rabat w związku z posiadaniem karty.
Natomiast na stronie https://www.campingcard.co.uk/ mamy już kempingi na których mamy rabat na kartę asci.
Dajcie znać jak to jest z tymi Węgrami opłaca się miec kartę czy jest tam zbędna.

andrzej627 - 2021-12-18, 10:03

Voku napisał/a:
Dajcie znać jak to jest z tymi Węgrami

W katalogu 2022 jest tylko 6 campingów na Węgrzech. :spoko

zbyszekwoj - 2021-12-18, 10:24

Moim zdaniem w Hiszpanii karta zbędna sa ustalone ceny na zimowanie niezależne od karty. Na Węgrzech na wszystkich termalach w ktorych bylem odliczają te 10%. Najbardziej oplaca się Chorwacja tam zwraca się nieraz po jednym dniu pobytu,
Voku - 2021-12-18, 11:06

andrzej627 napisał/a:
W katalogu 2022 jest tylko 6 campingów na Węgrzech.

Dlatego teraz raczej w nią teraz nie zainwestuje. :spoko

mischka - 2021-12-18, 14:10

We Włoszech często korzystałem z ACSI, raz urwali 2€, raz 10€. Dla osób jeżdżących przed i po sezonie na pewno się opłaca. Online można sobie sprawdzić gdzie i w jakich terminach karta jest akceptowana.
andi at - 2021-12-19, 08:15

Ja w tym roku zakupiłem 3 zestawy bo zawsze ktoś się znajdzie co nie ma albo pierwszy raz słyszy o takim czymś . No i uszczęśliwiam takiego kolegę . Miałem przygodę w Zadarze bo pani mi nie oddała karty i musiałem wracać się z Pagu . Oczywiście ona oddała mi a po dokładnych poszukiwaniach znalazła się w szufladzie . Teraz worze 1 zestaw w zapasie do siebie . Kiedyś było to na płycie ale tyle jest nowych miejsc że zastanawiam się nad appką .No i myślę że terminy powinny być zaznaczone kiedy co i jak ? :spoko
mischka - 2021-12-19, 08:23

andi at napisał/a:
terminy powinny być zaznaczone kiedy co i jak ?


ja tutaj sobie sprawdzam:

https://www.campingcard.com/de/

stander - 2021-12-19, 08:35

andrzej627 napisał/a:
W katalogu 2022 jest tylko 6 campingów na Węgrzech.

Nie wprowadzaj ludzi w błąd na Węgrzech wiele razy na różnych kempingach i nie tylko poza sezonem korzystałem z obniżki 10% ,w Chorwacji w czerwcu tego roku Zadar Płaciłem 23 zamiast obowiązującej ceny w tym okresie 42 Euro.
Przy koszcie zakupu 18 euro dyskusja o opłacalności zakupu karty jest bezprzedmiotowa

kimtop - 2021-12-19, 08:44

Kartę kupowałem kilka lat.W tym roku odpuszczam.

W zasadzie tylko dwa razy skorzystałem ze zniżki którą daje ta karta. Obydwa razy w Chorwacji. Z tym,że na Polari koło Rovinj był wyznaczony sektor dla Acsi.

Na Węgrzech ( przynajmniej w Bogacs i Berku) dają zniżkę na hasło "emerit" :ok

W Grecji ,w tym roku,na pytanie o zniżkę na Acsi,pani poinformowała nas, że po seonie jest jedna stawka.Bodajże 12euro

ZEUS - 2021-12-19, 08:45

przecież to nie andrzej627 wprowadzą w błąd tylko katalog w którym nie ujęto wszystkich kempingów☹️
zbyszekwoj - 2021-12-19, 09:52

kimtop napisał/a:
dają zniżkę na hasło "emerit"


A na ACSI druga zniżkę lub na ADAC.

andi at - 2021-12-20, 09:26

mischka napisał/a:
andi at napisał/a:
terminy powinny być zaznaczone kiedy co i jak ?


ja tutaj sobie sprawdzam:

https://www.campingcard.com/de/


Daje sobie rade z terminami bo co roku wykupuje ACSI ale myślę o najnowszej appce .Moja stara to jeszcze z płyty zgrana . :bukiet:

Cyryl - 2021-12-20, 09:36

kimtop napisał/a:
...Na Węgrzech ( przynajmniej w Bogacs i Berku) dają zniżkę na hasło "emerit" :ok ...


w Polsce na hasło "eternit"

JanusS - 2021-12-26, 15:09

Dziękuję koledze "mischka" za dostarczenie mi katalogów wraz z kartę. Przejrzałem i poczytałem co i jak. Podróżować zamierzam poza sezonem więc karta jest dla mnie. Mam jednak do doświadczonych kolegów pytanie o kartę Federacji kempingu i Karawaningu. Sprzedaje je Polska Federacja. Czy ktoś miał z nią do czynienia??? Wydaje się być prawie taka jak ACSI tylko, że zniżki są i poza jak i w sezonie. Oczywiście różne! Koszt niewielki a korzyści wydają się jakieś być!!! Napiszcie jeśli korzystacie!
koko - 2021-12-26, 22:08

karta FCiC wystawia kartę która ubezpiecza cie od OC na campingu zastępuje dow. osob lub paszport.
Rzadko daje niewielką zniżkę

JanusS - 2021-12-27, 08:44

koko napisał/a:
karta FCiC wystawia kartę która ubezpiecza cie od OC na campingu zastępuje dow. osob lub paszport.
Rzadko daje niewielką zniżkę

Nie wiem skąd masz te informacje bo ja czytam na stronie Polskiej Federacji :
[u]Co to jest Karnet Campingowy CCI
Miłośnikom campingów, którzy chcą mieć pewność w uzyskaniu miejsca, jak również możliwość uzyskania zniżek na campingach polskich i zagranicznych w wysokości do 10% w sezonie turystycznym, a do 40 % poza sezonem, PFCC proponuje Karnet Campingowy CCI.
Karnet campingowy wydawany jest przez Międzynarodową Federację Campingu i Caravaningu i rozprowadzany przez narodowe organizacje campingowe.
Karnet campingowy stanowi dowód tożsamości, potrzebny do zdeponowania w administracji dowolego kempingu na terenie Europy, dzięki czemu z powodzeniem zastępuje paszport.
Posiadacz karnetu oraz wszystkie osoby, podróżujące z nim tym samym samochodem (łącznie do 7 osób) są objęte ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej oraz ubezpieczeniem od nieszczęśliwych wypadków.
Jest więc znacznie lepiej niż ACSI. Czy ktoś OSOBIŚCIE korzystał????

SlawekEwa - 2021-12-27, 08:58

JanusS napisał/a:
bo ja czytam na stronie Polskiej Federacji :

A napisali ile to kasy stoi ?

koko - 2021-12-27, 09:28

Ja korzystałem POZOSTAŁEM PRZY ACSI
zbyszekwoj - 2021-12-28, 09:13

JanusS napisał/a:
ja czytam na stronie Polskiej Federacji :


Nie wazne co piszą tylko co dają. :gwm

andi at - 2021-12-28, 18:00

https://www.eurocampings....mpingcard-acsi/

Tu masz w sezonie 78 e a poza na kartę ACSI 22 e .
https://www.campingcavallino.com

JanusS - 2022-01-13, 21:03

CSI już dostałem a tą z federacji się sprawdzi bo to również nie majątek. A Jak się nie przyda to będę kupował dwa razy -pierwszy i ostatni! Ja jestem świeżak więc doświadczenia trza zbierać! Nie ma to tamto!
ZEUS - 2022-01-26, 22:01

W końcu dotarła...
Pomimo deklaracji wysyłki karty (katalogów) w terminie przedświątecznym dostawca z terminu się nie wywiązał i przysłał mi pakiet już po moim wyjeździe do Hiszpanii na zimowanie... chcąc korzystać z karty podczas trwającego pobytu w Hiszpanii kupiłem drugą kartę i w związku z tym tą przysłaną mam "na zbyciu" za 50 PLN plus koszty wysyłki, gdyby był ktoś zainteresowany to proszę o kontakt, mogę zorganizować wysyłkę...

ZEUS - 2022-01-27, 15:01

temat karty nieaktualny...
andi at - 2022-02-13, 07:29
Temat postu: ACSI , CCi , CKE i inne
https://www.campingclub.a...gen_fuer_camper
maciejstraus - 2023-04-12, 00:10

Pozwolę sobie odgrzebać temat a raczej wątek czy ta karta ACSI nadal ma sens?

Poza przewodnikiem i aplikacją jest strona. Jestem po solidnej lekturze informacje plus opisanych kempingach, które są w systemie ACSI. (załączam zrzut z ekranu)

Z tego co rozumiem to 9400 kempingów z 30 krajów :-P . Z czego prawie 50 % kempingów, które oferują zniżkę poza sezonem, znajduje się w takich krajach jak:
    Francja 2723
    Niemcy 1073
    Holandia 1066
    Włochy 847


W Polsce 127 kempingów :chytry

Po co odgrzebuje ten wątek? Bo jak niektórzy kojarzą planuję długi wyjazd, nie tylko do Norwegii ale i na południe Europy - do 6 miesięcy. Czytam o różnych kartach i ACSI jawi mi się jako subiektywny program do lojalizacji nas aby jechać na wybrane kempingi ale z wątpliwymi zniżkami, skoro na różne hasła dostaje się lepsze zniżki lub takie same. Oczywiście wydatek na kartę jest marginalny.

Mi jednak chodzi o to czy faktycznie ta karta coraz bardziej odchodzi w zapomnienie i spotykacie się z różną, wygodną interpretacją dostępności zniżki poza sezonem?

W sezonie wiadomo - to nie ta karta i jasna sprawa. Jednak zarówno na naszym forum, jak i zagranicznych jest sporo głosów, że kempingi stosują sobie wybiórcze rabaty poza sezonem i system zaczyna być tylko korzystny w teorii na stronie a w praktyce to nikłe rabaty i jak komu tam na recepcji pasuje?

Fordek - 2023-04-15, 07:29

Ja najczęściej korzystam z niej w Hiszpanii - dużo kempingów - pobierają kwoty wymienione w katalogu .
Andrzej 73 - 2023-04-16, 08:15

Korzystałem z karty przez kilka lat w pandemii odpuściłem , bo mało wyjazdów.
Biorąc pod uwagę koszt karty , to z autopsji mogę powiedzieć , że zwracała się nie raz po dwóch , trzech dniach pobytu na kempingu. Duże znaczenie oszczędności jest zależne w jakim okresie jeździsz. Optymalny czas przełom czerwca i lipca oraz sierpnia i września.
Jednak należy pamiętać , że co roku jest to zmienne. Ten sam kemping w jednym roku jest ze zniżką na kartę do początku lipca , a w kolejnym już od połowy czerwca.
:spoko

drwoy - 2023-04-16, 08:28
Temat postu: ACSI 2023 z problemami.
Pobrali mi należność automatycznie z rachunku w listopadzie ubiegłego roku, a karty do dnia dzisiejszego nie ma. Po wielu monitach dostałem na maila ksero karty z pieczątką i podpisem i obietnicą, że ponowią wysyłkę.

Odnośnie korzystania to jest z tym różnie. Na niektórych kempingach jest emblemat ACSI, ale zniżek nie honorują. Na jednym w Łebie jest zniżka 5% od pobytu osoby. 15 zł - 5% to 0,75 zł/doba.

Niemniej jednak w Europie korzystam i jakiś profit jest.

SlawekEwa - 2023-04-16, 20:39

drwoy napisał/a:
Na niektórych kempingach jest emblemat ACSI, ale zniżek nie honorują.

Zniżki nie zależą od emblematu tylko czy w danym roku kemping figuruje w katalogu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group