Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Mapy, e-mapy, przewodniki foldery - Import plików tras z Map Google do iGO

Tamtam - 2022-02-20, 11:04
Temat postu: Import plików tras z Map Google do iGO
Witam

Import tras w iGO.

Znalazłem sposób w jaki można importować trasy w plikach .kml (np: zrobione w Mapach Google lub Google Earth Pro, lub przekonwertowane z innej nawigacji/programu).
Trzeba podłączyć swój telefon do komputera, założyć folder userdata oraz route tak jak załączonym zrzucie ekranu.
Potem do route skopiować pliki .kml z trasami wyznaczonymi w innych programach.
W iGO pojawią się jako trasy wcześniej zapisane gotowe do wczytania i użycia.
Gotowe
P.S. Załączam zrzut ekranu jak z Map Google zapisać trasę do pliku .kml

andrzej627 - 2022-02-20, 14:46

MAPS.ME czy OsmAnd potrafi sam zaimportować taki plik i wstawić go gdzie potrzeba. IGO nie umie sam otworzyć pliku KML? :gwm
andrzej627 - 2022-02-20, 14:58

Przykładowo MAPS.ME sam otworzył plik KML i tak widzi mój plan na Turcję. Wszystko zrobiłem na telefonie. :spoko
Tamtam - 2022-02-20, 18:38

Tak, wiem że MapsMe potrafi otworzyć skojarzony plik .kml.
iGO jest inne, ma inną filozofię, używa innych map i da się na nim wyznaczyć trasę dla kamperów, ciężarówek, czego nie zrobisz na MapsMe bo nie ma danych takich jak wysokości tuneli, wiaduktów. W iGO podajesz wysokość swojego kampera i trasę masz z ominięciem wiaduktu do którego się nie zmieścisz itp.
Też używam MapsMe, ale do innych celów.
Każdy lubi i używa co chce.
Pozdrawiam

Kazik II - 2022-02-20, 19:41

Tamtam napisał/a:
iGO jest inne, ma inną filozofię, używa innych map i da się na nim wyznaczyć trasę dla kamperów, ciężarówek, czego nie zrobisz na MapsMe bo nie ma danych takich jak wysokości tuneli, wiaduktów. W iGO podajesz wysokość swojego kampera i trasę masz z ominięciem wiaduktu do którego się nie zmieścisz itp.

Ja w mojej wersji IGO Primo truck nie znalazłem opcji wyznaczania trasy z uwzględnieniem wysokości wiaduktów. Możesz mi coś doradzić, czy ja nie umiem tej opcji znaleźć, czy też jest to jakaś dodatkowa usługa, którą trzeba dokupić. Pozdrawiam :spoko

Tamtam - 2022-02-20, 19:50

Podajesz wymiary pojazdu, dzięki temu przy wyznaczaniu trasy są brane pod uwagę parametry pojazdu i omijasz wiadukty, tunele w których się nie zmieścisz, albo drogi po których nie wolno poruszać się pojazdem o masie przekraczającej podaną prze Ciebie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group