Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Węgry - Węgry na majówkę 2022r

jarsta0001 - 2022-04-25, 22:48
Temat postu: Węgry na majówkę 2022r
Jakie termy w zachodniej części Węgier polecacie. Najlepiej z kampingiem.
Czytałem historyczne posty ale niektóre kampingi są zamknięte jeszcze w końcówce kwietnia. Wiele się też zmieniło po pandemii.
Jadę na 6 dni więc szukam blisko dlatego ta zachodnia część. A może dołożyć 60km i pojechać w "pewne"miejce. Oczekiwania to okolica do pojeżdżenia na rowerze i przyzwoite termy z kampingiem. Dodam że to pierwszy nasz wyjazd na termy na Węgry i chciałbym aby wyszło zachęcająco bo to był mój wybór mocno lobbingowy.

erikson - 2022-04-25, 23:15

my tez sie wybieramy pierwszy na majowke raz,ale pewnie w okolice Miszkolca
Voku - 2022-04-25, 23:38

Połączone z kempingiem które znam to Bogacs i Berekfurdo potem Hajduszoboszlo ale tam trzeba kawałek dojść
Andrzej 73 - 2022-04-26, 07:12

Jeśli chodzi o zachodnią część Węgier to nie można zapominać o Buk-u.
Sprawdziłem na stronie i wyświetla się informacja o remoncie kempingu.
Można skorzystać z innych kempingów w Buk , ale nie przylegających bezpośrednio do kompleksu.
https://www.bukfurdo.hu/hu/thermal-kemping

jarsta0001 - 2022-04-26, 07:23

Voku napisał/a:
Połączone z kempingiem które znam to Bogacs i Berekfurdo potem Hajduszoboszlo ale tam trzeba kawałek dojść



Dużo osób pisze o Bogacs że fajne miejsce ale to dla mnie 700 km. Dzięi Voku.

jarsta0001 - 2022-04-26, 07:25

Andrzej 73 napisał/a:
Jeśli chodzi o zachodnią część Węgier to nie można zapominać o Buk-u.
Sprawdziłem na stronie i wyświetla się informacja o remoncie kempingu.
Można skorzystać z innych kempingów w Buk , ale nie przylegających bezpośrednio do kompleksu.
https://www.bukfurdo.hu/hu/thermal-kemping




Andrzeju rozważam Buk, dzięki że wspomniałem o tym remoncie.

jarsta0001 - 2022-04-26, 07:28

erikson napisał/a:
my tez sie wybieramy pierwszy na majowke raz,ale pewnie w okolice Miszkolca




Macie już coś wybranego???

erikson - 2022-04-26, 07:33

jedziemy w dwie zalogi,mysle ze Bogacs bo Buk niepewny a potem sie zobaczy,ruszamy w piatek po południu z okolic wawy,trasa albo przez Jurgów albo Barwinek,wszystko zalezy od natężenia ruchu w danym czase
jarsta0001 - 2022-04-26, 07:47

erikson napisał/a:
jedziemy w dwie zalogi,mysle ze Bogacs bo Buk niepewny a potem sie zobaczy,ruszamy w piatek po południu z okolic wawy,trasa albo przez Jurgów albo Barwinek,wszystko zalezy od natężenia ruchu w danym czase


Dziękuję. To dobrego czasu życzę.

Roberto - 2022-04-26, 08:20

jarsta0001 napisał/a:
Voku napisał/a:
Połączone z kempingiem które znam to Bogacs i Berekfurdo potem Hajduszoboszlo ale tam trzeba kawałek dojść



Dużo osób pisze o Bogacs że fajne miejsce ale to dla mnie 700 km. Dzięi Voku.


My też wybieramy się w dwie załogi, konkretnie do Bukfardo. Mamy tam ponad 1000km :-P
Ruszamy w czwartek po południu... aby po drodze odwiedzić piwniczki w Egerze.

yamah - 2022-04-26, 08:25

Jest otwarty blisko węgierskiej granicy na Słowacji :
https://goo.gl/maps/oMXsRWqbqWqwxSPy8
Mały,kameralny,nad rzeką, bez ścisku,bar i stoliki na wyciągniecie :wyszczerzony: reki ..taki trochę zapomniany :roll: prowadzony przez wegiersko/słowacko rodzinę.Czysto,4 małe baseny..byliśmy teraz po świętach.

Bim - 2022-04-26, 10:46

Ile za 1 dzień?
yamah - 2022-04-26, 12:30

Bim napisał/a:
Ile za 1 dzień?

20€ kamper/2 osob.+ termy do 21ej.


erikson - 2022-04-26, 14:02

Roberto napisał/a:
jarsta0001 napisał/a:
Voku napisał/a:
Połączone z kempingiem które znam to Bogacs i Berekfurdo potem Hajduszoboszlo ale tam trzeba kawałek dojść



Dużo osób pisze o Bogacs że fajne miejsce ale to dla mnie 700 km. Dzięi Voku.


My też wybieramy się w dwie załogi, konkretnie do Bukfardo. Mamy tam ponad 1000km :-P
Ruszamy w czwartek po południu... aby po drodze odwiedzić piwniczki w Egerze.


moze poczekacie na nas w Eger ,dobijemy ok soboty i ruszymy razem?

jarsta0001 - 2022-04-26, 17:14

yamah napisał/a:
Jest otwarty blisko węgierskiej granicy na Słowacji :
https://goo.gl/maps/oMXsRWqbqWqwxSPy8
Mały,kameralny,nad rzeką, bez ścisku,bar i stoliki na wyciągniecie :wyszczerzony: reki ..taki trochę zapomniany :roll: prowadzony przez wegiersko/słowacko rodzinę.Czysto,4 małe baseny..byliśmy teraz po świętach.







Yamah to wygląda ciekawie, dzieki.

jarsta0001 - 2022-04-26, 17:25

erikson napisał/a:
jedziemy w dwie zalogi,mysle ze Bogacs bo Buk niepewny a potem sie zobaczy,ruszamy w piatek po południu z okolic wawy,trasa albo przez Jurgów albo Barwinek,wszystko zalezy od natężenia ruchu w danym czase







erikson co masz na myśli pisząc że Buk niepewny???

BiG Team - 2022-04-26, 17:50

Kemping termalny w Buku jest nieczynny, totalna przebudowa. Działa obok term kemping BUK dawniej EVA i ROMANTIK trochę dalej.
jarsta0001 - 2022-04-26, 19:11

BiG Team napisał/a:
Kemping termalny w Buku jest nieczynny, totalna przebudowa. Działa obok term kemping BUK dawniej EVA i ROMANTIK trochę dalej.



dzieki BiG Team.

Andrzej 73 - 2022-04-26, 19:36

BiG Team napisał/a:
Kemping termalny w Buku jest nieczynny, totalna przebudowa. Działa obok term kemping BUK dawniej EVA i ROMANTIK trochę dalej.

Kiedyś też tak było , to korzystaliśmy z kempingu Eva.
Faktem jest , że trzeba kawałek dojść na baseny , ale Bukfurdo jest tak małe , że wszędzie jest blisko.
:spoko

elaola - 2022-04-26, 20:28

yamah napisał/a:
Jest otwarty blisko węgierskiej granicy na Słowacji :
https://goo.gl/maps/oMXsRWqbqWqwxSPy8
Mały,kameralny,nad rzeką, bez ścisku,bar i stoliki na wyciągniecie :wyszczerzony: reki ..taki trochę zapomniany :roll: prowadzony przez wegiersko/słowacko rodzinę.Czysto,4 małe baseny..byliśmy teraz po świętach.


Zaciekawił mnie ten camping, proszę napisz czy te Topolniki to taka zabita dechami wieś, czy jest tam jakiś sklep? Czy wody są ciepłe ?

samotny wilk - 2022-04-26, 20:48

yamah - w tym rejonie są jeszcze 2 inne termy z campingami.
1. Podhajska.

Adres: Termálna 494/5, 941 48 Podhájska, Słowacja.
Koordynaty: 48.09814, 18.34006.
Strona www: https://tkpodhajska.sk/cenniky/cennik-ubytovanie
Opina: byłem tam, chyba we wrześniu 2020 r. Było ok. Wody siarkowe, b.mocno gorące. Tam regenerowałem swój kręgosłup. Ale są też baseny z chłodną wodą i bary z zimnym piwem. Pisałem gdzieś o tym na CT.Chyba tu: https://www.camperteam.pl...r=asc&start=30.
Kemping u svätého Urbana jest sezonowy - czynny tylko w terminie: 03.05.2022 - 31.10.2022.

2. Thermal pool Komárno - przy samiutkiej granicy z Węgrami.

Adres: Vnútorná Okružná 177, 945 01 Komárno, Słowacja.
Koordynaty: 47.75699, 18.13445.
Strona www: https://thermalkn.sk
Opinia: aktualnych danych o obiekcie brak. Bylem tam jakieś 10-12 lat temu. Wtedy miałem całkiem pozytywną opinię o termach, zapleczu gastro i o części campingowej. Zaraz po przejściu zabytkowym mostem imienia Alžbetin ma Dunaju (po węgierskiej stronie) był kolejny, ale już węgierski kompleks.

Socale - 2022-04-26, 20:57

Rozważaliśmy Węgry i ostatecznie nie było gdzie pojechać. Pozdrawiamy z Dunajska Streda Thermalcamp / Slowacja. Czynne 6 basenów i odpalają kolejny, w tym 2 gorące jak diabli, bąbelki masaże itd. Kemping duży, miejsca jeszcze sporo a po fajerancie błoga cisza. Czynny bar/jadłodajnia na miejscu. Słabo dla wycieczek rowerowych, miasto dosyć duże a centrum ruchliwe. Obok kempingu odgłosy z budowy ale stoimy troszkę dalej i właściwie nie przeszkadza. 35 eu /2os, kamper bez psa i prądu. Trochę dużo ale ośrodek jest atrakcyjny z kończącymi się pracami ziemnymi.
Pisane ze srajfona wiec fotek nie zapodam. Siedzimy do niedzieli.

Andrzej 73 - 2022-04-26, 20:57

W Podhajskiej jest bardzo mały kemping , a jedną parcele przydzielają na dwa kampery , to jest duży minus tego obiektu. Co do samych term bardzo fajne , co rano nalewają świeżą wodę.
jarsta0001 - 2022-04-26, 22:37

Socale napisał/a:
Rozważaliśmy Węgry i ostatecznie nie było gdzie pojechać. Pozdrawiamy z Dunajska Streda Thermalcamp / Slowacja. Czynne 6 basenów i odpalają kolejny, w tym 2 gorące jak diabli, bąbelki masaże itd. Kemping duży, miejsca jeszcze sporo a po fajerancie błoga cisza. Czynny bar/jadłodajnia na miejscu. Słabo dla wycieczek rowerowych, miasto dosyć duże a centrum ruchliwe. Obok kempingu odgłosy z budowy ale stoimy troszkę dalej i właściwie nie przeszkadza. 35 eu /2os, kamper bez psa i prądu. Trochę dużo ale ośrodek jest atrakcyjny z kończącymi się pracami ziemnymi.
Pisane ze srajfona wiec fotek nie zapodam. Siedzimy do niedzieli.



Dzięki Wojtku, brzmi ciekawie, chyba jakiś objazdowy tour to słowackich termach będę organizował.

matibb - 2022-04-27, 19:08

samotny wilk napisał/a:
yamah - w tym rejonie są jeszcze 2 inne termy z campingami.
1. Podhajska.

Adres: Termálna 494/5, 941 48 Podhájska, Słowacja.
Koordynaty: 48.09814, 18.34006.
Strona www: https://tkpodhajska.sk/cenniky/cennik-ubytovanie
Opina: byłem tam, chyba we wrześniu 2020 r. Było ok. Wody siarkowe, b.mocno gorące. Tam regenerowałem swój kręgosłup. Ale są też baseny z chłodną wodą i bary z zimnym piwem. Pisałem gdzieś o tym na CT.Chyba tu: https://www.camperteam.pl...r=asc&start=30.
Kemping u svätého Urbana jest sezonowy - czynny tylko w terminie: 03.05.2022 - 31.10.2022.

2. Thermal pool Komárno - przy samiutkiej granicy z Węgrami.

Adres: Vnútorná Okružná 177, 945 01 Komárno, Słowacja.
Koordynaty: 47.75699, 18.13445.
Strona www: https://thermalkn.sk
Opinia: aktualnych danych o obiekcie brak. Bylem tam jakieś 10-12 lat temu. Wtedy miałem całkiem pozytywną opinię o termach, zapleczu gastro i o części campingowej. Zaraz po przejściu zabytkowym mostem imienia Alžbetin ma Dunaju (po węgierskiej stronie) był kolejny, ale już węgierski kompleks.


Jest też camping z termami niedaleko powyższego https://www.thermalpark.sk/ nie tak kameralny ale sprawdzić można.

yamah - 2022-04-27, 20:10

elaola napisał/a:

Zaciekawił mnie ten camping, proszę napisz czy te Topolniki to taka zabita dechami wieś, czy jest tam jakiś sklep? Czy wody są ciepłe ?

Sklepik jest na miejscu a większe we wsi..co do wody to o mało ja..ec :bigok mi nie ugotowało :wyszczerzony:
A Podhajska miała zamknięty camping :(

elaola - 2022-04-27, 20:49

sklepik jest na miejscu a większe we wsi..co do wody to o mało ja..ec :bigok mi nie ugotowało :wyszczerzony:


Dzięki :wyszczerzony:

kimtop - 2022-04-27, 21:04

Godzinę temu wróciłem z Bogacs.
Większoścć na kempingu to Polacy.Wielu znajomych.
W Berku tak samo.
W Bogacs wprowadzili ograniczenie do 80-ciu kamperów

ZEUS - 2022-04-27, 22:40

kimtop napisał/a:

W Bogacs wprowadzili ograniczenie do 80-ciu kamperów

a gdzie tam można wcisnąć 80 kamperów 🤔🤣

rjas - 2022-04-28, 00:02

ZEUS napisał/a:
kimtop napisał/a:

W Bogacs wprowadzili ograniczenie do 80-ciu kamperów

a gdzie tam można wcisnąć 80 kamperów 🤔🤣


No właśnie - nie wydaje mi się, żeby się tam tyle zmieściło :)

Andrzej 73 - 2022-05-05, 08:23

Jesteśmy na Madziarach od soboty. Kamperów moc , chyba jeszcze nigdy tylu nie widziałem na polskich blachach przemieszczając się z punktu A do punktu B.
Podobno w Bogacs zabrakło miejsca na kempingu.
Pierwsze odwiedziliśmy Zsory koło Mezo... , a obecnie jesteśmy w Berku wszędzie pełno Polaków.
Dziś wyjazd do Hajduszo , a następnie Budapeszt.
Pogoda OK 23-24 st. Nie raz troszką popada , ale mało.
Nasuneło mi się takie pytanie... Na forum cisza na temat Węgier , a na miejscu naszych opór.
Co się z Wami dzieje? Przecież to żę Orban trzyma z faszystą to nie znaczy że my zwykli ludzie będziemy na tym cierpieć. Jak widać wielu przybyło na Węgry pomimo obecnej sytuacji.
Nie bójmy się o tym pisać i nie dajmy się zwarjować.
:spoko

ZEUS - 2022-05-05, 10:01

ja nie widzę nic złego w tym, że spędziłem Święta Wielkanocne na Węgrzech, byłem łącznie ok. dwóch tygodni, początkowo w Bogacsu gdzie było ok. 10 załóg z Polski (w tym również z CT) a następnie w Karcagu (5 kamperów z Polski) chwalić się nie ma czym, był to jeden z wielu moich wyjazdów w tym kierunku, pogoda była ładna, wyjazd udany a czy bym "odwiedził" Węgry czy nie to i tak żadnego wpływu na obecną sytuację by nie miało a głoszonych przez niektórych poglądów, że "nie wypada" - ja nie podzielam...
Gewehr - 2022-05-05, 21:44

Byłem w Bogacs na majówce. Ostatni raz :haha: Podjechałem pod bramę w piątek o 22.05. Już mnie nie wpuścili. Rano wiechałem na wydrę. Inni nie mieli tego szczęścia. W kolejce stało ponad 20 zestawów non stop. Stworzyła się lista i na tej podstawie wjeżdżali, jak ktoś wyjechał. 95% to nasi.
Ale i tak było zaebiście :mrgreen:

zbyszekwoj - 2022-05-07, 14:58

Gewehr napisał/a:
Podjechałem pod bramę w piątek o 22.05. Już mnie nie wpuścili.


Zaoszczędziłeś dniówkę. :haha:

izola - 2022-06-04, 11:37

Impreza na "Lipcówkę" :idea

Jakby ktoś był zainteresowany... rozpoczęto zapisy na coroczne "40 Lidl przepływanie Balatonu" ,
Impreza ta odbędzie się 23 lipca.

https://ungarnheute.hu/news/balaton-durchschwimmen-voranmeldung-hat-begonnen-29280/?fbclid=IwAR0fkwgp0dXOxANgG93XxWAG4N_Zw4nk-NqadBkKE1yx9yGtkkAXH8xhSN8

Tłumaczenie:

Wstępna rejestracja na 40. Festyn pływacki" Lidl Balaton" ,
rozpoczęła się 1 czerwca.
Legendarny węgierski festiwal pływania odbędzie się 23 lipca tego roku.

Tradycją jest, że można przeplynąc 5,2 km odcinek między portem Révfülöp a plażą Platán w Balatonboglár. Od dwóch lat istnieje również możliwość pokonania połowy trasy klasycznej. Ta trasa zaczyna się w Balatonboglár i kończy po jednym okrążeniu w tym samym miejscu, do którego pływacy docierają na południowym brzegu. Wybór techniki pływania jest dowolny i każdy, kogo kondycja i stan zdrowia na to pozwala, może wziąć w nim udział. W 2022 roku udział nie będzie już wymagał zaświadczenia lekarskiego ani badań lekarskich na miejscu. Organizatorzy namawiają jednak wszystkich do podjęcia odpowiedzialnej decyzji i dbania o kondycję fizyczną, ewentualnie konsultując się z lekarzem lub trenerem w okresie przygotowań.

Oprócz pływania istnieje również możliwość wzięcia udziału w wiosłowaniu Balaton (Lidl Balaton-áthúzás), gdzie pokonujesz dystans na desce SUP.

Wie gewohnt sorgen neben dem schwimmenden Korridor aus Segelbooten, Kleinbooten und Motorbooten die Wasserschutzpolizei und die Rettungsschwimmer für die Sicherheit der Schwimmer.

Jak zwykle, oprócz pływającego korytarza żaglówek, małych łódek i motorówek, o bezpieczeństwo pływaków dba policja wodna i ratownicy.

W tym roku zmieniona zostanie procedura rejestracji na przeprawę nad Balatonem. Opłatę rejestracyjną należy również uiścić podczas rejestracji. W tym momencie kwota nie jest jeszcze pobrana z konta, ale jest zarezerwowana. Obciążenie jest dokonywane tylko wtedy, gdy data pływania jest ustalona.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group