Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Laika - Zmieniłem dizajn garażu kampera Laika

Andrzej 73 - 2023-05-15, 23:07
Temat postu: Zmieniłem dizajn garażu kampera Laika
Hej.
Kupiłem skutera Honda PCX w związku z tą okolicznością pomyślałem że trzeba właściwie sie przygotować do załadunku pojazdu do garażu.
Niestety waga nowego nabytku wymusiła to , że trzeba przenieść miejsce parkowania skutera. Zamiast jak do tej pory po środku , to musi stać przy przedniej ścianie garażu.
Zamontowałem dodatkowe listwy z uchwytami Airline aby można przenieść graty z przedniej ściany na tył. Na tym nie poprzestałem . Zerwałem dotychczasową wyściółkę i zawiozłem kampera do tapicera ;) żeby wymyślił coś co będzie ułatwiało funkcjonowanie użytkowania garażu.
Poniżej efekty tej pracy.

Andrzej 73 - 2023-05-15, 23:09

Dalszy ciąg fotek. :spoko
DC - 2023-05-16, 06:03

Oby taki czysty i ładny pozostał jak najdłużej :wyszczerzony:
Pozdrawiam

Andrzej 73 - 2023-05-16, 06:30

Poprzednia wykładzina miała 8 lat i po ściągnięciu nadal pozostaje czysta. Jak to mówią "jak się dba to się ma" , poza tym to wykładzina więc można ją łatwo wyczyścić. :spoko
andi at - 2023-05-16, 08:46

Piękny duży schowek ,ale PCX u mnie nie wchodził .Ciut był za wysoki .
MILUŚ - 2023-05-16, 09:14
Temat postu: Re: Zmieniłem dizajn garażu kampera Laika
Andrzej 73 napisał/a:
.... i zawiozłem kampera do tapicera ;)


Czyli spod wiaty przed wiatę :haha: :haha: :haha:

Andrzej 73 - 2023-05-16, 09:55

MILUŚ napisał/a:
Czyli spod wiaty przed wiatę

Brawo za spostrzegawczość. Czasu trochę upłynęło jak gościłem Ciebie , ale jak widzę pamięć nie zawodzi. :ok
Dokładnie było jak piszesz, główne wykonanie na zakładzie reszta przed wiatą. :-P
:spoko
Trochę opisu z prac.
Materiał główny - wykładzina pod laminowana gumą. Zaletą jej jest to że podczas jakichkolwiek uderzeń w ściany garażu nie powoduje zagnieceń sklejki (przetestowane przez kilka lat).
Dzięki tej wykładzinie dzisiaj garaż po ośmiu latach użytkowania garaż mam idealny bez żadnych zadrapań lub innych uszkodzeń płyty.
Kolejną zaletą wybicia garażu wykładziną jest to że jest bardziej wygłuszony.
Na drzwiach oraz ścianach naszyte są kieszenie - organizery.
Dodatkowo uchwyt na korbkę i paski z rzepem poprzez które można w dowolnym miejscu ściany przymocować coś w stylu kija od szczotki.
Fotki z prac zamieszczę później. :spoko

minimaniak - 2023-05-16, 09:58

Andrzej bardzo fajnie - zainspirowales mnie musze cos zrobic aby wozic duze rowery w srodku i aby sie nie obijaly :)
zbyszekwoj - 2023-05-16, 11:11

A taki był ładny. :haha:
Bazyli - 2023-05-16, 14:25

Zuch. :pifko
Komplecik - 2023-05-16, 16:23

zbyszekwoj napisał/a:
A taki był ładny. :haha:

No! mnie się też wydaje ciut za ciemny prawda? :lol:
:spoko

voice - 2023-05-16, 17:23

Andrzejku fajnie fajnie, powiedz mi tylko czym zamocowałeś te listwy transportowe Airline do ściany tylnej, tez myślałem o montażu tych listew u siebie ale boję się, że wkręcę w styrodur i dipua... co tam będzie trzymać ??

Kiedy przymiarki do załadunku skutera ?? bo ciekawość mnie zżera :)

Andrzej 73 - 2023-05-16, 20:06

Kilka fotek z prac.
Andrzej 73 - 2023-05-16, 22:03

voice napisał/a:
Kiedy przymiarki do załadunku skutera ?? bo ciekawość mnie zżera

Prace przedłużenia obecnej rampy trwają.
Jak klin własnej produkcji będzie gotowy wówczas będę mógł podjąć załadunek skutera.

Komplecik napisał/a:
No! mnie się też wydaje ciut za ciemny prawda?

zbyszekwoj napisał/a:
A taki był ładny.

Może jakaś podpowiedź , co jeszcze mam poprawić. :roll:

Bartuś , pokrowiec na stolik tysz sobie uszyję , taki sam. :ok
:spoko

Komplecik - 2023-05-16, 22:10

Andrzej 73 napisał/a:


Komplecik napisał/a:
No! mnie się też wydaje ciut za ciemny prawda?

zbyszekwoj napisał/a:
A taki był ładny.

Może jakaś podpowiedź , co jeszcze mam poprawić.


Andrzejku ewidentnie będziesz miał za ciemno i w dodatku jak za bardzo wyciszysz nic nie usłyszysz co się dzieje w garażu :shock: nie idź tą drogą :bajer

Andrzej 73 - 2023-05-17, 12:00

Komplecik napisał/a:
Andrzej 73 napisał/a:


Komplecik napisał/a:
No! mnie się też wydaje ciut za ciemny prawda?

zbyszekwoj napisał/a:
A taki był ładny.

Może jakaś podpowiedź , co jeszcze mam poprawić.


Andrzejku ewidentnie będziesz miał za ciemno i w dodatku jak za bardzo wyciszysz nic nie usłyszysz co się dzieje w garażu :shock: nie idź tą drogą :bajer

Robson sugerujesz że mam nie wozić skutera?
Przecież ta cała operacja podtytułem "zmiana dizajnu garażu" jest podyktowana wyłączne pod skutera pcxa.
A Ty teraz wyskakujesz abym nie szedł ta droga?
Nic już z tego nie rozumiem , ale nic to , robię dalej swoje i niebawem ujrzycie skutera w mym garażu. :spoko

MILUŚ - 2023-05-17, 12:45

Andrzej 73 napisał/a:
.... niebawem ujrzycie skutera w mym garażu. :spoko


Tylko ,żeby Ci żyłka nie pękła jak go będziesz wkładał ręcznie :haha:
Zrób sobie jakąś rampeczkę :mrgreen:
Lub kup :chytry :
https://www.frankana.de/m...ko_DE_2023/#172

Komplecik - 2023-05-17, 13:53

Andrzej 73 napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Andrzej 73 napisał/a:


Komplecik napisał/a:
No! mnie się też wydaje ciut za ciemny prawda?

zbyszekwoj napisał/a:
A taki był ładny.

Może jakaś podpowiedź , co jeszcze mam poprawić.


Andrzejku ewidentnie będziesz miał za ciemno i w dodatku jak za bardzo wyciszysz nic nie usłyszysz co się dzieje w garażu :shock: nie idź tą drogą :bajer

Robson sugerujesz że mam nie wozić skutera?
Przecież ta cała operacja podtytułem "zmiana dizajnu garażu" jest podyktowana wyłączne pod skutera pcxa.
A Ty teraz wyskakujesz abym nie szedł ta droga?
Nic już z tego nie rozumiem , ale nic to , robię dalej swoje i niebawem ujrzycie skutera w mym garażu. :spoko


Rób jak chcesz ten projekt nie ma przyszłości, ściany pocienisz tym grubym filcem nawet kszeselko będzie ciężko włożyć, było dobrze kombinujesz jak koń pod górę :( trudno pamiętaj :dziadek: że mówiłem :-/

Andrzej 73 - 2023-05-17, 17:21

Robert , filc ma ok 4-5 mam grubość, to ile zwęził sie garaż,? 132 na 131 cm. :haha:
orkaaa - 2023-05-17, 18:55

Podziwiam upór w dążeniu do celu. Fajnie wyglada ale mam dwa pytania woda, piach itd zdecydowanie łatwiej zebrać z plastikowej powierzchni niż z wykładziny.
A co zimą ?/ jeśli bagażnik ogrzewany/ Chodzi o skraplanie wody pod wykładziną ?

Andrzej 73 - 2023-05-17, 19:48

orkaaa napisał/a:
Fajnie wyglada ale mam dwa pytania woda, piach itd zdecydowanie łatwiej zebrać z plastikowej powierzchni niż z wykładziny.
A co zimą ?/ jeśli bagażnik ogrzewany/ Chodzi o skraplanie wody pod wykładziną ?


Na podłodze mam wykładzinę , ale jest wyciągana i można ją wytrzepać.
Na ścianach jest przyklejona taśmą dwustronną , jednak ten temat mam sprawdzony przez osim lat i było idealnie.
Prawdę mówiąc wszystkie kampery z wysokiej półki mają garaże w wykładzinie.
Więc ja również postarałem się podnieść standard swojej Laiki.

Garaż mam ogrzewany.

Socale - 2023-05-17, 20:23

Taki garaż ża spać w nim można i nawet chrapać jak bym się napił :) Tymczasem napij się Andrzeju ode mnie :bigok
.
.
.
MILUŚ napisał/a:
...
Zrób sobie jakąś rampeczkę :mrgreen:
Lub kup :chytry :
https://www.frankana.de/m...ko_DE_2023/#172

644 euro :shock: ???
Nie pomogę kupić, ale pomogę zrobić :idea Mam takie aluminiowe grube profile które leżą na firmie i czekają na lepsze czasy...
Przekrój L a z dwóch L zrobi się jedno U w podwójnej grubości.
Andrzej zerknij i napisz coś jakby co Ci przypasiło.

Andrzej 73 - 2023-05-17, 20:50

Dzięki Wojtku za browarka.
Jeśli chodzi o rampę to mam 150 cm , jednak postanowiłem ją trochę przedłużyć , ale o tym w późniejszym czasie , bo prace trwają ale bardzo powoli , bo i czasu mało.
:spoko

joko - 2023-05-17, 21:22

Andrzej 73 napisał/a:

Prawdę mówiąc wszystkie kampery z wysokiej półki mają garaże w wykładzinie.
.


Ściany tak, ale nie podłoga :spoko

Ja na ścianach mam taki szary a'la filcyk , ale na podłodze gumowana wykładzina w anty poślizgowe kółeczka.
Nie wiem co wozisz w garażu , ale ja miałem już dwa "wypadki" gdzie za pierwszym razem zgrzewkę piwka w puszkach przycisnąłem jakimś ciężkim rupieciem i jedno rozerwało , a za drugim razem 5l pucha chorwackiej oliwy została nakłuta i ponad pół litra wylądowało na podłodze.
W obu przypadkach , gdybym miał wykładzinę dywanową na podłodze , poszła by do kosza.
W starym kamperze miałem podłogę z ryflowanej blachy aluminiowej , dodatkowo wygiętej tak po 10-15cm na ściany i było to najlepsze . Jak mi się coś wylało i mocno napaskudziło to opróżniałem garaż i za pomocą węża , szczotki i dobrego detergentu robiłem porządek :spoko

Weź też pod uwagę , że te wszystkie szmaty bardzo absorbują zapachy. Jeśli będziesz woził skuter to za chwilę cały garaż będzie walił benzyną :wyszczerzony:

Ale wszystkie te rady i tak już na nic bo robota zrobiona , kasa wydana .... czyli po ptokach :bigok :spoko

stander - 2023-05-17, 21:24

Andrzej 73 napisał/a:
Dzięki Wojtku za browarka.
Jeśli chodzi o rampę to mam 150 cm , jednak postanowiłem ją trochę przedłużyć , ale o tym w późniejszym czasie , bo prace trwają ale bardzo powoli , bo i

Andrzej może naiwne pytanie ale w jakim celu ta operacja :?:

Andrzej 73 - 2023-05-17, 22:23

joko napisał/a:
ale nie podłoga

Jeśli pobrudzi mi się wykładzina na podłodze , to położę nową.
Na razie nie miałem takiej potrzeby , aby wyrzucić po jakimś zaplamieniu , bo to wykładzina przemysłowa podgumowana i można ją prać wielokrotnie.

stander napisał/a:
Andrzej może naiwne pytanie ale w jakim celu ta operacja

Sławku , właściwie to trochę na wyrost. Zakładam , że w ekstremalnych okolicznościach tył kampera będzie stał wyżej i wówczas rampa z Juli 150 cm będzie za krótka.
Jutro mam wolniejsze popołudnie więc zakończę najazd przedłużający. Zostało mi już malowanie lakierem poliuretanowym.
W weekend przeprowadzę załadunek PCXa.

Andrzej 73 - 2023-05-17, 22:37

joko napisał/a:
Weź też pod uwagę , że te wszystkie szmaty bardzo absorbują zapachy. Jeśli będziesz woził skuter to za chwilę cały garaż będzie walił benzyną

Kuba , takie rozwiązanie miałem przez osiem lat i nie było takiego problemu z przenikaniem zapachu.
Wożę skutera od dziesięciu lat wcześniej na rampie , a w tym kamperze w garażu i nie przypominam sobie sytuacji żeby kiedykolwiek wylewało się paliwo.
joko napisał/a:
Ale wszystkie te rady i tak już na nic bo robota zrobiona , kasa wydana .... czyli po ptokach

Robota to norma , a kasa za wykładzinę to grosze więc nie ma co sobie tym głowy zawracać.
Ważne jest to żeby funkcjonowało.

A zapomniałem , zaletą tej wykładziny jest to , że w każdym miejscu ścian mogę sobie przyczepić coś za pomocą rzepa np. piankę o którą oprę skutera... ale to w następnych foto relacjach.
:spoko

Komplecik - 2023-05-17, 23:56

[quote="Andrzej 73"]
joko napisał/a:
Weź też pod uwagę , że te wszystkie szmaty bardzo absorbują zapachy. Jeśli będziesz woził skuter.......... a w tym kamperze w garażu i nie przypominam sobie sytuacji żeby kiedykolwiek wylewało się paliwo.

A zapomniałem , zaletą tej wykładziny jest to , że w każdym miejscu ścian mogę sobie przyczepić coś za pomocą rzepa


Andrzejku Andrzej Chłopie wszyscy ci dobrze radzą, niech ta oliwa zaleje ściany paliwo zamoczy deski i filc, no nie dasz rady tego zerwać zaklajstrujesz LAIKĘ na amen, obudź się słuchaj rady doświadczony KARAWANINGOWCOW prawda Chłopaki? :shock: jaka rzepa gdzie po co brak słów :gwm

Andrzej 73 - 2023-05-18, 08:18

Komplecik napisał/a:
ndrzejku Andrzej Chłopie wszyscy ci dobrze radzą, niech ta oliwa zaleje ściany paliwo zamoczy deski i filc,

Nie czytasz ze zrozumieniem , miałem tak zrobione przez osiem lat. Brakowało kawalątka na ścianie i drzwi. Zmieniłem wykładzinę pod kontem przeniesienia gratów na tylną ścianę.
Wożąc skuter nie miałem sytuacji która zmusiłaby mnie do czyszczenia wykładziny a co dopiero do zerwania.
Z parę lat zaprezentuję w jakim stanie będą ściany w garażu.
:spoko

zbyszekwoj - 2023-05-18, 15:34

Komplecik napisał/a:
niech ta oliwa zaleje ściany paliwo zamoczy deski i filc,


To se poloży następny. Nie ma co uczyć fachowca jak tapicerkę robić. Sama zmiana to już przyjemność. Tylko zony nie wolno zmieniać, :ok

Andrzej 73 - 2023-05-18, 16:22

Cytat:
To se poloży następny.

Robert ma rację. Zerwę wszystko i wyłożę garaż surowa płyta OSB , tak jak robią w nowych blokach z windami zanim sie wszyscy wprowadza żeby nie poobijac ścian. :diabelski_usmiech

MILUŚ - 2023-05-18, 16:50

Andrzej ; co Ty się tłumaczysz :-/
Twój garaż ; Twój skutas ; Twoje ściany i oleje na nich :mrgreen: :spoko

Komplecik - 2023-05-18, 19:25

Andrzej 73 napisał/a:
Cytat:
To se poloży następny.

Robert ma rację. Zerwę wszystko i wyłożę garaż surowa płyta OSB , tak jak robią w nowych blokach z windami zanim sie wszyscy wprowadza żeby nie poobijac ścian. :diabelski_usmiech

Wreszcie dotarło Chłopie uratowałem Cię,
MILUŚ niech Cię nie podpuszcza bo sobie narobisz jaj, tak jak piszą Koledzy będzie śmierdziało prawda? :shock: wartasz piwo Ufff :deszcz: :brawo


Zrób podobne półeczki i będzie git :bukiet:

zbyszekwoj - 2023-05-19, 13:28

Komplecik napisał/a:

Zrób podobne półeczki i będzie git



Ło matko , jak w piewnicy. :diabelski_usmiech :haha:

Komplecik - 2023-05-19, 16:44

zbyszekwoj napisał/a:
Komplecik napisał/a:

Zrób podobne półeczki i będzie git



Ło matko , jak w piewnicy. :diabelski_usmiech :haha:


Proszę cię nie wprowadzaj Andrzejka w błąd, to najnowsze trendy wszyscy tak robią :dziadek:

Andrzej 73 - 2023-05-21, 11:53

No dobra koniec z pierdołami. Idziemy dalej.
Po wstawieniu skutera , wszystkie graty poszły na tył w związku z tym zakupiłem paczkę ekspanderów , które mi w tym pomogą.
Fota z załadunku. https://www.camperteam.pl...d.php?id=334292

voice - 2023-05-21, 14:37

Andrzej 73 napisał/a:
No dobra koniec z pierdołami. Idziemy dalej.
Po wstawieniu skutera , wszystkie graty poszły na tył w związku z tym zakupiłem paczkę ekspanderów , które mi w tym pomogą.
Fota z załadunku. https://www.camperteam.pl...d.php?id=334292


A gdzie sam załadunek ?? wygodnie się wprowadza ?? Jaka masz metodę ??

wygląda fajnie nawet widzę jeszcze dużo miejsca ?? Lusterka zagiąłeś czy odkręciłeś ??

Komplecik - 2023-05-21, 23:48

Dobra cena
https://www.kleinanzeigen...122879-220-2706

Andrzej 73 - 2023-05-22, 22:53

voice napisał/a:
gdzie sam załadunek ?? wygodnie się wprowadza ?? Jaka masz metodę ??

Jacuś ,
Nagrywać nie będę , a co do lusterek to zawsze odkręcam.
Zamówiłem nową dłuższą rampę i czekam na przesyłkę. Jak przyjdzie zrobię ponownie testy załadunku skutera.
:spoko

Andrzej 73 - 2023-05-29, 09:19

Rampa doszła , wszystko ustawione na tylnej ścianie garażu. Wolnego miejsca na skuter pozostało bardzo dużo. :ok
Komplecik - 2023-05-29, 18:39

Troszkę się pośmialiśmy, trzeba uczciwie powiedzieć ładnie ci to wyszło :pifko

Zrobisz mi :haha: !!!!

Środkiem w tym jakże łanym filcu nie będziesz miał mocowania na pasy trzymające PCX a?

Andrzej 73 - 2023-05-30, 08:11

Komplecik napisał/a:
roszkę się pośmialiśmy, trzeba uczciwie powiedzieć ładnie ci to wyszło

Dziękuję za dobre słowo.

Komplecik napisał/a:
Zrobisz mi


Jak nie jak tak...

Komplecik napisał/a:
Środkiem w tym jakże łanym filcu nie będziesz miał mocowania na pasy trzymające PCX a?


Skuter na przedniej ścianie przypięty dwoma pasami do dolnej listwy - wystarczy.
Dwa kliny pod koła i to wszystko.


Zbliżam się do końca działań przemiany garażu. Wczoraj udało się skończyć podkładki ochronno -antypoślizgowe pod skutera , ale że pora późna i długa rozmowa z Kolegą z CT uniemożliwiała wykonanie foci , to temat przełożyłem. Wieczorkiem wrzucę...
:spoko

Komplecik - 2023-05-30, 09:43

PCX a będziesz opierał bokiem o ścianę czy na podnóżkach stawiał i przypinał pasami do podłogi, zrób zdjęcie mocowania z ciekawość
Andrzej 73 - 2023-05-30, 10:48

Komplecik napisał/a:
zrób zdjęcie mocowania z ciekawość

Robert , wszystko w swoim czasie :-P


:spoko

Komplecik - 2023-05-30, 11:22

Andrzej 73 napisał/a:
Komplecik napisał/a:
zrób zdjęcie mocowania z ciekawość

Robert , wszystko w swoim czasie :-P


:spoko

Muszę wiedzieć teraz!!! :evil: , wożę motórek a nóż robię coś źle :mrgreen:
Masz wielką moc i możesz rozwiać moje wątpliwości :haha:
:spoko

Andrzej 73 - 2023-06-14, 08:54

Komplecik napisał/a:
Muszę wiedzieć teraz!!! , wożę motórek a nóż robię coś źle
Masz wielką moc i możesz rozwiać moje wątpliwości

To już nie długo bo piątek/sobota załadunek skutera do garażu.
Dwa pasy naszykowane do przypięcia skutera do listwy z uchwytami.
Cały załadunek szacuje na góra pięć minut ładowania.
Zrobię pomiary stoperem. :haha:

Komplecik - 2023-06-14, 18:02

Andrzej 73 napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Muszę wiedzieć teraz!!! , wożę motórek a nóż robię coś źle
Masz wielką moc i możesz rozwiać moje wątpliwości

To już nie długo bo piątek/sobota załadunek skutera do garażu.
Dwa pasy naszykowane do przypięcia skutera do listwy z uchwytami.
Cały załadunek szacuje na góra pięć minut ładowania.
Zrobię pomiary stoperem. :haha:

Proszę o pomiar i dokładne zdjęcia a najlepiej film :szeroki_usmiech

Andrzej 73 - 2024-04-10, 10:08

Panowie , minął prawie rok jak zmieniłem organizacje garażu. Dziś uważam że był to strzał w dziesiątkę. Pisali mi że będzie wszystko brudne i w ogóle że to sie nie sprawdzi. Po przejechaniu prawie 13000km stwierdzam że stan garażu i wykładzin jest jak nowy. Kampera użytkuję we wszystkie pory roku , co powinno jeszcze bardziej wpływać na jego zabrudzenie.
:spoko

majsterus - 2024-04-10, 12:55

Jaki skuter??
Jaka waga tego wozidla??
A ile ma szerokości garaż??

Andrzej 73 - 2024-04-10, 13:03

Honda PCX
Masa własna 3140 , DMC 3500
130cm

MAWI - 2024-04-10, 20:54

Andrzej szacun . Nie widziałem wątku. Popieram tylko Ciebie co do użytkowania skutera . Też kupiłem w tym roku .Po namowie przez Papamilę . nowego Honda PCX. Super maszyna .Nie za duży , w miarę lekki .A zapyla jak moja poprzednia Yamaha. Czyścioch , bo to czterosuw na wtrysku .Zadnych smrodów. Za twoją radą zrezygnowałem z elektrycznej wciągarki. Kupiłe tylko najazd taki jak twój. i jest ok. Ale garaż zrobiłeś extra bomba :spoko
majsterus - 2024-04-10, 21:49

130cm taki szeroki? czy wysoki?
U siebie w hymerze mam chyba 100cmx200cm, mierząc sam dół, bo są cokoły ok 20cm i wyżej jest szerszy, a wysokości nie mierzyłem.

Skutera mam Piaggio Carnaby 125, i niestety capi bo to gaźnik...i waga 150kg. To jest moje pierwsze i ostatnie piaggio :) tylko japońskie, żadne włoskie wynalazki.

Nie wiem czy ładować to do luku, czy na rapmę - ale w końcu to 150kg, a rampę mam Sawiko chyba do 150kg nie pamiętam, bo to od rodziców Ahorna.

Czy może haczyć małą przyczepkę, to znów muszę dołożyć hak..

Bo jeszcze do całości dochodzi ponton z silnikiem.
Waga to nie problem tylko miejsce :mrgreen:

Andrzej 73 - 2024-04-10, 22:48

Mam szerokość 130 cm. Kiedyś do garażu wrzuciłem skutera ,ponton i stojak z silnikiem. :spoko
Andrzej 73 - 2024-04-10, 22:50

Wiesiu , wiesz że temat takiej tapicerki dla mnie to drobiazg.
Co do skutera , to Jarek kupił bo ja kupiłem. :spoko


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group