Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Prawo i przepisy - Kamper - pojazd specjalny, a ubezpieczenie w PZU

bakiM - 2009-07-01, 20:46
Temat postu: Kamper - pojazd specjalny, a ubezpieczenie w PZU
Może temat trochę przydługi sorry, ale miałem dziś bardzo zły dzień i słowa moje nie są zbyt wyważone. Jestem zbulwersowany dwoma sprawami, jakie udało mi się dzisiaj dowiedzieć od firm ubezpieczeniowych:
1. ubezpieczenie pojazdów powyżej wieku 40 lat - to Was nie dotyczy, a może napiszę o tym w old camperteam.
2. druga sprawa dotyczy nas, posiadających pojazdy specjalne-kampingowe, otóż w nowym rozporządzeniu PZU z 30 kwietnia br. (dla agentów) widziałem na własne oczy, że pośród aut specjalnych nie ma kamperów! Więc agent, jeśli samochód służy do przewozu ludzi (4 i więcej miejsc siedzących wg dowodu rej.) - traktuje go jak auto osobowe. Policzcie sobie składkę za samochód osobowy pow. 2,5 l pojemności. Kochane PZU, niby cichaczem , a już znaleźli rozwiązanie jak kroić na nowo rodaków. Miesiąc temu pytałem w Alliansie, mieli taką rubrykę i składka była mniejsza, ciekawe czy oni śladem konkurencji nie wpadli też na genialny pomysł. A OC mam ważne tylko jeszcze miesiąc...

Pozdr.

GOSIAARCADARKA - 2009-07-01, 21:35

Nie bardzo wiem, jak to działa w tym PZU, ale nasz samochodzik w czerwcu miał wznowienie ubezpieczenia i zapłaciliśmy nową składkę według starych zasad (patrz - pojazd specjalny) z dodatkową zniżką 10% za kolejny rok bezwypadkowy. A według tego co piszesz to od kwietnia zasady ubezpieczeń się zmieniły. Nic z tego nie rozumiem, pozostaje się cieszyć, że kolejny rok mamy według starych zasad. Może warto to spawdzić w innym inspektoracie.
bakiM - 2009-07-01, 21:53

To ich wewnętrzne rozporządzenie obowiązuje od 1 czerwca br. Jest tam m.in. taka tabelka dot. pojazdów specjalnych i są tam wyszczególnione beczkowozy, samochody pożarnicze, pogotowie, a kamperów nie ma... Obecnie wychodzi mi przy 60% zniżce prawie 800 zł.
A Wy akurat macie jeszcze oldtimera, zobacz co napisałem w tamtym dziale o staruszkach...

AUTOJUR - 2009-07-01, 21:54

Bzdura 5 dni temu wznawiałem ubezpieczenie w PZU i żadnego problemu,samochód specjalny-zabudowa campingowa tak pisze na polisie OC i AC.Jest w tej samej pozycji co !!! KARAWAN POGRZEBOWY :bajer
bakiM - 2009-07-01, 21:59

...a no właśnie czytałem te tabelkę dzisiaj i nie ma....Może ktoś ma dostęp do tego rozporządzenia od znajomego agenta, gość nie chciał mi tego skserować bo powiedział , że to ich wewnętrzne. Weź pod uwagę, że nie wszyscy agenci na bieżąco śledzą zmiany, jeśli nie zakumali nowiny to lecą po staremu lub też jest tak, że jeśli ktoś miał wcześniej ubezpieczony tak, to teraz automat śle kolejną polisę. Tam jest taki bajzel , że nie wyobrażacie sobie. Motorower, który mam u nich ubezpieczony od 1986 roku (na zniżki) oni mieli w swojej bazie, że jest od roku ubezpieczony... :mrgreen: PZU o/Wrocław- nie polecam!
GOSIAARCADARKA - 2009-07-01, 22:09

Zgadzam się z tym, że w PZU jest jeden wielki bałagan. Ale chciałam dodać, że nie ma znaczenia w ubezpieczeniu, że nasz samochód jest "old" i ma żółte tablice. Jedyna różnica jest w tym, że zabytkowy samochód można ubezpieczać miesięcznie. Tzn. jeżeli będę jeździć tylko w lipcu to mogę wykupić ubezpieczenie na jeden miesiąc. Jednak stawka podstawowa i ewentualne zniżki są takie same jak dla innych ubezpieczonych. My jednak wykupujemy ubezpieczenie na cały rok, ponieważ jeździmy naszym camperkiem nawet w grudniu lub styczniu. Wtedy mamy jeszcze 10% zniżki za jednorazową opłatę skłądki za cały rok. Zgadzam się z tym bałaganem w PZU, wcześniej wiele walczyłam z nimi - przez dwa lata płaciliśmy jak za samochód osobowy - od pojemności silnika. Dopiero po małej awanturze, dostaliśmy zwrot nadpłaty ubezpieczenia. Od tamtej pory płacimy jak za specjalny. Dodam, że nie mamy agenta, który nas "prowadzi" załatwiamuy to bezpośrednio w /inspektoracie.
AUTOJUR - 2009-07-01, 22:09

Wszyscy agenci PZU mają programy komputerowe i z nich wystawiają polisy.Wydruk polisy też z komputera ./ w tym roku już 3 program /
bakiM - 2009-07-01, 22:28

Niem mów wszyscy, bo mój dzisiejszy miał wydrukowaną tabelę opłat i "leciał" wszystko długopisem, zniżki obliczał na kalkulatorze... Zawsze można poszukać kogoś kto inaczej popatrzy na Twój problem, ale wszedłem z ulicy do dwóch i było tak samo...
maga - 2009-07-01, 22:37

Ja ubezpieczałem na początku czerwca nowo nabytego kampera,
nie mam znajomego agenta w PZU,lecz powołałem się na ubezpieczenie poprzedniego kampera,pokazałem nawet poprzednią polisę,nie było problemu z ubezpieczeniem.
Samochód specjalny-zabudowa campingowa tak pisze na polisie OC,
bakiM,składka o wiele niższa niż podałeś :shock:

bakiM - 2009-07-01, 22:47

...a ja pokazałem dziś polisę (ostatni miesiąc ważna, przepisana od poprzedniego właściciela) ze swojego kampera, a gość mi na to, że sorry już są inne warunki...
Ja pisze o tym nie po to , żeby się z Wami przekomarzać, ale opisuje przykład co się działo dziś we Wrocławiu. Pewnie też pójdę do mniej kumatego agenta i wcisnę mu ciemnotę jakąś lub w ogóle wybiorą Allianz, bo tam widziałem kampery w "specjalnych", ale co jest ważne - praktyka jaką idą ubezpieczyciele - utrudnianie życia i działanie wbrew ustawie. Ja ten temat zgłębię, bo potrzebne jest jasne stanowisko PZU w tej sprawie, najpierw inspektorat, a potem może rzecznik praw ubezpieczonych.

Źle na początku podałem Wam datę rozporządzenia: "Taryfa składek PZU 40/2009 załącznik nr 2 z 9 kwietnia 2009" - obowiązuje od 1. czerwca br.

GOSIAARCADARKA - 2009-07-01, 22:53

Z mojej praktyki należy napisać od razu do Dyrektora Inspektoratu. W ten sposób my dostalismy zwrot nadpłaconej składki za dwa lata. Do pisma najlepiej dołączyć ksero innych polis samochodów specjalnych lub zacytować inne stawki ubezpieczeń od samochodów specjalnych. U nas to zadziałało skutecznie. Ale reasumując, coś w tym Wrocławiu stanęło na głowie (w PZU)
maga - 2009-07-01, 23:00

Zadzwoń do pana Janusza Weissa i przedstaw mu Twoją sytuację,on lubi takie zagmatwane i nie logiczne przypadki,może akurat uda mu się coś wskurać.
bakiM - 2009-07-01, 23:02

CDN...

:spoko

gino - 2009-07-01, 23:05

przedwszytskim odwiedz INSPEKTORAT PZU a nie agenta...
bakiM - 2009-07-01, 23:10

a u nas jest tak, że agenci mają dyżury w inspektoracie i dziś widzisz agenta w mieście, a jutro zasiada on przy biurku w inspektoracie i ubezpiecza tam. Jaka to za różnica?
roger - 2009-07-01, 23:11

GOSIAARCADARKA napisał/a:
Ale reasumując, coś w tym Wrocławiu stanęło na głowie (w PZU)

Gosia chyba masz rację swojego kupowałem w Długołęce a poprzednikowi zapomniało sie opłacić polise , naliczyli mu 900PLN wprawdzie to firma i nie wiem jak jest wtedy ze zniżkami ale wygląda to na jakieś dolnoślaskie zawirowanie ubezpieczeniowe

chris - 2009-07-02, 04:34

Tutaj pisałem kiedyś o ubezpieczeniu: http://www.camperteam.pl/...ighlight=#73444
Myślę że przed opłaceniem składki warto obdzwonić kilka inspektoratów i to w różnych miastach.

pirat666 - 2009-07-02, 11:06

My ubezpieczyliśmy wczoraj kamperka w PZU (Samochód specjalny kempingowy)
OC 276
AC 606
NNW 22

i chyba na Warszawę to dobra oferta

Dziabong - 2009-07-02, 11:52

Nawet bardzo dobra!
witek broda - 2009-07-02, 14:14

Ale dlaczego PZU? Według mnie jeśli w tej firmie jest taki burdel z ubezpieczeniem jak piszecie to po prostu zmieniłbym firmę na jakąś bardziej uporządkowaną nawet jeśli koszt będzie większy
roger - 2009-07-02, 14:53

witek broda napisał/a:
Ale dlaczego PZU? Według mnie jeśli w tej firmie jest taki burdel z ubezpieczeniem jak piszecie to po prostu zmieniłbym firmę na jakąś bardziej uporządkowaną nawet jeśli koszt będzie większy

PZU ma najlepszą ofertę na "samochody specjalne" mimo wszystko .... ;) poza tym niewiele firm ubezpieczeniowych chce ubezpieczać nasze wynalazki

bakiM - 2009-07-02, 18:54

nie no jestem w szoku, 276 za kampera. Gratulacje!

Pozdr.

Baki

pilocik - 2009-07-02, 19:05

Ja też zapłaciłem OC 276 zł w Poznaniu . Taniej to tylko w Erze :lol:
bakiM - 2009-07-02, 19:16

Kurka, jak Wy to robicie? za 2,5 l diesla 276 zł na rok? Popatrzcie jakie kody taryfikacyjne macie na tych polisach.
pilocik - 2009-07-02, 19:37

Ja mam 2,0 benzyna 60 % i opłata za cały rok .
IAAN - 2009-07-02, 22:06

dziś pytałem w Swarzędzu ubespieczenie w HDI za 2,5 d 250 zł za rok przy 60% znizce
bakiM - 2009-07-02, 22:57

o godz 23 jestem umówiony na tel. z zaprzyjaźnioną agentką z PZU. Zaraz się okaże jak jest w naszym kochanym Wrocławiu :mrgreen:
bakiM - 2009-07-02, 23:20

Słuchajcie. jest tak - poprosiłem o wyliczenie składki na pojazd specjalny kempingowy. Rzeczywiście w ich nowym rozporządzeniu nie ma już wyszczególnionego kampera (co niektórych agentów wprowadza w błąd) po karawanach, beczkowozach itd jest zapis "inne pojazdy specjalne". Zastosowała tę definicję, zaczęła liczyć (nie pytała o pojemność silnika) i wyszło, uwaga: 276 zł na rok przy 60% zniżki. Czyli rzeczywiście należy próbować w kilku źródłach, pod warunkiem, że zna się kwotę tę najniższą z możliwych i jest do czego porównywać. Więc pamiętajcie, OC na kampera nie powinno wynieść więcej niż 300 zł/rok (przy max. zniżkach), a jeśli wychodzi inaczej to szukać do skutku agenta co tak obliczy. Tym optymistycznym akcentem kończę temat. Dobranoc. :spoko

ps. zobaczę co mi odpowie rzecznik PZU, do którego dziś zwróciłem się z zapytaniem o ofertę dla poj. specjalnych - kamperów.

janusz - 2009-07-03, 10:08

bakiM napisał/a:
ps. zobaczę co mi odpowie rzecznik PZU, do którego dziś zwróciłem się z zapytaniem o ofertę

Uważaj aby koledzy nie pojechali po tobie za wywoływanie wilka z lasu :haha: :zastrzelic

roger - 2009-07-03, 11:18

Cytat:
ps. zobaczę co mi odpowie rzecznik PZU, do którego dziś zwróciłem się z zapytaniem o ofertę dla poj. specjalnych - kamperów.

Oj Baki Baki ..... nadgorliwość jest cnotą gorszą od faszyzmu ..... no jeszcze potrzeba nam tego aby po wnikliwej analizie Twojego zapytania PZU stwierdziło wewnętrznym rozporządzeniem, że od jutra składka podstawowa za nasze pojazdy wyniesie 4tys PLN a niech płacą skoro mają takie drogie auta to ich stać......

Myślę że takie zapytania nie są najlepszym pomysłem :(
"Tisze jediesz, dalsze budiesz" ...

PS
tak patrzę jak to durnie wygląda fonetycznie zapisane , ale nie mam cyrylicy ;)

Rockers - 2009-07-03, 14:46

Ja w zeszłym roku płaciłem 304 zł za cały rok płatne w dwóch ratach przy 60% zniżce :roll:
roger - 2009-07-03, 15:01

Czyli normalnie , bo zwyżka jest za płatność w 2 ratach, za cały rok jednorazowo byłoby 276 ;)
Rockers - 2009-07-03, 18:44

pewnie tak ;)
Black Cadillac - 2009-07-03, 19:45

Witam.
Ja po zastosowaniu wszystkich możliwych zniżek (60%) i opłata jednorazowa: 305 zł.
Inspektorat PZU Głogów. Polecam dodatkowo na Kamperka ubezpieczenie: SKIP-VIP opłata 150 zł na rok. Daje bardzo dużo, nawet paliwo na trasę dowożą jak braknie za friko, samochód zastępczy prawie w każdej sytuacji, hotel na 3 dni i bardzo dużo innych, np naprawa na trasie za darmo, płacisz tylko za części, hol za darmo itp.
UWAGA! telefon do agentki na dalsze zapytania: 693-133-071. Proszę powiedzieć, że polecił Janusz z Nawigacji z Kątów Wrocławskich. Mnie ubezpieczała, więc będzie łatwiejszy temat. WARUNEK - ukończone 30 lat.

bakiM - 2009-07-03, 23:49

Nie wiem czemu mnie ganicie. a jak jest z innymi zapytaniami np. spanie w kamperze, czyli jak się zapytamy to znaczy ze zakażą spać w autach? Ja napisałem tylko, że pojazdy specjalne powinny być traktowane jak specjalne (z ustawy) a nie osobowe wg ich taryfy.

Zresztą jest i odpowiedź z PZU:

Składki za obowiązkowe ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych w PZU SA zależą m.in. od rodzaju pojazdu. Określając rodzaj pojazdu PZU SA posługuje się informacją o rodzaju pojazdu zawartą w dowodzie rejestracyjnym. Jeśli zatem samochód kempingowy jest zarejestrowany jako specjalny, to tak również powinien zostać obecnie staryfikowany. Jest to także cenowo korzystniejsze dla klienta.

Ponadto wyjaśniamy, że stosownie do postanowień art. 8 ust. 1 wymienionej ustawy wysokość składek ubezpieczeniowych za ubezpieczenia obowiązkowe jest ustalana przez zakład ubezpieczeń, które mogą kształtować taryfę w oparciu o własne analizy. Stawki taryfowe różnicowane są na podstawie danych statystycznych przebiegu szkodowości oraz analizy i klasyfikacji ryzyka reprezentowanego przez różne grupy klientów (lub pojazdów). Na tej podstawie przy ustalaniu taryfy zakład ubezpieczeń dokonuje oceny ryzyka i dokonuje wyboru różnorodnych parametrów charakteryzujących pojazdy i ich posiadaczy.

Pozdr.

Baki

pirat666 - 2009-07-04, 08:28

Wiesz bakiM - to ganienie to w myśl zasady "uderz w stół a nożyce się odezwą" ... "kij w morwisko" ... "Nie ruszać g...na bo śmierdzi" itp :) - każdy kto zapłacił 276-305 jest szczęśliwy i gdyby teraz się okazało że trzeba płacić dużo więcej byłby nieszczęśliwy.
Pytać trzeba tylko czasem rozważyć czy oficjalnie czy nie.
W tym przypadku się udało UFFF.... :) Ale było ciepło.

bakiM - 2009-07-04, 08:52

Powiem inaczej, okazuje się, że PZU ma w swojej ofercie ma taryfę dla specjalnych-kempingowych (w pozycji inne specjalne) i agent ma obowiązek kierować się zapisem z dowodu - i to oficjalnie potwierdza rzecznik.
Problem w tym, że np. niedaleko urzędów rejestracyjnych mają swoje biura agenci naciągacze nastawieni na max. krojenie klienta. Idziesz, chcesz ubezpieczyć a on Ci soli najwyższą taryfę przy okazji nakręcając makaron na uszy, że niema innej możliwości, pokazuje jakieś papiery nie do końca zgodne z rzeczywistością - taka sytuacja spotkała mnie w środę.
Dopóki oficjalnie nie zapytasz "u góry" dopóty zawsze będziesz miał wątpliwości, czy, aby coś się nie zmieniło, bo inaczej tego nie sprawdzisz. Taka była intencja tego wątku i mojego zapytania. Przynajmniej teraz możecie być pewni, że niskie stawki macie całkowicie legalnie, a w razie czego wiadomo też, jak rozmawiać z przedstawicielem. :lol:
I jeszcze jedno, zapytując rzecznika PZU wykorzystałem swoje możliwości zawodowe. Nie występowałem jako kamerowiec lub członek forum.

pirat666 - 2009-07-04, 12:12

No i pięknie :)
słuszne podejście

SQ6ELI - 2009-07-04, 21:28

Witam
Agenci mają płaconą prowizję od kwoty ubezpieczenia więc im zależy coby ta kwota była wysoka dlatego trzeba pytać i walczyć coby taniej było :)

lepciak - 2009-07-05, 14:24

Dnia 11.05.2009 ubezpieczyłem w PZU nowy nabytek czyli FIAT Ducato 2,5 TD z 1993 roku. Bez żadnych ceregieli ubezpieczyciel spisał ze starego dowodu rejestracyjnego typ: samochód specjalny kempingowy, ilość miejsc siedzących - 5. Opłata jednorazowa liczona od daty: 08-06-2009 za cały rok wyniosła 276 zł dla Gdańska plus 33,- za NNW. Razem =309 zł. Z pewnością jest uwzględniona zniżka za bezszkodowa jazdę wzięta z przyczepy kempingowej ale nie wiem w jakiej wysokości.
roger - 2009-07-05, 18:44

bakiM napisał/a:
Jeśli zatem samochód kempingowy jest zarejestrowany jako specjalny, to tak również powinien zostać obecnie staryfikowany

Baki własnie o tym "narazie rzecznikowym mówmy, my wiemy że tak powinien zostać zakwalifikowany a że nie zawsze jest to kombonacje agentów ni wystarczy majac świadomość tego jak być pownno zwrócić agentowi uwagę jak powinien taryfikować pojazd . wkładając kij w mrowisko jak to juz ktoś powiedzieł powodujemy ,że "narazie" stanie się bardzo krótkie i tyle .... ;)

roger - 2009-12-28, 12:21

Ale ty kolego nie ubezpieczyłeś "hipotetycznego kampera" tylko VAN-a normalne stawki ... ;)
Kamper ma w dowodzie rejestracyjnym wpis "specjalny" i okreslone przeznaczenie a to nie to samo co VAN. Nie ma w internetowych kalkulatorach składek "pojazdów specjanych".

lepciak - 2010-01-05, 14:14

Dzisiaj byłem w PZU i pytałem o ubezpieczenie Auto pomoc. Ponieważ moja bryka (kamper) jest ubezpieczona w PZU - OC + NNW a ja nazbierałem dla niej zniżek na 60% to w pakiecie mam ubezpieczenie PZU Auto Pomoc KOMFORT bez dodatkowych opłat. Jeżeli natomiast będę zainteresowany ubezpieczeniem SUPER łącznie z wyjazdami poza granice naszego kraju to muszę dopłacić 319 zł. Prawie tyle samo musiałbym zapłacić za tę samą usługę dla mojego Passata 1,9 TDI który OC i NNW ma wykupione u innego ubezpieczyciela. Zainteresowanych odsyłam do PZU gdzie kompetentne i ładne (w Gdańsku) dziewczyny udzielają szczegółowych informacji o ubezpieczeniu Komfort lub Super oraz wydają stosowne ubezpieczenie od ręki.
JaWa - 2010-01-06, 11:00

lepciak napisał/a:
Jeżeli natomiast będę zainteresowany ubezpieczeniem SUPER łącznie z wyjazdami poza granice naszego kraju to muszę dopłacić 319 zł.

Ach jak Wy kochacie przepłacać. :haha:

Ile to może kosztować ? ?

Tetytrorium - cała Europa
Ubezpieczenie na osobę, nie na samochód
Nocleg i samochód zastępczy itd, zresztą oto skany

Wszytko jest TUTAJ

Po wejściu kliknij " zbuduj swój program pomocy " Temu programowi podlegają samochody do 3,5 T w tym kamepery.

erikson - 2010-01-07, 10:20

zrobilem symulacje i wychodzi mi na 1 miesiac 51zl,tylko narazie nie moge zrozumiec czy to sie placi jednorazowo ?(tylko 51zl ,czy sa to jakies stale skladki)
JaWa - 2010-01-07, 13:52

erikson napisał/a:
zrobilem symulacje i wychodzi mi na 1 miesiac 51zl,t

Na 1 miesiąc raczej się nie opłaca, bo w tych 51 zł masz roczną składkę członkowską w wysokości 35 zł.
"Cena programu
20.40 PLN
Cena składki członkowskiej
35.00 PLN
Cena programu + składki
55.40 PLN"
Przy rocznym, pełnym ubezpieczeniu całość wynosi 150 zł, jak na skanach wyżej.

pirat666 - 2010-06-12, 21:11

Podnoszę temat bo mnie przyszło w tym roku do zapłaty OC 414zł / rok a było 276 zł
Ktoś w tym roku już przerabiał OC ?

Roza - 2010-06-12, 21:17

my w marcu zaplacilismy 345 zl.
MILUŚ - 2010-06-12, 22:36

W PZU - 60% znizki 291zł/rok

:spoko

Grzegorz83 - 2010-06-13, 16:18

My dostalismy do placenia 447 zamiast 276, w PZU za 60% zniżek. Ducato 2,5.
Jest szansa coś z tego uszczknąć, czy podwyzki są tak wielkie, że nie ma juz szans na to? A moze to po prostu jakiś błąd systemu? bo to przedluzenie ubezpieczenia automatyczne. A zawsze jest tak, ze kiedy spisuje je agent wychodzi nizsza skladka ni ta liczona z automatu?

AUTOJUR - 2010-06-13, 19:12

PZU to chyba przesadza z 450zł na 880zł.Jutro sprawdze w UNIQA mają ciekawe oferty cenowe :spoko
MILUŚ - 2010-06-13, 19:27

AUTOJUR napisał/a:
PZU to chyba przesadza z 450zł na 880zł.Jutro sprawdze w UNIQA mają ciekawe oferty cenowe :spoko

Ja właśnie uciekłem z UNIQA ......... przed opisywaną przez Was podwyżką chcieli za mojego camperka 571 zł/rok wtedy kiedy PZU 291 zł / rok Sprawdzaj .. sprawdzaj ........... za rok znów muszę płacić :gwm :gwm :gwm

lepciak - 2010-06-13, 20:00

Link4 otwarcie przyznaje, że nie bawi się w ubezpieczenia kamperów i dla nich wystawia ceny zaporowe.
AUTOJUR - 2010-06-13, 20:02

Ted69 ja też się zastanawiam nad tym 880 zł.W kalkulatorach on-line brak pojazdów specjalnych tylko agent ubezpieczeniowy. :bigok
roger - 2010-06-13, 20:37

Zadna z ubezpieczalni direct nie ma oferty na samochody specjane baaa nie ma jej również na przyczepy i skutery ... :(
Chyba trzeba będzie zostać w PZU .... cholera w sierpniu mi się kończy polisa :(

Baal - 2010-06-13, 22:09

Ja zapłaciłem w pzu 300zł. Co ciekawe odmówiono mi osobnego ubezpieczenia szyb.Chodzi mi głównie o przednią bo kosztuje 1000 euro.W zeszłym roku nie było z tym problemu.Może ktoś z kolegów wie co zrobić z tym fantem.
MILUŚ - 2010-06-13, 23:12

Baal napisał/a:
Ja zapłaciłem w pzu 300zł. Co ciekawe odmówiono mi osobnego ubezpieczenia szyb.Chodzi mi głównie o przednią bo kosztuje 1000 euro.W zeszłym roku nie było z tym problemu.Może ktoś z kolegów wie co zrobić z tym fantem.

szukać............ szyby :gwm

Stanek - 2010-06-14, 08:15

Ja od lat ubezpieczam w Allianz. Mają tam oddzielną kategorię: samochody kempingowe. Niezależnie od pojemności koszt rocznego OC wynosi 400 zł i po dwóch latach dostaje się 10% zniżki za kontynuację, więc teraz płacę 360 zł (przynajmniej tyle zapłaciłem na jesieni). Na stronie internetowej Allianz ta kategoria nie występuje, ale myślę, że warto przejść się do punktu obsługi i upierać się żeby szukali takiej kategorii bo jak nie mieli do czynienia to sami nawet nie wiedzą co z tym zrobić.

Ja po przeczytaniu postów na forum dwa lata temu jak zmieniałem kampera pobiegłem do PZU bo pisaliście, że jest najtaniej. Pani naliczyła mi ze zniżkami 60% składkę 1200 zł i w żaden sposób nie chciało jej wyjść 271 zł więc odwróciłem się na pięcie i wróciłem do Allianz. Tym bardziej, że zdaje mi się że w Allianz przy kampingowych zniżki za bezszkodowość nie mają znaczenia jest po prostu 400 zł i już ale głowy za to nie dam.

Jak ktoś jest zainteresowany moge dać namiar do agentki która mnie obsługuje (jest już zorientowana w kampingowych) a punkt obsługi jest chociażby w moim bloku w Warszawie (ul. Racławicka 146).

@ndrzej - 2010-06-14, 21:33

Mogę tylko potwierdzić! Sam ubezpieczam się w Allianz od 6.lat i podobnie jak Stanek płacę 360 zł rocznie.
Nie wiem, jak jest w Allianz w innych rejonach Polski, ale w wielu firmach ubezpieczeniowych Warszawa i okolice traktowane są po macoszemu i stawki są najwyższe :gwm

wmaker - 2010-06-14, 21:38

Dziś byłem w oddziale Alianz Kielce i 400zł to jest 1000zł z 60% zniżki, znaczy się Panie prowincja - mam przynieść potwierdzenie zniżek od starego ubezpieczyciela.
Stanek - 2010-06-14, 21:42

wmaker napisał/a:
Dziś byłem w oddziale Alianz Kielce i 400zł to jest 1000zł z 60% zniżki,

Czyli nie miałem racji, ale napisałem, że głowy nie daję.

Rockers - 2010-06-14, 21:54

ja w PZU ze zniżką 60% płacę 304 zł płatne w dwóch ratach po 152 zł + 40 zł w pierwszej racie za NNW
AUTOJUR - 2010-06-14, 22:06

Rockers płaciłeś przed podwyżkami :bajer
Rockers - 2010-06-14, 22:24

a kidy były podwyżki ?? :aniolek
AUTOJUR - 2010-06-14, 22:31

Od 1 Powodzi :gwm
wmaker - 2010-06-15, 08:02

AUTOJUR napisał/a:
Rockers płaciłeś przed podwyżkami :bajer

a ile po podwyżkach?

Darek1968 - 2010-06-15, 12:18

przeszukałem wszystkie oferty, najtaniej wychodzi w PZU, uznają wszystki znizki i jest bez problemów zapłaciłem cos kolo 300 zł, mBank nie prowadzi oferty takiej, rozmawiałem telefonicznie a w Hestii wyliczyli mi coś około 600 zł, więc PZU było bezkonkurencyjne
airgaston - 2010-06-15, 22:24

No to niezłe podwyżki nastały w PZU. W zeszłym roku zapłaciłem przy60% zniżki 276zł a w tym roku 60% i jeszcze 5%za kontynuację 414zł K.... I..... M....... :gwm
Stanek - 2010-06-15, 22:44

airgaston napisał/a:
No to niezłe podwyżki nastały w PZU. W zeszłym roku zapłaciłem przy60% zniżki 276zł a w tym roku 60% i jeszcze 5%za kontynuację 414zł K.... I..... M....... :gwm

No to trzeba przenieść się do Allianz. Na dzień dobry zapłacisz 400 zł, a przy zniżce za kontynuację 360 zł.

GOSIAARCADARKA - 2010-06-16, 20:53

airgaston napisał/a:

Potwierdzam, dziś byłam w Inspektoracie PZU i dowiedziałam się, że zmienili kategorię samochodów specjalnych. Specjalne podzielili na trzy : straż pożarna, karetki pogotowia i inne. W tych innych są campingowe i teraz OC bez zniżek to kwota 1.090,- na rok. My mamy 30% zniżek i 5% za kontynuację i wyszło 725,00 zł. A jeszcze jedno podnieśli, poprzednio NNW było 33,00 zł a teraz 90,00 zł. Nam policzyli jeszcze te 33,00 Tak więc PZU już nie jest atrakcyjne.

roger - 2010-06-16, 20:59

Tak więc PZU już nie jest atrakcyjne.

No tak ale problem polega na tym że nie ma żadnej konkurencyjnej i atrakcyjniejszej alternatywy :( .... ja nie znalazłem .....

SlawekEwa - 2010-06-16, 21:09

KOGUT napisał/a:
ja zapłacę ... ale jak babcie kocham odbiję to sobie z nawiązką ...

Na kim? :shock:

roger - 2010-06-16, 21:09

KOGUT napisał/a:
ja zapłacę ... ale jak babcie kocham odbiję to sobie z nawiązką ....... :bajer

Specjalne podzielili na trzy : straż pożarna, karetki pogotowia i inne

Ale ty nie jesteś Adaś "inne" Twój samochód ma KOGUTA ...... :bajer :haha: :haha: :haha: :haha: tylko cholera wie czy ty straz czy pogotowie psychiatryczne ... :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

roger - 2010-06-16, 21:26

To ja jako "misiowy wujo dobra rada" powiem tak :
Nie wiesz jak to zrobić weź zaświadczenie od OD że jesteś KOGUT ..... następnie napisz oświadczenie że tylko i wyłącznie ty go prowadzisz .... i masz zawsze Kampa z KOGUTEM a że w środku a kogo to .... ;)

Jacek M - 2010-07-12, 19:22

Ja temacik podciągnę - i taką oto historyjkę - do rozważenia przedstawię:

Jak większość z nas OC mam od 4 lat w PZU i tak jak rzeczona większość składkę za ubiegły rok zapłaciłem 276 PLN - po zniżkach. W tym roku grzecznie przyszło powiadomienie, że mam do zapłaty 414, płatne do 07 lipca. Wydedukowałem zgrabnie, że idzie o podwyżki. 30 czerwca nawiedziłem PZU w innej sprawie, mianowicie aby zawrzeć polisę na nowo nabyty pojazd Octavia. Pani policzyła urzędowo stawkę ubezpieczena - wyszło czterysta osiemdziesiąt coś. Ja do Pani, że stały klient, że kampera, że pitu pitu, a Pani: a jak tak to ja dla Pana specjalną zniżeczkę i - pyk - policzyła ponad stówkę mniej - 376! No to ja cały w skowronkach, że w takim razie to i na kampera Pani coś mi da - znaczy się zniżkę - Pani - że i owszem, ja - że czasu już nie mam - to Pan wpadnie w poniedziłek, się policzy, się załatwi - będziesz Pan zadowolniony! No to ja - podwójnie już szczęśliwy - raz, że Skoda taniej, dwa, że kampera mniej więcej do zeszłego roku starguję :szeroki_usmiech
Czasu minęło mało wiele - jakoś kwestia opłaty polisy mi się w fałdach mózgowych zapodziała. W sobotę (9 lipca) chcemy z najlepszą z żon nad Bug na chwilkę, a mnie coś tknęło - toć ubezpieczeniam nie zapłacił *) !!!
Dziś - biegutkiem do Pani do PZU - i teraz będzie puenta:
proszę Pana, dziś, to jest po terminie i dziś, to Pan już m u s i się u mnie ubezpieczyć. Owszem przed terminem to ja bym panu zniżkę dała, bo to by szło, że niby Pan chce zmienić ubezpieczyciela, to bym mogła, a teraz - sam Pan rozumie - rocznica polisy minęła, Pan nie zagroził zmianą ubezpieczyciela(zerwaniem), a więc - dedukuję - polisa się automatycznie odnowiła na kolejny rok... W domyśle: Czyli, że teraz to ja już mogę Pani i całemu PZU... no ... skoczyć! No i bardzo pięknie i frontem do klienta :haha:

Mam nadzieję że się podobało :bigok

P.S.
Obiecałem Pani i sobie, że w przyszłym roku to ja ich rozprowadzę! Jak nie zapomnę... :mrgreen: Z powodu, że jednak mogę zapomnieć (latka, latka) namawiam szanowne koleżeństwo do gremialnego targowania zagrażając odejściem - będzie mi lżej, że choć kto sobie za mnie na molochu odbije!

*) a bez opłaconej składki podobno można jeździć - odpowiedzialność OC ubezpieczyciela wynika z faktu zawarcia polisy, a nie zapłacenia składki. A policja to może co najwyżej 100 pln skasować tytułem mandatu. Powyższe zasady podaję za Panią z PZU i na jej odpowiedzialność :box

AUTOJUR - 2010-07-12, 19:59

Ja z PZU zrezygnowałem obliczyli za Campera OC i AC około 2400zł za rok.Uniqua za to samo + bonus za zmiane ubezpieczyciela i wyszło 1150zł. :bigok
Jacek M - 2010-07-15, 17:39

KOGUT napisał/a:
Niestety negocjacje na nic się zdają jak już polisa jest ważna i "czas biegnie

No właśnie na to wyszło. Chociaż dobry obyczaj kupiecki (albo i zwykły - ludzki) wymagałby czegos w przybliżeniu takiego: "..aaa to Pan - pamiętam, a jakże! Ustalił Pan z koleżanką zniżkę za ...? - oczywiście, że przekazała! Dlaczego nie fersztejn? My wszystko fersztejn - pan siada, pan poczeka, sie załatwi!

"Naiwność jest to rodzaj dobrotliwej niewinności...."

Jak byłem w drugiej klasie podstawówki to mój kolega z siódmej marzył, że jak skończy ósmą i wyjdzie ze świadectwem ze szkoły to wtedy stanie przed szkołą i poczęstuje nauczyciela papierosem, a gdy ten się zaciągnie - znienacka da mu w pysk.
Bo wtedy nauczyciel już nic nie będzi mógł mu zrobić!

StasioiJola - 2010-07-15, 18:01

Jacek - z tym targowaniem się z PZU to masz rację!!! :szeroki_usmiech :spoko . Mnie po pierwszym roku ubezpieczenia Escorta za 380 rocznie przyszło prawie 500. No to ja za telefon do swojego agenta i mówię; Jak wy jestescie tacy drodzy to ja sie przenoszę do innego ubezpieczyciela!! No i po jakis 2 dniach okazało się ,że składkla może być poniżej 400zł. Tylko ich trochę postraszyć odejściem a zaraz trochę zmiękną!!! :haha: :haha: :haha:
Jacek M - 2010-07-15, 18:22

Wiesz, ja bym sam pewnie tego nie wymyślił - ale skoro sami chcą ...
Dobroczynności nie należy stawiać barier :mikolaj

donald - 2010-07-15, 18:54

a mi dziś przyszlo pocztą przedluzenie oc znizka 50% 290pln. :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech podwyzek na razie nie stwierdzono...... :aniolek
Pawcio - 2010-07-15, 19:56

Jacek M napisał/a:
No to ja cały w skowronkach, że w takim razie to i na kampera Pani coś mi da - znaczy się zniżkę - Pani - że i owszem, ja - że czasu już nie mam - to Pan wpadnie w poniedziłek, się policzy, się załatwi - będziesz Pan zadowolniony! No to ja - podwójnie już szczęśliwy - raz, że Skoda taniej, dwa, że kampera mniej więcej do zeszłego roku starguję
Czasu minęło mało wiele - jakoś kwestia opłaty polisy mi się w fałdach mózgowych zapodziała. W sobotę (9 lipca) chcemy z najlepszą z żon nad Bug na chwilkę, a mnie coś tknęło - toć ubezpieczeniam nie zapłacił *) !!!
Dziś - biegutkiem do Pani do PZU - i teraz będzie puenta:
proszę Pana, dziś, to jest po terminie i dziś, to Pan już m u s i się u mnie ubezpieczyć. Owszem przed terminem to ja bym panu zniżkę dała, bo to by szło, że niby Pan chce zmienić ubezpieczyciela, to bym mogła, a teraz - sam Pan rozumie - rocznica polisy minęła, Pan nie zagroził zmianą ubezpieczyciela(zerwaniem), a więc - dedukuję - polisa się automatycznie odnowiła na kolejny rok... W domyśle: Czyli, że teraz to ja już mogę Pani i całemu PZU... no ... skoczyć! No i bardzo pięknie i frontem do klienta

Nadmienię, że i Pawciów identyczna sytuacja nawiedziła... Tak więc ku przestrodze! Aby polisa nie została automatycznie przedłużona należy wymówić ją najpóźniej na trzy dni przed zakończeniem aktualnej polisy. :spoko

Fux - 2010-07-15, 20:00

To wynika z przyjaźni z agentem, chyba... :kwiatki:
erikson - 2010-07-28, 12:27

Podrozało OC na pojazdy specjale,wlasnie po znizkach zaplacilem 415zl w PZU na roku.Kurde kosztuje prawie tyle co na osobowy.
Skorpion - 2010-07-28, 13:59

Ja dzis walsnie oplacilem OC za kampiorka. OC 414pln NNW 44pln NNW Max 86pln i PZU Auto Pomoc co daje sumke 544 pln tylko cholercia nie chca ubezpieczyc szyb w kampioku :(
wbobowski - 2010-07-29, 00:47

A ja w firmie UNIQA zapłaciłem w marcu 324 zł za OC.
SlawekEwa - 2010-08-07, 16:06

Wczoraj w firmie UNIQA zaplaciłem za kampera 268 zł za OC
donald - 2010-11-16, 20:19

Oj ceny poszly ostro w góre.. Pzu 50 %znizki i za campera wyszło 720pln. :gwm :gwm
Frowyz - 2010-11-17, 07:33

donald napisał/a:
Oj ceny poszly ostro w góre.. Pzu 50 %znizki i za campera wyszło 720pln. :gwm :gwm

:shock: :shock: :shock:

Matko jedyna... A mnie się moje 430 wydawało dużo... Ale fakt OC poszło w górę. Za osobówkę zapłaciłem dwa dni temu 50 pln więcej niż w zeszłym roku...

donald - 2010-11-17, 07:48

to zalezne jest jeszcze od regionu....mazowieckie zawsze mialo jedne z wyzszych stawek.... :gwm
gino - 2010-11-17, 08:10

cos Ci zle policzyli...
powieniens zaplacic max 480-500pln
ja tez z Twojego miasta i przy 60% znizek place 412pln

donald - 2010-11-17, 08:15

to daj mi namiar na swojego agenta :bajer ..moze obliczy inaczej :aniolek ... ja sie dowiadywalem najpierw w w inspektoracie na Bukowinskiej a potem u 3 rożnych agentów... i sami sie dziwili ze tak duzo teraz wychodzi... podobno miesiac temu tak skoczylo w gore :evil: :evil: a no i ja mam silnik 2.9 :lol:
gino - 2010-11-17, 08:23

ja place w sulejówku..chyba ul.DWORCOWA..
a dlaczego chcesz akurat w PZU..
wklejalem tu wczesniej link chyba do alianz gdzie wychodzilo rowno 400pln za kampera

bogdanpiotr - 2010-11-20, 19:03
Temat postu: Ubezpieczenie OC w PZU zdrożało o przeszło 100%
To skandal, w zeszłym roku zapłaciłem za OC + zielona karta 276 zł. W tym roku trzeba zapłacić prawie 600 zł. To wszystko dzieje się w PZU.
Czy wiecie jakie są stawki za OC u innych ubezpieczycieli?. Z kampera korzystam tylko dwa miesiące w roku. Obecne stawki w PZU to jedno wielkie wariactwo.
Trzeba głośno protestować!.

donald - 2010-11-20, 19:07

Kolego masz to opisane w innym wątku....
http://www.camperteam.pl/...ght=pzu&start=0

Tadeusz - 2010-11-20, 19:20

donald napisał/a:
Kolego masz to opisane w innym wątku....
http://www.camperteam.pl/...ght=pzu&start=0

Słuszna uwaga, Danielu. Dlatego scaliłem te tematy. :spoko

donald - 2010-11-20, 19:21

i o to chodzi Tadeuszu :spoko czuwaj zatem :spoko
bogdanpiotr - 2010-11-20, 20:03
Dotarłem i tam. W Allianz wychodzi za OC 400 zł. W poniedziałek przedzwonie do nich.Czy w tej cenie jest zielona karta?.
Stanek - 2010-11-20, 20:05
Temat postu: Re: Ubezpieczenie OC w PZU zdrożało o przeszło 100%
bogdanpiotr napisał/a:
Dotarłem i tam. W Allianz wychodzi za OC 400 zł. W poniedziałek przedzwonie do nich.Czy w tej cenie jest zielona karta?.

Tak jak poprosisz to wypiszą Ci zieloną kartę.

oskp - 2010-11-20, 20:09

bogdanpiotr napisał/a:
To skandal, w zeszłym roku zapłaciłem za OC + zielona karta 276 zł. W tym roku trzeba zapłacić prawie 600 zł.

:chytry przestałem lubić PZU :zastrzelic

bogdanpiotr - 2010-11-20, 20:11
Moja Pani z PZU sama mi wypisuje zieloną kartę bez proszenia,jeszcze przychodzi do mnie do domu.Takie usługi PZU wycenia obecnie na 200zł.Pozdrawiam
Stanek - 2010-11-20, 20:15
bogdanpiotr napisał/a:
Moja Pani z PZU sama mi wypisuje zieloną kartę bez proszenia,jeszcze przychodzi do mnie do domu.Takie usługi PZU wycenia obecnie na 200zł.Pozdrawiam

Standardowo nie wypisują bo w UE nie jest wymagana, ale jak jechałem do Chorwacji to poszedłem i powiedziałem że jadę poza UE i potrzebna mi zielona karta. Bez problemu wypisali. Dodatkowo Allianz daje zniżkę za kontynuację. Ja obecnie płacę 360 zł.

bogdanpiotr - 2010-11-20, 20:18
Proponuję aby nasze forum zadziłało w tym temacie. Ktoś sobie w centrali PZU poszedł po bandzie.
donald - 2010-11-20, 20:23

Po powodziach tegorocznych ,to było do przewidzenia... :gwm pizetju musi z czegoś wypłacać odszkodowania... wiec siegnie do naszych kieszeni... :gwm
Stanek - 2010-11-20, 20:24

Ale kto Wam każe ubezpieczać się w PZU. Po co wozić drwali w kamperku :wyszczerzony:
bogdanpiotr - 2010-11-20, 20:25
Tak , w krajach UE nie trzeba zielonej karty. Jak wiesz nasze kierunki wyjazdów wymagają zielonej karty. Ja w tym roku odwiedzilem takie kraje:Chorwacja,Bośnia,Czarnogóra.Na granicy trzeba pokazać zieloną kartę. W przyszłym roku jadę na północ.Norwegia nie jest w UE.Pozdrawiam.
Fux - 2010-11-20, 20:29

BiH i Montenegro chciało ZK.
Chorwacja nie chce. :spoko

bogdanpiotr - 2010-11-20, 20:46
ZK dobrze mieć i w Chorwacji, na granicy mnie przepuścili bez problemów, ale jak wjechałem do BiH(do Mostaru) to musiałem zjechać na granicy na pobocze i pokazać ZK. Przy okazji to w Mostarze trzeba bardzo uważać na miejscowych muzułmanów, są agresywni. Byłem świadkiem jak jeden turysta zerwał z drzewa figowego rąsnącego przy ulicy figę, to musiał się wykupić 5EUR.
Fux - 2010-11-20, 20:49

bogdanpiotr napisał/a:
ale jak wjechałem do BiH(do Mostaru) to musiałem zjechać na granicy na pobocze i pokazać ZK.

No przecież opuszczałeś terytorium Chorwacji! :bigok

bogdanpiotr - 2010-11-20, 22:03
Tak w Chorwacji nie było problemów z ZK na granicach. Problem chyba jest w tym, że w razie gdybym kogoś uszkodził to wtedy może posiadanie ZK byłoby konieczne. Nie mam takiej wiedzy czy została podpisana umowa w tym temacje pomiędzy UE a Chorwacją.
tomiy - 2010-11-21, 10:47

W allianz zreszta tez podrozalo OC jak i AC, OC o ok 10% a AC to z 20%
Stanek - 2010-11-21, 11:06

tomiy napisał/a:
W allianz zreszta tez podrozalo OC jak i AC, OC o ok 10% a AC to z 20%

Płaciłem w październiku i było tak jak w zeszłym roku. Chyba że podrożało od listopada.

bogdanpiotr - 2010-11-21, 11:50

Zobaczę jutro, mają odezwać się z Allianz. Sprawdzałem w internecie, było za OC 400zł.
Pozdrawiam

Tadeusz - 2010-11-21, 11:52

bogdanpiotr napisał/a:
mają odezwać się z Allianz. Sprawdzałem w internecie, było za OC 400zł.

Ja właśnie tyle płacę za OC w Allianz.

bogdanpiotr - 2010-11-21, 12:10
Dziękuję za pomoc w temacie ubezpieczenia. Teraz wejdę w temat nie ubezpieczeń a zabezpieczenia kampera na zimę,gdzie trzymacie i czy przykrywacie kampera np. plandeką. W zeszłym roku trzymałem kampera na ulicy przed domem, uliczka jest dosyć wąska i nie przykrywałem plandeką. W tym roku udało mi się wstawić kampera za ogrodzenie przy wjeżdzie do garażu i przykryłem go plandeką o wymiarach 8x5. W dużych miastach jest problem z parkowaniem. Mój osobowy bedzie musiał zimować w tym roku na ulicy.
Stanek - 2010-11-21, 12:15
bogdanpiotr napisał/a:
Dziękuję za pomoc w temacie ubezpieczenia. Teraz wejdę w temat nie ubezpieczeń a zabezpieczenia

Wydaje mi się że to do innego temtu niż "Ubezpieczenie OC w PZU zdrożało o przeszło 100%"

48a-ELANKO - 2010-11-21, 12:40
Stanek napisał/a:
bogdanpiotr napisał/a:
Dziękuję za pomoc w temacie ubezpieczenia. Teraz wejdę w temat nie ubezpieczeń a zabezpieczenia

Wydaje mi się że to do innego temtu niż "Ubezpieczenie OC w PZU zdrożało o przeszło 100%"

Dzięki, Stanek :)

bogdanpiotr, postaraj się nie zakładać niepotrzebnie nowych tematów; poszperaj wcześniej w naszym forum ( a jeszcze szybciej i prościej korzystając z Przewodnika po forum ).
Niepotrzebnie tworzy się bałagan lub też ponowne opisywanie tego co już było szczegółowo opisane.
Poczytaj np:
http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=948 (Zimowanie kampera)

bogdanpiotr - 2010-11-21, 14:12
ok
koko - 2011-01-07, 16:57

Pomóżcie gdzie wykupić asistans na kampera DMC 4.250 kiedyś była dyskusja na forum o ADAC
Camper Diem - 2011-01-07, 20:15

Konrad, właśnie się dowiedziałem, że możemy wykupywać ubezpieczenie ADAC. zajrzyj do tego wątku: http://www.camperteam.pl/...ic.php?p=200226
xr5pl - 2011-03-01, 13:42

Witajcie koledzy

Wczoraj (28.02.20011) zapłacilem za ubezpieczenie OC mojego kampera (Ducato 2.4D) 1285zł ! ... Mam 10% ulgi .
Ręce opadają :( ( :gwm

jedrek49 - 2011-03-02, 08:54

witam
Kolego gdzie znalazles takiego ubezpieczyciela,ja placilem 4 miesiace temu niecale 400zl
pozdrawiam
jedrek49

gino - 2011-03-02, 08:59

xr5pl napisał/a:
1285zł ! ... Mam 10% ulgi .

chyba tu jest pies pogrzebany....
10% to jednak nie 60% :roll:

ale nic to...co roku bedzie wiecej % ....

chociaz..i na to są sposoby.. :-P

ale nie będe ich opisywał na ''ogólnym''

małyb-c - 2011-03-02, 09:00

xr5pl nie napisałeś w jakiej firmie ubezpieczałeś , to by wiele wyjaśniało . Z tego co wiem PZU jest najtańsze , ale tak jak piszesz masz tylko 10% zniżki , a to trochę mało :-/
eMWu - 2011-03-02, 09:15

gino napisał/a:

czemu? wspolwasciciel z pelnymi zniżkami to zadne przestepstwo :ok a przy okazji "ekonomicznie" nabywasz swoje znizki. dojscie do pelnym znizek od 10% zajmie koledze pare lat. roznica w kosztach bedzie 4ro cyfrowa.

gino - 2011-03-02, 09:27

eMWu napisał/a:
gino napisał/a:

czemu? wspolwasciciel z pelnymi zniżkami to zadne przestepstwo :ok

ta opcja jest oczywista.... :spoko

opcja o ktorej wspominam....nie do końca w porządku co do firm ubezpieczeniowych.. :-P

ale, znajomi ja stosuja od lat..i jest ok../żeby była jasność-legalnie oplacaja składki OC :!: :!:

i żadne ''lewe '' kwity nie wchodzą w gre... :evil:

ale..kończymy drążenie tego tematu na ''ogólnym'' :-P

xr5pl - 2011-03-02, 10:39

Koledzy OC w PZU poszło 100% w górę ... Moim skromnym zdaniem czy sie ma 10% czy 60% , to skandal !
Nawet na polskim grajdole GPW takie zwyżki to rzadkość.

foto kamper - 2011-03-24, 16:17

Witam i potwierdzam dziś w Pi Zet jU składkę wyliczyli mi na 600 zł za rok a w Allianz 400 za rok !!!!!!!!!
Posiadam maksymalną zniżkę fiata ducato 2,4 d zarejestrowany jako pojazd specjalny. Pan był bardzo kompetentny wiedział co to kamper wiedział co to pojazd specjalny a nie jak było w innych "ubezpieczalniach" kamper ? a to przyczepę pan ma... a pojazd specjalny czyli ma pan koguty :gwm Nie będę pisał jakie to firmy bo jeszcze kogoś urażę

sylpuz - 2011-03-24, 17:23

Witajcie, przerażająmnie te ceny. Czy ktoś z was wykupuje AC na kampera na cały rok?
BiG Team - 2011-03-24, 17:32

Z PZU dostałem ofertę 596 zł / w ubiegłym roku 302 zł/, dziś ubezpieczyłem w Allianz za 400 zł
foto kamper - 2011-03-24, 18:22

BiG Team napisał/a:
Z PZU dostałem ofertę 596 zł / w ubiegłym roku 302 zł/, dziś ubezpieczyłem w Allianz za 400 zł

Dokładnie tak jak ja i od razu na cały rock!!

antwad - 2011-03-24, 18:44

sylpuz napisał/a:
Witajcie, przerażająmnie te ceny. Czy ktoś z was wykupuje AC na kampera na cały rok?

E tam, nie ma się co przerażać. W zeszłym tygodniu pytałem się po różnych ubezpieczalniach o koszt OC i AC. Zniżki 60 %, wartość kampera podawałem 70 tys. zł. No i, aby nie było za lekko - Warszawa, czyli najwyższe stawki.
Allianz - to było coś około 4 tys zł + 400 za OC,
Hestia - pakiet AC + OC - 3300 zł.
Jakieś wynalazki typu TUW, MTU - trochę ponad 2000 zł.

A dzisiaj zadzwoniłem do PZU, którego wcześniej nie brałem nawet pod uwagę - i tu mnie zaskoczyło :shock:
Pakiet AC + OC + NNW (15 000 zł) 1841,- zł
W rozbiciu na poszczególne polisy: AC - 1238,-; OC - 570,-; NNW - 33,-.

Natomiast za ubezpieczenie 10 letniej Hondy, którą wycenili na 11 700,- zł zawinszowali sobie 1350,- zł. :evil:

No i gdzie tu logika? :?:

foto kamper - 2011-03-24, 19:02

No i gdzie tu logika? :?:

Nigdzie, Polska :shock: :roll: :!: :?:

sylpuz - 2011-03-24, 19:05

A jaką masz pojemność kamperka.
antwad - 2011-03-24, 19:27

sylpuz napisał/a:
A jaką masz pojemność kamperka.

2,8 l

Yans - 2011-03-24, 20:27

Mam pytanie z innej becki... :diabelski_usmiech Mam ac w PZU. I wraz z nim Auto Pomoc. Czy ktoś już z tego skorzystał? Jestem ciekaw opinii. :bigok
tolo61 - 2011-03-25, 01:26

A ja wczoraj ubezpieczyłem na cały rok..../ znaczy się już przedwczoraj ... :haha: /
OC w Allianz 346zł jako pojazd specjalny, jak tylko kamper to 400 zł / 60% zniżki /

kola - 2011-04-04, 17:26

witam
chciałbym zapytać czy funkcjonują polisy AC terminowe tzn tylko np na 4 miesiące.
chodzi o to aby ubezpieczyć auto tylko na sezon.
pozdrawiam

papamila - 2011-04-04, 19:56

kola,
w PL nie ma polis okresowych

kola - 2011-04-04, 23:08

szkoda:(
antwad - 2011-04-05, 08:37

Tyle tylko, że składka ubezpieczenia jest pełnopłatna (nie obowiązują zniżki). Tak przynajmniej powiedzieli mi między innymi w Allianz.
Tak że jeśli chciałoby się ubezpieczyć AC na sezon czyli pół roku, a posiada się zniżki na poziomie 60% to zapłaci się więcej niż za cały rok :(

Black Cadillac - 2011-04-08, 22:39

A ja miałem za 2010 składkę 305zł cały rok, Ducato2,5 (65% zniżki). Za 2011 przyszło mi 650zł, dzwoniłem i potwierdzili, nie wiem o co chodzi? Gdzie macie coś taniego, bo muszę zmienić.
airgaston - 2011-04-08, 22:49

Było już ALLIANZ ok 350 za cały rok. Powiem Ci odkładnie w poniedziałek.
Black Cadillac - 2011-04-08, 22:53

Dzięki, to jutro wyrejestruję się z PZU, bo do 10tego mam termin.
Bogusław i Ewa - 2011-04-09, 09:07

W Białymstoku ALlianz 336zł.Musi być wpis sam.specjalny,kampingowy :spoko
bonusik - 2011-04-09, 09:12

[quote="airgaston"]Było już ALLIANZ ok 350 za cały rok[/quot

OC w Allianz wyniósł mnie 400 zeta za cały rok.
Poprzednio miałem OC w PZU,niestety komuś delikatnie mówiąc odbiło i podnieśli stawki o 100%. :gwm
No to niech spadają "na szczaw". :diabelski_usmiech

StasioiJola - 2011-04-09, 10:01

Masz Jarku rację - ja też już mam przygotowane papiery w Allianz za 400 PLZ i zielona karta w tym!! A PZU upadło na głowę , a niedługo przy tej polityce to upadna całkowicie! :szeroki_usmiech :spoko
Skorpion - 2011-04-09, 11:46

Jak jedyny panstwow zaklad udreki i ubezpieczen moze pasc tonie mozlie z czego beda zyc :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech
foto kamper - 2011-04-09, 11:54

StasioiJola napisał/a:
Masz Jarku rację - ja też już mam przygotowane papiery w Allianz za 400 PLZ i zielona karta w tym!! A PZU upadło na głowę , a niedługo przy tej polityce to upadna całkowicie! :szeroki_usmiech :spoko

Za ubezpieczenie zapłacimy 400 albo około tego a za ropę ponad 5 zł to jest dopiero kur...
Tiry robią interes!!!!!

waldi - 2011-04-09, 14:35

foto kamper napisał/a:
StasioiJola napisał/a:

Za ubezpieczenie zapłacimy 400 albo około tego a za ropę ponad 5 zł to jest dopiero kur...
Tiry robią interes!!!!!

To zaczni jezdzic TIREM :-P

foto kamper - 2011-04-09, 20:24

waldi napisał/a:
foto kamper napisał/a:
StasioiJola napisał/a:

Tiry robią interes!!!!!

To zaczni jezdzic TIREM :-P

Rozumiem że lubisz dużo płacić za paliwo mogę Ci sprzedać za np 6,50 :bigok :diabelski_usmiech uwierz mi że to dobra cena :-P :haha:

waldi - 2011-04-09, 21:41

Masz pojecie o dobrej cenie!!!
foto kamper - 2011-04-09, 23:35

No tak to dobra cena jak dla Ciebie a przede wszystkim dla mnie :spoko :haha: Jak za mało to może być więcej :shock:
mirek3510 - 2011-04-14, 15:41

przeszedłem z PZU do Uniqa OC 359 zł + NW 50 zł
W pzu oszaleli ponad 570 zł nawet agent ubezpieczeniowy był zdziwiony :spoko

bonusik - 2011-04-14, 18:02

TIMOT napisał/a:
Nam w Allianz naliczyli 336

kruca bomba......a ja zapłaciłem 400 z takimi samymi zniżkami :?
Jednak Warszawa droższa.....ech wyprowadzam się..... :gwm :haha:

StasioiJola - 2011-04-14, 23:36

Jarku- wszystko ma swoje plusy i minusy - przynajmniej do Stolicy masz bliżej!!!!!!!!!!! :szeroki_usmiech :spoko
bonusik - 2011-04-15, 11:28

StasioiJola napisał/a:
przynajmniej do Stolicy masz bliżej!!!!

kurcze....o tym nie pomyślałem.... :haha: :ok :ok

gregu - 2011-04-27, 15:58

bonusik napisał/a:
TIMOT napisał/a:
Nam w Allianz naliczyli 336

kruca bomba......a ja zapłaciłem 400 z takimi samymi zniżkami :?
Jednak Warszawa droższa.....ech wyprowadzam się..... :gwm :haha:

dzis zaplacilem w allianz w lodzi 400 pln z 60% znizkami, ponoc samochod specjalny to 336pln, a samochod specjalny kempingowy to 400...

Bulli - 2011-07-12, 19:51
Temat postu: stawki dla Warszawy Śródmieście
Witam,

my naszemu Bullikowi przedłużyliśmy polisę w PZU po poprzednim właścicielu, który ją miał przez 10 lat :-) Ewidentnie nie dostaliśmy z tego tytułu zniżki, ale może dlatego, że tylko 40% zniżek..

tak czy inaczej PZU przytuliło 855 zł za samo OC, ale agent był bardzo profesjonalny i załatwił mi to ubezpieczenie na SZYBKO w sobotę o 16:30, był gotów przyjechać do mnie do domu, ale nie miałem serca ciągnąć go z Modlińskiej :-)

Drogo, ale jestem zadowolony, czytałem też w innym temacie, że na assistance będę miał jakąś zniżkę, więc zostanę z nimi.

Pozdrawiam
Bulli

BiG Team - 2011-07-12, 19:57

na nasze drugie autko T3 Westfalię PZU przysłało mi wyliczenie na 771 zł, oczywiście wypowiadamy umowę i idziemy do alianza za 400 zł, knausik już tak ma zrobione :spoko
marekoliva - 2011-07-12, 20:07

Dzisiaj wykupiłem OC w Allianz-ie miła Pani poinformowała mnie, że miałem szczęście od jutra mają podwyżkę, załapałem się na 400 PZU policzyło sobie 570
artanek - 2011-07-12, 20:19

BiG Team napisał/a:
na nasze drugie autko T3 Westfalię PZU przysłało mi wyliczenie na 771 zł, oczywiście wypowiadamy umowę i idziemy do alianza za 400 zł, knausik już tak ma zrobione :spoko
Ja w PZU płaciłem w zeszłym roku 800z groszami a dzisiaj dostałem do płacenia przeszło 1000 .Myslałem że mnie krew zaleje .Jutro jade powiedziec im co o nich mysle i zmieniam ubezpieczyciela .
Skorpion - 2011-07-25, 21:58

Dzis dostalem z PZU przesylke w sprawie ubezpieczenia swojego skorpionka OC + NNW kierowcy i pasazerow w wysokosci 603 zl przy 60% znizki.Do konca miesiaca musze poszukac cosik tanszego,moze ktos ma jakis pomysl z wawy.
@ndrzej - 2011-07-25, 23:53

Tadziu - mam OC z NNW w Allianz za 410 zł :mrgreen:
mazurnik60 - 2011-12-29, 16:12
Temat postu: ubezpieczenie
Ubezpieczałem zakupiony PeugotJ5 furgon,2,5 td,75 kw.Wpis w dowodzie: samochód specjalny,przeznaczenie kampingowy.Koszt OC 551,bez Nw.W ogólnych warunkach jest dodatkowe ubezpieczenie,,Auto szyba"Nie ubepieczyli mi jej ponieważ wpisane jest sam.specjalny.Gdyby był osobowym,ciężrowym,lub autobusem mógłbym takie wykupić.O logice w PZU trudno mówić.Co koledzy na to?
1506edi - 2011-12-29, 17:56

No to za 600zł. w HDI-miałbyś OC,NW,cholowanie do najbliższego warsztatu,ubezpieczenie opon.
Jary70 - 2011-12-29, 19:31

http://www.camperteam.pl/...nie&view=newest :spoko