Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Po Polsce - gdzie na weekend?

Camper Diem - 2010-10-20, 07:08
Temat postu: gdzie na weekend?
szukam inspiracji na najbliższy weekend, który w końcu się rysuje wolny...
gdzie w drugiej połowie października ruszyć się z dziećmi?

JaWa - 2010-10-20, 08:51

Jak to gdzie ? Do Grudziądza. :haha:
Camper Diem - 2010-10-20, 10:39

JaWa, po pierwsze się nie zapisałem, a po drugie to miejsce dla statecznych karawaningowców, a my musimy dzieciom jakieś atrakcje stosowne do wieku zapewnić

szukam czegoś blisko domu, bo weekend taki krótki :(

pilocik - 2010-10-20, 14:57

Do Poznania i okolic :bigok
Fux - 2010-10-20, 15:02

Zmień zapytanie na "dokąd"...

W listopadzie jest dluższy. Prawie 5 dni.

Jak to, dokąd?
Do Austrii na narty...

Camper Diem - 2010-10-20, 15:20

pilocik napisał/a:
Do Poznania i okolic :bigok

brzmi dobrze, bo tam nie byliśmy.

pytanie jak spędzić dwa dni w okolicy Poznania? propozycje...?

AUTOJUR - 2010-10-20, 15:34

Affa ZOO nowe i stare /przy nowym Camping/,Stary Rynek ,Rogalin,Kórnik,Palmiarnia,Lednogóra-Dziekanowice :bigok
Camper Diem - 2010-10-20, 15:46

Fux napisał/a:
Zmień zapytanie na "dokąd"...

teraz to sobie mogę zmieniać... a poza tym obydwa słowa są tak samo przyjemne ;)

Fux napisał/a:
W listopadzie jest dluższy. Prawie 5 dni

ale to dopiero za tydzień :)

Fux napisał/a:
Jak to, dokąd?
Do Austrii na narty...

póki co nie należymy do tego zakonu ;)

Camper Diem - 2010-10-20, 15:48

AUTOJUR napisał/a:
ZOO nowe i stare /przy nowym Camping/...

dzięki! pomyślimy o tym :)

Fux - 2010-10-20, 15:51

affa napisał/a:
teraz to sobie mogę zmieniać... a poza tym obydwa słowa są tak samo przyjemne

Edytujesz pierwszy post i po sprawie...
affa napisał/a:
ale to dopiero za tydzień

Chyba miesiąc... :spoko

chris - 2010-10-20, 15:52

Jak my byliśmy w Poznaniu to niedaleko campingu była stacja kolejki wąskotorowej która jeżdziła do ZOO. Dla dzieciaków fajna atrakcja.
Camper Diem - 2010-10-20, 16:00

Fux napisał/a:
Edytujesz pierwszy post i po sprawie...

człowiek uczy się całe życie

Fux napisał/a:

affa napisał/a:
ale to dopiero za tydzień

Chyba miesiąc... :spoko

myślałem o pierwszolistopadowym weekendzie, ale to 3 dni faktycznie.
znaczy jeszcze się inny długi weekend szykuje w listopadzie?

Ahmed - 2010-10-20, 16:19

affa napisał/a:
pytanie jak spędzić dwa dni w okolicy Poznania? propozycje...?


Możesz iść na wystawę kogutów :ok :bigok :haha: :haha: :haha:


hrys - 2010-10-20, 16:57

chris masz mój nik z dwoma błędami a do rzeczy zapraszam na Roztocze pięknie o tej porze (okolice Zwierzyńca) akurat na krótki wickend
Camper Diem - 2010-10-20, 17:01

oskp napisał/a:
affa napisał/a:
pytanie jak spędzić dwa dni w okolicy Poznania? propozycje...?


Możesz iść na wystawę kogutów :ok :bigok :haha: :haha: :haha:

pewnie ma to związek z niedoborem wazeliny na lokalnym rynku lub po prostu chcesz sobie ze mnie zakpić, ale jeśli poważnie piszesz to zapodaj jakieś szczegóły o tej wystawie, albowiem pasjonuję się kurami, szczególnie egzotycznymi...

Ahmed - 2010-10-20, 17:06

affa napisał/a:
po prostu chcesz sobie ze mnie zakpić


Przyznaję się , chciałem zakpić :oops:

AUTOJUR - 2010-10-20, 17:06

Oskp bzdury wypisuje :gwm KWZH Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych już była :haha:
chris - 2010-10-20, 17:22

Hrys, wielkie dzięki za zaproszenie. Roztocze jest faktycznie prześliczne. O tej porze roku na pewno szczególnie. No i jest tam mój ulubiony Bar Asia w Zamościu. Niestety my już bez kamperka i nawet osobówki aktualnie nie mamy. Jak pisałem kiedyś w wątku o emigracji planujemy przeprowadzkę do Hiszpanii i teraz wszystko robimy żeby to zrealizować. Pozbyliśmy się autek i chcemy kupić VW Transportera co by było czym się przeprowadzić. Niestety próby kupienia auteczka u nas zakończyły się niepowodzeniem. Sam szrot. Musimy się wybrać do sąsiadów w związku z tym ale jeszcze nie wiem kiedy. Dopiero jak się uda nabyć nowy środek transportu będziemy mogli gdzieś podjechać. Tylko nie wiem czy wtedy Roztocze nie będzie już zasypane śniegiem :(

:spoko

Camper Diem - 2010-10-20, 17:34

oskp, ucieszyłeś się widzę z psikusa, od K. piwo dostałeś- jest fajnie, ale proszę Cię, nie pisz więcej w tym temacie, chyba że faktycznie będziesz w stanie coś podpowiedzieć
Camper Diem - 2010-10-20, 17:38

AUTOJUR napisał/a:
KWZH Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych już była

a to szkoda, bo podobno świetna impreza (wg relacji jednej poznanianki). po prawdzie to oprócz naszego zoo i Człuchowa chyba żadnych innych zwierząt nie odwiedzaliśmy w tym roku- a plany były taaaakie :(

Camper Diem - 2010-10-20, 17:40

hrys napisał/a:
zapraszam na Roztocze pięknie o tej porze (okolice Zwierzyńca) akurat na krótki wickend

dziękuję za propozycję nr 2 :) (JaWowego Grudziądza z przyczyn formalnych nie liczę)

Camper Diem - 2010-10-20, 17:45

chris napisał/a:
chcemy kupić VW Transportera co by było czym się przeprowadzić. Niestety próby kupienia auteczka u nas zakończyły się niepowodzeniem
:spoko

zauważyłem, że wobec trudności z tradycyjnym zakupem samochodów ludzie uciekają się do niekonwencjonalnych metod- niedawno za wycieraczką swojego T4 znalazłem kartkę z napisem "KUPIĘ TO AUTO". tylko nie wiem czy tak bardzo atrakcyjne, czy wręcz przeciwnie, komuś żal się zrobiło ;]

StasioiJola - 2010-10-20, 17:47

Sam bym się wybrał na taką wystawę, u nas jedynie w Płońsku odbywają się cotygodniowe giełdy z ptakami ale nie ma tam za dużo ptactwa. Najwiecej gołebi, trochę królików i drobiu- ozdobnego też!!!Jak ktoś wie o jakiejs większej giełdzie z ptactwem - to chętnie sie dowiem!!! :szeroki_usmiech :spoko

Krzysiu- przepraszam za off-topa!!!! :bukiet:

brams - 2010-10-20, 17:57

Tak jak napisał kolega Autojur - przyjeżdżajcie do Poznania :ok
Oprócz tych kilku miejsc które Wam zaproponował, wieczorem zabierz familię do Starego Browaru. Dzieciaki mogą obejrzeć jakiś film na 3D, małżonka też znajdzie sobie zajęcie - sklepów jest masa. A Ty .......w końcu sobie odpoczniesz przy np. małej czarnej :spoko

JaWa - 2010-10-20, 18:26

affa napisał/a:
hrys napisał/a:
zapraszam na Roztocze pięknie o tej porze (okolice Zwierzyńca) akurat na krótki wickend

dziękuję za propozycję nr 2 :) (JaWowego Grudziądza z przyczyn formalnych nie liczę)

Dlaczego nie liczysz ? Jest wolne miejsce dla jednej załogi, są też dzieci. ;)

pilocik - 2010-10-20, 21:13

Nad samym jez. Maltańskim można spędzić parę dni , jest tam camping bardzo ładny i dosć tani, ZOO, tor saneczkowy i stok narciarski /całoroczny/najładniejszy na świecie tor regatowy i jedyny w centrum miasta ,trasy rowerowe do centrum 3,5 km, polecam :spoko
TomekW - 2010-10-21, 12:19

chris napisał/a:
Jak my byliśmy w Poznaniu to niedaleko campingu była stacja kolejki wąskotorowej która jeżdziła do ZOO.

Niestety, "Maltanka" zasnęła snem zimowym (do kwietnia przyszłego roku).

Camper Diem - 2010-10-21, 12:27

pilocik napisał/a:
jest tam camping bardzo ładny i dosć tani

a który to camping?

JaWa - 2010-10-21, 15:30

Camping Malta, ul. Krańcowa 98
Camper Diem - 2010-10-21, 16:06

Malta fajny camping, ale wedle mojej informacji ponad 100 zł kosztuje doba???
AUTOJUR - 2010-10-21, 16:54

Cena tam zawszy była wysoka :gwm
aw - 2010-10-21, 17:31

Jedziemy na weekend w Beskid Śląski - trzeba nogami trochę powalczyć. Polecamy także trasę Szyndzielnia (wyjazd gondolkami), Stefanka, Klimczok, Szyndzielnia. Dość kawałek, ale bez wielkiego wysiłku - tak w sam raz dla mieszczuchów. A w drugi dzień Żywiec - Muzeum Browaru (trzeba wcześniej rezerwację zrobić) i zamek w Żywcu wraz z parkiem.
Camper Diem - 2010-10-21, 17:44

aw napisał/a:
Jedziemy na weekend w Beskid Śląski

zazdroszczę ogromnie, bo 600 km to nie dla nas, nie na 2 dni.
Wielka Polska również odpadła- albo w dłuższy weekend, albo dopiero wiosną, coby jej zakosztować pełniej

jutro jednak pojedziemy gdzieś blisko, o ile akumulatory kurierem dojadą, bo stare wysiadły zupełnie...

Camper Diem - 2010-10-22, 18:13

akumulatory dojechały, zamontowane, wszystko gotowe do drogi, ale... zostajemy w domu, bo pogoda taka wietrzna i ospa taka wietrzna :(
Stanek - 2010-10-24, 07:38

Współczujemy, ale na pocieszenie dodam że nie tylko Wam choroby krzyżują plany ;)
Camper Diem - 2010-10-24, 08:51

Stanek napisał/a:
Współczujemy, ale na pocieszenie dodam że nie tylko Wam choroby krzyżują plany ;)

wiem, czytałem. u Was to nawet gorzej, bo lepiej nie pojechać niż skracać pobyt z powodu choroby.
a tak w ogóle przypomina mi się, zeszła jesień, kiedy to dziewczyny miały czarną serię chorobową, a w wolne od choroby weekendy lało :(

Stanek - 2010-10-24, 09:00

affa napisał/a:
bo lepiej nie pojechać niż skracać pobyt z powodu choroby.


Dokładnie.

Trudno się mówi i zaczynamy się zastanawiać na listopadowym weekendem ;)

aw - 2010-10-27, 19:09

A na długi weekend listopadowy (ten drugi) planujemy Wielkopolskę lub Węgry w zależności od pogody w Karpatach. Niestety nie mamy zimówek, więc trzeba się cieszć tym co jest i z tego korzystać.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group