Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pawcio
2012-12-04, 19:46
Opłaty drogowe w Norwegii
Autor Wiadomość
minkop
początkujący forumowicz

Dołączył: 26 Cze 2009
Wysłany: 2009-06-26, 14:04   Opłaty drogowe w Norwegii

W jaki sposób płaci się za drogi, wjazdy do miast w Norwegii ? Czy zawsze są bramki, czy też trzeba samemu wcześniej dokonać opłat (np. zakupić winietki?) Mam kampera o długości 7,07 m. Czy są przy tej długości pojazdu wyzsze opłaty ? Jak z tym sobie "radzić"? Może przy takiej długości gdzieś nie jechać ? Jak z opłatami promów przy tych gabarytach kampera ? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 119/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2009-06-26, 17:29   

W Nor drogi i autostrady są bezpłatne
Płatne masz centrum Oslo, obwodnica bezpłatne.
Tunel na Nordkaap płatny ok 100zł w jedną stronę
Na promach to troszkę poczujesz np za 3 godzinną przeprawę auta pow 6 m z lofotów do Bodo zapłacisz ok 1000zl (my za (do 6m) zapłaciliśmy 1100koron= 500zł
Może w Twoim wypadku ciut zaoszczędzisz "wracając po śladach" bo w naszym wypadku
gra nie była warta świeczki, bo albo 3h i 500zł albo 600km, cały dzień i 400zł.
co do sugestii (myślę o lofotach) daleko i drogo............... ale bezwzględnie warto :mrgreen:
A na kampingi to się wcale nie nastawiaj, nie nada. ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WHITEandRED
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-28, 21:15   

:spoko
Ostatnio zmieniony przez WHITEandRED 2015-04-11, 14:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Black Cadillac 
trochę już popisał
a dużo można się od niego dowiedzieć.


Twój sprzęt: FORD-BENIMAR 496 NK
Nazwa załogi: K1-Agata i Janusz
Dołączył: 27 Kwi 2009
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Kąty Wrocławskie
Wysłany: 2009-06-29, 17:44   

Naszą kartą kredytową zapłacisz za wszystko. WAŻNE!!! nie wszędzie tolerują kartę Visa ELEKTRON, a nawet chyba nigdzie, a pozatym chodzą wszystkie karty. Na cpn-ach musisz najpierw włożyć kartę podać PIN wyjąć kartę, a dopiero teraz tankować.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
minkop
początkujący forumowicz

Dołączył: 26 Cze 2009
Wysłany: 2009-07-08, 15:15   

Black Cadillac napisał/a:
Na cpn-ach musisz najpierw włożyć kartę podać PIN wyjąć kartę, a dopiero teraz tankować.

Czy wtedy kartą kredytową dokonuję płatności, czy może dokonuje się operacja jak wypłata gotówki z bankomatu ? Wówczas doszłąby dodatkowa prowizja za wypłatę gotówki. Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Black Cadillac 
trochę już popisał
a dużo można się od niego dowiedzieć.


Twój sprzęt: FORD-BENIMAR 496 NK
Nazwa załogi: K1-Agata i Janusz
Dołączył: 27 Kwi 2009
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Kąty Wrocławskie
Wysłany: 2009-07-09, 09:05   

minkop napisał/a:
Black Cadillac napisał/a:
Na cpn-ach musisz najpierw włożyć kartę podać PIN wyjąć kartę, a dopiero teraz tankować.

Czy wtedy kartą kredytową dokonuję płatności, czy może dokonuje się operacja jak wypłata gotówki z bankomatu ? Wówczas doszłąby dodatkowa prowizja za wypłatę gotówki. Pozdrawiam
nie wiem jakie się operacje dokonują, ale innej opcji nie ma. (przepraszam jest: można nie tankować)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2009-07-12, 19:25   

minkop napisał/a:
Czy wtedy kartą kredytową dokonuję płatności, czy może dokonuje się operacja jak wypłata gotówki z bankomatu ? Wówczas doszłąby dodatkowa prowizja za wypłatę gotówki. Pozdrawiam


Niestety w naszym przypadku prowizja doliczana była do każdej transakcji kartą.
Po drugiej płatności kartą zrezygnowaliśmy z takiej formy zapłaty. Wyliczyliśmy, ile potrzeba nam paliwa na cały przejazd i kwotę na paliwo podjęliśmy w bankomacie jednorazowo. Zapłatę kartą traktowaliśmy jako ostateczność. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
wiesiek t 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ducato blaszak H2L5 2010
Nazwa załogi: basia + wiesiek
Dołączył: 14 Lut 2009
Piwa: 2/9
Skąd: kobyłka
Wysłany: 2009-07-12, 22:09   

witaj
jeszcze dolicz wjazd na Nordkap dwie osoby + kamp 430 kr
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WHITEandRED
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-09, 19:17   

:spoko
Ostatnio zmieniony przez WHITEandRED 2015-04-11, 14:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
darboch 
Kombatant
KMW_SILESIA


Twój sprzęt: Rimor Super Brig 648
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lip 2009
Piwa: 68/48
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2009-09-10, 20:21   

WHITEandRED napisał/a:
Po minięciu obwodnicy Oslo płaciłem 20,00NOK do koszyczka na bramce za przejazd autostradą


fajne są te koszyki,pieniądze wrzuca sie jak pilkę do kosza :-P z tego co pamietam to przed Trondheim byla obsługa bo płacilismy gosciowi
_________________
Darek

Relacje z naszych skandynawskich podróży
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=8431. Skandynawia
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=11145 Skandynawia
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=11150 Skandynawia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Eco 
początkujący forumowicz

Dołączył: 26 Mar 2010
Wysłany: 2010-04-02, 16:03   

Z tego co wiem to te koszyki już dwa lata temu w wielu miejscach usuwali i opłaty za autostrady tzreba było uiszczać na stacjach beznynowych. Nie wszystkie drogi w norwegii są bezpłatne, jak również nie we wszystkich miejscowościach trzeba płacić mimo że stoją bramki.
W Bergen jeśli ktoś się będzie wybierał (a polecam) turyści nie muszą opłacać bramek, jest to miejscowość turystyczna i od przyjezdnych nie pobiera się opłat. często będzie tak że będą bramki ale nie będzie zadnych punktów opłat ani budek z opłatami, tak jak kolega wczesniej wspomniał kwitek może ale nie musi przyjść z firmy zajmującej się windykacją.

Nie przekraczajcie prędkości!!! mandat za przekroczenie prędkości o 45km był w wysokości 7500 KR i przychodzi do Polski:(
Mandat za ustawienie pojazdu w odległości od skrzyżowania mniejszej niż 5m (zazwyczaj odmierzane krokami wynosi 500 KR) i również przychodzi do Polski :(

Zwracajcie uwagę na dokładne planowanie podróży wybierając odpowiednie drogi. Zachodnie wybrzeże jest usiane fjordami przez które przedostajemy się promami. Koszty takich promów są zależne od długości przeprawy oraz wielkości pojazdu ale średnio to jest ok. 200KR plus za każdą osobę. Co najważniejsze, promy kursują w ciągu dnia w ustalonych godzinach a w nocy dopiero jak uzbierają komplet czyli odpowiednią ilość pojazdów.

Za paliwo spokojnie można płacić kartą na stacjach, ja płaciłem bez prowizji, przelicznik po kursie z danego dnia. Tak jak wczesniej ktoś napisał, na wielu stacjach bezobsługowych płacimy kartą i potem nalewamy paliwo, to jest traktowane przez bank jako płatność a nie pobranie gotówki. Często można spotkać stacje na których można zapłacić gotówką, wkłada się papierek, automat przelicza ile litrów można zatankować i się tankuje. UWAGA!! dokładnie przeliczcie ile litrów chcecie lub możecie zatankować, automaty często nie wydają reszty. Jeżeli przytrafi się wam sytuacja że za pieniądze które wrzuciliście do automatu będzie więcej paliwa niż możecie zatankować i będziecie chcieli zalać je do jakiegoś kanistra to nie odkładajcie pistoletu na dystrybutor bo skasujecie licznik i nic już nie zatankujecie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darboch 
Kombatant
KMW_SILESIA


Twój sprzęt: Rimor Super Brig 648
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lip 2009
Piwa: 68/48
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2010-04-03, 09:23   

Eco napisał/a:
Z tego co wiem to te koszyki już dwa lata temu w wielu miejscach usuwali i opłaty za autostrady tzreba było uiszczać na stacjach beznynowych.


W zeszłym roku było sporo koszykow a tam gdzie ich nie było była obsługa

Eco napisał/a:
W Bergen jeśli ktoś się będzie wybierał (a polecam) turyści nie muszą opłacać bramek, jest to miejscowość turystyczna i od przyjezdnych nie pobiera się opłat. często będzie tak że będą bramki ale nie będzie zadnych punktów opłat ani budek z opłatami


mieszkańcy Bergen maja na przedniej szybie przyklejony nadajnik który wlaśnie na tych niby bramkach sciaga sobie opłaty...sprytna rzecz Jeśli ktoś będzie W bergen [również polecam] to polecam ich Akwarium :ok

Eco napisał/a:
Za paliwo spokojnie można płacić kartą na stacjach, ja płaciłem bez prowizji, przelicznik po kursie z danego dnia.


sprawdziłeś to ? Ja zawsze placiłem gotówką bo myślalem,że pobierana jest prowizja :haha:

Eco napisał/a:
Często można spotkać stacje na których można zapłacić gotówką, wkłada się papierek, automat przelicza ile litrów można zatankować i się tankuje.


to tak jak w Polsce na stacjach Neste...

Eco napisał/a:
Nie przekraczajcie prędkości!!! mandat za przekroczenie prędkości o 45km był w wysokości 7500 KR i przychodzi do Polski:(
Mandat za ustawienie pojazdu w odległości od skrzyżowania mniejszej niż 5m (zazwyczaj odmierzane krokami wynosi 500 KR) i również przychodzi do Polski


dostałeś ? :-P
_________________
Darek

Relacje z naszych skandynawskich podróży
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=8431. Skandynawia
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=11145 Skandynawia
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=11150 Skandynawia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
siwa 
doświadczony pisarz
original vagabond


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2,5D Dethleffs '91
Nazwa załogi: Wyrypy.pl
Dołączyła: 27 Lip 2007
Piwa: 4/10
Skąd: Warszawa / Żoliborz
Wysłany: 2010-06-03, 16:40   

Czy może ktoś z Was wie, czy są zniżki/zwolnienia z opłat jak się jedzie samochodem na "niebieskich papierach" osoby niepełnosprawnej?

W UE można parkować za darmo i nie obowiązują niektóre znaki (m.in. zakaz ruchu i zakaz parkowania).
_________________
Nasze wyprawy: wyrypy.pl
facebook.com/wyrypy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marius 
zaawansowany


Twój sprzęt: HYMER Camp Swing 544
Dołączył: 06 Maj 2008
Piwa: 106/24
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-06-04, 18:21   

Eco napisał/a:
Za paliwo spokojnie można płacić kartą na stacjach, ja płaciłem bez prowizji, przelicznik po kursie z danego dnia.

W jakim banku masz kartę kredytową i jaką VISA czy MasterCard? Czy ktoś jeszcze placił kartą kredytową bez kwalifikowania operacji jak za pobieranie gotowki? Prosze o informacje w jakim banku i jaka to była karta.
To jak bank to kwalifikuje jest istotne, bo jeśli liczy jak za pobranie gotówki, to dochodza także odsetki od dnia zapłaty. To dodatkowe koszty.

Mam pytanie o karty. Kupowaliście je na terenie Norwegi, a czy ktos z was korzystał z opcji "Autopass" tj. wcześniejszego zgłoszenia kwart kredytowej i numeru samochodu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darboch 
Kombatant
KMW_SILESIA


Twój sprzęt: Rimor Super Brig 648
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lip 2009
Piwa: 68/48
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2010-06-07, 09:26   

marius napisał/a:
Mam pytanie o karty. Kupowaliście je na terenie Norwegi, a czy ktos z was korzystał z opcji "Autopass" tj. wcześniejszego zgłoszenia kwart kredytowej i numeru samochodu.


nie korzystalismy z tej opcji bo nie bylo potrzeby...sporo napisane jest powyzej :spoko
_________________
Darek

Relacje z naszych skandynawskich podróży
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=8431. Skandynawia
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=11145 Skandynawia
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=11150 Skandynawia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***