Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2010-04-23, 12:05
Markiza, Pytanie techniczne
Autor Wiadomość
Bartek-Ayer 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Pilote G740 r.prod 2013
Nazwa załogi: Slice of Life
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Gru 2007
Piwa: 1/1
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Wysłany: 2008-03-03, 10:15   Markiza, Pytanie techniczne

Witam

Jestem tu nowy i to moje pierwsze pytanie.

Posiadam markizę Fiamma, która jest oczywiście wyposażona w słupki podpierające. Czy w samochodach kempingowych bardziej korzysta się z tych słupków rozstawiając je pionowo, czy może mocując je specjalnymi uchwytami do ściany kampera na ukos.

Dziękuję i pozdrawiam.

Bartek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
DARO 
zaawansowany


Twój sprzęt: Elnagh,
Nazwa załogi: Daro
Dołączył: 02 Maj 2007
Piwa: 1/2
Skąd: SBL / PL
Wysłany: 2008-03-03, 10:28   

Większość markiz jakie widywałem podpierane były słupkami w pionie :)
_________________
Daro
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/204
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2008-03-03, 11:36   

Stosuję oba rozwiązania w zależności od okoliczności. Kiedy istnieje możliwość solidnego przyszpilenia słupków do podłoża - daję je pionowo. Na kamienistym lub utwardzonym gruncie mocuję je do kampera. Głównie chodzi tu o zapobieżenie poderwaniu markizy przez wiatr. Widziałem bowiem kilkakrotnie markizę na dachu kampera :gwm
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 72/8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-03-03, 12:43   

@ndrzej napisał/a:
Na kamienistym lub utwardzonym gruncie mocuję je do kampera. Głównie chodzi tu o zapobieżenie poderwaniu markizy przez wiatr. Widziałem bowiem kilkakrotnie markizę na dachu kampera

Moim zdaniem podpieranie markizy do uchwytów na ścianie można stosować jedynie przy krótkich postajach kiedy nie ma silniejszego wiatru. Niezależnie od tego czy podpieramy markizę do ściany czy na ziemi jest ona b. wrażliwa na silniejsze podmuchy wiatru. Miałem z tym już b. przykre doświadczenia, w tym roku cały dzień straciłem na naprawianie markizy po niespodziewanym nagłym podmuchu wiatru, a było to w Brennej w drodze do południowych krajów. Markiza została wręcz wyłamana ze swojego mocowania co mogło nawet skończyć się uszkodzeniem ściany kampera. Kiedy indziej miałem markizę rozwiniętą gdzieś do 2/3 i podpartą pałąkami do uchwytów na ścianie. Przyszła ulewa i uzbierało się plandece tyle wody że pod jej ciężarem markiza się rozwinęła i jak w miednicy nazbierało się w niej tyle wody że w końcu wszystko to powyginało się i powywracało - obraz nędzy i rozpaczy!
Od tego czasu zawsze bezwzględnie zabezpieczam markizę odciągami z mocnych linek - co i wszystkim kamperowiczom serdecznie polecam!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/204
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2008-03-03, 13:23   

Do pewnego czasu również stosowałem linki odciągające. Dwa lata temu kupiłem specjalny pas służący do mocowania markizy.
Przy krótkotrwałym jej rozstawianiu, kieruję się zasadami podanymi wcześniej. Także wtedy nie zostawiam kampera "samopas". Odchodząc, nawet przy lekkim wietrze, zawsze staram się zwinąć markizę! W końcu - ile to roboty ??? :-P
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***