Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Grupowy wyjazd na południe Włoch...
Autor Wiadomość
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2013-04-03, 13:28   



tego?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-04-03, 19:57   

Fux napisał/a:
w lipcu spadam w okolice Cinqe Terre.

Fux wygląda na to ze byles już na CT.My jedziemy 17 kwietnia Portofino,potem pomalu w dol.Ze względu na powodz w listopadzie nie odwiedziliśmy CT.Jakie dasz nam rady,wiemy ze auto zostawić,w Levante,chcemy isc piechota/mamy również skuter/.Czy nie lepiej w La spieza :?: :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2013-04-03, 20:10   

Nie. Jadę pierwszy raz. Na chorwackim forum trochę info forumowicze przekazali.
Wklejam, co mam.

http://voyageforum.pl/thr...full=1#post3051

http://www.cro.pl/toskani...15.html#p772204

I zobacz na dole inne linki-podobne tematy.
Na ostatnich stronach są odpowiedzi na moje pytania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
domino1976 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Sprinter 316CDI T.E.C.
Nazwa załogi: załoga Dżi
Dołączył: 04 Mar 2013
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Syców
Wysłany: 2013-04-05, 17:05   

byłem w Cinque Terre 4 razy, a miejsce to polecili mi znajomi Włosi i kiedy pojechałem tam 6 lat temu to nie było tam absolutnie turystów spoza Włoch... Dzisiaj, niestety ludzie "sypią" tam jak do Mekki i miejsce z roku na rok traci swój niepowtarzalny klimat... szkoda :-(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-04-05, 19:24   

domino1976 napisał/a:
byłem w Cinque Terre 4 razy, a miejsce to polecili mi znajomi Włosi i kiedy pojechałem tam 6 lat temu to nie było tam absolutnie turystów spoza Włoch... Dzisiaj, niestety ludzie "sypią" tam jak do Mekki i miejsce z roku na rok traci swój niepowtarzalny klimat... szkoda :-(

a nie możesz cos napisac ,gdzie tanio można zostawić kampera,jechac skuterem ,czy isc piechota,by poznac 5 miasteczek.Bede ci wdzieczna,Barbara :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
domino1976 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Sprinter 316CDI T.E.C.
Nazwa załogi: załoga Dżi
Dołączył: 04 Mar 2013
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Syców
Wysłany: 2013-04-06, 11:16   

Zbigniew Muzyk napisał/a:
domino1976 napisał/a:
byłem w Cinque Terre 4 razy, a miejsce to polecili mi znajomi Włosi i kiedy pojechałem tam 6 lat temu to nie było tam absolutnie turystów spoza Włoch... Dzisiaj, niestety ludzie "sypią" tam jak do Mekki i miejsce z roku na rok traci swój niepowtarzalny klimat... szkoda :-(

a nie możesz cos napisac ,gdzie tanio można zostawić kampera,jechac skuterem ,czy isc piechota,by poznac 5 miasteczek.Bede ci wdzieczna,Barbara :ok


Zaproponuję dwa rozwiązania...
1. Dojechac do Portovenere i zaparkować samochód na płatnym parkingu. Niestety miejsc dla camperów nie jest zbyt wiele, ale rotacja aut jest sporo ze względu na fakt, że jest to absolutna "patelnia" :-) Jest natomiast woda oraz miejsce do zrzutu brudnej wody.
Samo Portovenere nie leży w samym Cinque Terre ale daje przedsmak tego co nas czeka i jest niezłą miejscówką do wypadów skuterem do pobliskich miasteczek leżących w parku CT.
2. Dojechać do Monterosso al Mare (oczywiście jak ma ktoś silne nerwy;-) jest tam parking na samym cypelku, niestety brak żadnej infrastruktury campingowej ;-( Stoimy tyle ile damy radę, ale jesteśmy na plaży w Monterosso :-) Koszt parkingu to z tego co pamiętam ok. 22 euro za dobę. Z tego miejsca możemy spacerkiem po skalistym wybrzeżu odwiedzić pobliską Vernazze. Dla leniwych jest opcja pociąg, który zatrzymuje się po kolei w każdym z miasteczek, bo pamiętać należy, że drogi dla samochodów wybudowano tam z tego co pamiętam na przełomie lat 60 i 70 ubiegłego już wieku.

PS.
"Przerobiłem" i jedną i drugą opcję, oraz przejazd camperem trasę z Portovenere do Monterosso al Mare, ale tak jak pewnie wszyscy zainteresowani wiedzą, jest to droga bardzo ekstremalna, z zakrętami takimi, których camper powyżej 6 metrów nie "zabiera" na jeden raz, nie wspominając o tym, że camper zajmuje oba pasy :-)

pozdr
dominik :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
domino1976 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Sprinter 316CDI T.E.C.
Nazwa załogi: załoga Dżi
Dołączył: 04 Mar 2013
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Syców
Wysłany: 2013-04-06, 11:35   

Fux napisał/a:
Obrazek

tego?


No nie do końca....:-)
To co widzisz na swoim zdjęciu to po prostu skała przy płatnej plaży w Monterosso...

Gigant to On!!!

Gigant.jpg
El Giganto...
Plik ściągnięto 51 raz(y) 238,49 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
domino1976 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Sprinter 316CDI T.E.C.
Nazwa załogi: załoga Dżi
Dołączył: 04 Mar 2013
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Syców
Wysłany: 2013-04-06, 11:44   

Zbigniew Muzyk napisał/a:
domino1976 napisał/a:
byłem w Cinque Terre 4 razy, a miejsce to polecili mi znajomi Włosi i kiedy pojechałem tam 6 lat temu to nie było tam absolutnie turystów spoza Włoch... Dzisiaj, niestety ludzie "sypią" tam jak do Mekki i miejsce z roku na rok traci swój niepowtarzalny klimat... szkoda :-(

a nie możesz cos napisac ,gdzie tanio można zostawić kampera,jechac skuterem ,czy isc piechota,by poznac 5 miasteczek.Bede ci wdzieczna,Barbara :ok


Znalazłem zdjęcie, które zrobiłem stojąc na wspominanym parkingu z obiektywem skierowanym na plażę pod Gigantem...

widok Monterosso.jpg
widok z parkingu w Monterosso
Plik ściągnięto 47 raz(y) 193,65 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Krzysztof5
początkujący forumowicz

Dołączył: 23 Lut 2007
Wysłany: 2013-04-17, 22:04   

Byłem dwa razy na samym południu. Ludzie przyjaźni chociaż biedniejsi niż na północy. Ceny dużo niższe niż na północy. Kempingi fajne i przyjazne. Cztery noce kamper stał na parkingu nie strzeżonym w Regio di Kalabria i nikt go nie okradł. Na parkingu przed bramą Pompei (obok drogiego kempingu) czułem się najbezpieczniej. Tam pilnowała mafia i to było widać. Turystów takich jak my tam się szanuje. Natomiast wracając do domu w Toskani nas okradziono na parkingu stacji paliw, we Francji przeżyłwm włamanie śpiąc w kamperze i w Bratysławie włamanie na parkingu przed galerią Złote Piaski.
Południe Włoch jest bezpiecze i przyjazne, tak mi się wydaje, ale spaliśmy na kempingach lub u znajomych.
Pozdarwiam.
Krzysztof.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***